Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

krople do noska - czy już można?

> 
evi
śro, 07 sty 2004 - 18:08
pediatra przepisała nam dziś krople do noska Nasivin Soft 0,01%
w aptece pani dopytywała sie ile maleństwo ma i sprzedała
a w domu doczytałam sie zeby nie stosować u dzieci poniżej 3 miesiąca

BAsia ma dopiero 4 tygodnie
co radzicie?
używała któras z was tych kropli?
evi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 578
Dołączył: pon, 18 sie 03 - 11:47
Skąd: lubelskie - Puławy
Nr użytkownika: 993

GG:


post śro, 07 sty 2004 - 18:08
Post #1

pediatra przepisała nam dziś krople do noska Nasivin Soft 0,01%
w aptece pani dopytywała sie ile maleństwo ma i sprzedała
a w domu doczytałam sie zeby nie stosować u dzieci poniżej 3 miesiąca

BAsia ma dopiero 4 tygodnie
co radzicie?
używała któras z was tych kropli?

--------------------
ewcia z córeczkami
user posted image
user posted image
Katarzynka
śro, 07 sty 2004 - 18:20
Ja stosowałam te kropelki u Patrycji gdy miała też ok 4 tyg zgodnie z zaleceniem lekarki wolno je stosowac tylko przez pięć dni. Lekarka powiedziała też żeby często kłaść mała na brzuszku, bo wtedy lepiej oczyszczają sie drogi oddechowe. Kazała tez kłaść mała w łóżeczku tak żeby miała głowe wyżej niż nóżki więc podłożyłam jej pod materac ręcznik (to po to zeby katarek nie uszkodził słuchu)
Myśle ze możesz je stosować. U Patrycji katarek przeszedł tylko czasami troszke charczy ale to przez suche powietrze.

Pozdrowienia i zdrówka
Katarzynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 62
Dołączył: wto, 29 lip 03 - 19:30
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 945




post śro, 07 sty 2004 - 18:20
Post #2

Ja stosowałam te kropelki u Patrycji gdy miała też ok 4 tyg zgodnie z zaleceniem lekarki wolno je stosowac tylko przez pięć dni. Lekarka powiedziała też żeby często kłaść mała na brzuszku, bo wtedy lepiej oczyszczają sie drogi oddechowe. Kazała tez kłaść mała w łóżeczku tak żeby miała głowe wyżej niż nóżki więc podłożyłam jej pod materac ręcznik (to po to zeby katarek nie uszkodził słuchu)
Myśle ze możesz je stosować. U Patrycji katarek przeszedł tylko czasami troszke charczy ale to przez suche powietrze.

Pozdrowienia i zdrówka

--------------------
Kasia i Patrycja (20.11.2003)
Ewcia!
śro, 07 sty 2004 - 18:22
a duzy katar ma ta Twoja dzidzia?
moze wystarczy zakropic nosek Twoim pokarmem, albo solÄ… fizjologiczna?
A te kropelki.. 0,01 % to chyba bardzo słaby roztwór. Masz "wpuscic kropelke " czy pędzlowac wacikiem?
Tak, czy tak, w koncu chodzi o to, aby ulzyc malenstwu icon_smile.gif
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post śro, 07 sty 2004 - 18:22
Post #3

a duzy katar ma ta Twoja dzidzia?
moze wystarczy zakropic nosek Twoim pokarmem, albo solÄ… fizjologiczna?
A te kropelki.. 0,01 % to chyba bardzo słaby roztwór. Masz "wpuscic kropelke " czy pędzlowac wacikiem?
Tak, czy tak, w koncu chodzi o to, aby ulzyc malenstwu icon_smile.gif
Basia
śro, 07 sty 2004 - 19:03
Ja stosowałam tylko sól fizjologiczną kiedy synek był mały. Takie też były zalecenia lekarza.
Basia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 211
Dołączył: pon, 06 paź 03 - 10:45
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 1,097




post śro, 07 sty 2004 - 19:03
Post #4

Ja stosowałam tylko sól fizjologiczną kiedy synek był mały. Takie też były zalecenia lekarza.
evi
śro, 07 sty 2004 - 22:04
bardzo mały ma katarek wg mnie
ale zalecone mam 2-3 razy dziennie sól fizjol. a te kropelki rano i wieczorem przez dwa, trzy dni
evi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 578
Dołączył: pon, 18 sie 03 - 11:47
Skąd: lubelskie - Puławy
Nr użytkownika: 993

GG:


post śro, 07 sty 2004 - 22:04
Post #5

bardzo mały ma katarek wg mnie
ale zalecone mam 2-3 razy dziennie sól fizjol. a te kropelki rano i wieczorem przez dwa, trzy dni

--------------------
ewcia z córeczkami
user posted image
user posted image
Eta
śro, 07 sty 2004 - 22:15
Nie martw sie Evi Olimpia dostawała kropelki jak nie miała jeszcze skończonego tygodnia
na tych ulotkach zawsze pisza tyle rzeczy....
przeczytaj chocby ile witaminy maja skutków ubocznych
lekarz wie co robi
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post śro, 07 sty 2004 - 22:15
Post #6

Nie martw sie Evi Olimpia dostawała kropelki jak nie miała jeszcze skończonego tygodnia
na tych ulotkach zawsze pisza tyle rzeczy....
przeczytaj chocby ile witaminy maja skutków ubocznych
lekarz wie co robi

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
akia
śro, 07 sty 2004 - 23:05
My też używaliśmy tych kropelek. Możesz jeszcze smarować malutkiej pod noskiem maścią majerankową.
Życzymy córeczce zdrówka!! icon_biggrin.gif
akia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 217
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 00:35
SkÄ…d: Lubin - Dolny ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 655

GG:


post śro, 07 sty 2004 - 23:05
Post #7

My też używaliśmy tych kropelek. Możesz jeszcze smarować malutkiej pod noskiem maścią majerankową.
Życzymy córeczce zdrówka!! icon_biggrin.gif

--------------------
lili11
śro, 14 sty 2004 - 18:53
Bardzo dobre kropelki na katarek to Euphorbium compositum S ozna je stosować u niemowląt. Działają rewelacyjne katarek znika wciągu 3-5 dni. Dostałam je jak Patryczek miał kilka tyg. od lekarki. To lek homeoatyczny i stosuje go do dziś w razie katarku.
lili11


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: wto, 29 lip 03 - 20:19
Nr użytkownika: 946




post śro, 14 sty 2004 - 18:53
Post #8

Bardzo dobre kropelki na katarek to Euphorbium compositum S ozna je stosować u niemowląt. Działają rewelacyjne katarek znika wciągu 3-5 dni. Dostałam je jak Patryczek miał kilka tyg. od lekarki. To lek homeoatyczny i stosuje go do dziś w razie katarku.

--------------------
Aga mama bliźniąt Lilianki i Patryczka
.uzytkownik.usun...
śro, 14 sty 2004 - 19:05
CYTAT(lili11)
Bardzo dobre kropelki na katarek to Euphorbium compositum S ozna je stosować u niemowląt. Działają rewelacyjne katarek znika wciągu 3-5 dni. Dostałam je jak Patryczek miał kilka tyg. od lekarki. To lek homeoatyczny i stosuje go do dziś w razie katarku.


Potwierdzam. Właśnie niedawno dzidziasty zaliczył pierwszy w życiu katar i nasza pani doktórka wink.gif to nam kazała kupić. Rewelacja. Ponieważ sama też byłam przeziębiona, nabyłam też drugie dla siebie i wiem co mówię. Bardzo dobrze udrażnia nos a katar znika jak ręką odjął.

Pozdr,

zwierzo
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post śro, 14 sty 2004 - 19:05
Post #9

CYTAT(lili11)
Bardzo dobre kropelki na katarek to Euphorbium compositum S ozna je stosować u niemowląt. Działają rewelacyjne katarek znika wciągu 3-5 dni. Dostałam je jak Patryczek miał kilka tyg. od lekarki. To lek homeoatyczny i stosuje go do dziś w razie katarku.


Potwierdzam. Właśnie niedawno dzidziasty zaliczył pierwszy w życiu katar i nasza pani doktórka wink.gif to nam kazała kupić. Rewelacja. Ponieważ sama też byłam przeziębiona, nabyłam też drugie dla siebie i wiem co mówię. Bardzo dobrze udrażnia nos a katar znika jak ręką odjął.

Pozdr,

zwierzo
MagdaXA
pon, 04 lip 2016 - 22:24
My stosowaliśmy na katarek dla małej nie miała jeszcze roczku aerozol aquamer bardzo fajny preparat można go podawać już niemowlętom ale nie pamiętam czy jest jakiś konkretny wiek od którego można go stosować.
MagdaXA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: czw, 16 cze 16 - 11:33
Nr użytkownika: 47,732




post pon, 04 lip 2016 - 22:24
Post #10

My stosowaliśmy na katarek dla małej nie miała jeszcze roczku aerozol aquamer bardzo fajny preparat można go podawać już niemowlętom ale nie pamiętam czy jest jakiś konkretny wiek od którego można go stosować.
nataliakoziol
czw, 04 cze 2020 - 10:54
Zobacz sobie aspirator od Firda, bardzo dobra opcja, ponieważ delikatnie usuwa z noska wydzielinę i nie będzie powodował takich podrażnień jak zwykła gruszka więc myślę że to taka sensowna opcja i warto będzie z tego skorzystać.
nataliakoziol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 94
Dołączył: śro, 12 wrz 18 - 14:27
Nr użytkownika: 52,038




post czw, 04 cze 2020 - 10:54
Post #11

Zobacz sobie aspirator od Firda, bardzo dobra opcja, ponieważ delikatnie usuwa z noska wydzielinę i nie będzie powodował takich podrażnień jak zwykła gruszka więc myślę że to taka sensowna opcja i warto będzie z tego skorzystać.
> krople do noska - czy już można?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 03:13
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama