Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3  

czego NIE WOLNO jeść w czasie ciąży?

> 
Vitalinea
pon, 27 mar 2006 - 00:44
CYTAT(Adrianna78)
Ja tez praktycznie na malinowym jade od poczatku ciazy i zadnych dolegliwosci jak narazie u malej nie stwierdzono. Zreszta z tym malinowym sokiem to bzdura jakas.


Na innym forum dziewczyna wypisała stertę przypraw, orzechy i czekoladę.
Jak pamiętałam z pierwszej ciązy to orzechy wręcz lekarz kazał mi jeść i czekoladę również ale w rozsądnych ilościach.
No więc pytam co złego w czekoladzie??- I padła odpowiedź- ZAPARCIA !!! No ale przecież bez ciązy ona też powoduje zaparcia jak się wcina tabliczkę dziennie icon_smile.gif

Pewnego dnia wydrukowałam ową listę przypraw i produktów i poszłam z tym do lekarza tak z własnej ciekawości... kartka wręcz obeszła pół przychodni wywołując ogólny śmiech czego to kobiety nie wymyślą icon_smile.gif

Tak więc kochane nie przesadzajmy icon_smile.gif i nie doszukujmy się na siłę zabronionych produktów czy czynności.
Vitalinea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 65
Dołączył: pią, 24 mar 06 - 11:55
Nr użytkownika: 5,342

GG:


post pon, 27 mar 2006 - 00:44
Post #41

CYTAT(Adrianna78)
Ja tez praktycznie na malinowym jade od poczatku ciazy i zadnych dolegliwosci jak narazie u malej nie stwierdzono. Zreszta z tym malinowym sokiem to bzdura jakas.


Na innym forum dziewczyna wypisała stertę przypraw, orzechy i czekoladę.
Jak pamiętałam z pierwszej ciązy to orzechy wręcz lekarz kazał mi jeść i czekoladę również ale w rozsądnych ilościach.
No więc pytam co złego w czekoladzie??- I padła odpowiedź- ZAPARCIA !!! No ale przecież bez ciązy ona też powoduje zaparcia jak się wcina tabliczkę dziennie icon_smile.gif

Pewnego dnia wydrukowałam ową listę przypraw i produktów i poszłam z tym do lekarza tak z własnej ciekawości... kartka wręcz obeszła pół przychodni wywołując ogólny śmiech czego to kobiety nie wymyślą icon_smile.gif

Tak więc kochane nie przesadzajmy icon_smile.gif i nie doszukujmy się na siłę zabronionych produktów czy czynności.


--------------------
user posted image
user posted image
AgucioreQ
pon, 27 mar 2006 - 10:22
moze bedziemy piły wode i chleb suchy jadły ? i tak do konca ciazy icon_lol.gif bo jak sie zab złamie to i tak ciezarne maja usługi za free icon_lol.gif
AgucioreQ


Grupa: Zbanowani
Postów: 2,037
Dołączył: śro, 14 gru 05 - 16:26
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 4,294

GG:


post pon, 27 mar 2006 - 10:22
Post #42

moze bedziemy piły wode i chleb suchy jadły ? i tak do konca ciazy icon_lol.gif bo jak sie zab złamie to i tak ciezarne maja usługi za free icon_lol.gif

--------------------
Dzwonili Do Mnie Z NieBa I Mówili ?e Uciek? Im Anio?ek - Nie Powiem Im Gdzie Jestes !
Kochane S?oneczko Joasia 17.07.2006


2150 gram i 47cm szczęścia!
mania1976
wto, 11 kwi 2006 - 13:38
Herbaty nie za bardzo wolno pić, szczególnie tej pochodzenia azjatyckiego, gdyż nawożona jest ludzkimi odchodami i może zawierać pałeczki okrężnicy, marynaty zawierają ocet, który zabija hemoglobinę i przyczynia się do anemii, napoje i soki malinowe zawierają substancje, które powodują przedwczesne skurcze macicy, czekolada zawiera magnez(co jest akurat korzystne, ale oprócz zaparć powoduje szybszy przyrost wagi(puste kalorie). Napoje gazowane zawierają dwutlenek węgla, co jest mało korzystne dla rozwijającego się płodu. Coca-Cola zaiera tak samo jak kawa duże ilości kofein. Nowalijki - hmmmm... no cóż, idzie wiosna, zjadłby się coś zielonego, a na własnej działce to będą dopiero koło połowy maja najwcześniej....Siła wyższa, może i zawierają chemię, ale jak im się oprzeć? Pozdrawiam i bez paranoi, przecież w dużej mierze nasz organizm sam selekcjonuje pożywienie i większość trucizn sam wydala. icon_lol.gif
mania1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: sob, 26 lis 05 - 16:29
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 4,137




post wto, 11 kwi 2006 - 13:38
Post #43

Herbaty nie za bardzo wolno pić, szczególnie tej pochodzenia azjatyckiego, gdyż nawożona jest ludzkimi odchodami i może zawierać pałeczki okrężnicy, marynaty zawierają ocet, który zabija hemoglobinę i przyczynia się do anemii, napoje i soki malinowe zawierają substancje, które powodują przedwczesne skurcze macicy, czekolada zawiera magnez(co jest akurat korzystne, ale oprócz zaparć powoduje szybszy przyrost wagi(puste kalorie). Napoje gazowane zawierają dwutlenek węgla, co jest mało korzystne dla rozwijającego się płodu. Coca-Cola zaiera tak samo jak kawa duże ilości kofein. Nowalijki - hmmmm... no cóż, idzie wiosna, zjadłby się coś zielonego, a na własnej działce to będą dopiero koło połowy maja najwcześniej....Siła wyższa, może i zawierają chemię, ale jak im się oprzeć? Pozdrawiam i bez paranoi, przecież w dużej mierze nasz organizm sam selekcjonuje pożywienie i większość trucizn sam wydala. icon_lol.gif

--------------------
Mania1976
ziajcia
wto, 11 kwi 2006 - 15:59
Otoz z roznych zrodel wiele slyszalam, ze nie mozna jesc sera plesniowego, bo one sa robione z niepasteryzowanego mleka. I tu moje zdziwnienie, jak przy okazji zakupow, poprzeglodalam sobie te serki z roznych firm i okazalo sie, ze wszystkie sa z pasteryzowanego, wiec juz sama nie wiem, czego sie tych serow tak czepiaja i zabraniaja 21.gif
ziajcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 78
Dołączył: nie, 12 lut 06 - 16:12
Skąd: wawa
Nr użytkownika: 4,902




post wto, 11 kwi 2006 - 15:59
Post #44

Otoz z roznych zrodel wiele slyszalam, ze nie mozna jesc sera plesniowego, bo one sa robione z niepasteryzowanego mleka. I tu moje zdziwnienie, jak przy okazji zakupow, poprzeglodalam sobie te serki z roznych firm i okazalo sie, ze wszystkie sa z pasteryzowanego, wiec juz sama nie wiem, czego sie tych serow tak czepiaja i zabraniaja 21.gif
MartaMarcin
wto, 11 kwi 2006 - 16:25
Mam pytanie w związku z serami pleśniowymi- Skoro sery pleśniowe są szkodliwe to jak to się dzieje, że francuski rodzą zdrowe dzieci?
MartaMarcin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 795
Dołączył: nie, 19 lut 06 - 18:34
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,975




post wto, 11 kwi 2006 - 16:25
Post #45

Mam pytanie w związku z serami pleśniowymi- Skoro sery pleśniowe są szkodliwe to jak to się dzieje, że francuski rodzą zdrowe dzieci?
malgosiak
wto, 11 kwi 2006 - 17:14
Ja nie Francuska, ale w literaturze francuskiej, zwlaszcza tej ciazowej, jestem baaardzo na bierzaco. Bede we Francji rodzic icon_wink.gif
W tzw "fachowej" francuskiej literaturze odradzaja spozywanie serow plesniowych, jak i kazdych innych, ktore sa przygotowywane z nie pasteryzowanego mleka (np feta, mozzarella). To ma wyeliminowac ewentualne ryzyko zakazenia sie bodajze bakteriami listerozy. Wiec jesli Francuski biora pod uwage sugestie lekarzy, dotyczace diety, to pewnie dlatego rodza zdrowe dzieci icon_wink.gif
malgosiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 632
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 14:55
Skąd: Bordeaux/Francja :]
Nr użytkownika: 3,271




post wto, 11 kwi 2006 - 17:14
Post #46

Ja nie Francuska, ale w literaturze francuskiej, zwlaszcza tej ciazowej, jestem baaardzo na bierzaco. Bede we Francji rodzic icon_wink.gif
W tzw "fachowej" francuskiej literaturze odradzaja spozywanie serow plesniowych, jak i kazdych innych, ktore sa przygotowywane z nie pasteryzowanego mleka (np feta, mozzarella). To ma wyeliminowac ewentualne ryzyko zakazenia sie bodajze bakteriami listerozy. Wiec jesli Francuski biora pod uwage sugestie lekarzy, dotyczace diety, to pewnie dlatego rodza zdrowe dzieci icon_wink.gif

--------------------
malgosiak
wto, 11 kwi 2006 - 17:17
Olinka26, jak lubisz plesniowe, to te z pasteryzowanego mleka jedz na zdrowie icon_wink.gif Oczywiscie z umiarem. Aha doczytalam jeszcze w francuskich ksiegach, ze raczej nalezy skorke odkrajac. No chyba, ze uzywasz serka do zapiekanek icon_wink.gif Wtedy hulaj dusza piekla nie ma wink.gif
malgosiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 632
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 14:55
Skąd: Bordeaux/Francja :]
Nr użytkownika: 3,271




post wto, 11 kwi 2006 - 17:17
Post #47

Olinka26, jak lubisz plesniowe, to te z pasteryzowanego mleka jedz na zdrowie icon_wink.gif Oczywiscie z umiarem. Aha doczytalam jeszcze w francuskich ksiegach, ze raczej nalezy skorke odkrajac. No chyba, ze uzywasz serka do zapiekanek icon_wink.gif Wtedy hulaj dusza piekla nie ma wink.gif

--------------------
MartaMarcin
wto, 11 kwi 2006 - 18:06
Ja mam bardzo dobrą znajomą we Francji, ona z kolei twierdzi, że nikt nie panikuje na sery pleśniowe tak jak my w Polsce. No ale cóż, każdy ma prawo do swojej opinii.
MartaMarcin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 795
Dołączył: nie, 19 lut 06 - 18:34
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,975




post wto, 11 kwi 2006 - 18:06
Post #48

Ja mam bardzo dobrą znajomą we Francji, ona z kolei twierdzi, że nikt nie panikuje na sery pleśniowe tak jak my w Polsce. No ale cóż, każdy ma prawo do swojej opinii.
mania1976
czw, 13 kwi 2006 - 17:00
Serki pleśniowe jak sama nazwa wskazuje, są poddawane działaniu pleśni, a pleśń z kolei zawiera duże ilości penicyliny, która jest silnym antybiotykiem. Ogólnie wiadomo, że w czasie ciąży należy unikać wszelkich antybiotyków, za wyjątkiem kilku, które warunkowo można łykać. Dlatego właśnie nie należy zajadać się serami pleśniowymi, i nie ma znaczenia, że się odkroi skórkę, w serze i tak jest penicylina. Pozdrówka.
mania1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: sob, 26 lis 05 - 16:29
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 4,137




post czw, 13 kwi 2006 - 17:00
Post #49

Serki pleśniowe jak sama nazwa wskazuje, są poddawane działaniu pleśni, a pleśń z kolei zawiera duże ilości penicyliny, która jest silnym antybiotykiem. Ogólnie wiadomo, że w czasie ciąży należy unikać wszelkich antybiotyków, za wyjątkiem kilku, które warunkowo można łykać. Dlatego właśnie nie należy zajadać się serami pleśniowymi, i nie ma znaczenia, że się odkroi skórkę, w serze i tak jest penicylina. Pozdrówka.

--------------------
Mania1976
Wampir Basik
czw, 13 kwi 2006 - 23:20
dobrze ze ja i tak nie lubie serów pleśniowych 01.gif za to nie moge się oprzeć ostrym daniom któych mi zabraniają jeść 41.gif
Wampir Basik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 992
Dołączył: sob, 18 mar 06 - 12:09
Skąd: Krosno
Nr użytkownika: 5,273

GG:


post czw, 13 kwi 2006 - 23:20
Post #50

dobrze ze ja i tak nie lubie serów pleśniowych 01.gif za to nie moge się oprzeć ostrym daniom któych mi zabraniają jeść 41.gif

--------------------
Samael Adrian 25.04.2006



"...żyć znaczy życie dzielić z Tobą, a nie być z Tobą znaczy nie żyć..."

"Jestem zdania, i to całkiem poważnie, że nigdy dzieci nie mogą zrobić rodzicom takiego wstydu jak rodzice dzieciom."
Jan Kurczab
asia77

Go??







post pią, 14 kwi 2006 - 08:58
Post #51

a ja ostatnio prawie napad zrobiłam na Mc Donald'sa icon_redface.gif na zakupach z ojczulkiem posiliłam się big mac menu w przeciągu jakieś hmmm 2 minut????? (całym zestawem rzecz jasna). a że nie mam zachcianek w ciąży to mój tata wywalił oczka jak pięciozłotówki heheheh
Helena
sob, 15 kwi 2006 - 20:27
A moja ginekolog powiedziala ze sery plesniowe mozna jesc, ale zeby raczej z cytrusami uwazac bo pryskane i potem dzieci z uczuleniami sie rodza i mleka krowiego tez raczej nie ruszac bo potem skaza bialkowa.......... ale ja jak mam ochote to mleczko pije i cytruskow tez troche podjem, staram sie niewiele ale zdaza mi sie. A jezeli chodzi o zachcianki to mam straszna ochote na kawe i cole mmmmmmmmmm............
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post sob, 15 kwi 2006 - 20:27
Post #52

A moja ginekolog powiedziala ze sery plesniowe mozna jesc, ale zeby raczej z cytrusami uwazac bo pryskane i potem dzieci z uczuleniami sie rodza i mleka krowiego tez raczej nie ruszac bo potem skaza bialkowa.......... ale ja jak mam ochote to mleczko pije i cytruskow tez troche podjem, staram sie niewiele ale zdaza mi sie. A jezeli chodzi o zachcianki to mam straszna ochote na kawe i cole mmmmmmmmmm............

--------------------
Wampir Basik
nie, 16 kwi 2006 - 00:07
hehe mleczko czy jakis jogurcik to u mnie jest na porządku dziennym...gdzieś słyszałam ze nie wolno DUŻO jajek szamać bo od tego moze się przypatoczyć skaza białkowa, a cytrusy? icon_rolleyes.gif
Wampir Basik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 992
Dołączył: sob, 18 mar 06 - 12:09
Skąd: Krosno
Nr użytkownika: 5,273

GG:


post nie, 16 kwi 2006 - 00:07
Post #53

hehe mleczko czy jakis jogurcik to u mnie jest na porządku dziennym...gdzieś słyszałam ze nie wolno DUŻO jajek szamać bo od tego moze się przypatoczyć skaza białkowa, a cytrusy? icon_rolleyes.gif

--------------------
Samael Adrian 25.04.2006



"...żyć znaczy życie dzielić z Tobą, a nie być z Tobą znaczy nie żyć..."

"Jestem zdania, i to całkiem poważnie, że nigdy dzieci nie mogą zrobić rodzicom takiego wstydu jak rodzice dzieciom."
Jan Kurczab
hogata
nie, 16 kwi 2006 - 15:57
A ja zdecydowanie odradzam wszelakie owoce pestkowe w dużych ilościach!
Powszechnie wiadomo jakie mają działanie uboczne... wink.gif

Byłam w 7 miesiącu ciąży i zjadłam nieprawdopodobną ilość wiśni. icon_redface.gif
W efekcie wylądowałam wieczorem w szpitalu z podejrzeniem skurczy..
Okazało się, że to potężne... wzdęcie! icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

Dzisiaj się z siebie śmieję, ale wtedy myślałam, że rodzę! icon_redface.gif 06.gif
hogata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,423
Dołączył: czw, 09 mar 06 - 01:25
Nr użytkownika: 5,176

GG:


post nie, 16 kwi 2006 - 15:57
Post #54

A ja zdecydowanie odradzam wszelakie owoce pestkowe w dużych ilościach!
Powszechnie wiadomo jakie mają działanie uboczne... wink.gif

Byłam w 7 miesiącu ciąży i zjadłam nieprawdopodobną ilość wiśni. icon_redface.gif
W efekcie wylądowałam wieczorem w szpitalu z podejrzeniem skurczy..
Okazało się, że to potężne... wzdęcie! icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

Dzisiaj się z siebie śmieję, ale wtedy myślałam, że rodzę! icon_redface.gif 06.gif

--------------------
...nabieram dystansu...
Honey*
nie, 16 kwi 2006 - 19:24
Ja sie najadlam kiwi, i mialam biegunke, chodzilam do ubikacki po 4-5 razy dziennie
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post nie, 16 kwi 2006 - 19:24
Post #55

Ja sie najadlam kiwi, i mialam biegunke, chodzilam do ubikacki po 4-5 razy dziennie

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Mocca
wto, 18 kwi 2006 - 12:17
icon_surprised.gif To cos nowego z tym tunczykiem. A
To moja lista kompletna moze komus sie przyda:
-miesa surowego (do tego dochodza roznej masci wedliny niegotowane)
-ryb surowych i owocow morza w dowolnej postaci
-warzyw i owocow nie umytych
-jajek surowych (czyli kremy i majonezy domowej roboty odpadaja)
-pic niektorych herbatek ziolowych (dokladne informacje? u zielarzy???)
-pic alkoholu (troche wina mozna)
-bambusa (nie wiem czemu)
-unikac kawy i herbaty

Na mdlosci jest bardzo dobra coca-cola. na serio!

Da sie przezyc, choc czasem sie czlowiek skusi na salami:oops:

Nie polecam tez grzybow, bo ja sie nabawilam zatrucia i musialam na pogotowiu gnic dobe. Ani tez ciezkostrawnych rzeczy.
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
Skąd: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 12:17
Post #56

icon_surprised.gif To cos nowego z tym tunczykiem. A
To moja lista kompletna moze komus sie przyda:
-miesa surowego (do tego dochodza roznej masci wedliny niegotowane)
-ryb surowych i owocow morza w dowolnej postaci
-warzyw i owocow nie umytych
-jajek surowych (czyli kremy i majonezy domowej roboty odpadaja)
-pic niektorych herbatek ziolowych (dokladne informacje? u zielarzy???)
-pic alkoholu (troche wina mozna)
-bambusa (nie wiem czemu)
-unikac kawy i herbaty

Na mdlosci jest bardzo dobra coca-cola. na serio!

Da sie przezyc, choc czasem sie czlowiek skusi na salami:oops:

Nie polecam tez grzybow, bo ja sie nabawilam zatrucia i musialam na pogotowiu gnic dobe. Ani tez ciezkostrawnych rzeczy.
Mocca
wto, 18 kwi 2006 - 12:20
Aha i jeszcze serow plesniowych.

Reszta w normie!

Ale nie dajcie sie zwariowac. nasze mamy przeciez jadly wszystko a jakie zdrowe sztuki sie urodzily icon_cool.gif
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
Skąd: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 12:20
Post #57

Aha i jeszcze serow plesniowych.

Reszta w normie!

Ale nie dajcie sie zwariowac. nasze mamy przeciez jadly wszystko a jakie zdrowe sztuki sie urodzily icon_cool.gif
Katjuszka
wto, 18 kwi 2006 - 15:01
CYTAT(gaby)
Ja sie najadlam kiwi, i mialam biegunke, chodzilam do ubikacki po 4-5 razy dziennie


haha skąd ja to znam icon_redface.gif

ja tam jem wszystko z umiarem, chipsy, ostatnio maiąłm ochote na frytki i sobie zrobiłąm, jem dużo cytusów, jabłek, marchewki, mięsa mało,
myślę, że wszystko jedzone z umiarem jest dozwolone ( no prawie wszystko icon_wink.gif )
Katjuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 12:07
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,924

GG:


post wto, 18 kwi 2006 - 15:01
Post #58

CYTAT(gaby)
Ja sie najadlam kiwi, i mialam biegunke, chodzilam do ubikacki po 4-5 razy dziennie


haha skąd ja to znam icon_redface.gif

ja tam jem wszystko z umiarem, chipsy, ostatnio maiąłm ochote na frytki i sobie zrobiłąm, jem dużo cytusów, jabłek, marchewki, mięsa mało,
myślę, że wszystko jedzone z umiarem jest dozwolone ( no prawie wszystko icon_wink.gif )

--------------------
Szczęśliwa żona swojego męża
user posted image
Mięta
wto, 22 wrz 2020 - 12:17
Tez uwielbiam zbierać grzyby w ciąży bardzo często chodziłam zbierać no oczywiście jadłam normalnie .. lekarz powiedział ze można wszystko tylko z miarą , ciąża nie choroba .!

Powinnaś jednak wykluczyć
surowe salami w ciąży
pasztet z wątróbką
surowe jajka
jak również surowe mięso ( jak tatar).

Ten post edytował Mięta czw, 01 paź 2020 - 12:49
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 388
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post wto, 22 wrz 2020 - 12:17
Post #59

Tez uwielbiam zbierać grzyby w ciąży bardzo często chodziłam zbierać no oczywiście jadłam normalnie .. lekarz powiedział ze można wszystko tylko z miarą , ciąża nie choroba .!

Powinnaś jednak wykluczyć
surowe salami w ciąży
pasztet z wątróbką
surowe jajka
jak również surowe mięso ( jak tatar).
> czego NIE WOLNO jeść w czasie ciąży?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 23:24
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama