Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna  

Wszawica

> 
Roberta
pon, 26 lut 2007 - 22:50
Elak, Kacperek chodzi do Barcelonki.
Przed zamknięciem przedszkola poszłam, żeby porozmawiać na temat zachowania Kacperka w przedszkolu i przy okacji dowiedziałam się od wychowawczyni skąd jest problem wszy: z basenu. Nasze przedszkole jest przy szkole z basenem. Dzieci z grupy czwartej chodzą na basen, na który przyjeżdża też mnóstwo dzieci z różnych szkół. A nasza, trzecia grupa jest łaczona z grupą czwartą, gdy jest mało dzieci w przedszkolu, czyli rano do śniadania i późnym popołudniem. W ten sposób zwierzątka przywędrowały do grupy trzeciej.
Roberta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 763
Dołączył: pon, 22 mar 04 - 11:08
Skąd: ze Wsi, Starej
Nr użytkownika: 1,566




post pon, 26 lut 2007 - 22:50
Post #21

Elak, Kacperek chodzi do Barcelonki.
Przed zamknięciem przedszkola poszłam, żeby porozmawiać na temat zachowania Kacperka w przedszkolu i przy okacji dowiedziałam się od wychowawczyni skąd jest problem wszy: z basenu. Nasze przedszkole jest przy szkole z basenem. Dzieci z grupy czwartej chodzą na basen, na który przyjeżdża też mnóstwo dzieci z różnych szkół. A nasza, trzecia grupa jest łaczona z grupą czwartą, gdy jest mało dzieci w przedszkolu, czyli rano do śniadania i późnym popołudniem. W ten sposób zwierzątka przywędrowały do grupy trzeciej.

--------------------
Mama Kacperka (24.12.2001), Igorka (14.07.2004), Hubercika (24.10.2006) i aniołka (10 t.c. ['] 5.12.2008)
Klient FCJPNFM
Elak
wto, 27 lut 2007 - 09:39
CYTAT(Roberta)
Elak, Kacperek chodzi do Barcelonki.
Przed zamknięciem przedszkola poszłam, żeby porozmawiać na temat zachowania Kacperka w przedszkolu i przy okacji dowiedziałam się od wychowawczyni skąd jest problem wszy: z basenu. Nasze przedszkole jest przy szkole z basenem. Dzieci z grupy czwartej chodzą na basen, na który przyjeżdża też mnóstwo dzieci z różnych szkół. A nasza, trzecia grupa jest łaczona z grupą czwartą, gdy jest mało dzieci w przedszkolu, czyli rano do śniadania i późnym popołudniem. W ten sposób zwierzątka przywędrowały do grupy trzeciej.


icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Bo zaraz dostanę szału!!!
Dlaczego podają każdemu inne informacje?!
Ja wiem od przedszkolanek, że dziewczynka z grupy IV przywiozła wszy z kolonii, co znaczy że wszy są w przedszkolu od momentu jak skończyły się ferie. W zeszłym tygodniu panie mnie poinformowały o tym fakcie icon_mad.gif
Wczoraj specjalnie pytałam czy w naszej grupie są wszy i dostałam odpowiedź, że jeszcze nie ma. A też jesteśmy w III. Wiem od Julki, że panie sprawdzały im włosy już kilka razy.
Swoją drogą powinni poinformować rodziców dużo wcześniej, bo widzę że Ty dowiedziałaś się dopiero wczoraj icon_confused.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post wto, 27 lut 2007 - 09:39
Post #22

CYTAT(Roberta)
Elak, Kacperek chodzi do Barcelonki.
Przed zamknięciem przedszkola poszłam, żeby porozmawiać na temat zachowania Kacperka w przedszkolu i przy okacji dowiedziałam się od wychowawczyni skąd jest problem wszy: z basenu. Nasze przedszkole jest przy szkole z basenem. Dzieci z grupy czwartej chodzą na basen, na który przyjeżdża też mnóstwo dzieci z różnych szkół. A nasza, trzecia grupa jest łaczona z grupą czwartą, gdy jest mało dzieci w przedszkolu, czyli rano do śniadania i późnym popołudniem. W ten sposób zwierzątka przywędrowały do grupy trzeciej.


icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Bo zaraz dostanę szału!!!
Dlaczego podają każdemu inne informacje?!
Ja wiem od przedszkolanek, że dziewczynka z grupy IV przywiozła wszy z kolonii, co znaczy że wszy są w przedszkolu od momentu jak skończyły się ferie. W zeszłym tygodniu panie mnie poinformowały o tym fakcie icon_mad.gif
Wczoraj specjalnie pytałam czy w naszej grupie są wszy i dostałam odpowiedź, że jeszcze nie ma. A też jesteśmy w III. Wiem od Julki, że panie sprawdzały im włosy już kilka razy.
Swoją drogą powinni poinformować rodziców dużo wcześniej, bo widzę że Ty dowiedziałaś się dopiero wczoraj icon_confused.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Sel
wto, 27 lut 2007 - 09:48
Ja sie tylko zawsze zastanawiam-co za chory rodzic wysyła zawszone dziecko do przedszkola/szkoły..? icon_evil.gif
Nie mogę tego pojąć. icon_confused.gif
Sel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,928
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:29
Skąd: stąd :)
Nr użytkownika: 1,653




post wto, 27 lut 2007 - 09:48
Post #23

Ja sie tylko zawsze zastanawiam-co za chory rodzic wysyła zawszone dziecko do przedszkola/szkoły..? icon_evil.gif
Nie mogę tego pojąć. icon_confused.gif

--------------------
Wszystko sie zmienia...sama juz nie wiem, czy ja to nadal ja....

Mika
wto, 27 lut 2007 - 10:16
Sel -ja się zastanawiam CZEMU rodzic robi awanturę w przedszkolu i ZAKAZUJE sprawdzać głowę swojemu dziecku icon_confused.gif

byłam podobno JEDYNYM rodzicem który przyszedł do pani -raz -podziękować za czujność,dwa-powiedzieć,że mogą Jaśka wiskać i 100 razy dziennie byle by mi tego do domu nie przyniósł
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 27 lut 2007 - 10:16
Post #24

Sel -ja się zastanawiam CZEMU rodzic robi awanturę w przedszkolu i ZAKAZUJE sprawdzać głowę swojemu dziecku icon_confused.gif

byłam podobno JEDYNYM rodzicem który przyszedł do pani -raz -podziękować za czujność,dwa-powiedzieć,że mogą Jaśka wiskać i 100 razy dziennie byle by mi tego do domu nie przyniósł

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
katiek
wto, 27 lut 2007 - 10:27
Wszy - odpukać - jeszcze u nas nie było. Za to w tamtym roku były owsiki i glizda ludzka, a w tym szaleje nosicielstwo bakterii icon_rolleyes.gif Ale od tego się nie ucieknie....
Za to ja kiedyś miałam szczęście-wszy znaleziono na kolonii u dziewczynki która spała na łóżku złączonym z moim. Nie złapałam, ku wielkiemu zdziwieniu pielęgniarki kolonijnej,
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 27 lut 2007 - 10:27
Post #25

Wszy - odpukać - jeszcze u nas nie było. Za to w tamtym roku były owsiki i glizda ludzka, a w tym szaleje nosicielstwo bakterii icon_rolleyes.gif Ale od tego się nie ucieknie....
Za to ja kiedyś miałam szczęście-wszy znaleziono na kolonii u dziewczynki która spała na łóżku złączonym z moim. Nie złapałam, ku wielkiemu zdziwieniu pielęgniarki kolonijnej,
_rybka
wto, 27 lut 2007 - 17:19
Nie smakowałaś im. One ponoć wybredne . icon_twisted.gif
Mam nadzieję,że ten problem za mną - PUK PUK PUK, ale niegdys dowiedziałam się, że odstrasza je zapach olejku z drzewa herbacianego. kupiłam jakiś kuleczki do kapieli z owym olejkiem. Nie wiem, czy pomogło, czy tez wreszcie te głowy poczyścili, ale córka nie złapała.
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post wto, 27 lut 2007 - 17:19
Post #26

Nie smakowałaś im. One ponoć wybredne . icon_twisted.gif
Mam nadzieję,że ten problem za mną - PUK PUK PUK, ale niegdys dowiedziałam się, że odstrasza je zapach olejku z drzewa herbacianego. kupiłam jakiś kuleczki do kapieli z owym olejkiem. Nie wiem, czy pomogło, czy tez wreszcie te głowy poczyścili, ale córka nie złapała.
gosiaM
śro, 28 lut 2007 - 17:48
Mój Kuba za kilka dni być może pójdzie do przedszkola, w którym wczoraj zobaczyłam na tablicy ogłoszeń informację o wszach, o tym że panie niebędą czesać włosów dzieciom, żeby rodzice sprawdzali włoski, że będą przeprowadzane regularne kontrole głów dzieci i coś o współpracy z sanepidem.
Niewiem czy ta wiadomość była świeża czy stara ale mnie przeraziła ... wszy w przedszkolu w XXI wieku- pomyślałam. Ale widzę że do wbrew pozorom problem na czasie.
Jeżeli trafi na ten temat mama ze Szczecina z przedszkola nr 4 to proszę o informację ... bo jakoś trzęsie/ wzdryga mną na samą myśl, że to aktualna wiadomość
gosiaM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 158
Dołączył: pią, 18 lis 05 - 13:30
Skąd: Szczecin
Nr użytkownika: 4,079

GG:


post śro, 28 lut 2007 - 17:48
Post #27

Mój Kuba za kilka dni być może pójdzie do przedszkola, w którym wczoraj zobaczyłam na tablicy ogłoszeń informację o wszach, o tym że panie niebędą czesać włosów dzieciom, żeby rodzice sprawdzali włoski, że będą przeprowadzane regularne kontrole głów dzieci i coś o współpracy z sanepidem.
Niewiem czy ta wiadomość była świeża czy stara ale mnie przeraziła ... wszy w przedszkolu w XXI wieku- pomyślałam. Ale widzę że do wbrew pozorom problem na czasie.
Jeżeli trafi na ten temat mama ze Szczecina z przedszkola nr 4 to proszę o informację ... bo jakoś trzęsie/ wzdryga mną na samą myśl, że to aktualna wiadomość

--------------------
user posted image
Roberta
śro, 28 lut 2007 - 21:28
W naszym przedszkolu było zebranie, na którym zostało wyjaśnione, że starsze dziecko pojechało na zimowisko, wróciło z wszami i zaraziło dziecko z 4 grupy (kolejna wersja skąd się wzięła wszawica). Frekfencja na zebraniu była znikoma. W weekend ma być akcja mycia dzieci w domu szamponem przeciw wszom. Pani dyrektor zapomniała dodać, że oczywiście pozostali członkowie rodziny też muszą zastosować ten szampon, więc zabrałam głos.
Ale jest taki problem, problem pieniędzy. Taki "Nix" kosztuje ok. 20 zł. Po usłyszeniu ceny przeszedł szmer po sali. Czy wszyscy rodzice kupią taki szampon? (to było pytanie retoryczne)
W takiej sytuacji nie wiem, kiedy puszczę Kacperka z powrotem do przedszkola.
Przykro słyszeć, że wszawica nie jest wytępiona i że pojawiają się takie przypadki w całej Polsce. Wszawica kojarzy mi się z wojną, obozami koncentracyjnymi i łagrami, a także z tyfusem (chyba za dużo się filmów o wojnie naoglądałam). Teraz jeszcze będzie mi się kojarzyć z naszym przedszkolem. icon_sad.gif
Roberta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 763
Dołączył: pon, 22 mar 04 - 11:08
Skąd: ze Wsi, Starej
Nr użytkownika: 1,566




post śro, 28 lut 2007 - 21:28
Post #28

W naszym przedszkolu było zebranie, na którym zostało wyjaśnione, że starsze dziecko pojechało na zimowisko, wróciło z wszami i zaraziło dziecko z 4 grupy (kolejna wersja skąd się wzięła wszawica). Frekfencja na zebraniu była znikoma. W weekend ma być akcja mycia dzieci w domu szamponem przeciw wszom. Pani dyrektor zapomniała dodać, że oczywiście pozostali członkowie rodziny też muszą zastosować ten szampon, więc zabrałam głos.
Ale jest taki problem, problem pieniędzy. Taki "Nix" kosztuje ok. 20 zł. Po usłyszeniu ceny przeszedł szmer po sali. Czy wszyscy rodzice kupią taki szampon? (to było pytanie retoryczne)
W takiej sytuacji nie wiem, kiedy puszczę Kacperka z powrotem do przedszkola.
Przykro słyszeć, że wszawica nie jest wytępiona i że pojawiają się takie przypadki w całej Polsce. Wszawica kojarzy mi się z wojną, obozami koncentracyjnymi i łagrami, a także z tyfusem (chyba za dużo się filmów o wojnie naoglądałam). Teraz jeszcze będzie mi się kojarzyć z naszym przedszkolem. icon_sad.gif

--------------------
Mama Kacperka (24.12.2001), Igorka (14.07.2004), Hubercika (24.10.2006) i aniołka (10 t.c. ['] 5.12.2008)
Klient FCJPNFM
Elak
śro, 28 lut 2007 - 21:55
Roberta nie trzeba kupować za 20zł. Ja kupiłam za 10 icon_smile.gif inny a też przeciw wszom i już nie mogę się doczekać żeby go zastosować icon_smile.gif
Najlepsze było, że wszy skaczą na odległość 3m i dzieci mogą się zarazić stojąc w szatni icon_rolleyes.gif
Nie chciałam się tam kłócić, ale po powrocie sprawdziłam i tylko pełzają wink.gif i wszędzie jest wskazane odizolowanie osób z wszami a u nas, choć było wiadomo, że wszy są w 4 grupie to dzieci do nas przychodziły i teraz wszy są w naszej 3 grupie.
Nie będę wspominać już o trzymaniu we wspólnym koszyczku gumek i spinek do włosów gdy dziewczynki leżakują icon_twisted.gif
Ciesz się, że masz chłopca - zawsze mniejsze prawdopodobieństwo, że złapie wink.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post śro, 28 lut 2007 - 21:55
Post #29

Roberta nie trzeba kupować za 20zł. Ja kupiłam za 10 icon_smile.gif inny a też przeciw wszom i już nie mogę się doczekać żeby go zastosować icon_smile.gif
Najlepsze było, że wszy skaczą na odległość 3m i dzieci mogą się zarazić stojąc w szatni icon_rolleyes.gif
Nie chciałam się tam kłócić, ale po powrocie sprawdziłam i tylko pełzają wink.gif i wszędzie jest wskazane odizolowanie osób z wszami a u nas, choć było wiadomo, że wszy są w 4 grupie to dzieci do nas przychodziły i teraz wszy są w naszej 3 grupie.
Nie będę wspominać już o trzymaniu we wspólnym koszyczku gumek i spinek do włosów gdy dziewczynki leżakują icon_twisted.gif
Ciesz się, że masz chłopca - zawsze mniejsze prawdopodobieństwo, że złapie wink.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Mika
śro, 28 lut 2007 - 22:02
nix jest drogi i nie wydajny (jak bardzo gesty balsam),tanszy i bardzo wydajny jest szampon sora - 10zł -dobrze sie pieni i rozprowadza
nix starczy na 2-3 razy,sora na 10
sora ladniej pachnie icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 28 lut 2007 - 22:02
Post #30

nix jest drogi i nie wydajny (jak bardzo gesty balsam),tanszy i bardzo wydajny jest szampon sora - 10zł -dobrze sie pieni i rozprowadza
nix starczy na 2-3 razy,sora na 10
sora ladniej pachnie icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
_rybka
śro, 28 lut 2007 - 22:05
Ja kupowałam "Pippi" w pojedynczych saszetkach. Nie było drogie. Myłam profilaktycznie, bo mialam nadzieje, że też odstraszy.
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post śro, 28 lut 2007 - 22:05
Post #31

Ja kupowałam "Pippi" w pojedynczych saszetkach. Nie było drogie. Myłam profilaktycznie, bo mialam nadzieje, że też odstraszy.
Elak
śro, 28 lut 2007 - 22:13
CYTAT(Mika)
tanszy i bardzo wydajny jest szampon sora - 10zł -dobrze sie pieni i rozprowadza  
sora ladniej pachnie  :wink:

o właśnie ten kupiłam icon_lol.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post śro, 28 lut 2007 - 22:13
Post #32

CYTAT(Mika)
tanszy i bardzo wydajny jest szampon sora - 10zł -dobrze sie pieni i rozprowadza  
sora ladniej pachnie  :wink:

o właśnie ten kupiłam icon_lol.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Agnieszka AZJ
śro, 28 lut 2007 - 22:37
Czy do sory dodają specjalny grzebień ? Miałam w domu taki do szamponu Pippi, ale gdzieś się zadział.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 28 lut 2007 - 22:37
Post #33

Czy do sory dodają specjalny grzebień ? Miałam w domu taki do szamponu Pippi, ale gdzieś się zadział.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Mika
śro, 28 lut 2007 - 22:38
dają
do nixa tyż icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 28 lut 2007 - 22:38
Post #34

dają
do nixa tyż icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Mika
śro, 28 lut 2007 - 22:43
aaa i jeszcze poszłam na szkolenie na wychowawczyni i wszechwiedzącej pomocy-pani Krysi icon_wink.gif
jeśli już to paskudztwo dziecię dopadnie (TFU TFU TFU) to dobrze po umyciu szamp. p. wszowym wyczesywać dołączonym grzebieniem ALE...
raz -wbić z wąbki pasek gazy lub waty
dwa-zrobić miksturę z octu i wody i w tym maczać grzebień i wyczesywać
chodzi o to,że gnidy (brrrr co za słowo,aż mnie trzęsie) są przylejone lepką wydzieliną,ocet ową wydzielinę rozpuści i ułatwi wyczesywanie robali

już mnie wszystko swędzi!!!!!!!
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 28 lut 2007 - 22:43
Post #35

aaa i jeszcze poszłam na szkolenie na wychowawczyni i wszechwiedzącej pomocy-pani Krysi icon_wink.gif
jeśli już to paskudztwo dziecię dopadnie (TFU TFU TFU) to dobrze po umyciu szamp. p. wszowym wyczesywać dołączonym grzebieniem ALE...
raz -wbić z wąbki pasek gazy lub waty
dwa-zrobić miksturę z octu i wody i w tym maczać grzebień i wyczesywać
chodzi o to,że gnidy (brrrr co za słowo,aż mnie trzęsie) są przylejone lepką wydzieliną,ocet ową wydzielinę rozpuści i ułatwi wyczesywanie robali

już mnie wszystko swędzi!!!!!!!

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Agnieszka AZJ
śro, 28 lut 2007 - 22:46
CYTAT(Mika)
raz -wbić z wąbki pasek gazy lub waty


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Możesz po polsku ??? wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 28 lut 2007 - 22:46
Post #36

CYTAT(Mika)
raz -wbić z wąbki pasek gazy lub waty


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Możesz po polsku ??? wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Mika
śro, 28 lut 2007 - 22:58
literówka icon_lol.gif

wbić w ząbki oczywiście wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 28 lut 2007 - 22:58
Post #37

literówka icon_lol.gif

wbić w ząbki oczywiście wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
ulla
śro, 28 lut 2007 - 22:58
wbić w ząbki icon_smile.gif
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 28 lut 2007 - 22:58
Post #38

wbić w ząbki icon_smile.gif

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Sel
pią, 02 mar 2007 - 14:04
Można też włosy natłuszczać naftą i wyczesywać.
Prawda jest jednak taka, że wyczesywanie grzebieniem g..o daje, szczególnie przy długich włosach-ja ściągałam Madzi gnidy z głowy, włosek po włosku-niestety przy długich włosach tylko takie metody się sprawdzają. Jest to bardzo pracochłonne-ale jest realna szansa, że wybierze się wszystkie.
Sel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,928
Dołączył: nie, 11 kwi 04 - 22:29
Skąd: stąd :)
Nr użytkownika: 1,653




post pią, 02 mar 2007 - 14:04
Post #39

Można też włosy natłuszczać naftą i wyczesywać.
Prawda jest jednak taka, że wyczesywanie grzebieniem g..o daje, szczególnie przy długich włosach-ja ściągałam Madzi gnidy z głowy, włosek po włosku-niestety przy długich włosach tylko takie metody się sprawdzają. Jest to bardzo pracochłonne-ale jest realna szansa, że wybierze się wszystkie.

--------------------
Wszystko sie zmienia...sama juz nie wiem, czy ja to nadal ja....

Ludek
wto, 03 kwi 2007 - 08:56
Moje dziecko chodzi do przedszkola 4 rok i problem nie istniał, aż do tego roku. Juz 2 razy pojawiły sie wszy. Raz u Diany w grupie, raz w innej. Panie posprawdzały główki wszystkim dzieciom, ale nic nie znalazły.
Diana na szczęście nie podłapała, ale nie uważam, żeby było to normalne.
Do tego czesanie dzieci tym samym grzebieniem czy szczotką, to świetny pomysł. icon_evil.gif Niestety u nas tez praktykowany. icon_evil.gif
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post wto, 03 kwi 2007 - 08:56
Post #40

Moje dziecko chodzi do przedszkola 4 rok i problem nie istniał, aż do tego roku. Juz 2 razy pojawiły sie wszy. Raz u Diany w grupie, raz w innej. Panie posprawdzały główki wszystkim dzieciom, ale nic nie znalazły.
Diana na szczęście nie podłapała, ale nie uważam, żeby było to normalne.
Do tego czesanie dzieci tym samym grzebieniem czy szczotką, to świetny pomysł. icon_evil.gif Niestety u nas tez praktykowany. icon_evil.gif

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
> Wszawica
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 03:21
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama