Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Książka,poradnik dla nieszczęśliwie zakochanych

> 
Assalia
czw, 01 lis 2012 - 12:38
Jak w tytule. nie, nie dla nastolatki, a dla dorosłej, mocno stąpającej po ziemi kobietyA jednak zagubionej, jakby opętanej chorą miłóścią. Która ma już tego dość, bo ileż można dawać się manipulować, ale nie wie od czego zacząć. Prosze o porade, bo zobowiązalam sie pomóc, choć może tyle pomoge, myśle,że taka książka więcej pomoże jak mój mankiet do wypłakiwania.
Assalia


Grupa: Zbanowani
Postów: 467
Dołączył: czw, 17 mar 11 - 18:29
Nr użytkownika: 36,162




post czw, 01 lis 2012 - 12:38
Post #1

Jak w tytule. nie, nie dla nastolatki, a dla dorosłej, mocno stąpającej po ziemi kobietyA jednak zagubionej, jakby opętanej chorą miłóścią. Która ma już tego dość, bo ileż można dawać się manipulować, ale nie wie od czego zacząć. Prosze o porade, bo zobowiązalam sie pomóc, choć może tyle pomoge, myśle,że taka książka więcej pomoże jak mój mankiet do wypłakiwania.
Gosia z edziecka
nie, 04 lis 2012 - 19:27
CYTAT(Assalia @ Thu, 01 Nov 2012 - 10:38) *
Jak w tytule. nie, nie dla nastolatki, a dla dorosłej, mocno stąpającej po ziemi kobietyA jednak zagubionej, jakby opętanej chorą miłóścią. Która ma już tego dość, bo ileż można dawać się manipulować, ale nie wie od czego zacząć. Prosze o porade, bo zobowiązalam sie pomóc, choć może tyle pomoge, myśle,że taka książka więcej pomoże jak mój mankiet do wypłakiwania.

Po przeczytaniu tego, wątpię niestety w to mocne stąpanie. Może mocne stąpanie nazywasz dobrym radzeiniem sobie z rzeczywistością. Ja nazywam samoświadomość bardziej.
Moze na poczÄ…tek Goleman:
https://www.ceneo.pl/440326cl-Inteligencja_emocjonalna

Jeśłi ktoś daje sie manipulować, to znaczy,że nie jest wolny, że jego wolność jest jakoś ograniczona. Moze to niskie poczucie własnej wartości? trudno wyczuć. A co ta osoba sądzi o pójściu do spychologa?
Bo to nie ma tak,że jest poradnik dla nieszczęsliwie zakochanych - ja nie wierzę. poza tym nie nazwałabym tak każdego zakochania miłością. Są uzaleznienia. A tu juz trudno tak zawyrokować dlaczego ta Kobieta się uzależnia. Czego szuka, czemu pozwala soba manipulować?
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post nie, 04 lis 2012 - 19:27
Post #2

CYTAT(Assalia @ Thu, 01 Nov 2012 - 10:38) *
Jak w tytule. nie, nie dla nastolatki, a dla dorosłej, mocno stąpającej po ziemi kobietyA jednak zagubionej, jakby opętanej chorą miłóścią. Która ma już tego dość, bo ileż można dawać się manipulować, ale nie wie od czego zacząć. Prosze o porade, bo zobowiązalam sie pomóc, choć może tyle pomoge, myśle,że taka książka więcej pomoże jak mój mankiet do wypłakiwania.

Po przeczytaniu tego, wątpię niestety w to mocne stąpanie. Może mocne stąpanie nazywasz dobrym radzeiniem sobie z rzeczywistością. Ja nazywam samoświadomość bardziej.
Moze na poczÄ…tek Goleman:
https://www.ceneo.pl/440326cl-Inteligencja_emocjonalna

Jeśłi ktoś daje sie manipulować, to znaczy,że nie jest wolny, że jego wolność jest jakoś ograniczona. Moze to niskie poczucie własnej wartości? trudno wyczuć. A co ta osoba sądzi o pójściu do spychologa?
Bo to nie ma tak,że jest poradnik dla nieszczęsliwie zakochanych - ja nie wierzę. poza tym nie nazwałabym tak każdego zakochania miłością. Są uzaleznienia. A tu juz trudno tak zawyrokować dlaczego ta Kobieta się uzależnia. Czego szuka, czemu pozwala soba manipulować?
aniakuleczka
nie, 04 lis 2012 - 20:52
oj, jak ja jej współczuję.

i z jednej strony zgadzam się z Gosią, że wpakowanie się w toksyczne relacje to efekt jakiegoś problemu ze sobą,
ale kurcze, zakochiwanie się to nie jest jazda samochodem, że możesz wsiąść lub nie wsiąść jeżeli wiesz, ze nie jesteś zrównoważona.

to siÄ™ dzieje. a nawet to siÄ™ dzieje tym Å‚atwiej, gdy czegoÅ› kobiecie emocjonalnie brak
więc byle czym, byle kim łata tę dziurę
angażuje się w calości bez względu na to, co dostaje w zamian.

Mankiet tez nie pomoże. To minie, ale lepiej dla niej, żeby minęlo szybciej, bo będzie mniej bolało.

co pomaga?
terapia. pomaga długofalowo na tę i wszystkie następne relacje.
czas, bo kiedyÅ› nawet najbardziej zakochanej siÄ™ nudzi
no i inny facet, ale to z deszczu pod rynnę może być icon_smile.gif

jeżeli terapia nie wchodzi w grę - to pogadaj z nią w kontekście jej emocji
i nie słuchaj głupiego: "ale ja go kocham, potrzebuję itd"

spróbuj jej pomóc w zrozumieniu czego tak na prawdę potrzebuje? niech to rozbije na czynniki pierwsze, niech będzie uczciwa dla siebie.
jaki byłby jej idealny mężczyzna? (znów, nie słuchaj - TO ON TO ON icon_smile.gif )
może potrzebować bezpieczeństwa, bezwarunkowej miłosci, akceptacji, śniadań, nie tylko kolacji itd.
ma prawo oczekiwać, takiej dawki emocji, zaangażowania, jakiej chce.
jeżeli tego nie dostaje, to znaczy, że facet jest do dupy i trzeba szukać dalej!

wiśta wio..
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post nie, 04 lis 2012 - 20:52
Post #3

oj, jak ja jej współczuję.

i z jednej strony zgadzam się z Gosią, że wpakowanie się w toksyczne relacje to efekt jakiegoś problemu ze sobą,
ale kurcze, zakochiwanie się to nie jest jazda samochodem, że możesz wsiąść lub nie wsiąść jeżeli wiesz, ze nie jesteś zrównoważona.

to siÄ™ dzieje. a nawet to siÄ™ dzieje tym Å‚atwiej, gdy czegoÅ› kobiecie emocjonalnie brak
więc byle czym, byle kim łata tę dziurę
angażuje się w calości bez względu na to, co dostaje w zamian.

Mankiet tez nie pomoże. To minie, ale lepiej dla niej, żeby minęlo szybciej, bo będzie mniej bolało.

co pomaga?
terapia. pomaga długofalowo na tę i wszystkie następne relacje.
czas, bo kiedyÅ› nawet najbardziej zakochanej siÄ™ nudzi
no i inny facet, ale to z deszczu pod rynnę może być icon_smile.gif

jeżeli terapia nie wchodzi w grę - to pogadaj z nią w kontekście jej emocji
i nie słuchaj głupiego: "ale ja go kocham, potrzebuję itd"

spróbuj jej pomóc w zrozumieniu czego tak na prawdę potrzebuje? niech to rozbije na czynniki pierwsze, niech będzie uczciwa dla siebie.
jaki byłby jej idealny mężczyzna? (znów, nie słuchaj - TO ON TO ON icon_smile.gif )
może potrzebować bezpieczeństwa, bezwarunkowej miłosci, akceptacji, śniadań, nie tylko kolacji itd.
ma prawo oczekiwać, takiej dawki emocji, zaangażowania, jakiej chce.
jeżeli tego nie dostaje, to znaczy, że facet jest do dupy i trzeba szukać dalej!

wiśta wio..


--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
tuLena
pon, 05 lis 2012 - 01:30
" Kobiety, które kochają za bardzo" Robin Norwood.

Tyle, że to jest tak, że rozum mówi : "to o mnie , ja już wszystko wiem, rozumiem co z czego i dlaczego". A emocje.... z emocjami warto zrobić porządek, bo rozum nie da rady. I samemu to trudne, więc warto się przyjrzeć temu na terapii

tuLena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,192
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 21:22
Nr użytkownika: 15,964




post pon, 05 lis 2012 - 01:30
Post #4

" Kobiety, które kochają za bardzo" Robin Norwood.

Tyle, że to jest tak, że rozum mówi : "to o mnie , ja już wszystko wiem, rozumiem co z czego i dlaczego". A emocje.... z emocjami warto zrobić porządek, bo rozum nie da rady. I samemu to trudne, więc warto się przyjrzeć temu na terapii



--------------------






literówki mi się mnożą na potęgę- poprawiam co tylko mogę, żeby dało sie przeczytać ;))
z resztÄ… siÄ™ poddajÄ™....
KasiaRybka

Go??







post śro, 07 lis 2012 - 09:36
Post #5

To mocne stąpanie po ziemi, to może być po prostu kamuflarz, taka postawa na pokaz, zeby udowodnić wszystkim, że jestem silna, mądra, zrównoważona, popatrzcie, radzę sobie ze wszystkim, więc to, że Go Kocham jest przemyślane.....kurczę to trudno jest nazwać słowami. Gosia napisała o uzależnieniu i ja o tym od razu pomyslałam.
Każdy uzależniony Człowiek będzie robił wszystko, żeby zapewnić sobie jakby alibi, wytłumaczenie, dlaczego jest uzależniony.
Tak jak alkoholik, znajdzie tysiące wytłumaczeń i kłamstw dlaczego pije, tak może ta Dziewczyna własnie swoja silną postawą na zewnątrz stara się zakryć swoje, niskie poczucie wartości, ale to tylko dywagacje.
Myslę, że trzeba rozbić siebie na czynniki pierwsze, szcerze i prosto nazwać wszystkie emocje, a potem nad nimi pracować, ale to się nie stanie w dwa dni i wydaje mi sie, że najlepiej jest poradzić się fachowca, najbezpieczniej.
Dla mnie np. bardzo pomogło pisanie dziennika emocji, po raz pierwszy w zyciu nazwałam wszystko po imieniu, określiłam dokładnie co czuję, czego chcę, czego potrzebuję, za czym tęsknię, to pozwoliło mi tez zobaczyć, że nie dostaje tego czego chcę, bo nie szanuję samej siebie tak naprawdę.
Assalia
śro, 07 lis 2012 - 11:11
Ja to wiem icon_smile.gif ale chce aby ona sie o tym dowedziała, jak napisalam wcześniej,że niby stśpa mocna a jednak...zagubionej. Mocno stąpa p ziemi, dlatego,że zarządza dużą grupą ludzi, mężczyzn. Nie, nie w biurze. W wojsku. Ma poukladane życi zawodowe, wszystko jest pod kreske. Wiele z nas chciałoby tak w plowieumieć zarządzić ludzmi i czasem. Niestey na polu sercowym, totalna klapa. Stąd o zaptanie o książki. Adres i tel do psychloga też podałam,co z nim zrobi jej wybór.
Bardzo, bardzo dziekuje za wpisy. Może jej to pokarze?
Assalia


Grupa: Zbanowani
Postów: 467
Dołączył: czw, 17 mar 11 - 18:29
Nr użytkownika: 36,162




post śro, 07 lis 2012 - 11:11
Post #6

Ja to wiem icon_smile.gif ale chce aby ona sie o tym dowedziała, jak napisalam wcześniej,że niby stśpa mocna a jednak...zagubionej. Mocno stąpa p ziemi, dlatego,że zarządza dużą grupą ludzi, mężczyzn. Nie, nie w biurze. W wojsku. Ma poukladane życi zawodowe, wszystko jest pod kreske. Wiele z nas chciałoby tak w plowieumieć zarządzić ludzmi i czasem. Niestey na polu sercowym, totalna klapa. Stąd o zaptanie o książki. Adres i tel do psychloga też podałam,co z nim zrobi jej wybór.
Bardzo, bardzo dziekuje za wpisy. Może jej to pokarze?
ewa1982
śro, 14 lis 2012 - 13:51
Dlaczego mężczyźni kochają zołzy!!!
ewa1982


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: pon, 09 maj 11 - 10:49
Nr użytkownika: 36,616




post śro, 14 lis 2012 - 13:51
Post #7

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy!!!
> Książka,poradnik dla nieszczęśliwie zakochanych
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 21:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama