Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Żywienie kota - kastrata

> 
CrazyMary
czw, 02 lut 2006 - 19:54
Mamy kota kastrata. Podobno jako kastrat powinien dostawać odpowiednią suchą karmę (nie moze być zwykły whiskas czy kit kat). kupujemy więc na wagę w sklepie zoologicznym, ale ta karma kosztuje od 24 do 30 zł za kg. Postanowiłam zakupic gdzieś duze opakowanie takiej karmy, żeby wyszło taniej niż kupowanie na wagę. Mam z kim się podzielić.

Jak przeglądam ofertę sklepów internetowych, karmy jest masa, ale wcale nie piszą, co dla kastrata, a co nie. Tylko - dla młodych, dla starych...

Napiszcie czym karmicie swoje kastraty - jaka karma jest odpowiednia i smaczna wink.gif Z rozsÄ…dnÄ… cenÄ… icon_smile.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post czw, 02 lut 2006 - 19:54
Post #1

Mamy kota kastrata. Podobno jako kastrat powinien dostawać odpowiednią suchą karmę (nie moze być zwykły whiskas czy kit kat). kupujemy więc na wagę w sklepie zoologicznym, ale ta karma kosztuje od 24 do 30 zł za kg. Postanowiłam zakupic gdzieś duze opakowanie takiej karmy, żeby wyszło taniej niż kupowanie na wagę. Mam z kim się podzielić.

Jak przeglądam ofertę sklepów internetowych, karmy jest masa, ale wcale nie piszą, co dla kastrata, a co nie. Tylko - dla młodych, dla starych...

Napiszcie czym karmicie swoje kastraty - jaka karma jest odpowiednia i smaczna wink.gif Z rozsÄ…dnÄ… cenÄ… icon_smile.gif

--------------------


Vera
czw, 20 kwi 2006 - 14:25
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=27018

Mój kocurek jada sobie PURINA PRO PLAN. W sklepach zoo mozna kupić paczki 400g po ok. 12 zł
Można też dawać Royal Cannin Young Male, ale jest troche droższe niestety.
Vera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 600
Dołączył: pią, 20 sty 06 - 10:19
Nr użytkownika: 4,643




post czw, 20 kwi 2006 - 14:25
Post #2

https://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=27018

Mój kocurek jada sobie PURINA PRO PLAN. W sklepach zoo mozna kupić paczki 400g po ok. 12 zł
Można też dawać Royal Cannin Young Male, ale jest troche droższe niestety.
ewabi
czw, 20 kwi 2006 - 20:16
Mój kastrat żywi się: Puriną pro plan, Puriną z odkłaczaczem (co to nie wiem jak sie nazywa), Nutro o smaku kurczaka, favoritem o smaku kurczaka i wołowiny, Royalem Light.
O ! I ostatnio jeszcze Puriną dla kotów wybrednych icon_evil.gif
ewabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,860
Dołączył: wto, 13 lip 04 - 10:54
Nr użytkownika: 1,925




post czw, 20 kwi 2006 - 20:16
Post #3

Mój kastrat żywi się: Puriną pro plan, Puriną z odkłaczaczem (co to nie wiem jak sie nazywa), Nutro o smaku kurczaka, favoritem o smaku kurczaka i wołowiny, Royalem Light.
O ! I ostatnio jeszcze Puriną dla kotów wybrednych icon_evil.gif

--------------------
Kocurek
czw, 20 kwi 2006 - 21:51
Wiecie, nigdy i nigdzie nie słyszałam żeby kastrat powinien jadać co innego niż "normalny" kot icon_rolleyes.gif
W podanym linku też nie znalazłam odpowiedzi, DLACZEGO TAK POWINNO BYĆ icon_question.gif
Nasz najstarszy kot w rodzinie ma 10 lat, jada normalnie i ma siÄ™ dobrze...
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post czw, 20 kwi 2006 - 21:51
Post #4

Wiecie, nigdy i nigdzie nie słyszałam żeby kastrat powinien jadać co innego niż "normalny" kot icon_rolleyes.gif
W podanym linku też nie znalazłam odpowiedzi, DLACZEGO TAK POWINNO BYĆ icon_question.gif
Nasz najstarszy kot w rodzinie ma 10 lat, jada normalnie i ma siÄ™ dobrze...


--------------------
ewabi
czw, 20 kwi 2006 - 22:23
Kocurku, pono dlatego, że zabieg jakoś wpływa na jego metabolizm i czegoś tam nie rozkłada tak jak powinien - nie pamiętam już fosforu czy wapnia czy jeszcze czegoś innego. W każdym razie weterynarz po zabiegu polecił karmić specjalnymi karmami (zakwaszającym mocz) i ryb nie dawać.
ewabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,860
Dołączył: wto, 13 lip 04 - 10:54
Nr użytkownika: 1,925




post czw, 20 kwi 2006 - 22:23
Post #5

Kocurku, pono dlatego, że zabieg jakoś wpływa na jego metabolizm i czegoś tam nie rozkłada tak jak powinien - nie pamiętam już fosforu czy wapnia czy jeszcze czegoś innego. W każdym razie weterynarz po zabiegu polecił karmić specjalnymi karmami (zakwaszającym mocz) i ryb nie dawać.

--------------------
Mika
piÄ…, 21 kwi 2006 - 00:36
[quote=Kocurek]Wiecie, nigdy i nigdzie nie słyszałam żeby kastrat powinien jadać co innego niż "normalny" kot icon_rolleyes.gif
W podanym linku też nie znalazłam odpowiedzi, DLACZEGO TAK POWINNO BYĆ icon_question.gif
Nasz najstarszy kot w rodzinie ma 10 lat, jada normalnie i ma siÄ™ dobrze...


widocznie sÄ… koty i koty icon_wink.gif

my na początku nie wiedzieliśmy,że należy kupić specjalną karmę
kot dostał kamieni,miał kilka operacji a i tak nadal cierpiał i niestety musieliśmy go uśpić icon_sad.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 21 kwi 2006 - 00:36
Post #6

[quote=Kocurek]Wiecie, nigdy i nigdzie nie słyszałam żeby kastrat powinien jadać co innego niż "normalny" kot icon_rolleyes.gif
W podanym linku też nie znalazłam odpowiedzi, DLACZEGO TAK POWINNO BYĆ icon_question.gif
Nasz najstarszy kot w rodzinie ma 10 lat, jada normalnie i ma siÄ™ dobrze...


widocznie sÄ… koty i koty icon_wink.gif

my na początku nie wiedzieliśmy,że należy kupić specjalną karmę
kot dostał kamieni,miał kilka operacji a i tak nadal cierpiał i niestety musieliśmy go uśpić icon_sad.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Vera
piÄ…, 21 kwi 2006 - 08:10
Jak to nie znalazłaś... prosze bardzo icon_wink.gif
Karmy dla kastratów mają obniżony pozion fosforu, magnezu i wapnia, ponieważ te pierwiastki stanowią skład tworzących się kamieni nerkowych. Karmę powinno się podawać jako "odkwaszacz". Można robić domieszki do zwykłej karmy, albo podawać np. miesiąc zwykła, miesiąc dla kastratów itd.
Bezwzględne podawanie karmy dla kastratów jest konieczne, kiedy kot ma już problemy z nerkami.

Mój poprzedni kot całe życie jadł whiskas i żył 14 lat. Ale umarł na chorobe nerek, niestety. Obecny kot ma lepszą dietę, bo już więcej na ten temat wiem. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie dlaczego ta karma jest niedobra poczytaj www.miau.pl - polecam np tu https://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=579 Widzisz, ja dopiero od roku o tym wiem... icon_smile.gif
Vera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 600
Dołączył: pią, 20 sty 06 - 10:19
Nr użytkownika: 4,643




post piÄ…, 21 kwi 2006 - 08:10
Post #7

Jak to nie znalazłaś... prosze bardzo icon_wink.gif
Karmy dla kastratów mają obniżony pozion fosforu, magnezu i wapnia, ponieważ te pierwiastki stanowią skład tworzących się kamieni nerkowych. Karmę powinno się podawać jako "odkwaszacz". Można robić domieszki do zwykłej karmy, albo podawać np. miesiąc zwykła, miesiąc dla kastratów itd.
Bezwzględne podawanie karmy dla kastratów jest konieczne, kiedy kot ma już problemy z nerkami.

Mój poprzedni kot całe życie jadł whiskas i żył 14 lat. Ale umarł na chorobe nerek, niestety. Obecny kot ma lepszą dietę, bo już więcej na ten temat wiem. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie dlaczego ta karma jest niedobra poczytaj www.miau.pl - polecam np tu https://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=579 Widzisz, ja dopiero od roku o tym wiem... icon_smile.gif
Kocurek
piÄ…, 21 kwi 2006 - 09:05
Dzięki, dziewczyny, lepiej późno niż wcale. Naszego Rudego będę karmić inaczej icon_biggrin.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 21 kwi 2006 - 09:05
Post #8

Dzięki, dziewczyny, lepiej późno niż wcale. Naszego Rudego będę karmić inaczej icon_biggrin.gif

--------------------
kasia99
pon, 28 gru 2015 - 10:56
Chciałbym się dowiedzieć, czym karmicie swoje dorosłe kotki? Wcześniej swojemu mruczkowi podawałam prevital kitten, teraz mam dylemat, ponieważ kot jest po zabiegu sterylizacji i nie wiem, czy zdrowej będzie podawać mu sterile, czy dla dorosłych. Czytałam wpis o chorobie nerek, jednak chciałbym się upewnić. Dodam, że kot ma 10 miesięcy i jest przyzwyczajony do drobnej karmy suchej.
kasia99


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pon, 21 wrz 15 - 15:00
Nr użytkownika: 46,428




post pon, 28 gru 2015 - 10:56
Post #9

Chciałbym się dowiedzieć, czym karmicie swoje dorosłe kotki? Wcześniej swojemu mruczkowi podawałam prevital kitten, teraz mam dylemat, ponieważ kot jest po zabiegu sterylizacji i nie wiem, czy zdrowej będzie podawać mu sterile, czy dla dorosłych. Czytałam wpis o chorobie nerek, jednak chciałbym się upewnić. Dodam, że kot ma 10 miesięcy i jest przyzwyczajony do drobnej karmy suchej.
anetadr
pon, 28 gru 2015 - 17:04
Nasza czteroletnia (wysterylizowana) kotka je karmÄ™ Orijen z kurczakiem.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 28 gru 2015 - 17:04
Post #10

Nasza czteroletnia (wysterylizowana) kotka je karmÄ™ Orijen z kurczakiem.

Aneta


--------------------
orzechówka
pon, 25 sty 2016 - 14:36
Myślę, że 10-11 miesięcy to powinien dostawać karmę prevital kitten, ale jeśli jest po zabiegu to do wysterylizowanych. Na karmę dla dorosłych jeszcze przyjdzie czas. Pamiętaj, żeby nie posiłkować kociaka wyłącznie karmą. Dobrze jest ustalić z lekarzem, on będzie wiedział lepiej niż mYy
orzechówka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: śro, 20 sty 16 - 13:17
Nr użytkownika: 47,051




post pon, 25 sty 2016 - 14:36
Post #11

Myślę, że 10-11 miesięcy to powinien dostawać karmę prevital kitten, ale jeśli jest po zabiegu to do wysterylizowanych. Na karmę dla dorosłych jeszcze przyjdzie czas. Pamiętaj, żeby nie posiłkować kociaka wyłącznie karmą. Dobrze jest ustalić z lekarzem, on będzie wiedział lepiej niż mYy
> Å»ywienie kota - kastrata
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 03:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama