Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Skaza bialkowa??

> 
Honey*
czw, 09 sie 2007 - 19:03
Zuzia od dluzszego czasu ma malutkie krosteczki na twarzy. Kilka razy mowilam o tym pani doktor ale ona zbywala mnie ze to nic. No bo przeciez jej to nie swedzi. Kazala kupic krem Balneum. Ale po kremie tym nie poprawilo sie. czasem myslalam ze to od slonca jej wylazi. Na raczkach tez ma takie niewidoczne ale czuc je pod palcem. Dzis powiedziala zebym zmienila mleko, byc moze to od mleka, dostaje Nan HA. Przepisala Nutramigen.

Powiedzcie mi jak ta skaza bialkowa sie objawia icon_question.gif icon_question.gif Czy wystepuja tylko krostki czy cos jeszcze? Dodam ze Zuzia nie miala kolek, nie mamy problemow z brzuszkiem. Kupki robi normalne tak do 4 dziennie, zdaza sie mniej ale jest tez wiecej np 6. A mleko Nan Ha pije od 4 miesiaca zycie, jednak nie pamietam kiedy te krosteczki jej zaczely sie pokazywac
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post czw, 09 sie 2007 - 19:03
Post #1

Zuzia od dluzszego czasu ma malutkie krosteczki na twarzy. Kilka razy mowilam o tym pani doktor ale ona zbywala mnie ze to nic. No bo przeciez jej to nie swedzi. Kazala kupic krem Balneum. Ale po kremie tym nie poprawilo sie. czasem myslalam ze to od slonca jej wylazi. Na raczkach tez ma takie niewidoczne ale czuc je pod palcem. Dzis powiedziala zebym zmienila mleko, byc moze to od mleka, dostaje Nan HA. Przepisala Nutramigen.

Powiedzcie mi jak ta skaza bialkowa sie objawia icon_question.gif icon_question.gif Czy wystepuja tylko krostki czy cos jeszcze? Dodam ze Zuzia nie miala kolek, nie mamy problemow z brzuszkiem. Kupki robi normalne tak do 4 dziennie, zdaza sie mniej ale jest tez wiecej np 6. A mleko Nan Ha pije od 4 miesiaca zycie, jednak nie pamietam kiedy te krosteczki jej zaczely sie pokazywac


--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
LilySnape
śro, 15 sie 2007 - 08:16
Mój synek miał szorstką skórę, krostki, czerwone plamy ze złażącą skórą. Pije Bebilon Pepti.
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post śro, 15 sie 2007 - 08:16
Post #2

Mój synek miał szorstką skórę, krostki, czerwone plamy ze złażącą skórą. Pije Bebilon Pepti.

--------------------
Marcin, 25.05.2007
Monia84
czw, 04 paź 2007 - 09:02
Moja córka ma skazę białkową, od miesiąca używamy nutramigen, pierwszymi objawami były krostki na twarzy, potem zaczęła sie pojawiać szorstka skórką na brzuszku, zaczerwienienia pod kolanami, na zgięciach rączek pod szyjką,
Monia84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 04 paź 07 - 08:18
Nr użytkownika: 16,413




post czw, 04 paź 2007 - 09:02
Post #3

Moja córka ma skazę białkową, od miesiąca używamy nutramigen, pierwszymi objawami były krostki na twarzy, potem zaczęła sie pojawiać szorstka skórką na brzuszku, zaczerwienienia pod kolanami, na zgięciach rączek pod szyjką,
tissaia
pią, 05 paź 2007 - 10:13
U Maksa pierwszym objawem ze strony skóry były maleńkie czerwone, dość ostre krostki na buzi -potem pojawiła się całą reszta...
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post pią, 05 paź 2007 - 10:13
Post #4

U Maksa pierwszym objawem ze strony skóry były maleńkie czerwone, dość ostre krostki na buzi -potem pojawiła się całą reszta...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
gosiata1
wto, 20 lis 2007 - 19:40
u mojej córki jak pojawiła się skaza bialkowa,to byly najpierw małe krostki potem robiło sie to dość czerwone takie plamy i bardzo sucha szorstka skóra,taka skorupa sie tworzyła.
gosiata1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,645
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 11:49
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 11,111

GG:


post wto, 20 lis 2007 - 19:40
Post #5

u mojej córki jak pojawiła się skaza bialkowa,to byly najpierw małe krostki potem robiło sie to dość czerwone takie plamy i bardzo sucha szorstka skóra,taka skorupa sie tworzyła.

--------------------


sterna_aga
śro, 05 gru 2007 - 10:43
u mojego synka skaza białkowa pojawiła się już w pierwszych dniach życia - krostki na twarzy, najpierw czerwone a potem coraz więcej. Stawały się ropne i tworzyły cała łuskę. Lekarze zwalali to na obecność hormonów matki w jego ciele - tym bardziej, ze brałam leki na obkurczanie macicy. Dopiero pediatra w przychodni zwrócił uwagę na mleko w mojej diecie. Wycofałam nabiał i problem znikł. Jasiu może pić tylko mleko sojowe (kupuje bebiko). I niego nawet te mleka HA wywołują szorstką skórę i luźne częste kupki - kwaśne w zapachu. I to właśnie te kupki pojawiają się pierwsze a potem zmienia się skóra.Dodam, ze te kupki strasznie odparzają skórę!!
sterna_aga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 212
Dołączył: pon, 04 cze 07 - 10:26
Skąd: Piaseczno k/ W-wy/ korzenie Międzyrzecz
Nr użytkownika: 14,741

GG:


post śro, 05 gru 2007 - 10:43
Post #6

u mojego synka skaza białkowa pojawiła się już w pierwszych dniach życia - krostki na twarzy, najpierw czerwone a potem coraz więcej. Stawały się ropne i tworzyły cała łuskę. Lekarze zwalali to na obecność hormonów matki w jego ciele - tym bardziej, ze brałam leki na obkurczanie macicy. Dopiero pediatra w przychodni zwrócił uwagę na mleko w mojej diecie. Wycofałam nabiał i problem znikł. Jasiu może pić tylko mleko sojowe (kupuje bebiko). I niego nawet te mleka HA wywołują szorstką skórę i luźne częste kupki - kwaśne w zapachu. I to właśnie te kupki pojawiają się pierwsze a potem zmienia się skóra.Dodam, ze te kupki strasznie odparzają skórę!!

--------------------


Honey*
wto, 11 gru 2007 - 17:26
Zuzia pije nutramigen. Dalej ma malutenskie krosteczki na buzi. Nie luszczy jej sie skora, nie ma zadnych zaczerwienien na raczkach czy nozkach. Daje jej od czasu do czasu budyn na mleku krowim. I nic nie robi sie gorzej. Kupki sa jak nalezy. Wiec sama nie wiem co to moze byc, taki jej urok?
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post wto, 11 gru 2007 - 17:26
Post #7

Zuzia pije nutramigen. Dalej ma malutenskie krosteczki na buzi. Nie luszczy jej sie skora, nie ma zadnych zaczerwienien na raczkach czy nozkach. Daje jej od czasu do czasu budyn na mleku krowim. I nic nie robi sie gorzej. Kupki sa jak nalezy. Wiec sama nie wiem co to moze byc, taki jej urok?

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
gosiata1
czw, 07 lut 2008 - 10:58
Gaby widzę,że  Zuzia ma ponad roczek,więc może jej organizm zaczął sobie radzić z przerabianiem laktozy,u mojej starszej córki też tak było,zaczęła jeść jak miała rok kaszę na mleku krowim i było ok.Czasami do tej pory potrafi jej coś wyskoczyć na buzi np.po czekoladzie lub kakao,ale to jest niewielkie uczulenie,a córka ma 11 lat. 
gosiata1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,645
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 11:49
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 11,111

GG:


post czw, 07 lut 2008 - 10:58
Post #8

Gaby widzę,że  Zuzia ma ponad roczek,więc może jej organizm zaczął sobie radzić z przerabianiem laktozy,u mojej starszej córki też tak było,zaczęła jeść jak miała rok kaszę na mleku krowim i było ok.Czasami do tej pory potrafi jej coś wyskoczyć na buzi np.po czekoladzie lub kakao,ale to jest niewielkie uczulenie,a córka ma 11 lat. 

--------------------


Paola
czw, 07 lut 2008 - 12:05
U mojego Kamilka też zaczęło sie od krostek na twarzy, a potem stopniowo pojawiły się na całym ciele, czuć je było pod palcami, taką chropowatą skórę, mój lekarz stwierdził skaze białkową i zalećił dietę i zmianę mleka na Bebilon Pepti. Krosteczki zniknęły. Tylko zastanawiam się jak to jest, że pojawiła sie tak późno - jak Kamil miał skończony rok, czy miał na to wpływ fakt,że przestałam karmić piersią i wprowadziłam mleko modyfikowane? A mam jeszcze jedno pytanie, smaruję synka regularnie oliwką, ale czasami ma takie miejsca szorstkie na skórze, na przykład nożek, co polecacie do smarowania?? Lekarz mi nie podpowiedział nic szczególnego, polecił rozytać sie w aptece.
Paola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 101
Dołączył: sob, 06 paź 07 - 11:04
Nr użytkownika: 16,442




post czw, 07 lut 2008 - 12:05
Post #9

U mojego Kamilka też zaczęło sie od krostek na twarzy, a potem stopniowo pojawiły się na całym ciele, czuć je było pod palcami, taką chropowatą skórę, mój lekarz stwierdził skaze białkową i zalećił dietę i zmianę mleka na Bebilon Pepti. Krosteczki zniknęły. Tylko zastanawiam się jak to jest, że pojawiła sie tak późno - jak Kamil miał skończony rok, czy miał na to wpływ fakt,że przestałam karmić piersią i wprowadziłam mleko modyfikowane? A mam jeszcze jedno pytanie, smaruję synka regularnie oliwką, ale czasami ma takie miejsca szorstkie na skórze, na przykład nożek, co polecacie do smarowania?? Lekarz mi nie podpowiedział nic szczególnego, polecił rozytać sie w aptece.

--------------------
LilySnape
piÄ…, 08 lut 2008 - 12:59
Do smarowania Diprobase, maść bez sterydów, śmierdząca acz skuteczna icon_wink.gif
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post piÄ…, 08 lut 2008 - 12:59
Post #10

Do smarowania Diprobase, maść bez sterydów, śmierdząca acz skuteczna icon_wink.gif

--------------------
Marcin, 25.05.2007
Agulka 333
czw, 28 lut 2008 - 21:27
Justynka dostała krostek najpierw na buzi a potem na całym ciele i dodatkowo miała wielką ciemieniuchę aż po brwi (takie łuski nad brwiami) pojawiła się stopniowo po trzech tygodniach jak zaczęła pić Bebilon Pepti krostki zniknęły ale ciemieniucha została a jak odstawiłam pierś od tego momentu skórka czyściutka bez krostek i ciemieniucha zniknęła.
Agulka 333


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,232
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 23:38
Nr użytkownika: 202




post czw, 28 lut 2008 - 21:27
Post #11

Justynka dostała krostek najpierw na buzi a potem na całym ciele i dodatkowo miała wielką ciemieniuchę aż po brwi (takie łuski nad brwiami) pojawiła się stopniowo po trzech tygodniach jak zaczęła pić Bebilon Pepti krostki zniknęły ale ciemieniucha została a jak odstawiłam pierś od tego momentu skórka czyściutka bez krostek i ciemieniucha zniknęła.

--------------------
Paweł 2001 r i siostrzyczki



Mama Piotrusia i Dominisi (MPDz) -urodzonych przedwcześnie 12.09.06 w 26 tygodniu ciąży
Piotruś dołączył do grona aniołków 13.09.2006

PODARUJ DOMINISI 1% PODATKU
Gosiaczek.K
sob, 15 mar 2008 - 11:03
Paola ja polecam kosmetyki Balneum do skóry suchowej i wrażliwej/alergicznej, są naprawdę rewelacyjne.

Ten post edytował Gosiaczek.K sob, 15 mar 2008 - 11:03
Gosiaczek.K


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,713
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 00:19
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,560




post sob, 15 mar 2008 - 11:03
Post #12

Paola ja polecam kosmetyki Balneum do skóry suchowej i wrażliwej/alergicznej, są naprawdę rewelacyjne.

--------------------
Eryk
Julia
izis
czw, 26 cze 2008 - 00:13
Witam.U mojego synka też krosty żywoczerwone na całej główce,potem szorstka szyja i uda.Ja na diecie plus kosmetyki emolium i objawy ustąpiły.Teraz kiedy mam go przestawiać na butelkę lekarka kazała próbować podawać mleko HA,nie jestem przekonana czy to dobry pomysł skoro miał takie objawy.
Czy ktoś miał podobną sytuację i było ok.?
izis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: pon, 12 maj 08 - 23:24
Nr użytkownika: 19,802

GG:


post czw, 26 cze 2008 - 00:13
Post #13

Witam.U mojego synka też krosty żywoczerwone na całej główce,potem szorstka szyja i uda.Ja na diecie plus kosmetyki emolium i objawy ustąpiły.Teraz kiedy mam go przestawiać na butelkę lekarka kazała próbować podawać mleko HA,nie jestem przekonana czy to dobry pomysł skoro miał takie objawy.
Czy ktoś miał podobną sytuację i było ok.?

--------------------
konto_usunięte
czw, 26 cze 2008 - 00:40
mleko HA jest przeciwskazane przy skazie.
więc jeśli to alergia na białka mleka- pomysł nietrafiony. co najmniej.
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post czw, 26 cze 2008 - 00:40
Post #14

mleko HA jest przeciwskazane przy skazie.
więc jeśli to alergia na białka mleka- pomysł nietrafiony. co najmniej.

--------------------

Gruszka
czw, 26 cze 2008 - 10:31
CYTAT(rzodkiewka @ Thu, 26 Jun 2008 - 01:40) *
mleko HA jest przeciwskazane przy skazie.
więc jeśli to alergia na białka mleka- pomysł nietrafiony. co najmniej.

Przetestowane równiez na mym dziecku.
Pani doktorowa ma racjÄ™ - jak zwykle icon_smile.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post czw, 26 cze 2008 - 10:31
Post #15

CYTAT(rzodkiewka @ Thu, 26 Jun 2008 - 01:40) *
mleko HA jest przeciwskazane przy skazie.
więc jeśli to alergia na białka mleka- pomysł nietrafiony. co najmniej.

Przetestowane równiez na mym dziecku.
Pani doktorowa ma racjÄ™ - jak zwykle icon_smile.gif


--------------------
konto_usunięte
czw, 26 cze 2008 - 11:18
jakaż ja doktorowa?
małżonek przeca nie doktór 08.gif
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post czw, 26 cze 2008 - 11:18
Post #16

jakaż ja doktorowa?
małżonek przeca nie doktór 08.gif

--------------------

Gruszka
czw, 26 cze 2008 - 12:35
CYTAT(rzodkiewka @ Thu, 26 Jun 2008 - 12:18) *
jakaż ja doktorowa?
małżonek przeca nie doktór 08.gif

No to niech będzie doktorówka 06.gif [pan doktor, pani doktorówka icon_smile.gif ]
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post czw, 26 cze 2008 - 12:35
Post #17

CYTAT(rzodkiewka @ Thu, 26 Jun 2008 - 12:18) *
jakaż ja doktorowa?
małżonek przeca nie doktór 08.gif

No to niech będzie doktorówka 06.gif [pan doktor, pani doktorówka icon_smile.gif ]

--------------------
izis
czw, 26 cze 2008 - 14:00
Witam.
Na razie prubójemy,tak po 30ml.
Dam znać co z tego wyszło.
izis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: pon, 12 maj 08 - 23:24
Nr użytkownika: 19,802

GG:


post czw, 26 cze 2008 - 14:00
Post #18

Witam.
Na razie prubójemy,tak po 30ml.
Dam znać co z tego wyszło.

--------------------
twoja_uasiczka
nie, 29 cze 2008 - 22:29
CYTAT(Gruszka @ Thu, 26 Jun 2008 - 13:35) *
No to niech będzie doktorówka 06.gif [pan doktor, pani doktorówka icon_smile.gif ]

Doktórka albo pani dochtór.

Podając HA serwujesz krowę w stanie niemalże czystym, przy stwierdzonej skazie dziecko powinno pić Bebilon Pepti albo Nutramigen. Chociaż moje pluje tym dalej niż widzi.
twoja_uasiczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: nie, 29 kwi 07 - 21:49
Nr użytkownika: 13,503




post nie, 29 cze 2008 - 22:29
Post #19

CYTAT(Gruszka @ Thu, 26 Jun 2008 - 13:35) *
No to niech będzie doktorówka 06.gif [pan doktor, pani doktorówka icon_smile.gif ]

Doktórka albo pani dochtór.

Podając HA serwujesz krowę w stanie niemalże czystym, przy stwierdzonej skazie dziecko powinno pić Bebilon Pepti albo Nutramigen. Chociaż moje pluje tym dalej niż widzi.

--------------------
kasiulka23
pon, 30 cze 2008 - 14:07
dziewczyny moj synek tez ma skaze bialkowa, pije nutramigen i cherbatke rumiankowa buzke ma ladna ale na raczkach,nozkach i teraz nawet na brzuszku ma mnostwo takich drobniutkich krosteczek ktore sa bardzo suche i zlewaja sie w takie suche place icon_sad.gif w pomieszczeniu sa prawie nie widoczne-jak sie dotknie to czuc strasznie chropowata skore a jak jestesmy na dworze to robia sie bardzo czerwone icon_sad.gif co to moze byc? jak sie tego pozbyc?
kasiulka23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: nie, 18 maj 08 - 23:47
Nr użytkownika: 19,898




post pon, 30 cze 2008 - 14:07
Post #20

dziewczyny moj synek tez ma skaze bialkowa, pije nutramigen i cherbatke rumiankowa buzke ma ladna ale na raczkach,nozkach i teraz nawet na brzuszku ma mnostwo takich drobniutkich krosteczek ktore sa bardzo suche i zlewaja sie w takie suche place icon_sad.gif w pomieszczeniu sa prawie nie widoczne-jak sie dotknie to czuc strasznie chropowata skore a jak jestesmy na dworze to robia sie bardzo czerwone icon_sad.gif co to moze byc? jak sie tego pozbyc?
> Skaza bialkowa??
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:13
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama