Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

BIŻUTERIA!!!

, JA WYCZYŚCIĆ??PORADY?? JUTRO WESELE;-))
> , JA WYCZYÅšCIĆ??PORADY?? JUTRO WESELE;-))
Agnieszka 23
piÄ…, 27 sie 2010 - 16:36
Witam kobitki.Prosze o porade dotycząca biżuterii.Mam biżuterie ale rzadko ją nosiłam i zaśniedziała.Nie jest to ani złoto,ani srebro.Srebnopodobne jeśli moge to tak nazwać?Zmatowiała i pojawił sie na niej brozowawy nalot.Czym moge to szybko i skutecznie usunąć??jakieś domowe sposoby?radzcie dziewczęta,bo jutro ide na wesele;-))
Agnieszka 23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 165
Dołączył: czw, 28 gru 06 - 20:37
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Nr użytkownika: 9,435

GG:


post piÄ…, 27 sie 2010 - 16:36
Post #1

Witam kobitki.Prosze o porade dotycząca biżuterii.Mam biżuterie ale rzadko ją nosiłam i zaśniedziała.Nie jest to ani złoto,ani srebro.Srebnopodobne jeśli moge to tak nazwać?Zmatowiała i pojawił sie na niej brozowawy nalot.Czym moge to szybko i skutecznie usunąć??jakieś domowe sposoby?radzcie dziewczęta,bo jutro ide na wesele;-))

--------------------



Sel
piÄ…, 27 sie 2010 - 17:10
Sprobuj pasta do zebow, choc szczerze mowiac nie wiem czy pomoze na zwykla bizuterie, na pewno dziala na srebro i zloto.
Zawsze mozesz pojsc do pierwszego z brzegu zlotnika czy jubilera, oni maja na pewno jakis srodek, ktory ja wyczysci.
Sel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,928
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:29
SkÄ…d: stÄ…d :)
Nr użytkownika: 1,653




post piÄ…, 27 sie 2010 - 17:10
Post #2

Sprobuj pasta do zebow, choc szczerze mowiac nie wiem czy pomoze na zwykla bizuterie, na pewno dziala na srebro i zloto.
Zawsze mozesz pojsc do pierwszego z brzegu zlotnika czy jubilera, oni maja na pewno jakis srodek, ktory ja wyczysci.

--------------------
Wszystko sie zmienia...sama juz nie wiem, czy ja to nadal ja....

rysa154
piÄ…, 27 sie 2010 - 17:14
chyba takie zostanie....sprobuj moze mydłem i zimna woda,ale wątpie...
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 27 sie 2010 - 17:14
Post #3

chyba takie zostanie....sprobuj moze mydłem i zimna woda,ale wątpie...

--------------------


hana04
piÄ…, 27 sie 2010 - 18:06
Dwie czybate łyżki soli kuchennej zalej szklanką ciepłej wody, wymieszaj ,zanurz biżuterię i dodaj kilka kawałków folii(celafonu) zostaw na minimum 5-6 godzin.Zostaje biały osad od soli ale woda z płynem do naczyń sobie z nim radzi.
Powodzenia i udanej zabawy icon_smile.gif
hana04


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: nie, 10 sty 10 - 22:25
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 31,009




post piÄ…, 27 sie 2010 - 18:06
Post #4

Dwie czybate łyżki soli kuchennej zalej szklanką ciepłej wody, wymieszaj ,zanurz biżuterię i dodaj kilka kawałków folii(celafonu) zostaw na minimum 5-6 godzin.Zostaje biały osad od soli ale woda z płynem do naczyń sobie z nim radzi.
Powodzenia i udanej zabawy icon_smile.gif
camillaz
piÄ…, 27 sie 2010 - 19:18
Ja taką zwykłą biżuterię zawsze czyściłam pastą do zębów i się pięknie błyszczała icon_wink.gif Jedynie jednego łańcuszka nic nie ruszyło, ale on zaśniedział już po krótkim czasie noszenia... Ostatnie czyszczenie biżuterii robiłam w wodzie z solą ale efekty nie były powalające. Tak więc pastę do zębów jak najbardziej polecam icon_smile.gif
camillaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 917
Dołączył: pon, 08 cze 09 - 15:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 27,680




post piÄ…, 27 sie 2010 - 19:18
Post #5

Ja taką zwykłą biżuterię zawsze czyściłam pastą do zębów i się pięknie błyszczała icon_wink.gif Jedynie jednego łańcuszka nic nie ruszyło, ale on zaśniedział już po krótkim czasie noszenia... Ostatnie czyszczenie biżuterii robiłam w wodzie z solą ale efekty nie były powalające. Tak więc pastę do zębów jak najbardziej polecam icon_smile.gif

--------------------


rysa154
piÄ…, 27 sie 2010 - 19:36
do bizuterii jest specjalny płyn lub ściereczka, używając psty do zebów mozna jedynie ją sobie zniszczyć,moze na poczatku po czyszczeniu wygląda fajnie,ale potem nie bardzo,a sposob z sola z tego co pamietam do srebra głównie sztućców,ale do posrebrzanych rzeczy chyba nie...i nie wiem czy powinno sie z kamieniami tam cos wkladac

Ten post edytował ryba154 pią, 27 sie 2010 - 19:41
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 27 sie 2010 - 19:36
Post #6

do bizuterii jest specjalny płyn lub ściereczka, używając psty do zebów mozna jedynie ją sobie zniszczyć,moze na poczatku po czyszczeniu wygląda fajnie,ale potem nie bardzo,a sposob z sola z tego co pamietam do srebra głównie sztućców,ale do posrebrzanych rzeczy chyba nie...i nie wiem czy powinno sie z kamieniami tam cos wkladac

--------------------


camillaz
piÄ…, 27 sie 2010 - 19:50
CYTAT(ryba154 @ Fri, 27 Aug 2010 - 18:36) *
do bizuterii jest specjalny płyn lub ściereczka, używając psty do zebów mozna jedynie ją sobie zniszczyć,moze na poczatku po czyszczeniu wygląda fajnie,ale potem nie bardzo


Mi się nigdy nic nie zniszczyło icon_wink.gif Za każdym razem czyściłam pastą i niektóre pierścionki czy zawieszki, które zostawiłam w domu rodzinnym nosi teraz moja siostra, nadal wyglądają ładnie.
camillaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 917
Dołączył: pon, 08 cze 09 - 15:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 27,680




post piÄ…, 27 sie 2010 - 19:50
Post #7

CYTAT(ryba154 @ Fri, 27 Aug 2010 - 18:36) *
do bizuterii jest specjalny płyn lub ściereczka, używając psty do zebów mozna jedynie ją sobie zniszczyć,moze na poczatku po czyszczeniu wygląda fajnie,ale potem nie bardzo


Mi się nigdy nic nie zniszczyło icon_wink.gif Za każdym razem czyściłam pastą i niektóre pierścionki czy zawieszki, które zostawiłam w domu rodzinnym nosi teraz moja siostra, nadal wyglądają ładnie.

--------------------


rysa154
piÄ…, 27 sie 2010 - 20:04
leilong,ale bizuteria sie rysuje przez takie traktowanie,a poza tym trzeba pewnie częsciej czyścić...dla mnie ten sposob jest jakis "maskaryczny" , nie wyobrażam sobie tak traktowac biżuterii przynajmniej złota.. 37.gif
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 27 sie 2010 - 20:04
Post #8

leilong,ale bizuteria sie rysuje przez takie traktowanie,a poza tym trzeba pewnie częsciej czyścić...dla mnie ten sposob jest jakis "maskaryczny" , nie wyobrażam sobie tak traktowac biżuterii przynajmniej złota.. 37.gif

--------------------


Agnieszka 23
piÄ…, 27 sie 2010 - 20:21
dzieki Kobitki;-))Bede próbowaćicon_wink.gif)
Agnieszka 23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 165
Dołączył: czw, 28 gru 06 - 20:37
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Nr użytkownika: 9,435

GG:


post piÄ…, 27 sie 2010 - 20:21
Post #9

dzieki Kobitki;-))Bede próbowaćicon_wink.gif)

--------------------



Agnieszka 23
piÄ…, 27 sie 2010 - 22:37
Pasta okazała sie najlepsza!!Biżuteria lśni jak nowa!!!Dzięki Kobitki;-)))
Agnieszka 23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 165
Dołączył: czw, 28 gru 06 - 20:37
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Nr użytkownika: 9,435

GG:


post piÄ…, 27 sie 2010 - 22:37
Post #10

Pasta okazała sie najlepsza!!Biżuteria lśni jak nowa!!!Dzięki Kobitki;-)))

--------------------



camillaz
piÄ…, 27 sie 2010 - 23:09
No i git 06.gif Udanej zabawy życzę! icon_smile.gif
camillaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 917
Dołączył: pon, 08 cze 09 - 15:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 27,680




post piÄ…, 27 sie 2010 - 23:09
Post #11

No i git 06.gif Udanej zabawy życzę! icon_smile.gif

--------------------


Agnelka25
sob, 28 sie 2010 - 12:56
Już trochę póżno ale może ktoś będzie jeszcze potrzebował ja swoją biżuterie wyczyściłam płynem do czyszczenia srebra, złota, mosiądzu i miedzi można go zakupić u złotnika mój kosztował 7 zł.

Agnieszka 23 życzę miłej zabawy do samego rana icon_biggrin.gif
Agnelka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,950
Dołączył: sob, 12 maj 07 - 20:32
Nr użytkownika: 14,059




post sob, 28 sie 2010 - 12:56
Post #12

Już trochę póżno ale może ktoś będzie jeszcze potrzebował ja swoją biżuterie wyczyściłam płynem do czyszczenia srebra, złota, mosiądzu i miedzi można go zakupić u złotnika mój kosztował 7 zł.

Agnieszka 23 życzę miłej zabawy do samego rana icon_biggrin.gif

--------------------
naples
nie, 29 sie 2010 - 22:11
CYTAT
Już trochę póżno ale może ktoś będzie jeszcze potrzebował ja swoją biżuterie wyczyściłam płynem do czyszczenia srebra, złota, mosiądzu i miedzi można go zakupić u złotnika mój kosztował 7 zł.

Miałam taki i bardzo dobrze się sprawował, również zakupiony u złotnika. Pozbierałam całą biżuterię, jaką miałam w domu i wszystko wyczyściłam, poschodziło. Chociaż niedawno zobaczyłam moją ślubą bransoletkę na rękę, założoną tylko raz i jest cała brązowa. Nie wiem, jakim cudem, to zaszło, ale nie dość, że to było prawdziwe srebro, to i jeszcze raz założone... Mam paragon muszę popytać, czy można coś z tym zrobić, chociaż pewnie już po ptokach icon_wink.gif
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post nie, 29 sie 2010 - 22:11
Post #13

CYTAT
Już trochę póżno ale może ktoś będzie jeszcze potrzebował ja swoją biżuterie wyczyściłam płynem do czyszczenia srebra, złota, mosiądzu i miedzi można go zakupić u złotnika mój kosztował 7 zł.

Miałam taki i bardzo dobrze się sprawował, również zakupiony u złotnika. Pozbierałam całą biżuterię, jaką miałam w domu i wszystko wyczyściłam, poschodziło. Chociaż niedawno zobaczyłam moją ślubą bransoletkę na rękę, założoną tylko raz i jest cała brązowa. Nie wiem, jakim cudem, to zaszło, ale nie dość, że to było prawdziwe srebro, to i jeszcze raz założone... Mam paragon muszę popytać, czy można coś z tym zrobić, chociaż pewnie już po ptokach icon_wink.gif

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
rysa154
nie, 29 sie 2010 - 23:29
naples nalot na srebrze to naturalna kolei rzeczy, czasami może ciemniec po założeniu np. jeden kolczyk,albo tylko łańcuszek, niektórzy reagują tak, ze jak mają jakis stres to srebro ciemnieje,albo cos zjedza...to taki "urok"...tym bardziej bizuteria ma prawo jeśli leży nie używana...wystarczy wyczyścić....reklamacji na to nie ma...bo niby na co?
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post nie, 29 sie 2010 - 23:29
Post #14

naples nalot na srebrze to naturalna kolei rzeczy, czasami może ciemniec po założeniu np. jeden kolczyk,albo tylko łańcuszek, niektórzy reagują tak, ze jak mają jakis stres to srebro ciemnieje,albo cos zjedza...to taki "urok"...tym bardziej bizuteria ma prawo jeśli leży nie używana...wystarczy wyczyścić....reklamacji na to nie ma...bo niby na co?

--------------------


naples
pon, 30 sie 2010 - 00:35
Ale ja wiem, że reklamacji mi żadnej nie uwzględnią. Poza tym pierwszy raz mi się zdarzyło, że srebro mi zaszło (ponoć prawdziwe srebro nie zachodzi icon_biggrin.gif ), a mam właśnie samą srebrną biżuterię, bo złota nie lubię (jedynie obrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy). Spróbuję wyczyścić, powinno coś zejść.
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pon, 30 sie 2010 - 00:35
Post #15

Ale ja wiem, że reklamacji mi żadnej nie uwzględnią. Poza tym pierwszy raz mi się zdarzyło, że srebro mi zaszło (ponoć prawdziwe srebro nie zachodzi icon_biggrin.gif ), a mam właśnie samą srebrną biżuterię, bo złota nie lubię (jedynie obrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy). Spróbuję wyczyścić, powinno coś zejść.

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
rysa154
pon, 30 sie 2010 - 09:53
naples własnie "prawdziwe" cokolwiek to znaczy srebro ma prawo zachodzic, poprostu wraz z upływem czasu pokrywa sie cienka warstwą tlenków metali (chyba siarczków) co z kolei powoduje ciemnienie...

edit:
a jak lubisz kolor srebrny polecam również białe złoto 06.gif

Ten post edytował ryba154 pon, 30 sie 2010 - 09:53
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post pon, 30 sie 2010 - 09:53
Post #16

naples własnie "prawdziwe" cokolwiek to znaczy srebro ma prawo zachodzic, poprostu wraz z upływem czasu pokrywa sie cienka warstwą tlenków metali (chyba siarczków) co z kolei powoduje ciemnienie...

edit:
a jak lubisz kolor srebrny polecam również białe złoto 06.gif

--------------------


chaton_ania
wto, 31 sie 2010 - 09:15
Jak dla mnie pasta do zebow jest niezawodna icon_smile.gif
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post wto, 31 sie 2010 - 09:15
Post #17

Jak dla mnie pasta do zebow jest niezawodna icon_smile.gif

--------------------


(*) 10tc.

kasiarybka

Go??







post piÄ…, 03 wrz 2010 - 21:37
Post #18

pasta do zębów to zabójstwo dla biżuterii, na dłuższą metę.
Pracowałam u złotnika, pierwsze i najwazniejsze przykazanie jakie mi wpojono już w pierwszy dzień pracy "nigdy nie czyść biżuterii pastą do zębów !!"
Pasta do zębów rysuje kruszec, bardzo dobrze widać to pod lupą jubilerską, szew nie raz pokazywał mi jak wyglądają obrączki, które ludzie przynosili do renowacji, a srebro 37.gif makabra po porostu.
camillaz
pon, 06 wrz 2010 - 09:05
To ludzie musieli mieć coś z głową, żeby złoto czy srebro potraktować pastą do zębów...
camillaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 917
Dołączył: pon, 08 cze 09 - 15:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 27,680




post pon, 06 wrz 2010 - 09:05
Post #19

To ludzie musieli mieć coś z głową, żeby złoto czy srebro potraktować pastą do zębów...

--------------------


isllandia
pon, 06 wrz 2010 - 10:25
CYTAT(kasiarybka @ Fri, 03 Sep 2010 - 22:37) *
pasta do zębów to zabójstwo dla biżuterii, na dłuższą metę.
Pracowałam u złotnika, pierwsze i najwazniejsze przykazanie jakie mi wpojono już w pierwszy dzień pracy "nigdy nie czyść biżuterii pastą do zębów !!"
Pasta do zębów rysuje kruszec, bardzo dobrze widać to pod lupą jubilerską, szew nie raz pokazywał mi jak wyglądają obrączki, które ludzie przynosili do renowacji, a srebro 37.gif makabra po porostu.


A czym w taim razie najlepiej czyścić taką biżuterię?
isllandia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,500
Dołączył: sob, 24 wrz 05 - 11:03
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 3,699

GG:


post pon, 06 wrz 2010 - 10:25
Post #20

CYTAT(kasiarybka @ Fri, 03 Sep 2010 - 22:37) *
pasta do zębów to zabójstwo dla biżuterii, na dłuższą metę.
Pracowałam u złotnika, pierwsze i najwazniejsze przykazanie jakie mi wpojono już w pierwszy dzień pracy "nigdy nie czyść biżuterii pastą do zębów !!"
Pasta do zębów rysuje kruszec, bardzo dobrze widać to pod lupą jubilerską, szew nie raz pokazywał mi jak wyglądają obrączki, które ludzie przynosili do renowacji, a srebro 37.gif makabra po porostu.


A czym w taim razie najlepiej czyścić taką biżuterię?

--------------------


Zapraszam do mojego ?wiata:
Blog
> BIÅ»UTERIA!!!, JA WYCZYÅšCIĆ??PORADY?? JUTRO WESELE;-))
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 05:04
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama