Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Testy owulacyjne negatywne

, Testy owulacyjne negatywne
> , Testy owulacyjne negatywne
Ponya
nie, 06 sty 2019 - 13:08
Cześć dziewczyny,

Czy to możliwe, żeby testy owulacyjne były ciągle negatywne mimo owulacji? Z tego co rozumiem wykrywają pik LH - czułość na moim teście to 25mIU/ml.
Robię je już któryś cykl, druga kreska najpierw pojawia się bladziutka (cień), później przybiera na kolorze, ale NIGDY (!) nie jest tak samo wybarwiona jak czerwona kreska kontrolna (używam testów z Rossmanna, wcześniej z allegro). Później nagle znika całkowicie.
Natomiast robiłam sobie badania w tym cyklu i tak:

15dc:
estradiol 420 pg/ml [faza owulacyjna: 85 - 475]
LH 72,6 mIU/ml [owulacja: 14-95]

Z tego chyba wynika, że pik LH był, prawda? Dlaczego w moczu go nie wykrywa? W poprzednim cyklu było to samo, poziom LH we krwi ok. 40 mIU/ml wtedy, a z moczu testy ujemne (kreska testowa słabsza niż kontrolna).

Progesteron też chyba w porządku, dziś jest 5dzień po (ewentualnej) owulacji i progesteronu mam 14ng/ml [norma: 1,7-25] - a dziś jest dopiero 5dpo, zrobięza 2-3 dni i okazę się czy jeszcze wzrośnie (w poprzednim cyklu było 19).

Z tego co czytam, to estradiol >200 świadczy o jednym dojrzałym pęcherzyku, pik LH >20 świadczy o prawidłowym działaniu LH, progesteron >10 o owulacji.
Ja mam znacznie wyższe wyniki, a testy owu nigdy nie pokazują pozytywnego wyniku...
Ponya


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: śro, 19 gru 18 - 17:07
Nr użytkownika: 52,465




post nie, 06 sty 2019 - 13:08
Post #1

Cześć dziewczyny,

Czy to możliwe, żeby testy owulacyjne były ciągle negatywne mimo owulacji? Z tego co rozumiem wykrywają pik LH - czułość na moim teście to 25mIU/ml.
Robię je już któryś cykl, druga kreska najpierw pojawia się bladziutka (cień), później przybiera na kolorze, ale NIGDY (!) nie jest tak samo wybarwiona jak czerwona kreska kontrolna (używam testów z Rossmanna, wcześniej z allegro). Później nagle znika całkowicie.
Natomiast robiłam sobie badania w tym cyklu i tak:

15dc:
estradiol 420 pg/ml [faza owulacyjna: 85 - 475]
LH 72,6 mIU/ml [owulacja: 14-95]

Z tego chyba wynika, że pik LH był, prawda? Dlaczego w moczu go nie wykrywa? W poprzednim cyklu było to samo, poziom LH we krwi ok. 40 mIU/ml wtedy, a z moczu testy ujemne (kreska testowa słabsza niż kontrolna).

Progesteron też chyba w porządku, dziś jest 5dzień po (ewentualnej) owulacji i progesteronu mam 14ng/ml [norma: 1,7-25] - a dziś jest dopiero 5dpo, zrobięza 2-3 dni i okazę się czy jeszcze wzrośnie (w poprzednim cyklu było 19).

Z tego co czytam, to estradiol >200 świadczy o jednym dojrzałym pęcherzyku, pik LH >20 świadczy o prawidłowym działaniu LH, progesteron >10 o owulacji.
Ja mam znacznie wyższe wyniki, a testy owu nigdy nie pokazują pozytywnego wyniku...
Judyta90
nie, 13 sty 2019 - 15:15
Z jakiego testera korzystasz? Ja używam komputer cyklu myway - kupiony na stronie naturalnaplodnosc. I jeszcze mnie nie zawiódł. Zawsze dobrze wyznacza dni owulacji.
Judyta90


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: nie, 13 sty 19 - 14:49
Nr użytkownika: 52,554




post nie, 13 sty 2019 - 15:15
Post #2

Z jakiego testera korzystasz? Ja używam komputer cyklu myway - kupiony na stronie naturalnaplodnosc. I jeszcze mnie nie zawiódł. Zawsze dobrze wyznacza dni owulacji.
> Testy owulacyjne negatywne, Testy owulacyjne negatywne
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 09:43
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama