Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Preparaty do czyszczenia dywanów

, wykładzin, tapicerek, obić meblowych itd...
> , wykÅ‚adzin, tapicerek, obić meblowych itd...
tissaia
czw, 06 lis 2008 - 10:59
Macie jakieś sprawdzone, takie co naprawdę działają. odplamiają i czyszczą? Nie wiem, czy ja mam takie wyjątkowo brudne dywany icon_wink.gif czy te środki jakieś nie teges... Działa Vanish w sprayu, ale zważywszy na powierzchnię dywanu w salonie, czekałoby mnie niechybne bankructwo, gdybym chciała cały tym czyścić. Zresztą - on bardziej ma odplamiać, niż czyścić...

Ten post edytował Tissaia czw, 06 lis 2008 - 11:00
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post czw, 06 lis 2008 - 10:59
Post #1

Macie jakieś sprawdzone, takie co naprawdę działają. odplamiają i czyszczą? Nie wiem, czy ja mam takie wyjątkowo brudne dywany icon_wink.gif czy te środki jakieś nie teges... Działa Vanish w sprayu, ale zważywszy na powierzchnię dywanu w salonie, czekałoby mnie niechybne bankructwo, gdybym chciała cały tym czyścić. Zresztą - on bardziej ma odplamiać, niż czyścić...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
marghe.
czw, 06 lis 2008 - 23:35
Chyba najlepiej zatrudnić fachowca z odpowiednim sprzętem..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 06 lis 2008 - 23:35
Post #2

Chyba najlepiej zatrudnić fachowca z odpowiednim sprzętem..
tissaia
piÄ…, 07 lis 2008 - 10:41
No niby tak...ale takiego fachowca nie będę do każdej plamy zwoływać. A Maksiu ma nieograniczoną inwencję, jesli chodzi o brudzenie dywanów...
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post piÄ…, 07 lis 2008 - 10:41
Post #3

No niby tak...ale takiego fachowca nie będę do każdej plamy zwoływać. A Maksiu ma nieograniczoną inwencję, jesli chodzi o brudzenie dywanów...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
wrona_j
piÄ…, 07 lis 2008 - 15:41
Do czyszczenia drobnych plam dobry jest po prostu proszek do prania i ciepła woda tylko trzeba porządnie osuszyć. a cały dywan - to fachowiec lub pralnia. ja piorę wszystkie dywany raz do roku - latem na zewnątrz (woda proszek + odplamiacz + woda + szczotka). Ale do tego to nie każdy ma warunki.
wrona_j


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 705
Dołączył: pią, 04 sie 06 - 22:02
Nr użytkownika: 6,864




post piÄ…, 07 lis 2008 - 15:41
Post #4

Do czyszczenia drobnych plam dobry jest po prostu proszek do prania i ciepła woda tylko trzeba porządnie osuszyć. a cały dywan - to fachowiec lub pralnia. ja piorę wszystkie dywany raz do roku - latem na zewnątrz (woda proszek + odplamiacz + woda + szczotka). Ale do tego to nie każdy ma warunki.

--------------------


Agnieszka(mamaMi...
nie, 16 lis 2008 - 23:39
Z racji nie posiadania zbyt wielu dywanow-a i te nie sa wielkie - z dzika rozkosza wypedzam zimowa pora i dywany i meza na snieg.
Acha-i trzepaczke icon_wink.gif I chyba czesciej te dywaniatka zmieniam niz piore 43.gif 37.gif

A tak serio, to jakis czas temu reklamowali tez Vanish,tyle ze do prania na sucho.
Rozsypuje sie proszek po dywanie, wciera szczotka i na koniec sciaga odkurzaczem.
Tyle, ze nie wiem na ile takie pranie na sucho jest skuteczne i efektowne...
Pozdrawiam
Agnieszka(mamaMi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 657
Dołączył: wto, 07 sie 07 - 17:01
Skąd: Pruszków-Toruń-Płońsk
Nr użytkownika: 15,702

GG:


post nie, 16 lis 2008 - 23:39
Post #5

Z racji nie posiadania zbyt wielu dywanow-a i te nie sa wielkie - z dzika rozkosza wypedzam zimowa pora i dywany i meza na snieg.
Acha-i trzepaczke icon_wink.gif I chyba czesciej te dywaniatka zmieniam niz piore 43.gif 37.gif

A tak serio, to jakis czas temu reklamowali tez Vanish,tyle ze do prania na sucho.
Rozsypuje sie proszek po dywanie, wciera szczotka i na koniec sciaga odkurzaczem.
Tyle, ze nie wiem na ile takie pranie na sucho jest skuteczne i efektowne...
Pozdrawiam

--------------------
Aga, mama Mieszka (ur.5stycznia2006r-3350g,54cm)

* * *
www.pajacyk.pl
www.okruszek.org.pl
"Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" E.Stachura
Pronto
pon, 17 lis 2008 - 08:56
CYTAT(Agnieszka(mamaMieszka) @ Sun, 16 Nov 2008 - 23:39) *
A tak serio, to jakis czas temu reklamowali tez Vanish,tyle ze do prania na sucho.
Rozsypuje sie proszek po dywanie, wciera szczotka i na koniec sciaga odkurzaczem.
Tyle, ze nie wiem na ile takie pranie na sucho jest skuteczne i efektowne...
Pozdrawiam

Nie jest skuteczne wcale. Prałam, dywan jaki był, taki jest.
Też czekam na jakieś informacje o dobrym preparacie.
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post pon, 17 lis 2008 - 08:56
Post #6

CYTAT(Agnieszka(mamaMieszka) @ Sun, 16 Nov 2008 - 23:39) *
A tak serio, to jakis czas temu reklamowali tez Vanish,tyle ze do prania na sucho.
Rozsypuje sie proszek po dywanie, wciera szczotka i na koniec sciaga odkurzaczem.
Tyle, ze nie wiem na ile takie pranie na sucho jest skuteczne i efektowne...
Pozdrawiam

Nie jest skuteczne wcale. Prałam, dywan jaki był, taki jest.
Też czekam na jakieś informacje o dobrym preparacie.
Meggi
pon, 17 lis 2008 - 18:11
W sama porę mnie od tego Vanischa w proszku odwiedliście, własnie miałam zamiar to "cudo" wypróbować 37.gif

Moja metoda na dywany to jednak vanisch, ale w płynie, robię gęstą pianę i nakładam reka na dywan i lekko szczoteczką wczesuję w dywan. Narazie nie zawiódł mnie, ale poraz pierwszy mam bardzo zapuszconą wykładzinę, wiec sie okaże czy da sobie radę 21.gif

Wątek zaczynam sledzić icon_smile.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post pon, 17 lis 2008 - 18:11
Post #7

W sama porę mnie od tego Vanischa w proszku odwiedliście, własnie miałam zamiar to "cudo" wypróbować 37.gif

Moja metoda na dywany to jednak vanisch, ale w płynie, robię gęstą pianę i nakładam reka na dywan i lekko szczoteczką wczesuję w dywan. Narazie nie zawiódł mnie, ale poraz pierwszy mam bardzo zapuszconą wykładzinę, wiec sie okaże czy da sobie radę 21.gif

Wątek zaczynam sledzić icon_smile.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



wrona_j
czw, 20 lis 2008 - 11:41
ja też prawie wszystkie środki czystości kupuję w lidlu i jestem super zadowolona z efektów i jeszcze bardziej z ceny. polecam zwłaszcza do czyszczenie łazienki i jeszcze taki odkamieniacz jest super.
wrona_j


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 705
Dołączył: pią, 04 sie 06 - 22:02
Nr użytkownika: 6,864




post czw, 20 lis 2008 - 11:41
Post #8

ja też prawie wszystkie środki czystości kupuję w lidlu i jestem super zadowolona z efektów i jeszcze bardziej z ceny. polecam zwłaszcza do czyszczenie łazienki i jeszcze taki odkamieniacz jest super.

--------------------


Edi Zet :)
czw, 20 lis 2008 - 14:34
Sam, a jak stosujesz ten czyścik do dywanów?
Ja też zakupuję W5 w lidlu i jedynie z płynu do kibelka nie jestem zadowolona....
Czy ten płyn do dywanów można stosowac i do wykładzin ze sztucznego włókna?
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post czw, 20 lis 2008 - 14:34
Post #9

Sam, a jak stosujesz ten czyścik do dywanów?
Ja też zakupuję W5 w lidlu i jedynie z płynu do kibelka nie jestem zadowolona....
Czy ten płyn do dywanów można stosowac i do wykładzin ze sztucznego włókna?

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
Edi Zet :)
piÄ…, 21 lis 2008 - 12:21
Dzięki....
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post piÄ…, 21 lis 2008 - 12:21
Post #10

Dzięki....

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
anax
nie, 23 lis 2008 - 12:25
podczytałam was ale nie dokładnie.Poleciałam do lidla po cód preparat ale takiego nie widziałam.Kupiłam jakieś cudo w proszku niby to wybielacz do tkanin.można stosować do prania białego i kolorowego oraz do czyszczenia dywanów i tapicerki.Jeszcze nie sprawdziłam.ale muszę się dokładniej przyjrzec nad tym preparatem w butelce.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post nie, 23 lis 2008 - 12:25
Post #11

podczytałam was ale nie dokładnie.Poleciałam do lidla po cód preparat ale takiego nie widziałam.Kupiłam jakieś cudo w proszku niby to wybielacz do tkanin.można stosować do prania białego i kolorowego oraz do czyszczenia dywanów i tapicerki.Jeszcze nie sprawdziłam.ale muszę się dokładniej przyjrzec nad tym preparatem w butelce.

--------------------


Meggi
pon, 24 lis 2008 - 12:58
CYTAT(Sam @ Thu, 20 Nov 2008 - 11:25) *
A ja ostatnio kupiłam w Lidlu płyn do czyszczenia dywanów W5. Kosztował niecałe 7 zł i jest genialny. Czyści idealnie, nie zostawia białych smug i mała plamkę też czyści nie zostawiając śladów. Vanish może się schować icon_wink.gif
Ale reklamę zrobiłam ;D


Napisz jeszcze jaki ma zapach, dla mnie to też ważne, Vanisha mogę jeszcze ścierpieć.
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post pon, 24 lis 2008 - 12:58
Post #12

CYTAT(Sam @ Thu, 20 Nov 2008 - 11:25) *
A ja ostatnio kupiłam w Lidlu płyn do czyszczenia dywanów W5. Kosztował niecałe 7 zł i jest genialny. Czyści idealnie, nie zostawia białych smug i mała plamkę też czyści nie zostawiając śladów. Vanish może się schować icon_wink.gif
Ale reklamę zrobiłam ;D


Napisz jeszcze jaki ma zapach, dla mnie to też ważne, Vanisha mogę jeszcze ścierpieć.

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



aliiisa
wto, 13 lis 2012 - 15:58
ja używałam vanisha a ostatnio zamówiłam płyn firmy (...) i okazał się lepszy i wydajniejszy - dostępny jest w internetowej hurtowni chemicznej (link usunięty przez moderatora, powód reklama)
aliiisa


Grupa: Zbanowani
Postów: 7
Dołączył: pon, 12 lis 12 - 20:45
Nr użytkownika: 41,140




post wto, 13 lis 2012 - 15:58
Post #13

ja używałam vanisha a ostatnio zamówiłam płyn firmy (...) i okazał się lepszy i wydajniejszy - dostępny jest w internetowej hurtowni chemicznej (link usunięty przez moderatora, powód reklama)
fixcombra
wto, 15 mar 2016 - 19:36
Ja na swój jasny ale na szczęście mały dywan używam wanisha do dywanów w piance - daje radę. Wypsikać, solidnie wszorować szczotką, wysuszyć i odkurzyć. Orzechy piorące wg mnie lepiej usuwają zanieczyszczenia(no i to nie taka poważna chemia) ale akurat ten dywan się z nimi "nie lubi".
fixcombra


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 15 mar 16 - 19:24
Nr użytkownika: 47,269




post wto, 15 mar 2016 - 19:36
Post #14

Ja na swój jasny ale na szczęście mały dywan używam wanisha do dywanów w piance - daje radę. Wypsikać, solidnie wszorować szczotką, wysuszyć i odkurzyć. Orzechy piorące wg mnie lepiej usuwają zanieczyszczenia(no i to nie taka poważna chemia) ale akurat ten dywan się z nimi "nie lubi".

--------------------
[Sygnatura niezgodna z regulaminem forum]
Dobrawka1234
czw, 02 cze 2016 - 15:11
Dywany można za stosunkowo niewielką cenę wyprać, zamawiając usługę prania przez specjalistę. Ale jeśli taki sposób Ci nie odpowiada, nie pasuje, to zobacz np. takie produkty i środki do prania https://www.higiena.net.pl/produkty/srodki-...-prania,2,10636. Wiele z takich produktów wcale nie jest równie droga, jak Vanish (ta marka jakoś musi zarobić na swoje akcje marketingowe, co nie?), a jest równie skuteczna.
Dobrawka1234


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: czw, 02 cze 16 - 14:58
Nr użytkownika: 47,645




post czw, 02 cze 2016 - 15:11
Post #15

Dywany można za stosunkowo niewielką cenę wyprać, zamawiając usługę prania przez specjalistę. Ale jeśli taki sposób Ci nie odpowiada, nie pasuje, to zobacz np. takie produkty i środki do prania https://www.higiena.net.pl/produkty/srodki-...-prania,2,10636. Wiele z takich produktów wcale nie jest równie droga, jak Vanish (ta marka jakoś musi zarobić na swoje akcje marketingowe, co nie?), a jest równie skuteczna.
Korni33
piÄ…, 24 cze 2016 - 12:07
Profesjonalne środki czystości, to najlepsza i najtańsza odpowiedź na brudny dywan, jednak jeśli dywan jest już bardzo brudny i nie da rady go tak uprać, pozostaje zamówienie firmy czyszczącej. Ja osobiście zastanawiam się czy nie zainwestować w odkurzacz piorący.
Korni33


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 27 sty 16 - 13:58
Nr użytkownika: 47,079




post piÄ…, 24 cze 2016 - 12:07
Post #16

Profesjonalne środki czystości, to najlepsza i najtańsza odpowiedź na brudny dywan, jednak jeśli dywan jest już bardzo brudny i nie da rady go tak uprać, pozostaje zamówienie firmy czyszczącej. Ja osobiście zastanawiam się czy nie zainwestować w odkurzacz piorący.
olinda87
piÄ…, 22 lip 2016 - 11:00
A czy ktoś z Was korzystał z namoczenia w Coli jak coś nie chce puścić? Właśnie przeczytałam taki artykuł i ciekawa jestem czy to prawda...
olinda87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 06 lip 16 - 10:16
Nr użytkownika: 47,821




post piÄ…, 22 lip 2016 - 11:00
Post #17

A czy ktoś z Was korzystał z namoczenia w Coli jak coś nie chce puścić? Właśnie przeczytałam taki artykuł i ciekawa jestem czy to prawda...
KamilaMas
pon, 12 wrz 2016 - 14:31
Ja się męczyłam z vanishami, ale w końcu stwierdziłam, że sama nie doczyszczę dywanu tak jak zrobi to firma. Zawiozłam do https://dywanszop.pl i jestem bardzo zadowolona.
KamilaMas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 01 lip 16 - 12:16
Nr użytkownika: 47,796




post pon, 12 wrz 2016 - 14:31
Post #18

Ja się męczyłam z vanishami, ale w końcu stwierdziłam, że sama nie doczyszczę dywanu tak jak zrobi to firma. Zawiozłam do https://dywanszop.pl i jestem bardzo zadowolona.
mariamazda
sob, 22 paź 2016 - 17:59
W Krakowie mamy profesjonalną firmę dywanszop.pl. Robią naprawdę kawał dobrej roboty u mnie i u moich znajomych. Używają porządnych środków, wszystko schodzi. Polecam się przekonać na własnej skórze.
mariamazda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 22 paź 16 - 17:56
Nr użytkownika: 48,292




post sob, 22 paź 2016 - 17:59
Post #19

W Krakowie mamy profesjonalną firmę dywanszop.pl. Robią naprawdę kawał dobrej roboty u mnie i u moich znajomych. Używają porządnych środków, wszystko schodzi. Polecam się przekonać na własnej skórze.
azsxdc0987
piÄ…, 30 gru 2016 - 18:45
Pranie dywanów to jest moja najbardziej znienawidzona czynność jeśli chodzi o sprzątanie domu. Kiedyś robiłam to dwa razy do roku bo było to takie czasochłonne i męczące. Teraz częściej zamawiam bo mogę skorzystać z usługi dywanszop.pl czyli firmy, która w godzinkę czy dwie się upora z moim zleceniem i święty spokój a w domu czystość.
azsxdc0987


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 30 gru 16 - 18:43
Nr użytkownika: 48,630




post piÄ…, 30 gru 2016 - 18:45
Post #20

Pranie dywanów to jest moja najbardziej znienawidzona czynność jeśli chodzi o sprzątanie domu. Kiedyś robiłam to dwa razy do roku bo było to takie czasochłonne i męczące. Teraz częściej zamawiam bo mogę skorzystać z usługi dywanszop.pl czyli firmy, która w godzinkę czy dwie się upora z moim zleceniem i święty spokój a w domu czystość.
> Preparaty do czyszczenia dywanów, wykÅ‚adzin, tapicerek, obić meblowych itd...
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 01:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama