Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Żylaki

> 
basiau
sob, 19 lip 2003 - 12:41
Zauważyłam, że od jakiegoś czasu na nogach zaczyna mi wywalać takie grube sine żyły, nie wygląda to pięknie, oj nie. Poza tym takie drobne "pajączki" icon_cry.gif . Wiem, że żylaki to problem dziedziczny, a moja Mama i Babcia, pomimo tego że to "szkieletory" i ich nogi nie mają za bardzo co dźwigać, to obie mają tą przypadłość. I chciałabym się Was zapytać. Czy można zacząć na własną rękę jakieś leki przyjmować i ewentualnie co polecacie? Czy jednak do lekarza? (ale wiecie jak to jest, zawsze czasu brakuje)
Basia
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post sob, 19 lip 2003 - 12:41
Post #1

Zauważyłam, że od jakiegoś czasu na nogach zaczyna mi wywalać takie grube sine żyły, nie wygląda to pięknie, oj nie. Poza tym takie drobne "pajączki" icon_cry.gif . Wiem, że żylaki to problem dziedziczny, a moja Mama i Babcia, pomimo tego że to "szkieletory" i ich nogi nie mają za bardzo co dźwigać, to obie mają tą przypadłość. I chciałabym się Was zapytać. Czy można zacząć na własną rękę jakieś leki przyjmować i ewentualnie co polecacie? Czy jednak do lekarza? (ale wiecie jak to jest, zawsze czasu brakuje)
Basia

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
Lua
sob, 19 lip 2003 - 20:13
Ja radziałbym jednak pójść do lekarza na wizytę kontrolną. Niech zobaczy i powie czy mogą zostać czy ewentualnie jakoś je leczyć.
Z tego co wiem z żylakami nie ma żartów, szczególnie jeżeli są duże. Moja mama miała już dwie operacje usuwania żylaków. Lekarz powiedział, że nie powinna z nimi chodzić i kazał usunąć.

Pozdrawiam Lua
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post sob, 19 lip 2003 - 20:13
Post #2

Ja radziałbym jednak pójść do lekarza na wizytę kontrolną. Niech zobaczy i powie czy mogą zostać czy ewentualnie jakoś je leczyć.
Z tego co wiem z żylakami nie ma żartów, szczególnie jeżeli są duże. Moja mama miała już dwie operacje usuwania żylaków. Lekarz powiedział, że nie powinna z nimi chodzić i kazał usunąć.

Pozdrawiam Lua

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

Aneczka
sob, 19 lip 2003 - 20:32
Wiesz, idz może do lekarza... Ja co prawda nie mam tego problemu, ale w rodzinie mojego męża ostatnio dwie osoby miały (i mają) zapalenie zył z powodu nieleczonych żylaków. Szczególnie jeśli masz stojąca lub siedzącą pracę.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post sob, 19 lip 2003 - 20:32
Post #3

Wiesz, idz może do lekarza... Ja co prawda nie mam tego problemu, ale w rodzinie mojego męża ostatnio dwie osoby miały (i mają) zapalenie zył z powodu nieleczonych żylaków. Szczególnie jeśli masz stojąca lub siedzącą pracę.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
basiau
śro, 23 lip 2003 - 17:45
Dzięki dziewczyny. No to przejdę się jednak do tego lekarza, bo to zapalenie żył wcale mi się nie uśmiecha, a operacje (w przyszłości -ewentualnie) tym bardziej.

Basia
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post śro, 23 lip 2003 - 17:45
Post #4

Dzięki dziewczyny. No to przejdę się jednak do tego lekarza, bo to zapalenie żył wcale mi się nie uśmiecha, a operacje (w przyszłości -ewentualnie) tym bardziej.

Basia

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
yda
śro, 06 sie 2003 - 07:59
Cześć Basiu,
ja też jestem dziedzicznie obciążona,tak więc w temacie.
Nóg nie pokazuję i czasem nawet łapię doły jak widzę pięknie wyeksponowane, opalone nóżki innych kobiet...Leczę się od kilku lat.
Powiem Ci,że najlepszą metodą jest wycięcie tego świństwa po prostu. Byłam na zabiegu dopiero 1/4 nogi, bo na tyle tylko mogli mi dać znieczulenie.Zabieg trwał 4 godziny,obudziłam się pod koniec,po pół godz. już byłam w domu.Co prawda rany były przez jakiś czas tragiczne ale było warto, wolę teraz patrzeć na blizny,które z resztą ładnie się goją.Co prawda po zabiegu trzeba leżeć przez 2 tyg. ale cóż...Leki pooperacyjne kosztowały mnie wtedy ok. 100 pln.
Teraz nie mam warunków na operację-mąż pracuje,ja z małą, gorąco ale jak tylko będę mogła-idę!
Co do leczenia-cóż złagodzić można jedynie ból-
polecam Skrzyp polny z witaminami-wydatek na miesiąc ok. 30pln+maść Aescin-albo orzeźwiajacy żel do nóg-Lioton 1000,reasumując taniej jest wyciąć to świństwo!
Pokaż to lekarzowi-na wizyty w państwowych przych. oczekiwanie trwa długo...
Pozdrawiam,
yda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 253
Dołączył: wto, 27 maj 03 - 09:03
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 774

GG:


post śro, 06 sie 2003 - 07:59
Post #5

Cześć Basiu,
ja też jestem dziedzicznie obciążona,tak więc w temacie.
Nóg nie pokazuję i czasem nawet łapię doły jak widzę pięknie wyeksponowane, opalone nóżki innych kobiet...Leczę się od kilku lat.
Powiem Ci,że najlepszą metodą jest wycięcie tego świństwa po prostu. Byłam na zabiegu dopiero 1/4 nogi, bo na tyle tylko mogli mi dać znieczulenie.Zabieg trwał 4 godziny,obudziłam się pod koniec,po pół godz. już byłam w domu.Co prawda rany były przez jakiś czas tragiczne ale było warto, wolę teraz patrzeć na blizny,które z resztą ładnie się goją.Co prawda po zabiegu trzeba leżeć przez 2 tyg. ale cóż...Leki pooperacyjne kosztowały mnie wtedy ok. 100 pln.
Teraz nie mam warunków na operację-mąż pracuje,ja z małą, gorąco ale jak tylko będę mogła-idę!
Co do leczenia-cóż złagodzić można jedynie ból-
polecam Skrzyp polny z witaminami-wydatek na miesiąc ok. 30pln+maść Aescin-albo orzeźwiajacy żel do nóg-Lioton 1000,reasumując taniej jest wyciąć to świństwo!
Pokaż to lekarzowi-na wizyty w państwowych przych. oczekiwanie trwa długo...
Pozdrawiam,

--------------------
dzieciaczki- AnnaMaria 6.05.2001 i MAgdalena Anna-16.09.2004
basiau
wto, 12 sie 2003 - 01:43
Yda, serdeczne dzięki za rady. U mnie na szczęście jeszcze się to świństwo do wycięcia nie kwalifikuje, dopiero jest, że tak powiem w stadium powstawania icon_evil.gif Tylko słyszałam, że po operacji żylaczki lubią powracać icon_evil.gif . Ostatnio w jednym z babskich pisemek wyczytałam, że doskonałym sportem na tę dolegliwość jest m.in. pływanie. A tego ci u mnie ostatnio dostatek - dziecię dzień w dzień ciąga nas na basen.
A słyszałaś o skleroterapii? (też metoda leczenia żylaków a nie sklerozy icon_biggrin.gif, jak sugerowałaby nazwa , piszą o tym właśnie w tym babskim piśmidle).

Pozdrawiam
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post wto, 12 sie 2003 - 01:43
Post #6

Yda, serdeczne dzięki za rady. U mnie na szczęście jeszcze się to świństwo do wycięcia nie kwalifikuje, dopiero jest, że tak powiem w stadium powstawania icon_evil.gif Tylko słyszałam, że po operacji żylaczki lubią powracać icon_evil.gif . Ostatnio w jednym z babskich pisemek wyczytałam, że doskonałym sportem na tę dolegliwość jest m.in. pływanie. A tego ci u mnie ostatnio dostatek - dziecię dzień w dzień ciąga nas na basen.
A słyszałaś o skleroterapii? (też metoda leczenia żylaków a nie sklerozy icon_biggrin.gif, jak sugerowałaby nazwa , piszą o tym właśnie w tym babskim piśmidle).

Pozdrawiam

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
kasiarybka

Go??







post wto, 12 sie 2003 - 09:13
Post #7

Basieńko znalazłam stronkę o żylakach, pooglądaj sobie icon_smile.gif
https://www.zylaki.med.pl/index.html


Ps. Nareszcie wiem jak wyglÄ…dasz:)
basiau
czw, 14 sie 2003 - 17:33
Kasiu, dzięki, pooglądałam. Co do mojego wyglądu, nic specjalnego, niestety icon_lol.gif

Pozdrawiam
Basia
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post czw, 14 sie 2003 - 17:33
Post #8

Kasiu, dzięki, pooglądałam. Co do mojego wyglądu, nic specjalnego, niestety icon_lol.gif

Pozdrawiam
Basia

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
yda
piÄ…, 22 sie 2003 - 18:24
Tak,tak, o skleroterapii słyszałam i czytałam ale lekarz mi nic takiego nie proponował, ciekawe jak to wygląda w praktyce, czy robi się je prywatnie?Pozdrawiam
yda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 253
Dołączył: wto, 27 maj 03 - 09:03
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 774

GG:


post piÄ…, 22 sie 2003 - 18:24
Post #9

Tak,tak, o skleroterapii słyszałam i czytałam ale lekarz mi nic takiego nie proponował, ciekawe jak to wygląda w praktyce, czy robi się je prywatnie?Pozdrawiam

--------------------
dzieciaczki- AnnaMaria 6.05.2001 i MAgdalena Anna-16.09.2004
anonimowy

Go??







post śro, 24 wrz 2003 - 11:20
Post #10

CYTAT(basia.u)
Zauważyłam, że od jakiegoś czasu na nogach zaczyna mi wywalać takie grube sine żyły, nie wygląda to pięknie, oj nie. Poza tym takie drobne "pajączki" icon_cry.gif . Wiem, że żylaki to problem dziedziczny, a moja Mama i Babcia, pomimo tego że to "szkieletory" i ich nogi nie mają za bardzo co dźwigać, to obie mają tą przypadłość. I chciałabym się Was zapytać. Czy można zacząć na własną rękę jakieś leki przyjmować i ewentualnie co polecacie? Czy jednak do lekarza? (ale wiecie jak to jest, zawsze czasu brakuje)
Basia


jAK CHCESZ MGE CI POLECIĆ BARDZO DOBREGO NACZYNIOWCA
basiau
czw, 25 wrz 2003 - 22:59
W końcu wybrałam się do lekarza. Zostałam poinformowana, że to co mam w tej chwili to jeszcze nie żylaki, ale owszem, wszystko jest na "dobrej " drodze ku temu schorzeniu. Przepisano mi lek o nazwie Otrex, wręczono mi ulotki nt. niewydolności żylnej i to na razie wszystko.

Gościu drogi, poproszę o namiary na tego naczyniowca.

Ydo, jeśli chodzi o skleroterapię, to wiem tylko tyle, co przeczytałam w gazecie.

Basia
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post czw, 25 wrz 2003 - 22:59
Post #11

W końcu wybrałam się do lekarza. Zostałam poinformowana, że to co mam w tej chwili to jeszcze nie żylaki, ale owszem, wszystko jest na "dobrej " drodze ku temu schorzeniu. Przepisano mi lek o nazwie Otrex, wręczono mi ulotki nt. niewydolności żylnej i to na razie wszystko.

Gościu drogi, poproszę o namiary na tego naczyniowca.

Ydo, jeśli chodzi o skleroterapię, to wiem tylko tyle, co przeczytałam w gazecie.

Basia

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
Kinia
nie, 28 wrz 2003 - 11:08
Warto zastosować kurację 6-miesięczną dwoma lekami homeopatycznymi: Climaxol oraz L.28. Stosuje się je co drugi dzień na zmianę i przyjmuje 3 x dziennie po 20 kropli na wodę, między posiłkami. Pamiętajcie, żeby nic nie pić i jeść przez conajmniej pół godziny przed i po wzięciem leku.
Ja co prawda wypróbowałam tylko Climaxol na pękające naczynka, więc niestety nie mogę nic napisać o efektach leczenia żylaków tymi lekami, ale wychodzę z założenia że warto spróbować. U mnie naczynka stały się mniej widoczne i już więcej nie popękały.
Pozdrowionka
Kinia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 12:11
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 13




post nie, 28 wrz 2003 - 11:08
Post #12

Warto zastosować kurację 6-miesięczną dwoma lekami homeopatycznymi: Climaxol oraz L.28. Stosuje się je co drugi dzień na zmianę i przyjmuje 3 x dziennie po 20 kropli na wodę, między posiłkami. Pamiętajcie, żeby nic nie pić i jeść przez conajmniej pół godziny przed i po wzięciem leku.
Ja co prawda wypróbowałam tylko Climaxol na pękające naczynka, więc niestety nie mogę nic napisać o efektach leczenia żylaków tymi lekami, ale wychodzę z założenia że warto spróbować. U mnie naczynka stały się mniej widoczne i już więcej nie popękały.
Pozdrowionka
KaMis
pon, 06 paź 2003 - 13:47
Witaj Basiu!!

Ja jestem rodzinnie obciążone żylakami. Już od kilku lat dbam o nogi, po przez specjalne zastrzyki (2 razy w roku) u naczyniowca, który mną sie opiekuje.
Jak zaszłam w ciąże to regularnie mnie oglądał. Od 6 miesiąca zalecił mi specjalne pończochy o stopniowalnym ucisku. Można je kupić tylko przez lekarza, tzn. na recepte którą on realizuje, poniewaz dla każdej kobiety produkują je osobno. tj. dla jej wymiaru (obwodu) nogi.

Nosze te cudo regularnie i moge cały dzień biegać ( a jestem w 35 tygodniu) i nogi jak u 18-tki icon_smile.gif

Polecam!!

KaMis
KaMis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: czw, 18 wrz 03 - 22:35
Nr użytkownika: 1,062

GG:


post pon, 06 paź 2003 - 13:47
Post #13

Witaj Basiu!!

Ja jestem rodzinnie obciążone żylakami. Już od kilku lat dbam o nogi, po przez specjalne zastrzyki (2 razy w roku) u naczyniowca, który mną sie opiekuje.
Jak zaszłam w ciąże to regularnie mnie oglądał. Od 6 miesiąca zalecił mi specjalne pończochy o stopniowalnym ucisku. Można je kupić tylko przez lekarza, tzn. na recepte którą on realizuje, poniewaz dla każdej kobiety produkują je osobno. tj. dla jej wymiaru (obwodu) nogi.

Nosze te cudo regularnie i moge cały dzień biegać ( a jestem w 35 tygodniu) i nogi jak u 18-tki icon_smile.gif

Polecam!!

KaMis
Dorka_niezalog

Go??







post pią, 24 paź 2003 - 14:31
Post #14

Ja nie mam zylakow ale mialam zapalenie zyl glebokich po operacji (czyli zakrzepice zylna).
Jesli moge cos doradzic, to noszenie rajstop uciskowych. Te z kompresja I stopnia sa niezbyt drogie (okolo 30 zl), wspaniale masuja nogi i wyciskaja nadmiar zgromadzonej klrwi w zylach. Rajstopy o wiekszym ucisku sa juz drozsze i chyba tylko w bardziej zaawansowanych stanach uzywane.
Dorka_niezalog

Go??







post pią, 24 paź 2003 - 14:34
Post #15

Aha, te rajstopy mozna kupic w aptece bez recepty, ale trzeba najpierw pojsc do chirurga naczyniowego, zeby wypisal recepte (czyli wymierzyl nogi) i dobral rozmiar. Nie wszystkie firmy robia rajstopy pod konkretny wymiar. ja kupuje swoje w aptece, nie zamawiam robionych specjalnie dla mnie, bo mnie po prostu na to nie stac - sa one duzo drozsze.
mimi
pon, 27 paź 2003 - 16:10
Ja też z rodziny "żylakowców", naszczęście jeszcze bez. Mnie polecono zapobiegawczo rutinoskorbin 2 x 1. Po za tym rajstopy, ale nie na "receptę", a takie zwykłe uciskowe, o których już pisano wyżej. No i dbać o nogi, nie uciskać, jeśli już trzeba stać to odciążać nogi na zmianę, oczywiście nie wolno zakładać nogi na nogę... I odpoczywać z nogami uniesionymi,stosować raczej zimny niż ciepły prysznic. Po za tym od czasu do czasu stosuję hirudoid w żelu na nogi.
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post pon, 27 paź 2003 - 16:10
Post #16

Ja też z rodziny "żylakowców", naszczęście jeszcze bez. Mnie polecono zapobiegawczo rutinoskorbin 2 x 1. Po za tym rajstopy, ale nie na "receptę", a takie zwykłe uciskowe, o których już pisano wyżej. No i dbać o nogi, nie uciskać, jeśli już trzeba stać to odciążać nogi na zmianę, oczywiście nie wolno zakładać nogi na nogę... I odpoczywać z nogami uniesionymi,stosować raczej zimny niż ciepły prysznic. Po za tym od czasu do czasu stosuję hirudoid w żelu na nogi.

--------------------
mimi
basiau
pią, 31 paź 2003 - 21:13
icon_redface.gif Dawno nie zaglądałam do tego wątku. Dziękuję wszystkim za porady. Rajstopy - ostateczność - ponieważ ja prawie zawsze w spodniach, a rajstopy pod spodniami okrrrropność, no ale idzie zima, więc może kupię. Spróbuję jeszcze homeopatią, jak doradzała Kinia, bo ten otrex to diabelnie drogi i pełnopłatny.

Basia
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post pią, 31 paź 2003 - 21:13
Post #17

icon_redface.gif Dawno nie zaglądałam do tego wątku. Dziękuję wszystkim za porady. Rajstopy - ostateczność - ponieważ ja prawie zawsze w spodniach, a rajstopy pod spodniami okrrrropność, no ale idzie zima, więc może kupię. Spróbuję jeszcze homeopatią, jak doradzała Kinia, bo ten otrex to diabelnie drogi i pełnopłatny.

Basia

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
magdosz
sob, 03 wrz 2011 - 14:14
Wątek baaardzo stary, a ja co prawda w życiu nie miałam do czynienia z żylakami, ale dostałam przepis na robioną papkę na to paskudztwo, która to podobno działa cuda, więc się podzielę. Może komuś się przyda icon_smile.gif.

6 jaj całych surowych w skorupkach 1/2 litra octu zalać (tak
żeby jajka były całe zanurzone w occie).
Pozostawić na 4 dni.
Po tym czasie rozgnieść jajka palcami, w połączeniu z octem skorupki robią się mięciutkie icon_smile.gif
Do tego dodać 1/2 l terpentyny z apteki (najgorzej, że trudno ją podobno dostać i jest dosyć droga)
Znów pozostawić na 4 dni. Zrobi się z tego taka papka-budyń i tym smarować żylaki.
Można też zrobić połowę porcji.

magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
SkÄ…d: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post sob, 03 wrz 2011 - 14:14
Post #18

Wątek baaardzo stary, a ja co prawda w życiu nie miałam do czynienia z żylakami, ale dostałam przepis na robioną papkę na to paskudztwo, która to podobno działa cuda, więc się podzielę. Może komuś się przyda icon_smile.gif.

6 jaj całych surowych w skorupkach 1/2 litra octu zalać (tak
żeby jajka były całe zanurzone w occie).
Pozostawić na 4 dni.
Po tym czasie rozgnieść jajka palcami, w połączeniu z octem skorupki robią się mięciutkie icon_smile.gif
Do tego dodać 1/2 l terpentyny z apteki (najgorzej, że trudno ją podobno dostać i jest dosyć droga)
Znów pozostawić na 4 dni. Zrobi się z tego taka papka-budyń i tym smarować żylaki.
Można też zrobić połowę porcji.



--------------------


TAQILLA
pon, 05 wrz 2011 - 21:17
CYTAT(magdosz @ Sat, 03 Sep 2011 - 15:14) *
Wątek baaardzo stary, a ja co prawda w życiu nie miałam do czynienia z żylakami, ale dostałam przepis na robioną papkę na to paskudztwo, która to podobno działa cuda, więc się podzielę. Może komuś się przyda icon_smile.gif.

6 jaj całych surowych w skorupkach 1/2 litra octu zalać (tak
żeby jajka były całe zanurzone w occie).
Pozostawić na 4 dni.
Po tym czasie rozgnieść jajka palcami, w połączeniu z octem skorupki robią się mięciutkie icon_smile.gif
Do tego dodać 1/2 l terpentyny z apteki (najgorzej, że trudno ją podobno dostać i jest dosyć droga)
Znów pozostawić na 4 dni. Zrobi się z tego taka papka-budyń i tym smarować żylaki.
Można też zrobić połowę porcji.

nie wiem jaka jest skuteczność tej papki jeśli chodzi o żylaki - ale smród musi być nieziemski 29.gif
terpentyna w zestawie z octem i zgniłymi jajami - matkozcórką 37.gif
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post pon, 05 wrz 2011 - 21:17
Post #19

CYTAT(magdosz @ Sat, 03 Sep 2011 - 15:14) *
Wątek baaardzo stary, a ja co prawda w życiu nie miałam do czynienia z żylakami, ale dostałam przepis na robioną papkę na to paskudztwo, która to podobno działa cuda, więc się podzielę. Może komuś się przyda icon_smile.gif.

6 jaj całych surowych w skorupkach 1/2 litra octu zalać (tak
żeby jajka były całe zanurzone w occie).
Pozostawić na 4 dni.
Po tym czasie rozgnieść jajka palcami, w połączeniu z octem skorupki robią się mięciutkie icon_smile.gif
Do tego dodać 1/2 l terpentyny z apteki (najgorzej, że trudno ją podobno dostać i jest dosyć droga)
Znów pozostawić na 4 dni. Zrobi się z tego taka papka-budyń i tym smarować żylaki.
Można też zrobić połowę porcji.

nie wiem jaka jest skuteczność tej papki jeśli chodzi o żylaki - ale smród musi być nieziemski 29.gif
terpentyna w zestawie z octem i zgniłymi jajami - matkozcórką 37.gif

--------------------
Olivia 2007
magdosz
wto, 06 wrz 2011 - 15:23
CYTAT(TAQILLA @ Mon, 05 Sep 2011 - 22:17) *
nie wiem jaka jest skuteczność tej papki jeśli chodzi o żylaki - ale smród musi być nieziemski 29.gif
terpentyna w zestawie z octem i zgniłymi jajami - matkozcórką 37.gif


he, he, może ta apteczna jest trochę mniej śmierdząca icon_smile.gif
skuteczność podobno wysoka icon_smile.gif
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
SkÄ…d: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post wto, 06 wrz 2011 - 15:23
Post #20

CYTAT(TAQILLA @ Mon, 05 Sep 2011 - 22:17) *
nie wiem jaka jest skuteczność tej papki jeśli chodzi o żylaki - ale smród musi być nieziemski 29.gif
terpentyna w zestawie z octem i zgniłymi jajami - matkozcórką 37.gif


he, he, może ta apteczna jest trochę mniej śmierdząca icon_smile.gif
skuteczność podobno wysoka icon_smile.gif

--------------------


> Å»ylaki
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 02:21
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama