Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

ratunku - odparzenie

> 
evi
pią, 02 sty 2004 - 18:07
ojej
Sunna

tak mi przykro ze towje malenstwo miało takie przejscia
czytalam ze łzami w oczach
tak mi szkoda twojego dzieciaczka
evi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 578
Dołączył: pon, 18 sie 03 - 11:47
Skąd: lubelskie - Puławy
Nr użytkownika: 993

GG:


post pią, 02 sty 2004 - 18:07
Post #21

ojej
Sunna

tak mi przykro ze towje malenstwo miało takie przejscia
czytalam ze łzami w oczach
tak mi szkoda twojego dzieciaczka

--------------------
ewcia z córeczkami
user posted image
user posted image
anonimowy

Go??







post pią, 02 sty 2004 - 23:30
Post #22

Ewciu, teraz już zostały tylko blizny i mam nadzieję, że się rozejdą! icon_smile.gif A jeżeli nie, to jak to będzie seksownie wyglądało, kiedy już będzie miał dziewczynę! icon_wink.gif icon_lol.gif
Ukochaj Basieńkę! icon_biggrin.gif

Su.
Sun

Go??







post pią, 02 sty 2004 - 23:31
Post #23

Znowu się nie zalogowałam.... bueeeeeee... ale to ja!!! icon_lol.gif
Marghe
nie, 04 sty 2004 - 13:16
Evi, u nas Sudocrem i Tormentiol.
Aha.. co do pieluszek Huggies - nie kupuj Huggies Standard (zółto - niebieska paczka) - sa plastikowe i moga odparzać, warto kupic Huggies Freedom (zielono niebieska paczka)
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post nie, 04 sty 2004 - 13:16
Post #24

Evi, u nas Sudocrem i Tormentiol.
Aha.. co do pieluszek Huggies - nie kupuj Huggies Standard (zółto - niebieska paczka) - sa plastikowe i moga odparzać, warto kupic Huggies Freedom (zielono niebieska paczka)
M.
Coffee
nie, 04 sty 2004 - 13:46
wielkich odparzen nie mielismy moze dlatego, ze na codzien stousujemy Sudocrem od poczatku...jest super...pupcia gladka icon_lol.gif
pozdrawiam
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
Skąd: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post nie, 04 sty 2004 - 13:46
Post #25

wielkich odparzen nie mielismy moze dlatego, ze na codzien stousujemy Sudocrem od poczatku...jest super...pupcia gladka icon_lol.gif
pozdrawiam

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
evi
nie, 04 sty 2004 - 20:09
CYTAT(Marghe)
Evi, u nas Sudocrem i Tormentiol.
Aha.. co do pieluszek Huggies - nie kupuj Huggies Standard (zółto - niebieska paczka) - sa plastikowe i moga odparzać, warto kupic Huggies Freedom (zielono niebieska paczka)
M.


używamy Huggies Soft & Dry

odparzenie ustępuje icon_smile.gif
pomogło Nivea przeciw odparzeniom
Sudokrem niestety za szybko wcierał sie w pieluszkę i nie chronił miejsc odparzonych
a za to w miejscach nie mających styczności z pieluszką - jesli sie tam dostał, powodował przesuszenia i pęknięcia delikatnej skórki

wielkie dzięki za porady
evi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 578
Dołączył: pon, 18 sie 03 - 11:47
Skąd: lubelskie - Puławy
Nr użytkownika: 993

GG:


post nie, 04 sty 2004 - 20:09
Post #26

CYTAT(Marghe)
Evi, u nas Sudocrem i Tormentiol.
Aha.. co do pieluszek Huggies - nie kupuj Huggies Standard (zółto - niebieska paczka) - sa plastikowe i moga odparzać, warto kupic Huggies Freedom (zielono niebieska paczka)
M.


używamy Huggies Soft & Dry

odparzenie ustępuje icon_smile.gif
pomogło Nivea przeciw odparzeniom
Sudokrem niestety za szybko wcierał sie w pieluszkę i nie chronił miejsc odparzonych
a za to w miejscach nie mających styczności z pieluszką - jesli sie tam dostał, powodował przesuszenia i pęknięcia delikatnej skórki

wielkie dzięki za porady

--------------------
ewcia z córeczkami
user posted image
user posted image
marcena
pon, 05 sty 2004 - 10:56
Kurcze u nas jest podobnie tzn. Ola ma dużo krostek nie na pupci tylko po bokach na końcach pieluszek icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif na bioderkach. Stosuje sudokrem, bepanthen, triderm wypisany przez recep. i kurcze dalej ma te cholerne krostki. Aha kupiłam linomag i wyobrażcie sobie ze farmaceutka sprzedała mi dla dzieci powyżej 12 roku życie icon_evil.gif , a mówiłam jej że dla niemowlaka zresztą byłam z Olą icon_confused.gif
Co mam robić z pupcia?????????????????????
pozdr. marzena
marcena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 561
Dołączył: śro, 28 maj 03 - 14:16
Skąd: Piaseczno k. W-wy
Nr użytkownika: 781




post pon, 05 sty 2004 - 10:56
Post #27

Kurcze u nas jest podobnie tzn. Ola ma dużo krostek nie na pupci tylko po bokach na końcach pieluszek icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif na bioderkach. Stosuje sudokrem, bepanthen, triderm wypisany przez recep. i kurcze dalej ma te cholerne krostki. Aha kupiłam linomag i wyobrażcie sobie ze farmaceutka sprzedała mi dla dzieci powyżej 12 roku życie icon_evil.gif , a mówiłam jej że dla niemowlaka zresztą byłam z Olą icon_confused.gif
Co mam robić z pupcia?????????????????????
pozdr. marzena

--------------------
Marzena mama Oleńki (02.06.2003)
www.ola.find.pl
user posted imageuser posted imageuser posted image
Marghe
pon, 05 sty 2004 - 12:03
Sprobuj zmnienic pieluszki...Gaba nie tolerowała Pampersow.
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post pon, 05 sty 2004 - 12:03
Post #28

Sprobuj zmnienic pieluszki...Gaba nie tolerowała Pampersow.
M.
marcena
pon, 05 sty 2004 - 15:14
Marghe zmieniłam na huggisy i nic icon_question.gif
marcena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 561
Dołączył: śro, 28 maj 03 - 14:16
Skąd: Piaseczno k. W-wy
Nr użytkownika: 781




post pon, 05 sty 2004 - 15:14
Post #29

Marghe zmieniłam na huggisy i nic icon_question.gif

--------------------
Marzena mama Oleńki (02.06.2003)
www.ola.find.pl
user posted imageuser posted imageuser posted image
Marghe
pon, 05 sty 2004 - 15:45
Marcena, a boli ja to? Gaba tez ma krosty na pupie, ale jakos sie tym nie przejmuje, skoro nie boli, nie swedzi ani nie szczypie icon_biggrin.gif
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post pon, 05 sty 2004 - 15:45
Post #30

Marcena, a boli ja to? Gaba tez ma krosty na pupie, ale jakos sie tym nie przejmuje, skoro nie boli, nie swedzi ani nie szczypie icon_biggrin.gif
M.
Libi
pon, 05 sty 2004 - 21:22
CYTAT(Marghe)
Marcena, a boli ja to? Gaba tez ma krosty na pupie, ale jakos sie tym nie przejmuje, skoro nie boli, nie swedzi ani nie szczypie icon_biggrin.gif  
M.

Szymon ostatnio też ma i nie wiem czy przejmować się tym czy nie.... on jeszcze śpi w pieluszce więc może to od pieluchy icon_question.gif
Ostatnio dawałam mu soki, a wcześniej nie pił z polecenia dermatologa. Myślę, że może to jakieś uczulenie (na sok icon_question.gif icon_confused.gif ) Sama niewiem.
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post pon, 05 sty 2004 - 21:22
Post #31

CYTAT(Marghe)
Marcena, a boli ja to? Gaba tez ma krosty na pupie, ale jakos sie tym nie przejmuje, skoro nie boli, nie swedzi ani nie szczypie icon_biggrin.gif  
M.

Szymon ostatnio też ma i nie wiem czy przejmować się tym czy nie.... on jeszcze śpi w pieluszce więc może to od pieluchy icon_question.gif
Ostatnio dawałam mu soki, a wcześniej nie pił z polecenia dermatologa. Myślę, że może to jakieś uczulenie (na sok icon_question.gif icon_confused.gif ) Sama niewiem.

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
marcena
śro, 07 sty 2004 - 13:57
CYTAT(Marghe)
Marcena, a boli ja to? Gaba tez ma krosty na pupie, ale jakos sie tym nie przejmuje, skoro nie boli, nie swedzi ani nie szczypie icon_biggrin.gif  
M.

Nie boli byłam dzisiaj u lekarza bo Ola ma zapalenie gardła icon_cry.gif i dr powiedziała że to są krostki po odparzeniu icon_sad.gif Mam jej wietrzyć pupcie i przepisała mi maść z receptury.
dzięki i pozdrawiam marzena
marcena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 561
Dołączył: śro, 28 maj 03 - 14:16
Skąd: Piaseczno k. W-wy
Nr użytkownika: 781




post śro, 07 sty 2004 - 13:57
Post #32

CYTAT(Marghe)
Marcena, a boli ja to? Gaba tez ma krosty na pupie, ale jakos sie tym nie przejmuje, skoro nie boli, nie swedzi ani nie szczypie icon_biggrin.gif  
M.

Nie boli byłam dzisiaj u lekarza bo Ola ma zapalenie gardła icon_cry.gif i dr powiedziała że to są krostki po odparzeniu icon_sad.gif Mam jej wietrzyć pupcie i przepisała mi maść z receptury.
dzięki i pozdrawiam marzena

--------------------
Marzena mama Oleńki (02.06.2003)
www.ola.find.pl
user posted imageuser posted imageuser posted image
ADUSIA

Go??







post nie, 08 lut 2004 - 18:36
Post #33

JA SMAROWAŁAM MOJEJ MAŁEJ ODPARZONE MIEJSCA SUDOCREMEM I TROSZKĘ POMAGAŁO. TERAZ PUDRUJĘ PUDREM DLA NIEMOWLĄT I JEST POPRAWA. I TO ZNACZNA!!! NA NOC PUDRUJĘ I JEST SUPER!!! POLECAM!
Mięta
pią, 30 kwi 2021 - 10:08
Moja córka dostała pierwsze odparzenia w wieku 8 miesięcy. Stosowałyśmy wszystko powyższe i nic nie dawało. Pomogła wizyta u lekarza, który zalecił wietrzenie, przemywanie rumiankiem i stosowanie maści "robionej" na receptę na bazie Vit A+D3, lanoliny, kwasu bornego i euceryny.
Bardzo dobrym środkiem pielęgnacyjnym na odparzenia jest również Linomag na odparzenia. Który dostaniecie bez większego problemu w pierwszej lepszej aptece.

Ten post edytował Mięta wto, 04 maj 2021 - 10:36
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post pią, 30 kwi 2021 - 10:08
Post #34

Moja córka dostała pierwsze odparzenia w wieku 8 miesięcy. Stosowałyśmy wszystko powyższe i nic nie dawało. Pomogła wizyta u lekarza, który zalecił wietrzenie, przemywanie rumiankiem i stosowanie maści "robionej" na receptę na bazie Vit A+D3, lanoliny, kwasu bornego i euceryny.
Bardzo dobrym środkiem pielęgnacyjnym na odparzenia jest również Linomag na odparzenia. Który dostaniecie bez większego problemu w pierwszej lepszej aptece.
Blare
pon, 12 lip 2021 - 23:52
U nas pomogła zmiana pieluszek na Huggies, powiem szczerze, że nawet w dotyku czuć różnicę, one mają taką mega miękką, jakby bawełnianą wyściółkę. Nie podrażnia córki.
Blare


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 146
Dołączył: pią, 29 kwi 16 - 22:25
Nr użytkownika: 47,494




post pon, 12 lip 2021 - 23:52
Post #35

U nas pomogła zmiana pieluszek na Huggies, powiem szczerze, że nawet w dotyku czuć różnicę, one mają taką mega miękką, jakby bawełnianą wyściółkę. Nie podrażnia córki.
bufcia
nie, 18 lip 2021 - 20:05
przede wszystkim przy odparzeniach likwidujemy mokre chusteczki (a na przyszlosc polecam uzywac tych gdzie jest 99% wody), tylek wietrzymy ile sie da, podmywamy wacikiem z czysta ciepla woda i smarowac mozna sudocremem albo posypac mąka ziemniaczana. nie zaszkodzi tez kapiel w krochmalu
bufcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 136
Dołączył: czw, 06 cze 19 - 13:15
Nr użytkownika: 53,114




post nie, 18 lip 2021 - 20:05
Post #36

przede wszystkim przy odparzeniach likwidujemy mokre chusteczki (a na przyszlosc polecam uzywac tych gdzie jest 99% wody), tylek wietrzymy ile sie da, podmywamy wacikiem z czysta ciepla woda i smarowac mozna sudocremem albo posypac mąka ziemniaczana. nie zaszkodzi tez kapiel w krochmalu
snickersika
czw, 22 lip 2021 - 23:46
bufcia a jakie chusteczki maja taki sklad? i gdzie je kupie?
snickersika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 125
Dołączył: sob, 16 lis 19 - 00:29
Nr użytkownika: 53,417




post czw, 22 lip 2021 - 23:46
Post #37

bufcia a jakie chusteczki maja taki sklad? i gdzie je kupie?
snickersika
czw, 22 lip 2021 - 23:46
ewentualnie mogą byc waciki namoczone w wodzie?

Ten post edytował snickersika nie, 25 lip 2021 - 19:19
snickersika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 125
Dołączył: sob, 16 lis 19 - 00:29
Nr użytkownika: 53,417




post czw, 22 lip 2021 - 23:46
Post #38

ewentualnie mogą byc waciki namoczone w wodzie?
bufcia
nie, 25 lip 2021 - 19:22
tak moga byc waciki jak najbardziej i w domu to nawet wskazane jak mamy wszystko pod ręką ale wychodzac poza dom dobrze uzywac zdrowcyh chusteczek, ja zamawialam sobie na notino https://www.notino.pl/trudi/baby-care-oczys...arem-z-kwiatow/
bufcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 136
Dołączył: czw, 06 cze 19 - 13:15
Nr użytkownika: 53,114




post nie, 25 lip 2021 - 19:22
Post #39

tak moga byc waciki jak najbardziej i w domu to nawet wskazane jak mamy wszystko pod ręką ale wychodzac poza dom dobrze uzywac zdrowcyh chusteczek, ja zamawialam sobie na notino https://www.notino.pl/trudi/baby-care-oczys...arem-z-kwiatow/
bufcia
nie, 25 lip 2021 - 19:23
aha.. przy zakupach na tej stronie za min 100 zl jest darmowa wysylka dlatego mi sie to oplacalo icon_smile.gif

Ten post edytował bufcia nie, 25 lip 2021 - 19:24
bufcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 136
Dołączył: czw, 06 cze 19 - 13:15
Nr użytkownika: 53,114




post nie, 25 lip 2021 - 19:23
Post #40

aha.. przy zakupach na tej stronie za min 100 zl jest darmowa wysylka dlatego mi sie to oplacalo icon_smile.gif
> ratunku - odparzenie
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:43
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama