Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 nastÄ™pna  

niepotrzebne gadzety w kuchni

, acz nie tylko
> , acz nie tylko
Orinoko
sob, 03 kwi 2010 - 22:38
O, oddzielaczka zoltek od bialek - baaaaardzo mi sie przydaje 06.gif Mam taka zwykla jakas plastikowa. Super! Czesto zabielam zupy zoltkiem zamiast smietana czy jogurtem - dla mnie bomba.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post sob, 03 kwi 2010 - 22:38
Post #81

O, oddzielaczka zoltek od bialek - baaaaardzo mi sie przydaje 06.gif Mam taka zwykla jakas plastikowa. Super! Czesto zabielam zupy zoltkiem zamiast smietana czy jogurtem - dla mnie bomba.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Carrie
sob, 03 kwi 2010 - 23:17
CYTAT(April. @ Thu, 18 Mar 2010 - 17:59) *
Ja tylko te gotowe paruję, nie przyklejają się. Własnej roboty to ostatnio jadłam, u mojej babci ( a nie zyje biedna juz ponad 20 lat )
ona robiła to tak jak Ty. Ależ bym zjadła takie pyzy !
Carrie, może podasz przepis ?


proszÄ™, przepis jest TUTAJ
ja mam wspomnianą tam książę kucharską (beznadziejną) więc pozwalam sobie wkleić linka a nie przepisywać

hmmm, garnek musi być pojemny ( żeby wody nie trzeba było często dolewać), szeroki (żeby te 4 bułki zmieściły się) i zamiast pokrywki warto położyć metalową miskę albo inny garnek o zbliżonej srednicy - do góry nogami (musi powstać spora komora parująca), no i trzeba cierpliwości bo te 7 minut parowania to co najmniej jest na jedną porcję

W zasadzie przepis prosty, gorzej z tym parowaniem.Smak jest niepowtarzalny, sklepowe ( mimo,że to one głównie u nas goszczą) mogą się schować.
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post sob, 03 kwi 2010 - 23:17
Post #82

CYTAT(April. @ Thu, 18 Mar 2010 - 17:59) *
Ja tylko te gotowe paruję, nie przyklejają się. Własnej roboty to ostatnio jadłam, u mojej babci ( a nie zyje biedna juz ponad 20 lat )
ona robiła to tak jak Ty. Ależ bym zjadła takie pyzy !
Carrie, może podasz przepis ?


proszÄ™, przepis jest TUTAJ
ja mam wspomnianą tam książę kucharską (beznadziejną) więc pozwalam sobie wkleić linka a nie przepisywać

hmmm, garnek musi być pojemny ( żeby wody nie trzeba było często dolewać), szeroki (żeby te 4 bułki zmieściły się) i zamiast pokrywki warto położyć metalową miskę albo inny garnek o zbliżonej srednicy - do góry nogami (musi powstać spora komora parująca), no i trzeba cierpliwości bo te 7 minut parowania to co najmniej jest na jedną porcję

W zasadzie przepis prosty, gorzej z tym parowaniem.Smak jest niepowtarzalny, sklepowe ( mimo,że to one głównie u nas goszczą) mogą się schować.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
wiesiołek
pon, 05 kwi 2010 - 18:34
CYTAT(ajakielka @ Wed, 17 Mar 2010 - 18:02) *
A tak w ogóle to u mnie króluje Thermomix. Używany często (prawie codziennie), w różnych celach.


O jak miło- przez kilka lat wydawało mi się, że jestem na tym forum jedyną osobą używająco go niemal codziennie do wszystkiego.

A dlaczego nikt tu nie wspomniał o nakłuwaczu do jajek? Dla mnie niezbędny gadżet kuchenny, kosztuje grosze, miejsca nie zajmuje więcej niż pudełko zapałek, a skutecznie chroni jaja przez pękaniem podczas gotowania.
Przy okazji- zapałek nie używam, elektroniczna zapalarka w pokrętle to jest to.

W prezencie ślubnym dostałam nóż elektryczny, bardzo przydatny w kuchni u darczyncy. U mnie przeleżał kompletnie nieużywany przez kilka lat, w aż dokonał żywota na śmietniku.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post pon, 05 kwi 2010 - 18:34
Post #83

CYTAT(ajakielka @ Wed, 17 Mar 2010 - 18:02) *
A tak w ogóle to u mnie króluje Thermomix. Używany często (prawie codziennie), w różnych celach.


O jak miło- przez kilka lat wydawało mi się, że jestem na tym forum jedyną osobą używająco go niemal codziennie do wszystkiego.

A dlaczego nikt tu nie wspomniał o nakłuwaczu do jajek? Dla mnie niezbędny gadżet kuchenny, kosztuje grosze, miejsca nie zajmuje więcej niż pudełko zapałek, a skutecznie chroni jaja przez pękaniem podczas gotowania.
Przy okazji- zapałek nie używam, elektroniczna zapalarka w pokrętle to jest to.

W prezencie ślubnym dostałam nóż elektryczny, bardzo przydatny w kuchni u darczyncy. U mnie przeleżał kompletnie nieużywany przez kilka lat, w aż dokonał żywota na śmietniku.
Latte_macchiato
wto, 06 kwi 2010 - 13:14
A właśnie ja zamierzam kupić patelnię do naleśników i teraz nie wiem czy kupić żeliwną czy z powłoką XYLAN Plus ?
Macie, znacie, polecicie coÅ› ?
Latte_macchiato


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,788
Dołączył: wto, 26 sie 08 - 14:09
Nr użytkownika: 21,387




post wto, 06 kwi 2010 - 13:14
Post #84

A właśnie ja zamierzam kupić patelnię do naleśników i teraz nie wiem czy kupić żeliwną czy z powłoką XYLAN Plus ?
Macie, znacie, polecicie coÅ› ?

--------------------
Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem
Mafia
wto, 06 kwi 2010 - 13:26
CYTAT(wiesiołek)
A dlaczego nikt tu nie wspomniał o nakłuwaczu do jajek?


Do tej chwili nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. 29.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 06 kwi 2010 - 13:26
Post #85

CYTAT(wiesiołek)
A dlaczego nikt tu nie wspomniał o nakłuwaczu do jajek?


Do tej chwili nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. 29.gif

--------------------
Mafia
Latte_macchiato
wto, 06 kwi 2010 - 14:22
CYTAT(Mafia @ Tue, 06 Apr 2010 - 14:26) *
Do tej chwili nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. 29.gif



ja też 04.gif
Latte_macchiato


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,788
Dołączył: wto, 26 sie 08 - 14:09
Nr użytkownika: 21,387




post wto, 06 kwi 2010 - 14:22
Post #86

CYTAT(Mafia @ Tue, 06 Apr 2010 - 14:26) *
Do tej chwili nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. 29.gif



ja też 04.gif

--------------------
Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem
anetadr
wto, 06 kwi 2010 - 16:33
Moim prywatnym wynalazkiem niezbędnym do przygotowania klusek na parze (u nas się mówi: parowców) jest takie sitko. Wiem, że jego podstawowe przeznaczenie jest inne, ale u mnie doskonale się sprawdza zamiast szmaty czy gazy. Ciasto drożdżowe to moje ulubione, więc nie wyobrażam sobie, że kluski miałabym kupować w sklepie. I mimo wszystko jest to szybka potrawa, bo samo ciasto zagniata się raz dwa, potem sobie spokojnie rośnie, a potem te kilkanaście minut na parze to już niewielki problem

Ten post edytował anetadr wto, 06 kwi 2010 - 16:35
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 06 kwi 2010 - 16:33
Post #87

Moim prywatnym wynalazkiem niezbędnym do przygotowania klusek na parze (u nas się mówi: parowców) jest takie sitko. Wiem, że jego podstawowe przeznaczenie jest inne, ale u mnie doskonale się sprawdza zamiast szmaty czy gazy. Ciasto drożdżowe to moje ulubione, więc nie wyobrażam sobie, że kluski miałabym kupować w sklepie. I mimo wszystko jest to szybka potrawa, bo samo ciasto zagniata się raz dwa, potem sobie spokojnie rośnie, a potem te kilkanaście minut na parze to już niewielki problem

--------------------
Hermia
wto, 06 kwi 2010 - 17:46
Marzyłam o żeliwnej patelni. Dostałam taką do naleśników. Albo ja nie umiem jej używać, albo ona jest do.....naleśniki przywierają, ciężka, trudno mi rozlać równomiernie ciasto. Leży w szafce i mnie złości. Jedyny jej atut dla mnie: śliczna jest.
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
SkÄ…d: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post wto, 06 kwi 2010 - 17:46
Post #88

Marzyłam o żeliwnej patelni. Dostałam taką do naleśników. Albo ja nie umiem jej używać, albo ona jest do.....naleśniki przywierają, ciężka, trudno mi rozlać równomiernie ciasto. Leży w szafce i mnie złości. Jedyny jej atut dla mnie: śliczna jest.

--------------------


Mika
wto, 06 kwi 2010 - 17:55
boszz Aneta,mam takie sitko i nawet mi przez mysl nie przeszło,że można by tego używac do klusek 37.gif
to nawet nie sitko,a przykrywka przeciw pryskaniu np. oleju przy smażeniu frytek icon_wink.gif

Hermia -może tę patenię należaloby trochę natluscić na zimno i nie myć za intensywnie,a jedynie przecierać ręcznikiem?
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 06 kwi 2010 - 17:55
Post #89

boszz Aneta,mam takie sitko i nawet mi przez mysl nie przeszło,że można by tego używac do klusek 37.gif
to nawet nie sitko,a przykrywka przeciw pryskaniu np. oleju przy smażeniu frytek icon_wink.gif

Hermia -może tę patenię należaloby trochę natluscić na zimno i nie myć za intensywnie,a jedynie przecierać ręcznikiem?

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
anetadr
wto, 06 kwi 2010 - 18:08
Mika, wiem, że to przykrywka do patelni przeciwko pryskającemu tłuszczowi i po to ją kupiłam icon_wink.gif, ale częściej jednak wykorzystuję do klusek. icon_smile.gif

Aneta

Ten post edytował anetadr wto, 06 kwi 2010 - 18:09
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 06 kwi 2010 - 18:08
Post #90

Mika, wiem, że to przykrywka do patelni przeciwko pryskającemu tłuszczowi i po to ją kupiłam icon_wink.gif, ale częściej jednak wykorzystuję do klusek. icon_smile.gif

Aneta

--------------------
goralka
wto, 06 kwi 2010 - 18:14
Anetadr, moge prosić o przepis na kluski na parze? icon_smile.gif
goralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,340
Dołączył: nie, 19 kwi 09 - 17:58
SkÄ…d: krk
Nr użytkownika: 26,751

GG:


post wto, 06 kwi 2010 - 18:14
Post #91

Anetadr, moge prosić o przepis na kluski na parze? icon_smile.gif

--------------------
anetadr
wto, 06 kwi 2010 - 18:42
Góralko, nie wiem czy będę potrafiła podać ścisły przepis, bo ja robię całkiem na oko. Podgrzewam ok. szklanki mleka. Musi ono być ciepłe, ale nie gorące (jak włożysz rękę i nie parzy, to jest OK). Do mleka dokładam 3-4 dag świeżych drożdży i ze 2 łyżeczki cukru. Mieszam wszystko, przykrywam ściereczką i stawiam w ciepłym miejscu. Gdy zaczyn podwoi (lub potroi) swoją objętość, to wlewam go do miski, gdzie uprzednio wsypałam ok. 0,5 kg mąki i wbiłam jajko. Potem wszystko mieszam i wyrabiam ciasto. Jeśli ciasto będzie za luźne, czyli będzie się zbyt długo kleić do ręki, to trzeba dosypać mąki; jeśli za twarde, to można dolać trochę ciepłego mleka. Wyrabiam zwykle ok. 10-15 min. Dobrze wyrośnięte ciasto drożdżowe można poznać po tym, że po przekrojeniu widać pęcherzyki powietrza. Po wyrobieniu przykrywam ciasto ściereczką i zamykam okno, bo ciasto drożdżowe nie lubi przeciągów. Gdy urośnie, lepię zgrane bułeczki , znowu przykrywam i pozwalam jeszcze trochę urosnąć. A potem do garnka leję wodę, kładę na niego to sitko, i gdy woda wrze na sitko po 3-4 kluski (trzeba zachować odstęp, bo w czasie parowania jeszcze urosną). Do przykrycia garnek lub miska o zbliżonej średnicy. Po ok 10-12 min. są gotowe. Kluski na parze są też dobre na drugi dzień. Wystarczy je tylko dać znowu na parę, oczywiście odpowiednio krócej. Smacznego icon_smile.gif
Aneta

Ten post edytował anetadr wto, 06 kwi 2010 - 18:44
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 06 kwi 2010 - 18:42
Post #92

Góralko, nie wiem czy będę potrafiła podać ścisły przepis, bo ja robię całkiem na oko. Podgrzewam ok. szklanki mleka. Musi ono być ciepłe, ale nie gorące (jak włożysz rękę i nie parzy, to jest OK). Do mleka dokładam 3-4 dag świeżych drożdży i ze 2 łyżeczki cukru. Mieszam wszystko, przykrywam ściereczką i stawiam w ciepłym miejscu. Gdy zaczyn podwoi (lub potroi) swoją objętość, to wlewam go do miski, gdzie uprzednio wsypałam ok. 0,5 kg mąki i wbiłam jajko. Potem wszystko mieszam i wyrabiam ciasto. Jeśli ciasto będzie za luźne, czyli będzie się zbyt długo kleić do ręki, to trzeba dosypać mąki; jeśli za twarde, to można dolać trochę ciepłego mleka. Wyrabiam zwykle ok. 10-15 min. Dobrze wyrośnięte ciasto drożdżowe można poznać po tym, że po przekrojeniu widać pęcherzyki powietrza. Po wyrobieniu przykrywam ciasto ściereczką i zamykam okno, bo ciasto drożdżowe nie lubi przeciągów. Gdy urośnie, lepię zgrane bułeczki , znowu przykrywam i pozwalam jeszcze trochę urosnąć. A potem do garnka leję wodę, kładę na niego to sitko, i gdy woda wrze na sitko po 3-4 kluski (trzeba zachować odstęp, bo w czasie parowania jeszcze urosną). Do przykrycia garnek lub miska o zbliżonej średnicy. Po ok 10-12 min. są gotowe. Kluski na parze są też dobre na drugi dzień. Wystarczy je tylko dać znowu na parę, oczywiście odpowiednio krócej. Smacznego icon_smile.gif
Aneta

--------------------
wiesiołek
wto, 06 kwi 2010 - 20:08
dla tych, którzy nie wiedzą czego im w kuchni brakuje - akurat to polecam całkiem na poważnie, opinie pod ofertą potwierdzają moje zdanie - mój kosztował jakieś 4 zł w pierwszym lepszym sklepie z AGD.
https://www.ceneo.pl/;0151738823-10.htm
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 06 kwi 2010 - 20:08
Post #93

dla tych, którzy nie wiedzą czego im w kuchni brakuje - akurat to polecam całkiem na poważnie, opinie pod ofertą potwierdzają moje zdanie - mój kosztował jakieś 4 zł w pierwszym lepszym sklepie z AGD.
https://www.ceneo.pl/;0151738823-10.htm
ajakielka
wto, 06 kwi 2010 - 20:13
CYTAT(wiesiołek @ Mon, 05 Apr 2010 - 17:34) *
O jak miło- przez kilka lat wydawało mi się, że jestem na tym forum jedyną osobą używająco go niemal codziennie do wszystkiego.


Mnie też się "micha" cieszy, jak czytam, że ktoś tego sprzętu używa a nie tylko wyśmiewa (wyśmiewają raczej Ci, kótrzy go nie mają). Może byś wiesiołek jakis fajny temat "thermimixowy" założyła (no chyba, że jest już takowy i tylko ja na niego nie wpadłam?)

CYTAT(wiesiołek @ Mon, 05 Apr 2010 - 17:34) *
A dlaczego nikt tu nie wspomniał o nakłuwaczu do jajek? Dla mnie niezbędny gadżet kuchenny, kosztuje grosze, miejsca nie zajmuje więcej niż pudełko zapałek, a skutecznie chroni jaja przez pękaniem podczas gotowania.



Ja też o taki sprzęcie nie słyszałam, chętnie go nabędę, tylko jak to wygląda?
ajakielka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,416
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 23:43
Skąd: Suchy Las koło Poznania
Nr użytkownika: 14,265




post wto, 06 kwi 2010 - 20:13
Post #94

CYTAT(wiesiołek @ Mon, 05 Apr 2010 - 17:34) *
O jak miło- przez kilka lat wydawało mi się, że jestem na tym forum jedyną osobą używająco go niemal codziennie do wszystkiego.


Mnie też się "micha" cieszy, jak czytam, że ktoś tego sprzętu używa a nie tylko wyśmiewa (wyśmiewają raczej Ci, kótrzy go nie mają). Może byś wiesiołek jakis fajny temat "thermimixowy" założyła (no chyba, że jest już takowy i tylko ja na niego nie wpadłam?)

CYTAT(wiesiołek @ Mon, 05 Apr 2010 - 17:34) *
A dlaczego nikt tu nie wspomniał o nakłuwaczu do jajek? Dla mnie niezbędny gadżet kuchenny, kosztuje grosze, miejsca nie zajmuje więcej niż pudełko zapałek, a skutecznie chroni jaja przez pękaniem podczas gotowania.



Ja też o taki sprzęcie nie słyszałam, chętnie go nabędę, tylko jak to wygląda?

--------------------
Asia, Mikołaj i Miłosz :)




ajakielka
wto, 06 kwi 2010 - 20:15
wiesiołek, pisałyśmy równocześnie a Ty jeszcze do tego przeczytałaś w moich myślach icon_smile.gif
ajakielka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,416
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 23:43
Skąd: Suchy Las koło Poznania
Nr użytkownika: 14,265




post wto, 06 kwi 2010 - 20:15
Post #95

wiesiołek, pisałyśmy równocześnie a Ty jeszcze do tego przeczytałaś w moich myślach icon_smile.gif

--------------------
Asia, Mikołaj i Miłosz :)




wiesiołek
wto, 06 kwi 2010 - 20:34
CYTAT(ajakielka @ Tue, 06 Apr 2010 - 21:13) *
Mnie też się "micha" cieszy, jak czytam, że ktoś tego sprzętu używa a nie tylko wyśmiewa (wyśmiewają raczej Ci, kótrzy go nie mają). Może byś wiesiołek jakis fajny temat "thermimixowy" założyła (no chyba, że jest już takowy i tylko ja na niego nie wpadłam?)


WÄ…tek Thermomixowy ciÄ…gnie siÄ™ od lat i aktywnie w nim uczestniczÄ™ od czasu do czasu:
https://www.maluchy.pl/forum/Thermomix-t11885.html
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 06 kwi 2010 - 20:34
Post #96

CYTAT(ajakielka @ Tue, 06 Apr 2010 - 21:13) *
Mnie też się "micha" cieszy, jak czytam, że ktoś tego sprzętu używa a nie tylko wyśmiewa (wyśmiewają raczej Ci, kótrzy go nie mają). Może byś wiesiołek jakis fajny temat "thermimixowy" założyła (no chyba, że jest już takowy i tylko ja na niego nie wpadłam?)


WÄ…tek Thermomixowy ciÄ…gnie siÄ™ od lat i aktywnie w nim uczestniczÄ™ od czasu do czasu:
https://www.maluchy.pl/forum/Thermomix-t11885.html
marghe.
wto, 06 kwi 2010 - 22:04
CYTAT(Orinoko @ Sat, 03 Apr 2010 - 23:38) *
O, oddzielaczka zoltek od bialek - baaaaardzo mi sie przydaje 06.gif Mam taka zwykla jakas plastikowa. Super! Czesto zabielam zupy zoltkiem zamiast smietana czy jogurtem - dla mnie bomba.

Za oddzielacz robi mi ostatnio Gaba. Uwielbia jak jej białko między palcami przecieka (bleeeeee!)

Zapomniałam o ważnym niezbędniku - patenia grilowa. Do smażenia bez tłuszczu. Uwielbiam
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 06 kwi 2010 - 22:04
Post #97

CYTAT(Orinoko @ Sat, 03 Apr 2010 - 23:38) *
O, oddzielaczka zoltek od bialek - baaaaardzo mi sie przydaje 06.gif Mam taka zwykla jakas plastikowa. Super! Czesto zabielam zupy zoltkiem zamiast smietana czy jogurtem - dla mnie bomba.

Za oddzielacz robi mi ostatnio Gaba. Uwielbia jak jej białko między palcami przecieka (bleeeeee!)

Zapomniałam o ważnym niezbędniku - patenia grilowa. Do smażenia bez tłuszczu. Uwielbiam
Carrie
śro, 07 kwi 2010 - 22:46
CYTAT(anetadr @ Tue, 06 Apr 2010 - 17:33) *
Moim prywatnym wynalazkiem niezbędnym do przygotowania klusek na parze (u nas się mówi: parowców) jest takie sitko.


Anetadr jesteÅ› moim guru!

a jak ta moja babcia i prababcia - ściereczka, sznureczek...echhhh, a sitko sobie w szufladzie leżało i śmiało ze mnie
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post śro, 07 kwi 2010 - 22:46
Post #98

CYTAT(anetadr @ Tue, 06 Apr 2010 - 17:33) *
Moim prywatnym wynalazkiem niezbędnym do przygotowania klusek na parze (u nas się mówi: parowców) jest takie sitko.


Anetadr jesteÅ› moim guru!

a jak ta moja babcia i prababcia - ściereczka, sznureczek...echhhh, a sitko sobie w szufladzie leżało i śmiało ze mnie


--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
anetadr
śro, 07 kwi 2010 - 23:12
CYTAT(Carrie @ Wed, 07 Apr 2010 - 23:46) *
Anetadr jesteÅ› moim guru!

a jak ta moja babcia i prababcia - ściereczka, sznureczek...echhhh, a sitko sobie w szufladzie leżało i śmiało ze mnie


icon_smile.gif

Ten post edytował anetadr śro, 07 kwi 2010 - 23:12
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post śro, 07 kwi 2010 - 23:12
Post #99

CYTAT(Carrie @ Wed, 07 Apr 2010 - 23:46) *
Anetadr jesteÅ› moim guru!

a jak ta moja babcia i prababcia - ściereczka, sznureczek...echhhh, a sitko sobie w szufladzie leżało i śmiało ze mnie


icon_smile.gif

--------------------
Mięta
pon, 17 paź 2022 - 10:29
Po kilku latach w wynajmowanych mieszkaniach, mam też swoją listę.
Must have:
oddzielna kuchnia
cargo
narożna wanna z siedziskiem
dużo światła w kuchni i łazience
schowek/pomieszczenie gospodarcze
wygodne uchwyty kuchenne: https://uchwytymeblowe24.pl/galki-meblowe
Nie:
płytka umywalka
zlew narożny
wysoko zawieszone szafki w kuchni
mało źródeł światła w mieszkaniu


Ten post edytował Mięta wto, 30 sty 2024 - 11:30
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 385
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post pon, 17 paź 2022 - 10:29
Post #100

Po kilku latach w wynajmowanych mieszkaniach, mam też swoją listę.
Must have:
oddzielna kuchnia
cargo
narożna wanna z siedziskiem
dużo światła w kuchni i łazience
schowek/pomieszczenie gospodarcze
wygodne uchwyty kuchenne: https://uchwytymeblowe24.pl/galki-meblowe
Nie:
płytka umywalka
zlew narożny
wysoko zawieszone szafki w kuchni
mało źródeł światła w mieszkaniu
> niepotrzebne gadzety w kuchni, acz nie tylko
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama