Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

praktyczne rozwiÄ…zania kuchenne

> 
Ika
śro, 02 mar 2005 - 14:03
Moko - plus suszarki: ma "przegródki", łatwiej poustawiać. W zlewie jakoś tak nie teges... jedno na drugim? Na sztorc? Talerze się nie wywalają...?
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 02 mar 2005 - 14:03
Post #41

Moko - plus suszarki: ma "przegródki", łatwiej poustawiać. W zlewie jakoś tak nie teges... jedno na drugim? Na sztorc? Talerze się nie wywalają...?

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ev
śro, 02 mar 2005 - 14:05
Mamami chciała rad odnośnie kuchni
ja jestem bardzo zadowolona z oświetlenia halogenowego w koronie mebli. Doskonałe rozwiązanie (przynajmniej dla mnie, bo blat kuchenny mam daleko od okna).
Polecam też głęboką szufladę - doskonały schowek na miski, mikser i inne takie icon_rolleyes.gif
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post śro, 02 mar 2005 - 14:05
Post #42

Mamami chciała rad odnośnie kuchni
ja jestem bardzo zadowolona z oświetlenia halogenowego w koronie mebli. Doskonałe rozwiązanie (przynajmniej dla mnie, bo blat kuchenny mam daleko od okna).
Polecam też głęboką szufladę - doskonały schowek na miski, mikser i inne takie icon_rolleyes.gif

--------------------
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
moko.
śro, 02 mar 2005 - 14:06
Ok Ika każdy ma to co lubi icon_biggrin.gif pod wzgledem posiadania suszarki lub nie.
Tylko jezeli chodzi o malusią kuchnię no to chyba zastosowałabym suszenie w zlewie, zyskując dodatkowo półkę.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 14:06
Post #43

Ok Ika każdy ma to co lubi icon_biggrin.gif pod wzgledem posiadania suszarki lub nie.
Tylko jezeli chodzi o malusią kuchnię no to chyba zastosowałabym suszenie w zlewie, zyskując dodatkowo półkę.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
moko.
śro, 02 mar 2005 - 14:09
Ok ostatnie słowo odnosnie zlewu i suszenia w nim icon_smile.gif
W kazdej komorze mam podstawkę gumową, która równiez posiada przegródki.
Oooooo własnie, oswietlenie halogenowe w koronie mebli super rozwiazanie. Tez jestem b.zadowolona z niego. Wszystko jest b.dobrze widoczne.
Dla mnie tez super rozwiązaniem jest to, ze ściany mam w panelach, sufit też. Wszytko elegancko i łatwo się myje. Odpada problem malowania kuchni. I panele nadaja takiego ciepła.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 14:09
Post #44

Ok ostatnie słowo odnosnie zlewu i suszenia w nim icon_smile.gif
W kazdej komorze mam podstawkę gumową, która równiez posiada przegródki.
Oooooo własnie, oswietlenie halogenowe w koronie mebli super rozwiazanie. Tez jestem b.zadowolona z niego. Wszystko jest b.dobrze widoczne.
Dla mnie tez super rozwiązaniem jest to, ze ściany mam w panelach, sufit też. Wszytko elegancko i łatwo się myje. Odpada problem malowania kuchni. I panele nadaja takiego ciepła.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Ika
śro, 02 mar 2005 - 14:12
CYTAT(Evchen)
Mamami chciała rad odnośnie kuchni

No, a zlew właśnie w kuchni jest icon_biggrin.gif A Mamami będzie miała małą kuchnię, więc może dobrze, że ma zestawienie plusów i minusów suszarki, bo jakby nie było, miejsce toto zajmuje...
Acha, Moko, ale do suszenia w zlewie to już koniecznie dwie komory - a czy ja dobrze doczytałam, że mamami zdecydowała się na jedną?
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 02 mar 2005 - 14:12
Post #45

CYTAT(Evchen)
Mamami chciała rad odnośnie kuchni

No, a zlew właśnie w kuchni jest icon_biggrin.gif A Mamami będzie miała małą kuchnię, więc może dobrze, że ma zestawienie plusów i minusów suszarki, bo jakby nie było, miejsce toto zajmuje...
Acha, Moko, ale do suszenia w zlewie to już koniecznie dwie komory - a czy ja dobrze doczytałam, że mamami zdecydowała się na jedną?

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ev
śro, 02 mar 2005 - 14:15
CYTAT(moko.)
Ok Ika każdy ma to co lubi icon_biggrin.gif pod wzgledem posiadania suszarki lub nie.
Tylko jezeli chodzi o  malusiÄ… kuchniÄ™ no to chyba zastosowaÅ‚abym suszenie w zlewie, zyskujÄ…c dodatkowo półkÄ™.

Moko, a Ty masz malusiÄ… kuchniÄ™?
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post śro, 02 mar 2005 - 14:15
Post #46

CYTAT(moko.)
Ok Ika każdy ma to co lubi icon_biggrin.gif pod wzgledem posiadania suszarki lub nie.
Tylko jezeli chodzi o  malusiÄ… kuchniÄ™ no to chyba zastosowaÅ‚abym suszenie w zlewie, zyskujÄ…c dodatkowo półkÄ™.

Moko, a Ty masz malusiÄ… kuchniÄ™?

--------------------
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
moko.
śro, 02 mar 2005 - 14:16
Jeszcze się nie zdecydowała........chyba, chociaż rozpatruje dwukomorowy zlew, póki co pod względem łatwego stania ??
W momencie wyboru jednej komory w zlewie przydatna jest wtedy na mur beton suszarka.
Natomiast w momencie wyboru dwukomorowego zlewu będzie miec problem w czym suszyc icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 14:16
Post #47

Jeszcze się nie zdecydowała........chyba, chociaż rozpatruje dwukomorowy zlew, póki co pod względem łatwego stania ??
W momencie wyboru jednej komory w zlewie przydatna jest wtedy na mur beton suszarka.
Natomiast w momencie wyboru dwukomorowego zlewu będzie miec problem w czym suszyc icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Ev
śro, 02 mar 2005 - 14:19
Mamami, nie wiem jak Tobie, ale mi bardzo podobają się takie blaty zastępujące tradycyjny stół kuchenny. Zależy od ustawienia mebli w kuchni i od preferencji, ale warto nad tym pomyśleć.
Jeśli chodzi o panele i wykończenie ścian - panele tak jak u Moko są pewnie praktyczne. Ja natomiast, ze względu na to, że lubię częste zmiany na ścianach zamiast tradycyjnych kafli położyłam tapetę imitującą płytki. W razie, jeśli się mi znudzą, zmienię na nowe i już wink.gif .
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post śro, 02 mar 2005 - 14:19
Post #48

Mamami, nie wiem jak Tobie, ale mi bardzo podobają się takie blaty zastępujące tradycyjny stół kuchenny. Zależy od ustawienia mebli w kuchni i od preferencji, ale warto nad tym pomyśleć.
Jeśli chodzi o panele i wykończenie ścian - panele tak jak u Moko są pewnie praktyczne. Ja natomiast, ze względu na to, że lubię częste zmiany na ścianach zamiast tradycyjnych kafli położyłam tapetę imitującą płytki. W razie, jeśli się mi znudzą, zmienię na nowe i już wink.gif .

--------------------
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
Tuni
śro, 02 mar 2005 - 14:23
Miałam na ścianie boazerię. Sprzed 20 lat.
Jak zobaczyłam ten kurz i pajęczyny, które pod nią były, to jestem szczęśliwa, że się jej pozbyłam. Nigdy więcej boazerii i paneli na ścianie.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 02 mar 2005 - 14:23
Post #49

Miałam na ścianie boazerię. Sprzed 20 lat.
Jak zobaczyłam ten kurz i pajęczyny, które pod nią były, to jestem szczęśliwa, że się jej pozbyłam. Nigdy więcej boazerii i paneli na ścianie.
moko.
śro, 02 mar 2005 - 14:28
Ev ja nie mam małej kuchni, ale Mamami taką ma i taką chce urzadzic.
Dlatego rozpatruje suszenie garów pod wzgledem małej kuchni.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 14:28
Post #50

Ev ja nie mam małej kuchni, ale Mamami taką ma i taką chce urzadzic.
Dlatego rozpatruje suszenie garów pod wzgledem małej kuchni.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
marghe.
śro, 02 mar 2005 - 14:31
Mamami, szuflady, szuflady , szuflady
Wieksze i mniejsze.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 02 mar 2005 - 14:31
Post #51

Mamami, szuflady, szuflady , szuflady
Wieksze i mniejsze.
moko.
śro, 02 mar 2005 - 14:34
dokładnie, dużo szuflad różnej wielkości.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 02 mar 2005 - 14:34
Post #52

dokładnie, dużo szuflad różnej wielkości.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Arwena.
śro, 02 mar 2005 - 15:15
Ja jeszcze odnosnie tej widokowej suszarki icon_wink.gif

U mnie niemożliwa jest suszarka w szafce - mieszkanie mam wilgotne - suszenie naczyń w szafce powoduje tworzenie się grzyba. icon_cry.gif

Choć ta suszarka na zewnątrz mi na nerwy działa i najczęsciej i tak wycieram naczynia i wkładam do szafki.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 02 mar 2005 - 15:15
Post #53

Ja jeszcze odnosnie tej widokowej suszarki icon_wink.gif

U mnie niemożliwa jest suszarka w szafce - mieszkanie mam wilgotne - suszenie naczyń w szafce powoduje tworzenie się grzyba. icon_cry.gif

Choć ta suszarka na zewnątrz mi na nerwy działa i najczęsciej i tak wycieram naczynia i wkładam do szafki.

--------------------
everybody lies
Mika
śro, 02 mar 2005 - 15:31
CYTAT(Arwen)
Ja jeszcze odnosnie tej widokowej suszarki  :wink:  

U mnie niemożliwa jest suszarka w szafce - mieszkanie mam wilgotne - suszenie naczyÅ„ w szafce powoduje tworzenie siÄ™ grzyba. icon_cry.gif  

Choć ta suszarka na zewnątrz mi na nerwy działa i najczęsciej i tak wycieram naczynia i wkładam do szafki.


u mnie też nie da rady schować do szafki,a że mam zlew podwójny metalowy+ "ociekacz" (?) to kupiłam metalową suszarkę i nawet przyzwoicie to wyglada icon_wink.gif

p.s
mąż zmywa,wyciera i chowa -raj na ziemi icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 02 mar 2005 - 15:31
Post #54

CYTAT(Arwen)
Ja jeszcze odnosnie tej widokowej suszarki  :wink:  

U mnie niemożliwa jest suszarka w szafce - mieszkanie mam wilgotne - suszenie naczyÅ„ w szafce powoduje tworzenie siÄ™ grzyba. icon_cry.gif  

Choć ta suszarka na zewnątrz mi na nerwy działa i najczęsciej i tak wycieram naczynia i wkładam do szafki.


u mnie też nie da rady schować do szafki,a że mam zlew podwójny metalowy+ "ociekacz" (?) to kupiłam metalową suszarkę i nawet przyzwoicie to wyglada icon_wink.gif

p.s
mąż zmywa,wyciera i chowa -raj na ziemi icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Sulichna
śro, 02 mar 2005 - 15:40
Jeszcze mi się coś przypomniało - zdejmowane cokoły pod szafkami, takie na zatrzaski. Ściągam, zmywam pod szafkami bez ruszania szafek z miejsca - super rozwiązanie.
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post śro, 02 mar 2005 - 15:40
Post #55

Jeszcze mi się coś przypomniało - zdejmowane cokoły pod szafkami, takie na zatrzaski. Ściągam, zmywam pod szafkami bez ruszania szafek z miejsca - super rozwiązanie.
okko
śro, 02 mar 2005 - 15:44
CYTAT(marghe.)
Mamami, szuflady, szuflady , szuflady
Wieksze i mniejsze.


Zgadzam siÄ™
Poza tym proponuję dokładnie zaplanowac pólki- w sensie wysokości- czasem warto zrobić zamiats 1 pólki w szafce 2 w niejszym odstępie- bo tak to się często marnuje przestrzeń np. nad szklankami.
I dla mnie sprawa niezmiernie istotna-oświetlenie nad piecem-nie wyobrażam sobie czegoś innego.

Mamami co do srebra- ja mam cały dół- na szczęście niewiele tego bo 2,45 własnie srebrne fronty z ikei- i przeklinam. gdybym teraz się miała decydować to jak najbardziej ale srebro połaczone z czymś jeszcze- i srebro tylko na górze- uwierz mi nie do doczyszczenia- i na dodatek te srebrne rzeczy sa najczęściej miękkie i łatwo sie rysują.W ięc moja propozycja- wstaw sobie coś srebrnego ale nie rób szafek wszystkich takich bo się zapłaczesz czyszcząc codziennie i za moment nie widząc efektów-nie wspominając juz o malutkich rozkosznych paluszkach. icon_lol.gif
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post śro, 02 mar 2005 - 15:44
Post #56

CYTAT(marghe.)
Mamami, szuflady, szuflady , szuflady
Wieksze i mniejsze.


Zgadzam siÄ™
Poza tym proponuję dokładnie zaplanowac pólki- w sensie wysokości- czasem warto zrobić zamiats 1 pólki w szafce 2 w niejszym odstępie- bo tak to się często marnuje przestrzeń np. nad szklankami.
I dla mnie sprawa niezmiernie istotna-oświetlenie nad piecem-nie wyobrażam sobie czegoś innego.

Mamami co do srebra- ja mam cały dół- na szczęście niewiele tego bo 2,45 własnie srebrne fronty z ikei- i przeklinam. gdybym teraz się miała decydować to jak najbardziej ale srebro połaczone z czymś jeszcze- i srebro tylko na górze- uwierz mi nie do doczyszczenia- i na dodatek te srebrne rzeczy sa najczęściej miękkie i łatwo sie rysują.W ięc moja propozycja- wstaw sobie coś srebrnego ale nie rób szafek wszystkich takich bo się zapłaczesz czyszcząc codziennie i za moment nie widząc efektów-nie wspominając juz o malutkich rozkosznych paluszkach. icon_lol.gif

--------------------


basiau
śro, 02 mar 2005 - 17:03
Ja proponuję zamontować dobre oświetlenie blatu roboczego - nie żadne tam halogeny w cokołach górnych szafek (no dobra, jak kto chce to też może mieć wink.gif ), ale lampki podczepione pod górnymi szafkami. Kiedyś tak będę miała.
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post śro, 02 mar 2005 - 17:03
Post #57

Ja proponuję zamontować dobre oświetlenie blatu roboczego - nie żadne tam halogeny w cokołach górnych szafek (no dobra, jak kto chce to też może mieć wink.gif ), ale lampki podczepione pod górnymi szafkami. Kiedyś tak będę miała.

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
amo
śro, 02 mar 2005 - 17:39
Nie polecam otwartych polek - tylko kurz zbieraja i nie wiadomo co na nich stawiac. Kuchnia powinna byc kuchnia a nie wystawa. To samo dotyczy przeszklonych szafek.
Podpisuje sie pod dobrym oswietleniem i masa szuflad - nawet na talerze.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post śro, 02 mar 2005 - 17:39
Post #58

Nie polecam otwartych polek - tylko kurz zbieraja i nie wiadomo co na nich stawiac. Kuchnia powinna byc kuchnia a nie wystawa. To samo dotyczy przeszklonych szafek.
Podpisuje sie pod dobrym oswietleniem i masa szuflad - nawet na talerze.

--------------------



Okruszek (+2010)
Ika
śro, 02 mar 2005 - 18:01
Otwarte półki niekoniecznie, ale przeszklone są okay... Z jedną bym chciała mieć icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 02 mar 2005 - 18:01
Post #59

Otwarte półki niekoniecznie, ale przeszklone są okay... Z jedną bym chciała mieć icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
marghe.
śro, 02 mar 2005 - 18:10
..byle to szkło nie było bezpośrednio nad kuchenką..

Szafki wiszące jaknajwyższe (a moze to juz było?)
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 02 mar 2005 - 18:10
Post #60

..byle to szkło nie było bezpośrednio nad kuchenką..

Szafki wiszące jaknajwyższe (a moze to juz było?)
> praktyczne rozwiÄ…zania kuchenne
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama