Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

kwiecień

> 
martunia

Go??







post pon, 16 maj 2005 - 09:59
Post #1

Nasz synek urodził sie 28 kwietnia.Szukammatek,które tez dopiero urodziły...Jest ciężko sie przystosować do nowej sytuacji...Prosze o słowa otuchy i może któras mama podobnie to przezywa?...
lena77
nie, 26 cze 2005 - 08:51
juz na pewno swietnie dajesz sobie rade, ja dopiero teraz tu zajrzalam.moj synek urodzil sie 17 kwietnia.meczymy siez kolkami-niestety.pozdrowionka
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post nie, 26 cze 2005 - 08:51
Post #2

juz na pewno swietnie dajesz sobie rade, ja dopiero teraz tu zajrzalam.moj synek urodzil sie 17 kwietnia.meczymy siez kolkami-niestety.pozdrowionka

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
LELUNIA
nie, 26 cze 2005 - 20:06
JA URODZIŁAM 14 KWIETNIA.MAŁA OD POCZaTKU JEST KARMIONA SZTUCZNIE BO MOJE MLEKO WYPLUWAŁA I NIECHCIAŁA JESC TERAZ JE CO 2 GODZINY PO 60 ML MLEKO HUMANA A JAK WY KARMICIE?.DUŻO ZDRÓWKA. A MAŁA NIEMIAŁA JESZCZE ŻADNYCH KOLEK I PRZESYPIA NOCE.
LELUNIA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: sob, 05 lut 05 - 20:21
Skąd: wałbrzych
Nr użytkownika: 2,637

GG:


post nie, 26 cze 2005 - 20:06
Post #3

JA URODZIŁAM 14 KWIETNIA.MAŁA OD POCZaTKU JEST KARMIONA SZTUCZNIE BO MOJE MLEKO WYPLUWAŁA I NIECHCIAŁA JESC TERAZ JE CO 2 GODZINY PO 60 ML MLEKO HUMANA A JAK WY KARMICIE?.DUŻO ZDRÓWKA. A MAŁA NIEMIAŁA JESZCZE ŻADNYCH KOLEK I PRZESYPIA NOCE.
lena77
wto, 28 cze 2005 - 13:45
JA PRZEZ 6 TYG. karnilam piersia.myslalam, ze maly placze bo boli go brzuszek od mojego mleczka. tak ograniczylam wiec swoja diete, ze maluch bylglodny.zaczelam dokarmiac sztucznie potem zaczely sie moje klopoty zzebami-przez 2 tyg. bylam na przeciwbolowych i calkowicie przeszlam na sztuczne. myslalam, ze maly przestanie plakac, ale nic z tego. najpierw bylo nan,pozniej nan ha-ma uczulenie na to mleko. nastepnie nutramigen,czasem bebilon ph. i placze nadal. musze wiec uzbroic sie w cierpliwosc.pozdrawiam serdecznie
teraz zamierzamy gdzies wyjachac z malym na kilka dni-nie wiem czy sie uda. A Ty planujesz wyjechac na wakacje z dzieciatkiem?
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post wto, 28 cze 2005 - 13:45
Post #4

JA PRZEZ 6 TYG. karnilam piersia.myslalam, ze maly placze bo boli go brzuszek od mojego mleczka. tak ograniczylam wiec swoja diete, ze maluch bylglodny.zaczelam dokarmiac sztucznie potem zaczely sie moje klopoty zzebami-przez 2 tyg. bylam na przeciwbolowych i calkowicie przeszlam na sztuczne. myslalam, ze maly przestanie plakac, ale nic z tego. najpierw bylo nan,pozniej nan ha-ma uczulenie na to mleko. nastepnie nutramigen,czasem bebilon ph. i placze nadal. musze wiec uzbroic sie w cierpliwosc.pozdrawiam serdecznie
teraz zamierzamy gdzies wyjachac z malym na kilka dni-nie wiem czy sie uda. A Ty planujesz wyjechac na wakacje z dzieciatkiem?

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
anita
wto, 28 cze 2005 - 14:02
witam, moja Maja tez urodzila sie 17, karmiona naturalnie, była juz tydzien nad morzem i spisala sie swietnie. w nocy raz ja karmie ok 4-5, potem rano.
pozniej dopisze wiecej bo zbieramy sie na spacer
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post wto, 28 cze 2005 - 14:02
Post #5

witam, moja Maja tez urodzila sie 17, karmiona naturalnie, była juz tydzien nad morzem i spisala sie swietnie. w nocy raz ja karmie ok 4-5, potem rano.
pozniej dopisze wiecej bo zbieramy sie na spacer
lena77
czw, 30 cze 2005 - 08:52
o to moze i my sie gdziec w koncu zdecydujemy wyjechac. nie mamy samochodu, wiec trudniej jest sie zdecydowac. ale co tam,do odwaznych swiat nalezy-tylko kupimy nosidelko i wyruszamy w swiat
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 30 cze 2005 - 08:52
Post #6

o to moze i my sie gdziec w koncu zdecydujemy wyjechac. nie mamy samochodu, wiec trudniej jest sie zdecydowac. ale co tam,do odwaznych swiat nalezy-tylko kupimy nosidelko i wyruszamy w swiat

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
lena77
czw, 30 cze 2005 - 08:54
aha, ja tez karmie ok. 4 -5, ale dla mnie to juz pozny ranek icon_biggrin.gif
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 30 cze 2005 - 08:54
Post #7

aha, ja tez karmie ok. 4 -5, ale dla mnie to juz pozny ranek icon_biggrin.gif

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
anita
czw, 30 cze 2005 - 11:26
CYTAT(lena77)
aha, ja tez karmie ok. 4 -5, ale dla mnie to juz pozny ranek icon_biggrin.gif


chyba wczesny icon_lol.gif pozny ranek to jest jak wstajemy, czyli ok 9 icon_wink.gif

choc dzis było gorzej w nocy, ale tez spalysmy do 9,30
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post czw, 30 cze 2005 - 11:26
Post #8

CYTAT(lena77)
aha, ja tez karmie ok. 4 -5, ale dla mnie to juz pozny ranek icon_biggrin.gif


chyba wczesny icon_lol.gif pozny ranek to jest jak wstajemy, czyli ok 9 icon_wink.gif

choc dzis było gorzej w nocy, ale tez spalysmy do 9,30
lena77
pią, 01 lip 2005 - 09:00
a moze znasz jakies fajne miejsca, do ktorych mozna jechac z maluchami. gdzies, gdzie nie stukaja w sciane, jak dziercko placze.sprawdzalam juz na forum turystycznym, ale tam nic ciekawego nie ma. chodzi mi o jakies prywatne kwatery,np.nad morzem.pozdrowienia
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post pią, 01 lip 2005 - 09:00
Post #9

a moze znasz jakies fajne miejsca, do ktorych mozna jechac z maluchami. gdzies, gdzie nie stukaja w sciane, jak dziercko placze.sprawdzalam juz na forum turystycznym, ale tam nic ciekawego nie ma. chodzi mi o jakies prywatne kwatery,np.nad morzem.pozdrowienia

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
anita
pią, 01 lip 2005 - 22:54
niestety w tej sprawie nie pomoge. Mam teściów prawie nad morzem, więc lokalem sie nie martwię.
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pią, 01 lip 2005 - 22:54
Post #10

niestety w tej sprawie nie pomoge. Mam teściów prawie nad morzem, więc lokalem sie nie martwię.
Bella
wto, 05 lip 2005 - 22:19
Moja Martynka urodziła sie 12 kwietnia.Mam z nia super nakarmie ja po kapieli ok 20 potem troche rozrabia ok 21 zasypia i śpi do 5 rano daje jej cycka i spimy do 8. nie zapeszajac mamy superowo
Bella


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 169
Dołączył: nie, 03 lip 05 - 22:24
Skąd: Żory
Nr użytkownika: 3,346

GG:


post wto, 05 lip 2005 - 22:19
Post #11

Moja Martynka urodziła sie 12 kwietnia.Mam z nia super nakarmie ja po kapieli ok 20 potem troche rozrabia ok 21 zasypia i śpi do 5 rano daje jej cycka i spimy do 8. nie zapeszajac mamy superowo
lena77
czw, 07 lip 2005 - 16:29
lepiej nie zapeszaj-ja zawsze jak pochwale malego,ze jest grzeczny to mam sajgon na nastepny dzien
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post czw, 07 lip 2005 - 16:29
Post #12

lepiej nie zapeszaj-ja zawsze jak pochwale malego,ze jest grzeczny to mam sajgon na nastepny dzien

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
edika
wto, 19 lip 2005 - 00:49
Cześć dziewczyny! Dopiero do was dotarłam icon_smile.gif .
Moja Karolinka ur. się 4 kwietnia. Jest kochana, grzeczna. Noce są różne, nieraz je co 2 godz, a nie raz np. co 5. Ale ogółnie nie jest źle. Kolek na szczęście brak icon_smile.gif .

Miały Wasze dzieciaczki robione usg bioderek? Moja nie i zastanawiam sie co z tym zrobic. Przy okazji szczepienia pytałam o to pediatrę - ta sprawdziła bioderka i powiedziała, że nie widzi nic nieprawidłowego i ze nie ma potrzeby usg icon_confused.gif Pamietam, że gdy mój synak był taki malutki, to zalecane to było każdemu dziecku...
edika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pią, 17 paź 03 - 17:24
Skąd: okolice Wałbrzycha
Nr użytkownika: 1,117

GG:


post wto, 19 lip 2005 - 00:49
Post #13

Cześć dziewczyny! Dopiero do was dotarłam icon_smile.gif .
Moja Karolinka ur. się 4 kwietnia. Jest kochana, grzeczna. Noce są różne, nieraz je co 2 godz, a nie raz np. co 5. Ale ogółnie nie jest źle. Kolek na szczęście brak icon_smile.gif .

Miały Wasze dzieciaczki robione usg bioderek? Moja nie i zastanawiam sie co z tym zrobic. Przy okazji szczepienia pytałam o to pediatrę - ta sprawdziła bioderka i powiedziała, że nie widzi nic nieprawidłowego i ze nie ma potrzeby usg icon_confused.gif Pamietam, że gdy mój synak był taki malutki, to zalecane to było każdemu dziecku...

--------------------
Antosia 29.04.07 Karolina 04.04.05 Dominik 08.08.02
joanka49
wto, 19 lip 2005 - 08:19
Cześć

Ja też dopiero teraz dostałam namiary na forum. Pozdrawiam Was serdecznie. Moja Zuzia urodziła się 3 kwietnia - trzy tygodnie przed terminem. Jest karmiona tylko piersią, ale za dwa tygodnie to się zmieni, gdyz musze wrócić do pracy od września i lekarka zaleciła wprowadzenie soczku, kaszki i zupki. Mała ma skazę białkową, więc nie jem prawie wcale nabiału- ma zaraz wszystkie objawy. Poza tym jest spokojna dziewczynką, która daje mi wiele radości.

Edika, koniecznie wybierz się na usg stawów bioderkowych. Problem w tym, że potrzebujesz skierowanie od pediatry. Moja Zuzia miała robione w szpitalu, a potem dwukrotną kontrolę. Wszystko jest ok, ale zawsze warto sprawdzić, bo mała dysplazja wychodzi tylko na usg.

Trzymajcie się ciepło!
joanka49


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 18 lip 05 - 21:29
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 3,399




post wto, 19 lip 2005 - 08:19
Post #14

Cześć

Ja też dopiero teraz dostałam namiary na forum. Pozdrawiam Was serdecznie. Moja Zuzia urodziła się 3 kwietnia - trzy tygodnie przed terminem. Jest karmiona tylko piersią, ale za dwa tygodnie to się zmieni, gdyz musze wrócić do pracy od września i lekarka zaleciła wprowadzenie soczku, kaszki i zupki. Mała ma skazę białkową, więc nie jem prawie wcale nabiału- ma zaraz wszystkie objawy. Poza tym jest spokojna dziewczynką, która daje mi wiele radości.

Edika, koniecznie wybierz się na usg stawów bioderkowych. Problem w tym, że potrzebujesz skierowanie od pediatry. Moja Zuzia miała robione w szpitalu, a potem dwukrotną kontrolę. Wszystko jest ok, ale zawsze warto sprawdzić, bo mała dysplazja wychodzi tylko na usg.

Trzymajcie się ciepło!
anita
wto, 19 lip 2005 - 09:37
edika - nareszcie dotarłaś icon_smile.gif
joanka witaj icon_smile.gif

edika koniecznie zrób usg bioderek, robi sie to każdemu dziecku. Troche sie dziwie waszej pediatrze. Nawet w szpitalu powinni przypomniec o usg, u nas jest to wpis w ksiązeczkę. Pewnie wszystko jest dobrze ale jak nie to koniecznie tzreba to wychwycić teraz a nie jak mała będzie chodzić.

Moja Maja dalej w nocy spi bardzo przyzwoicie ale w dzień prawie wcale. Leżeć też nie chce, trzeba ją nosić albo zabawiać. Dalej karmie ją tylko piersią, niestety nie chce/nie umie dlaej pic z butli.
Ja jem już wszystko, żadnych ograniczeń, nic jej nie jest (tfu, tfu icon_wink.gif )
dzisiaj mamy szczepienie i już jestem nerwowa icon_confused.gif

chrzciłyscie juz swoje dzieciaczki? ja jakoś sie zebrać nie mogę icon_confused.gif
co u reszty słychać?

pozdrawiam

a to moja Maja na ramieniu taty
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post wto, 19 lip 2005 - 09:37
Post #15

edika - nareszcie dotarłaś icon_smile.gif
joanka witaj icon_smile.gif

edika koniecznie zrób usg bioderek, robi sie to każdemu dziecku. Troche sie dziwie waszej pediatrze. Nawet w szpitalu powinni przypomniec o usg, u nas jest to wpis w ksiązeczkę. Pewnie wszystko jest dobrze ale jak nie to koniecznie tzreba to wychwycić teraz a nie jak mała będzie chodzić.

Moja Maja dalej w nocy spi bardzo przyzwoicie ale w dzień prawie wcale. Leżeć też nie chce, trzeba ją nosić albo zabawiać. Dalej karmie ją tylko piersią, niestety nie chce/nie umie dlaej pic z butli.
Ja jem już wszystko, żadnych ograniczeń, nic jej nie jest (tfu, tfu icon_wink.gif )
dzisiaj mamy szczepienie i już jestem nerwowa icon_confused.gif

chrzciłyscie juz swoje dzieciaczki? ja jakoś sie zebrać nie mogę icon_confused.gif
co u reszty słychać?

pozdrawiam

a to moja Maja na ramieniu taty
anonimowy

Go??







post wto, 19 lip 2005 - 12:01
Post #16

w szpitalu w naszym miescie nie robia usg bioderek, ale prywatnie owszem.5 minut w gabinecie kosztuje 50 zl.ale to nic, poniewaz lzej sie zrobilo nie tylko w portfelu, ale tez i i nam, poniewaz wszystko jest ok.o usg bioderek trobia u nas wszyscy i polozne i lekarze, wiec sie troche dziwie, ze u was o tym cicho.mnie korci, by isc jeszcze raz, by sie upewnic.ale to w przyszlym miesiacu,bo teraz cienko z kasa.
edika
wto, 19 lip 2005 - 16:13
Anita, Maja sliczniutka icon_smile.gif
Ja też wcinam wszystko, bez ograniczeń, ale po wzdymającym jedzonku pije koperek lub rumianek.

Czyli muszę się wziąć za te badanie bioderek. Dzięki za rady!

Karolinka jest już ochrzczona - miała wtedy prawie miesiąc.
edika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pią, 17 paź 03 - 17:24
Skąd: okolice Wałbrzycha
Nr użytkownika: 1,117

GG:


post wto, 19 lip 2005 - 16:13
Post #17

Anita, Maja sliczniutka icon_smile.gif
Ja też wcinam wszystko, bez ograniczeń, ale po wzdymającym jedzonku pije koperek lub rumianek.

Czyli muszę się wziąć za te badanie bioderek. Dzięki za rady!

Karolinka jest już ochrzczona - miała wtedy prawie miesiąc.

--------------------
Antosia 29.04.07 Karolina 04.04.05 Dominik 08.08.02
edika
pią, 22 lip 2005 - 00:56
Byliśmy dzisiaj na USG bioderek - wszystko ok icon_smile.gif
edika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pią, 17 paź 03 - 17:24
Skąd: okolice Wałbrzycha
Nr użytkownika: 1,117

GG:


post pią, 22 lip 2005 - 00:56
Post #18

Byliśmy dzisiaj na USG bioderek - wszystko ok icon_smile.gif

--------------------
Antosia 29.04.07 Karolina 04.04.05 Dominik 08.08.02
anita
pią, 22 lip 2005 - 10:01
edika dobrze, że poszłaś, uspokoiłas i wiesz, że wszystko jest ok.

My we wtorek byłysmy na 2 szczepieniu i niestety dopadła nas gorączka a ponieważ nie mialam nic w domu to w nocy jeździłam po Poznaniu i apteki całodobowej szukalam icon_confused.gif ale już jest wszystko w porządku. Teraz nam za to oczko ropieje ale tak, że rano Maja go otworzyc nie może.

Jak śpia wasze dzieci w dzień? Naja jakoś niespecjalnie, krótkie drzemki tylko sobie robi.

Karmicie piersia czy dajecie też butle?
anita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,149
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 12:33
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 256

GG:


post pią, 22 lip 2005 - 10:01
Post #19

edika dobrze, że poszłaś, uspokoiłas i wiesz, że wszystko jest ok.

My we wtorek byłysmy na 2 szczepieniu i niestety dopadła nas gorączka a ponieważ nie mialam nic w domu to w nocy jeździłam po Poznaniu i apteki całodobowej szukalam icon_confused.gif ale już jest wszystko w porządku. Teraz nam za to oczko ropieje ale tak, że rano Maja go otworzyc nie może.

Jak śpia wasze dzieci w dzień? Naja jakoś niespecjalnie, krótkie drzemki tylko sobie robi.

Karmicie piersia czy dajecie też butle?
edika
czw, 28 lip 2005 - 13:24
Ja ciągle karmię piersią icon_smile.gif
Kurczę ale macie z tym oczkiem. Od czego to?

Jeżeli chodzi o dzienne spanko, to Karolcia śpi tak koło godz., ok. 2-3 godz. przerwy i znowu. Myślę że nie jest źle, bo gdy nie śpi, to ładnie się bawi.
Najgozej jak pora jedzenia zbiegnie się z porą spania - wtedy nie wie czy ma spać, czy jeść i strasznie się denerwuje.
edika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pią, 17 paź 03 - 17:24
Skąd: okolice Wałbrzycha
Nr użytkownika: 1,117

GG:


post czw, 28 lip 2005 - 13:24
Post #20

Ja ciągle karmię piersią icon_smile.gif
Kurczę ale macie z tym oczkiem. Od czego to?

Jeżeli chodzi o dzienne spanko, to Karolcia śpi tak koło godz., ok. 2-3 godz. przerwy i znowu. Myślę że nie jest źle, bo gdy nie śpi, to ładnie się bawi.
Najgozej jak pora jedzenia zbiegnie się z porą spania - wtedy nie wie czy ma spać, czy jeść i strasznie się denerwuje.

--------------------
Antosia 29.04.07 Karolina 04.04.05 Dominik 08.08.02
> kwiecień
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 15:36
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama