Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Migrena

> 
lea

Go??







post pią, 04 lip 2003 - 14:30
Post #1

Mój mąz cierpi na migrene , miewa okropne ataki, bywa tak, że ma zawroty głowy, ruszyć sie nie może, każdy dźwięk i światło przeszkadza:(
Jak narazie przy atakach zażywał lek o nazwie Benalpharm - leki te były bułgarskiej produkcji. Niestety te leki są już niedostepne w Polsce. Mąż wypróbował bardzo wiele leków p. bólowych typu : Apap, Nurofen forte, Ibuprom Forte, Aspiryna migrena itp. nic nie skutkuje icon_sad.gif czy znacie może naprawdę dobre , skuteczne leki, których cena nas nie porazi ? Bo Pani w aptece zaproponowała nam 2szt. tabletek za 34zł !!!

pozdrawiam - lea
Magenta
pią, 04 lip 2003 - 14:43
Bardzo mocny przeciwbólowy lek to Ketonal. Na receptę. A co do migren - mają one różne podłoże.

Moja mama - migreny na tle niskiego ciśnienia /60/40!!/
Siostra mamy - szkodzony nerw trójdzielny - migreny nie do zniesienia.
Siostra taty - farmaceutka. Łyka jedynie skuteczne leki, których nazwy nie znam, ale jedna tabletka kosztuje ok. 5ozł icon_eek.gif

Leuś - niech Andrzej porządnie się przebada. Zależnie od przyczyny zapisze mu lekarz odpowiednie środki.

Życzę bezmigrenowych chwil!!!

Magenta
Magenta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,606
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 09:22
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 611

GG:


post pią, 04 lip 2003 - 14:43
Post #2

Bardzo mocny przeciwbólowy lek to Ketonal. Na receptę. A co do migren - mają one różne podłoże.

Moja mama - migreny na tle niskiego ciśnienia /60/40!!/
Siostra mamy - szkodzony nerw trójdzielny - migreny nie do zniesienia.
Siostra taty - farmaceutka. Łyka jedynie skuteczne leki, których nazwy nie znam, ale jedna tabletka kosztuje ok. 5ozł icon_eek.gif

Leuś - niech Andrzej porządnie się przebada. Zależnie od przyczyny zapisze mu lekarz odpowiednie środki.

Życzę bezmigrenowych chwil!!!

Magenta

--------------------

agutek
pią, 04 lip 2003 - 14:54
To i tu wrzucę tego linka.
https://hendrys.republika.pl/
Proponuję szczegółowo przeczytać - choć długie.
Leki są tylko metodą na chwilowe lepsze samopoczucie. Czasem lepiej jest poszukać przyczyny niż wciąż walczyć ze skutkiem.

pozdrawiam - agutek
agutek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 577
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 22:10
Nr użytkownika: 404




post pią, 04 lip 2003 - 14:54
Post #3

To i tu wrzucę tego linka.
https://hendrys.republika.pl/
Proponuję szczegółowo przeczytać - choć długie.
Leki są tylko metodą na chwilowe lepsze samopoczucie. Czasem lepiej jest poszukać przyczyny niż wciąż walczyć ze skutkiem.

pozdrawiam - agutek
Anuk
pią, 04 lip 2003 - 15:29
Lea, te pospolite leki p/bolowe na bazie paracetamolu bardzo niewiele pomagają. Mnie pomaga SARIDON. Nie jest drogi, a działa (nicałe 4,00 zł pudełko chyba 10-12 tabletek)

Czasem tak mnie boli, że aż mdli, światło i dzwięki są nie do zniesienia, wiem coś o tym icon_sad.gif
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pią, 04 lip 2003 - 15:29
Post #4

Lea, te pospolite leki p/bolowe na bazie paracetamolu bardzo niewiele pomagają. Mnie pomaga SARIDON. Nie jest drogi, a działa (nicałe 4,00 zł pudełko chyba 10-12 tabletek)

Czasem tak mnie boli, że aż mdli, światło i dzwięki są nie do zniesienia, wiem coś o tym icon_sad.gif

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Kreska
pią, 04 lip 2003 - 19:43
Mi zycie (egzystencje jakakolwiek przy migrenie) ratuje cinarizina i drink.
To sa bole zwiazane ze slabym dotlenieniem mozgu, gdy poszlam do lekarza uslyszalam: alkohol pani pomaga? bardzo dobrze i tyle.
Kreska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 433
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 21:02
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 451




post pią, 04 lip 2003 - 19:43
Post #5

Mi zycie (egzystencje jakakolwiek przy migrenie) ratuje cinarizina i drink.
To sa bole zwiazane ze slabym dotlenieniem mozgu, gdy poszlam do lekarza uslyszalam: alkohol pani pomaga? bardzo dobrze i tyle.

--------------------
user posted imageKreska
lea

Go??







post pią, 04 lip 2003 - 23:16
Post #6

Mój mąż mail bardzo szczególowe badania, włącznie z rezonansem magnetycznym i tomografia komputerową, EEG...migrena poprostu go napada... niespodziewanie identycznie jak jego matkę, próbowali leczyć.. bezskutecznie, leczyli poprzez akupunkturę, akupresurę i bezskutecznie. U nich migrena jest powiązana z gwałtowną zmianą pogody lub w innych okolicznosciach
często mężowi mierzę ciśnienie i zauważyłam,ze w czasie trwania migreny dolne ciśnienie jest podwyższone np. 150/100 ale tylko w czasie ataków migrenowych...

ketonal ani saroidon nnie pomaga icon_sad.gif

pozdrawiam - lea
sylwiakrol
pią, 04 lip 2003 - 23:47
Lea,a może pyralgin i podobne czyli veramid,gardan,antineuralgiae,pyramidon.
Ponoć pyralgin jest najmocniejszym lekiem spośród nienarkotyków.
Te leki raczej nie są drogie a są skuteczne.
sylwiakrol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,066
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:00
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 135




post pią, 04 lip 2003 - 23:47
Post #7

Lea,a może pyralgin i podobne czyli veramid,gardan,antineuralgiae,pyramidon.
Ponoć pyralgin jest najmocniejszym lekiem spośród nienarkotyków.
Te leki raczej nie są drogie a są skuteczne.

--------------------
Jestem mamą już 7-letniego Arturka, kochanego łobuziaka i słodkiej malutkiej dziewczynki


lea

Go??







post sob, 05 lip 2003 - 09:36
Post #8

Sylwuś

pyralginę, veramid i gardan brał i nic icon_sad.gif miał takie ataki, że brał gardan wraz z benalpharpem - wtedy dopiero puszczało icon_sad.gif
koniecznie musimy znależć cos skutecznego, bo to jest ból nie do wytrzymania. Maja w aptece jakieś saszetki 6 sztuk to 24zł no ale jak nic nie podziala bedzie trzeba kupić.

A powiem Wam jeszcze, że mąż brał nawet tak silny lek jak tramal i nie poskutkował icon_sad.gif

lea
aneea
sob, 05 lip 2003 - 10:09
Lea, moj maz tez jest migrenowcem icon_sad.gif.
Heh, wlasnie dzis rano dopadl go kolejny atak...
U niego migrena rowniez ma podloze dziedziczne (tesc miewa migreny, ale nie az tak silne). Ataki zwykle wystepuja jako skutek silnego stresu, napiecia, sporadycznie z powodu pogody.
Probuje go wygonic do neurologa na badania, ale kurcze, nie da rady icon_evil.gif .
Sama niejako zaocznie konsultowalam sie w jego sprawie u specjalisty, i udalo mi sie nawet zdobyc lek p/migrenowy (nie pamietam nazwy niestety).. co z tego, skoro niby mu pomaga, ale z kolei chodzi caly dzien nieprzytomny i senny icon_confused.gif . Nie wiadomo co gorsze??

Jedynym lekiem p/bolowym, ktory mu pomaga to Thomapyrin - to bardzo silny lek icon_cry.gif .
Kupujemy go w Niemczech, poniewaz polski odpowiednik tego leku (choc sklad identyczny) nie dziala jak niemiecki odpowiednik.
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
Skąd: ŚLĄSK
Nr użytkownika: 600

GG:


post sob, 05 lip 2003 - 10:09
Post #9

Lea, moj maz tez jest migrenowcem icon_sad.gif.
Heh, wlasnie dzis rano dopadl go kolejny atak...
U niego migrena rowniez ma podloze dziedziczne (tesc miewa migreny, ale nie az tak silne). Ataki zwykle wystepuja jako skutek silnego stresu, napiecia, sporadycznie z powodu pogody.
Probuje go wygonic do neurologa na badania, ale kurcze, nie da rady icon_evil.gif .
Sama niejako zaocznie konsultowalam sie w jego sprawie u specjalisty, i udalo mi sie nawet zdobyc lek p/migrenowy (nie pamietam nazwy niestety).. co z tego, skoro niby mu pomaga, ale z kolei chodzi caly dzien nieprzytomny i senny icon_confused.gif . Nie wiadomo co gorsze??

Jedynym lekiem p/bolowym, ktory mu pomaga to Thomapyrin - to bardzo silny lek icon_cry.gif .
Kupujemy go w Niemczech, poniewaz polski odpowiednik tego leku (choc sklad identyczny) nie dziala jak niemiecki odpowiednik.
Izunia
sob, 05 lip 2003 - 22:44
icon_smile.gif Witam icon_smile.gif
Ojjj migrena, wiem coś o tym icon_sad.gif Straszne bóle głowy, wymioty,
drażni światło, dźwięki icon_sad.gif Mam do tego jeszcze straszny ból pod prawą łopatką.
W moim przypadku, migrena jest związana z hormonami.
Lekarka przepisała mi CATAFLAM 50. Tabletki te zażywa się w momencie, gdy tylko poczuje się ból. Ja od razu po połknięciu jej, kładę się i staram zasnąć. Jak na razie pomaga icon_smile.gif

Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej bóli migrenowych
Iza z rodzinką

Izunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 262
Dołączył: sob, 01 mar 03 - 02:13
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 92

GG:


post sob, 05 lip 2003 - 22:44
Post #10

icon_smile.gif Witam icon_smile.gif
Ojjj migrena, wiem coś o tym icon_sad.gif Straszne bóle głowy, wymioty,
drażni światło, dźwięki icon_sad.gif Mam do tego jeszcze straszny ból pod prawą łopatką.
W moim przypadku, migrena jest związana z hormonami.
Lekarka przepisała mi CATAFLAM 50. Tabletki te zażywa się w momencie, gdy tylko poczuje się ból. Ja od razu po połknięciu jej, kładę się i staram zasnąć. Jak na razie pomaga icon_smile.gif

Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej bóli migrenowych
Iza z rodzinką

edyska
pon, 07 lip 2003 - 15:15
Lea,
współczuję mężowi, bo sama jestem migrenowcem (odziedziczyłam po tacie i babci). Wiem jak to jest, gdy dopada atak i człowiek nie jest w stanie funkcjonować.
Jest lek, który przepisał mi neurolog i który mi pomagał, nazywa się Immigran, ale jest cholernie drogi (ok. 140zł za opak. - 2 tabletki). Czasami go kupowałam, żeby mieć w razie np. ataku w dniu egzaminu itp. Ale finansowo ciężko taką cenę wytrzymać.
Teraz, na szczęście, już nie muszę go używać, bo pediatra moich dzieciaków, który zna moje problemy zaproponował mi lek, który robi się na zamówienie w aptece (oczywiście na receptę) i kosztuje ok. 5 zl za 10szt.
Spróbuję z torebki przepisać, ale jest b. niewyraźnie napisane, więc mogą być błędy:
Novalgin 0,5
Coff n.bem. 0,1
Codeini phosp 0,02
Watn (? -b. niewyraźnie) salic. 0,15
Zapytajcie lekarza, może warto ten zestaw wypróbować.
Na pocieszenie dodam, że z wiekiem bóle migrenowe są coraz rzadsze, a później mijają. Mój tata skończył 60 lat i w zasadzie nie ma już ataków. Oby do 60-tki.
pozdrowienia dla Ciebie i męża
edyska icon_smile.gif
edyska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 61
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 13:04
Skąd: z Gdańska
Nr użytkownika: 416




post pon, 07 lip 2003 - 15:15
Post #11

Lea,
współczuję mężowi, bo sama jestem migrenowcem (odziedziczyłam po tacie i babci). Wiem jak to jest, gdy dopada atak i człowiek nie jest w stanie funkcjonować.
Jest lek, który przepisał mi neurolog i który mi pomagał, nazywa się Immigran, ale jest cholernie drogi (ok. 140zł za opak. - 2 tabletki). Czasami go kupowałam, żeby mieć w razie np. ataku w dniu egzaminu itp. Ale finansowo ciężko taką cenę wytrzymać.
Teraz, na szczęście, już nie muszę go używać, bo pediatra moich dzieciaków, który zna moje problemy zaproponował mi lek, który robi się na zamówienie w aptece (oczywiście na receptę) i kosztuje ok. 5 zl za 10szt.
Spróbuję z torebki przepisać, ale jest b. niewyraźnie napisane, więc mogą być błędy:
Novalgin 0,5
Coff n.bem. 0,1
Codeini phosp 0,02
Watn (? -b. niewyraźnie) salic. 0,15
Zapytajcie lekarza, może warto ten zestaw wypróbować.
Na pocieszenie dodam, że z wiekiem bóle migrenowe są coraz rzadsze, a później mijają. Mój tata skończył 60 lat i w zasadzie nie ma już ataków. Oby do 60-tki.
pozdrowienia dla Ciebie i męża
edyska icon_smile.gif
edinka

Go??







post czw, 06 paź 2016 - 01:16
Post #12

W Klinice Psychomedic sprawdźcie sobie neurologów. Uważa, że warto się zgłosić od tej kliniki na konsultacje. Można się zarejestrować pod nr 22 253 88 88. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skutecznie pozbyć się problemu. Migrena jest bardzo męcząca, dlatego też warto się jej pozbyć.
moniczzka
wto, 22 lis 2016 - 15:32
na migrenę rzadko pomagają tabletki, naprawdę. Ziółka, sen, brak stresu i trzeba sie tabletami tylko wspomagać
moniczzka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: pon, 29 lut 16 - 15:02
Nr użytkownika: 47,208




post wto, 22 lis 2016 - 15:32
Post #13

na migrenę rzadko pomagają tabletki, naprawdę. Ziółka, sen, brak stresu i trzeba sie tabletami tylko wspomagać
Red_Rose
pon, 13 lut 2017 - 09:57
Ja uważam, że najlepiej by było jakby mąż poszedł z tym problemem do lekarza. On dobierze mu odpowiednie leczenie.
Red_Rose


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: czw, 01 gru 16 - 10:34
Nr użytkownika: 48,496




post pon, 13 lut 2017 - 09:57
Post #14

Ja uważam, że najlepiej by było jakby mąż poszedł z tym problemem do lekarza. On dobierze mu odpowiednie leczenie.
Peggie
pon, 12 cze 2017 - 12:02
kiedy mnie dopada migrena to pomaga mi leżenie na płasko i okłady z lodu.
Peggie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 363
Dołączył: czw, 23 mar 17 - 13:11
Nr użytkownika: 49,066




post pon, 12 cze 2017 - 12:02
Post #15

kiedy mnie dopada migrena to pomaga mi leżenie na płasko i okłady z lodu.
muppet
śro, 14 cze 2017 - 17:24
Mi póki co pomagają tabletki. I odstawiłam alkohol, bo wywołuje migreny.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post śro, 14 cze 2017 - 17:24
Post #16

Mi póki co pomagają tabletki. I odstawiłam alkohol, bo wywołuje migreny.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 28 cze 2017 - 00:23
Post #17

Stosowanie tabletek na dłuższą metę nie jest zdrowe, mocno obciążasz wątrobę. Migreny należy leczyć, nie tylko blokować ból. Nie wiem, może nie słyszałyście, ale w przypadku takich bólów na ogół zalecany jest kwas tolfenamowy - https://portal.abczdrowie.pl/kwas-tolfenamo...-ma-wlasciwosci . Ma właściwości lecznicze i jest bezpieczniejszy dla organizmu, dlatego to pierwszy środek, który jest przepisywany przez lekarzy w przypadku migren
Mamineczka
śro, 09 sie 2017 - 14:12
Próbowałam wielu sposobów na walkę z migreną jednak przynosiły one wymierne skutki. W końcu znajoma poleciła mi refleksoterapię w katowickim rehamedzie i stwierdziła, że spróbować nie zaszkodzi. Już na pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta wyjaśnił mi, że będzie potrzebne kilka takich sesji aby ból ustąpił. Faktycznie po 2 pierwszych masażach był dużo lżejszy a po 6 serii całkowicie odpuścił. Przede mną jeszcze 4 takie zbiegi i mam nadziej, że migreny nie powrócą.
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post śro, 09 sie 2017 - 14:12
Post #18

Próbowałam wielu sposobów na walkę z migreną jednak przynosiły one wymierne skutki. W końcu znajoma poleciła mi refleksoterapię w katowickim rehamedzie i stwierdziła, że spróbować nie zaszkodzi. Już na pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta wyjaśnił mi, że będzie potrzebne kilka takich sesji aby ból ustąpił. Faktycznie po 2 pierwszych masażach był dużo lżejszy a po 6 serii całkowicie odpuścił. Przede mną jeszcze 4 takie zbiegi i mam nadziej, że migreny nie powrócą.
BarbaraMM
pon, 14 sie 2017 - 14:27
Mało osób wie, że w leczeniu bóli migrenowych pomaga botoks, nie polecam i nie odradzam, jedynie zachęcam do zainteresowania się tematem.
BarbaraMM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 30
Dołączył: wto, 08 gru 15 - 11:10
Nr użytkownika: 46,854




post pon, 14 sie 2017 - 14:27
Post #19

Mało osób wie, że w leczeniu bóli migrenowych pomaga botoks, nie polecam i nie odradzam, jedynie zachęcam do zainteresowania się tematem.
muppet
śro, 23 sie 2017 - 13:47
Serio? A niby w jaki sposób botoks oddziałuje na migreny?
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post śro, 23 sie 2017 - 13:47
Post #20

Serio? A niby w jaki sposób botoks oddziałuje na migreny?
> Migrena
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 03:30
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama