Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Pigułki-skutki uboczne

> 
KasiaK
czw, 29 sty 2004 - 10:27
KOchane Kobiety, od dwoch tygodni biore tabletki Diane-35 i mam bardzo zle samopoczucie, bolace piersi, brak ochoty na seks, czy Wy tez macie takie skutki uboczne?Czy zmienic tabletki? Czy to minie po jakims czasie? Poradzcie cos, dziekuje
KasiaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: śro, 10 gru 03 - 09:29
SkÄ…d: Gorlice
Nr użytkownika: 1,242

GG:


post czw, 29 sty 2004 - 10:27
Post #1

KOchane Kobiety, od dwoch tygodni biore tabletki Diane-35 i mam bardzo zle samopoczucie, bolace piersi, brak ochoty na seks, czy Wy tez macie takie skutki uboczne?Czy zmienic tabletki? Czy to minie po jakims czasie? Poradzcie cos, dziekuje

--------------------
Kasia
Natasha
czw, 29 sty 2004 - 10:33
Dwa tygodnie to jeszcze za mało czasu, myślę, że musisz poczekać jakieś trzy cykle. Jeśli będzie tak nadal, to koniecznie do lekarza, niech da Ci inne. Ja brałam kiedyś Cilest i chciałam go odstawić. Zatrzymał mi się okres, który wywoływano mi zastrzykami, miałam tragiczne objawy typu wilczy głód, deprecha. Teraz też się zastanawiam, ale już nad zastrzykiem. Chociaż jaka by nie była postać, to wiadomo, że to chemia i paskudztwo icon_sad.gif
Natasha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 678
Dołączył: pon, 01 wrz 03 - 09:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,023

GG:


post czw, 29 sty 2004 - 10:33
Post #2

Dwa tygodnie to jeszcze za mało czasu, myślę, że musisz poczekać jakieś trzy cykle. Jeśli będzie tak nadal, to koniecznie do lekarza, niech da Ci inne. Ja brałam kiedyś Cilest i chciałam go odstawić. Zatrzymał mi się okres, który wywoływano mi zastrzykami, miałam tragiczne objawy typu wilczy głód, deprecha. Teraz też się zastanawiam, ale już nad zastrzykiem. Chociaż jaka by nie była postać, to wiadomo, że to chemia i paskudztwo icon_sad.gif

--------------------
user posted image
KasiaK
czw, 29 sty 2004 - 10:57
U mnie tez jest wilczy apetyt, ciagle mysle o jedzieniu, no i ciagle przygnebienie, poza tym martwi mnie brak ochoty na seks, zupelnie stracilam na to ochote, maz tez sie martwi icon_lol.gif icon_redface.gif , no, ale poczekam jeszcze...., dziekuje
KasiaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: śro, 10 gru 03 - 09:29
SkÄ…d: Gorlice
Nr użytkownika: 1,242

GG:


post czw, 29 sty 2004 - 10:57
Post #3

U mnie tez jest wilczy apetyt, ciagle mysle o jedzieniu, no i ciagle przygnebienie, poza tym martwi mnie brak ochoty na seks, zupelnie stracilam na to ochote, maz tez sie martwi icon_lol.gif icon_redface.gif , no, ale poczekam jeszcze...., dziekuje

--------------------
Kasia
amania
czw, 29 sty 2004 - 14:26
Kasiu ja brałam Dianę kilka lat, z przerwą na ciążę i karmienie.
Jakiś wielkich efektów ubocznych u siebie nie zauważyłam, oprócz barku wyżej wspominanej ochoty.
Nie biorę ich od 16 miesięcy, tzn. żadnych hormonów nie biorę.
Ochota jednak ciÄ…gle nie wraca....
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 29 sty 2004 - 14:26
Post #4

Kasiu ja brałam Dianę kilka lat, z przerwą na ciążę i karmienie.
Jakiś wielkich efektów ubocznych u siebie nie zauważyłam, oprócz barku wyżej wspominanej ochoty.
Nie biorę ich od 16 miesięcy, tzn. żadnych hormonów nie biorę.
Ochota jednak ciÄ…gle nie wraca....

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
KasiaK
piÄ…, 30 sty 2004 - 08:57
U mnie juz w ciazy hormony bardzo szalaly i mialam wzmozona ochote icon_redface.gif , potem po urodzeni również, teraz odkad biore tabletki, nie chce mi sie kochac, wcale, poza tym jestem rozdrazniona, ale tak jak radzicie poczekam jeszcze troche, moze cos sie zmieni...
KasiaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: śro, 10 gru 03 - 09:29
SkÄ…d: Gorlice
Nr użytkownika: 1,242

GG:


post piÄ…, 30 sty 2004 - 08:57
Post #5

U mnie juz w ciazy hormony bardzo szalaly i mialam wzmozona ochote icon_redface.gif , potem po urodzeni również, teraz odkad biore tabletki, nie chce mi sie kochac, wcale, poza tym jestem rozdrazniona, ale tak jak radzicie poczekam jeszcze troche, moze cos sie zmieni...

--------------------
Kasia
OlivkaMamaNorber...
sob, 31 sty 2004 - 22:02
Diane35 to jedne z najbardziej szkodliwych tabletek na rynku. Bardzo obciążają wątrobę. Poza tym to nie są typowe tabletki antykoncepcyjne tylko lecznicze i wiele kobiet zachodzi przy ich stosowaniu w ciążę.
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post sob, 31 sty 2004 - 22:02
Post #6

Diane35 to jedne z najbardziej szkodliwych tabletek na rynku. Bardzo obciążają wątrobę. Poza tym to nie są typowe tabletki antykoncepcyjne tylko lecznicze i wiele kobiet zachodzi przy ich stosowaniu w ciążę.
lea

Go??







post nie, 01 lut 2004 - 10:11
Post #7

ja biorę Diane35 z powodu podwyższonego testosteronu, w momencie kiedy zaczęłam je brać był ból piersi, który po pewnym czasie ustał. Samopoczucie i ochota na sex ok. icon_smile.gif
mimi
nie, 01 lut 2004 - 11:15
Diane 35, to lekarstwo, a działanie antykoncepcyje tych tabletek
to jedynie efekt jakby uboczny icon_wink.gif
Leczyłam się przez prawie rok.... i pochorowałam się bardziej. icon_mad.gif
Faktycznie obciążają wątrobę, powodują nasilanie stanów depresyjnych,
migren, stany zakrzepowe, itd.
Ja wszystko właściwie przerabiałam po Dianie.
A potem jeszcze bardzo długie leczenie u szeregu specjalistów. icon_sad.gif
Odradzam DianÄ™ 35 jak tylko mogÄ™.
Ale z drugiej strony każdy organizm jest inny,
a wybór należy do Ciebie icon_wink.gif

Pozdrawiam
mimi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: śro, 15 paź 03 - 22:09
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,115

GG:


post nie, 01 lut 2004 - 11:15
Post #8

Diane 35, to lekarstwo, a działanie antykoncepcyje tych tabletek
to jedynie efekt jakby uboczny icon_wink.gif
Leczyłam się przez prawie rok.... i pochorowałam się bardziej. icon_mad.gif
Faktycznie obciążają wątrobę, powodują nasilanie stanów depresyjnych,
migren, stany zakrzepowe, itd.
Ja wszystko właściwie przerabiałam po Dianie.
A potem jeszcze bardzo długie leczenie u szeregu specjalistów. icon_sad.gif
Odradzam DianÄ™ 35 jak tylko mogÄ™.
Ale z drugiej strony każdy organizm jest inny,
a wybór należy do Ciebie icon_wink.gif

Pozdrawiam

--------------------
mimi
lea

Go??







post nie, 01 lut 2004 - 21:33
Post #9

mimi

mnie Diane35 tylko pomaga, nie mam żadnych skutków ubocznych, poprawila mi sie cera, mniej owłosienia ( a z tym miewam kłopoty icon_sad.gif ) abiore Diane 35 juz dlugie lata oczywiście z przerwami ... ale tak jak napisalaś wyżej każdy organizm inaczej na to reaguje ...
KasiaK
pon, 02 lut 2004 - 13:58
Ja tez mam klopoty z owlosieniem i cera icon_rolleyes.gif , dlatego (miedzy innymi) polecono mi Diane-35, jako poza lecznictwem środek antykoncepcyjny icon_smile.gif , pozdrawiam, teraz czuję sie troszke lepiej, jakby część dolegliwości minęło, icon_wink.gif
KasiaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: śro, 10 gru 03 - 09:29
SkÄ…d: Gorlice
Nr użytkownika: 1,242

GG:


post pon, 02 lut 2004 - 13:58
Post #10

Ja tez mam klopoty z owlosieniem i cera icon_rolleyes.gif , dlatego (miedzy innymi) polecono mi Diane-35, jako poza lecznictwem środek antykoncepcyjny icon_smile.gif , pozdrawiam, teraz czuję sie troszke lepiej, jakby część dolegliwości minęło, icon_wink.gif

--------------------
Kasia
KasiaK
pon, 02 lut 2004 - 13:59
Tylko z tym seksem kiepsko, mąż narzeka icon_redface.gif może jeszcze przejdzie...czekamy
KasiaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: śro, 10 gru 03 - 09:29
SkÄ…d: Gorlice
Nr użytkownika: 1,242

GG:


post pon, 02 lut 2004 - 13:59
Post #11

Tylko z tym seksem kiepsko, mąż narzeka icon_redface.gif może jeszcze przejdzie...czekamy

--------------------
Kasia
Pecia
pon, 02 lut 2004 - 14:02
ja bralam kiedys cilest, dobrze sie czylam ale wspomnianej ochoty nie bylo icon_wink.gif teraz mam wkladke i jest super icon_cool.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pon, 02 lut 2004 - 14:02
Post #12

ja bralam kiedys cilest, dobrze sie czylam ale wspomnianej ochoty nie bylo icon_wink.gif teraz mam wkladke i jest super icon_cool.gif
katiek
śro, 04 lut 2004 - 16:08
Mi lekarz dał Milvane (trójfazowa-jednofazowe też źle tolerowałam)i kazał przyjść po 3 tygodniach i jeśli będzie dobrze-da mi receptę na jeszcze a jak źle to zmienimy.
A może ktoś chce kupić Femoden bo mi zalega-ważny do 2005 roku chyba?
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 04 lut 2004 - 16:08
Post #13

Mi lekarz dał Milvane (trójfazowa-jednofazowe też źle tolerowałam)i kazał przyjść po 3 tygodniach i jeśli będzie dobrze-da mi receptę na jeszcze a jak źle to zmienimy.
A może ktoś chce kupić Femoden bo mi zalega-ważny do 2005 roku chyba?
domi
czw, 05 lut 2004 - 14:25
CYTAT(KasiaK)
Tylko z tym seksem kiepsko, mąż narzeka icon_redface.gif może jeszcze przejdzie...czekamy


W moim przypadku to sie tylko pogarszało. Nawet po odstawieniu nie było poprawy przez kilka m-cy. Dopiero niedawno zaczęłam się ajkby otwierać na sex ale do poprzedniego temperamentu to mi jeszcze wieeeleeee brakuje icon_sad.gif .
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post czw, 05 lut 2004 - 14:25
Post #14

CYTAT(KasiaK)
Tylko z tym seksem kiepsko, mąż narzeka icon_redface.gif może jeszcze przejdzie...czekamy


W moim przypadku to sie tylko pogarszało. Nawet po odstawieniu nie było poprawy przez kilka m-cy. Dopiero niedawno zaczęłam się ajkby otwierać na sex ale do poprzedniego temperamentu to mi jeszcze wieeeleeee brakuje icon_sad.gif .

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
haga
czw, 05 lut 2004 - 17:02
Mnie bolały piersi, które później urosły. A po kilku miesiącach nabrałam wody, spuchłam. No i przytyłam.
haga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 186
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 16:08
Nr użytkownika: 721




post czw, 05 lut 2004 - 17:02
Post #15

Mnie bolały piersi, które później urosły. A po kilku miesiącach nabrałam wody, spuchłam. No i przytyłam.
i.
czw, 05 lut 2004 - 17:29
Wszystko zależy od tego jak dobrze dobrana jest pigułka. Przy prawidłowym doborze nie powinno być skutków ubocznych, ew. powinny przejść po 2-3 cyklach.
Ja przy braniu Cilest-u miałam bóle głowy, mdłości i non stop krwawiłam, ginekolog zapewniał, że to przejdzie najdalej po 3 m-cach, ale nie dałam rady tyle czekać i odstawiłam. Podobnie było przy Cerazette.
Przy Rigevidonie i Trinordiolu czułam się fantastycznie - żadnego tycia, depresji ani bolących piersi. Jedyny mankament przy braniu pigułek to brak ochoty na seks - z tym, że nie wiem czy to nie sugestia wink.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 05 lut 2004 - 17:29
Post #16

Wszystko zależy od tego jak dobrze dobrana jest pigułka. Przy prawidłowym doborze nie powinno być skutków ubocznych, ew. powinny przejść po 2-3 cyklach.
Ja przy braniu Cilest-u miałam bóle głowy, mdłości i non stop krwawiłam, ginekolog zapewniał, że to przejdzie najdalej po 3 m-cach, ale nie dałam rady tyle czekać i odstawiłam. Podobnie było przy Cerazette.
Przy Rigevidonie i Trinordiolu czułam się fantastycznie - żadnego tycia, depresji ani bolących piersi. Jedyny mankament przy braniu pigułek to brak ochoty na seks - z tym, że nie wiem czy to nie sugestia wink.gif
Potwora
sob, 07 lut 2004 - 15:51
Myślę, że to już jest regułą - u mnie także - jeżeli nie było żadnych dolegliwosci po pigułach, świetne samopoczucie - brak libido. Jeżeli jakaś tam ochota była - pojawiały się albo bóle brzucha, albo głowy, albo opuchnięcia icon_sad.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post sob, 07 lut 2004 - 15:51
Post #17

Myślę, że to już jest regułą - u mnie także - jeżeli nie było żadnych dolegliwosci po pigułach, świetne samopoczucie - brak libido. Jeżeli jakaś tam ochota była - pojawiały się albo bóle brzucha, albo głowy, albo opuchnięcia icon_sad.gif
2 szkraby
pon, 16 lut 2004 - 12:24
Warto poczekać cały jeden cykl, jeśli nie przejdzie to może udaj się do swojego lekarza, może Ci poleci jednak coś innego.

Ja teraz zastanawiam się nad zastrzykiem, ale nie jestem do końca do niego przekonana.
2 szkraby


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 368
Dołączył: nie, 23 lis 03 - 10:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,206




post pon, 16 lut 2004 - 12:24
Post #18

Warto poczekać cały jeden cykl, jeśli nie przejdzie to może udaj się do swojego lekarza, może Ci poleci jednak coś innego.

Ja teraz zastanawiam się nad zastrzykiem, ale nie jestem do końca do niego przekonana.

--------------------



i.
pon, 16 lut 2004 - 12:41
Aleks mnie lekarz odradzał zastrzyk. Mówił, że wiele kobiet źle sie po nim czuje, a jeśli kobieta karmi to nie można jej podać odpowiednich hormonów poprawiających jej stan. Trzeba czekać, aż Depo Provera przestanie działać czyli ok. 3 m-ce. A jeśli mam krawić te 3 m-ce lub ma mi pękać głowa albo jeszcze co innego - to dziękuję icon_confused.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pon, 16 lut 2004 - 12:41
Post #19

Aleks mnie lekarz odradzał zastrzyk. Mówił, że wiele kobiet źle sie po nim czuje, a jeśli kobieta karmi to nie można jej podać odpowiednich hormonów poprawiających jej stan. Trzeba czekać, aż Depo Provera przestanie działać czyli ok. 3 m-ce. A jeśli mam krawić te 3 m-ce lub ma mi pękać głowa albo jeszcze co innego - to dziękuję icon_confused.gif
Natasha
pon, 16 lut 2004 - 17:38
Ja także kiedyś brałam cilest i pamiętam, że nie najlepiej po nim się czułam. Pamiętam bóle głowy, ogromny apetyt i zanik libido. Teraz po rozmowie z moim ginem doszła do wniosku, że za hormnony to ja dziękuję. To dla mnie paradoks. Po co mam brać coś, co powinno spowodować, żeby seks był bezpieczny, radosny, a tak w rzeczywistości spowoduje odwrotne działanie... I tak na prawdę jest to przecież chemia. Nikt nie może mi zagwarantować, że jest to zupełnie obojętne dla mojego dziecka lub jego dzieci...
Natasha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 678
Dołączył: pon, 01 wrz 03 - 09:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,023

GG:


post pon, 16 lut 2004 - 17:38
Post #20

Ja także kiedyś brałam cilest i pamiętam, że nie najlepiej po nim się czułam. Pamiętam bóle głowy, ogromny apetyt i zanik libido. Teraz po rozmowie z moim ginem doszła do wniosku, że za hormnony to ja dziękuję. To dla mnie paradoks. Po co mam brać coś, co powinno spowodować, żeby seks był bezpieczny, radosny, a tak w rzeczywistości spowoduje odwrotne działanie... I tak na prawdę jest to przecież chemia. Nikt nie może mi zagwarantować, że jest to zupełnie obojętne dla mojego dziecka lub jego dzieci...

--------------------
user posted image
> PiguÅ‚ki-skutki uboczne
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 16:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama