Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Spalone , zniszczone włosy - pomóżcie :(

> 
cos_cos
czw, 22 lip 2010 - 14:40
Joannabo ostatnio produkty z jedwabiem z farouk widziałam przecenione w super pharm icon_smile.gif
AQA jeśli chodzi o tę odżywkę/maskę to właściwie ciężko mi powiedzieć czy ona Ci pomoże. Mnie pomogła, tzn pomaga ujarzmić włosy i zapobiega wypadaniu. Ale ona ma chyba alkohol w składzie, nie chciałabym, żeby Ci jeszcze bardziej włosy wysuszyło. Może ktoś bardziej zorientowany się wypowie w tej kwestii. Wiem, że bliska mi osoba stosowała tę odżywkę do wzmocnienia włosów po chemioterapii. A właściwie, żeby odrosły nowe.. I naprawdę szybko odrosły nowe, piękne włosy.
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post czw, 22 lip 2010 - 14:40
Post #21

Joannabo ostatnio produkty z jedwabiem z farouk widziałam przecenione w super pharm icon_smile.gif
AQA jeśli chodzi o tę odżywkę/maskę to właściwie ciężko mi powiedzieć czy ona Ci pomoże. Mnie pomogła, tzn pomaga ujarzmić włosy i zapobiega wypadaniu. Ale ona ma chyba alkohol w składzie, nie chciałabym, żeby Ci jeszcze bardziej włosy wysuszyło. Może ktoś bardziej zorientowany się wypowie w tej kwestii. Wiem, że bliska mi osoba stosowała tę odżywkę do wzmocnienia włosów po chemioterapii. A właściwie, żeby odrosły nowe.. I naprawdę szybko odrosły nowe, piękne włosy.

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
mamami
czw, 22 lip 2010 - 14:52
AQA walcz o zwrot kosztów z fryzjerka i za te kasę żrub ten zabieg regeneacyjny, myślę że w dobrym salonie, albo sklepie z profesjonalnymi kosmetykami do włosów doradzą Ci jakiś kosmetyk, który pomoże Ci układac te włosy, teraz kupa jest takich wygladzajacych preparatów. I odżywianie i regeneracja swoją drogą, ale kup własnie coś co pomoże Ci ujarzmić choc trochę tego pudla, żebyś nie cierpiała tak bardzo wychodząc z domu. Bardzo Ci współczuję przeżyć. Ja tez sobie raz tak załatwiłam włosy na własne życzenie na dodatek, na szczęcie to była króciutka fryzura, którą po prostu następnym razem ścięłam i tyle. Szkoda że u Ciebie nie będzie to takie proste icon_sad.gif
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post czw, 22 lip 2010 - 14:52
Post #22

AQA walcz o zwrot kosztów z fryzjerka i za te kasę żrub ten zabieg regeneacyjny, myślę że w dobrym salonie, albo sklepie z profesjonalnymi kosmetykami do włosów doradzą Ci jakiś kosmetyk, który pomoże Ci układac te włosy, teraz kupa jest takich wygladzajacych preparatów. I odżywianie i regeneracja swoją drogą, ale kup własnie coś co pomoże Ci ujarzmić choc trochę tego pudla, żebyś nie cierpiała tak bardzo wychodząc z domu. Bardzo Ci współczuję przeżyć. Ja tez sobie raz tak załatwiłam włosy na własne życzenie na dodatek, na szczęcie to była króciutka fryzura, którą po prostu następnym razem ścięłam i tyle. Szkoda że u Ciebie nie będzie to takie proste icon_sad.gif
~Luna~
czw, 22 lip 2010 - 22:36
Popołudniu byłam u fryzjera.
Fryzjerka obejrzała moje włosy, i orzekła, że spalone nie są, tylko mocno przesuszone icon_confused.gif
Zrobiła mi krótki zabieg, polegający na wtarciu we włosy na 5 min jakiegoś preparatu z keratyną.
Czy pomogło ? - na razie trudno mi powiedzieć .
Na mokrych włosach, jest taki sam pudel jak był wczesniej.
Po zmyciu preparatu, poprosiłam fryzjerkę żeby wymodelowała mi włosy.
Chciałam w jej obecności sprawdzić czy te włosy da się w ogóle jakoś uczesać , wymodelować.
Dziewczyna nieźle się napociła , żeby wyciągnąć włosy na szczotce.
Włosy nadal się puszą, teraz są rozciągnięte na szczotce i na głowie mam hełm 21.gif
Wyglądam jak Lord Vader z Gwiezdnych wojen, tylko że w wersji blond
Kuracja keratyną była oczywiście bezpłatna, w sobotę mam się zgłosić na kolejny zabieg.
Ścięcie włosów, fryzjerka zdecydowanie odradza, mówi że nie poradzę sobie z krótkimi włosami w tak kiepskim stanie i ... że nie widzi mnie w krótkiej fryzurze.
Czyli potwierdziła to co wam pisałam wcześniej, że krótkie włosy to nie dla mnie.
Do pielęgnacji poleca kosmetyki mocno nawilżające, oraz prostujące włosy.
I cierpliwe ścinanie trwałej co 6 tygodni.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post czw, 22 lip 2010 - 22:36
Post #23

Popołudniu byłam u fryzjera.
Fryzjerka obejrzała moje włosy, i orzekła, że spalone nie są, tylko mocno przesuszone icon_confused.gif
Zrobiła mi krótki zabieg, polegający na wtarciu we włosy na 5 min jakiegoś preparatu z keratyną.
Czy pomogło ? - na razie trudno mi powiedzieć .
Na mokrych włosach, jest taki sam pudel jak był wczesniej.
Po zmyciu preparatu, poprosiłam fryzjerkę żeby wymodelowała mi włosy.
Chciałam w jej obecności sprawdzić czy te włosy da się w ogóle jakoś uczesać , wymodelować.
Dziewczyna nieźle się napociła , żeby wyciągnąć włosy na szczotce.
Włosy nadal się puszą, teraz są rozciągnięte na szczotce i na głowie mam hełm 21.gif
Wyglądam jak Lord Vader z Gwiezdnych wojen, tylko że w wersji blond
Kuracja keratyną była oczywiście bezpłatna, w sobotę mam się zgłosić na kolejny zabieg.
Ścięcie włosów, fryzjerka zdecydowanie odradza, mówi że nie poradzę sobie z krótkimi włosami w tak kiepskim stanie i ... że nie widzi mnie w krótkiej fryzurze.
Czyli potwierdziła to co wam pisałam wcześniej, że krótkie włosy to nie dla mnie.
Do pielęgnacji poleca kosmetyki mocno nawilżające, oraz prostujące włosy.
I cierpliwe ścinanie trwałej co 6 tygodni.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
pcola
czw, 22 lip 2010 - 23:09
Współczuję męki. Mnie jedna nieudana trwała zniechęciła do tego
typu eksperymentów na wieki wieków. Chyba, że mnie ten
"wstrętny Niemiec" Alzheimer dopadnie ... icon_wink.gif
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post czw, 22 lip 2010 - 23:09
Post #24

Współczuję męki. Mnie jedna nieudana trwała zniechęciła do tego
typu eksperymentów na wieki wieków. Chyba, że mnie ten
"wstrętny Niemiec" Alzheimer dopadnie ... icon_wink.gif

--------------------



--------------------------
gozar
piÄ…, 23 lip 2010 - 06:59
Oj AQA, co Cię podkusiło...


CYTAT(Kaszanna @ Thu, 22 Jul 2010 - 14:59) *
Powinnaś udać sie do salonu, aby teraz leczyli teraz twoje wlosy bezpłatnie.


Z ciekawości zaglądnęłam po drodze po trzech pobliskich salonów. Wszystkie fryzjerki powiedziały, że szkoda pieniędzy na zabiegi, bo to nic nie pomoże. Włosy są spalone i nic im nie pomoże icon_sad.gif


I tu racja. Niewiele tym włosom pomoże, a jeśli ma być jakikolwiek (mizerny ale zawsze coś) efekt to licz się z duuużym wydatkiem. Któraś pisała o Kerastase - to chyba najbardziej regenerująca linia kosmetyków. Ale cho.lernie droga.
Wax - do d.upy
jedwab - można przy tym kotka sobie pogłaskać. Nic nie da.

AQA - nie sądziłam , że to kiedyś powiem, ale... zetnij te włosy na krótko. I tak wyglądasz źle i tak. A przy krótkich nie będziesz się przynajmniej męczyć...

I naprawdę współczuję.
Osobiście nie wykonuję trwałych bo się boję 43.gif ( właśnie takiego efektu)

Ten post edytował gozar pią, 23 lip 2010 - 07:04
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post piÄ…, 23 lip 2010 - 06:59
Post #25

Oj AQA, co Cię podkusiło...


CYTAT(Kaszanna @ Thu, 22 Jul 2010 - 14:59) *
Powinnaś udać sie do salonu, aby teraz leczyli teraz twoje wlosy bezpłatnie.


Z ciekawości zaglądnęłam po drodze po trzech pobliskich salonów. Wszystkie fryzjerki powiedziały, że szkoda pieniędzy na zabiegi, bo to nic nie pomoże. Włosy są spalone i nic im nie pomoże icon_sad.gif


I tu racja. Niewiele tym włosom pomoże, a jeśli ma być jakikolwiek (mizerny ale zawsze coś) efekt to licz się z duuużym wydatkiem. Któraś pisała o Kerastase - to chyba najbardziej regenerująca linia kosmetyków. Ale cho.lernie droga.
Wax - do d.upy
jedwab - można przy tym kotka sobie pogłaskać. Nic nie da.

AQA - nie sądziłam , że to kiedyś powiem, ale... zetnij te włosy na krótko. I tak wyglądasz źle i tak. A przy krótkich nie będziesz się przynajmniej męczyć...

I naprawdę współczuję.
Osobiście nie wykonuję trwałych bo się boję 43.gif ( właśnie takiego efektu)

--------------------
pcola
piÄ…, 23 lip 2010 - 08:24
gozar,
ja pisałam o Kerastase. W hurtowni za szampon płaciłam bodajże 75zl, odżywki są
w tej samej cenie. Moja mama ma z natury takie słabe kręcone, cienkie,
pierzaste włosy i jej Kerastase ratuje życie. Była jeszcze do niedawna taka fajna seria
ze Szwarzkopfa Moisture Kick, ale wycofali i zostawili tylko szampon.


edit: byk


Ten post edytował pcola pią, 23 lip 2010 - 08:24
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post piÄ…, 23 lip 2010 - 08:24
Post #26

gozar,
ja pisałam o Kerastase. W hurtowni za szampon płaciłam bodajże 75zl, odżywki są
w tej samej cenie. Moja mama ma z natury takie słabe kręcone, cienkie,
pierzaste włosy i jej Kerastase ratuje życie. Była jeszcze do niedawna taka fajna seria
ze Szwarzkopfa Moisture Kick, ale wycofali i zostawili tylko szampon.


edit: byk


--------------------



--------------------------
gozar
piÄ…, 23 lip 2010 - 08:47
Jest jeszcze kuracja joico robiona tylko w salonach. Najlepsza kuracja salonowa jaką dane mi było wypróbować.
Ale joico ciężko jest gdziekolwiek zaleźć.
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post piÄ…, 23 lip 2010 - 08:47
Post #27

Jest jeszcze kuracja joico robiona tylko w salonach. Najlepsza kuracja salonowa jaką dane mi było wypróbować.
Ale joico ciężko jest gdziekolwiek zaleźć.

--------------------
chaton
piÄ…, 23 lip 2010 - 09:25
Czytam czytam i oczom nie wierze. Ponieduanej trwalej pani zaproponowala Ci... kolejna trwala?! icon_eek.gif Przeciez trwalej, nawet najlzejszej, nie mozna robic czesciej niz co 4 miesice (popraz, Gozar, jesli sie myle). Czy ja dobrze zrozumialam, ze ona zrobila Ci 3 trwale??? No to ja sie nie dziwie, ja wiem, jak koncowki moich wlosow wygladaja po trzeciej trwalej... do obciecia.
Sluchaj, moze nie musisz i ch obciac calkowicie, mowie o dlugosci, moze je jakis spec jakos dobrze pocieniuje, zrobi Ci fryzure, gdzie wlosy beda wygladac na dlugie, a w rzeczywistosci sporo obciac, potem jakis olejek na spalone koncowki i tak przetrzymasz?
Mam na mysli cos w tym stylu:
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p11
albo:
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p12
Czy:
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p17
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p71
Jest tez dobry krem firmu Phyto: zobacz sobie, ja tak mam, ale obecnie nie stosuje, moze Ci przeslac?
https://www.phyto.fr/fr/produits/cheveux-se..._12057664163377

Ten post edytował chaton pią, 23 lip 2010 - 09:34
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post piÄ…, 23 lip 2010 - 09:25
Post #28

Czytam czytam i oczom nie wierze. Ponieduanej trwalej pani zaproponowala Ci... kolejna trwala?! icon_eek.gif Przeciez trwalej, nawet najlzejszej, nie mozna robic czesciej niz co 4 miesice (popraz, Gozar, jesli sie myle). Czy ja dobrze zrozumialam, ze ona zrobila Ci 3 trwale??? No to ja sie nie dziwie, ja wiem, jak koncowki moich wlosow wygladaja po trzeciej trwalej... do obciecia.
Sluchaj, moze nie musisz i ch obciac calkowicie, mowie o dlugosci, moze je jakis spec jakos dobrze pocieniuje, zrobi Ci fryzure, gdzie wlosy beda wygladac na dlugie, a w rzeczywistosci sporo obciac, potem jakis olejek na spalone koncowki i tak przetrzymasz?
Mam na mysli cos w tym stylu:
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p11
albo:
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p12
Czy:
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p17
https://album.aufeminin.com/album/see_63788...B4wod7zDWZQ#p71
Jest tez dobry krem firmu Phyto: zobacz sobie, ja tak mam, ale obecnie nie stosuje, moze Ci przeslac?
https://www.phyto.fr/fr/produits/cheveux-se..._12057664163377

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
chaton
piÄ…, 23 lip 2010 - 09:26
Jeszcze taka maske znalazlam:
https://www.phyto.fr/fr/produits/cheveux-se..._12057664163377
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post piÄ…, 23 lip 2010 - 09:26
Post #29

Jeszcze taka maske znalazlam:
https://www.phyto.fr/fr/produits/cheveux-se..._12057664163377

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
~Luna~
piÄ…, 23 lip 2010 - 10:13
To nie miała być trwała w stylu lat naszych babć .
To miała być lekka trwała, podnosząca włosy od nasady, ułatwiająca układanie i modelowanie włosów.
Od dwóch lat miałam włosy proste, bez trwałej, farbowane (w salonie) 1x na blond, wiosną.
Pytałam fryzjerkę czy na rozjaśnione włosy mogę zrobić u niej trwałą.
Powiedziała , że bez problemu, że ma odpowiednie płyny.
Pierwszą trwałą robiłam 12.07. - nie wyszła.
Fryzjerka wiedząc, że miało to być podniesienie włosów na wyjazd urlopowy, zdecydowała o tym , że zrobi mi jeszcze jedną próbę przed wyjazdem, w ramach reklamacji.
Druga próba była 21.07, i tym razem na włosach wyszło siano.

W latach wcześniejszych robiłam już kilka razy trwałą , nigdy nie miałam spalonych sianowatych włosów.
Robiłam te trwałe na włosy dużo dłuższe niż mam teraz, bo takie zazwyczaj noszę i efekt był naprawdę super, skręt wychodził bardzo naturalny.
Nie mam pojęcia co zawiodło tym razem.
Gdyby to była pierwsza trwała w moim życiu, to pewnie uznałabym, że to wina włosów.
Ale wiem, że moje włosy skręcają się ładnie i tylko dla tego zdecydowałam się na ten krok.

chaton, fryzurki które zaproponowałaś , są bardzo ładne , niestety nie na takie włosy jak mam obecnie.
Fryzury z linków , wykonane są na prostych i zdrowych włosach.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post piÄ…, 23 lip 2010 - 10:13
Post #30

To nie miała być trwała w stylu lat naszych babć .
To miała być lekka trwała, podnosząca włosy od nasady, ułatwiająca układanie i modelowanie włosów.
Od dwóch lat miałam włosy proste, bez trwałej, farbowane (w salonie) 1x na blond, wiosną.
Pytałam fryzjerkę czy na rozjaśnione włosy mogę zrobić u niej trwałą.
Powiedziała , że bez problemu, że ma odpowiednie płyny.
Pierwszą trwałą robiłam 12.07. - nie wyszła.
Fryzjerka wiedząc, że miało to być podniesienie włosów na wyjazd urlopowy, zdecydowała o tym , że zrobi mi jeszcze jedną próbę przed wyjazdem, w ramach reklamacji.
Druga próba była 21.07, i tym razem na włosach wyszło siano.

W latach wcześniejszych robiłam już kilka razy trwałą , nigdy nie miałam spalonych sianowatych włosów.
Robiłam te trwałe na włosy dużo dłuższe niż mam teraz, bo takie zazwyczaj noszę i efekt był naprawdę super, skręt wychodził bardzo naturalny.
Nie mam pojęcia co zawiodło tym razem.
Gdyby to była pierwsza trwała w moim życiu, to pewnie uznałabym, że to wina włosów.
Ale wiem, że moje włosy skręcają się ładnie i tylko dla tego zdecydowałam się na ten krok.

chaton, fryzurki które zaproponowałaś , są bardzo ładne , niestety nie na takie włosy jak mam obecnie.
Fryzury z linków , wykonane są na prostych i zdrowych włosach.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
chaton
piÄ…, 23 lip 2010 - 11:01
QUOTE(AQA @ Fri, 23 Jul 2010 - 11:13) *
To nie miała być trwała w stylu lat naszych babć .
To miała być lekka trwała, podnosząca włosy od nasady, ułatwiająca układanie i modelowanie włosów.
Od dwóch lat miałam włosy proste, bez trwałej, farbowane (w salonie) 1x na blond, wiosną.
Pytałam fryzjerkę czy na rozjaśnione włosy mogę zrobić u niej trwałą.
Powiedziała , że bez problemu, że ma odpowiednie płyny.
Pierwszą trwałą robiłam 12.07. - nie wyszła.
Fryzjerka wiedząc, że miało to być podniesienie włosów na wyjazd urlopowy, zdecydowała o tym , że zrobi mi jeszcze jedną próbę przed wyjazdem, w ramach reklamacji.
Druga próba była 21.07, i tym razem na włosach wyszło siano.


Aqa: ale ja o takiej trwalej mowie, bo ja stosuje to podnoszenie korzeni od lat i nigdy, przenigdy fryzjerka nie pozwolila mi tego robic czesciej niz raz na 3-4 miesiace! Jeszcze jest jeden wazny aspekt tej trwalej: nie mozna jaj robic uzywajac naturalnych roslinnych farb do wlosow, jak henna. Czym Ty te wlosy rozjasnialas?
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post piÄ…, 23 lip 2010 - 11:01
Post #31

QUOTE(AQA @ Fri, 23 Jul 2010 - 11:13) *
To nie miała być trwała w stylu lat naszych babć .
To miała być lekka trwała, podnosząca włosy od nasady, ułatwiająca układanie i modelowanie włosów.
Od dwóch lat miałam włosy proste, bez trwałej, farbowane (w salonie) 1x na blond, wiosną.
Pytałam fryzjerkę czy na rozjaśnione włosy mogę zrobić u niej trwałą.
Powiedziała , że bez problemu, że ma odpowiednie płyny.
Pierwszą trwałą robiłam 12.07. - nie wyszła.
Fryzjerka wiedząc, że miało to być podniesienie włosów na wyjazd urlopowy, zdecydowała o tym , że zrobi mi jeszcze jedną próbę przed wyjazdem, w ramach reklamacji.
Druga próba była 21.07, i tym razem na włosach wyszło siano.


Aqa: ale ja o takiej trwalej mowie, bo ja stosuje to podnoszenie korzeni od lat i nigdy, przenigdy fryzjerka nie pozwolila mi tego robic czesciej niz raz na 3-4 miesiace! Jeszcze jest jeden wazny aspekt tej trwalej: nie mozna jaj robic uzywajac naturalnych roslinnych farb do wlosow, jak henna. Czym Ty te wlosy rozjasnialas?

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
joannabo
piÄ…, 23 lip 2010 - 11:17
CYTAT(gozar @ Fri, 23 Jul 2010 - 07:59) *
jedwab - można przy tym kotka sobie pogłaskać. Nic nie da.

Jednak bym się kłóciła. Włosy robią się śliskie, nie zahaczają się o siebie, więc już z tego powodu będą miały mniejszą skłonność do puszenia. Po myciu bez porównania z innymi środkami łatwiej je rozczesać, więc będą mniej niszczyć.
Dla przykładu: noszę teraz półdługie i włosy mi się kołtuniły na dole od ubrania. Teraz tego prawie nie ma.

ps
Avalanche, akurat takiego sklepu w miasteczku, w którym robię zakupy niet. Ale fakt, ze zdzierają w sklepach za te środki tak, że już nie oszczędność, a poczucie godności icon_smile.gif nie pozwoliłoby mi tego kupić. O i jeszcze jest reguła, że najtaniej wychodzi w najmniejszym opakowaniu, wyciągają wnioski z upadku nauk ścisłych 04.gif
joannabo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,230
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 10:00
Nr użytkownika: 207




post piÄ…, 23 lip 2010 - 11:17
Post #32

CYTAT(gozar @ Fri, 23 Jul 2010 - 07:59) *
jedwab - można przy tym kotka sobie pogłaskać. Nic nie da.

Jednak bym się kłóciła. Włosy robią się śliskie, nie zahaczają się o siebie, więc już z tego powodu będą miały mniejszą skłonność do puszenia. Po myciu bez porównania z innymi środkami łatwiej je rozczesać, więc będą mniej niszczyć.
Dla przykładu: noszę teraz półdługie i włosy mi się kołtuniły na dole od ubrania. Teraz tego prawie nie ma.

ps
Avalanche, akurat takiego sklepu w miasteczku, w którym robię zakupy niet. Ale fakt, ze zdzierają w sklepach za te środki tak, że już nie oszczędność, a poczucie godności icon_smile.gif nie pozwoliłoby mi tego kupić. O i jeszcze jest reguła, że najtaniej wychodzi w najmniejszym opakowaniu, wyciągają wnioski z upadku nauk ścisłych 04.gif
cos_cos
piÄ…, 23 lip 2010 - 11:24
joannabo jakbyś kiedyś chciała to Ci kupię i wyślę icon_wink.gif
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post piÄ…, 23 lip 2010 - 11:24
Post #33

joannabo jakbyś kiedyś chciała to Ci kupię i wyślę icon_wink.gif

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
~Luna~
piÄ…, 23 lip 2010 - 12:06
CYTAT(chaton @ Fri, 23 Jul 2010 - 12:01) *
Aqa: ale ja o takiej trwalej mowie, bo ja stosuje to podnoszenie korzeni od lat i nigdy, przenigdy fryzjerka nie pozwolila mi tego robic czesciej niz raz na 3-4 miesiace! Jeszcze jest jeden wazny aspekt tej trwalej: nie mozna jaj robic uzywajac naturalnych roslinnych farb do wlosow, jak henna. Czym Ty te wlosy rozjasnialas?


chaton, nie wiem jaką trwałą miałaś na myśli, bo w słowie pisanym, bardzo łatwo o nieporozumienia.
Ja mam wrażenie , że jak napisałam "trwała", to od razu wszyscy myślą że chciałam mieć barana na głowie icon_rolleyes.gif
A to nie tak.
Ja trwałej NIGDY nie robiłam częściej niż raz w roku, raz na dwa lata.
To co mam teraz na głowie, kojarzy mi się z latami PRL-u i moją mamą.
Kiedy byłam w wieku mojego syna, mama robiła trwałą przez długie lata, 2x w roku.
Włosy miała krótkie i zawsze wracała od fryzjera z baranem na głowie.
Wyglądała okropnie, nie podobało mi się, chciałam moją "wcześniejszą mamę", reagowałam identycznie, jak teraz mój syn na mnie.
Myślałam, że w obecnych latach, kosmetyki są już tak ulepszone, że takie wypadki jaki mi się przydarzył, nie mają już miejsca.

Wiosną włosy farbowałam w salonie fryzjerskim, nie był to żaden produkt roślinny, to była normalna farba , ale nazwy w tej chwili nie wspomnę, tym bardziej , że fryzjerka pokazywała mi próbki dwóch firm.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post piÄ…, 23 lip 2010 - 12:06
Post #34

CYTAT(chaton @ Fri, 23 Jul 2010 - 12:01) *
Aqa: ale ja o takiej trwalej mowie, bo ja stosuje to podnoszenie korzeni od lat i nigdy, przenigdy fryzjerka nie pozwolila mi tego robic czesciej niz raz na 3-4 miesiace! Jeszcze jest jeden wazny aspekt tej trwalej: nie mozna jaj robic uzywajac naturalnych roslinnych farb do wlosow, jak henna. Czym Ty te wlosy rozjasnialas?


chaton, nie wiem jaką trwałą miałaś na myśli, bo w słowie pisanym, bardzo łatwo o nieporozumienia.
Ja mam wrażenie , że jak napisałam "trwała", to od razu wszyscy myślą że chciałam mieć barana na głowie icon_rolleyes.gif
A to nie tak.
Ja trwałej NIGDY nie robiłam częściej niż raz w roku, raz na dwa lata.
To co mam teraz na głowie, kojarzy mi się z latami PRL-u i moją mamą.
Kiedy byłam w wieku mojego syna, mama robiła trwałą przez długie lata, 2x w roku.
Włosy miała krótkie i zawsze wracała od fryzjera z baranem na głowie.
Wyglądała okropnie, nie podobało mi się, chciałam moją "wcześniejszą mamę", reagowałam identycznie, jak teraz mój syn na mnie.
Myślałam, że w obecnych latach, kosmetyki są już tak ulepszone, że takie wypadki jaki mi się przydarzył, nie mają już miejsca.

Wiosną włosy farbowałam w salonie fryzjerskim, nie był to żaden produkt roślinny, to była normalna farba , ale nazwy w tej chwili nie wspomnę, tym bardziej , że fryzjerka pokazywała mi próbki dwóch firm.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
mamami
piÄ…, 23 lip 2010 - 13:03
Myślę, że nad powodem nie ma sie co za bardzo zastanawiać. Fyzjerka stwierdziwszy, że poprzednio nic Ci nie chwyciło, użyła pewnie mocniejszego płynu, no i efekt jest jaki jest icon_sad.gif Z pewnościa nie ejst to wina Twoich włosow, skoro nie był to pierwszy tego typu zabieg. Kurcze bardzo Ci współczuję. Nie wiem jaka masz fryzure, ale może dałoby sie to choć trochę pocieniować, żeby tej mierzwy było mniej i nie robiła Ci takiej szopy.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post piÄ…, 23 lip 2010 - 13:03
Post #35

Myślę, że nad powodem nie ma sie co za bardzo zastanawiać. Fyzjerka stwierdziwszy, że poprzednio nic Ci nie chwyciło, użyła pewnie mocniejszego płynu, no i efekt jest jaki jest icon_sad.gif Z pewnościa nie ejst to wina Twoich włosow, skoro nie był to pierwszy tego typu zabieg. Kurcze bardzo Ci współczuję. Nie wiem jaka masz fryzure, ale może dałoby sie to choć trochę pocieniować, żeby tej mierzwy było mniej i nie robiła Ci takiej szopy.
Arwena.
piÄ…, 23 lip 2010 - 14:11
CYTAT(gozar @ Fri, 23 Jul 2010 - 07:59) *
Któraś pisała o Kerastase - to chyba najbardziej regenerująca linia kosmetyków. Ale cho.lernie droga.


Fakt, droga jak piorun ale efektywna. Mnie najbardziej pomogły odżywki i Vita Cement - ale on działa pod wpływem ciepła suszarki lub prostownicy.


Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post piÄ…, 23 lip 2010 - 14:11
Post #36

CYTAT(gozar @ Fri, 23 Jul 2010 - 07:59) *
Któraś pisała o Kerastase - to chyba najbardziej regenerująca linia kosmetyków. Ale cho.lernie droga.


Fakt, droga jak piorun ale efektywna. Mnie najbardziej pomogły odżywki i Vita Cement - ale on działa pod wpływem ciepła suszarki lub prostownicy.




--------------------
everybody lies
~Luna~
piÄ…, 23 lip 2010 - 22:26
Znalazłam chyba jakieś rozwiązanie.
Zdaję sobie sprawę z tego , że jest to nie najlepsze wyjście, ale na czas wyjazdu, chyba będę używała prostownicy do włosów.
Różne myśli już mi przychodzą do głowy.
Kilkanaście minut temu, spróbowałam rozprostować najpierw grzywkę - wyszło super icon_smile.gif
Potem "przeleciałam" prostownicą 1/4 włosów - no zmiana niesamowita icon_smile.gif .
Wiem, że prostownica + suche włosy to fatalne połączenie, ale na czas wyjazdu to będzie dla mnie najlepsze wyjście.
Oczywiście nie będę jej używała codziennie, w sumie jakieś 3x.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post piÄ…, 23 lip 2010 - 22:26
Post #37

Znalazłam chyba jakieś rozwiązanie.
Zdaję sobie sprawę z tego , że jest to nie najlepsze wyjście, ale na czas wyjazdu, chyba będę używała prostownicy do włosów.
Różne myśli już mi przychodzą do głowy.
Kilkanaście minut temu, spróbowałam rozprostować najpierw grzywkę - wyszło super icon_smile.gif
Potem "przeleciałam" prostownicą 1/4 włosów - no zmiana niesamowita icon_smile.gif .
Wiem, że prostownica + suche włosy to fatalne połączenie, ale na czas wyjazdu to będzie dla mnie najlepsze wyjście.
Oczywiście nie będę jej używała codziennie, w sumie jakieś 3x.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Zelda
sob, 24 lip 2010 - 02:27
AQA ,kup sobie koniecznie płyn do prostowania bo inaczej będzie jeszcez gorzej,a włosy będa Ci się sypać.co do jedwabiu,to na PW poleciłam Ci bdb jakości,włosów nie odzywienią,ale sianowatość zlikwiduje i nabłyszczy,więc efekt będzie,wiem to z doświadczenia.miłego wypoczynku icon_biggrin.gif
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post sob, 24 lip 2010 - 02:27
Post #38

AQA ,kup sobie koniecznie płyn do prostowania bo inaczej będzie jeszcez gorzej,a włosy będa Ci się sypać.co do jedwabiu,to na PW poleciłam Ci bdb jakości,włosów nie odzywienią,ale sianowatość zlikwiduje i nabłyszczy,więc efekt będzie,wiem to z doświadczenia.miłego wypoczynku icon_biggrin.gif
gozar
sob, 24 lip 2010 - 06:17
CYTAT(joannabo @ Fri, 23 Jul 2010 - 12:17) *
Jednak bym się kłóciła. Włosy robią się śliskie, nie zahaczają się o siebie, więc już z tego powodu będą miały mniejszą skłonność do puszenia. Po myciu bez porównania z innymi środkami łatwiej je rozczesać, więc będą mniej niszczyć.
Dla przykładu: noszę teraz półdługie i włosy mi się kołtuniły na dole od ubrania. Teraz tego prawie nie ma.

ps
Avalanche, akurat takiego sklepu w miasteczku, w którym robię zakupy niet. Ale fakt, ze zdzierają w sklepach za te środki tak, że już nie oszczędność, a poczucie godności icon_smile.gif nie pozwoliłoby mi tego kupić. O i jeszcze jest reguła, że najtaniej wychodzi w najmniejszym opakowaniu, wyciągają wnioski z upadku nauk ścisłych 04.gif


Jedwab jest fajny do wykończenia i nabłyszczenia fryzury, ewentualnie jako lekkie ułatwienie w rozczesaniu. Nic poza tym, działania regenerującego nie ma. A żeby jedwab dał się wyczuć na AQA włosach musiałaby sobie wylać całą buteleczkę na włosy i też nie byłoby mniejszego siana. Jedynie tłuste siano. Dlatego napisałam, że nic to nie da w jej przypadku.

Ten post edytował gozar sob, 24 lip 2010 - 06:17
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post sob, 24 lip 2010 - 06:17
Post #39

CYTAT(joannabo @ Fri, 23 Jul 2010 - 12:17) *
Jednak bym się kłóciła. Włosy robią się śliskie, nie zahaczają się o siebie, więc już z tego powodu będą miały mniejszą skłonność do puszenia. Po myciu bez porównania z innymi środkami łatwiej je rozczesać, więc będą mniej niszczyć.
Dla przykładu: noszę teraz półdługie i włosy mi się kołtuniły na dole od ubrania. Teraz tego prawie nie ma.

ps
Avalanche, akurat takiego sklepu w miasteczku, w którym robię zakupy niet. Ale fakt, ze zdzierają w sklepach za te środki tak, że już nie oszczędność, a poczucie godności icon_smile.gif nie pozwoliłoby mi tego kupić. O i jeszcze jest reguła, że najtaniej wychodzi w najmniejszym opakowaniu, wyciągają wnioski z upadku nauk ścisłych 04.gif


Jedwab jest fajny do wykończenia i nabłyszczenia fryzury, ewentualnie jako lekkie ułatwienie w rozczesaniu. Nic poza tym, działania regenerującego nie ma. A żeby jedwab dał się wyczuć na AQA włosach musiałaby sobie wylać całą buteleczkę na włosy i też nie byłoby mniejszego siana. Jedynie tłuste siano. Dlatego napisałam, że nic to nie da w jej przypadku.

--------------------
chaton
sob, 24 lip 2010 - 10:16
QUOTE(AQA @ Fri, 23 Jul 2010 - 23:26) *
Znalazłam chyba jakieś rozwiązanie.
Zdaję sobie sprawę z tego , że jest to nie najlepsze wyjście, ale na czas wyjazdu, chyba będę używała prostownicy do włosów.
Różne myśli już mi przychodzą do głowy.
Kilkanaście minut temu, spróbowałam rozprostować najpierw grzywkę - wyszło super icon_smile.gif
Potem "przeleciałam" prostownicą 1/4 włosów - no zmiana niesamowita icon_smile.gif .
Wiem, że prostownica + suche włosy to fatalne połączenie, ale na czas wyjazdu to będzie dla mnie najlepsze wyjście.
Oczywiście nie będę jej używała codziennie, w sumie jakieś 3x.

Aqa: pamietam, ze istnieja termiczne preparaty na wlosy, dzialajace wlasnie przy pogrzewaniu suszarka lub lokowka. Chyba Pantenu Pro V. Moze cos takiego?
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post sob, 24 lip 2010 - 10:16
Post #40

QUOTE(AQA @ Fri, 23 Jul 2010 - 23:26) *
Znalazłam chyba jakieś rozwiązanie.
Zdaję sobie sprawę z tego , że jest to nie najlepsze wyjście, ale na czas wyjazdu, chyba będę używała prostownicy do włosów.
Różne myśli już mi przychodzą do głowy.
Kilkanaście minut temu, spróbowałam rozprostować najpierw grzywkę - wyszło super icon_smile.gif
Potem "przeleciałam" prostownicą 1/4 włosów - no zmiana niesamowita icon_smile.gif .
Wiem, że prostownica + suche włosy to fatalne połączenie, ale na czas wyjazdu to będzie dla mnie najlepsze wyjście.
Oczywiście nie będę jej używała codziennie, w sumie jakieś 3x.

Aqa: pamietam, ze istnieja termiczne preparaty na wlosy, dzialajace wlasnie przy pogrzewaniu suszarka lub lokowka. Chyba Pantenu Pro V. Moze cos takiego?

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
> Spalone , zniszczone wÅ‚osy - pomóżcie :(
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 13:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama