Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

lokaty bankowe

, co? jak? i gdzie?
> , co? jak? i gdzie?
domi
pon, 16 mar 2009 - 19:48
Załozyliśmy z meżem rchunek oszczędnosciowy głównie z tego wzgledu, że mozna wpłacać i wypłacać bez straty odsetek. oprócz umowy mąż zabrał jakąs ulotkę dla posiadaczy lokat i rach. oszczędnosciowych zachecajacą do wziecia udziału w konkursie. Po powrocie do domu przeczytałąm ja dokładnie i zaintrygował mnie pewien zapis z gwiazdeczką maleńkimi literkami na końcu ulotki. "Zysk z lokaty i konta oszczędnosciwoego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym w wysokosci 19%". Nikt nam wcześniej nie mówił, ze mamy płacić jakiś podatek i nigdzie w necie o tym nie czytałam. Zysk to ten procent co mi urosnie-tak? Skoro w skali roku ma urosnać np. 5 % to z tego 5% mam oddać jeszcze 19%? Czy to 19% jest już pomniejszone z mojego zysku, czy w jakiś sposób mam sie rozliczać w u.s.?
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post pon, 16 mar 2009 - 19:48
Post #21

Załozyliśmy z meżem rchunek oszczędnosciowy głównie z tego wzgledu, że mozna wpłacać i wypłacać bez straty odsetek. oprócz umowy mąż zabrał jakąs ulotkę dla posiadaczy lokat i rach. oszczędnosciowych zachecajacą do wziecia udziału w konkursie. Po powrocie do domu przeczytałąm ja dokładnie i zaintrygował mnie pewien zapis z gwiazdeczką maleńkimi literkami na końcu ulotki. "Zysk z lokaty i konta oszczędnosciwoego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym w wysokosci 19%". Nikt nam wcześniej nie mówił, ze mamy płacić jakiś podatek i nigdzie w necie o tym nie czytałam. Zysk to ten procent co mi urosnie-tak? Skoro w skali roku ma urosnać np. 5 % to z tego 5% mam oddać jeszcze 19%? Czy to 19% jest już pomniejszone z mojego zysku, czy w jakiś sposób mam sie rozliczać w u.s.?

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Ciocia Magda
pon, 16 mar 2009 - 20:22
Domi, u mnie to wygląda tak, że bank dopisuje odsetki a zaraz pod spodem odlicza od nich podatek. Te dochody nie łączą się z innymi, nie uwzględnia się ich na PIT-cie. Chyba tylko spółki dostają na koniec roku PIT z banku, który jakoś muszą ująć w bilansie?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 16 mar 2009 - 20:22
Post #22

Domi, u mnie to wygląda tak, że bank dopisuje odsetki a zaraz pod spodem odlicza od nich podatek. Te dochody nie łączą się z innymi, nie uwzględnia się ich na PIT-cie. Chyba tylko spółki dostają na koniec roku PIT z banku, który jakoś muszą ująć w bilansie?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Fasola
wto, 17 mar 2009 - 21:27
No, synny podatek Belki. Nie ma lekko. 19% podatek od zysku z oszczędności. Bank automatycznie pomniejsza zysk z okaty o 19% i dopiero te zmniejszona kwote przelewa Ci na rachunek. Zysków z lokaty nie uwzględniasz w rocznym zeznaniu podatkowym.

Ten post edytował Fasola wto, 17 mar 2009 - 21:28
Fasola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 642
Dołączył: śro, 15 wrz 04 - 10:46
Nr użytkownika: 2,097




post wto, 17 mar 2009 - 21:27
Post #23

No, synny podatek Belki. Nie ma lekko. 19% podatek od zysku z oszczędności. Bank automatycznie pomniejsza zysk z okaty o 19% i dopiero te zmniejszona kwote przelewa Ci na rachunek. Zysków z lokaty nie uwzględniasz w rocznym zeznaniu podatkowym.

--------------------
Dziecka dwa
anax
nie, 10 sty 2010 - 22:16
Nowy rok to nowe pytanie.
Czy coś się ruszyło z tym oprocentowaniem?Gdzie w jakim banku ulokować pieniądze.Chodzi mi o lokatę ze stałym oprocentowaniem.Chyba że macie inne propozycje.Mam lokatę w multibanku bo zależało mi tez na tym żebym nie musiała płacić za dodatkowe konto.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post nie, 10 sty 2010 - 22:16
Post #24

Nowy rok to nowe pytanie.
Czy coś się ruszyło z tym oprocentowaniem?Gdzie w jakim banku ulokować pieniądze.Chodzi mi o lokatę ze stałym oprocentowaniem.Chyba że macie inne propozycje.Mam lokatę w multibanku bo zależało mi tez na tym żebym nie musiała płacić za dodatkowe konto.

--------------------


kachaaa
śro, 10 lut 2010 - 23:38
to podpowiedzcie gdzie , co , jak

niewielka kwota na początek i co jakiś czas jak to się mówi " jak coś skapnie" wpłacanie ale może okazać sie nieregularne. Nie chce trzymać w domu bo się zaraz "rozejdą" . Podpowiedzcie gdzie ulokować.
Jakby się udało " Belkę" ominąć to byłoby super
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post śro, 10 lut 2010 - 23:38
Post #25

to podpowiedzcie gdzie , co , jak

niewielka kwota na początek i co jakiś czas jak to się mówi " jak coś skapnie" wpłacanie ale może okazać sie nieregularne. Nie chce trzymać w domu bo się zaraz "rozejdą" . Podpowiedzcie gdzie ulokować.
Jakby się udało " Belkę" ominąć to byłoby super

--------------------




Ddroz
nie, 23 gru 2018 - 19:18
Wiem, że wątek trochę po czasie, ale temat zawsze aktualny icon_biggrin.gif
Na przyszłość radzę korzystać z porównywarek lokat https://direct.money.pl/lokaty/ Nie zajmuje to dużo czasu, a można sprawdzić oferty różnych banków i wybrać najkorzystniejszą lokatę.
Ddroz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 61
Dołączył: śro, 29 sie 18 - 22:58
Nr użytkownika: 52,003




post nie, 23 gru 2018 - 19:18
Post #26

Wiem, że wątek trochę po czasie, ale temat zawsze aktualny icon_biggrin.gif
Na przyszłość radzę korzystać z porównywarek lokat https://direct.money.pl/lokaty/ Nie zajmuje to dużo czasu, a można sprawdzić oferty różnych banków i wybrać najkorzystniejszą lokatę.
Mięta
piÄ…, 15 kwi 2022 - 08:00
Na yt znajdziesz dużo filmików na ten temat.
Dla mnie sprawdza się niechodzenie do galerii, ograniczanie odwiedzania drogerii tylko do przypadków kiedy już koniecznie czegoś potrzebuje, a jak już chce kupić coś na zapas to tylko jeśli jest akurat na promocji. ograniczenie przeglądania stron z ubraniami.
Dodatkowo gotowanie samemu i niedokupowyanie niczego dodatkowo, żadnych gotowców.
Jestem na diecie Chodakowskiej, na aplikacji mam rozpisany jadłospis i ograniczam się do kupowania jedzenia tylko dań z diety dzieki czemu rzeczywiscie oszczędzam.
Chemia do mieszkania z promocji albo w dużych, ekonomicznych opakowaniach.
Wyjścia na miasto na jedzenie max 1 w miesiącu.
Co miesiąc, od razu jak dostaję wypłatę odkładam stałą sumę na konto oszczędnościowe i tego nie ruszam. Ogólnie dobrze jest porównać sobie oprocentowanie na tej stronie https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/

Ten post edytował Mięta pią, 13 maj 2022 - 10:51
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 386
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post piÄ…, 15 kwi 2022 - 08:00
Post #27

Na yt znajdziesz dużo filmików na ten temat.
Dla mnie sprawdza się niechodzenie do galerii, ograniczanie odwiedzania drogerii tylko do przypadków kiedy już koniecznie czegoś potrzebuje, a jak już chce kupić coś na zapas to tylko jeśli jest akurat na promocji. ograniczenie przeglądania stron z ubraniami.
Dodatkowo gotowanie samemu i niedokupowyanie niczego dodatkowo, żadnych gotowców.
Jestem na diecie Chodakowskiej, na aplikacji mam rozpisany jadłospis i ograniczam się do kupowania jedzenia tylko dań z diety dzieki czemu rzeczywiscie oszczędzam.
Chemia do mieszkania z promocji albo w dużych, ekonomicznych opakowaniach.
Wyjścia na miasto na jedzenie max 1 w miesiącu.
Co miesiąc, od razu jak dostaję wypłatę odkładam stałą sumę na konto oszczędnościowe i tego nie ruszam. Ogólnie dobrze jest porównać sobie oprocentowanie na tej stronie https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/
śrubka
wto, 11 lip 2023 - 09:50
Jak oprocentowanie na lokatach nieco wzrośnie to pomyśle, na razie nie ma co liczyć na jakieś zyski.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 11 lip 2023 - 09:50
Post #28

Jak oprocentowanie na lokatach nieco wzrośnie to pomyśle, na razie nie ma co liczyć na jakieś zyski.
śrubka
wto, 11 lip 2023 - 09:50
Jak oprocentowanie na lokatach nieco wzrośnie to pomyśle, na razie nie ma co liczyć na jakieś zyski.
śrubka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: czw, 27 gru 12 - 12:25
Nr użytkownika: 41,343




post wto, 11 lip 2023 - 09:50
Post #29

Jak oprocentowanie na lokatach nieco wzrośnie to pomyśle, na razie nie ma co liczyć na jakieś zyski.
> lokaty bankowe, co? jak? i gdzie?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 06:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama