Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

inhalacje

, instrukcji mi potrzeba
> , instrukcji mi potrzeba
A_KA
pon, 17 sty 2011 - 21:53
Zakupiłam inhalator. Spodziewam się jutro/najdalej pojutrze go dostać. Zakładam, że poradzę sobie z obsługą tegoż. Jednak potrzebuję paru wskazówek, bo zielona jestem w temacie. A póki co do pediatry się nie wybieram, więc pozostaje mi zapytanie na forum icon_wink.gif.

Na dobry początek chcę Adamowi zafundować inhalacje z soli fizjologicznej.
Ile razy dziennie?
Jakiej pojemności mam kupić sól? (bo są różne pojemności są w aptekach, prawda? )
Ile ja mam jej tam wlać?
Ile czasu powinna trwać taka inhalacja?
Co zrobić żeby dziecka nie wystraszyć inhalacją? 29.gif (raz miał w szpitalu inhalację i darł się na cały oddział)

Czy sama, bez konsultacji z pediatrą, mogę zastosować jakieś inne inhalacje? Jakie?

Adam (trzeci raz z rzędu) jest chory. Tym razem kaszel + infekcja kataralna ucha. Co dziwne, bez kataru prawie, więc nie wiem skąd "inf. kataralna" icon_rolleyes.gif
U pediatry nie byliśmy tzn. byliśmy, ale dzień przed infekcją u dzieci zdrowych. Musiałam pójść, a nie miałam z kim zostawić Adama. Przy okazji mały był badany i był ZDROWY. Nie wiem czy nie od tej wizyty w przychodni to choróbsko jednak icon_neutral.gif . U laryngologa byliśmy, bo mi się nie podobało, że Adam dziwnie przekrzywia głowę w prawą stronę (ze 2-3 dni już w sumie).



A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post pon, 17 sty 2011 - 21:53
Post #1

Zakupiłam inhalator. Spodziewam się jutro/najdalej pojutrze go dostać. Zakładam, że poradzę sobie z obsługą tegoż. Jednak potrzebuję paru wskazówek, bo zielona jestem w temacie. A póki co do pediatry się nie wybieram, więc pozostaje mi zapytanie na forum icon_wink.gif.

Na dobry początek chcę Adamowi zafundować inhalacje z soli fizjologicznej.
Ile razy dziennie?
Jakiej pojemności mam kupić sól? (bo są różne pojemności są w aptekach, prawda? )
Ile ja mam jej tam wlać?
Ile czasu powinna trwać taka inhalacja?
Co zrobić żeby dziecka nie wystraszyć inhalacją? 29.gif (raz miał w szpitalu inhalację i darł się na cały oddział)

Czy sama, bez konsultacji z pediatrą, mogę zastosować jakieś inne inhalacje? Jakie?

Adam (trzeci raz z rzędu) jest chory. Tym razem kaszel + infekcja kataralna ucha. Co dziwne, bez kataru prawie, więc nie wiem skąd "inf. kataralna" icon_rolleyes.gif
U pediatry nie byliśmy tzn. byliśmy, ale dzień przed infekcją u dzieci zdrowych. Musiałam pójść, a nie miałam z kim zostawić Adama. Przy okazji mały był badany i był ZDROWY. Nie wiem czy nie od tej wizyty w przychodni to choróbsko jednak icon_neutral.gif . U laryngologa byliśmy, bo mi się nie podobało, że Adam dziwnie przekrzywia głowę w prawą stronę (ze 2-3 dni już w sumie).





--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Mika
pon, 17 sty 2011 - 23:01
ja kupuję ampułki 5ml
dozownik w inhalatorze ma 6ml więc sól wchodzi na raz icon_wink.gif
inhaluję aż się sól skończy
ile razy?
to zależy od intensywnosci kaszlu/kataru
1,2,3,5 icon_wink.gif
przy pierwszej chorobie powiedziałam lekarzowi,że mam nebulizator więc zamiast normalnych syropów przepisała berodual,mucosolvan do nebulizacji
na razie wystarczajÄ…
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 17 sty 2011 - 23:01
Post #2

ja kupuję ampułki 5ml
dozownik w inhalatorze ma 6ml więc sól wchodzi na raz icon_wink.gif
inhaluję aż się sól skończy
ile razy?
to zależy od intensywnosci kaszlu/kataru
1,2,3,5 icon_wink.gif
przy pierwszej chorobie powiedziałam lekarzowi,że mam nebulizator więc zamiast normalnych syropów przepisała berodual,mucosolvan do nebulizacji
na razie wystarczajÄ…

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
blaire
pon, 17 sty 2011 - 23:06
Aniu, jeśli chodzi o dawkowanie i częstotliwość to u nas jak u Miki. Co do obawy, że dziecko się wystraszy - moje się darły długo, ale ja wredna matka jestem i się nie złamałam. Teraz czasem sami się dopominają icon_wink.gif.
Ze strony technicznej podpowiem tylko, że najlepiej posadzić sobie delikwenta na kolanach przodem do siebie, przytulić tak, że głowa obrócona w bok i inhalujesz. Inna wersja to plecami do siebie i przytrzymujesz jedną ręką dziecku ręce jeśli się wyrywa, a drugą ręką maseczkę.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 17 sty 2011 - 23:06
Post #3

Aniu, jeśli chodzi o dawkowanie i częstotliwość to u nas jak u Miki. Co do obawy, że dziecko się wystraszy - moje się darły długo, ale ja wredna matka jestem i się nie złamałam. Teraz czasem sami się dopominają icon_wink.gif.
Ze strony technicznej podpowiem tylko, że najlepiej posadzić sobie delikwenta na kolanach przodem do siebie, przytulić tak, że głowa obrócona w bok i inhalujesz. Inna wersja to plecami do siebie i przytrzymujesz jedną ręką dziecku ręce jeśli się wyrywa, a drugą ręką maseczkę.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Mika
pon, 17 sty 2011 - 23:11
moje gniotsa nielamiotsa icon_wink.gif
puszczałam bajkę i był spokój
trzymałam na kolanach tyłem do siebie
byle z dala od tej pary -mnie dusi icon_lol.gif
teraz Anton obsługuje się sam -ja tylko nalewam co trzeba

i ostrożnie z zaginaniem metalowej nakładki na nosie - nasza pękła
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 17 sty 2011 - 23:11
Post #4

moje gniotsa nielamiotsa icon_wink.gif
puszczałam bajkę i był spokój
trzymałam na kolanach tyłem do siebie
byle z dala od tej pary -mnie dusi icon_lol.gif
teraz Anton obsługuje się sam -ja tylko nalewam co trzeba

i ostrożnie z zaginaniem metalowej nakładki na nosie - nasza pękła

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
blaire
pon, 17 sty 2011 - 23:18
Mika, Kornel po roku też się sam już obsługiwał (czyli miał 1,5 roku), jednak początki były ciężkie. Nawet bajki nie pomagały icon_wink.gif.
Ja tej pary też nie znoszę, miałam głowę odwróconą w drugą stronę icon_wink.gif .
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post pon, 17 sty 2011 - 23:18
Post #5

Mika, Kornel po roku też się sam już obsługiwał (czyli miał 1,5 roku), jednak początki były ciężkie. Nawet bajki nie pomagały icon_wink.gif.
Ja tej pary też nie znoszę, miałam głowę odwróconą w drugą stronę icon_wink.gif .

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
A_KA
pon, 17 sty 2011 - 23:26
Dzięki dziewczyny. Mam już jakąś jasność. Jakby co to będę jeszcze z pytaniami do Was uderzać icon_wink.gif

Ja w szpitalu trzymałam Adama tyłem do siebie, unieruchamiałam, a moja mama maseczkę trzymała. Mam nadzieję, że opanuję tą operację samodzielnie icon_wink.gif.

A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post pon, 17 sty 2011 - 23:26
Post #6

Dzięki dziewczyny. Mam już jakąś jasność. Jakby co to będę jeszcze z pytaniami do Was uderzać icon_wink.gif

Ja w szpitalu trzymałam Adama tyłem do siebie, unieruchamiałam, a moja mama maseczkę trzymała. Mam nadzieję, że opanuję tą operację samodzielnie icon_wink.gif.



--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
szantrapa
wto, 18 sty 2011 - 09:24
Ania, my też kupujemy sól po 5 ml. Ale z 20 ampułek od razu icon_wink.gif idzie jak woda icon_wink.gif. Wlewasz całą, poradzisz sobie spokojnie. U nas cała "idzie" w jakieś 15 minut. Czytam w tym czasie książkę i jest ok icon_wink.gif. Jak są chore, robię do 5 razy dziennie, jak zdrowe tylko wysuszone icon_wink.gif to doraźnie. Inhalator u nas w sumie nie jest chowany w ogóle.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post wto, 18 sty 2011 - 09:24
Post #7

Ania, my też kupujemy sól po 5 ml. Ale z 20 ampułek od razu icon_wink.gif idzie jak woda icon_wink.gif. Wlewasz całą, poradzisz sobie spokojnie. U nas cała "idzie" w jakieś 15 minut. Czytam w tym czasie książkę i jest ok icon_wink.gif. Jak są chore, robię do 5 razy dziennie, jak zdrowe tylko wysuszone icon_wink.gif to doraźnie. Inhalator u nas w sumie nie jest chowany w ogóle.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
Mafia
wto, 18 sty 2011 - 10:04
Nam zawsze zalecano rozcieńczać sól fizjologiczną 1:1 z wodą do iniekcji. Kupuję w takich samych ampułkach jak sól. Ja czytam w czasie inhalacji. icon_wink.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 18 sty 2011 - 10:04
Post #8

Nam zawsze zalecano rozcieńczać sól fizjologiczną 1:1 z wodą do iniekcji. Kupuję w takich samych ampułkach jak sól. Ja czytam w czasie inhalacji. icon_wink.gif

--------------------
Mafia
anax
wto, 18 sty 2011 - 14:48
ja na początku też kupowałam ampułki po 5ml ale pani w aptece mi powiedziała że do inhalacji to może być otwarta butla.a jak dzieci chore to i tak się szybko ją zużyje.więc kupiłam dużą butle.

Karolina jak siÄ™ inhaluje to jej czytam bajki albo ona maluje,rysuje,bawi siÄ™ ciastolinÄ….

Ten post edytował anax wto, 18 sty 2011 - 14:49
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post wto, 18 sty 2011 - 14:48
Post #9

ja na początku też kupowałam ampułki po 5ml ale pani w aptece mi powiedziała że do inhalacji to może być otwarta butla.a jak dzieci chore to i tak się szybko ją zużyje.więc kupiłam dużą butle.

Karolina jak siÄ™ inhaluje to jej czytam bajki albo ona maluje,rysuje,bawi siÄ™ ciastolinÄ….

--------------------


rysa154
wto, 18 sty 2011 - 16:14
nam alergolog powiedziła,ze dziecko 3,5 letnie wystraczy ok 5minut inhalowac, z soli to w maseczce, natomiast berodual itp przez ustnik,zeby większość nie uciekała...

edit:i jeśli jest inhalacja lekarstwem to wtedy trzeba pod koniec zamieszac...

natomiast jedna lekarka namawiała mnie do inhalacji zwykła woda,ale jakos nie mam przekonania

Ten post edytował ryba154 wto, 18 sty 2011 - 16:15
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post wto, 18 sty 2011 - 16:14
Post #10

nam alergolog powiedziła,ze dziecko 3,5 letnie wystraczy ok 5minut inhalowac, z soli to w maseczce, natomiast berodual itp przez ustnik,zeby większość nie uciekała...

edit:i jeśli jest inhalacja lekarstwem to wtedy trzeba pod koniec zamieszac...

natomiast jedna lekarka namawiała mnie do inhalacji zwykła woda,ale jakos nie mam przekonania

--------------------


A_KA
wto, 18 sty 2011 - 17:24
Dzięki dziewczyny za dalsze wskazówki 06.gif

Adamowi niestety nie poczytam w trakcie inhalacji. Jemu w ogóle nie da się czytać icon_rolleyes.gif . Książki w jego mniemaniu służą do podarcia 08.gif

Inhalator jeszcze nie dojechał, więc póki co nie zdam relacji. Kurcze... przydałby się JUŻ. Adam mi okropnie kaszle. Z mokrego na suchy teraz przeszedł.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post wto, 18 sty 2011 - 17:24
Post #11

Dzięki dziewczyny za dalsze wskazówki 06.gif

Adamowi niestety nie poczytam w trakcie inhalacji. Jemu w ogóle nie da się czytać icon_rolleyes.gif . Książki w jego mniemaniu służą do podarcia 08.gif

Inhalator jeszcze nie dojechał, więc póki co nie zdam relacji. Kurcze... przydałby się JUŻ. Adam mi okropnie kaszle. Z mokrego na suchy teraz przeszedł.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
m4rusia
sob, 22 sty 2011 - 10:41
CYTAT(Mika @ Mon, 17 Jan 2011 - 23:01) *
ja kupuję ampułki 5ml
dozownik w inhalatorze ma 6ml więc sól wchodzi na raz icon_wink.gif
inhaluję aż się sól skończy
ile razy?
to zależy od intensywnosci kaszlu/kataru
1,2,3,5 icon_wink.gif
przy pierwszej chorobie powiedziałam lekarzowi,że mam nebulizator więc zamiast normalnych syropów przepisała berodual,mucosolvan do nebulizacji
na razie wystarczajÄ…


Jako zielona w temacie ale na świeżo poinstruowana przez personel szpitalny chciałam napisac to samo co mika właśnie icon_wink.gif U nas identycznie.
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post sob, 22 sty 2011 - 10:41
Post #12

CYTAT(Mika @ Mon, 17 Jan 2011 - 23:01) *
ja kupuję ampułki 5ml
dozownik w inhalatorze ma 6ml więc sól wchodzi na raz icon_wink.gif
inhaluję aż się sól skończy
ile razy?
to zależy od intensywnosci kaszlu/kataru
1,2,3,5 icon_wink.gif
przy pierwszej chorobie powiedziałam lekarzowi,że mam nebulizator więc zamiast normalnych syropów przepisała berodual,mucosolvan do nebulizacji
na razie wystarczajÄ…


Jako zielona w temacie ale na świeżo poinstruowana przez personel szpitalny chciałam napisac to samo co mika właśnie icon_wink.gif U nas identycznie.

--------------------
Dabriza
śro, 19 paź 2011 - 20:52
PodnoszÄ™ temat.
mam pytanie o leki do inahalcji-
kiedy robić z samej soli, kiedy z mucosolvanu a kiedy z dodatkiem berodualu?
wiem , że mucosolvan ma działanie rozrzedzające wydzielinę a berodual p/zapalne- ale jak to się ma odnośnie rodzaju kaszlu? Jakie dawki leku stosować aby inhalacje były efektywne? Ile razy dziennie minimum i do której godziny najpóźniej inhalowac przy uporczywym kaszlu?
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post śro, 19 paź 2011 - 20:52
Post #13

PodnoszÄ™ temat.
mam pytanie o leki do inahalcji-
kiedy robić z samej soli, kiedy z mucosolvanu a kiedy z dodatkiem berodualu?
wiem , że mucosolvan ma działanie rozrzedzające wydzielinę a berodual p/zapalne- ale jak to się ma odnośnie rodzaju kaszlu? Jakie dawki leku stosować aby inhalacje były efektywne? Ile razy dziennie minimum i do której godziny najpóźniej inhalowac przy uporczywym kaszlu?

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
m4rusia
śro, 19 paź 2011 - 21:25
a to lekarz nie powinien zalecać tych z berodualu i mucosolvanu?? Ja sama robiłabym tylko z soli fizj
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 19 paź 2011 - 21:25
Post #14

a to lekarz nie powinien zalecać tych z berodualu i mucosolvanu?? Ja sama robiłabym tylko z soli fizj

--------------------
rysa154
śro, 19 paź 2011 - 21:30
dabriza
sól na katar i kaszel
mucosolvan na mokry kaszel 1mlplus 1ml soli/2xdziennie do 16-17

berodual nie pamietam proporcji,ale chyba 20 kropli i 3ml soli
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post śro, 19 paź 2011 - 21:30
Post #15

dabriza
sól na katar i kaszel
mucosolvan na mokry kaszel 1mlplus 1ml soli/2xdziennie do 16-17

berodual nie pamietam proporcji,ale chyba 20 kropli i 3ml soli

--------------------


celin
śro, 19 paź 2011 - 22:34
Sama bez konsultacji inhalujÄ™ samÄ… solÄ… (katar, chrypka) a w razie mokrego kaszlu dodajÄ™ mukosolwan.
Berodual zawsze podaję po konsultacji i na zlecenie lekarki. Ostatnio Madzia (8lat) miała robione
inhalacje z berodualu 2ml soli+15 kropli berodualu.
Po dwóch inhalacjach sama zmniejszyłam jej dawke berodualu do ok 8-10kropli ze względu na to
że skarżyła się po inhalacji: "że ją trzęsie" (tłumaczyła to tak jakby w środku ja trzęsło- nie wiem czy
zrozumiale to napisałam). Po zmniejszeniu dawki było ok.

Ten post edytował celin śro, 19 paź 2011 - 22:35
celin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,443
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 12:06
SkÄ…d: z ...
Nr użytkownika: 21,757




post śro, 19 paź 2011 - 22:34
Post #16

Sama bez konsultacji inhalujÄ™ samÄ… solÄ… (katar, chrypka) a w razie mokrego kaszlu dodajÄ™ mukosolwan.
Berodual zawsze podaję po konsultacji i na zlecenie lekarki. Ostatnio Madzia (8lat) miała robione
inhalacje z berodualu 2ml soli+15 kropli berodualu.
Po dwóch inhalacjach sama zmniejszyłam jej dawke berodualu do ok 8-10kropli ze względu na to
że skarżyła się po inhalacji: "że ją trzęsie" (tłumaczyła to tak jakby w środku ja trzęsło- nie wiem czy
zrozumiale to napisałam). Po zmniejszeniu dawki było ok.

--------------------
M ur 2.03.2003r.
Z ur. 27.09.2008r.
M ur. 15.11.2011r.

"...Bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować..."
Orinoko
śro, 19 paź 2011 - 22:41
To ja pójdę pod prąd - może jakichś dziwnych lekarzy miałam, bo kilkakrotnie pytałam, czy zapiszą mucosolvan do inhalacji i za każdym razem słyszałam, że nie widzą potrzeby, wystarczy doustnie podawać...

A ze dwa razy nebulizacje solą przy katarze skończyły się u nas paskudnym kaszlem a la krtaniowym/suchym i od tego czas zwyczajnie boję się dzieci inhalować.... Nebulizator stoi i się kurzy, dzieci mają się dobrze.

Te kilka razy, gdy go inhalowałam, Kubcio poddawał się bez krzyku - oglądał bajkę i cześć, ale był starszy (3 lata).
Chyba właśnie po 5 minut 2-3x dziennie.

Ania, mnie by się ten kierunek kaszlu z mokrego na suchy nie podobał...
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post śro, 19 paź 2011 - 22:41
Post #17

To ja pójdę pod prąd - może jakichś dziwnych lekarzy miałam, bo kilkakrotnie pytałam, czy zapiszą mucosolvan do inhalacji i za każdym razem słyszałam, że nie widzą potrzeby, wystarczy doustnie podawać...

A ze dwa razy nebulizacje solą przy katarze skończyły się u nas paskudnym kaszlem a la krtaniowym/suchym i od tego czas zwyczajnie boję się dzieci inhalować.... Nebulizator stoi i się kurzy, dzieci mają się dobrze.

Te kilka razy, gdy go inhalowałam, Kubcio poddawał się bez krzyku - oglądał bajkę i cześć, ale był starszy (3 lata).
Chyba właśnie po 5 minut 2-3x dziennie.

Ania, mnie by się ten kierunek kaszlu z mokrego na suchy nie podobał...

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
celin
śro, 19 paź 2011 - 22:47
CYTAT(Orinoko @ Wed, 19 Oct 2011 - 23:41) *
Ania, mnie by się ten kierunek kaszlu z mokrego na suchy nie podobał...

Ale ten problem to Ania miała chyba w styczniu icon_rolleyes.gif
celin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,443
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 12:06
SkÄ…d: z ...
Nr użytkownika: 21,757




post śro, 19 paź 2011 - 22:47
Post #18

CYTAT(Orinoko @ Wed, 19 Oct 2011 - 23:41) *
Ania, mnie by się ten kierunek kaszlu z mokrego na suchy nie podobał...

Ale ten problem to Ania miała chyba w styczniu icon_rolleyes.gif

--------------------
M ur 2.03.2003r.
Z ur. 27.09.2008r.
M ur. 15.11.2011r.

"...Bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować..."
rtonka
czw, 20 paź 2011 - 00:28
Ja mojemu Bartkowi robie zazwyczaj inhalacje z soli plus do tego Berodual 10 kropli, pulmicort pol ampulki i jak jest potrzeba to mucosolvan. Ostatnio zaczal mi sie buntowac jak robie mu nebulizacje, zazwyczaj chce uciekac ale zabawka grajaca go troche zabawi i w miare siedzi spokojnie. Na suchy meczacy kaszel ale to juz starszemu daje sol plus soda.
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post czw, 20 paź 2011 - 00:28
Post #19

Ja mojemu Bartkowi robie zazwyczaj inhalacje z soli plus do tego Berodual 10 kropli, pulmicort pol ampulki i jak jest potrzeba to mucosolvan. Ostatnio zaczal mi sie buntowac jak robie mu nebulizacje, zazwyczaj chce uciekac ale zabawka grajaca go troche zabawi i w miare siedzi spokojnie. Na suchy meczacy kaszel ale to juz starszemu daje sol plus soda.

--------------------
Kacper, Igor

anax2
czw, 20 paź 2011 - 08:23
To ja z innej beczki.Jak często trzeba wymieniać nebulizator czyli tą końcówkę co się napełnia płynem.zaszło mi to coś pleśnią i w żaden sposób tam nie dojdę aby wyczyścić .Czy to znaczy że już czas nawymianę?
anax2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 17:02
Skąd: Moje miasto Kraków
Nr użytkownika: 14,170

GG:


post czw, 20 paź 2011 - 08:23
Post #20

To ja z innej beczki.Jak często trzeba wymieniać nebulizator czyli tą końcówkę co się napełnia płynem.zaszło mi to coś pleśnią i w żaden sposób tam nie dojdę aby wyczyścić .Czy to znaczy że już czas nawymianę?
> inhalacje, instrukcji mi potrzeba
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 13:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama