Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Kombinezon/ pianka do pływania

, jak dobrać?
> , jak dobrać?
Tuni
pią, 01 paź 2010 - 00:25
W jaki sposób dobrać kombinezon do pływania?
Domyślam się, że musi być dopasowany, żeby szparkami nie "przeciekała "woda, tylko jak bardzo on ma być opięty?
Oraz inne rady poproszÄ™ icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pią, 01 paź 2010 - 00:25
Post #1

W jaki sposób dobrać kombinezon do pływania?
Domyślam się, że musi być dopasowany, żeby szparkami nie "przeciekała "woda, tylko jak bardzo on ma być opięty?
Oraz inne rady poproszÄ™ icon_smile.gif
agnese
pią, 01 paź 2010 - 13:38
musi byc przylegający, ale nie tak że mocno przyciska,ja mozesz wcisnąc pod spód plauchy to znaczy że za duzy , bo to nie ejst tak ze pod painkę nie dostaje sie woda, on jest tylko grzeje sie od temperatury ciała i dlatego jest ciepło, ale nie może ona przeplywać
a to dla ciebie czy dziecka ?
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pią, 01 paź 2010 - 13:38
Post #2

musi byc przylegający, ale nie tak że mocno przyciska,ja mozesz wcisnąc pod spód plauchy to znaczy że za duzy , bo to nie ejst tak ze pod painkę nie dostaje sie woda, on jest tylko grzeje sie od temperatury ciała i dlatego jest ciepło, ale nie może ona przeplywać
a to dla ciebie czy dziecka ?

--------------------
F. 2008
A. 2011
Tuni
pią, 01 paź 2010 - 17:17
Dla dziecka.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pią, 01 paź 2010 - 17:17
Post #3

Dla dziecka.
kalarepa78
pią, 01 paź 2010 - 17:50
Rozumiem, że chodzi o taką piankę na basen, tak? Kupowalismy zawsze w rozmiarze noszonego aktualnie przez Krzysia ubrania - taka pianka ma jąkąś tam tolerancję rozmiarową, więc może być luźniejsza/bardziej opięta i nie wpływa to na komfort użytkowania.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post pią, 01 paź 2010 - 17:50
Post #4

Rozumiem, że chodzi o taką piankę na basen, tak? Kupowalismy zawsze w rozmiarze noszonego aktualnie przez Krzysia ubrania - taka pianka ma jąkąś tam tolerancję rozmiarową, więc może być luźniejsza/bardziej opięta i nie wpływa to na komfort użytkowania.

--------------------




agnese
pią, 01 paź 2010 - 17:52
to jak mu przymierzysz to zobacz czy nigdzie fałdki z pianki nie robią, musi ładnie przylegać ale też nie może mocno obciskać zeby mu krew ładnie krążyła, jak przymierzy to będziesz widziała czy dobrze lezy

no ja się nie do końca zgodzę bo jeżeli chce sie mieć komfort to ta woda nie może tam wpływać i wypływać bo wtedy traci się sensowność jak dla mnie noszenia jej,

wprawdzie ja ogólnie nie do końca rozumiem noszenia ich na basenie jak tam sie idzie na godzinę icon_smile.gif ale to inny temat icon_smile.gif

Ten post edytował agnese pią, 01 paź 2010 - 17:55
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pią, 01 paź 2010 - 17:52
Post #5

to jak mu przymierzysz to zobacz czy nigdzie fałdki z pianki nie robią, musi ładnie przylegać ale też nie może mocno obciskać zeby mu krew ładnie krążyła, jak przymierzy to będziesz widziała czy dobrze lezy

no ja się nie do końca zgodzę bo jeżeli chce sie mieć komfort to ta woda nie może tam wpływać i wypływać bo wtedy traci się sensowność jak dla mnie noszenia jej,

wprawdzie ja ogólnie nie do końca rozumiem noszenia ich na basenie jak tam sie idzie na godzinę icon_smile.gif ale to inny temat icon_smile.gif

--------------------
F. 2008
A. 2011
kalarepa78
pią, 01 paź 2010 - 18:05
CYTAT(agnese @ Fri, 01 Oct 2010 - 18:52) *
wprawdzie ja ogólnie nie do końca rozumiem noszenia ich na basenie jak tam sie idzie na godzinę icon_smile.gif


Sens jest prosty - dziecko nie marznie niepotrzebnie.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post pią, 01 paź 2010 - 18:05
Post #6

CYTAT(agnese @ Fri, 01 Oct 2010 - 18:52) *
wprawdzie ja ogólnie nie do końca rozumiem noszenia ich na basenie jak tam sie idzie na godzinę icon_smile.gif


Sens jest prosty - dziecko nie marznie niepotrzebnie.

--------------------




Tuni
pią, 01 paź 2010 - 19:12
Dziecko chodzi na "normalny" basen, a nie taki z podgrzewaną wodą. Ostatnio po godzinie zajęć miał sine usta i okolice i długo trawło zanim się zagrzał.
Stąd pomysł za kupienia pianki zamiast zwykłych kąpielówek.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pią, 01 paź 2010 - 19:12
Post #7

Dziecko chodzi na "normalny" basen, a nie taki z podgrzewaną wodą. Ostatnio po godzinie zajęć miał sine usta i okolice i długo trawło zanim się zagrzał.
Stąd pomysł za kupienia pianki zamiast zwykłych kąpielówek.
agnese
pią, 01 paź 2010 - 19:16
mi na basenach zazwyczaj jest ciepło, ale to ocena subiektywna wiec nie ma co się rozwodzić icon_smile.gif

ważne by pływak czuł się dobrze icon_smile.gif
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pią, 01 paź 2010 - 19:16
Post #8

mi na basenach zazwyczaj jest ciepło, ale to ocena subiektywna wiec nie ma co się rozwodzić icon_smile.gif

ważne by pływak czuł się dobrze icon_smile.gif

--------------------
F. 2008
A. 2011
Tuni
pią, 01 paź 2010 - 19:25
Agnese, ja na tym samym basenie nie marznę, a przynajmniej nie tak bardzo 06.gif ale dzieci wczoraj wszystkie wyszły dosłownie szczękając ząbkami.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pią, 01 paź 2010 - 19:25
Post #9

Agnese, ja na tym samym basenie nie marznę, a przynajmniej nie tak bardzo 06.gif ale dzieci wczoraj wszystkie wyszły dosłownie szczękając ząbkami.
agnese
pią, 01 paź 2010 - 22:06
to wode macie zimnÄ… icon_razz.gif
ja póki co jak chodzę na zajęcia z młodym to maja podgrzewana specjalnie, wiec może dlatego nie zauważyłam u niego ze mu zimno, poza tym po wyjściu zaraz mu zakładamy szlafroczek, choć zdarzało sie bywac poza zajęciami, ale może tam cieplejsza woda bo to mniejszy basen
może kiedyś zmienię zdanie co do pianki, kto wie icon_smile.gif
warto spróbować jak młody tak marznie

Ten post edytował agnese pią, 01 paź 2010 - 22:09
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pią, 01 paź 2010 - 22:06
Post #10

to wode macie zimnÄ… icon_razz.gif
ja póki co jak chodzę na zajęcia z młodym to maja podgrzewana specjalnie, wiec może dlatego nie zauważyłam u niego ze mu zimno, poza tym po wyjściu zaraz mu zakładamy szlafroczek, choć zdarzało sie bywac poza zajęciami, ale może tam cieplejsza woda bo to mniejszy basen
może kiedyś zmienię zdanie co do pianki, kto wie icon_smile.gif
warto spróbować jak młody tak marznie

--------------------
F. 2008
A. 2011
naples
pią, 01 paź 2010 - 22:47
Pianka musi przylegać do ciała, ale znów nie może być za obcisła.
Najlepiej mierzyć, uwagę należy zwrócić na odległość od kroku aż po szyję- trzeba kucnąć i zobaczyć, czy w takiej pozycji nic nie uciska.
Nie wiem, gdzie zamierzacie kupić, ale w makro mają czasem fajne promocje na pianki i to te markowe, a nie firmy No Name.
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pią, 01 paź 2010 - 22:47
Post #11

Pianka musi przylegać do ciała, ale znów nie może być za obcisła.
Najlepiej mierzyć, uwagę należy zwrócić na odległość od kroku aż po szyję- trzeba kucnąć i zobaczyć, czy w takiej pozycji nic nie uciska.
Nie wiem, gdzie zamierzacie kupić, ale w makro mają czasem fajne promocje na pianki i to te markowe, a nie firmy No Name.

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
grzałka
sob, 02 paź 2010 - 16:39
ma przylegać, ale ma się w miarę łatwo wkładać/zdejmować, najlepiej zmierzyć

Alek też pływa w piance, podczas gdy na te same zajęcia Antkowi wystarczają same kąpielówki- różnie można odczuwać tę samą temperaturę, Alek zdarzało się, że pływał w piance latem w jeziorze- bez pianki marzł po kilku minutach
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 02 paź 2010 - 16:39
Post #12

ma przylegać, ale ma się w miarę łatwo wkładać/zdejmować, najlepiej zmierzyć

Alek też pływa w piance, podczas gdy na te same zajęcia Antkowi wystarczają same kąpielówki- różnie można odczuwać tę samą temperaturę, Alek zdarzało się, że pływał w piance latem w jeziorze- bez pianki marzł po kilku minutach

--------------------
pirania
sob, 02 paź 2010 - 17:47
woda musi wplywac bo tam sens jest taki ze sie robie dodatkowa warstwa izolacyjna- z wody ogrzanej od ciala. Przylegajaca ale nie za ciasna ogolnie bez fald jakis wiekszych.

w piance chcialam zauwazyc latwiej sie plywa, mniej wysilku wklada w utrzymanie na wodzie. Wiec jak sie plywa duzo to jest o co walczyc.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post sob, 02 paź 2010 - 17:47
Post #13

woda musi wplywac bo tam sens jest taki ze sie robie dodatkowa warstwa izolacyjna- z wody ogrzanej od ciala. Przylegajaca ale nie za ciasna ogolnie bez fald jakis wiekszych.

w piance chcialam zauwazyc latwiej sie plywa, mniej wysilku wklada w utrzymanie na wodzie. Wiec jak sie plywa duzo to jest o co walczyc.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Tuni
sob, 02 paź 2010 - 18:18
No dobra to która lepsza
https://www.decathlon.com.pl/PL/kombinezon-...-boy-66835882/#
czy
https://www.decathlon.com.pl/PL/sht-500-kid-fish-61923914/

Pierwsza jest z neoprenu pokrytego gumą, druga z samego naoprenu, czy poza różnicą temperatur ( tzn jedna może być używana w nieco niższych temperaturach) są jeszcze jakieś istotne czy mam brać tą która łądniejsza ? 29.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post sob, 02 paź 2010 - 18:18
Post #14

No dobra to która lepsza
https://www.decathlon.com.pl/PL/kombinezon-...-boy-66835882/#
czy
https://www.decathlon.com.pl/PL/sht-500-kid-fish-61923914/

Pierwsza jest z neoprenu pokrytego gumą, druga z samego naoprenu, czy poza różnicą temperatur ( tzn jedna może być używana w nieco niższych temperaturach) są jeszcze jakieś istotne czy mam brać tą która łądniejsza ? 29.gif
agama76
sob, 02 paź 2010 - 18:33
Moj Michal plywa na basenie (on tez z tych marznacych) w tej czarnej - w zupelnosci wystarcza a jest tansza. One od wewnatrz obie sa takie same, tylko na wierzchu ta czarna jest na rekawach i nogawkach taka jakby gumowa, a ta kolorowa jest cala piankowa i po wierzchu i od srodka.

A.
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post sob, 02 paź 2010 - 18:33
Post #15

Moj Michal plywa na basenie (on tez z tych marznacych) w tej czarnej - w zupelnosci wystarcza a jest tansza. One od wewnatrz obie sa takie same, tylko na wierzchu ta czarna jest na rekawach i nogawkach taka jakby gumowa, a ta kolorowa jest cala piankowa i po wierzchu i od srodka.

A.
grzałka
sob, 02 paź 2010 - 19:21
jak na basen to ta pierwsza wystarczy- Alek w takiej właśnie pływa, tzn. pływał, bo wyrósł
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 02 paź 2010 - 19:21
Post #16

jak na basen to ta pierwsza wystarczy- Alek w takiej właśnie pływa, tzn. pływał, bo wyrósł

--------------------
Silije
sob, 02 paź 2010 - 23:13
Tuni ta druga jest lepsza. Jak cena nie robi ci róznicy to weź drugą. Mi cena robiła różnicę toteż my (ja, Julka i Emilka) mamy ten pierwszy typ. Wszystkim dobrze leży prócz Emilki, której jest zdecydowanie za luźna w udach, ale ona ma te udka jak patyczki, chudsze od kurzych. Nie marzniemy nawet w Bałtyku icon_smile.gif
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post sob, 02 paź 2010 - 23:13
Post #17

Tuni ta druga jest lepsza. Jak cena nie robi ci róznicy to weź drugą. Mi cena robiła różnicę toteż my (ja, Julka i Emilka) mamy ten pierwszy typ. Wszystkim dobrze leży prócz Emilki, której jest zdecydowanie za luźna w udach, ale ona ma te udka jak patyczki, chudsze od kurzych. Nie marzniemy nawet w Bałtyku icon_smile.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Tuni
sob, 02 paź 2010 - 23:27
Kupiłam w końcu ten z gumą.
W sumie nie miałam wyboru, bo tylko ten model był w naszym rozmiarze, ten drugi chcieli mi sprowadzić ale ja potrzebuję już na wtorek, więc brałam co było icon_smile.gif
Tylko jak na spokojnie mierzyliśmy już w domu, to okazuje się, że na udkach chyba jest zbyt luźno. Rozmiar mniejszy był zdecydowanie za mały a do wtorku nie znajdę innego fasonu.
Silije, czy ten luz na udach nie przeszkadza Emilce?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post sob, 02 paź 2010 - 23:27
Post #18

Kupiłam w końcu ten z gumą.
W sumie nie miałam wyboru, bo tylko ten model był w naszym rozmiarze, ten drugi chcieli mi sprowadzić ale ja potrzebuję już na wtorek, więc brałam co było icon_smile.gif
Tylko jak na spokojnie mierzyliśmy już w domu, to okazuje się, że na udkach chyba jest zbyt luźno. Rozmiar mniejszy był zdecydowanie za mały a do wtorku nie znajdę innego fasonu.
Silije, czy ten luz na udach nie przeszkadza Emilce?
Tuni
pon, 04 paź 2010 - 21:45
A jeszcze pytanko laika:
Czy to się zakłada na gołe ciało czy na coś?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 04 paź 2010 - 21:45
Post #19

A jeszcze pytanko laika:
Czy to się zakłada na gołe ciało czy na coś?
Silije
pon, 04 paź 2010 - 22:27
Dzieciom zakładam na gołe ciało. Sobie na cienki stanik.

Emilce luz na udach robi o tyle różnicę, że przy pierwszym zanurzaniu jest mniej przyjemnie, bo jej od razu wpływa chłodna woda do środka. Ale potem już ją grzeje - dzieci rozbierane z pianki po wyjściu z wody mają cieplutkie ciało.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 04 paź 2010 - 22:27
Post #20

Dzieciom zakładam na gołe ciało. Sobie na cienki stanik.

Emilce luz na udach robi o tyle różnicę, że przy pierwszym zanurzaniu jest mniej przyjemnie, bo jej od razu wpływa chłodna woda do środka. Ale potem już ją grzeje - dzieci rozbierane z pianki po wyjściu z wody mają cieplutkie ciało.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
> Kombinezon/ pianka do pÅ‚ywania, jak dobrać?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 10:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama