Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
101 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

CZERWCOWE POCIECHY

> 
asik36
pon, 16 cze 2008 - 11:30
NO TO ZAKŁADAM NOWY WĄTEK DLA WSZYSTKICH MAM, KTÓRE KIEDYŚ SPOTYKAY SIĘ NA WĄTKU CZERWCOWEGO ROZWIĄZANIA.
WITAJCIE WSZYSTKIE BOBASY I ICH MAMUSIE.
ZACZYNAMY NOWY ROZDZIAŁ CZYLI WSZYSTKO O NASZYCH POCIECHACH.






Ten post edytował asik36 pon, 16 cze 2008 - 11:38
asik36


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 13:02
Skąd: Pabianice
Nr użytkownika: 17,929




post pon, 16 cze 2008 - 11:30
Post #1

NO TO ZAKŁADAM NOWY WĄTEK DLA WSZYSTKICH MAM, KTÓRE KIEDYŚ SPOTYKAY SIĘ NA WĄTKU CZERWCOWEGO ROZWIĄZANIA.
WITAJCIE WSZYSTKIE BOBASY I ICH MAMUSIE.
ZACZYNAMY NOWY ROZDZIAŁ CZYLI WSZYSTKO O NASZYCH POCIECHACH.






--------------------


czamaris

Go??







post pon, 16 cze 2008 - 12:42
Post #2

asik to ja oczywiście chętnie dołączam do was icon_smile.gif
A przy okazji, naczytałam sie juz na necie i swira dostaje, maluchowi strasznie oczko ropieje, przemywam sola fizjologiczna i rumiankiem. Juz było lepiej i znów masakra icon_sad.gif Wyczytałam ze to moga byc niedrozne kanaliki łzowe ale nie pójde z małym na przetkanie bo to strasznie bolesne i mozna próbowac ratowac sie inaczej. 19 idziemy do pediatry i moze da mi skierowanie do okulisty, skoro przemywanie nie pomaga to moze chociac małemu jakies krople przepisze no i czytałam ze warto masowac własnie te kanaliki ale nie wiem jak... Miałyscie kiedys cos takiego?
A jeszcze wczoraj odpadł mu pępek i troche mu w jednym miejscu ropieje. Dalej spirytusem smaruje i mam nadzieje ze obeschnie do konca. Ale kurcze co krok to cos sie dzieje a ja panikuje i nie wiem co robic...
A jak tam u was?
netty5
pon, 16 cze 2008 - 12:50
Hej witam czerwcowe mamusie i zycze szczesliwego macierzynstwa i zdrowych pociech. przytul.gif

CZAMARIS mojemu Kubusiowi tak oczko ropialo do polowy drugiego miesiaca i w koncu samo przeszlo.Przemywalam mu tylko sola fizjologiczna.
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
Skąd: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 12:50
Post #3

Hej witam czerwcowe mamusie i zycze szczesliwego macierzynstwa i zdrowych pociech. przytul.gif

CZAMARIS mojemu Kubusiowi tak oczko ropialo do polowy drugiego miesiaca i w koncu samo przeszlo.Przemywalam mu tylko sola fizjologiczna.

--------------------
asik36
pon, 16 cze 2008 - 13:26
Noo witam dziewczynki icon_smile.gif Mam nadzieję, że zaludni nam się tutaj.

czamaris - mnie położna mówiła żeby przemywac też oczka roztworem ze swietlika. W aptekach wiedzą co dac jak powiesz, ze dla takiego maluszka. Poobserwuj jeszcze troszkę to oczko, poprzemywaj bo wydaje mi się, że przetykanie to ostatecznośc. jak już nic nie pomoże. Jeśli chodzi o pępuszek- zdarza się, ze coś się dzieje, może pieluszka gdzieś trze i stąd ta ropka. Przemywaj jak do tej pory a powinno byc ok. Mojemu Kubalkowi też jakiś czas po odpadnięciu ślimaczył się pępol, ale przemywałam i było ok.

netty5 - powitac icon_smile.gif
Ja teraz z kolei się zastanawiam czy ja nie odwaliłam jakiejś polki. Temat będzie brzydko pachnący - kupa icon_smile.gif Zmieniłam małemu mleczko bo po tym co jadł jakoś go bardzo męczyło. Kupki niby robił ładne ( w kolorze żółtym z domieszką jakichś dziwnych grudek ), ale miałam wrażenie, ze go brzuszek boli. Teraz wcina Bebilon i kupka jest gładka, konsystencji plastelinki i bez grudek ( prawie bez grudek ), ale...no własnie - koloru zielonego. Głupieję już. Czy jest tu jakaś butelkowa mama, która mi pomoże?? Bo oszaleję całkiem. W internecie pełno artykułów o tym temacie, ale co jeden to inaczej pisany. Matko i córko. 29.gif ( podobnie jak czamaris dostaję świra ) No to zaczęłam śmierdząco, ale w końcu po to ten wątek został stworzony. Między innymi oczywiście bo przecież wszelkimi radościami też się dzieli tu będziemy. I oby tylko radościami....

Ten post edytował asik36 pon, 16 cze 2008 - 13:27
asik36


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 13:02
Skąd: Pabianice
Nr użytkownika: 17,929




post pon, 16 cze 2008 - 13:26
Post #4

Noo witam dziewczynki icon_smile.gif Mam nadzieję, że zaludni nam się tutaj.

czamaris - mnie położna mówiła żeby przemywac też oczka roztworem ze swietlika. W aptekach wiedzą co dac jak powiesz, ze dla takiego maluszka. Poobserwuj jeszcze troszkę to oczko, poprzemywaj bo wydaje mi się, że przetykanie to ostatecznośc. jak już nic nie pomoże. Jeśli chodzi o pępuszek- zdarza się, ze coś się dzieje, może pieluszka gdzieś trze i stąd ta ropka. Przemywaj jak do tej pory a powinno byc ok. Mojemu Kubalkowi też jakiś czas po odpadnięciu ślimaczył się pępol, ale przemywałam i było ok.

netty5 - powitac icon_smile.gif
Ja teraz z kolei się zastanawiam czy ja nie odwaliłam jakiejś polki. Temat będzie brzydko pachnący - kupa icon_smile.gif Zmieniłam małemu mleczko bo po tym co jadł jakoś go bardzo męczyło. Kupki niby robił ładne ( w kolorze żółtym z domieszką jakichś dziwnych grudek ), ale miałam wrażenie, ze go brzuszek boli. Teraz wcina Bebilon i kupka jest gładka, konsystencji plastelinki i bez grudek ( prawie bez grudek ), ale...no własnie - koloru zielonego. Głupieję już. Czy jest tu jakaś butelkowa mama, która mi pomoże?? Bo oszaleję całkiem. W internecie pełno artykułów o tym temacie, ale co jeden to inaczej pisany. Matko i córko. 29.gif ( podobnie jak czamaris dostaję świra ) No to zaczęłam śmierdząco, ale w końcu po to ten wątek został stworzony. Między innymi oczywiście bo przecież wszelkimi radościami też się dzieli tu będziemy. I oby tylko radościami....

--------------------


czamaris

Go??







post pon, 16 cze 2008 - 13:41
Post #5

asik ja czasami daje bebiko1 i jest ok, wprawdzie tylko z raz na dobe ale jest w porzadku. W szpitalu tez takie dawali do doarmiania i dlatego je kupiłam. Niestety nie nadążam za Mateuszkiem z produkcją...

co do oczka to ja nie mam zamiaru isc na udraznianie kanalików, chyba bym umarła... Bede przemywała dalej, spróbuje swietlikiem, rumianek pomagał na poczatku ale troche sie boje bo on przeciez tez uczula...
Normalnie zeswirowac mozna, grrrr...
A kupki mamy żółte, grudkowate, podobno to dobrze, no i dosc strzelajace icon_wink.gif Mały czasem sie pręży i zastanawiałam sie czy mu sie kolki nie zaczynaja, ale jak kupke zrobił to sie uspokoił. No ale brzuszek tez go czasem boli po jedzeniu.
Własciwie to ja sama nie wiem co mam jesc, zeby bylo dobrze. Z owoców to tylko jabłka jem, a inne rzeczy wszystkie gotowane i dosc lekkostrawne. Naczytałam sie na necie co sie powiino a czego nie, ale kurcze wszedzie co innego pisza i zgłupiałam juz totalnie. Najlepszy jest zawsze dopisek na koncu, ze trzeba wypróbować na swoim dziecku, normalnie super , wrrrr.
Ide zajzec do malego icon_smile.gif
kinga1
pon, 16 cze 2008 - 13:53
hej laseczki hehehe
no to teraz mozemy sie rozpisywac tutaj 08.gif

niuniek spi wiec mam chwilke,a mala sie rozbawila lalkami
jestem troche zla bo wczoraj dziadek zabral niusie na lody i masz babo placek ,dzisiaj rano wstala,i juz gardlo czerwone,kszelek i chyba zaczyna sie katarek 32.gif

no i jak tu byc zadowolonym?ech..
co do bombla to i ja i on czujemy sie dobrze
wiadomo szew troche ciagnie i tak nie do konca moge sobie latac ale ogolnie chyba jest ok bo nic wicej nie boli

a jak u was?jak wy sie czujecie?jak wasze pociechy??
kinga1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 610
Dołączył: śro, 10 paź 07 - 15:02
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 16,487

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 13:53
Post #6

hej laseczki hehehe
no to teraz mozemy sie rozpisywac tutaj 08.gif

niuniek spi wiec mam chwilke,a mala sie rozbawila lalkami
jestem troche zla bo wczoraj dziadek zabral niusie na lody i masz babo placek ,dzisiaj rano wstala,i juz gardlo czerwone,kszelek i chyba zaczyna sie katarek 32.gif

no i jak tu byc zadowolonym?ech..
co do bombla to i ja i on czujemy sie dobrze
wiadomo szew troche ciagnie i tak nie do konca moge sobie latac ale ogolnie chyba jest ok bo nic wicej nie boli

a jak u was?jak wy sie czujecie?jak wasze pociechy??

--------------------


annjur
pon, 16 cze 2008 - 14:12
Witam Czerwcowe mamy i Maluszki

Asik u dzieci karmionych mieszanką kupki koloru jasnozielonego,żóltozielonego, zielonobrązowego sa jak najbardziej ok.
Konsystencja raczej plastelinowata, może być z grudkami.
jednak obserwuj kupki, bo w tym wieku zmieniają się one z dnia na dzień 08.gif
annjur


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,268
Dołączył: pon, 16 lip 07 - 08:35
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 15,432

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 14:12
Post #7

Witam Czerwcowe mamy i Maluszki

Asik u dzieci karmionych mieszanką kupki koloru jasnozielonego,żóltozielonego, zielonobrązowego sa jak najbardziej ok.
Konsystencja raczej plastelinowata, może być z grudkami.
jednak obserwuj kupki, bo w tym wieku zmieniają się one z dnia na dzień 08.gif

--------------------
kinga1
pon, 16 cze 2008 - 14:37
a to moja mlodsza pociecha 06.gif
Adrianek
https://img73.imageshack.us/img73/3453/s7301527ru7.jpg
kinga1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 610
Dołączył: śro, 10 paź 07 - 15:02
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 16,487

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 14:37
Post #8

a to moja mlodsza pociecha 06.gif
Adrianek
https://img73.imageshack.us/img73/3453/s7301527ru7.jpg

--------------------


kinga1
pon, 16 cze 2008 - 14:38
kurcze mam nadzieje ze sie udalo wstawic fotke

musze pocwiczyc jak to zrobic bo jakos sie nie udaje buuuuuuuuuuuu
kinga1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 610
Dołączył: śro, 10 paź 07 - 15:02
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 16,487

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 14:38
Post #9

kurcze mam nadzieje ze sie udalo wstawic fotke

musze pocwiczyc jak to zrobic bo jakos sie nie udaje buuuuuuuuuuuu

--------------------


Agaami
pon, 16 cze 2008 - 14:46
Wstawił się link. A oto Twoja fotka icon_smile.gif



Śliczny maluszek icon_smile.gif

Ten post edytował Agaami pon, 16 cze 2008 - 14:47
Agaami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 709
Dołączył: śro, 21 mar 07 - 22:19
Nr użytkownika: 12,201




post pon, 16 cze 2008 - 14:46
Post #10

Wstawił się link. A oto Twoja fotka icon_smile.gif



Śliczny maluszek icon_smile.gif

--------------------
kinga1
pon, 16 cze 2008 - 14:49
Agaami dzieki za pomoc
ale kurcze jak ty to robisz??
mi sie zdjecia nie chca wrzucac hm...
kinga1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 610
Dołączył: śro, 10 paź 07 - 15:02
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 16,487

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 14:49
Post #11

Agaami dzieki za pomoc
ale kurcze jak ty to robisz??
mi sie zdjecia nie chca wrzucac hm...

--------------------


kasiazielonka
pon, 16 cze 2008 - 14:53
witajcie czerwcowe Mamusie;)
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
Skąd: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post pon, 16 cze 2008 - 14:53
Post #12

witajcie czerwcowe Mamusie;)

--------------------



-mój kolorowankowy blog
Agaami
pon, 16 cze 2008 - 15:00
CYTAT(kinga1 @ Mon, 16 Jun 2008 - 14:49) *
Agaami dzieki za pomoc
ale kurcze jak ty to robisz??
mi sie zdjecia nie chca wrzucac hm...


Jak piszesz odpowiedź i chcesz wkleić fotę musisz kliknąć taki obrazeczek (to jest nad okienkiem w którym piszesz, pod wyborem czcionek, 4 "guziczek" od końca) i tam wkleić link do obrazka. Wiem, że mącę ale jaśniej nie umiem tego wytłumaczyć.


A w "szybkiej odpowiedzi" to też 4 przycisk od końca icon_smile.gif

Ten post edytował Agaami pon, 16 cze 2008 - 15:03
Agaami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 709
Dołączył: śro, 21 mar 07 - 22:19
Nr użytkownika: 12,201




post pon, 16 cze 2008 - 15:00
Post #13

CYTAT(kinga1 @ Mon, 16 Jun 2008 - 14:49) *
Agaami dzieki za pomoc
ale kurcze jak ty to robisz??
mi sie zdjecia nie chca wrzucac hm...


Jak piszesz odpowiedź i chcesz wkleić fotę musisz kliknąć taki obrazeczek (to jest nad okienkiem w którym piszesz, pod wyborem czcionek, 4 "guziczek" od końca) i tam wkleić link do obrazka. Wiem, że mącę ale jaśniej nie umiem tego wytłumaczyć.


A w "szybkiej odpowiedzi" to też 4 przycisk od końca icon_smile.gif

--------------------
wenua
pon, 16 cze 2008 - 15:28
Styczniowa mama wita Czerwcowe mamusie. Sama urodzilam sie w czerwcu 03.gif
wenua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,431
Dołączył: nie, 19 lut 06 - 17:10
Skąd: Szwecja
Nr użytkownika: 4,974




post pon, 16 cze 2008 - 15:28
Post #14

Styczniowa mama wita Czerwcowe mamusie. Sama urodzilam sie w czerwcu 03.gif

--------------------
28.01.2008 Oliveczko jestes juz z nami nasz cudzie




06.04.2011 Emilek kochany tez juz z nami



07.11.2008 11t
Gdańszczanka
pon, 16 cze 2008 - 16:01
Ja również ze styczniówek 2008 icon_smile.gif)))
Gorąco witam świeżo upieczone mamusie i życzę samej radości z maluszków.

Wklejajcie proszę fotki z wielką chęcią pooglądam sobie takie maleństwa....moja Amelcia już prawie dorosła 29.gif
Gdańszczanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,245
Dołączył: nie, 27 maj 07 - 21:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,590




post pon, 16 cze 2008 - 16:01
Post #15

Ja również ze styczniówek 2008 icon_smile.gif)))
Gorąco witam świeżo upieczone mamusie i życzę samej radości z maluszków.

Wklejajcie proszę fotki z wielką chęcią pooglądam sobie takie maleństwa....moja Amelcia już prawie dorosła 29.gif

--------------------



czamaris

Go??







post pon, 16 cze 2008 - 16:50
Post #16

A ja witam witające icon_wink.gif
kinga icon_smile.gif ciemniutki ten twój Adrianek icon_smile.gif)))

A ja nakarmiłam, przewinęłam bo była kupka no i okazało sie ze po przewinieciu znowu głodny, wiec znów karmiłam i znów kupka, brrrrr, po kupce niby oczka sie kleiły ale dostał czkawki wiec dałam cyca zeby przeszło. Czkawka przeszła ale jak włożyłam go do łóżeczka to zamiast spac znów łapki sobie gryzie, co u niego ooznacza ze znów by jadł. Beee, ja stamtad nieługo nie wyjde. Wredna matka ze mnie ale go na chcwile zostawiłam i uciekłam, zaraz ide sprawdzic czy przysnął czy jednak karmimy dalej icon_wink.gif
kinga1
pon, 16 cze 2008 - 17:30
czamaris ja wiem czy ciemniutki???
wloski ma ciemne i brewki no i moze troche karnacyjke
ale wiesz to wszystko sie zmienia szybko wiec sie okaze czy brunecik czy blondynek bedzie 06.gif
kinga1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 610
Dołączył: śro, 10 paź 07 - 15:02
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 16,487

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 17:30
Post #17

czamaris ja wiem czy ciemniutki???
wloski ma ciemne i brewki no i moze troche karnacyjke
ale wiesz to wszystko sie zmienia szybko wiec sie okaze czy brunecik czy blondynek bedzie 06.gif

--------------------


asik36
pon, 16 cze 2008 - 18:30
Witam witające mamy z innych miesięcy i oczywiście zapraszam do gaworzenia z nami ( mam nadzieję, ze wypowiadam się w imieniu wszystkich tu obecnych czerwcówek, z których niejedna majówką została 08.gif ). Kupą moje panie, kupą, w kupie raźniej. ( Jezu ja naprawdę mam obsesję na punkcie kup 29.gif ).

ania83 - dzięki za uspokojenie w temacie nieco brzydko pachnącym icon_smile.gif Kupy obserwuję na okrągło i mój mąż stwierdził, ze mam juz obsesję na tym punkcie. icon_wink.gif

czamaris - wiem o czym piszesz bo moją córkę karmiłam piersią przez 3 miesiące i miałam dokłądnie to samo co Ty. Już w którymś momencie stwierdziłam, ze moje dziecko to jeden przewód pokarmowy z otworem gębowym i odbytowym blisko siebie 29.gif Dostawałam depresjo na widok fotela, na którym zwykle karmiłam i na widok wersalki, an której czasem córka pozwoliła mi leżec do karmienia. Ja swojego malca też zostawiam na moment jak jest cicho i zaglądam do Was. Wredne jesteśmy jak diabli icon_wink.gif

kinga1 - sliczniusi ten Twój syn. I rzeczywiście ciemniutki.

Ten post poprawiam już trzeci raz bo mi komputer a raczej klawiatura szwankuje i wychodzą bzdury. Wrrrrr 21.gif

Ten post edytował asik36 pon, 16 cze 2008 - 18:36
asik36


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 13:02
Skąd: Pabianice
Nr użytkownika: 17,929




post pon, 16 cze 2008 - 18:30
Post #18

Witam witające mamy z innych miesięcy i oczywiście zapraszam do gaworzenia z nami ( mam nadzieję, ze wypowiadam się w imieniu wszystkich tu obecnych czerwcówek, z których niejedna majówką została 08.gif ). Kupą moje panie, kupą, w kupie raźniej. ( Jezu ja naprawdę mam obsesję na punkcie kup 29.gif ).

ania83 - dzięki za uspokojenie w temacie nieco brzydko pachnącym icon_smile.gif Kupy obserwuję na okrągło i mój mąż stwierdził, ze mam juz obsesję na tym punkcie. icon_wink.gif

czamaris - wiem o czym piszesz bo moją córkę karmiłam piersią przez 3 miesiące i miałam dokłądnie to samo co Ty. Już w którymś momencie stwierdziłam, ze moje dziecko to jeden przewód pokarmowy z otworem gębowym i odbytowym blisko siebie 29.gif Dostawałam depresjo na widok fotela, na którym zwykle karmiłam i na widok wersalki, an której czasem córka pozwoliła mi leżec do karmienia. Ja swojego malca też zostawiam na moment jak jest cicho i zaglądam do Was. Wredne jesteśmy jak diabli icon_wink.gif

kinga1 - sliczniusi ten Twój syn. I rzeczywiście ciemniutki.

Ten post poprawiam już trzeci raz bo mi komputer a raczej klawiatura szwankuje i wychodzą bzdury. Wrrrrr 21.gif

--------------------


ana28
pon, 16 cze 2008 - 18:51
No to melduje się i ja na czerwcowym wątku!
Asik pięknie rozpoczęłaś.
Ja powoli dochodzę do siebie, poród był w miarę szybki ale jakoś nadal wszystko mnie boli... ogólnie czuje się nie najlepiej mam nadzieję że szybko odzyskam formę.

My też ciągle karmimy , przebieramy na początku to normalne, na szczęscie na razie mam pomoc mamy bo moja starsza córeczka też wymagająca.
ana28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 830
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 21:32
Skąd: woj.mazowieckie
Nr użytkownika: 4,245

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 18:51
Post #19

No to melduje się i ja na czerwcowym wątku!
Asik pięknie rozpoczęłaś.
Ja powoli dochodzę do siebie, poród był w miarę szybki ale jakoś nadal wszystko mnie boli... ogólnie czuje się nie najlepiej mam nadzieję że szybko odzyskam formę.

My też ciągle karmimy , przebieramy na początku to normalne, na szczęscie na razie mam pomoc mamy bo moja starsza córeczka też wymagająca.

--------------------

dorota.N
pon, 16 cze 2008 - 19:39
Witamy czerwcowe mamusie będziemy zaglądać jak często będe miała pozwolenie od mojego małego urwisa. 29.gif
dorota.N


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,040
Dołączył: sob, 26 sty 08 - 11:56
Skąd: UK
Nr użytkownika: 17,833

GG:


post pon, 16 cze 2008 - 19:39
Post #20

Witamy czerwcowe mamusie będziemy zaglądać jak często będe miała pozwolenie od mojego małego urwisa. 29.gif

--------------------

mój nowy sens życia-moje serce ur.04/04/08 3714g.

nasze szczęście ur.26 maja 2010 3725g.
> CZERWCOWE POCIECHY
Start new topic
Reply to this topic
101 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 07:29
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama