Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Wrocław i okolice pod kątem dzieci

> 
blaire
pon, 16 cze 2008 - 13:07
Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść we Wrocławiu. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd. Oczywiście obowiązkowo ZOO, ale co poza tym?

I o ewentualne namiary na jakiś niedrogi nocleg bym poprosiła.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 13:07
Post #1

Powiedzcie mi proszę, co warto zobaczyć, gdzie warto pójść we Wrocławiu. Ale nie chodzi mi o typowe zwiedzanie tylko o jakieś atrakcje dla dzieci. Wiecie, coś takiego niesamowitego jak wesołe miasteczko w Chorzowie, Safari i Park Jurajski w Bałtowie itd. Oczywiście obowiązkowo ZOO, ale co poza tym?

I o ewentualne namiary na jakiś niedrogi nocleg bym poprosiła.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Mafia
pon, 16 cze 2008 - 16:08
Zależy w jakim terminie.
Wiosną mój syn (aktualnie ma 10 lat) męczy nas o wizytę w ogrodzie japońskim.
Teraz doszła atrakcja w postaci Aquaparku. Lubi też szukać krasnoludków w Rynku. Często są różne wystawy w Hali Ludowej (ale tu już trzeba znać termin).
Jeśli myślisz o wakacyjnym przyjeździe, to kiedyś najtaniej można było spać w akademikach. Nie wiem czy nadal ta opcja jest możłiwa.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 16 cze 2008 - 16:08
Post #2

Zależy w jakim terminie.
Wiosną mój syn (aktualnie ma 10 lat) męczy nas o wizytę w ogrodzie japońskim.
Teraz doszła atrakcja w postaci Aquaparku. Lubi też szukać krasnoludków w Rynku. Często są różne wystawy w Hali Ludowej (ale tu już trzeba znać termin).
Jeśli myślisz o wakacyjnym przyjeździe, to kiedyś najtaniej można było spać w akademikach. Nie wiem czy nadal ta opcja jest możłiwa.

--------------------
Mafia
Cleo
pon, 16 cze 2008 - 16:15
Ja się przylączam do pytania Blaire - proszę o propozycje dla osob bez samochodu z 2 dzieci, w tym jedno w wózku.icon_smile.gif Termin-lato.
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 16:15
Post #3

Ja się przylączam do pytania Blaire - proszę o propozycje dla osob bez samochodu z 2 dzieci, w tym jedno w wózku.icon_smile.gif Termin-lato.

--------------------
blaire
pon, 16 cze 2008 - 21:57
Będziemy w lipcu. W grę wchodzą jakieś 2 dni, może 3. ZOO to podejrzewam, że cały dzień nam zajmie?
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 21:57
Post #4

Będziemy w lipcu. W grę wchodzą jakieś 2 dni, może 3. ZOO to podejrzewam, że cały dzień nam zajmie?

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Mafia
pon, 16 cze 2008 - 22:14
W sumie to wrocławskiego zoo nie lubię, więc nie wiem ile czasu się w nim spędza. Ale zoo, hala ludowa i ogród japoński zalicza sie z jednego parkingu.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 16 cze 2008 - 22:14
Post #5

W sumie to wrocławskiego zoo nie lubię, więc nie wiem ile czasu się w nim spędza. Ale zoo, hala ludowa i ogród japoński zalicza sie z jednego parkingu.

--------------------
Mafia
skanna
pon, 16 cze 2008 - 22:14
W sumie trudno coś doradzić - ja się lubię z moimi po prostu włóczyć po Wrocławiu. Trasy krasnali jeszcze nie udało nam się przejść, ale ciągle mamy w planach. Zoo chyba nie jest aż takie wielkie, żeby spędzić w nim cały dzień, ja zwykle po 2 godzinach mam dosyć, ale fakt, że pewne miejsca omijamy odruchowo. Z ciekawostek - ruchoma szopka w kościele na Piasku, niby tandetna, ale dzieciom się podoba. Ogród japoński ładny, ale czy dla 7 i 3 latka będzie atrakcją? Bo dla rodziców i owszem icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 16 cze 2008 - 22:14
Post #6

W sumie trudno coś doradzić - ja się lubię z moimi po prostu włóczyć po Wrocławiu. Trasy krasnali jeszcze nie udało nam się przejść, ale ciągle mamy w planach. Zoo chyba nie jest aż takie wielkie, żeby spędzić w nim cały dzień, ja zwykle po 2 godzinach mam dosyć, ale fakt, że pewne miejsca omijamy odruchowo. Z ciekawostek - ruchoma szopka w kościele na Piasku, niby tandetna, ale dzieciom się podoba. Ogród japoński ładny, ale czy dla 7 i 3 latka będzie atrakcją? Bo dla rodziców i owszem icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Mafia
pon, 16 cze 2008 - 22:22
A panorama racławicka? Myślę, że robi wrażenie, ale nie wiem czy na 3latku też.
Szopka wręcz koniecznie! Zapomniałam o niej. Zawsze zachwyca dzieci.
Może jakieś przedstawienie w teatrze lalek?

Mój syn był w ogrodzie japońskim wiosną jak miał pięć lat i co roku jeździmy. Ale tam wiosna jest niesamowita.

Blaire, a czym siÄ™ interesujÄ… synowie?
Cleo, a wy co lubicie?
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 16 cze 2008 - 22:22
Post #7

A panorama racławicka? Myślę, że robi wrażenie, ale nie wiem czy na 3latku też.
Szopka wręcz koniecznie! Zapomniałam o niej. Zawsze zachwyca dzieci.
Może jakieś przedstawienie w teatrze lalek?

Mój syn był w ogrodzie japońskim wiosną jak miał pięć lat i co roku jeździmy. Ale tam wiosna jest niesamowita.

Blaire, a czym siÄ™ interesujÄ… synowie?
Cleo, a wy co lubicie?

--------------------
Mafia
wroc
śro, 18 cze 2008 - 00:12
pod wrocławiem:
https://www.adrenalina.bartim.pl/

i aquapark polecam
wroc


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,413
Dołączył: czw, 18 maj 06 - 08:29
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 5,890




post śro, 18 cze 2008 - 00:12
Post #8

pod wrocławiem:
https://www.adrenalina.bartim.pl/

i aquapark polecam

--------------------
Justyna, ur.28.05.2006r
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 22 cze 2008 - 23:34
Post #9

Blaire, noclegów nie udało mi się znaleźć, ale jako tubylec nie korzystam icon_sad.gif Może ktoś, kto już kiedyś zwiedzał Wrocław zna jakieś fajne miejsce do spania.

1) Jeśli idzie o atrakcje, to znalazłam przejażdżki statkiem https://www.statekpasazerski.pl/
Cena nie jest zaporowa - normalny - 12zł, ulgowy - 8zł.

Można sobie z Ostrowia Tumskiego wypłynąć do ZOO, tam wysiąść i wrócić innym rejsem.

2) Na Wyspie Opatowickiej jest "małpi gaj", ale na trasę dziecięcą są wpuszczane dzieci, które z wyprostowanymi rękami mają co najmniej 140 cm.
(Znalazłam fotorelację.)

O, i znalazłam cennik na oficjalnej stronie. Dla dzieciaków młodszych jest plac zabaw. Tam w ogóle jest miło, bo cień między drzewami i chłód od Odry. Tylko ten wzrost jest niestety istotny ze względów bezpieczeństwa.

3) Przy okazji zwiedzania Ostrowia Tumskiego można wejść na Katedrę i pooglądać miasto z góry. Poza tym tuż obok jest Ogród Botaniczny i Muzeum Przyrodnicze (moje dziewczynki lubią, ale one raczej z tych spokojnych).

4) Na Ostrowiu Tumskim można też sobie wynająć kajak w Zatoce Gondoli

5) Jest też gród średniowieczny, ale to daleko od Biskupina, bo z drugiej strony Wrocławia i trzeba jechać z przesiadką (to info dla Cleo).
Jalla
piÄ…, 27 cze 2008 - 18:01
CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:07) *
I o ewentualne namiary na jakiś niedrogi nocleg bym poprosiła.

Sama nie korzystałam, ale często mijam jeden z tych domów turystycznych
https://puhot.pl/text.php?alias=oferta_pokoje&lang=PL
Ceny wydajÄ… siÄ™ przyjazne, ale nie wiem jakie warunki.
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post piÄ…, 27 cze 2008 - 18:01
Post #10

CYTAT(blaire @ Mon, 16 Jun 2008 - 12:07) *
I o ewentualne namiary na jakiś niedrogi nocleg bym poprosiła.

Sama nie korzystałam, ale często mijam jeden z tych domów turystycznych
https://puhot.pl/text.php?alias=oferta_pokoje&lang=PL
Ceny wydajÄ… siÄ™ przyjazne, ale nie wiem jakie warunki.

--------------------
Cleo
nie, 29 cze 2008 - 23:26
My na 95% będziemy we Wrocławiu od 8 do 12-go lipca:)
Ktoś wteyd będzie i chce się z nami spotkać? Np. w zoo czy jakiej kawiarni/knajpie z placem zabaw (jest cos takiego na pewno gdzies, prawda??)?
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 29 cze 2008 - 23:26
Post #11

My na 95% będziemy we Wrocławiu od 8 do 12-go lipca:)
Ktoś wteyd będzie i chce się z nami spotkać? Np. w zoo czy jakiej kawiarni/knajpie z placem zabaw (jest cos takiego na pewno gdzies, prawda??)?


--------------------
skanna
nie, 29 cze 2008 - 23:53
Ja wyjeżdżam 10-go, więc chętnie 8 albo 9.
Knajpy z placem zabaw nie kojarzę, za zoo akurat niespecjalnie przepadam, ale sądzę, że spokojnie gdzieś damy radę się umówić icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 29 cze 2008 - 23:53
Post #12

Ja wyjeżdżam 10-go, więc chętnie 8 albo 9.
Knajpy z placem zabaw nie kojarzę, za zoo akurat niespecjalnie przepadam, ale sądzę, że spokojnie gdzieś damy radę się umówić icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
monga
pon, 30 cze 2008 - 09:56
O to ja też, ja też jestem chętna na spotkanie icon_smile.gif Chociaż też chwilowo nie mam pomysłu gdzie, ale coś się wymyśli icon_wink.gif Tylko, że ja mogę dopiero po pracy.
monga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,809
Dołączył: pon, 24 maj 04 - 15:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,781

GG:


post pon, 30 cze 2008 - 09:56
Post #13

O to ja też, ja też jestem chętna na spotkanie icon_smile.gif Chociaż też chwilowo nie mam pomysłu gdzie, ale coś się wymyśli icon_wink.gif Tylko, że ja mogę dopiero po pracy.

--------------------
Monika, Krzy? (22.07.2004) i Kasia (07.05.2007)


Cleo
pon, 30 cze 2008 - 11:26
To może na 9-go sie umowmy, bo 8-go jak dotrzemy to pewnie zmeczeni itd.
Moze osobny wÄ…tek?icon_smile.gif
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post pon, 30 cze 2008 - 11:26
Post #14

To może na 9-go sie umowmy, bo 8-go jak dotrzemy to pewnie zmeczeni itd.
Moze osobny wÄ…tek?icon_smile.gif


--------------------
hawah
pon, 30 cze 2008 - 12:42
Place zabaw przy -powiedzmy knajpach - są w Auchan albo w Pasażu Grunwaldzkim, ale to wg mnie mało przyjemne i nastrojowe miejsca. W ładną pogodę można po prostu siedzieć w letnim ogródku którejkolwiek knajpy w Rynku a dzieciaki mogą się taplać w fontannie i gonić gołębie icon_wink.gif Kawiarenka na wolnym powietrzu z placem zabaw jest w Ogrodzie Botanicznym.

Ja raczej nie będe mogła przybyć na spotkanie - od 4 dni moja córka ma ospę, więc za około 10 dni pewnie będzie ją miał synuś... icon_sad.gif

PS> A czy w tym roku są też leżaki, wielkie szachy, przejażdżki bryczką i kajaki pod Halą Ludową czy nie ma ze względu na budowe fontanny za 20 milionów? (dawno nie byłam i nie wiem), a to tez fajne miejsce na spotkanie

hawah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,279
Dołączył: nie, 23 sty 05 - 16:00
SkÄ…d: peryferie
Nr użytkownika: 2,570




post pon, 30 cze 2008 - 12:42
Post #15

Place zabaw przy -powiedzmy knajpach - są w Auchan albo w Pasażu Grunwaldzkim, ale to wg mnie mało przyjemne i nastrojowe miejsca. W ładną pogodę można po prostu siedzieć w letnim ogródku którejkolwiek knajpy w Rynku a dzieciaki mogą się taplać w fontannie i gonić gołębie icon_wink.gif Kawiarenka na wolnym powietrzu z placem zabaw jest w Ogrodzie Botanicznym.

Ja raczej nie będe mogła przybyć na spotkanie - od 4 dni moja córka ma ospę, więc za około 10 dni pewnie będzie ją miał synuś... icon_sad.gif

PS> A czy w tym roku są też leżaki, wielkie szachy, przejażdżki bryczką i kajaki pod Halą Ludową czy nie ma ze względu na budowe fontanny za 20 milionów? (dawno nie byłam i nie wiem), a to tez fajne miejsce na spotkanie

skanna
pon, 30 cze 2008 - 14:57
Wakacyjne spacery po Wrocławiu - co prawda te daty, które podane są na stronie nie pasują ani Blaire ani Cleo, ale tam stoi, że to ma się odbywać przez całe wakacje, w każdą niedzielę, to może się na którą załapiecie?
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 30 cze 2008 - 14:57
Post #16

Wakacyjne spacery po Wrocławiu - co prawda te daty, które podane są na stronie nie pasują ani Blaire ani Cleo, ale tam stoi, że to ma się odbywać przez całe wakacje, w każdą niedzielę, to może się na którą załapiecie?

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Cleo
pon, 30 cze 2008 - 17:12
fontanna za 20 milionow?!!!!!!!!!!!!!!
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post pon, 30 cze 2008 - 17:12
Post #17

fontanna za 20 milionow?!!!!!!!!!!!!!!

--------------------
hawah
pon, 30 cze 2008 - 19:00
CYTAT(Cleo @ Mon, 30 Jun 2008 - 18:12) *
fontanna za 20 milionow?!!!!!!!!!!!!!!


Ano tak, chyba niestety ruszyła budowa...
https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,90137,53...0_milionow.html

hawah


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,279
Dołączył: nie, 23 sty 05 - 16:00
SkÄ…d: peryferie
Nr użytkownika: 2,570




post pon, 30 cze 2008 - 19:00
Post #18

CYTAT(Cleo @ Mon, 30 Jun 2008 - 18:12) *
fontanna za 20 milionow?!!!!!!!!!!!!!!


Ano tak, chyba niestety ruszyła budowa...
https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,90137,53...0_milionow.html

blaire
pon, 30 cze 2008 - 19:40
CYTAT(skanna @ Mon, 30 Jun 2008 - 13:57) *
Wakacyjne spacery po Wrocławiu - co prawda te daty, które podane są na stronie nie pasują ani Blaire ani Cleo, ale tam stoi, że to ma się odbywać przez całe wakacje, w każdą niedzielę, to może się na którą załapiecie?


Przyjazd blaire stoi póki co pod znakiem zapytania. A już na 100 % przesunie się w czasie ze względu na pobyt w szpitalu najmłodszego w rodzinie.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 30 cze 2008 - 19:40
Post #19

CYTAT(skanna @ Mon, 30 Jun 2008 - 13:57) *
Wakacyjne spacery po Wrocławiu - co prawda te daty, które podane są na stronie nie pasują ani Blaire ani Cleo, ale tam stoi, że to ma się odbywać przez całe wakacje, w każdą niedzielę, to może się na którą załapiecie?


Przyjazd blaire stoi póki co pod znakiem zapytania. A już na 100 % przesunie się w czasie ze względu na pobyt w szpitalu najmłodszego w rodzinie.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
asiamama

Go??







post wto, 05 paź 2010 - 14:27
Post #20

Co prawda już jesień, ale wróciliśmy jakiś czas temu z Wrocławia i przyjaciółka zaprosiła nas na spacer po mieście. Było naprawdę ok, Pani Aldona opowiadała o historii miasta tak ciekawie, że i ja się wciagnęłam icon_smile.gif

[edytujÄ™: link niezgodny z regulaminem]
> WrocÅ‚aw i okolice pod kÄ…tem dzieci
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama