Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
34 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

MAJUSIE 6 :)

> 
agusia3310
nie, 22 lip 2012 - 16:31
Mamo Julki masz racjÄ™ fajnie jest.
Aż żal pomyśleć, że we wtorek po południu wracamy.
No ale w niedzielę mamy chrzciny u siostry synka i mąż jest chrzesnym.
No i jeszcze kilka rzeczy w domku trzeba zrobić.
A w sobotÄ™ przed chrzcinami wybieramy siÄ™ do Centrum Nauki Kopernik.
Więc intensywne te dni przed niedzielą będziemy mięli.
Trzymam kciuki by Madziula w końcu dała odpocząć.
A może Hanię po prostu przestaw na późniejszą porę spania.
Lila chodzi 22-22.30 za to wstaje zazwyczaj ok. 8.

U nas dziś piękne słonko i ciepło.
Jutro ma być jeszcze lepiej.
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post nie, 22 lip 2012 - 16:31
Post #21

Mamo Julki masz racjÄ™ fajnie jest.
Aż żal pomyśleć, że we wtorek po południu wracamy.
No ale w niedzielę mamy chrzciny u siostry synka i mąż jest chrzesnym.
No i jeszcze kilka rzeczy w domku trzeba zrobić.
A w sobotÄ™ przed chrzcinami wybieramy siÄ™ do Centrum Nauki Kopernik.
Więc intensywne te dni przed niedzielą będziemy mięli.
Trzymam kciuki by Madziula w końcu dała odpocząć.
A może Hanię po prostu przestaw na późniejszą porę spania.
Lila chodzi 22-22.30 za to wstaje zazwyczaj ok. 8.

U nas dziś piękne słonko i ciepło.
Jutro ma być jeszcze lepiej.


--------------------




szeklanka
pon, 23 lip 2012 - 12:19
CYTAT(KAROLA3DAW @ Fri, 20 Jul 2012 - 23:26) *
W srode bylismy z Maluchami u ortopedy, bo troche zaniedbalam ich pod tym wzgledem icon_sad.gif
Nadia w porzadku mimo ze to o Nia sie martwilam, bo ta poduche nosila.
Mamy obserwowac chod i za pol roku do kontroli.
Fabi natomiast na moje laiczne oko plaszczyl stopy, lecialy mu do srodka i lekarz zalecil buciki ortopedyczne ze specjalna wkladka 37.gif
Dzwonilam do sklepu ktory nam polecil ale jak krzykneli cene za buciki od 450zł to mi szczena opadla 21.gif
Dzwonilam do drugiej i juz polowe chca icon_smile.gif
Najgorsze jest to ze te buciki trzeba co pol roku zmieniac icon_sad.gif
Musze pomyslec jak to finansowo zgrac i moze na razie same wkladki mu kupimy albo buciki "Bartek" i do tego wkladki.
Cwiczen nam jako takich nie zalecil bo jeszcze za maly jest ale podpowiedzial co mozemy robic wiec podpuszczamy go troszke icon_smile.gif


Karola zobacz też takie buciki odkryte bardziej - Daniele, one są wysoko za kostkę, ja ich używałam w żłobku jako kapcie. Kosztują też sporo, są całe ze skóry ale poniżej 100 pln (!) na lato są lepsze. Mają trzy mocne paski od góry i są właśnie do trzymania nóżki z profilowaną podeszwą.
szeklanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,454
Dołączył: czw, 24 wrz 09 - 10:14
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 29,267




post pon, 23 lip 2012 - 12:19
Post #22

CYTAT(KAROLA3DAW @ Fri, 20 Jul 2012 - 23:26) *
W srode bylismy z Maluchami u ortopedy, bo troche zaniedbalam ich pod tym wzgledem icon_sad.gif
Nadia w porzadku mimo ze to o Nia sie martwilam, bo ta poduche nosila.
Mamy obserwowac chod i za pol roku do kontroli.
Fabi natomiast na moje laiczne oko plaszczyl stopy, lecialy mu do srodka i lekarz zalecil buciki ortopedyczne ze specjalna wkladka 37.gif
Dzwonilam do sklepu ktory nam polecil ale jak krzykneli cene za buciki od 450zł to mi szczena opadla 21.gif
Dzwonilam do drugiej i juz polowe chca icon_smile.gif
Najgorsze jest to ze te buciki trzeba co pol roku zmieniac icon_sad.gif
Musze pomyslec jak to finansowo zgrac i moze na razie same wkladki mu kupimy albo buciki "Bartek" i do tego wkladki.
Cwiczen nam jako takich nie zalecil bo jeszcze za maly jest ale podpowiedzial co mozemy robic wiec podpuszczamy go troszke icon_smile.gif


Karola zobacz też takie buciki odkryte bardziej - Daniele, one są wysoko za kostkę, ja ich używałam w żłobku jako kapcie. Kosztują też sporo, są całe ze skóry ale poniżej 100 pln (!) na lato są lepsze. Mają trzy mocne paski od góry i są właśnie do trzymania nóżki z profilowaną podeszwą.

--------------------
MamaJulki
wto, 24 lip 2012 - 09:44
Agusia no niestety czas szybko leci a to co dobre zwłaszcza...
spokojnej podróży Wam życzę

co do przestawienia Hanki to w nd daliśmy jej pospać po południu więc zasnęła dopiero o 22 a wstała o 8. wczoraj poszła spać koło 20 a wstała przed 7 także już lepiej icon_smile.gif
nie chcę też drastycznie jej przestawiać bo potrzebuję też "wolnego" wieczoru, bo wtedy z kolei Magda wisi cały czas na cycu nawet od 19-23, i wolę, żeby Hania nie widziała bo wtedy najbardziej się objawia jej zazdrość, jest wieczór i też by chciała się poprzytulać a tu ktoś inny wisi na mamusi więc wszystko musimy jakoś równoważyć
CYTAT
Karola zobacz też takie buciki odkryte bardziej - Daniele, one są wysoko za kostkę, ja ich używałam w żłobku jako kapcie. Kosztują też sporo, są całe ze skóry ale poniżej 100 pln (!) na lato są lepsze. Mają trzy mocne paski od góry i są właśnie do trzymania nóżki z profilowaną podeszwą.


generalnie jest sporo firm innych niż bartek, które proponują dobre, skórzane butki w mniejszych cenach, zobacz np renbut, befado... kiedyś trafiłam na fajną stronkę, gdzie mieli buty wszystkich tych konkretnych firm ale nie mogę jej teraz odnaleźć :/

pogoda u nas super, wczoraj przy poniedziałku pozałatwiałam troszkę spraw + zakupy ciuszkowe icon_smile.gif nie ma to jak poprawić sobie humor, nawet czapeczką i spodenkami dla dziecka

dzisiaj planuję myć okna ale czekam aż siostra wpadnie i zajmie się dziewczynami icon_smile.gif

3 noce z rzędu Madzia przespała 4,5-5 h jednym ciągiem więc zaczyna się palić światełko nadziei, że będzie lepiej icon_smile.gif

Hania coraz częściej zdejmuje sama pieluchę ale niestety potem siusia gdzie popadnie icon_sad.gif wczoraj w piaskownicy był 3 letnie chłopczyk, nadal z pieluchą - mam nadzieję, że u nas nie potrwa to tak długo...
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post wto, 24 lip 2012 - 09:44
Post #23

Agusia no niestety czas szybko leci a to co dobre zwłaszcza...
spokojnej podróży Wam życzę

co do przestawienia Hanki to w nd daliśmy jej pospać po południu więc zasnęła dopiero o 22 a wstała o 8. wczoraj poszła spać koło 20 a wstała przed 7 także już lepiej icon_smile.gif
nie chcę też drastycznie jej przestawiać bo potrzebuję też "wolnego" wieczoru, bo wtedy z kolei Magda wisi cały czas na cycu nawet od 19-23, i wolę, żeby Hania nie widziała bo wtedy najbardziej się objawia jej zazdrość, jest wieczór i też by chciała się poprzytulać a tu ktoś inny wisi na mamusi więc wszystko musimy jakoś równoważyć
CYTAT
Karola zobacz też takie buciki odkryte bardziej - Daniele, one są wysoko za kostkę, ja ich używałam w żłobku jako kapcie. Kosztują też sporo, są całe ze skóry ale poniżej 100 pln (!) na lato są lepsze. Mają trzy mocne paski od góry i są właśnie do trzymania nóżki z profilowaną podeszwą.


generalnie jest sporo firm innych niż bartek, które proponują dobre, skórzane butki w mniejszych cenach, zobacz np renbut, befado... kiedyś trafiłam na fajną stronkę, gdzie mieli buty wszystkich tych konkretnych firm ale nie mogę jej teraz odnaleźć :/

pogoda u nas super, wczoraj przy poniedziałku pozałatwiałam troszkę spraw + zakupy ciuszkowe icon_smile.gif nie ma to jak poprawić sobie humor, nawet czapeczką i spodenkami dla dziecka

dzisiaj planuję myć okna ale czekam aż siostra wpadnie i zajmie się dziewczynami icon_smile.gif

3 noce z rzędu Madzia przespała 4,5-5 h jednym ciągiem więc zaczyna się palić światełko nadziei, że będzie lepiej icon_smile.gif

Hania coraz częściej zdejmuje sama pieluchę ale niestety potem siusia gdzie popadnie icon_sad.gif wczoraj w piaskownicy był 3 letnie chłopczyk, nadal z pieluchą - mam nadzieję, że u nas nie potrwa to tak długo...
szeklanka
wto, 24 lip 2012 - 10:20
CYTAT(MamaJulki @ Tue, 24 Jul 2012 - 10:44) *
Hania coraz częściej zdejmuje sama pieluchę ale niestety potem siusia gdzie popadnie icon_sad.gif wczoraj w piaskownicy był 3 letnie chłopczyk, nadal z pieluchą - mam nadzieję, że u nas nie potrwa to tak długo...


ja tez mam takÄ… nadziejÄ™ :/
Kuba generalnie w żłobku nawet siada, w domu rano czasem, dzisiaj np kategorycznie nie :/ w ciągu dnia to on nie pamięta a od sierpnia idzie już do starszej grupy i tam panie zapowiedziały że będą tylko takie małe kibelki dla dzieci, bez nocników i że pieluchy to już na spanie w dzień tylko. Już to widzę, jesteśmy w lesie nie wiem jak ten sierpień wyjdzie, cała nadzieja w babciach u mnie że będą cierpliwe icon_smile.gif
szeklanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,454
Dołączył: czw, 24 wrz 09 - 10:14
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 29,267




post wto, 24 lip 2012 - 10:20
Post #24

CYTAT(MamaJulki @ Tue, 24 Jul 2012 - 10:44) *
Hania coraz częściej zdejmuje sama pieluchę ale niestety potem siusia gdzie popadnie icon_sad.gif wczoraj w piaskownicy był 3 letnie chłopczyk, nadal z pieluchą - mam nadzieję, że u nas nie potrwa to tak długo...


ja tez mam takÄ… nadziejÄ™ :/
Kuba generalnie w żłobku nawet siada, w domu rano czasem, dzisiaj np kategorycznie nie :/ w ciągu dnia to on nie pamięta a od sierpnia idzie już do starszej grupy i tam panie zapowiedziały że będą tylko takie małe kibelki dla dzieci, bez nocników i że pieluchy to już na spanie w dzień tylko. Już to widzę, jesteśmy w lesie nie wiem jak ten sierpień wyjdzie, cała nadzieja w babciach u mnie że będą cierpliwe icon_smile.gif

--------------------
KAROLA3DAW
wto, 24 lip 2012 - 23:09
Szeklanka jesli chodzi o buciorki to chce mu wlasnie sandalki kupic nie cale bo to maja byc glownie po domu gdzie spedza najwiecej czasu icon_smile.gif
Jesienne ma wysokie, usztywnione i profilowane wiec jak mu gira zbytnio nie urosnie to jeszcze powinien oblatac icon_smile.gif
Powodzenia w odpieluchowaniu przytul.gif

MamaJulki oby spanko Madzi juz sie tylko wydluzalo przytul.gif
Ja zawsze bardziej ciesze sie z zzakupow dla Maluchow niz swoich 37.gif

Fabian zasmarkany i zakaszlany icon_sad.gif
Na razie sami walczymy i mam nadzieje ze sie uda icon_smile.gif
Wczoraj nas rozwalil jak powiedzial do mnie " uspokoj sie bo dostaniesz pasem w dupe" 03.gif
Niesamowicie papuguje i nasladuje icon_smile.gif
Czy Wasze Maluchy rozpoznaja kolory, ksztalty?
Nadia smiga sama juz calkiem smialo, jak sie zachwieje to leci na dupsko icon_smile.gif
Uwielbia pytac "cio to" wskazujac palcem i czuje sie zaspokojona dopiero po uzyskaniu odpowiedzi 03.gif
Mezus juz calkiem dobrze sobie radzi icon_smile.gif
Sezon ogorkowy wiec dzis narobilam kiszonych, korniszonow, salatki z carry i z chili icon_smile.gif

Leca bo czasu malo icon_sad.gif

Buziaki przytul.gif
KAROLA3DAW


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: pią, 23 paź 09 - 23:07
Nr użytkownika: 29,728




post wto, 24 lip 2012 - 23:09
Post #25

Szeklanka jesli chodzi o buciorki to chce mu wlasnie sandalki kupic nie cale bo to maja byc glownie po domu gdzie spedza najwiecej czasu icon_smile.gif
Jesienne ma wysokie, usztywnione i profilowane wiec jak mu gira zbytnio nie urosnie to jeszcze powinien oblatac icon_smile.gif
Powodzenia w odpieluchowaniu przytul.gif

MamaJulki oby spanko Madzi juz sie tylko wydluzalo przytul.gif
Ja zawsze bardziej ciesze sie z zzakupow dla Maluchow niz swoich 37.gif

Fabian zasmarkany i zakaszlany icon_sad.gif
Na razie sami walczymy i mam nadzieje ze sie uda icon_smile.gif
Wczoraj nas rozwalil jak powiedzial do mnie " uspokoj sie bo dostaniesz pasem w dupe" 03.gif
Niesamowicie papuguje i nasladuje icon_smile.gif
Czy Wasze Maluchy rozpoznaja kolory, ksztalty?
Nadia smiga sama juz calkiem smialo, jak sie zachwieje to leci na dupsko icon_smile.gif
Uwielbia pytac "cio to" wskazujac palcem i czuje sie zaspokojona dopiero po uzyskaniu odpowiedzi 03.gif
Mezus juz calkiem dobrze sobie radzi icon_smile.gif
Sezon ogorkowy wiec dzis narobilam kiszonych, korniszonow, salatki z carry i z chili icon_smile.gif

Leca bo czasu malo icon_sad.gif

Buziaki przytul.gif

--------------------




KAROLA3DAW
wto, 24 lip 2012 - 23:20
Poczatki icon_smile.gif

NADIA CHODZI icon_smile.gif

Fotki jutro icon_smile.gif
KAROLA3DAW


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: pią, 23 paź 09 - 23:07
Nr użytkownika: 29,728




post wto, 24 lip 2012 - 23:20
Post #26

Poczatki icon_smile.gif

NADIA CHODZI icon_smile.gif

Fotki jutro icon_smile.gif

--------------------




wiktore
śro, 25 lip 2012 - 09:23
Hellloo icon_smile.gif
Melduję się icon_smile.gif w końcu wróciliśmy z nadmorskich wojaży icon_smile.gif

Tym razem pojechalismy do Kołobrzegu a potem do znajomych- w sumie od wyjazdu zrobilismy 1400 km :0 autem- ale jechalismy autostradą i gitara icon_smile.gif

Ja narazie piorę piorę i suszę , więc musze sie jeszcze ogarnąć, mąz ma zapalenie ucha- poza tym super.
Wyjazd był bardzo spontaniczny- w sobote znaleźlismy kwaterę, a w niedzielę rano wyjazd icon_smile.gif

Potem poskrobiÄ™, bo Dorcia siÄ™ sniadanka domaga icon_smile.gif

Buziaczki- nowa odsłona super!!! Brawo dla naszego Pomidorka!
wiktore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401




post śro, 25 lip 2012 - 09:23
Post #27

Hellloo icon_smile.gif
Melduję się icon_smile.gif w końcu wróciliśmy z nadmorskich wojaży icon_smile.gif

Tym razem pojechalismy do Kołobrzegu a potem do znajomych- w sumie od wyjazdu zrobilismy 1400 km :0 autem- ale jechalismy autostradą i gitara icon_smile.gif

Ja narazie piorę piorę i suszę , więc musze sie jeszcze ogarnąć, mąz ma zapalenie ucha- poza tym super.
Wyjazd był bardzo spontaniczny- w sobote znaleźlismy kwaterę, a w niedzielę rano wyjazd icon_smile.gif

Potem poskrobiÄ™, bo Dorcia siÄ™ sniadanka domaga icon_smile.gif

Buziaczki- nowa odsłona super!!! Brawo dla naszego Pomidorka!
MamaJulki
śro, 25 lip 2012 - 11:06
Szeklanka to życzę Tobie i sobie aby sie te nasze dwulatki uparciuszki odpieluchowały icon_wink.gif

Karola zdrówka dla Fabianka
nieźle dokazuje, trzeba uważać co się gada, u nas to samo, Julka dostaje za coś ochrzan a Hanka koduje i potem w najmniej oczekiwanym momencie pociska tekst, że szczena opada...
ja na ogórki kiszone mogę nie znaleźć czasu, ale ostatnio szybciorem robiłam cukinię - właśnie w tej zalewie curry - super ! i liczę na to, że chociaż ogórki jeszcze w niej zrobię

Wiktore takie spontany mają swój urok icon_wink.gif ogarniaj się szybko i zaglądaj częściej na nową odsłonę icon_wink.gif

wczoraj mielismy niezłą jazdę
zaczęło się po południu tak jak każdego dnia marudzeniem
wieczorem przekształciło się ono w okropny płacz nie do uspokojenia
pępek zaczął się wybałuszać a Madzia wymiotować
już chciałam jechać na pogotowie ale najpierw małą obejrzała pielęgniarka, która mieszka 2 pietra niżej i trochę mnie ostudziła
więc przeczekałam noc i z rana do lekarza
rzeczywiście mamy początki przepukliny ale na razie do obserwacji, musimy zbadać mocz no i kropelki nadal podawać
jesteśmy też po szczepieniu, także wszystko się może zdarzyć...

uciekam, póki mała śpi powieszę firanki bo wczoraj udało mi się tylko okna umyć
dziś już oczywiście pada 04.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 25 lip 2012 - 11:06
Post #28

Szeklanka to życzę Tobie i sobie aby sie te nasze dwulatki uparciuszki odpieluchowały icon_wink.gif

Karola zdrówka dla Fabianka
nieźle dokazuje, trzeba uważać co się gada, u nas to samo, Julka dostaje za coś ochrzan a Hanka koduje i potem w najmniej oczekiwanym momencie pociska tekst, że szczena opada...
ja na ogórki kiszone mogę nie znaleźć czasu, ale ostatnio szybciorem robiłam cukinię - właśnie w tej zalewie curry - super ! i liczę na to, że chociaż ogórki jeszcze w niej zrobię

Wiktore takie spontany mają swój urok icon_wink.gif ogarniaj się szybko i zaglądaj częściej na nową odsłonę icon_wink.gif

wczoraj mielismy niezłą jazdę
zaczęło się po południu tak jak każdego dnia marudzeniem
wieczorem przekształciło się ono w okropny płacz nie do uspokojenia
pępek zaczął się wybałuszać a Madzia wymiotować
już chciałam jechać na pogotowie ale najpierw małą obejrzała pielęgniarka, która mieszka 2 pietra niżej i trochę mnie ostudziła
więc przeczekałam noc i z rana do lekarza
rzeczywiście mamy początki przepukliny ale na razie do obserwacji, musimy zbadać mocz no i kropelki nadal podawać
jesteśmy też po szczepieniu, także wszystko się może zdarzyć...

uciekam, póki mała śpi powieszę firanki bo wczoraj udało mi się tylko okna umyć
dziś już oczywiście pada 04.gif
dasza
śro, 25 lip 2012 - 12:01
witajcie w nowej odsłonie icon_smile.gif
my po urlopie, juz dosc dawno, ale w pracy i w ogrodzie tyle mi się zaległosci przez urlop narobilo, ze jeszcze nie ma za duzo czasu.

Karola -Gratulacje dla Nadii icon_smile.gif milenka rozpoznaje wszystkie kolory i kształty już od paru miesięcy, ale miała takie książeczki o kolorach i kształtach.

MamoJulki - trzymam kciuki za Madzię, mam nadzieje, że z tą przepukliną to nic złego.

Co do opieluchowania, to własnie zaczynamy po urlopie - i nie jest tak źle, ale często Milenka sika w majtki, do czego już się przyzwyczaiłam.
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post śro, 25 lip 2012 - 12:01
Post #29

witajcie w nowej odsłonie icon_smile.gif
my po urlopie, juz dosc dawno, ale w pracy i w ogrodzie tyle mi się zaległosci przez urlop narobilo, ze jeszcze nie ma za duzo czasu.

Karola -Gratulacje dla Nadii icon_smile.gif milenka rozpoznaje wszystkie kolory i kształty już od paru miesięcy, ale miała takie książeczki o kolorach i kształtach.

MamoJulki - trzymam kciuki za Madzię, mam nadzieje, że z tą przepukliną to nic złego.

Co do opieluchowania, to własnie zaczynamy po urlopie - i nie jest tak źle, ale często Milenka sika w majtki, do czego już się przyzwyczaiłam.

--------------------




MamaJulki
śro, 25 lip 2012 - 12:14
a zapomniałam - u nas co do kolorów i kształtów... kolory tak ale nie wszystkie i myli jeszcze, z kształtami trudniej, pracujemy nad tym i np jak idziemy na spacer to każde autko nazywamy z koloru, lub jak budujemy z klocków, ubieramy się itd... każdą sytuację wykorzystujemy do szerszej rozmowy icon_smile.gif

poza tym Hanka lubi sama się ubierać, coraz ładniej rysuje, kolorując coś zwraca uwagę na kontury... umie namalować coś na kształt głowy i np uszy
ostatnio lepiliśmy z plasteliny - bardzo jej się podobało !
mam w planach jeszcze farbki, tylko na to to już wymaga dużej uwagi więc jak będę miała wolny dzień to będziemy się bawić icon_smile.gif

oczywiście o postępach w mowie nie muszę pisać- potrafi powiedzieć, nazwać chyba wszystko 37.gif wali zdaniami jak dorosły icon_wink.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 25 lip 2012 - 12:14
Post #30

a zapomniałam - u nas co do kolorów i kształtów... kolory tak ale nie wszystkie i myli jeszcze, z kształtami trudniej, pracujemy nad tym i np jak idziemy na spacer to każde autko nazywamy z koloru, lub jak budujemy z klocków, ubieramy się itd... każdą sytuację wykorzystujemy do szerszej rozmowy icon_smile.gif

poza tym Hanka lubi sama się ubierać, coraz ładniej rysuje, kolorując coś zwraca uwagę na kontury... umie namalować coś na kształt głowy i np uszy
ostatnio lepiliśmy z plasteliny - bardzo jej się podobało !
mam w planach jeszcze farbki, tylko na to to już wymaga dużej uwagi więc jak będę miała wolny dzień to będziemy się bawić icon_smile.gif

oczywiście o postępach w mowie nie muszę pisać- potrafi powiedzieć, nazwać chyba wszystko 37.gif wali zdaniami jak dorosły icon_wink.gif
MamaJulki
śro, 25 lip 2012 - 12:15
Dasza tak to już jest z tymi urlopami, najpierw człowiek odlicza do niego, żeby odpocząć a potem się okazuje, że zaległości takie, że już tydzień po urlopie jesteśmy na nowo zmęczeni i nie pamiętamy, że na nim byliśmy...
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 25 lip 2012 - 12:15
Post #31

Dasza tak to już jest z tymi urlopami, najpierw człowiek odlicza do niego, żeby odpocząć a potem się okazuje, że zaległości takie, że już tydzień po urlopie jesteśmy na nowo zmęczeni i nie pamiętamy, że na nim byliśmy...
KAROLA3DAW
śro, 25 lip 2012 - 13:32
Wiktore, Dasza fajnie ze urlopy udane teraz zycze szybkiego nadrobienia zaleglosci i powrotu do nas icon_smile.gif

MamaJulki kuzynki cora z wieku Nadii miala wlasnie przepukline pepkowa.
Nawet nie wiedzialam ze takie cos istnieje 37.gif
Trzymam kciuki zeby szybko sie Madzia wyciszyla a brzusio zagoil przytul.gif

Fabi nocke przespal spokojnie bez wiekszych atakow kaszlu, teraz tez kima w ciszy icon_smile.gif
Nadia podlapala gile ale nie takie jak braciszek icon_smile.gif

Myslalam ze na kolory i ksztalty Maluchy maja jeszcze czas a Fabian chlonie to jak gabka i zapamietuje a najfajniejsze jest ze pozniej umie to wykorzystac w zyciu icon_smile.gif
Tez ma ksiazke z ksztaltami, przedmiotami, kolorami, zawodami itd
Ostatnio przewracal kartkami wiec pytam "co szukasz?" a On do mnie " gdzie jest owal" 29.gif
Kiedy dotarl do strony z ksztaltami sam juz go odnalazl icon_biggrin.gif
A z kolorami sam sie lubi bawic mowiac " ja mam dzis zielona kosulke a Nanusia ziolta" 03.gif
Albo 'podaj mi ksiaske ta niebieska" icon_smile.gif
Dzis rano chcial baje wiec mezus mowi do niego "daj buzi" wiec dostal i wlaczyl mu baje ale nadal naciska "daj buzi" a Fabi patrzy na niego i mowi "juz dostales" 04.gif

W poniedzialek bylismy w miescie po dysk zewnetrzny bo bardzo duzo zdjec sie uzbieralo a jak mi mezus powiedzial ze z plyt (spora czesc mielismy nagrana) mimo ze nieuzywane moga sie nie odczytac to sie spienilam icon_sad.gif
Kupilismy i od razu wszystkie pozgrywal, z 2008 roku juz sie nie odczytaly icon_sad.gif
Z Wakacji w Turcjii mamy tylko czesc ale musze sprawdzic czy czasem siorka nie ma calosci icon_smile.gif
Teraz jeszcze musze na tym dysku porzadek zrobic ale na to musze miec osobny czas i wene icon_biggrin.gif

Lece obiadek konczyc icon_smile.gif
KAROLA3DAW


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: pią, 23 paź 09 - 23:07
Nr użytkownika: 29,728




post śro, 25 lip 2012 - 13:32
Post #32

Wiktore, Dasza fajnie ze urlopy udane teraz zycze szybkiego nadrobienia zaleglosci i powrotu do nas icon_smile.gif

MamaJulki kuzynki cora z wieku Nadii miala wlasnie przepukline pepkowa.
Nawet nie wiedzialam ze takie cos istnieje 37.gif
Trzymam kciuki zeby szybko sie Madzia wyciszyla a brzusio zagoil przytul.gif

Fabi nocke przespal spokojnie bez wiekszych atakow kaszlu, teraz tez kima w ciszy icon_smile.gif
Nadia podlapala gile ale nie takie jak braciszek icon_smile.gif

Myslalam ze na kolory i ksztalty Maluchy maja jeszcze czas a Fabian chlonie to jak gabka i zapamietuje a najfajniejsze jest ze pozniej umie to wykorzystac w zyciu icon_smile.gif
Tez ma ksiazke z ksztaltami, przedmiotami, kolorami, zawodami itd
Ostatnio przewracal kartkami wiec pytam "co szukasz?" a On do mnie " gdzie jest owal" 29.gif
Kiedy dotarl do strony z ksztaltami sam juz go odnalazl icon_biggrin.gif
A z kolorami sam sie lubi bawic mowiac " ja mam dzis zielona kosulke a Nanusia ziolta" 03.gif
Albo 'podaj mi ksiaske ta niebieska" icon_smile.gif
Dzis rano chcial baje wiec mezus mowi do niego "daj buzi" wiec dostal i wlaczyl mu baje ale nadal naciska "daj buzi" a Fabi patrzy na niego i mowi "juz dostales" 04.gif

W poniedzialek bylismy w miescie po dysk zewnetrzny bo bardzo duzo zdjec sie uzbieralo a jak mi mezus powiedzial ze z plyt (spora czesc mielismy nagrana) mimo ze nieuzywane moga sie nie odczytac to sie spienilam icon_sad.gif
Kupilismy i od razu wszystkie pozgrywal, z 2008 roku juz sie nie odczytaly icon_sad.gif
Z Wakacji w Turcjii mamy tylko czesc ale musze sprawdzic czy czasem siorka nie ma calosci icon_smile.gif
Teraz jeszcze musze na tym dysku porzadek zrobic ale na to musze miec osobny czas i wene icon_biggrin.gif

Lece obiadek konczyc icon_smile.gif

--------------------




wiktore
śro, 25 lip 2012 - 14:10
Jezu dziewczyny wpędzacie mnie w kompleksy :0 my sto lat za murzynami z kolorami. Teraz sobie myślę, że chyba za mało poświęcam czasu Dorci na takie zabawy. Zaniedbałam chyba tę sferę icon_sad.gif z Wiktorem bardziej robiłam takie rzeczy.
Dorcia jak dostanie krędkę to maże bez sensu, lubi naklejac nakjlji, a rysowac najlepiej na ścianie icon_sad.gif
wiktore


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401




post śro, 25 lip 2012 - 14:10
Post #33

Jezu dziewczyny wpędzacie mnie w kompleksy :0 my sto lat za murzynami z kolorami. Teraz sobie myślę, że chyba za mało poświęcam czasu Dorci na takie zabawy. Zaniedbałam chyba tę sferę icon_sad.gif z Wiktorem bardziej robiłam takie rzeczy.
Dorcia jak dostanie krędkę to maże bez sensu, lubi naklejac nakjlji, a rysowac najlepiej na ścianie icon_sad.gif
MamaJulki
śro, 25 lip 2012 - 15:19
Karola ja tak zaniedbałam sferę "przechowywania zdjęć", że nawet na płyty nie miałam zgranych od 3 lat i jak mi ostatnio wirus kompa zaatakował to nieźle mi dało popalić (wizja utraty tych fotek) i od razu wywaliłam parę stów na dysk i wszystko na nim trzymam

Wiktore właśnie przed chwilką Hanka dopadła długopis i cała się spisała - ja w tym czasie pranie wieszałam, wyjęła z miski swojego ulubionego krecika - pacynkę, bo też się prał i... jego też spisała długopisem 04.gif więc nawet wyschnąć nie zdążył

z ciekawych rzeczy to Hanka lubi jeszcze zdzierać tapety
a dziś się nauczyła... 21.gif wchodzić po szufladach na blat kuchenny ! masakra jakaś, nie wiem jak ją teraz upilnuję bo tam dawałam wszystkie niebezpieczne rzeczy...
dodatkowo usiłowała zdjąć z tegoż blatu taboret, który również był przetrzymywany na blacie, żeby nie miała się jak wspiąć.... SUPER !
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 25 lip 2012 - 15:19
Post #34

Karola ja tak zaniedbałam sferę "przechowywania zdjęć", że nawet na płyty nie miałam zgranych od 3 lat i jak mi ostatnio wirus kompa zaatakował to nieźle mi dało popalić (wizja utraty tych fotek) i od razu wywaliłam parę stów na dysk i wszystko na nim trzymam

Wiktore właśnie przed chwilką Hanka dopadła długopis i cała się spisała - ja w tym czasie pranie wieszałam, wyjęła z miski swojego ulubionego krecika - pacynkę, bo też się prał i... jego też spisała długopisem 04.gif więc nawet wyschnąć nie zdążył

z ciekawych rzeczy to Hanka lubi jeszcze zdzierać tapety
a dziś się nauczyła... 21.gif wchodzić po szufladach na blat kuchenny ! masakra jakaś, nie wiem jak ją teraz upilnuję bo tam dawałam wszystkie niebezpieczne rzeczy...
dodatkowo usiłowała zdjąć z tegoż blatu taboret, który również był przetrzymywany na blacie, żeby nie miała się jak wspiąć.... SUPER !
dddddd
śro, 25 lip 2012 - 15:29
ja też mam dysk zewnętrzny, poza tym zdjęcia od razu wgrywam do moich albumów na empikfoto.pl

Milenka też lubi rysować, ale najbradziej lubi nalepki - u nas to jest po prostu przebój takie książeczki z nalepkami dla 2latków

edit - ta ja dasza i moj nowy nck, awaryjny, bo nie mogłam się zalogowac ze starego nicku, cos mi odrzucało icon_sad.gif

Ten post edytował dddddd śro, 25 lip 2012 - 15:31
dddddd


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 13 cze 12 - 17:00
Nr użytkownika: 40,528




post śro, 25 lip 2012 - 15:29
Post #35

ja też mam dysk zewnętrzny, poza tym zdjęcia od razu wgrywam do moich albumów na empikfoto.pl

Milenka też lubi rysować, ale najbradziej lubi nalepki - u nas to jest po prostu przebój takie książeczki z nalepkami dla 2latków

edit - ta ja dasza i moj nowy nck, awaryjny, bo nie mogłam się zalogowac ze starego nicku, cos mi odrzucało icon_sad.gif
dasza
śro, 25 lip 2012 - 15:37
już jestem icon_wink.gif powiem szczerze , ze się nieźle wystraszyłam, w razie czego dddddd to ja icon_smile.gif

to juz drugi raz, kiedy nie mogłam sie zalogowac, nawet pomyslałam, ze dostałam jakiegoś bana, ale to chyba trzeba miec jakies ostrzeżenie i chyba nikomu aż tak bardzo na odcisk nie nacisnęłam icon_wink.gif

Kiedy założyłam ten drugi nick przez pół dnia nie mogłam się zalogować nawet na ten nowy nick icon_sad.gif
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post śro, 25 lip 2012 - 15:37
Post #36

już jestem icon_wink.gif powiem szczerze , ze się nieźle wystraszyłam, w razie czego dddddd to ja icon_smile.gif

to juz drugi raz, kiedy nie mogłam sie zalogowac, nawet pomyslałam, ze dostałam jakiegoś bana, ale to chyba trzeba miec jakies ostrzeżenie i chyba nikomu aż tak bardzo na odcisk nie nacisnęłam icon_wink.gif

Kiedy założyłam ten drugi nick przez pół dnia nie mogłam się zalogować nawet na ten nowy nick icon_sad.gif

--------------------




MamaJulki
śro, 25 lip 2012 - 15:38
Dasza a ja po przeczytaniu pierwszego zdania z Twojego postu chciałam raportować 04.gif 29.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 25 lip 2012 - 15:38
Post #37

Dasza a ja po przeczytaniu pierwszego zdania z Twojego postu chciałam raportować 04.gif 29.gif
dasza
śro, 25 lip 2012 - 15:56
MamiJulki - tamten nick założyłam dla sprawdzenia, co się dzieje - kiedy chciałam się zalogowac odrzucało mnie , pojawiał się komunikat w stylu błąd, nie masz uprawnien i coś w stylu założ nowe konto, coś wtedy działo się z forum a ja w strachu, ze mnie zbanowali 06.gif pamiętasz te moje posty, które wywołały tyle kontrowersji .... na złodzieju czapka gore icon_wink.gif
Dzisiaj przez chwilę miałam podobnie i chciałam sprawdzić, czy z tamtego nicku mi pojdzie, poszło ale i normalny nick zaczął działać, na szczęście.
dasza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,278
Dołączył: nie, 15 lis 09 - 17:34
SkÄ…d: :)
Nr użytkownika: 30,143




post śro, 25 lip 2012 - 15:56
Post #38

MamiJulki - tamten nick założyłam dla sprawdzenia, co się dzieje - kiedy chciałam się zalogowac odrzucało mnie , pojawiał się komunikat w stylu błąd, nie masz uprawnien i coś w stylu założ nowe konto, coś wtedy działo się z forum a ja w strachu, ze mnie zbanowali 06.gif pamiętasz te moje posty, które wywołały tyle kontrowersji .... na złodzieju czapka gore icon_wink.gif
Dzisiaj przez chwilę miałam podobnie i chciałam sprawdzić, czy z tamtego nicku mi pojdzie, poszło ale i normalny nick zaczął działać, na szczęście.

--------------------




agusia3310
śro, 25 lip 2012 - 20:34
A ja tylko napiszę, że jestem.
Wczoraj o 22 wróciliśmy.
DziÅ› z LilÄ… testy.
NIestety wiele nam nie rozjaśniły, bo wyszły tylko na roztocza.
I nic nie mówi to o prawdziwej alergii, bo Lila napewno ma uczulenie na wiele innych rzeczy.
Ale w tym wieku tak to jest.
Dalej macamy po omacku.

Ja wymęczona na maksa a tu trzeba brać się za pranie i prasowanie.
A w niedzielÄ™ chrzciny synka siostry.
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post śro, 25 lip 2012 - 20:34
Post #39

A ja tylko napiszę, że jestem.
Wczoraj o 22 wróciliśmy.
DziÅ› z LilÄ… testy.
NIestety wiele nam nie rozjaśniły, bo wyszły tylko na roztocza.
I nic nie mówi to o prawdziwej alergii, bo Lila napewno ma uczulenie na wiele innych rzeczy.
Ale w tym wieku tak to jest.
Dalej macamy po omacku.

Ja wymęczona na maksa a tu trzeba brać się za pranie i prasowanie.
A w niedzielÄ™ chrzciny synka siostry.

--------------------




MamaJulki
śro, 25 lip 2012 - 21:44
Dasza to ciekawe co to się dzieje, ale pewnie jakiś błąd na forum icon_wink.gif

Agusia witaj po wczasach
i nie przesadzaj z tymi pracami bo jeszcze kilka tygodniu musisz w dwupaku chodzić nienie.gif
szkoda, że testy tak mało rozjaśniły, ale ważne, że choć troszkę...

Magdalena jest naprawdÄ™ wyjÄ…tkiem
nawet szczepienia znosi najgorzej 32.gif
musiałam jej podać paracetamol bo nie mogłam patrzeć jak się męczy
całe szczęście pomógł i maleństwo odpoczywało większość dnia
teraz po 2 h aktywności znowu zasnęła więc i ja się będę zwijać do łóżeczka

a na dobranoc wrzucam aktualne icon_wink.gif





niestety całej trójki na raz nie udało nam się jeszcze złapać 29.gif
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post śro, 25 lip 2012 - 21:44
Post #40

Dasza to ciekawe co to się dzieje, ale pewnie jakiś błąd na forum icon_wink.gif

Agusia witaj po wczasach
i nie przesadzaj z tymi pracami bo jeszcze kilka tygodniu musisz w dwupaku chodzić nienie.gif
szkoda, że testy tak mało rozjaśniły, ale ważne, że choć troszkę...

Magdalena jest naprawdÄ™ wyjÄ…tkiem
nawet szczepienia znosi najgorzej 32.gif
musiałam jej podać paracetamol bo nie mogłam patrzeć jak się męczy
całe szczęście pomógł i maleństwo odpoczywało większość dnia
teraz po 2 h aktywności znowu zasnęła więc i ja się będę zwijać do łóżeczka

a na dobranoc wrzucam aktualne icon_wink.gif





niestety całej trójki na raz nie udało nam się jeszcze złapać 29.gif
> MAJUSIE 6 :)
Start new topic
Reply to this topic
34 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 16:36
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama