Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Trzeci filar (emerytura)

> 
reszka

Go??







post sob, 27 maj 2006 - 11:44
Post #1

Właśnie doszłam do wniosku że z mojej pensji składka na moja przyszłą emeryture będzie słabiutka, nawet z tym drugim filarem.

Chyba będe sie oglądać za trzecim i cos tam sobie wpłacać.

Kto ma? W jakim towarzystwie? Jaka wysokość składki? Jakies dodatkowe profity (np.ubezpieczenie na życie).

Napiszcie coś - na co zwracać uwagę itd.
Ika
sob, 27 maj 2006 - 11:50
Mam w NN. Składka jedna z najniższych, ale indeksowana. Z czasem zamierzam otworzyć drugą polisę...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post sob, 27 maj 2006 - 11:50
Post #2

Mam w NN. Składka jedna z najniższych, ale indeksowana. Z czasem zamierzam otworzyć drugą polisę...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
pirania
sob, 27 maj 2006 - 14:55
ja mam w amplico life. Bo tatus agent icon_smile.gif

druga mamy w NN. tak jak ika- skladka najnizsza ale zindeksowana. nasz agent doradzil nam tez ze przy tak niskiej skladce oplaca sie wiekszosc srodkow dac na inwestowanie, obrot czy jak to tam sie nazywa.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post sob, 27 maj 2006 - 14:55
Post #3

ja mam w amplico life. Bo tatus agent icon_smile.gif

druga mamy w NN. tak jak ika- skladka najnizsza ale zindeksowana. nasz agent doradzil nam tez ze przy tak niskiej skladce oplaca sie wiekszosc srodkow dac na inwestowanie, obrot czy jak to tam sie nazywa.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

reszka

Go??







post sob, 27 maj 2006 - 15:33
Post #4

A co to znaczy zindeksowana?
Ika
nie, 28 maj 2006 - 00:08
CYTAT(reszka)
A co to znaczy zindeksowana?


To znaczy, że masz co rok lub co dwa lata (sama decydujesz) składkę indeksowaną (podwyższaną) mniej więcej o poziom inflacji. Tak samo indeksowana jest suma ubezpieczenia.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 28 maj 2006 - 00:08
Post #5

CYTAT(reszka)
A co to znaczy zindeksowana?


To znaczy, że masz co rok lub co dwa lata (sama decydujesz) składkę indeksowaną (podwyższaną) mniej więcej o poziom inflacji. Tak samo indeksowana jest suma ubezpieczenia.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
ewis_
nie, 28 maj 2006 - 00:22
My mamy w Skandii. III filar + ubezpieczenie na życie. Podobno absolutnie nie opłaca się takie łączenie. Lepiej sam III filar, a ewentualnie ub. na życie - jeśli już musisz - oddzielnie.

Skandia ma dobre wyniki finansowe (wiem to od agentki CU), ale beznadziejną obsługę posprzedażową (wiem z autopsji icon_evil.gif ).
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post nie, 28 maj 2006 - 00:22
Post #6

My mamy w Skandii. III filar + ubezpieczenie na życie. Podobno absolutnie nie opłaca się takie łączenie. Lepiej sam III filar, a ewentualnie ub. na życie - jeśli już musisz - oddzielnie.

Skandia ma dobre wyniki finansowe (wiem to od agentki CU), ale beznadziejną obsługę posprzedażową (wiem z autopsji icon_evil.gif ).

--------------------
mama Alusi, Ewci i Stasia
reszka

Go??







post czw, 29 cze 2006 - 21:30
Post #7

No własnie był dzis pan z Nationale Nederlanden i wyliczył mnie na ponad trzysta złotych miesięcznej składki, przy korzystaniu z opcji z ubezpieczeniem. W tej gdzie jest tylko kapitał i inwestowanie, ale różnica była niewielka - minus jakieś 70 zł.
Wy tez tyle płacicie?
anetadr
czw, 29 cze 2006 - 21:36
300 złotych?! Miesięcznie?? Rany, to ja się chyba nigdy nie dorobię tego III filaru.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post czw, 29 cze 2006 - 21:36
Post #8

300 złotych?! Miesięcznie?? Rany, to ja się chyba nigdy nie dorobię tego III filaru.

Aneta

--------------------
Ika
czw, 29 cze 2006 - 21:52
CYTAT(reszka)
No własnie był dzis pan z Nationale Nederlanden i wyliczył mnie na ponad trzysta złotych miesięcznej składki, przy korzystaniu z opcji z ubezpieczeniem. W tej gdzie jest tylko kapitał i inwestowanie, ale różnica była niewielka - minus jakieś 70 zł.
Wy tez tyle płacicie?


A skąd! icon_eek.gif Chyba zgłupiał. Ja płacę 107 złotych. I to po trzech indeksacjach .
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 29 cze 2006 - 21:52
Post #9

CYTAT(reszka)
No własnie był dzis pan z Nationale Nederlanden i wyliczył mnie na ponad trzysta złotych miesięcznej składki, przy korzystaniu z opcji z ubezpieczeniem. W tej gdzie jest tylko kapitał i inwestowanie, ale różnica była niewielka - minus jakieś 70 zł.
Wy tez tyle płacicie?


A skąd! icon_eek.gif Chyba zgłupiał. Ja płacę 107 złotych. I to po trzech indeksacjach .

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
czw, 29 cze 2006 - 21:53
Reszka, Ty z Krakowa jesteś, jak chcesz, to Ci moja agentkę odstąpię icon_wink.gif Ona jest normalna 08.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 29 cze 2006 - 21:53
Post #10

Reszka, Ty z Krakowa jesteś, jak chcesz, to Ci moja agentkę odstąpię icon_wink.gif Ona jest normalna 08.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
anita b.
czw, 29 cze 2006 - 22:36
Mam wrażenie, że składka reszki jest tak wysoka, bo wysoka jest suma ubezpieczenia, a musi być wysoka, jeżeli rzeczywiście reszka liczy na jakąś emeryturę. Mam nadzieję, że za bardzo nie zamatwałam?

A moim zdaniem, błąd tkwi w założeniu reszki, że dostanie przywoitą emeryturę (tzn. taką, na której nie umarłaby z głodu). Ja w to nie wierzę. O ile dobrze pamiętam, ZUS i II filar dadzą nam razem 25% pensji. Resztę trzeba sobie dodatkowo uskładać. (To wersja bardziej optymistyczna, bo mniej optymistyczna to taka, że na te 25% procent składają się wszystkie III filary).
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post czw, 29 cze 2006 - 22:36
Post #11

Mam wrażenie, że składka reszki jest tak wysoka, bo wysoka jest suma ubezpieczenia, a musi być wysoka, jeżeli rzeczywiście reszka liczy na jakąś emeryturę. Mam nadzieję, że za bardzo nie zamatwałam?

A moim zdaniem, błąd tkwi w założeniu reszki, że dostanie przywoitą emeryturę (tzn. taką, na której nie umarłaby z głodu). Ja w to nie wierzę. O ile dobrze pamiętam, ZUS i II filar dadzą nam razem 25% pensji. Resztę trzeba sobie dodatkowo uskładać. (To wersja bardziej optymistyczna, bo mniej optymistyczna to taka, że na te 25% procent składają się wszystkie III filary).

--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
anetadr
czw, 29 cze 2006 - 22:42
CYTAT(anita b.)
A moim zdaniem, błąd tkwi w założeniu reszki, że dostanie przywoitą emeryturę (tzn. taką, na której nie umarłaby z głodu). Ja w to nie wierzę. O ile dobrze pamiętam, ZUS i II filar dadzą nam razem 25% pensji. Resztę trzeba sobie dodatkowo uskładać. (To wersja bardziej optymistyczna, bo mniej optymistyczna  to taka, że na te 25% procent składają się wszystkie III filary).


To chyba już powinnam głosować za eutanazją. icon_confused.gif

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post czw, 29 cze 2006 - 22:42
Post #12

CYTAT(anita b.)
A moim zdaniem, błąd tkwi w założeniu reszki, że dostanie przywoitą emeryturę (tzn. taką, na której nie umarłaby z głodu). Ja w to nie wierzę. O ile dobrze pamiętam, ZUS i II filar dadzą nam razem 25% pensji. Resztę trzeba sobie dodatkowo uskładać. (To wersja bardziej optymistyczna, bo mniej optymistyczna  to taka, że na te 25% procent składają się wszystkie III filary).


To chyba już powinnam głosować za eutanazją. icon_confused.gif

Aneta

--------------------
anita b.
czw, 29 cze 2006 - 22:56
Oj, Aneta, po prostu ja to tak czarno widzę. Może tak czarno nie będzie?
A może jako emeryci się zmobilizujemy i zaczniemy masowo protestować? icon_cool.gif
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post czw, 29 cze 2006 - 22:56
Post #13

Oj, Aneta, po prostu ja to tak czarno widzę. Może tak czarno nie będzie?
A może jako emeryci się zmobilizujemy i zaczniemy masowo protestować? icon_cool.gif

--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
Elak
czw, 29 cze 2006 - 22:59
CYTAT(anita b.)
A moim zdaniem, błąd tkwi w założeniu reszki, że dostanie przywoitą emeryturę (tzn. taką, na której nie umarłaby z głodu). Ja w to nie wierzę. O ile dobrze pamiętam, ZUS i II filar dadzą nam razem 25% pensji. Resztę trzeba sobie dodatkowo uskładać. (To wersja bardziej optymistyczna, bo mniej optymistyczna  to taka, że na te 25% procent składają się wszystkie III filary).

Tak, eksperci finansowi już dawno podliczyli, że zreformowane filary i tak wypłacą nam niższą emeryturkę niż ZUS teraz daje. icon_twisted.gif
A III filar opłaca się tym co zamierzają długo żyć, żeby te składki zwróciły się icon_confused.gif I co żyjemy długo i za marne grosze wink.gif Nie wiem czy śmiać się czy płakać. icon_confused.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post czw, 29 cze 2006 - 22:59
Post #14

CYTAT(anita b.)
A moim zdaniem, błąd tkwi w założeniu reszki, że dostanie przywoitą emeryturę (tzn. taką, na której nie umarłaby z głodu). Ja w to nie wierzę. O ile dobrze pamiętam, ZUS i II filar dadzą nam razem 25% pensji. Resztę trzeba sobie dodatkowo uskładać. (To wersja bardziej optymistyczna, bo mniej optymistyczna  to taka, że na te 25% procent składają się wszystkie III filary).

Tak, eksperci finansowi już dawno podliczyli, że zreformowane filary i tak wypłacą nam niższą emeryturkę niż ZUS teraz daje. icon_twisted.gif
A III filar opłaca się tym co zamierzają długo żyć, żeby te składki zwróciły się icon_confused.gif I co żyjemy długo i za marne grosze wink.gif Nie wiem czy śmiać się czy płakać. icon_confused.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

reszka

Go??







post pią, 30 cze 2006 - 07:25
Post #15

No wszystkie macie rację... Zwłaszcza anita.

Pan agent wyliczył mi, że jeśli pracowałabym nadal na takich warunkach jak teraz (tzn. zarabiałabym nadal najniższą krajową na etacie) przez następne 25 lat, tzn. do 60 roku życia, to dostałabym emerytury (ZUS plus II filar) gdzieś niecałe 380 zł. Zadeklarowałam, że do godnego emerytalnego zycia potrzebne by mi było jakieś 1500 zł, więc istotnie ten niedobór jest duży...
Ale i tak 330 zł miesięcznie - to dla mnie dużo.
Wyjścia sa trzy.
Albo obniżę swoje oczekiwania finansowe na emeryturze do np. 1000 zł, co zmniejszy składke do ok. 200 zł, albo poszukam innego funduszu (mam podejrzenia graniczące z pewnościa, że będzie podobnie), albo poszukam innej formy zabezpieczenia się na starość.
ruda_kasia
pią, 30 cze 2006 - 08:22
Z nadzieją więc patrzę na pewnego krakowskiego mecenasa, co ma 88 lat i chadza do sądu - może też mi się będzie chciało??
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post pią, 30 cze 2006 - 08:22
Post #16

Z nadzieją więc patrzę na pewnego krakowskiego mecenasa, co ma 88 lat i chadza do sądu - może też mi się będzie chciało??
myszka
pią, 30 cze 2006 - 10:33
CYTAT(reszka)
(...)albo poszukam innej formy zabezpieczenia się na starość.


O, właśnie. To mnie zastanawia, odkąd dowiedziałam się, że nasz kolega - agent ubezpieczeniowy - zlikwidował własny III filar i zdecydował się na fundusz inwestycyjny plus ubezpieczenie na życie.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pią, 30 cze 2006 - 10:33
Post #17

CYTAT(reszka)
(...)albo poszukam innej formy zabezpieczenia się na starość.


O, właśnie. To mnie zastanawia, odkąd dowiedziałam się, że nasz kolega - agent ubezpieczeniowy - zlikwidował własny III filar i zdecydował się na fundusz inwestycyjny plus ubezpieczenie na życie.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
Ciocia Magda
pią, 30 cze 2006 - 10:53
CYTAT(anita b.)
 
A może jako emeryci się zmobilizujemy i zaczniemy masowo protestować?  8)

chyba zaczniemy masowo pracować icon_wink.gif bo co nam dadzą protesty? przeciw komu skierowane?

a jeśli chodzi o oszczędzanie na starość to ponoć w chwili obecnej najbardziej opłaca się inwestycja w nieruchomości - wziąć kredyt i spłaty traktować jak comiesięczne oszczędności. No ale to dla tych, co nie mają już jednej hipoteki do spłaty icon_rolleyes.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pią, 30 cze 2006 - 10:53
Post #18

CYTAT(anita b.)
 
A może jako emeryci się zmobilizujemy i zaczniemy masowo protestować?  8)

chyba zaczniemy masowo pracować icon_wink.gif bo co nam dadzą protesty? przeciw komu skierowane?

a jeśli chodzi o oszczędzanie na starość to ponoć w chwili obecnej najbardziej opłaca się inwestycja w nieruchomości - wziąć kredyt i spłaty traktować jak comiesięczne oszczędności. No ale to dla tych, co nie mają już jednej hipoteki do spłaty icon_rolleyes.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
anita b.
pią, 30 cze 2006 - 14:24
CYTAT(Ms. MEZ)
CYTAT(anita b.)
 
A może jako emeryci się zmobilizujemy i zaczniemy masowo protestować?  8)

chyba zaczniemy masowo pracować icon_wink.gif bo co nam dadzą protesty? przeciw komu skierowane?


przeciwko rządowi, żeby dofinansował nasze emerytury ze skarbu państwa, to przecież jasne. Wszyscy doją skarb państwa, to i my jako emeryci możemy, nie? icon_wink.gif

zresztą, ja tam właśnie na starość zamierzam być kamienicznikiem, więc będę się zajmować liczeniem zysków, nie będę mieć czasu na protesty icon_wink.gif
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post pią, 30 cze 2006 - 14:24
Post #19

CYTAT(Ms. MEZ)
CYTAT(anita b.)
 
A może jako emeryci się zmobilizujemy i zaczniemy masowo protestować?  8)

chyba zaczniemy masowo pracować icon_wink.gif bo co nam dadzą protesty? przeciw komu skierowane?


przeciwko rządowi, żeby dofinansował nasze emerytury ze skarbu państwa, to przecież jasne. Wszyscy doją skarb państwa, to i my jako emeryci możemy, nie? icon_wink.gif

zresztą, ja tam właśnie na starość zamierzam być kamienicznikiem, więc będę się zajmować liczeniem zysków, nie będę mieć czasu na protesty icon_wink.gif

--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
> Trzeci filar (emerytura)
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 06:09
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama