Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

referat w 4 klasie

> 
grzałka
pon, 12 gru 2011 - 16:28
Powiedzcie mi, czy referaty w 4 klasie to norma? Bo przecież jasne jest, że ona sama tego nie napisze, nawet nie wie jak zacząć (nie mówić o tym, że nie wie co to jest referat, a nikt jej nie raczył wyjaśnić). I tak się zastanawiam, czy może to moje dziecko jest jakieś uwstecznione?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 12 gru 2011 - 16:28
Post #1

Powiedzcie mi, czy referaty w 4 klasie to norma? Bo przecież jasne jest, że ona sama tego nie napisze, nawet nie wie jak zacząć (nie mówić o tym, że nie wie co to jest referat, a nikt jej nie raczył wyjaśnić). I tak się zastanawiam, czy może to moje dziecko jest jakieś uwstecznione?

--------------------
katkasia
pon, 12 gru 2011 - 17:41
Referat w 4 klasie to nie jest norma.
To, że nauczyciel nie powiedział dzieciom co to referat i jak się do niego zabrać - to jest niestety norma
katkasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 722
Dołączył: pon, 28 lip 03 - 10:47
Nr użytkownika: 937

GG:


post pon, 12 gru 2011 - 17:41
Post #2

Referat w 4 klasie to nie jest norma.
To, że nauczyciel nie powiedział dzieciom co to referat i jak się do niego zabrać - to jest niestety norma
grzałka
pon, 12 gru 2011 - 18:06
Czyli to nie jest klasyczne zadanie domowe w klasie czwartej? Miałam taką nadzieję. Póki co wytłumaczyłam jej co to referat i kazałam napisać plan. Potem chyba zatwierdzę plan, ona napisze a ja ewentualnie poprawię błedy i tyle. Mam nadzieję, że pan nauczyciel zdaje sobie sprawę, że to są 10-latki... icon_rolleyes.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 12 gru 2011 - 18:06
Post #3

Czyli to nie jest klasyczne zadanie domowe w klasie czwartej? Miałam taką nadzieję. Póki co wytłumaczyłam jej co to referat i kazałam napisać plan. Potem chyba zatwierdzę plan, ona napisze a ja ewentualnie poprawię błedy i tyle. Mam nadzieję, że pan nauczyciel zdaje sobie sprawę, że to są 10-latki... icon_rolleyes.gif

--------------------
agama76
pon, 12 gru 2011 - 18:46
w naszej szkole od 4 klasy sa "projekty" - albo plakaty z informacjami albo prezentacje w Power point; stopniowo coraz dluzsze/wieksze (typowy plakat 10-latka jest na kartce A4, w starszych klasach sa juz wieksze choc nie ma formalnie takiego wymogu, po prostu na A4 przestaja sie miescic informacje ktore uczniowie chca zamieszczac). Takie projekty w formie plakatu sa dosc czesto realizowane na lekcjach jako praca w grupach, rzadziej zadawane jako praca domowa. Prezentacje chyba zawsze sa indywidualne; dzis np. moje dziecko prowadzilo przez 30 min. (samodzielnie) lekcje matematyki - najpierw prezentacja, potem sprawdzenie ile klasa z tego zrozumiala + zadania do tematu. Takich lekcji do przeprowadzenia nauczycielka daje kilka na semestr dla chetnych.
Referatu nie bylo nigdy.

A.
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post pon, 12 gru 2011 - 18:46
Post #4

w naszej szkole od 4 klasy sa "projekty" - albo plakaty z informacjami albo prezentacje w Power point; stopniowo coraz dluzsze/wieksze (typowy plakat 10-latka jest na kartce A4, w starszych klasach sa juz wieksze choc nie ma formalnie takiego wymogu, po prostu na A4 przestaja sie miescic informacje ktore uczniowie chca zamieszczac). Takie projekty w formie plakatu sa dosc czesto realizowane na lekcjach jako praca w grupach, rzadziej zadawane jako praca domowa. Prezentacje chyba zawsze sa indywidualne; dzis np. moje dziecko prowadzilo przez 30 min. (samodzielnie) lekcje matematyki - najpierw prezentacja, potem sprawdzenie ile klasa z tego zrozumiala + zadania do tematu. Takich lekcji do przeprowadzenia nauczycielka daje kilka na semestr dla chetnych.
Referatu nie bylo nigdy.

A.
Dirty Diana
pon, 12 gru 2011 - 19:26
Grzałko, zależy co nauczyciel rozumie pod pojęciem referat. A dał jakieś wytyczne, ma dziecko jasno sprecyzowane oczekiwania zapisane w zeszycie? Jak brzmi polecenie? I jaki to temat?
Nie uczę w sp, ale nie wydaje mi się, żeby to było normalne zadanie domowe 10-latki.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post pon, 12 gru 2011 - 19:26
Post #5

Grzałko, zależy co nauczyciel rozumie pod pojęciem referat. A dał jakieś wytyczne, ma dziecko jasno sprecyzowane oczekiwania zapisane w zeszycie? Jak brzmi polecenie? I jaki to temat?
Nie uczę w sp, ale nie wydaje mi się, żeby to było normalne zadanie domowe 10-latki.

--------------------
Mafia
pon, 12 gru 2011 - 20:06
U nas były wiecznie prezentacje. Doprowadzały mnie do szału, bo polegały na kopiowaniu treści i grafik z netu ( o prawach autorskich chyba nikt nie słyszał). Nawet nie trzeba było wiedzieć o czym się wkleiło, bo Pani potem opowiadała na podstawie prezentacji. diabel.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 12 gru 2011 - 20:06
Post #6

U nas były wiecznie prezentacje. Doprowadzały mnie do szału, bo polegały na kopiowaniu treści i grafik z netu ( o prawach autorskich chyba nikt nie słyszał). Nawet nie trzeba było wiedzieć o czym się wkleiło, bo Pani potem opowiadała na podstawie prezentacji. diabel.gif

--------------------
Mafia
mim0za
pon, 12 gru 2011 - 21:03
U mojej córki były referaty z historii w klasie 4. Ale były to prace na szóstkę, nieobowiązkowe.
mim0za


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,560
Dołączył: czw, 14 gru 06 - 14:34
Nr użytkownika: 9,076




post pon, 12 gru 2011 - 21:03
Post #7

U mojej córki były referaty z historii w klasie 4. Ale były to prace na szóstkę, nieobowiązkowe.
grzałka
pon, 12 gru 2011 - 21:10
Nie, nie dał wytycznych, dał listę tematów, dzieci miały sobie wybrać (każde dziecko inny temat). Żadne dziecko nie zapytało co to referat, pan sam się słowem nie zająknął czego oczekuje. Przykłądy tematów: "początki chrześcijaństwa", "w starożytnym teatrze", "świat Rzymu". Ania sobie wybrała możliwy, bo "baśnie, legendy i mity". Zastanawiam się nad celem tego zadania domowego
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 12 gru 2011 - 21:10
Post #8

Nie, nie dał wytycznych, dał listę tematów, dzieci miały sobie wybrać (każde dziecko inny temat). Żadne dziecko nie zapytało co to referat, pan sam się słowem nie zająknął czego oczekuje. Przykłądy tematów: "początki chrześcijaństwa", "w starożytnym teatrze", "świat Rzymu". Ania sobie wybrała możliwy, bo "baśnie, legendy i mity". Zastanawiam się nad celem tego zadania domowego

--------------------
anetadr
pon, 12 gru 2011 - 21:21
Grzałka, córka mojej koleżanki dostała do przygotowania na przedmiocie "historia" pracę pt. "Polska". Dodam, że w 4 klasie właśnie, gdy mieli tematy dotyczące historii starożytnej. Dzieci miały na przygotowanie pracy tydzień (w tym Boże Ciało). Nikt nie miał pojęcia co ma być w pracy, jaki aspekt poruszyć, jaka forma graficzna.

No cóż. Nie muszę dodawać, że za te prace stopnie dostali głównie rodzice icon_neutral.gif.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 12 gru 2011 - 21:21
Post #9

Grzałka, córka mojej koleżanki dostała do przygotowania na przedmiocie "historia" pracę pt. "Polska". Dodam, że w 4 klasie właśnie, gdy mieli tematy dotyczące historii starożytnej. Dzieci miały na przygotowanie pracy tydzień (w tym Boże Ciało). Nikt nie miał pojęcia co ma być w pracy, jaki aspekt poruszyć, jaka forma graficzna.

No cóż. Nie muszę dodawać, że za te prace stopnie dostali głównie rodzice icon_neutral.gif.

Aneta


--------------------
grzałka
pon, 12 gru 2011 - 21:30
no właśnie- Ania pisze sama

obawiam się, że najlepiej na tym nie wyjdzie.....
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 12 gru 2011 - 21:30
Post #10

no właśnie- Ania pisze sama

obawiam się, że najlepiej na tym nie wyjdzie.....

--------------------
pirania
pon, 12 gru 2011 - 21:53
moje tez pisaly same icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post pon, 12 gru 2011 - 21:53
Post #11

moje tez pisaly same icon_smile.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

użytkownik usunięty

Go??







post pon, 12 gru 2011 - 23:24
Post #12

[post usunięty]
agama76
wto, 13 gru 2011 - 12:01
CYTAT(grzałka @ Mon, 12 Dec 2011 - 23:10) *
Przykłądy tematów: "początki chrześcijaństwa", "w starożytnym teatrze", "świat Rzymu".


icon_eek.gif no czytam te tematy - grzalka, you must be joking.... ja bym sie chyba przeszla do tego pana 21.gif

Mafia - co do praw autorskich. W naszej szkole na poczatku tego roku dzieci mialy pogadanke - wyjasnienie czym sa prawa autorskie, uswiadomienie ze nalezy podawac zrodla z ktorych sie korzystalo no i o plagiacie. Teraz prezentacja czy plakat bez podania zrodel z definicji jest oceniany nizej; plagiat jest zagrozony w ogole duza afera (jeszcze sie nie zdazyl albo ja o tym nie slyszalam). Ewidentnie nauczyciele (dyrekcja?) zostali zainspirowani sprawa plagiatu rektora na naszej AM (Wroclaw), wczesniej nikt tego nie pilnowal ani nie zwracal uwagi - lepiej pozno niz wcale.

A.
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post wto, 13 gru 2011 - 12:01
Post #13

CYTAT(grzałka @ Mon, 12 Dec 2011 - 23:10) *
Przykłądy tematów: "początki chrześcijaństwa", "w starożytnym teatrze", "świat Rzymu".


icon_eek.gif no czytam te tematy - grzalka, you must be joking.... ja bym sie chyba przeszla do tego pana 21.gif

Mafia - co do praw autorskich. W naszej szkole na poczatku tego roku dzieci mialy pogadanke - wyjasnienie czym sa prawa autorskie, uswiadomienie ze nalezy podawac zrodla z ktorych sie korzystalo no i o plagiacie. Teraz prezentacja czy plakat bez podania zrodel z definicji jest oceniany nizej; plagiat jest zagrozony w ogole duza afera (jeszcze sie nie zdazyl albo ja o tym nie slyszalam). Ewidentnie nauczyciele (dyrekcja?) zostali zainspirowani sprawa plagiatu rektora na naszej AM (Wroclaw), wczesniej nikt tego nie pilnowal ani nie zwracal uwagi - lepiej pozno niz wcale.

A.
cydorka
wto, 13 gru 2011 - 13:11
CYTAT(grzałka @ Mon, 12 Dec 2011 - 21:30) *
no właśnie- Ania pisze sama

obawiam się, że najlepiej na tym nie wyjdzie.....

Jeśli chodzi o stopień, to zależy od nauczyciela, jeśli sensowny to w mig się zorientuje na co kogo stać i za kogo mama pisała.
Jeśli chodzi o życiowe umiejętności wyjdzie na tym mega dobrze

Już zresztą żeśmy wielokrotnie na forum wałkowały: stopnie czy umiejętności

Jestem matką z frakcji ma być Twoje, ja zawsze Ci pomogę jeśli mnie poprosisz, ale moje mają być tylko wskazówki
Usłyszałam kiedyś od mojego syna, że innym to mamy pomagają, uściśliliśmy sobie na czym ta pomoc polega ja tego nie kupuje.
Robienie za dziecko odbije siÄ™ czkawkÄ….
Jak nie teraz to na studiach na pewno

Ja na uczelni nie obniżam poziomu do nowych podstaw programowych w szkole. Ja uczę "zgodnie z" i wymagam obowiązującego stanu wiedzy.
Tu już mamusia nie pomoże.

Zupełnie innym są :
- fakt nie sprecyzowania swoich oczekiwań przez nauczyciela
- fakt, że ani jedno dziecko nie spytało co to jest referat- dlaczego?

cyd

cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post wto, 13 gru 2011 - 13:11
Post #14

CYTAT(grzałka @ Mon, 12 Dec 2011 - 21:30) *
no właśnie- Ania pisze sama

obawiam się, że najlepiej na tym nie wyjdzie.....

Jeśli chodzi o stopień, to zależy od nauczyciela, jeśli sensowny to w mig się zorientuje na co kogo stać i za kogo mama pisała.
Jeśli chodzi o życiowe umiejętności wyjdzie na tym mega dobrze

Już zresztą żeśmy wielokrotnie na forum wałkowały: stopnie czy umiejętności

Jestem matką z frakcji ma być Twoje, ja zawsze Ci pomogę jeśli mnie poprosisz, ale moje mają być tylko wskazówki
Usłyszałam kiedyś od mojego syna, że innym to mamy pomagają, uściśliliśmy sobie na czym ta pomoc polega ja tego nie kupuje.
Robienie za dziecko odbije siÄ™ czkawkÄ….
Jak nie teraz to na studiach na pewno

Ja na uczelni nie obniżam poziomu do nowych podstaw programowych w szkole. Ja uczę "zgodnie z" i wymagam obowiązującego stanu wiedzy.
Tu już mamusia nie pomoże.

Zupełnie innym są :
- fakt nie sprecyzowania swoich oczekiwań przez nauczyciela
- fakt, że ani jedno dziecko nie spytało co to jest referat- dlaczego?

cyd

agnese
wto, 13 gru 2011 - 14:48
my w 4 klasie pisaliśmy wypracowania icon_smile.gif

ogólnie to trudne tematy - "bo o wszystkim i o niczym" - rozległe i można książkę z nich napisać
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post wto, 13 gru 2011 - 14:48
Post #15

my w 4 klasie pisaliśmy wypracowania icon_smile.gif

ogólnie to trudne tematy - "bo o wszystkim i o niczym" - rozległe i można książkę z nich napisać

--------------------
F. 2008
A. 2011
Elak
śro, 14 gru 2011 - 12:07
Michał w 4 klasie przygotowywał prezentację, którą miał potem przez 15min przedstawiać przed klasą. Tak więc musiał dokładnie wiedzieć o czym pisze icon_wink.gif
Ocenę b.dobrą można było dostać tylko wtedy, gdy uczeń nie zaglądał do notatek prezentując swoją pracę.
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post śro, 14 gru 2011 - 12:07
Post #16

Michał w 4 klasie przygotowywał prezentację, którą miał potem przez 15min przedstawiać przed klasą. Tak więc musiał dokładnie wiedzieć o czym pisze icon_wink.gif
Ocenę b.dobrą można było dostać tylko wtedy, gdy uczeń nie zaglądał do notatek prezentując swoją pracę.


--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

anetadr
śro, 14 gru 2011 - 21:15
CYTAT(cydorka @ Tue, 13 Dec 2011 - 14:11) *
Jeśli chodzi o stopień, to zależy od nauczyciela, jeśli sensowny to w mig się zorientuje na co kogo stać i za kogo mama pisała.
Jeśli chodzi o życiowe umiejętności wyjdzie na tym mega dobrze


Cydorka, nie chce mi się wierzyć, że sensowny nauczyciel zadaje dzieciom pracę (jakąkolwiek) nie wyjaśniając dokładnie o co chodzi. W tym przywoływanym przeze mnie przykładzie pani nie okazała się sensowna, niestety icon_neutral.gif.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post śro, 14 gru 2011 - 21:15
Post #17

CYTAT(cydorka @ Tue, 13 Dec 2011 - 14:11) *
Jeśli chodzi o stopień, to zależy od nauczyciela, jeśli sensowny to w mig się zorientuje na co kogo stać i za kogo mama pisała.
Jeśli chodzi o życiowe umiejętności wyjdzie na tym mega dobrze


Cydorka, nie chce mi się wierzyć, że sensowny nauczyciel zadaje dzieciom pracę (jakąkolwiek) nie wyjaśniając dokładnie o co chodzi. W tym przywoływanym przeze mnie przykładzie pani nie okazała się sensowna, niestety icon_neutral.gif.

Aneta


--------------------
grzałka
piÄ…, 13 sty 2012 - 20:42
epilog: Ania za swój referat dostała 6
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post piÄ…, 13 sty 2012 - 20:42
Post #18

epilog: Ania za swój referat dostała 6

--------------------
semi
piÄ…, 13 sty 2012 - 21:13
Gratulacje dla Ani:). Miło, że pan docenił samodzielność. Mój piątoklasita nigdy nie miał zadanego referatu.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post piÄ…, 13 sty 2012 - 21:13
Post #19

Gratulacje dla Ani:). Miło, że pan docenił samodzielność. Mój piątoklasita nigdy nie miał zadanego referatu.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

mim0za
nie, 15 sty 2012 - 16:16
Gratulacje dla Ani.
mim0za


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,560
Dołączył: czw, 14 gru 06 - 14:34
Nr użytkownika: 9,076




post nie, 15 sty 2012 - 16:16
Post #20

Gratulacje dla Ani.
> referat w 4 klasie
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 05:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama