Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

Poporodowe nietrzymanie moczu

> 
PlumBum
śro, 20 kwi 2016 - 14:54
Inne zalety wynikające z ćwiczenia mięśni Kegla za pomocą kulek: https://plumbum.com.pl/pl/i/O-kulkach/41
PlumBum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 20 kwi 16 - 14:53
Nr użytkownika: 47,433




post śro, 20 kwi 2016 - 14:54
Post #21

Inne zalety wynikające z ćwiczenia mięśni Kegla za pomocą kulek: https://plumbum.com.pl/pl/i/O-kulkach/41
Papillotka
sob, 30 kwi 2016 - 00:02
Dziewczyny - przede wszystkim higiena, bo infekcje tylko pogarszają sprawę. Wkłądki - najlepiej Tena lady - miałam okazję wypróbować chyba wszystkie dostępne firmy i ta ma produkty o najlepszym stosunku ceny do jakości. Wkładki są chłonne, wygodne i pozwolą Wam normalnie funkcjonować. Do tego chusteczki do higieny intymnej (do stosowania poza domem) i koniecznie używanie papierowych nakładek na sedes. Warto też mieć żel antybakteryjny w torebce i bieliznę na zmianę. No i warto znaleźć ogarniętego lekarza, bo taki który pół roku się zastanawia czy zabieg, czy jednak nie to jakaś tzw. po*****ółka icon_smile.gif Na własną rękę nie polecam nic robić, bo można tylko sobie zaszkodzić. To lekarz ma decydować co dalej. A mięśnie Kegla warto ćwiczyć zawsze icon_smile.gif Nawet jak się nie ma NTM'u icon_smile.gif
Papillotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: sob, 05 gru 15 - 16:49
Skąd: Bydgoszcz
Nr użytkownika: 46,840




post sob, 30 kwi 2016 - 00:02
Post #22

Dziewczyny - przede wszystkim higiena, bo infekcje tylko pogarszają sprawę. Wkłądki - najlepiej Tena lady - miałam okazję wypróbować chyba wszystkie dostępne firmy i ta ma produkty o najlepszym stosunku ceny do jakości. Wkładki są chłonne, wygodne i pozwolą Wam normalnie funkcjonować. Do tego chusteczki do higieny intymnej (do stosowania poza domem) i koniecznie używanie papierowych nakładek na sedes. Warto też mieć żel antybakteryjny w torebce i bieliznę na zmianę. No i warto znaleźć ogarniętego lekarza, bo taki który pół roku się zastanawia czy zabieg, czy jednak nie to jakaś tzw. po*****ółka icon_smile.gif Na własną rękę nie polecam nic robić, bo można tylko sobie zaszkodzić. To lekarz ma decydować co dalej. A mięśnie Kegla warto ćwiczyć zawsze icon_smile.gif Nawet jak się nie ma NTM'u icon_smile.gif
Elizabieta
sob, 07 maj 2016 - 18:28
A te wkładki Tena są specjalnie przeznaczone dla tego typu dolegliwości, czy są to zwykłe podpaski? Nawet najlepsze podpaski niestety nie pochłaniają dobrze zapachu moczu....
Elizabieta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: pią, 11 gru 15 - 21:13
Nr użytkownika: 46,880




post sob, 07 maj 2016 - 18:28
Post #23

A te wkładki Tena są specjalnie przeznaczone dla tego typu dolegliwości, czy są to zwykłe podpaski? Nawet najlepsze podpaski niestety nie pochłaniają dobrze zapachu moczu....
rowan_berry
nie, 15 maj 2016 - 18:31
Tak, używałam ich po porodzie, niewielkie, ale chłonne, z zapachem też sobie radziły. Ja miałam problem przy ćwiczeniach, przy wysiłku, na szczęście wkładki nie były widoczne pod leginsami.
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 431
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post nie, 15 maj 2016 - 18:31
Post #24

Tak, używałam ich po porodzie, niewielkie, ale chłonne, z zapachem też sobie radziły. Ja miałam problem przy ćwiczeniach, przy wysiłku, na szczęście wkładki nie były widoczne pod leginsami.

--------------------


Elizabieta
pią, 27 maj 2016 - 20:07
Chętnie bym je wypróbowała, ale nie widziałam ich ani w Rossmanie ani w naszej aptece. A kupowałyście je może przez internet?
Elizabieta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: pią, 11 gru 15 - 21:13
Nr użytkownika: 46,880




post pią, 27 maj 2016 - 20:07
Post #25

Chętnie bym je wypróbowała, ale nie widziałam ich ani w Rossmanie ani w naszej aptece. A kupowałyście je może przez internet?
WiolkaK
wto, 07 cze 2016 - 07:36
Je chyba najłatwiej dostać w sklepach medycznych, chociaż myślę że i w Internecie też powinny być.
WiolkaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 73
Dołączył: śro, 03 lut 16 - 08:34
Nr użytkownika: 47,105




post wto, 07 cze 2016 - 07:36
Post #26

Je chyba najłatwiej dostać w sklepach medycznych, chociaż myślę że i w Internecie też powinny być.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 06 wrz 2016 - 22:58
Post #27

Słuchajcie, tu jest napisane, że aż 70% kobiet po ciąży ma problem z trzymaniem moczu: https://wylecz.to/pl/ciaza/polog/nietrzyman...o-porodzie.html Można to leczyć, ale jako że to wstydliy problem, to mało się chyba mówi. W związku z tym lepiej chyba przeczytać i mieć pewność co robić, niż się zamartwiać i wertować bezsensownie internet.
mala56
pią, 30 wrz 2016 - 22:27
Moim zdaniem dobre są suplementy diety, próbowałyście? na przykład ten jest dobry- Femudar Plus.
mala56


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 30 wrz 16 - 22:25
Nr użytkownika: 48,199




post pią, 30 wrz 2016 - 22:27
Post #28

Moim zdaniem dobre są suplementy diety, próbowałyście? na przykład ten jest dobry- Femudar Plus.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 22 lut 2017 - 16:59
Post #29

Ja po porodzie miałam nie tylko problem z nietrzymaniem moczu ale ogólnie te okolice intymne bardzo mi się zniekształciły. To był mój pierwszy poród. Akurat w klinikach robią takie operacje ginekologiczne https://joannagesicka.pl/ginekologia-plastyczna/ jak w Warszawie. Rozwiązują problem naderwanych mięśni i estetyki warg sromowych.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 05 cze 2017 - 12:11
Post #30

Jak problem jest duży wydaje mi się, że jedyną rozsądną opcją będzie poradnia urologiczna poznań, jak jesteście z Poznania to polecam tam zajrzeć. Dr Michalski to dobry specjalista - diagnozuje i leczy choroby układu moczowego. Można wykonać u niego USG, leczenie zabiegowe, wykonuje małoinwazyjne operacje, ma w ofercie leczenie nietrzymania moczu u kobiet. Ważne, aby wybrać dobrego specjalistę, ja zawsze przeglądam wcześniej opinie w sieci.
Mamineczka
nie, 13 sie 2017 - 16:44
Oj tez miałam ten problem po urodzeniu drugiego dziecka. Leczenie farmakologiczne niestety nie przyniosłu skutków więc po konsultacji z urologiem zdecydowałam się na laserowe leczenie nietrzymania moczu w Białymstoku w Poliklinice Arciszewscy . Jeden krótki zabieg a po miesiącu czasu od niego w końcu zaczęłam kontrolować oddawanie moczu co zwróciło mi poczucie pewności siebie i pełen komfort bo nie muszę już nosić tych paskudnych wkładek na nietrzymanie.
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post nie, 13 sie 2017 - 16:44
Post #31

Oj tez miałam ten problem po urodzeniu drugiego dziecka. Leczenie farmakologiczne niestety nie przyniosłu skutków więc po konsultacji z urologiem zdecydowałam się na laserowe leczenie nietrzymania moczu w Białymstoku w Poliklinice Arciszewscy . Jeden krótki zabieg a po miesiącu czasu od niego w końcu zaczęłam kontrolować oddawanie moczu co zwróciło mi poczucie pewności siebie i pełen komfort bo nie muszę już nosić tych paskudnych wkładek na nietrzymanie.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 12 wrz 2017 - 21:33
Post #32

Ja w klinice Miracki w Wawie mialam zabieg laserowy https://klinikamiracki.pl/zabieg/laserowe-l...rzymania-moczu/ efekty widoczne bardzo szybko, zabieg to jedna seria. Ja jestem bardzo zadowolona


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 21 gru 2017 - 17:46
Post #33

U mnie musiała być operacja;/


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 25 gru 2017 - 20:52
Post #34

Też miałam podobny problem i udałam się na konsultacje urologiczne do poleconego mi dr Witolda Smoleńskiego z Gastro Medica. To bardzo profesjonalny i dyskretny lekarz, więc czułam się bardzo komfortowo podczas wizyt.
Mamineczka
sob, 06 sty 2018 - 10:47
CYTAT(Elizabieta @ Sat, 07 May 2016 - 18:28) *
A te wkładki Tena są specjalnie przeznaczone dla tego typu dolegliwości, czy są to zwykłe podpaski? Nawet najlepsze podpaski niestety nie pochłaniają dobrze zapachu moczu....


To są specjalne wkładki na nietrzymanie moczu u kobiet, które wchłaniają wilgoć zatrzymując ją w środku i niwelują nieprzyjemny zapach. Można zamówić sobie próbki na ich stronie - https://www.tena.pl/tenalady/produkty/Ochrona-dla-kobiet . U mnie spisują się rewelacyjnie.
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post sob, 06 sty 2018 - 10:47
Post #35

CYTAT(Elizabieta @ Sat, 07 May 2016 - 18:28) *
A te wkładki Tena są specjalnie przeznaczone dla tego typu dolegliwości, czy są to zwykłe podpaski? Nawet najlepsze podpaski niestety nie pochłaniają dobrze zapachu moczu....


To są specjalne wkładki na nietrzymanie moczu u kobiet, które wchłaniają wilgoć zatrzymując ją w środku i niwelują nieprzyjemny zapach. Można zamówić sobie próbki na ich stronie - https://www.tena.pl/tenalady/produkty/Ochrona-dla-kobiet . U mnie spisują się rewelacyjnie.
rowan_berry
pon, 23 kwi 2018 - 23:06
Szukam opinii o zabiegu, moja mama bardzo narzeka. Nie pomogły jej ćwiczenia, nawet z rehabilitantką próbowała ćwiczyć, ale efekt marny. Może to tez kwestia wieku. No ale mama zawsze była bardzo aktywną osobą i nie chciałaby rezygnować ze swojego trybu zycia, a jednak ta przykra dolegliwość trochę ją ogranicza.
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 431
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post pon, 23 kwi 2018 - 23:06
Post #36

Szukam opinii o zabiegu, moja mama bardzo narzeka. Nie pomogły jej ćwiczenia, nawet z rehabilitantką próbowała ćwiczyć, ale efekt marny. Może to tez kwestia wieku. No ale mama zawsze była bardzo aktywną osobą i nie chciałaby rezygnować ze swojego trybu zycia, a jednak ta przykra dolegliwość trochę ją ogranicza.

--------------------


Laluna
nie, 29 kwi 2018 - 08:24
CYTAT(rowan_berry @ Tue, 24 Apr 2018 - 00:06) *
Szukam opinii o zabiegu, moja mama bardzo narzeka. Nie pomogły jej ćwiczenia, nawet z rehabilitantką próbowała ćwiczyć, ale efekt marny. Może to tez kwestia wieku. No ale mama zawsze była bardzo aktywną osobą i nie chciałaby rezygnować ze swojego trybu zycia, a jednak ta przykra dolegliwość trochę ją ogranicza.


Jak długo mama ćwiczyła? I czy ktoś ją poinstruował jak prawidłowo to wykonywać? To podstawa. Ćwiczenia trzeba wykonywać regularnie, kilka razy dziennie w seriach. Dopiero po ok. 6 miesiącach można ocenić czy nie przynoszą efektów. Potem badanie urodynamiczne które zleca lekarz (urolog lub chyba ginekolog). Zabiegi to ostateczność ale są skuteczne, zwłaszcza u Pań które nie planują więcej dzieci. No i regularne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy.

Polecam poczytać o zabiegach z taśmami (zdecydowanie bardziej polecam niż laser) -> https://orthos.pl/operacje/ginekologia/wysi...rzymanie-moczu/

Laluna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 135
Dołączył: wto, 27 lut 07 - 23:44
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 11,504

GG:


post nie, 29 kwi 2018 - 08:24
Post #37

CYTAT(rowan_berry @ Tue, 24 Apr 2018 - 00:06) *
Szukam opinii o zabiegu, moja mama bardzo narzeka. Nie pomogły jej ćwiczenia, nawet z rehabilitantką próbowała ćwiczyć, ale efekt marny. Może to tez kwestia wieku. No ale mama zawsze była bardzo aktywną osobą i nie chciałaby rezygnować ze swojego trybu zycia, a jednak ta przykra dolegliwość trochę ją ogranicza.


Jak długo mama ćwiczyła? I czy ktoś ją poinstruował jak prawidłowo to wykonywać? To podstawa. Ćwiczenia trzeba wykonywać regularnie, kilka razy dziennie w seriach. Dopiero po ok. 6 miesiącach można ocenić czy nie przynoszą efektów. Potem badanie urodynamiczne które zleca lekarz (urolog lub chyba ginekolog). Zabiegi to ostateczność ale są skuteczne, zwłaszcza u Pań które nie planują więcej dzieci. No i regularne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy.

Polecam poczytać o zabiegach z taśmami (zdecydowanie bardziej polecam niż laser) -> https://orthos.pl/operacje/ginekologia/wysi...rzymanie-moczu/

Mięta
śro, 06 lis 2019 - 14:38
Polecam ćwiczenia mieśni Kegla. W wielu przypadkach dają dobre efekty, piszę to w kontekście mojej siostry, która miała takie problemy. I same ćwiczenia pozwoliły te problemy wyeliminować.

Dobrze zastanowić się również nad elektrostymulacją - szczególnie, jeśli ćwiczenia nie pomagają. Elektrostymulacja może mieć charakter ciągły – stosowana jest wówczas przez wiele miesięcy po parę godzin dziennie, lub krótkotrwały – gdy trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i stosowana jest 2 razy na dobę lub rzadziej, nawet raz na tydzień, przez parę tygodni lub miesięcy.

Polecam wybrać się do tej poradni w Łodzi https://salvemedica.pl/dla-kobiet/poradnia-...trzymania-moczu - mają wiele metod leczenia nietrzymania moczu.

Ten post edytował Mięta pią, 08 lis 2019 - 14:24
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 388
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post śro, 06 lis 2019 - 14:38
Post #38

Polecam ćwiczenia mieśni Kegla. W wielu przypadkach dają dobre efekty, piszę to w kontekście mojej siostry, która miała takie problemy. I same ćwiczenia pozwoliły te problemy wyeliminować.

Dobrze zastanowić się również nad elektrostymulacją - szczególnie, jeśli ćwiczenia nie pomagają. Elektrostymulacja może mieć charakter ciągły – stosowana jest wówczas przez wiele miesięcy po parę godzin dziennie, lub krótkotrwały – gdy trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt minut i stosowana jest 2 razy na dobę lub rzadziej, nawet raz na tydzień, przez parę tygodni lub miesięcy.

Polecam wybrać się do tej poradni w Łodzi https://salvemedica.pl/dla-kobiet/poradnia-...trzymania-moczu - mają wiele metod leczenia nietrzymania moczu.
elwirka22
pią, 15 lis 2019 - 21:00
też mam ten problem icon_sad.gif Jak sądzicie, suplementy, taki jak np. ten w linku mogą pomóc? https://healno.com/pl/vessemis-vita Dajcie znać co myślicie
elwirka22


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 15 lis 19 - 17:45
Nr użytkownika: 53,416




post pią, 15 lis 2019 - 21:00
Post #39

też mam ten problem icon_sad.gif Jak sądzicie, suplementy, taki jak np. ten w linku mogą pomóc? https://healno.com/pl/vessemis-vita Dajcie znać co myślicie
bufcia
wto, 26 lis 2019 - 22:26
Ja nie mialam takiego problemu bo jestem po cc ale moja mama od lat zmagala sie z tym problemem ale nie robila nic by to naprawic. W koncu w ramach prezentu zafundowalam jej zabieg w klinice Dermed w Katowicach i mogla wybrac dowolny jaki chce. Wybrala wlasnie leczenie nietrzymania moczu, mowi ze w koncu jest szczesliwa wiec dla mnie to miód na uszy icon_smile.gif
bufcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 136
Dołączył: czw, 06 cze 19 - 13:15
Nr użytkownika: 53,114




post wto, 26 lis 2019 - 22:26
Post #40

Ja nie mialam takiego problemu bo jestem po cc ale moja mama od lat zmagala sie z tym problemem ale nie robila nic by to naprawic. W koncu w ramach prezentu zafundowalam jej zabieg w klinice Dermed w Katowicach i mogla wybrac dowolny jaki chce. Wybrala wlasnie leczenie nietrzymania moczu, mowi ze w koncu jest szczesliwa wiec dla mnie to miód na uszy icon_smile.gif
> Poporodowe nietrzymanie moczu
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 09:57
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama