Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Rozłożyło mi się dziecko

, potrzebne sprawdzone patenty na szybkÄ… reanimacjÄ™
> , potrzebne sprawdzone patenty na szybkÄ… reanimacjÄ™
ulla
czw, 13 gru 2012 - 11:19
Jak w tytule.

Ostatnio było dobrze, choć w otoczeniu dużo chorych. Zdarzało jej się kaszleć, niezbyt ładnie w nocy, ale to było incydentalne. Wczoraj była na basenie (a miałam obawy, czy powinna pójść), potem miała długo próbę do jasełek i była bardzo padnięta, i dość zachrypnięta, ale sądziłam, że to przez ekspresję sceniczną. Ma fragmenty kiedy musi użyć głosu.

Dziś rano, wstała przed czwartą na chwilę i przyszła sprawdzić, czy nastawiłam budzik (czasem tak robi, szczególnie kiedy sama wieczorem jestem niezbyt przytomna)....mówiła normalnie. W dwie godziny później brzmiała bardzo źle i miała trochę ponad 39 stopni.

Posłałam ją z powrotem do łóżka. Napiła się wody i śpi. Raczej spokojnie, nie kaszle, ale w międzyczasie rozbudziła się raz i znowu zasnęła. Nic jeszcze nie jadła.
Wiem, sen to najlepsze lekarstwo, ale się obudzi. I muszę ja w miarę szybko postawić na nogi, bo w przyszłym tygodniu dwie klasówki (a nawet trzy, bo dziś nie napisze dyktanda) i przedstawienie, w którym ma niemałą rolę. Zakładam oczywiście, że przez nieobecność na dzisiejszej próbie, nie zostanie wykluczona z imprezy.

Wstępnie rozwiązałam problem co do jedzenia, na razie teoretycznie - znaczy dostanie dwa ziemniaczki i kalafiora. Mam jeszcze sok z marchwi, kiszoną kapustę i zupę ogórkową. Może coś z tego będzie ok?. A i rozważam zupę czosnkową, ale muszę zakupić warzywa, kawałek kury i czosnek.

Co jeszcze mogę zrobić, aby nie rozłożyła się bardziej i w miarę szybko mogła zacząć zdrowieć??

Leków żadnych prócz Nurofenu i Calpolu nie mam, a jeszcze Tantum Verde do psikania gardła. I jeszcze niczego nie podałam, tym bardziej, że jak się na chwilę obudziła, to temperaturę miała poniżej 38,5. A no i założyłam, że temperatura, to w sumie dobry objaw, acz tak wysoką miewa bardzo rzadko.


Ps. ma nieciekawy zapach z ust i to mnie mocno zaniepokoiło. Zapach jak przy anginie.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post czw, 13 gru 2012 - 11:19
Post #1

Jak w tytule.

Ostatnio było dobrze, choć w otoczeniu dużo chorych. Zdarzało jej się kaszleć, niezbyt ładnie w nocy, ale to było incydentalne. Wczoraj była na basenie (a miałam obawy, czy powinna pójść), potem miała długo próbę do jasełek i była bardzo padnięta, i dość zachrypnięta, ale sądziłam, że to przez ekspresję sceniczną. Ma fragmenty kiedy musi użyć głosu.

Dziś rano, wstała przed czwartą na chwilę i przyszła sprawdzić, czy nastawiłam budzik (czasem tak robi, szczególnie kiedy sama wieczorem jestem niezbyt przytomna)....mówiła normalnie. W dwie godziny później brzmiała bardzo źle i miała trochę ponad 39 stopni.

Posłałam ją z powrotem do łóżka. Napiła się wody i śpi. Raczej spokojnie, nie kaszle, ale w międzyczasie rozbudziła się raz i znowu zasnęła. Nic jeszcze nie jadła.
Wiem, sen to najlepsze lekarstwo, ale się obudzi. I muszę ja w miarę szybko postawić na nogi, bo w przyszłym tygodniu dwie klasówki (a nawet trzy, bo dziś nie napisze dyktanda) i przedstawienie, w którym ma niemałą rolę. Zakładam oczywiście, że przez nieobecność na dzisiejszej próbie, nie zostanie wykluczona z imprezy.

Wstępnie rozwiązałam problem co do jedzenia, na razie teoretycznie - znaczy dostanie dwa ziemniaczki i kalafiora. Mam jeszcze sok z marchwi, kiszoną kapustę i zupę ogórkową. Może coś z tego będzie ok?. A i rozważam zupę czosnkową, ale muszę zakupić warzywa, kawałek kury i czosnek.

Co jeszcze mogę zrobić, aby nie rozłożyła się bardziej i w miarę szybko mogła zacząć zdrowieć??

Leków żadnych prócz Nurofenu i Calpolu nie mam, a jeszcze Tantum Verde do psikania gardła. I jeszcze niczego nie podałam, tym bardziej, że jak się na chwilę obudziła, to temperaturę miała poniżej 38,5. A no i założyłam, że temperatura, to w sumie dobry objaw, acz tak wysoką miewa bardzo rzadko.


Ps. ma nieciekawy zapach z ust i to mnie mocno zaniepokoiło. Zapach jak przy anginie.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru

Posty w temacie
ulla   RozÅ‚ożyÅ‚o mi siÄ™ dziecko   czw, 13 gru 2012 - 11:19
Orinoko   PÅ‚ukanie gardÅ‚a wodÄ… z jodynÄ… lub wodÄ… z wodÄ...   czw, 13 gru 2012 - 11:39
ulla   Ewentualnie lekarz i kontrolnie CRP czy to angina ...   czw, 13 gru 2012 - 11:55
Orinoko   Tak, kwiat lipy super przy gorÄ…czce. Z sokiem mal...   czw, 13 gru 2012 - 14:19
ulla   Powyżej 39 to już gorÄ…czka ponoć ma dziaÅ‚anie...   czw, 13 gru 2012 - 14:27
Fragosia   Ulla, ale jezeli to angina to może nie czekaj do ...   czw, 13 gru 2012 - 14:59
ulla   Ulla, ale jezeli to angina to może nie czekaj do ...   czw, 13 gru 2012 - 15:22
mamami   Ulla latarka choćby z telefonu i zwykÅ‚a Å‚yżecz...   czw, 13 gru 2012 - 15:58
ulla   Ulla latarka choćby z telefonu i zwykÅ‚a Å‚yżecz...   czw, 13 gru 2012 - 18:32
mÅ‚odziutka   Przy anginie pÅ‚ukanie wodÄ… utlenionÄ… pół na p...   czw, 13 gru 2012 - 18:38
aniakuleczka   Pewnie siÄ™ już zorientowaÅ‚aÅ› we wszystkim, ale...   czw, 13 gru 2012 - 20:15
trzkasienka   A jaki ten jezyk ma? U nas byÅ‚o podobnie- oddech ...   piÄ…, 14 gru 2012 - 04:26
Fragosia   Ulla i jak dzisiaj?   piÄ…, 14 gru 2012 - 08:44
ulla   WyglÄ…da na to, że lepiej. Temperatura jej troc...   piÄ…, 14 gru 2012 - 09:19
ulla   No niestety zamiast ozdrowieć dostaÅ‚a kataru i s...   pon, 17 gru 2012 - 17:26
Anilka   Ulla podczytywaÅ‚am Twój wÄ…tek, bo moja Karolina...   pon, 17 gru 2012 - 17:58
ulla   Nie dojechaÅ‚yÅ›my do lekarza, bo temperatura jej ...   Å›ro, 19 gru 2012 - 03:11
Fragosia   Ciesze siÄ™, że wszystko dobrze siÄ™ skoÅ„czyÅ‚o....   Å›ro, 19 gru 2012 - 09:07
ulla   Aż taka cierpliwa nie jestem. Po prostu trzy dni ...   Å›ro, 19 gru 2012 - 19:24
Anusia946   Chyba najlepszy paracetamol, herbata z cytrynÄ… i ...   sob, 22 lip 2017 - 14:22
ziooooom25   Mikstura skÅ‚adajÄ…ca siÄ™ z mleka, czosnku i miod...   wto, 25 lip 2017 - 08:49
Helenita   ZazdroszczÄ™, bo u moich dzieci domowe sposoby lec...   pon, 12 mar 2018 - 20:58
> RozÅ‚ożyÅ‚o mi siÄ™ dziecko, potrzebne sprawdzone patenty na szybkÄ… reanimacjÄ™
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 19:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama