Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia   

Co mozna zrobić z inhalatorem?

, czyli moje szpitalne odkrycie oraz nowa miłość :)
> , czyli moje szpitalne odkrycie oraz nowa miłość :)
mama_oliwki
sob, 05 sty 2008 - 14:38
własnie przyszedł inhalator wszystko w najlepszym porządku
sprawne i jest gwarancja
firma z warszawy
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
Skąd: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post sob, 05 sty 2008 - 14:38
Post #41

własnie przyszedł inhalator wszystko w najlepszym porządku
sprawne i jest gwarancja
firma z warszawy

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




sylwi13
sob, 05 kwi 2008 - 01:07
Dziewczyny czy nebulizator to to samo co inhalator bo chyba też będę musiała się wyposażyć w to urządzenie?
sylwi13


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 60
Dołączył: sob, 27 paź 07 - 18:00
Skąd: KALISZ
Nr użytkownika: 16,685




post sob, 05 kwi 2008 - 01:07
Post #42

Dziewczyny czy nebulizator to to samo co inhalator bo chyba też będę musiała się wyposażyć w to urządzenie?
niewidzialna
sob, 05 kwi 2008 - 02:14
Witam

My mamy taki sprzęt i używamy go bardzo często bo niestety katary ciągle sie przyplątują. A w czasie kataru inhalacje robimy kilka razy dziennie po 2ml ale czasem leję więcej,w nocy też gdy mały jest niespokojny. Sól fizjologiczną kupuje w aptece,ale polecam tą 10ml, bo wiadomo więcej. Używam dla niego małej maski i jest ok, zazwyczaj jest spokojny, pewnie dla tego że chyba wie że mu to pomaga.

sylwi13 to zależy jaki inhalator masz na myśli

A co do różnicy miedzy spejserem (tuba do podawania leków w aerozolu) a inhalatorem (nebulizatorem) . Przez spejser podaje sie leki wziewne w aerozolu dlatego że dziecku trudniej jest taki lek przyjąć ponieważ trzeba wtedy odpowiednio oddychać,a przez 'tubę" wystarczy prysnąć i oddychać spokojnie,poza tym cześć leku pozostaje na ściankach tuby zamiast w buzi i też można w ten sposób regulować ilość przyjmowanego leku ilością wdechów.Oczywiście w tym przypadku też nie należy zapominać o wypłukaniu ust wodą a nawet umyciu zębów.
Inhalator jest (tak dosłownie i bez trudnych nazw) urządzeniem które dmucha i tworzy mgiełkę z leku lub soli fizjologicznej ,którą trzeba oddychać. Efekt jest podobny to tego jak sie wyjdzie z katarem z domu,zazwyczaj odczuwa sie ulgę bo jest chłodniej i wilgotniej.
Tak więc przyłączam sie do zgodnego chóru poprzedniczek zachwalających ten wynalazek dzięki któremu można bez leków wyleczyć dziecko z kataru lub też wspomóc działanie leków przy silniejszych infekcjach, przy okazji oszczędzając mu w dużym stopniu mąk związanych z wyciąganiem smarków
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
Skąd: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post sob, 05 kwi 2008 - 02:14
Post #43

Witam

My mamy taki sprzęt i używamy go bardzo często bo niestety katary ciągle sie przyplątują. A w czasie kataru inhalacje robimy kilka razy dziennie po 2ml ale czasem leję więcej,w nocy też gdy mały jest niespokojny. Sól fizjologiczną kupuje w aptece,ale polecam tą 10ml, bo wiadomo więcej. Używam dla niego małej maski i jest ok, zazwyczaj jest spokojny, pewnie dla tego że chyba wie że mu to pomaga.

sylwi13 to zależy jaki inhalator masz na myśli

A co do różnicy miedzy spejserem (tuba do podawania leków w aerozolu) a inhalatorem (nebulizatorem) . Przez spejser podaje sie leki wziewne w aerozolu dlatego że dziecku trudniej jest taki lek przyjąć ponieważ trzeba wtedy odpowiednio oddychać,a przez 'tubę" wystarczy prysnąć i oddychać spokojnie,poza tym cześć leku pozostaje na ściankach tuby zamiast w buzi i też można w ten sposób regulować ilość przyjmowanego leku ilością wdechów.Oczywiście w tym przypadku też nie należy zapominać o wypłukaniu ust wodą a nawet umyciu zębów.
Inhalator jest (tak dosłownie i bez trudnych nazw) urządzeniem które dmucha i tworzy mgiełkę z leku lub soli fizjologicznej ,którą trzeba oddychać. Efekt jest podobny to tego jak sie wyjdzie z katarem z domu,zazwyczaj odczuwa sie ulgę bo jest chłodniej i wilgotniej.
Tak więc przyłączam sie do zgodnego chóru poprzedniczek zachwalających ten wynalazek dzięki któremu można bez leków wyleczyć dziecko z kataru lub też wspomóc działanie leków przy silniejszych infekcjach, przy okazji oszczędzając mu w dużym stopniu mąk związanych z wyciąganiem smarków

--------------------
TakaSobieJedna



mama_oliwki
sob, 05 kwi 2008 - 20:39
CYTAT(sylwi13 @ Fri, 04 Apr 2008 - 23:07) *
Dziewczyny czy nebulizator to to samo co inhalator bo chyba też będę musiała się wyposażyć w to urządzenie?

tak kup nebulizator
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
Skąd: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post sob, 05 kwi 2008 - 20:39
Post #44

CYTAT(sylwi13 @ Fri, 04 Apr 2008 - 23:07) *
Dziewczyny czy nebulizator to to samo co inhalator bo chyba też będę musiała się wyposażyć w to urządzenie?

tak kup nebulizator

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




flotka

Go??







post czw, 10 kwi 2008 - 22:07
Post #45

A czy to jest dobry wybór?

https://www.allegro.pl/item339213598_inhala...ci_dorosli.html

Chce inhalować sześciomiesięczniaka.
Saskia
czw, 10 kwi 2008 - 22:12
Flotka, takiego inhalatora używałam w szpitalu kiedy Tosia miała zap. płuc
sądzę że jest to model wytrzymały skoro został kupiony do ciągłego używania na oddziale
cena też wydake się rozsądna
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post czw, 10 kwi 2008 - 22:12
Post #46

Flotka, takiego inhalatora używałam w szpitalu kiedy Tosia miała zap. płuc
sądzę że jest to model wytrzymały skoro został kupiony do ciągłego używania na oddziale
cena też wydake się rozsądna

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
Kocurek
pią, 11 kwi 2008 - 18:52
CYTAT(flotka @ Thu, 10 Apr 2008 - 23:07) *
A czy to jest dobry wybór?

https://www.allegro.pl/item339213598_inhala...ci_dorosli.html

Chce inhalować sześciomiesięczniaka.


Firma dobra, natomiast (tak czytałam) zalecane jest kupowanie inhalatora włączanego nie jak Medel przyciskiem, ale wajchą, co pozwala urządzeniu produkować mniejsze/ większe cząsteczki do inhalowania górnych i dolnych dróg oddechowych.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pią, 11 kwi 2008 - 18:52
Post #47

CYTAT(flotka @ Thu, 10 Apr 2008 - 23:07) *
A czy to jest dobry wybór?

https://www.allegro.pl/item339213598_inhala...ci_dorosli.html

Chce inhalować sześciomiesięczniaka.


Firma dobra, natomiast (tak czytałam) zalecane jest kupowanie inhalatora włączanego nie jak Medel przyciskiem, ale wajchą, co pozwala urządzeniu produkować mniejsze/ większe cząsteczki do inhalowania górnych i dolnych dróg oddechowych.

--------------------
mama_oliwki
pią, 11 kwi 2008 - 21:06
ja mam własnie taki doczytaj tylko czy jest maseczka dla dziecka,
bo w moim nie było i musiałam dokupic w aptece
jestem zadowolona z niego
w szpitalach tez maja takie właczniki jak ten model
z wajha sie nie spotkałam
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
Skąd: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post pią, 11 kwi 2008 - 21:06
Post #48

ja mam własnie taki doczytaj tylko czy jest maseczka dla dziecka,
bo w moim nie było i musiałam dokupic w aptece
jestem zadowolona z niego
w szpitalach tez maja takie właczniki jak ten model
z wajha sie nie spotkałam

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




mama_oliwki
pią, 11 kwi 2008 - 21:12
https://www.allegro.pl/item340360056_inhala..._gratis_ib.html
ten ma takie same funkcje tylko torby na inhalator nie posiada
https://www.allegro.pl/item338799659_inhala...ily_silver.html
tu masz taki sam tylko tanszy
doczytaj tylko czy maja te same akcesoria
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
Skąd: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post pią, 11 kwi 2008 - 21:12
Post #49

https://www.allegro.pl/item340360056_inhala..._gratis_ib.html
ten ma takie same funkcje tylko torby na inhalator nie posiada
https://www.allegro.pl/item338799659_inhala...ily_silver.html
tu masz taki sam tylko tanszy
doczytaj tylko czy maja te same akcesoria

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




Kocurek
pon, 14 kwi 2008 - 20:34
W opisie tego czytamy: "poprzez zastosowanie 3 rodzajów dysz nebulizator pozwala wytworzyć aerozol o zmiennej charakterystyce cząsteczek, aby ulepszyć leczenie:
Opis części składowych nebulizatora:
- dysza oznakowana literą A - leczenie górnych dróg oddechowych (jama nosowa, gardło, zatoki,krtań, tchawica)
- dysza oznakowana literą B - leczenie oskrzeli
- dysza oznakowana literą C - leczenie dolnych dróg oddechowych (płuc) "

Ja mam Silvestro z wajchą, ale widziałam go tylko w aptekach.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pon, 14 kwi 2008 - 20:34
Post #50

W opisie tego czytamy: "poprzez zastosowanie 3 rodzajów dysz nebulizator pozwala wytworzyć aerozol o zmiennej charakterystyce cząsteczek, aby ulepszyć leczenie:
Opis części składowych nebulizatora:
- dysza oznakowana literą A - leczenie górnych dróg oddechowych (jama nosowa, gardło, zatoki,krtań, tchawica)
- dysza oznakowana literą B - leczenie oskrzeli
- dysza oznakowana literą C - leczenie dolnych dróg oddechowych (płuc) "

Ja mam Silvestro z wajchą, ale widziałam go tylko w aptekach.


--------------------
flotka

Go??







post pon, 14 kwi 2008 - 21:23
Post #51

Dziewczyny, fantastyczne jesteście! Piszcie dalej... Co post, to nowa kopalnia informacji! icon_smile.gif
Maciejka
pon, 14 kwi 2008 - 22:17
Ja własnie zamówiłam Medel Family Silver. Czekam i mam nadzieję, że będzie to wybawienie dla nas.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post pon, 14 kwi 2008 - 22:17
Post #52

Ja własnie zamówiłam Medel Family Silver. Czekam i mam nadzieję, że będzie to wybawienie dla nas.

--------------------
Maciejka


Ciocia Magda
pon, 14 kwi 2008 - 22:30
a my właśnie wyszłyśmy z infekcji dzięki inhalacjom z mucosolvanem. cud po prostu! teraz jeszcze wypadałoby żebym sobie zaaplikowała takie inhalacje, bo "odziedziczyłam" infekcję po dzieciach.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 14 kwi 2008 - 22:30
Post #53

a my właśnie wyszłyśmy z infekcji dzięki inhalacjom z mucosolvanem. cud po prostu! teraz jeszcze wypadałoby żebym sobie zaaplikowała takie inhalacje, bo "odziedziczyłam" infekcję po dzieciach.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Hermia
pon, 21 kwi 2008 - 17:46
Czy Wasze dzieci lubią inhalacje, czy inhalujecie siłowo. Luc najpierw nienawidził, potem przyjmował ze spokojem, a teraz jak ma zapalenie oskrzeli każda inhalacja to dramat.
Lekarka mówi:drze się to się inhaluje lepiej. Ale mi psyche siada.
Pomocy!
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
Skąd: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post pon, 21 kwi 2008 - 17:46
Post #54

Czy Wasze dzieci lubią inhalacje, czy inhalujecie siłowo. Luc najpierw nienawidził, potem przyjmował ze spokojem, a teraz jak ma zapalenie oskrzeli każda inhalacja to dramat.
Lekarka mówi:drze się to się inhaluje lepiej. Ale mi psyche siada.
Pomocy!

--------------------


mama_oliwki
pon, 21 kwi 2008 - 17:59
u nas z tym inhalowanie jest różnie
razsie buntuje a raz mu to obojętne, a nawet mu sie podoba 08.gif
mama_oliwki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,756
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 18:05
Skąd: skierniewice
Nr użytkownika: 4,257




post pon, 21 kwi 2008 - 17:59
Post #55

u nas z tym inhalowanie jest różnie
razsie buntuje a raz mu to obojętne, a nawet mu sie podoba 08.gif

--------------------
*Majka*

aniołek 12tc 17.03.2001r.

OLIWKA 14.12.2002r.




ERYCZEK 08.07.2006r.




Bogna
pią, 16 maj 2008 - 13:42
hej

ja jestem w tym temacie zielona kompletnie. wpadłam tu przez przypadek i tak sobie mysle ze młodemu by sie takie cos przydalo. praktycznie raz w miesiacu ma katar bez temperatury a moj pediatra jakis skory do Eurespalu jest a ja i tak lecze go Esberitoxem i Engystolem.

PYtanko: czy taki inhalator z sola fizjologiczna mozna wlaczyc w pokoju normalnie i on dziala na drogi oddechowe czy trzeba koniecznie podawac dziecku to bezposrednio do nosa czy jakos tak.
WYBACZCIE JESLI PYTANIE JEST IDIOTYCZNE.
Bogna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: czw, 28 wrz 06 - 12:36
Skąd: Bydgoszcz
Nr użytkownika: 7,707




post pią, 16 maj 2008 - 13:42
Post #56

hej

ja jestem w tym temacie zielona kompletnie. wpadłam tu przez przypadek i tak sobie mysle ze młodemu by sie takie cos przydalo. praktycznie raz w miesiacu ma katar bez temperatury a moj pediatra jakis skory do Eurespalu jest a ja i tak lecze go Esberitoxem i Engystolem.

PYtanko: czy taki inhalator z sola fizjologiczna mozna wlaczyc w pokoju normalnie i on dziala na drogi oddechowe czy trzeba koniecznie podawac dziecku to bezposrednio do nosa czy jakos tak.
WYBACZCIE JESLI PYTANIE JEST IDIOTYCZNE.

--------------------

Kocurek
pią, 16 maj 2008 - 21:24
CYTAT(Bogna @ Fri, 16 May 2008 - 14:42) *
PYtanko: czy taki inhalator z sola fizjologiczna mozna wlaczyc w pokoju normalnie i on dziala na drogi oddechowe czy trzeba koniecznie podawac dziecku to bezposrednio do nosa czy jakos tak.


Bezpośrednio, za pomocą maseczki lub odpowiednich końcówek (np. rurek do nosa).
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pią, 16 maj 2008 - 21:24
Post #57

CYTAT(Bogna @ Fri, 16 May 2008 - 14:42) *
PYtanko: czy taki inhalator z sola fizjologiczna mozna wlaczyc w pokoju normalnie i on dziala na drogi oddechowe czy trzeba koniecznie podawac dziecku to bezposrednio do nosa czy jakos tak.


Bezpośrednio, za pomocą maseczki lub odpowiednich końcówek (np. rurek do nosa).


--------------------
tissaia
sob, 17 maj 2008 - 09:06
Kupiłam inhalator przedwczoraj, zaalarmowana paskudnym katarem Maksia i pokasływaniem ( M. 10 dni temu skończył brać Augmentin). I są to zdecydowanie jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy! Wczoraj byliśmy u lekarza ( po inhalowaniu li tylko solą, 5 razy ) i p. doktor stwierdziła, że pięknie się wyciąga z infekcji! A Maks z tych dzieci, które poniedziałek witają katarem, a wtorek już zmianami w oskrzelach. Inhalujemy teraz raz dziennie Pulimicotrem, 3-4 razy solą.
Że też ja wcześniej na ten inhalator nie wpadłam...
Dobrze, ze mam Was! icon_smile.gif
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post sob, 17 maj 2008 - 09:06
Post #58

Kupiłam inhalator przedwczoraj, zaalarmowana paskudnym katarem Maksia i pokasływaniem ( M. 10 dni temu skończył brać Augmentin). I są to zdecydowanie jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy! Wczoraj byliśmy u lekarza ( po inhalowaniu li tylko solą, 5 razy ) i p. doktor stwierdziła, że pięknie się wyciąga z infekcji! A Maks z tych dzieci, które poniedziałek witają katarem, a wtorek już zmianami w oskrzelach. Inhalujemy teraz raz dziennie Pulimicotrem, 3-4 razy solą.
Że też ja wcześniej na ten inhalator nie wpadłam...
Dobrze, ze mam Was! icon_smile.gif

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Maciejka
sob, 17 maj 2008 - 11:04
A tą solą to jakie proporcje? Sama sól czy zwodą? Ile soli w jakim wieku?
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post sob, 17 maj 2008 - 11:04
Post #59

A tą solą to jakie proporcje? Sama sól czy zwodą? Ile soli w jakim wieku?

--------------------
Maciejka


Ciocia Magda
sob, 17 maj 2008 - 11:44
Maciejka, chyba chodzi o sól fizjologiczną - już w postaci płynnej i gotowej do inhalacji. Ja daję jakieś 2 ml soli i 30 kropli Mucosolvanu (1,5ml).

Hermia - moje dziewczynki bardzo nie lubią inhalacji (tych nazywanych "długimi", bo "krótkie" przez spejser to tylko ok. 8 wdechów) Włączam im do nich telewizor. Lekarka mówiła, że można z dzieckiem rysować, czytać mu - ale u nas się nie sprawdza za bardzo. Nie udało mi się tez nigdy zastosowac tych rurek do nosa, zostały przywitane okrzykiem przerażenia - jeśli inhalujemy z powodu kataru, to po prostu za pomocą maseczki. Jeśli z powodu kaszlu, to przez ustnik.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 17 maj 2008 - 11:44
Post #60

Maciejka, chyba chodzi o sól fizjologiczną - już w postaci płynnej i gotowej do inhalacji. Ja daję jakieś 2 ml soli i 30 kropli Mucosolvanu (1,5ml).

Hermia - moje dziewczynki bardzo nie lubią inhalacji (tych nazywanych "długimi", bo "krótkie" przez spejser to tylko ok. 8 wdechów) Włączam im do nich telewizor. Lekarka mówiła, że można z dzieckiem rysować, czytać mu - ale u nas się nie sprawdza za bardzo. Nie udało mi się tez nigdy zastosowac tych rurek do nosa, zostały przywitane okrzykiem przerażenia - jeśli inhalujemy z powodu kataru, to po prostu za pomocą maseczki. Jeśli z powodu kaszlu, to przez ustnik.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
> Co mozna zrobić z inhalatorem?, czyli moje szpitalne odkrycie oraz nowa miłość :)
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 00:19
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama