Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

SZCZEPIONKA na GRYPE w ciąży

> 
KaMis
piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:34
witam,

chciałabym sie dowiedzieć, co wasi lekarze - ginekolodzy twierdzą na temat szczepienia przeciw grypie w trakcie ciąży.

Ja jestem w 30 tygodniu i dowiedziałam sie ze mozna sie szczepic i ze w niczym to nie powinno zaszkodzic ani maluchowi ani mi.

Jak myślicie- lepiej ten temat w tym roku odpuścić czy jednak profilaktycznie zaszczepić sie?
Mam jakieś obawy, taki wewnętrzny głos mówi mi zebym tego nie robiła,
ale sama nie wiem czy to dobrze.

Pozdrawiam
KaMis icon_smile.gif
KaMis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: czw, 18 wrz 03 - 22:35
Nr użytkownika: 1,062

GG:


post piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:34
Post #1

witam,

chciałabym sie dowiedzieć, co wasi lekarze - ginekolodzy twierdzą na temat szczepienia przeciw grypie w trakcie ciąży.

Ja jestem w 30 tygodniu i dowiedziałam sie ze mozna sie szczepic i ze w niczym to nie powinno zaszkodzic ani maluchowi ani mi.

Jak myślicie- lepiej ten temat w tym roku odpuścić czy jednak profilaktycznie zaszczepić sie?
Mam jakieś obawy, taki wewnętrzny głos mówi mi zebym tego nie robiła,
ale sama nie wiem czy to dobrze.

Pozdrawiam
KaMis icon_smile.gif
eMariola
piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:37
KaMis ja wczoraj szczepiłam sie p-grypie i pani doktor pilnie wypytywała czy jestem na 100% pewna że nie jestem w ciąży.
Nie wnikałam w to dlaczego pyta, bo w ciąży nie jestem ale chyba bez powodu tego nie robiła.
Myślę że lepiej będzie jak odpuścisz sobie tę szczepionkę w tym sezonie. wink.gif
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:37
Post #2

KaMis ja wczoraj szczepiłam sie p-grypie i pani doktor pilnie wypytywała czy jestem na 100% pewna że nie jestem w ciąży.
Nie wnikałam w to dlaczego pyta, bo w ciąży nie jestem ale chyba bez powodu tego nie robiła.
Myślę że lepiej będzie jak odpuścisz sobie tę szczepionkę w tym sezonie. wink.gif

--------------------


Beata Białystok
piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:39
Jak byłam w ciąży lekarz zabronił mi szczepić się przeciwko grypie. Powiedział, że w czasie ciąży wogóle nie można się szczepić.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:39
Post #3

Jak byłam w ciąży lekarz zabronił mi szczepić się przeciwko grypie. Powiedział, że w czasie ciąży wogóle nie można się szczepić.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Dorotka
piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:47
Z tego co ja wiem to nie wolno icon_rolleyes.gif Szczepienie jest podobno niebezpieczne dla maluszka. Może lepiej wstrzymaj się z tym szczepieniem do porodu...
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post piÄ…, 26 wrz 2003 - 09:47
Post #4

Z tego co ja wiem to nie wolno icon_rolleyes.gif Szczepienie jest podobno niebezpieczne dla maluszka. Może lepiej wstrzymaj się z tym szczepieniem do porodu...

--------------------
anonimowy

Go??







post piÄ…, 26 wrz 2003 - 10:17
Post #5

No wlasnie


Jak byłam u internisty to powiedział dokładnie to co wy.
ALE!!!! według najnowszych badań kobiety w ciazy powinno sie szczepić
Podobno robi sie to od zeszłego roku dopiero.

Wiec nie wiem sama:(

moze poczekam do porodu, do listopoda

KaMis
Ewcia!
sob, 27 wrz 2003 - 18:25
Ja na Twoim miejscu wstrzymałabym sie ze szczepionką ( w koncu listopad juz niedługo icon_smile.gif ) i starała sie unikać potencjalnych źródeł zarażenia, ewwentualnie dodatkowo wzmacniając sie cebula czy czosnkiem, albo profilaktyczną dawką oscillococunum bądź kropelek homeopatycznych L52 ( przeczytaj w podforum zdrowie dzieci w wątku czy szczepic 2-letnie... wypowiedz Anuk)
A w szczepionce grypowej sa żywe wirusy...
pozdsrawiam, Ewcia
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post sob, 27 wrz 2003 - 18:25
Post #6

Ja na Twoim miejscu wstrzymałabym sie ze szczepionką ( w koncu listopad juz niedługo icon_smile.gif ) i starała sie unikać potencjalnych źródeł zarażenia, ewwentualnie dodatkowo wzmacniając sie cebula czy czosnkiem, albo profilaktyczną dawką oscillococunum bądź kropelek homeopatycznych L52 ( przeczytaj w podforum zdrowie dzieci w wątku czy szczepic 2-letnie... wypowiedz Anuk)
A w szczepionce grypowej sa żywe wirusy...
pozdsrawiam, Ewcia
Anuk
wto, 30 wrz 2003 - 11:34
Kamis,
ciekawe te najnowsze doniesienia. Śmiem jednak wątplić w ich zasadność. Szczepienie kobiety w ciąży, z tego co wiem, jest dopuszczalne w bardzo wyjatkowej sytuacji i decyduje o tym lekarz. Zawsze jednak rozważa się zasadność szczepienia i ewentualne ryzyko dla płodu. Drugi aspekt nie mniej ważny, to fakt, że organizm kobiety i tak już jest obciążony rozwijającą się ciążą i płód, który musi się rozwijać "zabiera" z organizmu matki wszystko co niezbędne i konieczne do prawidłowego rozwoju. Jest to bardzo duży wysiłek dla kobiety. Dlatego dodatkowe obciążenie w postaci szczepienia, gdy wwprowadza się do organizmu "osłabione" wirusy - wcale nie jest dobre.
Z tego powodu np. nie szczepi się również ludzi chorych (zainfekowanych), chorych z gorączką. Oragizm musi mieć siłę walczyć z wirusem. To już mówiąc całkiem potocznie. Nie wiadomo czy i w jakim stopniu nie wpłynie to negatywnie na płód. Nie słyszałam o badaniach tego typu na ciężarnych kobietach.

Owszem wskazane jest np. zaszczepienie się przed zajściem w ciążę, jeśli planuje się takową i II lub III trymestr wypadnie w tzw. grypowym sezonie.

Osobiście i prywatnie powiem tak: ja bym nie ryzykowała szczepienia w ciąży. Jeśli już, bezpieczna jest homeopatia.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post wto, 30 wrz 2003 - 11:34
Post #7

Kamis,
ciekawe te najnowsze doniesienia. Śmiem jednak wątplić w ich zasadność. Szczepienie kobiety w ciąży, z tego co wiem, jest dopuszczalne w bardzo wyjatkowej sytuacji i decyduje o tym lekarz. Zawsze jednak rozważa się zasadność szczepienia i ewentualne ryzyko dla płodu. Drugi aspekt nie mniej ważny, to fakt, że organizm kobiety i tak już jest obciążony rozwijającą się ciążą i płód, który musi się rozwijać "zabiera" z organizmu matki wszystko co niezbędne i konieczne do prawidłowego rozwoju. Jest to bardzo duży wysiłek dla kobiety. Dlatego dodatkowe obciążenie w postaci szczepienia, gdy wwprowadza się do organizmu "osłabione" wirusy - wcale nie jest dobre.
Z tego powodu np. nie szczepi się również ludzi chorych (zainfekowanych), chorych z gorączką. Oragizm musi mieć siłę walczyć z wirusem. To już mówiąc całkiem potocznie. Nie wiadomo czy i w jakim stopniu nie wpłynie to negatywnie na płód. Nie słyszałam o badaniach tego typu na ciężarnych kobietach.

Owszem wskazane jest np. zaszczepienie się przed zajściem w ciążę, jeśli planuje się takową i II lub III trymestr wypadnie w tzw. grypowym sezonie.

Osobiście i prywatnie powiem tak: ja bym nie ryzykowała szczepienia w ciąży. Jeśli już, bezpieczna jest homeopatia.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
aluc

Go??







post wto, 30 wrz 2003 - 11:42
Post #8

moja gin stanowczo zabroniła mi wszelkich szczepień w ciąży, a właśnie wypadała mi na przykład dawka przypominająca przeciw żółtaczce wszczepiennej, która teoretycznie na poród i przyległości bardzo by mi się przydała

inna sprawa, że raczej mnie tu utwierdziła w mojej decyzji icon_wink.gif
> SZCZEPIONKA na GRYPE w ciąży
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 14:04
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama