IPB WARNING [2] reset() expects parameter 1 to be array, boolean given (Line: 1711 of /sources/action_public/topics.php)
IPB WARNING [2] Invalid argument supplied for foreach() (Line: 1713 of /sources/action_public/topics.php)
Badanie piersi - moja historia, str3 - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - zdrowa mama « forum maluchy.pl

Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Badanie piersi - moja historia, str3

> 
Czy regularnie wykonujesz samobadanie piersi i USG
Suma głosów: 111
Goście nie mogą głosować 
marghe.
pią, 24 lut 2006 - 13:19
CYTAT(grzalka)
mój mi opowiadał, że ile razy proponował tyle razy pacjentka odmawiała patrząc na niego, jak na zboczeńca


Ci do których chodziłam, nie pytali , tylko kazali pokazywac piersi icon_smile.gif
nie było wyjscia icon_biggrin.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 24 lut 2006 - 13:19
Post #21

CYTAT(grzalka)
mój mi opowiadał, że ile razy proponował tyle razy pacjentka odmawiała patrząc na niego, jak na zboczeńca


Ci do których chodziłam, nie pytali , tylko kazali pokazywac piersi icon_smile.gif
nie było wyjscia icon_biggrin.gif
Saskia
pią, 24 lut 2006 - 15:08
moja ginekolog bada mi piersi podczas każdej wizyty
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post pią, 24 lut 2006 - 15:08
Post #22

moja ginekolog bada mi piersi podczas każdej wizyty

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
Pecia
pią, 24 lut 2006 - 15:34
nie umiem sie sama badac albo nic nie czuje albo wydaje mi sie ze pelno jakis "grudek"
niestety mam piersi o takiej strukurze ze nawet lekarka do ktorej poszlam sie zbadac i na USG, przy badaniu nic nie wyczula a za moment USG pokazalo torbiel podbrodawkowa, praktycznie nie do wykrycia przy badaniu

na szczescie jestem juz po zabiegu, badanie pokazalo ze to tylko torbiel ale dziekuje Boku ze w koncu poszlam na to USG ( w maju 2005, pierwszy raz ) bo tak roslo by to i roslo


dziewczyny, ktore jeszcze nie byly na USG
idzcie, prosze WAS

ja szlam 2 lata, 2 lata mialam skierowanie az w koncu opieorzona przez ,mame poszlam i jednak cos bylo
moze jakbym poszla 2 lata wczesniej nie potrezba bylaby operacja???



Idzcie, zrobcie do dla Was samych


ja w maju ide znowu, obiecalam to sobie

cytologie robie raz na rok dwa
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pią, 24 lut 2006 - 15:34
Post #23

nie umiem sie sama badac albo nic nie czuje albo wydaje mi sie ze pelno jakis "grudek"
niestety mam piersi o takiej strukurze ze nawet lekarka do ktorej poszlam sie zbadac i na USG, przy badaniu nic nie wyczula a za moment USG pokazalo torbiel podbrodawkowa, praktycznie nie do wykrycia przy badaniu

na szczescie jestem juz po zabiegu, badanie pokazalo ze to tylko torbiel ale dziekuje Boku ze w koncu poszlam na to USG ( w maju 2005, pierwszy raz ) bo tak roslo by to i roslo


dziewczyny, ktore jeszcze nie byly na USG
idzcie, prosze WAS

ja szlam 2 lata, 2 lata mialam skierowanie az w koncu opieorzona przez ,mame poszlam i jednak cos bylo
moze jakbym poszla 2 lata wczesniej nie potrezba bylaby operacja???



Idzcie, zrobcie do dla Was samych


ja w maju ide znowu, obiecalam to sobie

cytologie robie raz na rok dwa

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
moko.
pią, 24 lut 2006 - 16:19
A ja jeszcze nie miałam badania USG piersi, zawsze bada "ręcznie" ginekolog- raz do roku.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pią, 24 lut 2006 - 16:19
Post #24

A ja jeszcze nie miałam badania USG piersi, zawsze bada "ręcznie" ginekolog- raz do roku.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Ila
pią, 24 lut 2006 - 16:38
Tez nie bylam nigdy na USG icon_redface.gif Ginekolog sporadycznie badal. Chyba musze sie wybrac jak skoncze karmic. Dzieki za ten watek.
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post pią, 24 lut 2006 - 16:38
Post #25

Tez nie bylam nigdy na USG icon_redface.gif Ginekolog sporadycznie badal. Chyba musze sie wybrac jak skoncze karmic. Dzieki za ten watek.

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Silije
pią, 24 lut 2006 - 17:59
Badam się sama jak mi się przypomni, ale ponieważ jestem sama skóra i kości ( w biuście też) to nie sądzę, bym mogła przegapić coś obcego pod tą samą skórą. A ginekologowi powiedziałam że po 3,5 latach karmienia piersią dzieci nie jestem w grupie ryzyka, wręcz przeciwnie icon_razz.gif Zgodził się ze mną, że to najlepsza profilaktyka. Z trudem przychodzi mi pokazywanie samej skóry i kości jakimkolwiek osobom ludzkim icon_redface.gif Do 30 mam jeszcze trochę więc USG nie miałam.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
Skąd: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pią, 24 lut 2006 - 17:59
Post #26

Badam się sama jak mi się przypomni, ale ponieważ jestem sama skóra i kości ( w biuście też) to nie sądzę, bym mogła przegapić coś obcego pod tą samą skórą. A ginekologowi powiedziałam że po 3,5 latach karmienia piersią dzieci nie jestem w grupie ryzyka, wręcz przeciwnie icon_razz.gif Zgodził się ze mną, że to najlepsza profilaktyka. Z trudem przychodzi mi pokazywanie samej skóry i kości jakimkolwiek osobom ludzkim icon_redface.gif Do 30 mam jeszcze trochę więc USG nie miałam.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Potwora
nie, 05 mar 2006 - 22:16
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy do USG piersi trzeba się jakość przygotować? W którym dniu cyklu trzeba byc?
Właśnie postanowiłam o siebie zadbać icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post nie, 05 mar 2006 - 22:16
Post #27

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy do USG piersi trzeba się jakość przygotować? W którym dniu cyklu trzeba byc?
Właśnie postanowiłam o siebie zadbać icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Cleo
nie, 05 mar 2006 - 22:23
icon_redface.gif icon_redface.gif a ja nic, nigdy.... raz chcialam usg, to mi powiedziano, żem za młoda (27 miałam) i 'jeszcze nie muszę'....
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 05 mar 2006 - 22:23
Post #28

icon_redface.gif icon_redface.gif a ja nic, nigdy.... raz chcialam usg, to mi powiedziano, żem za młoda (27 miałam) i 'jeszcze nie muszę'....

--------------------
Potwora
nie, 05 mar 2006 - 22:25
CYTAT(Cleo)
icon_redface.gif  :oops: a ja nic, nigdy.... raz chcialam usg, to mi powiedziano, żem za młoda (27 miałam) i 'jeszcze nie muszę'....


Cleo ja też nigdy icon_redface.gif ale czas się wziąć za siebie, na pewno warto zrobić takie badanie ( no mi trzydziesta wiosnaidzie icon_twisted.gif )
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post nie, 05 mar 2006 - 22:25
Post #29

CYTAT(Cleo)
icon_redface.gif  :oops: a ja nic, nigdy.... raz chcialam usg, to mi powiedziano, żem za młoda (27 miałam) i 'jeszcze nie muszę'....


Cleo ja też nigdy icon_redface.gif ale czas się wziąć za siebie, na pewno warto zrobić takie badanie ( no mi trzydziesta wiosnaidzie icon_twisted.gif )
Cleo
nie, 05 mar 2006 - 22:39
no dobra,mi 28 niedawno stuknęła...ale w dalsyzm ciagu slysze, ze jak 'bedize miala Pani 30 kilka prosze sie zglosic'...
ile to w ogóle kosztuje??[/i]
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 05 mar 2006 - 22:39
Post #30

no dobra,mi 28 niedawno stuknęła...ale w dalsyzm ciagu slysze, ze jak 'bedize miala Pani 30 kilka prosze sie zglosic'...
ile to w ogóle kosztuje??[/i]

--------------------
Potwora
nie, 05 mar 2006 - 22:41
CYTAT(Cleo)
no dobra,mi 28 niedawno stuknęła...ale w dalsyzm ciagu slysze, ze jak 'bedize miala Pani 30 kilka prosze sie zglosic'...
ile to w ogóle kosztuje??[/i]


we Wrocku ok 50 zł. Zrobię sobie prezent na urodziny icon_wink.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post nie, 05 mar 2006 - 22:41
Post #31

CYTAT(Cleo)
no dobra,mi 28 niedawno stuknęła...ale w dalsyzm ciagu slysze, ze jak 'bedize miala Pani 30 kilka prosze sie zglosic'...
ile to w ogóle kosztuje??[/i]


we Wrocku ok 50 zł. Zrobię sobie prezent na urodziny icon_wink.gif
mama4
pon, 06 mar 2006 - 03:13
CYTAT(Ola Fisia)
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy do USG piersi trzeba się jakość przygotować? W którym dniu cyklu trzeba byc?
Właśnie postanowiłam o siebie zadbać icon_exclaim.gif  :!:  :!:


Przygotowac to raczej nie. Lekarka do ktorej chodze na kontrole zaleca robienie badan do 13 dnia cyklu. Tak wiec i USG i mammografie, jak i badanie przez lekarza zawsze mam robione do tego dnia.
mama4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: sob, 24 maj 03 - 03:40
Nr użytkownika: 765




post pon, 06 mar 2006 - 03:13
Post #32

CYTAT(Ola Fisia)
Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czy do USG piersi trzeba się jakość przygotować? W którym dniu cyklu trzeba byc?
Właśnie postanowiłam o siebie zadbać icon_exclaim.gif  :!:  :!:


Przygotowac to raczej nie. Lekarka do ktorej chodze na kontrole zaleca robienie badan do 13 dnia cyklu. Tak wiec i USG i mammografie, jak i badanie przez lekarza zawsze mam robione do tego dnia.

--------------------
Marta,
z piatka
gemma
śro, 08 mar 2006 - 20:58
Ja tez nie robię samobadania... icon_redface.gif Po pierwsze, strasznie mnie to drażni (nie wiem czemu, ale tak jest), po drugie, i tak zapominam. icon_rolleyes.gif
USG miałam raz w życiu, jakieś 8 lat temu.
Może faktycznie pora zrobić kolejne - dzięki w takim razie za przypomnienie. icon_smile.gif
gemma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 140
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 10:48
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 379




post śro, 08 mar 2006 - 20:58
Post #33

Ja tez nie robię samobadania... icon_redface.gif Po pierwsze, strasznie mnie to drażni (nie wiem czemu, ale tak jest), po drugie, i tak zapominam. icon_rolleyes.gif
USG miałam raz w życiu, jakieś 8 lat temu.
Może faktycznie pora zrobić kolejne - dzięki w takim razie za przypomnienie. icon_smile.gif
beattta
śro, 08 mar 2006 - 21:23
CYTAT(gemma)
Ja tez nie robię samobadania... icon_redface.gif  Po pierwsze, strasznie mnie to drażni (nie wiem czemu, ale tak jest)


niestety, ale muszę się podpisać icon_redface.gif

raz miałam badane piersi przy okazji wizyty u ginekologa, na usg jeszcze nie byłam (chociaż wybieram się od pół roku )
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 217

GG:


post śro, 08 mar 2006 - 21:23
Post #34

CYTAT(gemma)
Ja tez nie robię samobadania... icon_redface.gif  Po pierwsze, strasznie mnie to drażni (nie wiem czemu, ale tak jest)


niestety, ale muszę się podpisać icon_redface.gif

raz miałam badane piersi przy okazji wizyty u ginekologa, na usg jeszcze nie byłam (chociaż wybieram się od pół roku )

--------------------
Beata (mama Julki)

malu
śro, 08 mar 2006 - 21:33
CYTAT(Ola Fisia)
do USG piersi trzeba się jakość przygotować? W którym dniu cyklu trzeba byc?


lekarz mi kilkakrotnie mowil, ze nalezy badanie wykonac jak tylko skoncze miesiaczkowac ,bo wtedy piers jest miekka i nie wyczuwa sie zgrubien i wtedy badanie nie jest bolesne( w moim przypadku).
malu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 541
Dołączył: wto, 21 lut 06 - 17:27
Nr użytkownika: 4,995

GG:


post śro, 08 mar 2006 - 21:33
Post #35

CYTAT(Ola Fisia)
do USG piersi trzeba się jakość przygotować? W którym dniu cyklu trzeba byc?


lekarz mi kilkakrotnie mowil, ze nalezy badanie wykonac jak tylko skoncze miesiaczkowac ,bo wtedy piers jest miekka i nie wyczuwa sie zgrubien i wtedy badanie nie jest bolesne( w moim przypadku).
mallgola
czw, 16 mar 2006 - 10:50
usg piersi robiłam raz jak skończyłam trzydziechę (rok temu ),nie badam się sama bo zawsze coś icon_rolleyes.gif wyczuwałam ,a ginekolog bada mi piersi co pół roku mniej więcej
mallgola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 70
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 09:30
Skąd: okolice Rzeszowa
Nr użytkownika: 4,249




post czw, 16 mar 2006 - 10:50
Post #36

usg piersi robiłam raz jak skończyłam trzydziechę (rok temu ),nie badam się sama bo zawsze coś icon_rolleyes.gif wyczuwałam ,a ginekolog bada mi piersi co pół roku mniej więcej

--------------------
Mama Parki
katiek
wto, 04 kwi 2006 - 23:52
Ja sobie piersi nie badam-po prostu po lekach nie jestem w stanie przez większość cyklu się do nich dotknąć icon_sad.gif bo boli icon_evil.gif .
Za to usg robię od 2 lat co rok.
Piersi mi zbadali na Karowej, jak leżałam na endokrynologii.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 04 kwi 2006 - 23:52
Post #37

Ja sobie piersi nie badam-po prostu po lekach nie jestem w stanie przez większość cyklu się do nich dotknąć icon_sad.gif bo boli icon_evil.gif .
Za to usg robię od 2 lat co rok.
Piersi mi zbadali na Karowej, jak leżałam na endokrynologii.
anecik2003
czw, 06 kwi 2006 - 21:15
a ja obmacywałam piersi dosyć często, tak raz- dwa razy w tygodniu, u gina przy każdej wizycie. Bez żadnej przyczyny i strachu, bo karmiłam syna dwa lata, w rodzinie żadna kobieta nie chorowała, luzik. Nagle, z nienacka wyczułam coś wielkości orzecha laskowego. Usg, biopsja, kilku specjalistów, sporo płaczu, bo stwierdzony nowotwór. Teraz jestem 5 miesięcy po operacji, badanie tego wyciętego guza (przy wycięciu 4x cm icon_eek.gif ) wykazało że był to niezłośliwy nowotwór, ale pozostał ogromny strach.
Badajcie się dziewczyny, ja przy samobadaniu też wyczuwam różne takie grudki i zawsze twierdziłam, że to trochę bez sensu jest, ale tego guza jak znalazłam to od razu wiedziałam że to jakiś obcy we mnie mieszka.
Dzisiaj po kąpieli pomacajcie się trochę, obiecujecie?
anecik2003


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 444
Dołączył: nie, 26 gru 04 - 19:54
Skąd: Będzin(Śląsk)
Nr użytkownika: 2,450

GG:


post czw, 06 kwi 2006 - 21:15
Post #38

a ja obmacywałam piersi dosyć często, tak raz- dwa razy w tygodniu, u gina przy każdej wizycie. Bez żadnej przyczyny i strachu, bo karmiłam syna dwa lata, w rodzinie żadna kobieta nie chorowała, luzik. Nagle, z nienacka wyczułam coś wielkości orzecha laskowego. Usg, biopsja, kilku specjalistów, sporo płaczu, bo stwierdzony nowotwór. Teraz jestem 5 miesięcy po operacji, badanie tego wyciętego guza (przy wycięciu 4x cm icon_eek.gif ) wykazało że był to niezłośliwy nowotwór, ale pozostał ogromny strach.
Badajcie się dziewczyny, ja przy samobadaniu też wyczuwam różne takie grudki i zawsze twierdziłam, że to trochę bez sensu jest, ale tego guza jak znalazłam to od razu wiedziałam że to jakiś obcy we mnie mieszka.
Dzisiaj po kąpieli pomacajcie się trochę, obiecujecie?
dzidecka
nie, 09 kwi 2006 - 19:26
Badam się sama. Przynajmniej raz w miesiącu. USG raz na pół roku icon_rolleyes.gif
dzidecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 66
Dołączył: wto, 03 lut 04 - 17:19
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 1,407

GG:


post nie, 09 kwi 2006 - 19:26
Post #39

Badam się sama. Przynajmniej raz w miesiącu. USG raz na pół roku icon_rolleyes.gif

--------------------
Ania mama Julki i Szymona
cydorka
sob, 30 gru 2006 - 19:16
podciągam, bo jestem ciekawa jak to się przez ten czas zmieniało u Was, czy od czasu mojego postu- ankiety choć jedna z Was, która nigdy nie miała usg wybrała się na nie?
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post sob, 30 gru 2006 - 19:16
Post #40

podciągam, bo jestem ciekawa jak to się przez ten czas zmieniało u Was, czy od czasu mojego postu- ankiety choć jedna z Was, która nigdy nie miała usg wybrała się na nie?
cyd
> Badanie piersi - moja historia, str3
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:13
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama