Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
99 Stron V  « poprzednia 97 98 99  

MAJUSIE PO RAZ PIÄ„TY

, przerabiamy bunt dwulatka
> , przerabiamy bunt dwulatka
Żabolek
pon, 16 lip 2012 - 11:18
Hej!
Agusia miłego wypoczynku!
Pokoiki super! A ten fiolet u Lilki to juz w ogóle mi sie podoba. Fajne te meble z meblika. Marzy mi sie taki pokoik dla Natalki 06.gif
Super ze z Grzesiem wszystko ok. I jaki juz duzy!

Bel Natusia na szczescie nie gryzie. Ale miała faze ze ciągneła Kube za włosy. Kuba raz i drugi tez ja pociagnąl i przestała. No ale nie wyobrazam sobie zeby dorosły tak zrobił. Wiec chyba pozostaje przeczekac ten etap. I albo konsekwentnie zwracac uwage albo po prostu olac takie zachowanie i jezeli dziecko zobaczy ze nie reagujesz to przestanie.


Karola jak mÄ…z?

Mamo Julki Madzia juz lepiej? U nas tez chusta na kolki bardzo pomagała. Czesto wieczorem (22-23) z Natuską na spacer w chuscie szłam bo inaczej zasnąć nie chciała.

Biedronka daj znac jak po weselu! No i moze jakÄ…Å› fotkÄ… sie pochwal 06.gif


Natala ostatnio robi takie psoty ze wymiękam. wczoraj zrobiłam ciasto drozdzowe. I juz ułozyłam wszystko na blaszce, posypałam kruszonką i zostawiłam na chwile do wyrosniecia na blacie w kuchni. A ta mała paskuda przysuneła sobie krzesło do blatu, dorwała ajaxa i całe ciasto spsikała ajaksem 37.gif Oczywiscie wszystko do wyrzucenia. Myslałam ze ja udusze 37.gif

2 tygodnie temu zalała mi laptopa soczkiem. Laptop padł całkowicie bo spaliła sie płyta główna. Dobrze ze cały dysk udało sie odzyskac bo miałam na nim wszystkie zdjecia.


W sobote przeprowadzilismy mame. Teraz jeszcze w kazdej wolnej chwili cos tam mamie ogarniam. Wieczorami obrabiamy z męzem wisnie a od jutra papierówki (oj mnóstwo tych owoców w tym roku mamy) I odliczam godziny do piątku brawo_bis.gif







Żabolek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,467
Dołączył: śro, 09 sie 06 - 10:53
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 6,912




post pon, 16 lip 2012 - 11:18
Post #1961

Hej!
Agusia miłego wypoczynku!
Pokoiki super! A ten fiolet u Lilki to juz w ogóle mi sie podoba. Fajne te meble z meblika. Marzy mi sie taki pokoik dla Natalki 06.gif
Super ze z Grzesiem wszystko ok. I jaki juz duzy!

Bel Natusia na szczescie nie gryzie. Ale miała faze ze ciągneła Kube za włosy. Kuba raz i drugi tez ja pociagnąl i przestała. No ale nie wyobrazam sobie zeby dorosły tak zrobił. Wiec chyba pozostaje przeczekac ten etap. I albo konsekwentnie zwracac uwage albo po prostu olac takie zachowanie i jezeli dziecko zobaczy ze nie reagujesz to przestanie.


Karola jak mÄ…z?

Mamo Julki Madzia juz lepiej? U nas tez chusta na kolki bardzo pomagała. Czesto wieczorem (22-23) z Natuską na spacer w chuscie szłam bo inaczej zasnąć nie chciała.

Biedronka daj znac jak po weselu! No i moze jakÄ…Å› fotkÄ… sie pochwal 06.gif


Natala ostatnio robi takie psoty ze wymiękam. wczoraj zrobiłam ciasto drozdzowe. I juz ułozyłam wszystko na blaszce, posypałam kruszonką i zostawiłam na chwile do wyrosniecia na blacie w kuchni. A ta mała paskuda przysuneła sobie krzesło do blatu, dorwała ajaxa i całe ciasto spsikała ajaksem 37.gif Oczywiscie wszystko do wyrzucenia. Myslałam ze ja udusze 37.gif

2 tygodnie temu zalała mi laptopa soczkiem. Laptop padł całkowicie bo spaliła sie płyta główna. Dobrze ze cały dysk udało sie odzyskac bo miałam na nim wszystkie zdjecia.


W sobote przeprowadzilismy mame. Teraz jeszcze w kazdej wolnej chwili cos tam mamie ogarniam. Wieczorami obrabiamy z męzem wisnie a od jutra papierówki (oj mnóstwo tych owoców w tym roku mamy) I odliczam godziny do piątku brawo_bis.gif









--------------------
Kiedy decydujesz sie na dziecko, zgadzasz sie, ze od tej chwili Twoje serce bedzie przebywalo poza Twoim cialem." K.Hadley

Mój Aniolek (7tydz) 04.2009

Jakub (25.04.2006)

Natalia(22.05.2010)
bel
pon, 16 lip 2012 - 13:22
Pomidorro faktycznie z jednym lzej. Moj D. mowi mi, ze nie umialby ogarnac dwojki na co ja, ze kiedys jak znowu zajde w ciaze nie bedzie mial wyboru. Moze kiedys siÄ™ zdecyzujÄ™. Ale narazie nie spiesze sie z tym.

Zabolku to Natusia ladny lobuz jest. Moja Marysia znowu lubi wszystkie zabawki wyciagac z szafy. A potem big balagan mamy. 37.gif Czasami to rece mi opadajÄ…. Powiem Ci, ze czasami tez jej przychodza do glowy glupie pomysly. Ostatnio cos za mojÄ… torebkÄ™ sie wziela. Ciagle tam zaglada i wyciaga moje rzeczy do malowania. Z jogurtem to po calym domu lata i rozrzuca go. 37.gif Tlumacze, ze nie wolno ale musze tak kilka razy. Za to uwielbia bawic sie klamerkami. Co do gryzienia ona chyba ten anwyk ma ze zlobka.

Agusia super, ze koncert udal sie. Lady Pank super graja. Udanego wyjazdu. icon_smile.gif. Grzes jest juz duzy. Super.

Goralka dzieki za artykul. brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif dla Adasia za toszybkie odpieluchowanie. Moja Marysia tylko pampers na noc. A tak majtki.


MJulki super radzisz sobie z trojeczkÄ…. Podziwiam. Co do gryzienia tez ciezko mi oduczyc MarysiÄ™. juz sam niewiem skad ona biezre takie pomysly.

A u nas.
W sobote bylismy na urodzinach siostry D. Bylo fajnie. Maryska z ciociÄ… dawala czadu. 04.gif I caly dzien nam uciekl. A w niedziele w domku bylismy. Dzis rano za to Marysia miala wsteczne by isc do zlobka. Niewiem czemu. Jakos tak jej sie nie chcialo, a pozniej juz bylo dobrze. Z odpieluchowaniem wczoraj za to mialA jakis problem bo nie chciala wolac. Juz sama niewiem czemu. Moze to pogoda.

Dziewczyny mam za to problem. Pisalam wam, ze Marysia idzie do przedszkola od wrzesnia. Ostatnio dowiedziałam sie, ze moglaby byc dluzej w zlobku nawet do 3,5 roku i isc za rok do przedszkola. jest taka mozliwosc. ale dowiedzialm sie o niej jak juz Marysia zostala zapisana do przedszkola. Zlobek jest tanszy niz przedszkole. Marysia jest w najwyzszej grupie i moze byc az do nastepnego roku. Jak myslicie zostawic ja w zlobku jeszcze ?? Do konca miesiaca musze cos zdecydowac, bo umowe ze zlobkiem wypowiada sie miesiac przed koncem. Napiszcie cos madrego.

Karola co u Was??

Ten post edytował bel pon, 16 lip 2012 - 13:23
bel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,813
Dołączył: nie, 14 gru 08 - 21:15
Nr użytkownika: 24,152




post pon, 16 lip 2012 - 13:22
Post #1962

Pomidorro faktycznie z jednym lzej. Moj D. mowi mi, ze nie umialby ogarnac dwojki na co ja, ze kiedys jak znowu zajde w ciaze nie bedzie mial wyboru. Moze kiedys siÄ™ zdecyzujÄ™. Ale narazie nie spiesze sie z tym.

Zabolku to Natusia ladny lobuz jest. Moja Marysia znowu lubi wszystkie zabawki wyciagac z szafy. A potem big balagan mamy. 37.gif Czasami to rece mi opadajÄ…. Powiem Ci, ze czasami tez jej przychodza do glowy glupie pomysly. Ostatnio cos za mojÄ… torebkÄ™ sie wziela. Ciagle tam zaglada i wyciaga moje rzeczy do malowania. Z jogurtem to po calym domu lata i rozrzuca go. 37.gif Tlumacze, ze nie wolno ale musze tak kilka razy. Za to uwielbia bawic sie klamerkami. Co do gryzienia ona chyba ten anwyk ma ze zlobka.

Agusia super, ze koncert udal sie. Lady Pank super graja. Udanego wyjazdu. icon_smile.gif. Grzes jest juz duzy. Super.

Goralka dzieki za artykul. brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif dla Adasia za toszybkie odpieluchowanie. Moja Marysia tylko pampers na noc. A tak majtki.


MJulki super radzisz sobie z trojeczkÄ…. Podziwiam. Co do gryzienia tez ciezko mi oduczyc MarysiÄ™. juz sam niewiem skad ona biezre takie pomysly.

A u nas.
W sobote bylismy na urodzinach siostry D. Bylo fajnie. Maryska z ciociÄ… dawala czadu. 04.gif I caly dzien nam uciekl. A w niedziele w domku bylismy. Dzis rano za to Marysia miala wsteczne by isc do zlobka. Niewiem czemu. Jakos tak jej sie nie chcialo, a pozniej juz bylo dobrze. Z odpieluchowaniem wczoraj za to mialA jakis problem bo nie chciala wolac. Juz sama niewiem czemu. Moze to pogoda.

Dziewczyny mam za to problem. Pisalam wam, ze Marysia idzie do przedszkola od wrzesnia. Ostatnio dowiedziałam sie, ze moglaby byc dluzej w zlobku nawet do 3,5 roku i isc za rok do przedszkola. jest taka mozliwosc. ale dowiedzialm sie o niej jak juz Marysia zostala zapisana do przedszkola. Zlobek jest tanszy niz przedszkole. Marysia jest w najwyzszej grupie i moze byc az do nastepnego roku. Jak myslicie zostawic ja w zlobku jeszcze ?? Do konca miesiaca musze cos zdecydowac, bo umowe ze zlobkiem wypowiada sie miesiac przed koncem. Napiszcie cos madrego.

Karola co u Was??
moko.
pon, 16 lip 2012 - 13:32
Dziewczynki, która zakłada kolejną część?

Bel - ja bym swoje dziecko zostawiła a grupie, która zna, czyli w żłobku.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 16 lip 2012 - 13:32
Post #1963

Dziewczynki, która zakłada kolejną część?

Bel - ja bym swoje dziecko zostawiła a grupie, która zna, czyli w żłobku.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Żabolek
pon, 16 lip 2012 - 14:01
Bel ja bym zostawiła w żłobku. Zna dzieci, zna panie i otoczenie. Aspekt finansowy to tylko kolejny plus na korzysc żłobka.

Natala tez od wrzesnia idzie do przedszkola. na 3 godziny dziennie a potem niania. Zobaczymy jak to wyjdzie. Jak bedzie bardzo chorowac to wrócimy do tego co jest teraz czyli tylko niania.

Kuba na szczescie tez zostaje w przedszkolnej zerówce wiec poranne rozwozenie bedzie łatwiejsze.



Żabolek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,467
Dołączył: śro, 09 sie 06 - 10:53
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 6,912




post pon, 16 lip 2012 - 14:01
Post #1964

Bel ja bym zostawiła w żłobku. Zna dzieci, zna panie i otoczenie. Aspekt finansowy to tylko kolejny plus na korzysc żłobka.

Natala tez od wrzesnia idzie do przedszkola. na 3 godziny dziennie a potem niania. Zobaczymy jak to wyjdzie. Jak bedzie bardzo chorowac to wrócimy do tego co jest teraz czyli tylko niania.

Kuba na szczescie tez zostaje w przedszkolnej zerówce wiec poranne rozwozenie bedzie łatwiejsze.





--------------------
Kiedy decydujesz sie na dziecko, zgadzasz sie, ze od tej chwili Twoje serce bedzie przebywalo poza Twoim cialem." K.Hadley

Mój Aniolek (7tydz) 04.2009

Jakub (25.04.2006)

Natalia(22.05.2010)
MamaJulki
pon, 16 lip 2012 - 14:40
Żabolku też już kilka razy miałam zamiar iść na spacer ale jakoś boję się u nas po osiedlu o tej porze wychodzić... a druga osoba musi zostać ze starszymi

niestety Madzia ma lepsze i gorsze dni
wczoraj znowu był płacz wieczorem a w nocy pobudka od północy do 3 37.gif
do południa udało mi się odespać

pomysły Natalki są mega, Hania przy niej to trampkarz, choć dziś się wysmarowała cała linomagiem a w takiej ilości na ciele to po prostu śmierdzi 21.gif

rozumiem, że w pt wyjeżdżasz...
ja też chce...

Bel ja bym zostawiła w żłobku
pomijajÄ…c argument cenowy, to dziewczyny podajÄ… dobre argumenty
ja do nich dodam, że w przedszkolu opiekunki już się tak nie "pieszczą" z dzieckiem i wymagają o wiele większej samodzielności... (korzystanie z toalety, ubieranie się itp.) a przez ten dodatkowy rok w żłobku Marysia się na pewno mocno usamodzielni
u nas takich małych dzieci nie przyjmują do przedszkola więc nie mam problemu

Moko czekałam aż się odezwiesz 06.gif no to dziewczyny, która na ochotnika ?

ja ostatnio mam mega doła icon_sad.gif
mam poczucie, że sobie nie radzę, że mam za dużo na głowie...
wyczerpuje mnie ciągłe noszenie Madzi i nieprzespane noce
przez to w dzień jestem nie do zniesienia, sama ze sobą nie wytrzymuję...
oczywiście odbija się to na dzieciach icon_sad.gif
nic mi się nie chce, robota leży i się piętrzy

edit: właśnie przypaliłam mięso na obiad... jest 15 a ja robię obiad dopiero...

Ten post edytował MamaJulki pon, 16 lip 2012 - 14:41
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post pon, 16 lip 2012 - 14:40
Post #1965

Żabolku też już kilka razy miałam zamiar iść na spacer ale jakoś boję się u nas po osiedlu o tej porze wychodzić... a druga osoba musi zostać ze starszymi

niestety Madzia ma lepsze i gorsze dni
wczoraj znowu był płacz wieczorem a w nocy pobudka od północy do 3 37.gif
do południa udało mi się odespać

pomysły Natalki są mega, Hania przy niej to trampkarz, choć dziś się wysmarowała cała linomagiem a w takiej ilości na ciele to po prostu śmierdzi 21.gif

rozumiem, że w pt wyjeżdżasz...
ja też chce...

Bel ja bym zostawiła w żłobku
pomijajÄ…c argument cenowy, to dziewczyny podajÄ… dobre argumenty
ja do nich dodam, że w przedszkolu opiekunki już się tak nie "pieszczą" z dzieckiem i wymagają o wiele większej samodzielności... (korzystanie z toalety, ubieranie się itp.) a przez ten dodatkowy rok w żłobku Marysia się na pewno mocno usamodzielni
u nas takich małych dzieci nie przyjmują do przedszkola więc nie mam problemu

Moko czekałam aż się odezwiesz 06.gif no to dziewczyny, która na ochotnika ?

ja ostatnio mam mega doła icon_sad.gif
mam poczucie, że sobie nie radzę, że mam za dużo na głowie...
wyczerpuje mnie ciągłe noszenie Madzi i nieprzespane noce
przez to w dzień jestem nie do zniesienia, sama ze sobą nie wytrzymuję...
oczywiście odbija się to na dzieciach icon_sad.gif
nic mi się nie chce, robota leży i się piętrzy

edit: właśnie przypaliłam mięso na obiad... jest 15 a ja robię obiad dopiero...
pomidorro
pon, 16 lip 2012 - 17:43
MJulki przytul.gif pocieszÄ™- ja dzisiaj obiadu nie robiÄ™ 29.gif
Z pomysłów Hani dzisiaj- zrobiła siku do nocnika- po czym skakała nogą po zawartości krzycząc: kałuża ( po swojemu) 37.gif wczoraj- pomalowała kredką kanapę i krzesło,
a jeszcze dzisiaj- złapałam ją na gorącym uczynku jak moczyła swoją szczoteczkę do zębów w kiblu... 21.gif

także- jak się tylko odwrócę- wymyśla 29.gif nocnik- to czapka, wiatrak służy do robienia dziwnych dżwięków- włącza go i do tej obudowy zbliża usta i wrzeszczy ( fajnie głos drzy)..uwielbia śpiewać na całe gardło na spacerze, ostatnio próbowała jak smakuje mrówka- dotykając jej językiem...wiele by wymieniać...
a najlepszy hit tygodnia- to na ślubie wlazła na ( to coś gdzie się stawia trumny) 37.gif i wykręcała żarówki ze świeczników 43.gif
Co do sikania: o dziwo- jak chodzi goła ( bez majteczek) to siada na nocnik i robi siku..jak jej tylko założę bieliznę- zasikuje ją. Dzisiaj byly tylko 2 wpadki ( podłoga) bo cały czas ganiała z gołą ... wczoraj zasikiwała wszystkie majtki- aż zrezygnowałam i założyłam jej pieluchę icon_sad.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post pon, 16 lip 2012 - 17:43
Post #1966

MJulki przytul.gif pocieszÄ™- ja dzisiaj obiadu nie robiÄ™ 29.gif
Z pomysłów Hani dzisiaj- zrobiła siku do nocnika- po czym skakała nogą po zawartości krzycząc: kałuża ( po swojemu) 37.gif wczoraj- pomalowała kredką kanapę i krzesło,
a jeszcze dzisiaj- złapałam ją na gorącym uczynku jak moczyła swoją szczoteczkę do zębów w kiblu... 21.gif

także- jak się tylko odwrócę- wymyśla 29.gif nocnik- to czapka, wiatrak służy do robienia dziwnych dżwięków- włącza go i do tej obudowy zbliża usta i wrzeszczy ( fajnie głos drzy)..uwielbia śpiewać na całe gardło na spacerze, ostatnio próbowała jak smakuje mrówka- dotykając jej językiem...wiele by wymieniać...
a najlepszy hit tygodnia- to na ślubie wlazła na ( to coś gdzie się stawia trumny) 37.gif i wykręcała żarówki ze świeczników 43.gif
Co do sikania: o dziwo- jak chodzi goła ( bez majteczek) to siada na nocnik i robi siku..jak jej tylko założę bieliznę- zasikuje ją. Dzisiaj byly tylko 2 wpadki ( podłoga) bo cały czas ganiała z gołą ... wczoraj zasikiwała wszystkie majtki- aż zrezygnowałam i założyłam jej pieluchę icon_sad.gif

--------------------



agusia3310
pon, 16 lip 2012 - 19:09
Ja tylko na chwilkÄ™.
Udało nam się dotrzeć do Jantara.
Zakwaterowaliśmy się, zjedliśmy obiadek, zaliczyliśmy plażę i spacer po falach.
Teraz trochÄ™ odpoczynku w pokoju.
Lila przez cała drogę nie miała ani jednej wpadki.
Całą drogę pięknie informowała kiedy chce siusiu i trzymała do zatrzymania się.
Pogoda narazie ok.
Niby nie jest ciepło bo ok. 20 st ale słonko i fajnie.
Tylko my w odróżnieniu od córci jesteśmy wypruci po takiej trasie bo to jakby nie patrzył ok 450 km.
A jeszcze przystanki na siusiu i moje pochodzenie dało 9 godzin w aucie.
Ale narazie uważam, że wart.
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post pon, 16 lip 2012 - 19:09
Post #1967

Ja tylko na chwilkÄ™.
Udało nam się dotrzeć do Jantara.
Zakwaterowaliśmy się, zjedliśmy obiadek, zaliczyliśmy plażę i spacer po falach.
Teraz trochÄ™ odpoczynku w pokoju.
Lila przez cała drogę nie miała ani jednej wpadki.
Całą drogę pięknie informowała kiedy chce siusiu i trzymała do zatrzymania się.
Pogoda narazie ok.
Niby nie jest ciepło bo ok. 20 st ale słonko i fajnie.
Tylko my w odróżnieniu od córci jesteśmy wypruci po takiej trasie bo to jakby nie patrzył ok 450 km.
A jeszcze przystanki na siusiu i moje pochodzenie dało 9 godzin w aucie.
Ale narazie uważam, że wart.

--------------------




agusia3310
śro, 18 lip 2012 - 07:37
Widzę, że tu cisza.
No i chyba brak osoby do założenia następnej części wątku.
Ja ze względu na Grzesia raczej nie dam rady.
Przy Lili mam mało czasu a jeszcze z malutkim dzidziusiem to pewnie będzie mniej.

My wczoraj byliśmy w Gdańsku.
Przed południem trochę popadało ale potem już było super.
I ciepło i słonko.
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post śro, 18 lip 2012 - 07:37
Post #1968

Widzę, że tu cisza.
No i chyba brak osoby do założenia następnej części wątku.
Ja ze względu na Grzesia raczej nie dam rady.
Przy Lili mam mało czasu a jeszcze z malutkim dzidziusiem to pewnie będzie mniej.

My wczoraj byliśmy w Gdańsku.
Przed południem trochę popadało ale potem już było super.
I ciepło i słonko.

--------------------




pomidorro
śro, 18 lip 2012 - 10:41
zapraszam na MAJUSIE 6 icon_smile.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post śro, 18 lip 2012 - 10:41
Post #1969

zapraszam na MAJUSIE 6 icon_smile.gif

--------------------



> MAJUSIE PO RAZ PIÄ„TY, przerabiamy bunt dwulatka
Start new topic
Reply to this topic
99 Stron V  « poprzednia 97 98 99
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 17 kwi 2024 - 01:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama