Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Uszy małego dziecka

> 
justiga
wto, 14 cze 2011 - 11:29
Drogie mamy, zaniepokojona jak zwykle moim dzieciątkiem (oj tak tak wiem czasem jestem nadwrażliwa ale nic nie poradzę...)chciałam poruszyć temat higieny uszu. Przyznam że sama do niedawna specjalnie nie przywiązywałam do tego wagi, ale przeczytałam artykuł w Samym Zdrowiu o tym jak błędy rodziców mogą sie w przyszłości odbić na zdrowiu dziecka... i coś mnie tknęło! No bo czym czyścicie dzieciom uszy? Ja to robiłam patyczkami ale dowiedziałam się jaką krzywdę można nimi zrobić i teraz już nie wiem...zostawić te uszy w spokoju czy co robić??
justiga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: czw, 19 maj 11 - 16:21
Nr użytkownika: 36,705




post wto, 14 cze 2011 - 11:29
Post #1

Drogie mamy, zaniepokojona jak zwykle moim dzieciątkiem (oj tak tak wiem czasem jestem nadwrażliwa ale nic nie poradzę...)chciałam poruszyć temat higieny uszu. Przyznam że sama do niedawna specjalnie nie przywiązywałam do tego wagi, ale przeczytałam artykuł w Samym Zdrowiu o tym jak błędy rodziców mogą sie w przyszłości odbić na zdrowiu dziecka... i coś mnie tknęło! No bo czym czyścicie dzieciom uszy? Ja to robiłam patyczkami ale dowiedziałam się jaką krzywdę można nimi zrobić i teraz już nie wiem...zostawić te uszy w spokoju czy co robić??
Madie
wto, 14 cze 2011 - 11:40
Czyszcze patyczkami, ale tylko malzowine. Absolutnie zdanego wtykania czegokolwiek do srodka. Nadmiar woskowiny usuwam z malzowiny wlasnie. Jak na razie zadnych problemow nie mamy.
Wiem, ze sa specjalne preparaty do usuwania, a wlasciwie rozpuszczania woskowiny, ale my nie stosujemy.
Madie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,021
Dołączył: pią, 03 wrz 10 - 11:04
SkÄ…d: Sosnowiec
Nr użytkownika: 34,196




post wto, 14 cze 2011 - 11:40
Post #2

Czyszcze patyczkami, ale tylko malzowine. Absolutnie zdanego wtykania czegokolwiek do srodka. Nadmiar woskowiny usuwam z malzowiny wlasnie. Jak na razie zadnych problemow nie mamy.
Wiem, ze sa specjalne preparaty do usuwania, a wlasciwie rozpuszczania woskowiny, ale my nie stosujemy.

--------------------

Być tuż obok, bez względu na odległość. Być razem, bez względu na przeszkody. Być jednym, bez względu na bycie we dwoje.

dorsim
wto, 14 cze 2011 - 13:34
ja myję małej uszy podczas kąpieli, później przecieram małżowinę wacikiem delikatnie nasączonym wodą.Do ucha nigdy patyczków nie używałam . Sama nie wiem czy dobrze robię, więc chętnie poczytam co piszą dziewczyny .
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post wto, 14 cze 2011 - 13:34
Post #3

ja myję małej uszy podczas kąpieli, później przecieram małżowinę wacikiem delikatnie nasączonym wodą.Do ucha nigdy patyczków nie używałam . Sama nie wiem czy dobrze robię, więc chętnie poczytam co piszą dziewczyny .

--------------------




-1910- WfcA
karolaSz
wto, 14 cze 2011 - 13:47
@ justiga wydaje mi sie ze czytalysmy ten sam artykul:) tez sobie wzielam do serca to co napisali i kupilam spray do uszu na bazie oliwy z oliwek. probowalas juz go? to ten na Oliv...w mojej opinii jeste świetny! W przeciwienstwie do innych nie ma nieprzyjemnego zapachu dla mnie to wielki plus bo mam bardzo wrazliwy nos jak pies doslownie;)
karolaSz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: wto, 31 maj 11 - 13:43
Nr użytkownika: 36,784




post wto, 14 cze 2011 - 13:47
Post #4

@ justiga wydaje mi sie ze czytalysmy ten sam artykul:) tez sobie wzielam do serca to co napisali i kupilam spray do uszu na bazie oliwy z oliwek. probowalas juz go? to ten na Oliv...w mojej opinii jeste świetny! W przeciwienstwie do innych nie ma nieprzyjemnego zapachu dla mnie to wielki plus bo mam bardzo wrazliwy nos jak pies doslownie;)
aisha1111
wto, 14 cze 2011 - 14:07
myję w czasie kąpieli, a potem osuszam ręcznikiem. nie stosuję żadnych sprayów (chociaż może powinnam). patyczkami osuszam tylko z zewnątrz w zakamarkach. nie wsadzam niczego do środka. położna mówiła mi, że to dlatego, że można przebić błonę bębenkową dziecka albo zapchać woskowinę głęboko, fundując dziecku czopek do ucha osłabiający słuch
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post wto, 14 cze 2011 - 14:07
Post #5

myję w czasie kąpieli, a potem osuszam ręcznikiem. nie stosuję żadnych sprayów (chociaż może powinnam). patyczkami osuszam tylko z zewnątrz w zakamarkach. nie wsadzam niczego do środka. położna mówiła mi, że to dlatego, że można przebić błonę bębenkową dziecka albo zapchać woskowinę głęboko, fundując dziecku czopek do ucha osłabiający słuch

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



justiga
wto, 14 cze 2011 - 16:59
karolaSh Nie jeszcze nie używałam, chciałam najpierw zobaczyć kto to jeszcze używa. Chyba widziałam w aptece, to ten w takim pomarańczowo morskim opakowaniu z uchem?

aisho rozpuszczanie woskowiny to jedna z bezpieczniejszych metod czyszczenia uszu bo własnie nie ma ryzyka uszkodzenia bębenka. Szczególnie te na bazie naturalnych składników są dobre podobno.
justiga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: czw, 19 maj 11 - 16:21
Nr użytkownika: 36,705




post wto, 14 cze 2011 - 16:59
Post #6

karolaSh Nie jeszcze nie używałam, chciałam najpierw zobaczyć kto to jeszcze używa. Chyba widziałam w aptece, to ten w takim pomarańczowo morskim opakowaniu z uchem?

aisho rozpuszczanie woskowiny to jedna z bezpieczniejszych metod czyszczenia uszu bo własnie nie ma ryzyka uszkodzenia bębenka. Szczególnie te na bazie naturalnych składników są dobre podobno.
grzałka
wto, 14 cze 2011 - 18:16
ja mam chyba paranojÄ™ icon_rolleyes.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post wto, 14 cze 2011 - 18:16
Post #7

ja mam chyba paranojÄ™ icon_rolleyes.gif

--------------------
gozar
wto, 14 cze 2011 - 18:25
A ja z tych czyszczących dogłębnie 29.gif
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post wto, 14 cze 2011 - 18:25
Post #8

A ja z tych czyszczących dogłębnie 29.gif

--------------------
semi
wto, 14 cze 2011 - 18:34
CYTAT(grzałka @ Tue, 14 Jun 2011 - 19:16) *
ja mam chyba paranojÄ™ icon_rolleyes.gif


29.gif

ajajaj, jak subtelnie toczy siÄ™ ta rozmowa o sprayu do uszu 06.gif
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post wto, 14 cze 2011 - 18:34
Post #9

CYTAT(grzałka @ Tue, 14 Jun 2011 - 19:16) *
ja mam chyba paranojÄ™ icon_rolleyes.gif


29.gif

ajajaj, jak subtelnie toczy siÄ™ ta rozmowa o sprayu do uszu 06.gif

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

menenka

Go??







post wto, 14 cze 2011 - 18:49
Post #10

Posiadamy preparat "O**M**". To takie "psikadełko" do czyszczenia uszu.

Mój mąż czyści patyczkami - dość "dogłębnie", bo nie lubi "psikadełka". Fakt - zimne to takie, a potem z uszu się wylewa, ale odkąd córa kuzynki (lat 5 miała wtedy) miała szumy w uszach, potem problemy ze słuchem i się okazało, że ta moja kuzynka właśnie patyczkami jej czyściła uszy i chyba na tyle "dogłębnie", że zamiast czyścić - wpychała woskowinę do środka, aż się nagromadziło tyle, że mała miała właśnie te problemy, to podziękowałam za patyczki, a laryngolog kazała zakupić właśnie spray do czyszczenia uszu.

Edit: zmieniłam nazwę, bo chyba pełnych podawać nie można. (?)
Mikunia
wto, 14 cze 2011 - 21:14
A ja czyszczę patyczkami. Pamiętam jak kilka lat wstecz kupiłam coś dla niemowląt w aptece, wpuszczało się do uszu, wpuściłam też sobie, pomyślałam, że skoro taki świetny to sobie też wyczyszczę. Dostałam takiego bólu uszu, że dziękuję 37.gif . SYna też musiało boleć, bo darł się w niebogłosy. Tak więc chyba lepiej czasami sprawdzić działanie leków na sobie.
Pzdr
Mikunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,043
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 15:09
Skąd: Skarżysko Kamienna
Nr użytkownika: 6,096




post wto, 14 cze 2011 - 21:14
Post #11

A ja czyszczę patyczkami. Pamiętam jak kilka lat wstecz kupiłam coś dla niemowląt w aptece, wpuszczało się do uszu, wpuściłam też sobie, pomyślałam, że skoro taki świetny to sobie też wyczyszczę. Dostałam takiego bólu uszu, że dziękuję 37.gif . SYna też musiało boleć, bo darł się w niebogłosy. Tak więc chyba lepiej czasami sprawdzić działanie leków na sobie.
Pzdr

--------------------
Mikunia

"podaj mi r?k?, pójdziemy kamienist? ?cie?yn?, szarych dni, nadziei wschodz?cych s?o?c, ju? razem w deszczu..."



Sali_M
śro, 15 cze 2011 - 21:26
Ja też czyszczę patyczkami - Amelii bo jej aż się woskowina z uszu wylewa, ale Pauli nie, bo ona ma strasznie suchą i głęboko, do niedawna nawet myślałam że w ogóle żadnej woskowiny nie ma icon_rolleyes.gif
Dzisiaj lekarka jej zaglądała do uszu i powiedziała że ma bardzo dużo woskowiny w środku i zaraz mi zapisała ten spray którym mam psiknąć do ucha ale jak już się wyleczy. Zobaczymy czy to działa.
Sali_M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 360
Dołączył: sob, 12 lut 11 - 14:31
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 35,806




post śro, 15 cze 2011 - 21:26
Post #12

Ja też czyszczę patyczkami - Amelii bo jej aż się woskowina z uszu wylewa, ale Pauli nie, bo ona ma strasznie suchą i głęboko, do niedawna nawet myślałam że w ogóle żadnej woskowiny nie ma icon_rolleyes.gif
Dzisiaj lekarka jej zaglądała do uszu i powiedziała że ma bardzo dużo woskowiny w środku i zaraz mi zapisała ten spray którym mam psiknąć do ucha ale jak już się wyleczy. Zobaczymy czy to działa.

--------------------
karolaSz
czw, 16 cze 2011 - 10:29
CYTAT(Mikunia @ Tue, 14 Jun 2011 - 22:14) *
A ja czyszczę patyczkami. Pamiętam jak kilka lat wstecz kupiłam coś dla niemowląt w aptece, wpuszczało się do uszu, wpuściłam też sobie, pomyślałam, że skoro taki świetny to sobie też wyczyszczę. Dostałam takiego bólu uszu, że dziękuję 37.gif . SYna też musiało boleć, bo darł się w niebogłosy. Tak więc chyba lepiej czasami sprawdzić działanie leków na sobie.
Pzdr


O_o może to co kupiłaś wcale nie było do uszu? Albo nie do czyszczenia tylko na coś innego? Bo takich sprayow na bazie oliwki przeciez się w ogóle nie czuje, a juz na pewno nie boli...Sali_M jak się wylewa to przynajmniej można wytrzeć, a taka sucha jak się zaczopuje to już koniec świata:/
karolaSz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: wto, 31 maj 11 - 13:43
Nr użytkownika: 36,784




post czw, 16 cze 2011 - 10:29
Post #13

CYTAT(Mikunia @ Tue, 14 Jun 2011 - 22:14) *
A ja czyszczę patyczkami. Pamiętam jak kilka lat wstecz kupiłam coś dla niemowląt w aptece, wpuszczało się do uszu, wpuściłam też sobie, pomyślałam, że skoro taki świetny to sobie też wyczyszczę. Dostałam takiego bólu uszu, że dziękuję 37.gif . SYna też musiało boleć, bo darł się w niebogłosy. Tak więc chyba lepiej czasami sprawdzić działanie leków na sobie.
Pzdr


O_o może to co kupiłaś wcale nie było do uszu? Albo nie do czyszczenia tylko na coś innego? Bo takich sprayow na bazie oliwki przeciez się w ogóle nie czuje, a juz na pewno nie boli...Sali_M jak się wylewa to przynajmniej można wytrzeć, a taka sucha jak się zaczopuje to już koniec świata:/
Zelda
czw, 16 cze 2011 - 11:33
CYTAT(grzałka @ Tue, 14 Jun 2011 - 17:16) *
ja mam chyba paranojÄ™ icon_rolleyes.gif

06.gif 03.gif
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post czw, 16 cze 2011 - 11:33
Post #14

CYTAT(grzałka @ Tue, 14 Jun 2011 - 17:16) *
ja mam chyba paranojÄ™ icon_rolleyes.gif

06.gif 03.gif
Zelda
czw, 16 cze 2011 - 11:34
CYTAT(gozar @ Tue, 14 Jun 2011 - 17:25) *
A ja z tych czyszczących dogłębnie 29.gif

ja tez,az patyczek drugim wychodzi 37.gif
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post czw, 16 cze 2011 - 11:34
Post #15

CYTAT(gozar @ Tue, 14 Jun 2011 - 17:25) *
A ja z tych czyszczących dogłębnie 29.gif

ja tez,az patyczek drugim wychodzi 37.gif
rtonka
czw, 16 cze 2011 - 12:53
CYTAT(maja2006 @ Thu, 16 Jun 2011 - 10:34) *
ja tez,az patyczek drugim wychodzi 37.gif



hehe

Ja tez czyszcze patyczkiem
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post czw, 16 cze 2011 - 12:53
Post #16

CYTAT(maja2006 @ Thu, 16 Jun 2011 - 10:34) *
ja tez,az patyczek drugim wychodzi 37.gif



hehe

Ja tez czyszcze patyczkiem

--------------------
Kacper, Igor

agabr
czw, 16 cze 2011 - 13:11
CYTAT(emi @ Tue, 14 Jun 2011 - 19:34) *
29.gif

ajajaj, jak subtelnie toczy siÄ™ ta rozmowa o sprayu do uszu 06.gif

tak , tak jak juz pisalam uszy czyszcze wyciorem (wszystkim jednym).b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 16 cze 2011 - 13:11
Post #17

CYTAT(emi @ Tue, 14 Jun 2011 - 19:34) *
29.gif

ajajaj, jak subtelnie toczy siÄ™ ta rozmowa o sprayu do uszu 06.gif

tak , tak jak juz pisalam uszy czyszcze wyciorem (wszystkim jednym).b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
gosiagosia
czw, 16 cze 2011 - 15:43
ja w kąpaniu myję dokładnie (przynajmniej staram się, bo mam tylko jedną rękę wolną, a brodzik niski), potem osuszam pieluchą tetrową, bo ta wejdzie głębiej niż ręcznik, wiadomo. Nadmiar z zewnątrz usuwam, bo widzę na pieluszce to. Franek ma prawie 4 mce i raz mi się zdarzyło wyczyścić patyczkiem.
Starszemu za to myjÄ™ patyczkami, tymi dla dzieci, co najmniej raz w tygodniu, bo ma produkcjÄ™ hurtowÄ….
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post czw, 16 cze 2011 - 15:43
Post #18

ja w kąpaniu myję dokładnie (przynajmniej staram się, bo mam tylko jedną rękę wolną, a brodzik niski), potem osuszam pieluchą tetrową, bo ta wejdzie głębiej niż ręcznik, wiadomo. Nadmiar z zewnątrz usuwam, bo widzę na pieluszce to. Franek ma prawie 4 mce i raz mi się zdarzyło wyczyścić patyczkiem.
Starszemu za to myjÄ™ patyczkami, tymi dla dzieci, co najmniej raz w tygodniu, bo ma produkcjÄ™ hurtowÄ….

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
OLA77
piÄ…, 17 cze 2011 - 11:05
Lena też miała bardzo dużo woskowiny, która samoistnie nie chciała wyjśc z ucha. Nam laryngolog poleciła WAXOL, jak dla mnie super. Psikam jej raz w tygodniu i woskowina wyłazi. Ja polecam i nazwę podaje.
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post piÄ…, 17 cze 2011 - 11:05
Post #19

Lena też miała bardzo dużo woskowiny, która samoistnie nie chciała wyjśc z ucha. Nam laryngolog poleciła WAXOL, jak dla mnie super. Psikam jej raz w tygodniu i woskowina wyłazi. Ja polecam i nazwę podaje.

--------------------
Agula_26
wto, 21 cze 2011 - 13:34
CYTAT(justiga @ Tue, 14 Jun 2011 - 12:29) *
Drogie mamy, zaniepokojona jak zwykle moim dzieciątkiem (oj tak tak wiem czasem jestem nadwrażliwa ale nic nie poradzę...)chciałam poruszyć temat higieny uszu. Przyznam że sama do niedawna specjalnie nie przywiązywałam do tego wagi, ale przeczytałam artykuł w Samym Zdrowiu o tym jak błędy rodziców mogą sie w przyszłości odbić na zdrowiu dziecka... i coś mnie tknęło! No bo czym czyścicie dzieciom uszy? Ja to robiłam patyczkami ale dowiedziałam się jaką krzywdę można nimi zrobić i teraz już nie wiem...zostawić te uszy w spokoju czy co robić??


Wszystkim, tylko nie patyczkami droga justigo! Każdy specjalista dziecięcy Ci to odradzi, bo główka patyczka może zostać we wnętrzu ucha. Nawet te specjalne patyczki dla małych dzieci są niezbyt dobrym rozwiązaniem. U mojej 6 miesięcznej córeczki sprawdza się po prostu miękki, cienki ręczniczek z namoczoną końcówką. Patyczek ewentualnie tylko do małżowiny usznej.

Gdybyś chciała fachowej porady, polecam filmik, który znajdziesz na stronie mamazone pod adresem: https://www.mamazone.pl/kalendarz-rozwoju-n.../miesiac-9.aspx (tuż pod odcinkiem 9 Kalendarza Rozwoju Niemowlaka). Sam kalendarz również polecam, z tego odcinka dowiedziałam się wiele na temat skóry mojego dzieciątka.
Agula_26


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 21 cze 11 - 13:13
Nr użytkownika: 36,971

GG:


post wto, 21 cze 2011 - 13:34
Post #20

CYTAT(justiga @ Tue, 14 Jun 2011 - 12:29) *
Drogie mamy, zaniepokojona jak zwykle moim dzieciątkiem (oj tak tak wiem czasem jestem nadwrażliwa ale nic nie poradzę...)chciałam poruszyć temat higieny uszu. Przyznam że sama do niedawna specjalnie nie przywiązywałam do tego wagi, ale przeczytałam artykuł w Samym Zdrowiu o tym jak błędy rodziców mogą sie w przyszłości odbić na zdrowiu dziecka... i coś mnie tknęło! No bo czym czyścicie dzieciom uszy? Ja to robiłam patyczkami ale dowiedziałam się jaką krzywdę można nimi zrobić i teraz już nie wiem...zostawić te uszy w spokoju czy co robić??


Wszystkim, tylko nie patyczkami droga justigo! Każdy specjalista dziecięcy Ci to odradzi, bo główka patyczka może zostać we wnętrzu ucha. Nawet te specjalne patyczki dla małych dzieci są niezbyt dobrym rozwiązaniem. U mojej 6 miesięcznej córeczki sprawdza się po prostu miękki, cienki ręczniczek z namoczoną końcówką. Patyczek ewentualnie tylko do małżowiny usznej.

Gdybyś chciała fachowej porady, polecam filmik, który znajdziesz na stronie mamazone pod adresem: https://www.mamazone.pl/kalendarz-rozwoju-n.../miesiac-9.aspx (tuż pod odcinkiem 9 Kalendarza Rozwoju Niemowlaka). Sam kalendarz również polecam, z tego odcinka dowiedziałam się wiele na temat skóry mojego dzieciątka.
> Uszy maÅ‚ego dziecka
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 10:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama