Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

ratunku - odparzenie

> 
evi
śro, 31 gru 2003 - 14:08
czym zapobiegac a czym wyleczyc juz istniejące odparzenie

mimo moich usilnych staran i czestego zmieniania pieluszek moje malenstwo ma cała czerwoną pupkę, a w jednym miejscu to chyba nawet rankę
tak mi jej szkoda
poradźcie coś, proszę.
evi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 578
Dołączył: pon, 18 sie 03 - 11:47
Skąd: lubelskie - Puławy
Nr użytkownika: 993

GG:


post śro, 31 gru 2003 - 14:08
Post #1

czym zapobiegac a czym wyleczyc juz istniejące odparzenie

mimo moich usilnych staran i czestego zmieniania pieluszek moje malenstwo ma cała czerwoną pupkę, a w jednym miejscu to chyba nawet rankę
tak mi jej szkoda
poradźcie coś, proszę.

--------------------
ewcia z córeczkami
user posted image
user posted image
mamami
śro, 31 gru 2003 - 14:14
Evi mojemu Michałowi wszelkie odpażenia leczył Sudocrem. Jest do kupienia w aptece. W ogóle odparzenia zdarzały się tylko wtedy kiedy właśnie robiłam jakąś przerwę w stosowaniu Sudocremu albo Michał miał biegunkę.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 31 gru 2003 - 14:14
Post #2

Evi mojemu Michałowi wszelkie odpażenia leczył Sudocrem. Jest do kupienia w aptece. W ogóle odparzenia zdarzały się tylko wtedy kiedy właśnie robiłam jakąś przerwę w stosowaniu Sudocremu albo Michał miał biegunkę.
Małgoś.dz
śro, 31 gru 2003 - 14:23
Idealnie by było, gdybyś mogła małej wietrzyć pupcię. Jeśli odparzenie jest spore i z rankami, to pediatra może przepisać "Clotrimazolum". U nas zadziałało błyskawicznie.

A jeśli chodzi o zapobieganie.
Smarujesz czymś pupkę przy każdej zmianie pieluszki?
Dobre są Sudocrem (używałam go przez pierwsze miesiące życia synka i b. dobrze się spisywał), Bepanthen. Albo najlepiej poprosić pediatrę o wypisanie recepty na "maść pieluszkową". Robi się ją na zamowienie w aptece (skład ma chyba bardzo zbliżony do Bepanthenu, który notabene nie jest taki tani). Kosztuje to grosze, jakieś 5 zł za spore pudełko, a jest naprawdę świetna. No i starcza na jakiś czas.

Jest jeszcze taka możliwość, że pieluszki, których używasz nie służą maleństwu. Czasami tak bywa. Może spróbuj innych pieluszek?
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 31 gru 2003 - 14:23
Post #3

Idealnie by było, gdybyś mogła małej wietrzyć pupcię. Jeśli odparzenie jest spore i z rankami, to pediatra może przepisać "Clotrimazolum". U nas zadziałało błyskawicznie.

A jeśli chodzi o zapobieganie.
Smarujesz czymś pupkę przy każdej zmianie pieluszki?
Dobre są Sudocrem (używałam go przez pierwsze miesiące życia synka i b. dobrze się spisywał), Bepanthen. Albo najlepiej poprosić pediatrę o wypisanie recepty na "maść pieluszkową". Robi się ją na zamowienie w aptece (skład ma chyba bardzo zbliżony do Bepanthenu, który notabene nie jest taki tani). Kosztuje to grosze, jakieś 5 zł za spore pudełko, a jest naprawdę świetna. No i starcza na jakiś czas.

Jest jeszcze taka możliwość, że pieluszki, których używasz nie służą maleństwu. Czasami tak bywa. Może spróbuj innych pieluszek?

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Małgoś.dz
śro, 31 gru 2003 - 14:41
Evi, a ja właśnie przeczytałam w innym wątku, że używasz na dzień pieluszek tetrowych (dziecku, nie sobie icon_wink.gif ). I tak sobie pomyślałam, że może maleńka siusia prędzej niż Ty jesteś w stanie jej zmieniać te pieluszki i stąd te odparzenia? icon_rolleyes.gif
Przy tetrze trzeba jednak działać z prędkością błyskawicy, bo mocz ma dosyć silne właściwości drażniące, a córeczka może mieć bardzo wrażliwą skórę.
Może przyczyna tkwi właśnie tutaj? icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 31 gru 2003 - 14:41
Post #4

Evi, a ja właśnie przeczytałam w innym wątku, że używasz na dzień pieluszek tetrowych (dziecku, nie sobie icon_wink.gif ). I tak sobie pomyślałam, że może maleńka siusia prędzej niż Ty jesteś w stanie jej zmieniać te pieluszki i stąd te odparzenia? icon_rolleyes.gif
Przy tetrze trzeba jednak działać z prędkością błyskawicy, bo mocz ma dosyć silne właściwości drażniące, a córeczka może mieć bardzo wrażliwą skórę.
Może przyczyna tkwi właśnie tutaj? icon_rolleyes.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
mama.razy.cztery
śro, 31 gru 2003 - 14:45
a gdy ci się skoncza wszystkie te srodki polecane przez mamy to po prostu używaj zwykłej mąki ziemniaczanej, choć to stary przepis prababci, to działa na prawde rewelacyjnie, skrobia ma właściwości kojące i za każdym razem może sz posypywac pupkę , na prawde powinno pomóc icon_smile.gif
mama.razy.cztery


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 253
Dołączył: nie, 20 lip 03 - 18:19
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 910




post śro, 31 gru 2003 - 14:45
Post #5

a gdy ci się skoncza wszystkie te srodki polecane przez mamy to po prostu używaj zwykłej mąki ziemniaczanej, choć to stary przepis prababci, to działa na prawde rewelacyjnie, skrobia ma właściwości kojące i za każdym razem może sz posypywac pupkę , na prawde powinno pomóc icon_smile.gif

--------------------
mama Łukasza ( 02.11.90), Karolinki (28.04.92), Wiktorii (05.12.98 ) i Zuzki (06.08.02 )
anonimowy

Go??







post śro, 31 gru 2003 - 14:49
Post #6

evi, jesli to juz mocne odparzenie z rankami to musisz zlapac za cos mocniejszego, moj synek na urlopie wPolsce dostal takiego odparzenia skory na pupie ze nie dal sie nawet umyc z bolu, pobieglam do apteki i dostalam tam masc Balsolan, ta masc jest taka ciemna i nie za ladnie pachnie. smarowalam nia pupke Sebastianka co dwie godziny, ciagle zmienialam pieluszki i szybko zaczela sie poprawa. moj synek mial wtedy roczek, musisz zapytac w aptece czy mozesz ta masc zastosowac dla twojej malutkiej coreczki, jesli nie to popros o cos stosownego dla tak malego dziecka. aha, i pozwalaj malej fikac nozkami z gola pupka kilka razy dziennie, takie "wietrzenie" bardzo pomaga.

Agnieszka
AgnieszkaZ
śro, 31 gru 2003 - 14:51
ten Gosc u gory to ja icon_biggrin.gif
AgnieszkaZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: śro, 18 cze 03 - 21:13
Nr użytkownika: 842




post śro, 31 gru 2003 - 14:51
Post #7

ten Gosc u gory to ja icon_biggrin.gif
Agness_

Go??







post śro, 31 gru 2003 - 15:04
Post #8

My stosowalismy sudocream - rewelacyjny icon_exclaim.gif
Lua
śro, 31 gru 2003 - 15:24
Sudocrem i żaden inny. Jest najlepszy. I jeżeli mogę coś wtrącić od siebie to przyczyną odparzeń mogą być te nieszczęsne pieluszki z tetry.

Lua
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post śro, 31 gru 2003 - 15:24
Post #9

Sudocrem i żaden inny. Jest najlepszy. I jeżeli mogę coś wtrącić od siebie to przyczyną odparzeń mogą być te nieszczęsne pieluszki z tetry.

Lua

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

evi
śro, 31 gru 2003 - 16:03
dzięki dziewczyny

to zaczynamy kuracje
na razie przerzucamy sie na Huggies'y i wysyłam męża po Sudokrem

jak nie pomoze to zapytam pediatry - moze coś przepisze (i tak sie do niego wybieramy bo mała ma szczepienie za tydzien)
evi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 578
Dołączył: pon, 18 sie 03 - 11:47
Skąd: lubelskie - Puławy
Nr użytkownika: 993

GG:


post śro, 31 gru 2003 - 16:03
Post #10

dzięki dziewczyny

to zaczynamy kuracje
na razie przerzucamy sie na Huggies'y i wysyłam męża po Sudokrem

jak nie pomoze to zapytam pediatry - moze coś przepisze (i tak sie do niego wybieramy bo mała ma szczepienie za tydzien)

--------------------
ewcia z córeczkami
user posted image
user posted image
kasiask
śro, 31 gru 2003 - 18:35
U nas sudocrem nigdy się nie sprawdził!
Odpażenia leczę Tormentiolem i Alantanem!!!
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post śro, 31 gru 2003 - 18:35
Post #11

U nas sudocrem nigdy się nie sprawdził!
Odpażenia leczę Tormentiolem i Alantanem!!!

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

Beata Białystok
śro, 31 gru 2003 - 18:57
A może Basi nie służy proszek do prania? Spróbuj może zmienić na inny i lepiej płucz pieluszki. Agatka nie miała na sobie nigdy pieluszki tetrowej i nie miałą też nigdy odparzonej pupy, ale każde dziecko jest inne.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post śro, 31 gru 2003 - 18:57
Post #12

A może Basi nie służy proszek do prania? Spróbuj może zmienić na inny i lepiej płucz pieluszki. Agatka nie miała na sobie nigdy pieluszki tetrowej i nie miałą też nigdy odparzonej pupy, ale każde dziecko jest inne.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
i.
śro, 31 gru 2003 - 19:13
U nas sprawdził się Sudocream i Tormentiol. Myślę, ze zmiana pieluszek tetrowych na jedorazowe to b. dobry pomysł. Moje dziecko też strasznie odparzało się w tetrze icon_cry.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 31 gru 2003 - 19:13
Post #13

U nas sprawdził się Sudocream i Tormentiol. Myślę, ze zmiana pieluszek tetrowych na jedorazowe to b. dobry pomysł. Moje dziecko też strasznie odparzało się w tetrze icon_cry.gif
blaire
śro, 31 gru 2003 - 19:46
CYTAT(kasiask)
U nas sudocrem nigdy się nie sprawdził!  
Odpażenia leczę Tormentiolem i Alantanem!!!


Dokładnie tak. Jeśli odpażenia są juz tam silne jak opisujesz zastosuj najlepiej Tormentiol. Przy zmianie pieluszek, lekkim zaczerwienieniu wystarcza alantal( najlepiej plus).
A jeśli chodzi o zwykły krem pielęgnacyjny... Sudocrem również u nas nigdy nie zdał egzaminu, podobnie jak penaten i inne. Rewelacyjny okazał się krem o nazwie sanosan.

A tak w ogóle to podpiszę się pod radą którejś z dziewczyn. Naprawdę rewelacyjna jest zwykła mąka ziemniaczana. Gdy odpażenia są silne w szpitalach czasem stosują specjalne ułożenie maleństwa, tzn pod pupę kładą watę, by dziecko nie cierpiało przy zetknięciu z materacykiem a rany posypują właśnie skrobią.
A ta maść o której wspominała malgosia.dz też nie jest zła.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 31 gru 2003 - 19:46
Post #14

CYTAT(kasiask)
U nas sudocrem nigdy się nie sprawdził!  
Odpażenia leczę Tormentiolem i Alantanem!!!


Dokładnie tak. Jeśli odpażenia są juz tam silne jak opisujesz zastosuj najlepiej Tormentiol. Przy zmianie pieluszek, lekkim zaczerwienieniu wystarcza alantal( najlepiej plus).
A jeśli chodzi o zwykły krem pielęgnacyjny... Sudocrem również u nas nigdy nie zdał egzaminu, podobnie jak penaten i inne. Rewelacyjny okazał się krem o nazwie sanosan.

A tak w ogóle to podpiszę się pod radą którejś z dziewczyn. Naprawdę rewelacyjna jest zwykła mąka ziemniaczana. Gdy odpażenia są silne w szpitalach czasem stosują specjalne ułożenie maleństwa, tzn pod pupę kładą watę, by dziecko nie cierpiało przy zetknięciu z materacykiem a rany posypują właśnie skrobią.
A ta maść o której wspominała malgosia.dz też nie jest zła.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
kasiarybka

Go??







post śro, 31 gru 2003 - 20:12
Post #15

Tormentiol.
Potwierdzam skuteczność.
Bardzo nam pomógł w "pieluszkowych" problemach "pupnych".
Nic tak doskonale nie wygoiło pupy Werki jak Tormentiol, a próbowałam mnóstwa maści, nawet Sudokrem nie przynisł efektów.

No i....
radziłabym przeżucić się na pieluszki jednorazowe, jesli oczywiście sytuacja pozwala.
Tetra nie chłonie moczu, a Ty Evi nie jesteś w stanie przebierać dziecka za każdym jego "siknięciem".
k799
czw, 01 sty 2004 - 11:45
icon_biggrin.gif Witam!!Wypróbowałam już chyba prawie wszystkie kremy,maści na odparzenie...raz odparzenie wyleczył sudokrem,innym razem bepanthen....Jak było gorzej to lekarka przepisała nam maść robioną w Aptece(taka brązowa..niezbyt miło pachnie..)ale pomogła!Wiem że w cięższych przypadkach bardzo pomaga tormentiol...lub smarowanie fioletem gencjany(niektórzy traktują to jako przestarzałe...) Pozdrawiam!!Ps.Obecnie stosuję maść zapobiegającą odparzeniom (a także leczącą juz powstałe)przepisaną przez pediatrę zwaną "maścią chłodzącą"(taka żółta)-jest bardzo dobra,od tej pory dzieci nie miały problemu z pupcią.W sumie najfajniejsza jest cena 10zł za 200gram. Sorki że takie długie))) Pozdrawiam K&bliźniaki
k799


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: pią, 31 paź 03 - 12:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,153

GG:


post czw, 01 sty 2004 - 11:45
Post #16

icon_biggrin.gif Witam!!Wypróbowałam już chyba prawie wszystkie kremy,maści na odparzenie...raz odparzenie wyleczył sudokrem,innym razem bepanthen....Jak było gorzej to lekarka przepisała nam maść robioną w Aptece(taka brązowa..niezbyt miło pachnie..)ale pomogła!Wiem że w cięższych przypadkach bardzo pomaga tormentiol...lub smarowanie fioletem gencjany(niektórzy traktują to jako przestarzałe...) Pozdrawiam!!Ps.Obecnie stosuję maść zapobiegającą odparzeniom (a także leczącą juz powstałe)przepisaną przez pediatrę zwaną "maścią chłodzącą"(taka żółta)-jest bardzo dobra,od tej pory dzieci nie miały problemu z pupcią.W sumie najfajniejsza jest cena 10zł za 200gram. Sorki że takie długie))) Pozdrawiam K&bliźniaki
Libi
czw, 01 sty 2004 - 12:42
U mnie spradził się tylko sudocrem.
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post czw, 01 sty 2004 - 12:42
Post #17

U mnie spradził się tylko sudocrem.

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
kasiask
czw, 01 sty 2004 - 12:44
gencjany nie zalecam, bo wysusza
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post czw, 01 sty 2004 - 12:44
Post #18

gencjany nie zalecam, bo wysusza

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

anonimowy

Go??







post pią, 02 sty 2004 - 15:12
Post #19

Witam!

Odparzenia Uszka są słynne na całe forum! icon_confused.gif Po fermentacynej, długo ciągnącej się biegunce, Matinek miał pupę w stanie tylko dla osób o silnych nerwach. Jego własna babcia bała się Go przewijać. Na tyłeczku, na moich oczach, robiły się RANY głebokie na conajmniej milimetr (dzisiaj zostały Mu blizny)! Specyfików na tę straszną przypadłość doliczyłam się 12 (SIC!!!).... nie wiem czy wszystkie spamiętam, ale:

1. Sudocrem
2. Tormentiol
3. Clotrimazol
4. Gencjana wodna
5. Gencjana na spirytucie
6. Panthenol
7. Linomag z witaminą F i cynkiem
8. Nystatyna w sprayu (antybiotyk)
9. Zawiesina cynkowa recepturowa
10. Pasta cynkowa zwykła
11. SOLCOSERYL
12. Elidel

No, i chyba jeszcze tam coś... Specjalnie napisałam Solcoseryl wielkimi literami, bo to właśnie mu pomogło po ponad dwóch miesiącach walki z odparzeniem. Solcoseryl to bezbiałkowy dializat z krwi cieląt (koszmarnie brzmi, wiem...), przyspieszający naskórkowanie i ziarninowanie. No, ale to oczywiście już na poważniejsze stany "napupne".
Szrekuś zaliczył szpital 4 razy i za każdym razem leczenie tyłeczka zaczynano od wysuszenia gencjaną (jeżeli nie zdążyłam zaprotestować, to tą na spirytusie i potem pozostawało mi tylko trzymanie wierzgającego z bólu Szrekusia, coby nie sprysł z przewijaka...). A potem powyższe. Aż do Solcoserylu.
A, wkładałam też płatek kosmetyczny między pośladki, żeby się nie stykały. Co do pieluch - były osoby, które radziły przejść właśnie na tetrę, że niby będzie się wietrzył... Ale ja nie miałam na to ani siły, ani przekonania. Potem oddziałowa powiedziała, że tu to ma małe znaczenie, bo jego odparzenie było biegunkowe i dopóki nie ustąpiła biegunka, dopóty były kłopoty! Jeszcze dzisiaj te dwie duże ranki nie do końca są zabliźnione.

Co co zapobiegania i leczenia razem - zawsze mi powtarzano : WIETRZYĆ, WIETRZYĆ, WIETRZYĆ!!!! Ale jak tu go trzymać non stop z gołą pupencją.... No, i potwierdzam, że nie zaszkodzą sposoby z pokolenia na pokolenie - takie jak ta mączka ziemniaczana.

Rozpisałam się, ale wiem jak to jest jak dzidzia wydziera się z bólu przy każdej próbie pielęgnacji pupy!!!!!!!! icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif Nie życzę nikomu...

Pozdrawiam!

Sunna ze Szrekusiem (6,5 miesiąca) oraz Entusią (w marcu DWA LATKA!)
Sun

Go??







post pią, 02 sty 2004 - 15:13
Post #20

To do góry to ja!!!!!! Ale zapomniałam o logowaniu! icon_confused.gif

Sunneczka
> ratunku - odparzenie
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 09:40
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama