Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Skręcona noga

, gips już zdjęty.
> , gips już zdjÄ™ty.
Mariola***
pon, 13 kwi 2009 - 22:24
Tak w skrócie.
Miłosz miał nogę w szynie przez dwa tygodnie. Powód skręcenie stawu skokowego.
Szyna zdjęta, zakres ruchomości w stawie pełny, nic go nie boli jak mówi, a jak chodzi to utyka, albo stawia stopę bokiem i inne dziwactwa odstawia, żeby nie wykonać pełnego kroku na tej stopie.
Myslę, że to tak mu w głowie siedzi, jakaś blokada.
Jakieś ugestie, doświadczenia....?

Jak ja pamiętam ze swojego dzieciństwa to po pierwsze przy skręceniu nogę wstawili mi w gips za trzecim razem, bo ledwo mi noga doszła do siebie i już ja skręcałam.
A po drugie, właśnie nie pamiętam co było po zdjęciu gipsu. Wiem,ze chodziałm normalnie na tym gipsie. MIłosz na kolanach. Ile czasu mam czekac jeszcze, czy juz się udac do lekarza. Do lekarza, który zakładał gips mam zaufanie, ten który był przy zdjęciu, to smiechu warte. Ale przecież to nie tragedia sobie kostke skręcić.
Będę wdzięczna za opinie.
Mariola***


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,966
Dołączył: pon, 19 sty 04 - 20:15
SkÄ…d: dg
Nr użytkownika: 1,351

GG:


post pon, 13 kwi 2009 - 22:24
Post #1

Tak w skrócie.
Miłosz miał nogę w szynie przez dwa tygodnie. Powód skręcenie stawu skokowego.
Szyna zdjęta, zakres ruchomości w stawie pełny, nic go nie boli jak mówi, a jak chodzi to utyka, albo stawia stopę bokiem i inne dziwactwa odstawia, żeby nie wykonać pełnego kroku na tej stopie.
Myslę, że to tak mu w głowie siedzi, jakaś blokada.
Jakieś ugestie, doświadczenia....?

Jak ja pamiętam ze swojego dzieciństwa to po pierwsze przy skręceniu nogę wstawili mi w gips za trzecim razem, bo ledwo mi noga doszła do siebie i już ja skręcałam.
A po drugie, właśnie nie pamiętam co było po zdjęciu gipsu. Wiem,ze chodziałm normalnie na tym gipsie. MIłosz na kolanach. Ile czasu mam czekac jeszcze, czy juz się udac do lekarza. Do lekarza, który zakładał gips mam zaufanie, ten który był przy zdjęciu, to smiechu warte. Ale przecież to nie tragedia sobie kostke skręcić.
Będę wdzięczna za opinie.

--------------------
Miłosz -ur 26.07.2004
Martyna -ur 02.06.2007
Cleo
wto, 14 kwi 2009 - 10:20
Misia miala w grudniu skreconą/zwichnieta noge i 2 tyg. gipsu. Byla strasznaaaaaa histeria po zdjęciu, gdy miala zalozyc but - klinika trzęsła się w posadach, a ona wyła ze boli okropnie. Chccieli znowu rtg i gips, że niby nie do konca sie tam wyprostowało itd. W kocnu jakos do domu wrocila i wrocilo wszystko do normy po jakims czasie. I tak jak u Was - utykala i stawiala dziwnie na bok nogę jeszcez przez akies 2 tygodnie (!), zapisalismy ja do ortopedy na kontrolę, ale zanim nadszedł termin juz bylo OK. Ja jej zwracalam uwagę, na to jak stawia nogę i by prbowala stawiac normalnie - tak ćwiczyła i bylo dobrze.
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post wto, 14 kwi 2009 - 10:20
Post #2

Misia miala w grudniu skreconą/zwichnieta noge i 2 tyg. gipsu. Byla strasznaaaaaa histeria po zdjęciu, gdy miala zalozyc but - klinika trzęsła się w posadach, a ona wyła ze boli okropnie. Chccieli znowu rtg i gips, że niby nie do konca sie tam wyprostowało itd. W kocnu jakos do domu wrocila i wrocilo wszystko do normy po jakims czasie. I tak jak u Was - utykala i stawiala dziwnie na bok nogę jeszcez przez akies 2 tygodnie (!), zapisalismy ja do ortopedy na kontrolę, ale zanim nadszedł termin juz bylo OK. Ja jej zwracalam uwagę, na to jak stawia nogę i by prbowala stawiac normalnie - tak ćwiczyła i bylo dobrze.

--------------------
Mariola***
wto, 14 kwi 2009 - 23:07
Cleo- uspokoiłaś mnie. Pewnie mąż i tak nie da za wygraną i po lekarzech przeciągnie nas. Ale znaczy się normalne po skręceniu.
Mariola***


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,966
Dołączył: pon, 19 sty 04 - 20:15
SkÄ…d: dg
Nr użytkownika: 1,351

GG:


post wto, 14 kwi 2009 - 23:07
Post #3

Cleo- uspokoiłaś mnie. Pewnie mąż i tak nie da za wygraną i po lekarzech przeciągnie nas. Ale znaczy się normalne po skręceniu.

--------------------
Miłosz -ur 26.07.2004
Martyna -ur 02.06.2007
Mika
śro, 15 kwi 2009 - 11:34
może na jakiś czas stabilizator Mu założyć?
staw usztywni,a sam Miłosz będzie miał większe poczucie bezpieczeństwa
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 15 kwi 2009 - 11:34
Post #4

może na jakiś czas stabilizator Mu założyć?
staw usztywni,a sam Miłosz będzie miał większe poczucie bezpieczeństwa


--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
> SkrÄ™cona noga, gips już zdjÄ™ty.
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 15:12
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama