Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Niemiecka chemia

, czyli płyny do prania, płukania, kostki do zmywarki i in.
> , czyli płyny do prania, płukania, kostki do zmywarki i in.
biedronka83
wto, 21 sie 2012 - 18:57
Cześć dziewczyny. Przejrzałam forum i nie mogę znaleźć nigdzie info. Chodzi mi o to czy macie sprawdzonych sprzedawców albo jakieś sklepy internetowe w których kupię niemiecki (oryginalny) płyn do prania, płukania, kostki do zmywarki, odplamiacz, płyn do naczyń itp Ostatnio kuzynka zamawiała gdzieś i zastanawia się czy rzeczywiście produkty były oryginalne gdyż kod kreskowy zaczynał się od cyfry 5 a niby wszystko na opakowaniu po niemiecku pisało. Będę wdzięczna również jak napiszecie jakich marek używacie (Persil, Ariel czy jakieś inne).
biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post wto, 21 sie 2012 - 18:57
Post #1

Cześć dziewczyny. Przejrzałam forum i nie mogę znaleźć nigdzie info. Chodzi mi o to czy macie sprawdzonych sprzedawców albo jakieś sklepy internetowe w których kupię niemiecki (oryginalny) płyn do prania, płukania, kostki do zmywarki, odplamiacz, płyn do naczyń itp Ostatnio kuzynka zamawiała gdzieś i zastanawia się czy rzeczywiście produkty były oryginalne gdyż kod kreskowy zaczynał się od cyfry 5 a niby wszystko na opakowaniu po niemiecku pisało. Będę wdzięczna również jak napiszecie jakich marek używacie (Persil, Ariel czy jakieś inne).

--------------------
MamaJulki
wto, 21 sie 2012 - 19:15
fajny temat icon_smile.gif
też poszukuję zaufanego dostawcy niemieckich środków icon_smile.gif

mam ariel żel do prania do białego, fajnie pierze i cudownie pachnie - nie dodaję już żadnych płynów do płukania

miałam też wieser reise (nie wiem czy dobrze napisałam) ale on nie był za ciekawy, zapach słaby i niefajny a prał średnio
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post wto, 21 sie 2012 - 19:15
Post #2

fajny temat icon_smile.gif
też poszukuję zaufanego dostawcy niemieckich środków icon_smile.gif

mam ariel żel do prania do białego, fajnie pierze i cudownie pachnie - nie dodaję już żadnych płynów do płukania

miałam też wieser reise (nie wiem czy dobrze napisałam) ale on nie był za ciekawy, zapach słaby i niefajny a prał średnio
justyna-8
śro, 22 sie 2012 - 09:23
Jak jestem u rodziców to kupuję na rynku. Najczęściej Ariel lub Vizir. W tym roku nie zdążyłam zajechać i też szukam jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy internetowego.
justyna-8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 467
Dołączył: śro, 27 cze 07 - 11:59
Skąd: południowy-wschód
Nr użytkownika: 15,141

GG:


post śro, 22 sie 2012 - 09:23
Post #3

Jak jestem u rodziców to kupuję na rynku. Najczęściej Ariel lub Vizir. W tym roku nie zdążyłam zajechać i też szukam jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy internetowego.

--------------------
Justyna, Anto? i Kalinka

Mafia
śro, 22 sie 2012 - 09:42
Mieszkam na tyle blisko Niemiec, że co jakiś czas jeżdżę sama. Kupuję żele do prania (Ariel, Persil), płyn do płukania Softlan, Akuta - tabletki do zmywarki i płyn do mycia naczyń, Sil (genialny odplamiacz), pastę do zębów, kawę ziarnistą, bieliznę dla synów i sporo innych rzeczy. icon_smile.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 22 sie 2012 - 09:42
Post #4

Mieszkam na tyle blisko Niemiec, że co jakiś czas jeżdżę sama. Kupuję żele do prania (Ariel, Persil), płyn do płukania Softlan, Akuta - tabletki do zmywarki i płyn do mycia naczyń, Sil (genialny odplamiacz), pastę do zębów, kawę ziarnistą, bieliznę dla synów i sporo innych rzeczy. icon_smile.gif

--------------------
Mafia
aronka
śro, 22 sie 2012 - 11:24
Od dawna kupuję chemię niemiecką na Allegro, ale nie mam jednaj konkretnej osoby. Jest kilku sprzedawców, którzy mają dość urozmaiconą ofertę i u nich kupuję proszek (Persil), tabletki do zmywarki, płyn do płukania, pastę do zębów, czasem jakiś szampon. Zwykle wszystkie te rzeczy kończą mi się mniej więcej w jednym czasie, więc kupuję od razu wszystko.A decydującą kwestią jest to, który z nich ma w sprzedaży moje ukochane wafelki Hanuta. icon_lol.gif Wtedy u tego wybieram całą resztę. 04.gif
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post śro, 22 sie 2012 - 11:24
Post #5

Od dawna kupuję chemię niemiecką na Allegro, ale nie mam jednaj konkretnej osoby. Jest kilku sprzedawców, którzy mają dość urozmaiconą ofertę i u nich kupuję proszek (Persil), tabletki do zmywarki, płyn do płukania, pastę do zębów, czasem jakiś szampon. Zwykle wszystkie te rzeczy kończą mi się mniej więcej w jednym czasie, więc kupuję od razu wszystko.A decydującą kwestią jest to, który z nich ma w sprzedaży moje ukochane wafelki Hanuta. icon_lol.gif Wtedy u tego wybieram całą resztę. 04.gif
Meganka.
śro, 22 sie 2012 - 12:08
Na allegro kupuje u am-mi. Zawsze bylam zadowolona.
Najczęśćiej jednak jade do pobliskiego miasteczka na zakupy.

Jeśli chodzi o żel do prania to kupuję lenora ostatnio i jestem bardzo zadowolona.
Poza tym persil. Do plukania softlan lub vernel (chyba tak się pisze - obecnie nie mam pod ręką), lenory. Mam ulubione zapachy i tym się kieruję.
Pozostała chemia też - balsamy, zele pod prysznic, zmywarkowe i do podłóg. No i kawę icon_smile.gif
Meganka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,687
Dołączył: sob, 04 cze 05 - 15:05
Nr użytkownika: 3,226




post śro, 22 sie 2012 - 12:08
Post #6

Na allegro kupuje u am-mi. Zawsze bylam zadowolona.
Najczęśćiej jednak jade do pobliskiego miasteczka na zakupy.

Jeśli chodzi o żel do prania to kupuję lenora ostatnio i jestem bardzo zadowolona.
Poza tym persil. Do plukania softlan lub vernel (chyba tak się pisze - obecnie nie mam pod ręką), lenory. Mam ulubione zapachy i tym się kieruję.
Pozostała chemia też - balsamy, zele pod prysznic, zmywarkowe i do podłóg. No i kawę icon_smile.gif

--------------------
Syn 2001 / Córka 2006 / Syn 2008
joa133
śro, 22 sie 2012 - 16:17
biedronka jesteś z mojego województwa. Daleko masz do Krakowa? tam osobiście znam kogoś, kto sprzedaje chemię z Niemiec. sprzedaje na giełdzie, lub na Placu 5 Stawów.
joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post śro, 22 sie 2012 - 16:17
Post #7

biedronka jesteś z mojego województwa. Daleko masz do Krakowa? tam osobiście znam kogoś, kto sprzedaje chemię z Niemiec. sprzedaje na giełdzie, lub na Placu 5 Stawów.

--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
milutka
śro, 22 sie 2012 - 22:22
Jesteście zadowolone z persila? nie było ariela ani viziru i mąż kupił persil, dla mnie to porażka, on w ogóle nie pachnie, ariel jest najlepszy.
Ale szwagierka mi mówiła, żebym przeniosła się na żele do prania.

Ja właśnie myślę nad sprzedażą chemii niemieckiej i słodyczy, ale za taki proszek to już przesyłka droga co nie?

Najlepiej szukać na lokalnych ryneczkach, często stoją z niemieckimi rzeczami.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 22 sie 2012 - 22:22
Post #8

Jesteście zadowolone z persila? nie było ariela ani viziru i mąż kupił persil, dla mnie to porażka, on w ogóle nie pachnie, ariel jest najlepszy.
Ale szwagierka mi mówiła, żebym przeniosła się na żele do prania.

Ja właśnie myślę nad sprzedażą chemii niemieckiej i słodyczy, ale za taki proszek to już przesyłka droga co nie?

Najlepiej szukać na lokalnych ryneczkach, często stoją z niemieckimi rzeczami.

--------------------
milutka
śro, 22 sie 2012 - 22:32
CYTAT(biedronka83 @ Tue, 21 Aug 2012 - 19:57) *
Ostatnio kuzynka zamawiała gdzieś i zastanawia się czy rzeczywiście produkty były oryginalne gdyż kod kreskowy zaczynał się od cyfry 5 a niby wszystko na opakowaniu po niemiecku pisało. .


Ale że nie może od 5 się zaczynać?

Sprawdziłam u siebie: alkohol, proszek ma 4, kawa dolce gusto 5, jakiś płyn do wc 7.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 22 sie 2012 - 22:32
Post #9

CYTAT(biedronka83 @ Tue, 21 Aug 2012 - 19:57) *
Ostatnio kuzynka zamawiała gdzieś i zastanawia się czy rzeczywiście produkty były oryginalne gdyż kod kreskowy zaczynał się od cyfry 5 a niby wszystko na opakowaniu po niemiecku pisało. .


Ale że nie może od 5 się zaczynać?

Sprawdziłam u siebie: alkohol, proszek ma 4, kawa dolce gusto 5, jakiś płyn do wc 7.


--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 22 sie 2012 - 22:42
Post #10

A czemu nie moze sie od 5 zaczynac?
moj proszek Ariel kupiony w pobliskim Rossmannie zaczyna sie od 5, plyny wszystkie i zele od 4.

Milutka, ja uzywam praktycznie tylko zelu to prania; nie robi bialych smug na ciemnych rzeczach, co bylo moim problemem czasem przy proszkach.

Persil jest fajny, nie widze roznicy miedzy nim a arielem. natomias weiße riese faktycznie troche slabszy.

A tak na marginesie? dlaczego uwazacie, ze niemiecka chemia jest lepsza?? jakos nie moge tego pojac dlaczego polska mialaby byc gorsza. czasem mysle, ze to tak sie "utarlo" po prostu
milutka
śro, 22 sie 2012 - 23:48
CYTAT(AmiLa @ Wed, 22 Aug 2012 - 23:42) *
A czemu nie moze sie od 5 zaczynac?
moj proszek Ariel kupiony w pobliskim Rossmannie zaczyna sie od 5, plyny wszystkie i zele od 4.

Milutka, ja uzywam praktycznie tylko zelu to prania; nie robi bialych smug na ciemnych rzeczach, co bylo moim problemem czasem przy proszkach.

Persil jest fajny, nie widze roznicy miedzy nim a arielem. natomias weiße riese faktycznie troche slabszy.

A tak na marginesie? dlaczego uwazacie, ze niemiecka chemia jest lepsza?? jakos nie moge tego pojac dlaczego polska mialaby byc gorsza. czasem mysle, ze to tak sie "utarlo" po prostu


jest jest lepsza, bardziej pachnie icon_smile.gif

Ale kiedyś zbadano polski ariel i niemiecki i jedyna różnica taka, że niemiecki ładnie wypłukuje się z szufladki icon_smile.gif

Amila a ot do Ciebie: nie wiesz jak to jest z zakupem niemieckiej chemii i słodyczy w sklepach, żeby mozna legalnie sprzedawać w Polsce. Wystawią w sklepie fakturę na firmę? wiesz może?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 22 sie 2012 - 23:48
Post #11

CYTAT(AmiLa @ Wed, 22 Aug 2012 - 23:42) *
A czemu nie moze sie od 5 zaczynac?
moj proszek Ariel kupiony w pobliskim Rossmannie zaczyna sie od 5, plyny wszystkie i zele od 4.

Milutka, ja uzywam praktycznie tylko zelu to prania; nie robi bialych smug na ciemnych rzeczach, co bylo moim problemem czasem przy proszkach.

Persil jest fajny, nie widze roznicy miedzy nim a arielem. natomias weiße riese faktycznie troche slabszy.

A tak na marginesie? dlaczego uwazacie, ze niemiecka chemia jest lepsza?? jakos nie moge tego pojac dlaczego polska mialaby byc gorsza. czasem mysle, ze to tak sie "utarlo" po prostu


jest jest lepsza, bardziej pachnie icon_smile.gif

Ale kiedyś zbadano polski ariel i niemiecki i jedyna różnica taka, że niemiecki ładnie wypłukuje się z szufladki icon_smile.gif

Amila a ot do Ciebie: nie wiesz jak to jest z zakupem niemieckiej chemii i słodyczy w sklepach, żeby mozna legalnie sprzedawać w Polsce. Wystawią w sklepie fakturę na firmę? wiesz może?

--------------------
biedronka83
śro, 22 sie 2012 - 23:49
Już tłumaczę dziewczyny: otóż kod kreskowy zaczynający się od 4-ki oznacza że dany produkt jest wyprodukowany w Niemczech a kod zaczynający się od 5 -w Polsce. Kuzynka stwierdziła ze widocznie sprzedawca ma produkty polskie które na rynek niemiecki sprzedaje dlatego wszystko było po niemiecku napisane co oznacza, że kupiła polski płyn a nie niemiecki. Mam nadzieję że rozumiecie i za bardzo nie namieszałam icon_wink.gif

Dzięki za rady. Ja używam tylko żelu do prania odkąd zostawały mi białe nacieki na kurtkach. Czasami kupuję E ale raczej Persil. Tym razem skuszę się na Ariel i to co polecacie.

Joa ja mam do Krakowa 120km i rzadko tam bywam. Szwagierka kupuje na żydowskim placu czy jakoś tak ale mi nie bardzo z nią się chce współpracować że tak powiem icon_wink.gif wolę na all zamówić.

Amila właśnie tego nie wiem czy jest lepsza i chciałabym spróbować. W mojej rodzinie twierdzą że dużo lepsza chemia niemiecka więc postanowiłam sama to sprawdzić.
biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post śro, 22 sie 2012 - 23:49
Post #12

Już tłumaczę dziewczyny: otóż kod kreskowy zaczynający się od 4-ki oznacza że dany produkt jest wyprodukowany w Niemczech a kod zaczynający się od 5 -w Polsce. Kuzynka stwierdziła ze widocznie sprzedawca ma produkty polskie które na rynek niemiecki sprzedaje dlatego wszystko było po niemiecku napisane co oznacza, że kupiła polski płyn a nie niemiecki. Mam nadzieję że rozumiecie i za bardzo nie namieszałam icon_wink.gif

Dzięki za rady. Ja używam tylko żelu do prania odkąd zostawały mi białe nacieki na kurtkach. Czasami kupuję E ale raczej Persil. Tym razem skuszę się na Ariel i to co polecacie.

Joa ja mam do Krakowa 120km i rzadko tam bywam. Szwagierka kupuje na żydowskim placu czy jakoś tak ale mi nie bardzo z nią się chce współpracować że tak powiem icon_wink.gif wolę na all zamówić.

Amila właśnie tego nie wiem czy jest lepsza i chciałabym spróbować. W mojej rodzinie twierdzą że dużo lepsza chemia niemiecka więc postanowiłam sama to sprawdzić.

--------------------
milutka
śro, 22 sie 2012 - 23:52
CYTAT(biedronka83 @ Thu, 23 Aug 2012 - 00:49) *
Już tłumaczę dziewczyny: otóż kod kreskowy zaczynający się od 4-ki oznacza że dany produkt jest wyprodukowany w Niemczech a kod zaczynający się od 5 -w Polsce.



e tam, mi tam widnieje na produktach, że wyprodukowano w Niemczech icon_wink.gif czy to 4,5 czy 7 icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 22 sie 2012 - 23:52
Post #13

CYTAT(biedronka83 @ Thu, 23 Aug 2012 - 00:49) *
Już tłumaczę dziewczyny: otóż kod kreskowy zaczynający się od 4-ki oznacza że dany produkt jest wyprodukowany w Niemczech a kod zaczynający się od 5 -w Polsce.



e tam, mi tam widnieje na produktach, że wyprodukowano w Niemczech icon_wink.gif czy to 4,5 czy 7 icon_smile.gif

--------------------
biedronka83
czw, 23 sie 2012 - 00:07
CYTAT(milutka @ Thu, 23 Aug 2012 - 00:52) *
e tam, mi tam widnieje na produktach, że wyprodukowano w Niemczech icon_wink.gif czy to 4,5 czy 7 icon_smile.gif


Tutaj info: https://slavia.8m.com/bc-pol.htm
biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post czw, 23 sie 2012 - 00:07
Post #14

CYTAT(milutka @ Thu, 23 Aug 2012 - 00:52) *
e tam, mi tam widnieje na produktach, że wyprodukowano w Niemczech icon_wink.gif czy to 4,5 czy 7 icon_smile.gif


Tutaj info: https://slavia.8m.com/bc-pol.htm

--------------------
milutka
czw, 23 sie 2012 - 01:09
CYTAT(biedronka83 @ Thu, 23 Aug 2012 - 01:07) *



No dobra przyznaję się, że sugerowałam się , że wyprodukowano w Niemczech, bo po niemiecku napisane, ale poszukałam nazwy, gdzie powstało, no i zgadza się, tylko proszek w Niemczech, bo ma. A wina , likiery kupujemy w Niemczech bo są tanie, jak są promocje.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 23 sie 2012 - 01:09
Post #15

CYTAT(biedronka83 @ Thu, 23 Aug 2012 - 01:07) *



No dobra przyznaję się, że sugerowałam się , że wyprodukowano w Niemczech, bo po niemiecku napisane, ale poszukałam nazwy, gdzie powstało, no i zgadza się, tylko proszek w Niemczech, bo ma. A wina , likiery kupujemy w Niemczech bo są tanie, jak są promocje.

--------------------
biedronka83
czw, 23 sie 2012 - 14:23
CYTAT(Meganka. @ Wed, 22 Aug 2012 - 13:08) *
Na allegro kupuje u am-mi.


Meganko sprawdziłam sklep i zobacz co pisze:

"Jest to ORYGINALNY produkt przeznaczony na rynek niemiecki,
czyli swoja jakością przewyższa produkty dostępne
na naszym polskim rynku.
Jeśli ktoś już próbował ,wie jaka jest różnica."

Czyli wychodzi na to że chemia jest w Polsce produkowana dla Niemiec.
biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post czw, 23 sie 2012 - 14:23
Post #16

CYTAT(Meganka. @ Wed, 22 Aug 2012 - 13:08) *
Na allegro kupuje u am-mi.


Meganko sprawdziłam sklep i zobacz co pisze:

"Jest to ORYGINALNY produkt przeznaczony na rynek niemiecki,
czyli swoja jakością przewyższa produkty dostępne
na naszym polskim rynku.
Jeśli ktoś już próbował ,wie jaka jest różnica."

Czyli wychodzi na to że chemia jest w Polsce produkowana dla Niemiec.

--------------------
Mrówa
czw, 23 sie 2012 - 15:34
CYTAT(biedronka83 @ Thu, 23 Aug 2012 - 15:23) *
Meganko sprawdziłam sklep i zobacz co pisze:

"Jest to ORYGINALNY produkt przeznaczony na rynek niemiecki,
czyli swoja jakością przewyższa produkty dostępne
na naszym polskim rynku.
Jeśli ktoś już próbował ,wie jaka jest różnica."

Czyli wychodzi na to że chemia jest w Polsce produkowana dla Niemiec.

Skąd wniosek, że wyprodukowana w PL?
Bo ja na przykład z podobnego opisu aukcji (od innego sprzedawcy) na allegro kupiłam Persil z kodem kreskowym 54 czyli Belgia.
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post czw, 23 sie 2012 - 15:34
Post #17

CYTAT(biedronka83 @ Thu, 23 Aug 2012 - 15:23) *
Meganko sprawdziłam sklep i zobacz co pisze:

"Jest to ORYGINALNY produkt przeznaczony na rynek niemiecki,
czyli swoja jakością przewyższa produkty dostępne
na naszym polskim rynku.
Jeśli ktoś już próbował ,wie jaka jest różnica."

Czyli wychodzi na to że chemia jest w Polsce produkowana dla Niemiec.

Skąd wniosek, że wyprodukowana w PL?
Bo ja na przykład z podobnego opisu aukcji (od innego sprzedawcy) na allegro kupiłam Persil z kodem kreskowym 54 czyli Belgia.

--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
OLA77
czw, 23 sie 2012 - 16:11
Mój persil gel ma w kodzie kreskowym 4:)
jeżeli chodzi o dopieranie to jakoś średnio jestem zadowolona, ale zapach jest piękny -bez używania płynów zmiękczających i chyba głównie dlatego go kupuję.
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 23 sie 2012 - 16:11
Post #18

Mój persil gel ma w kodzie kreskowym 4:)
jeżeli chodzi o dopieranie to jakoś średnio jestem zadowolona, ale zapach jest piękny -bez używania płynów zmiękczających i chyba głównie dlatego go kupuję.

--------------------


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 23 sie 2012 - 16:18
Post #19

CYTAT(biedronka83 @ Thu, 23 Aug 2012 - 01:07) *



no to ciekawe, moj ariel przeciez kupiony w niemieckim Rossmannie zaczyna sie od 5..czyli co, wyprodukowany w Polsce??? reszta plynow i proszkow zaczyna sie od 4. dziwne to. to przyjezdza taki Polak do niemieckiego Rossmanna i kupuje proszek wyprodukowany w Polsce..hehe..dobre

Milutka, nie wiem, czy wystawiliby ci fakture, zazwyczaj daja rachunek, ale VAT tam jest normalnie wyszczegolniony.
Ale jesli chcesz np na handel, to lepiej poszukac innych zrodel, tanszych, np u producenta, badz jest taki fajny portal www.restposten.de wiem, ze tam tez tanio moznabylo wieksza ilosc kupic
Mrówa
czw, 23 sie 2012 - 16:48
CYTAT(AmiLa @ Thu, 23 Aug 2012 - 17:18) *
no to ciekawe, moj ariel przeciez kupiony w niemieckim Rossmannie zaczyna sie od 5..czyli co, wyprodukowany w Polsce??? reszta plynow i proszkow zaczyna sie od 4. dziwne to. to przyjezdza taki Polak do niemieckiego Rossmanna i kupuje proszek wyprodukowany w Polsce..hehe..dobre

O kraju pochodzenia świadczą pierwsze dwie/trzy cyfry. Polska ma 590. Jeśli ciąg takich cyfr widnieje na początku kodu kreskowego to płyn został wyprodukowany w PL. Sama 5 jako pierwsza o niczym nie przesądza.
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post czw, 23 sie 2012 - 16:48
Post #20

CYTAT(AmiLa @ Thu, 23 Aug 2012 - 17:18) *
no to ciekawe, moj ariel przeciez kupiony w niemieckim Rossmannie zaczyna sie od 5..czyli co, wyprodukowany w Polsce??? reszta plynow i proszkow zaczyna sie od 4. dziwne to. to przyjezdza taki Polak do niemieckiego Rossmanna i kupuje proszek wyprodukowany w Polsce..hehe..dobre

O kraju pochodzenia świadczą pierwsze dwie/trzy cyfry. Polska ma 590. Jeśli ciąg takich cyfr widnieje na początku kodu kreskowego to płyn został wyprodukowany w PL. Sama 5 jako pierwsza o niczym nie przesądza.


--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
> Niemiecka chemia, czyli płyny do prania, płukania, kostki do zmywarki i in.
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 15:39
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama