Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Bal 6 klas

> 
grzałka
sob, 07 cze 2014 - 15:01
Czy to juz jest normą wszędzie? I to, że odbywa się w lokalu, a nie w szkole? I jak powinna się na taki bal ubrać dziewczyna, a jak chłopak? Moja córka jest szczęśliwą właścicielką 4 sukienek i nie mam pojęcia, którą jej doradzić na bal.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 07 cze 2014 - 15:01
Post #1

Czy to juz jest normą wszędzie? I to, że odbywa się w lokalu, a nie w szkole? I jak powinna się na taki bal ubrać dziewczyna, a jak chłopak? Moja córka jest szczęśliwą właścicielką 4 sukienek i nie mam pojęcia, którą jej doradzić na bal.

--------------------
Agnieszka AZJ
sob, 07 cze 2014 - 16:38
U nas w szkole szóstoklasiści dotychczas mieli normalną dyskotekę na pożegnanie szkoły, do której z resztą większość powróciła po wakacjach jako gimnazjaliści icon_wink.gif W lokalu, z polonezem odbywa się dopiero bal gimnazjalistów.

W szkole, do której chodził kuzyn Julki, bal na koniec był bardziej "wypasiony" z polonezem z figurami, ale też w szkole.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 07 cze 2014 - 16:38
Post #2

U nas w szkole szóstoklasiści dotychczas mieli normalną dyskotekę na pożegnanie szkoły, do której z resztą większość powróciła po wakacjach jako gimnazjaliści icon_wink.gif W lokalu, z polonezem odbywa się dopiero bal gimnazjalistów.

W szkole, do której chodził kuzyn Julki, bal na koniec był bardziej "wypasiony" z polonezem z figurami, ale też w szkole.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Ciocia Magda
sob, 07 cze 2014 - 17:17
U nas była dyskoteka w szkole, ale część rodziców domagała się balu i ubrała dzieci odpowiednio. Tzn. chłopców w garniturach nie było, ale dziewczynki w sukienkach "balowych", z włosami od fryzjera były. O makijażach to nawet nie wspominam icon_wink.gif Moje były w dżinsach.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 07 cze 2014 - 17:17
Post #3

U nas była dyskoteka w szkole, ale część rodziców domagała się balu i ubrała dzieci odpowiednio. Tzn. chłopców w garniturach nie było, ale dziewczynki w sukienkach "balowych", z włosami od fryzjera były. O makijażach to nawet nie wspominam icon_wink.gif Moje były w dżinsach.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Truśka
sob, 07 cze 2014 - 18:22
U nas bal był w szkole, polonez pełen wypas icon_wink.gif, kreacje niektórych dziewczynek icon_eek.gif 29.gif
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post sob, 07 cze 2014 - 18:22
Post #4

U nas bal był w szkole, polonez pełen wypas icon_wink.gif, kreacje niektórych dziewczynek icon_eek.gif 29.gif

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
mama_do_kwadratu
sob, 07 cze 2014 - 18:43
Dysko z poczęstunkiem w szkole, spory udział rodziców (sama pomagałam robić kanapki icon_smile.gif )
Dzieci walczyły na tańcach, rodzice z nauczycielami- posiadówka przy kawie, ciastkach i kanapkach icon_smile.gif

Aaaaaa, polonez był icon_wink.gif

Ten post edytował mama_do_kwadratu sob, 07 cze 2014 - 18:43
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 07 cze 2014 - 18:43
Post #5

Dysko z poczęstunkiem w szkole, spory udział rodziców (sama pomagałam robić kanapki icon_smile.gif )
Dzieci walczyły na tańcach, rodzice z nauczycielami- posiadówka przy kawie, ciastkach i kanapkach icon_smile.gif

Aaaaaa, polonez był icon_wink.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
moko.
sob, 07 cze 2014 - 19:22
O., miał wczoraj bal z okazji zakonczenia gimnazjum.

Bal był w szkole, zorganizowany przez rodziców, dzieciaki bawiły się w swoim towarzystwie, nikt spoza szkoły nie mógł przyjść, nawet jako osoba towarzysząca. Było uroczyście i od 18 do 22. Tańczyli poloneza.

Bal u z okazji zakonczenia klasy nie miał.

moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 07 cze 2014 - 19:22
Post #6

O., miał wczoraj bal z okazji zakonczenia gimnazjum.

Bal był w szkole, zorganizowany przez rodziców, dzieciaki bawiły się w swoim towarzystwie, nikt spoza szkoły nie mógł przyjść, nawet jako osoba towarzysząca. Było uroczyście i od 18 do 22. Tańczyli poloneza.

Bal u z okazji zakonczenia klasy nie miał.



--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
brzózka4
sob, 07 cze 2014 - 19:56
U mojej szóstoklasistki bal to bardziej dyskoteka (w szkole) z pizzą i napojami. Polonez będzie tańczony na zakończeniu roku 26 czerwca o 17 00, wtedy też rozdanie świadectw. Na dyskotekę jakieś sukieneczki dyskotekowe, a większe i bardziej eleganckie kreacje szykują się na poloneza (wtedy też fryzury od fryzjera i makijaże).
brzózka4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,217
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 11:08
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,226




post sob, 07 cze 2014 - 19:56
Post #7

U mojej szóstoklasistki bal to bardziej dyskoteka (w szkole) z pizzą i napojami. Polonez będzie tańczony na zakończeniu roku 26 czerwca o 17 00, wtedy też rozdanie świadectw. Na dyskotekę jakieś sukieneczki dyskotekowe, a większe i bardziej eleganckie kreacje szykują się na poloneza (wtedy też fryzury od fryzjera i makijaże).
grzałka
sob, 07 cze 2014 - 20:03
To u Was jakoś normalniej. U nas z trzech szóstych klas tylko nasza chciała bal w szkole, pozostałe w lokalu. No i jest duży nacisk na stroje balowe, oczywiście prawie żaden chłopak w tym wieku nie ma garnituru. Makijaże? Fryzjer? Może jeszcze kosmetyczka? W takim razie rozumiem, że kolory szkolne nie obowiązują i róż może być?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 07 cze 2014 - 20:03
Post #8

To u Was jakoś normalniej. U nas z trzech szóstych klas tylko nasza chciała bal w szkole, pozostałe w lokalu. No i jest duży nacisk na stroje balowe, oczywiście prawie żaden chłopak w tym wieku nie ma garnituru. Makijaże? Fryzjer? Może jeszcze kosmetyczka? W takim razie rozumiem, że kolory szkolne nie obowiązują i róż może być?

--------------------
brzózka4
sob, 07 cze 2014 - 20:07
Dla mnie to przegięcie. W zeszłym roku widziałam te kreacje, makijaże i fryzury i nie ukrywam, że czułam jakiś taki niesmak; to są jednak dzieci 12-13 letnie. IMO na wszystkie atrybuty dorosłości maja czas.
brzózka4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,217
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 11:08
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,226




post sob, 07 cze 2014 - 20:07
Post #9

Dla mnie to przegięcie. W zeszłym roku widziałam te kreacje, makijaże i fryzury i nie ukrywam, że czułam jakiś taki niesmak; to są jednak dzieci 12-13 letnie. IMO na wszystkie atrybuty dorosłości maja czas.
semi
sob, 07 cze 2014 - 20:49
w ub roku - dyskoteka w szkole, polonez był, kreacje eleganckie, ale obeszliśmy się bez garnituru. Rodzice z nauczycielami poczęstunek w sali obok. Bylo fajnie. dzieci jadły pizze.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post sob, 07 cze 2014 - 20:49
Post #10

w ub roku - dyskoteka w szkole, polonez był, kreacje eleganckie, ale obeszliśmy się bez garnituru. Rodzice z nauczycielami poczęstunek w sali obok. Bylo fajnie. dzieci jadły pizze.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

mama_do_kwadratu
sob, 07 cze 2014 - 20:56
U nas też dzieci miały (w sali obok) pizzę, kanapki, ciacho, owoce etc.).

Kupiłam białe koszule z długim rękawem, granatowe gacie w Reserved i buty takie niby eleganckie, ale do noszenia później icon_smile.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 07 cze 2014 - 20:56
Post #11

U nas też dzieci miały (w sali obok) pizzę, kanapki, ciacho, owoce etc.).

Kupiłam białe koszule z długim rękawem, granatowe gacie w Reserved i buty takie niby eleganckie, ale do noszenia później icon_smile.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Tuni
sob, 07 cze 2014 - 22:25
U nas na zakończenie 6 klas -komers, jak za naszych czasów po podstawówce.
Stroje eleganckie ale nie balowe.
Sala gimnastyczna, poczęstunek w gestii rodziców . Do tańca przygrywa jakiś zespół.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 248




post sob, 07 cze 2014 - 22:25
Post #12

U nas na zakończenie 6 klas -komers, jak za naszych czasów po podstawówce.
Stroje eleganckie ale nie balowe.
Sala gimnastyczna, poczęstunek w gestii rodziców . Do tańca przygrywa jakiś zespół.
April.
sob, 07 cze 2014 - 22:55
W szkole Marcina była dyskoteka dla wszystkich szóstych klas, ale zainteresowanie uczniów i frekwencja słaba.
April.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 1,704
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 22:07
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,273

GG:


post sob, 07 cze 2014 - 22:55
Post #13

W szkole Marcina była dyskoteka dla wszystkich szóstych klas, ale zainteresowanie uczniów i frekwencja słaba.

--------------------
agarad
nie, 08 cze 2014 - 09:39
Ja byłam przeciwna takiej imprezie po 6 klasie.... bal to po maturze będzie icon_wink.gif

Ostatecznie była dyskoteka w szkole, pizza na stołówce, słodki poczęstunek.
Dzieciaki były ubrane codziennie icon_smile.gif
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post nie, 08 cze 2014 - 09:39
Post #14

Ja byłam przeciwna takiej imprezie po 6 klasie.... bal to po maturze będzie icon_wink.gif

Ostatecznie była dyskoteka w szkole, pizza na stołówce, słodki poczęstunek.
Dzieciaki były ubrane codziennie icon_smile.gif


--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

anetadr
nie, 08 cze 2014 - 21:34
Karolina nie miała żadnego balu. Teraz kończy gimnazjum i też o tym nie ma mowy.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post nie, 08 cze 2014 - 21:34
Post #15

Karolina nie miała żadnego balu. Teraz kończy gimnazjum i też o tym nie ma mowy.

Aneta


--------------------
bb
pon, 09 cze 2014 - 07:51
Jestem w szoku, powiem Wam ale czas leci, bo ja jeszcze z tych dinozuarow co to studniowke na bialo-czarno w sali gimnastycznej mialam.
W Grecji nie ma komersow ani innych bali, nawet studniowki wiec tym bardziej wypadlam z obiegu. Ale fryzury, locale dla 12-13 latkow?
Nie wiem czy moja Zoska dalaby sie zalakierowac I zatapirowac etc Czuje, ze ona z sekcji dziewczyn cioci Magdy.

Ps- a bal na zakonczenie przedszkola tez jest? Pytam powaznie.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post pon, 09 cze 2014 - 07:51
Post #16

Jestem w szoku, powiem Wam ale czas leci, bo ja jeszcze z tych dinozuarow co to studniowke na bialo-czarno w sali gimnastycznej mialam.
W Grecji nie ma komersow ani innych bali, nawet studniowki wiec tym bardziej wypadlam z obiegu. Ale fryzury, locale dla 12-13 latkow?
Nie wiem czy moja Zoska dalaby sie zalakierowac I zatapirowac etc Czuje, ze ona z sekcji dziewczyn cioci Magdy.

Ps- a bal na zakonczenie przedszkola tez jest? Pytam powaznie.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
agarad
pon, 09 cze 2014 - 10:39
CYTAT(bb @ Mon, 09 Jun 2014 - 06:51) *
Jestem w szoku, powiem Wam ale czas leci, bo ja jeszcze z tych dinozuarow co to studniowke na bialo-czarno w sali gimnastycznej mialam.
W Grecji nie ma komersow ani innych bali, nawet studniowki wiec tym bardziej wypadlam z obiegu. Ale fryzury, locale dla 12-13 latkow?
Nie wiem czy moja Zoska dalaby sie zalakierowac I zatapirowac etc Czuje, ze ona z sekcji dziewczyn cioci Magdy.

Ps- a bal na zakonczenie przedszkola tez jest? Pytam powaznie.


bb, na zakończenie przedszkola to impreza typu piknikowego icon_wink.gif

Ja tak jak pisałam organizacji imprezy po 6 klasie byłam przeciwna, ale to chyba ja jestem z epoki dinozaurów bo rodzice na zebraniu dziwnie na mnie patrzyli, zwłaszcza mamy dziewczynek icon_smile.gif summa summarum odbyła się dyskoteka w szkole. Na zakończenie gimnazjum organizowane są imprezy w szkole albo lokalu choć jak pisze Aneta to nie reguła i dobrze.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post pon, 09 cze 2014 - 10:39
Post #17

CYTAT(bb @ Mon, 09 Jun 2014 - 06:51) *
Jestem w szoku, powiem Wam ale czas leci, bo ja jeszcze z tych dinozuarow co to studniowke na bialo-czarno w sali gimnastycznej mialam.
W Grecji nie ma komersow ani innych bali, nawet studniowki wiec tym bardziej wypadlam z obiegu. Ale fryzury, locale dla 12-13 latkow?
Nie wiem czy moja Zoska dalaby sie zalakierowac I zatapirowac etc Czuje, ze ona z sekcji dziewczyn cioci Magdy.

Ps- a bal na zakonczenie przedszkola tez jest? Pytam powaznie.


bb, na zakończenie przedszkola to impreza typu piknikowego icon_wink.gif

Ja tak jak pisałam organizacji imprezy po 6 klasie byłam przeciwna, ale to chyba ja jestem z epoki dinozaurów bo rodzice na zebraniu dziwnie na mnie patrzyli, zwłaszcza mamy dziewczynek icon_smile.gif summa summarum odbyła się dyskoteka w szkole. Na zakończenie gimnazjum organizowane są imprezy w szkole albo lokalu choć jak pisze Aneta to nie reguła i dobrze.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

grzałka
pon, 09 cze 2014 - 11:15
Jak najbardziej byłabym za dyskoteką w szkole, ale, jak pisałam wyżej, większość rodziców głosowała za lokalem. Impreza ma być od 17 do 21, podejrzewam, ze po polonezie i balu będzie zwykła dyskoteka po prostu. Rodzice za to umówili się w knajpie naprzeciwko icon_wink.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 09 cze 2014 - 11:15
Post #18

Jak najbardziej byłabym za dyskoteką w szkole, ale, jak pisałam wyżej, większość rodziców głosowała za lokalem. Impreza ma być od 17 do 21, podejrzewam, ze po polonezie i balu będzie zwykła dyskoteka po prostu. Rodzice za to umówili się w knajpie naprzeciwko icon_wink.gif

--------------------
amania
pon, 09 cze 2014 - 12:04
CYTAT(bb @ Mon, 09 Jun 2014 - 08:51) *
Jestem w szoku, powiem Wam ale czas leci, bo ja jeszcze z tych dinozuarow co to studniowke na bialo-czarno w sali gimnastycznej mialam.



To ja też z dinozaurów, tyle że jak na stary bydunek przystało, mieliśmy aulę i w niej studniówkę.

Moja córka miała zakończenie 6 klasy w szkole i była to taka bardziej uroczysta dyskoteka. Ona poszła w dżinsach, ale widziałam też stroje prawie balowe.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post pon, 09 cze 2014 - 12:04
Post #19

CYTAT(bb @ Mon, 09 Jun 2014 - 08:51) *
Jestem w szoku, powiem Wam ale czas leci, bo ja jeszcze z tych dinozuarow co to studniowke na bialo-czarno w sali gimnastycznej mialam.



To ja też z dinozaurów, tyle że jak na stary bydunek przystało, mieliśmy aulę i w niej studniówkę.

Moja córka miała zakończenie 6 klasy w szkole i była to taka bardziej uroczysta dyskoteka. Ona poszła w dżinsach, ale widziałam też stroje prawie balowe.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
joanaz
wto, 10 cze 2014 - 09:11
U nas bal 6 kalsisty w czwartek. W szkole. Będzie DJ. Będzie tez polonez na rozpoczęcie - ćwiczą w szkole na WF.
Zosia ubiera sukienkę - ale nie balową. Impreze organizuje Komitet Rodzicielski - będa kanapki, ciasteczka, napoje. Wybiera się chyba cała jej klasa.
Ja dołączam do grona dinozaurów co to mieli studniówke bez alkoholu i obowiązkowo ubrania biało-czarne, granatowe.
Dopiero bal maturalny był z alkoholem, w restauracji, z obcasami, błyszczący itp. itd.

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post wto, 10 cze 2014 - 09:11
Post #20

U nas bal 6 kalsisty w czwartek. W szkole. Będzie DJ. Będzie tez polonez na rozpoczęcie - ćwiczą w szkole na WF.
Zosia ubiera sukienkę - ale nie balową. Impreze organizuje Komitet Rodzicielski - będa kanapki, ciasteczka, napoje. Wybiera się chyba cała jej klasa.
Ja dołączam do grona dinozaurów co to mieli studniówke bez alkoholu i obowiązkowo ubrania biało-czarne, granatowe.
Dopiero bal maturalny był z alkoholem, w restauracji, z obcasami, błyszczący itp. itd.

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
> Bal 6 klas
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 06:04
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama