Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Problem z karmieniem

-
Janek90
post Fri, 23 Oct 2015 - 09:09
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 46,613

Witam wszystkich,

nasz Bartuś urodził się 20.05.20015 z wagą 2920g, w tej chwili waży 7,600g. Od jakichś trzech miesięcy mamy problem z karmieniem. Maluch jadł do swojego 4 miesiąca cały czas z piersi, choć nie bez problemów. Za każdym razem, kiedy chciało się go ułożyć do karmienia, pociągał z 4x i wpadał w płacz, dostawał smoka, uspokajał się, dostawiony do piersi, znów pociągnął z 4x i znowu w płacz i tak w kółko jeszcze kilka razy, dopóki nie wypił troszkę więcej mleka. Wykluczamy z małżonką tutaj niewygodną pozycję do karmienia, nasz Bartuś był ułożony bardzo wygodnie, w swoim kocyku i rożku. Za gorąco też mu nie było - nie był zgrzany. Gdy po 4 miesiącu przeszliśmy na butle, bo nie chciał już pić z piersi (wpadał już całkowicie w płacz i nie chciał pić), sytuacja jest taka sama jak przy piersi, pociągnie kilka razy i w płacz. Aby ubyła prawie cała butla, musimy za każdym razem przechodzić ten sam proces - butla, pociągnięcie z 4x, płacz, uspokojenie smokiem i znowu butla, pociągnięcie z 4x, płacz, uspokojenie smokiem. Mleko w butli jest odciągnięte od matki dziecka.

Od kilku dni wprowadzamy mu także deserki i kaszki. Po ryżowo-mlecznej miał problemy z wypróżnianiem, dlatego dostaje Nestle Sinlac. Z deserków też póki co tylko jabłuszko bądź suszone śliwki. Żona nie je praktycznie nabiału w ogóle. Na śniadanie czy też kolacje zazwyczaj jest to pieczywo ciemne, wieloziarniste. Przy okazji je też coś ala Wassa z błonnikiem.

Na pewno możemy wykluczyć problemy z uchem, miał podejrzenie zapalenia ucha środkowego, ale zostało to później dopiero przy trzecim laryngologu wykluczone.

Wiadomo, teraz mogą powoli wychodzić ząbki, lecz dziąsła są twarde i niezaczerwienione. Z resztą nasz problem trwa już dłuższy czas, czyli ok 3 miesięcy.

Maluch w ciągu dnia jest bardzo pogodny, dużo gaworzy. Na brzuszku ładnie podnosi główkę, często przyjmuje pozycję foki, próbuje się przeturlać.

Z leków, które otrzymuje w sytuacjach kryzysowych - mam na myśli takie sytuacje, w których bardzo ciężko go uspokoić - viburcol.

Jego waga nie jest tragiczna, choć mogłoby być lepiej, przy wadze 7,6 kg mierzy ok 70cm. Zdaniem moim i małżonki je bardzo mało, bo czasem pociągnie 30 ml z butli i zasypia i nie da mu się więcej wmusić, albo wypija 90ml - to jest maximum. Takich butelek wypije ok 5-6 w ciągu dnia.

Jesteśmy trochę przerażeni, że inne dzieci wypijają te 5 butelek w ciągu dnia i to po 150 ml. Wiadomo, każde dziecko to indywidualny przypadek. Jednak zastanawiamy się, czy naszemu Bartusiowi coś dolega, bądź coś nie służy, czy on po prostu tak ma i jest takim tadkiem - niejadkiem.
Go to the top of the page PM

Quote Post
milena6325
post Sun, 07 Jan 2018 - 14:06
Post #2

Nr użytkownika: 51,243

Nie miałam kłopotów z karmieniem - karmiłam piersią, ale prowadzę własną działalność no i niestety często musiałam pokazywać się w pracy, dlatego zdecydowałam się na laktator. Mimo wielu opinii na temat tych elektrycznych, ja wybrałam ręczny Lakta Mila. Zakupiłam go na stronie https://www.simed.pl ponieważ był w bardzo dobrej cenie. Polecam wszystkim Mamom.

Quote Post
Izabellson18
post Wed, 14 Feb 2018 - 23:03
Post #3

Nr użytkownika: 51,118

Jak macie jakiekolwiek wątpliwości czy maluch je odpowiednią ilość jedzenia, to koniecznie skonsultujcie się z położną, albo pediatrą. Oni wam powiedzą, czy wszystko jest ok - czy dziecko faktycznie je za mało.

Quote Post
Fima
post Sat, 24 Feb 2018 - 19:20
Post #4

Nr użytkownika: 46,095

Akurat jeśli chodzi o maluchy jak są głodne to dają znać, problemem może być ulewanie bo wtedy pokarmu może brakować. Ewentualnie dziecku może jest niewygodnie? Wtedy też potrafi zjeść mniej niż by chciało spróbuj znaleźć odpowiednią pozycje dla niego (inną) ewentualnie spróbuj z poduszkami ciążowymi - https://zaira.pl/pl/c/Poduszka-ciazowa-i-do-karmienia/128 są specjalne do karmienia może pomoże, jeśli nie to trzeba obserwować parametry (czy dziecko rozwija się odpowiednio jeśli tak nie ma czym się martwić)

Quote Post
> Problem z karmieniem

Start new topic Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wed, 23 May 2018 - 19:00
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe