Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

atopowe zapalenie skóry

> 
corti
śro, 23 lis 2011 - 09:02
Potrzebuję rady co stosujecie na tą dolegliwość?? Oli od urodzenia ma kłopoty z AZS kąpać mógł się tylko w wodzie żadne środki nie pomagały. Po roku mu się troszkę poprawiło. A teraz odkąd zaczeliśmy okres grzewczy, na nowo skóra zaczeła robić się szorstka, jest pełno krostek jakby wystąpiła gęsia skórka i kilka czerwonych coraz to powiększających się placów. Do tego wystąpiło swędzenie widzę, że mały sie męczy,dotychczasowe kremy nie pomagają. Proszę o pomoc, bo już mi szkoda małego. w przychodni znów pełno chorych dzieci.
corti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,757
Dołączył: śro, 23 lut 11 - 12:46
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 35,924




post śro, 23 lis 2011 - 09:02
Post #1

Potrzebuję rady co stosujecie na tą dolegliwość?? Oli od urodzenia ma kłopoty z AZS kąpać mógł się tylko w wodzie żadne środki nie pomagały. Po roku mu się troszkę poprawiło. A teraz odkąd zaczeliśmy okres grzewczy, na nowo skóra zaczeła robić się szorstka, jest pełno krostek jakby wystąpiła gęsia skórka i kilka czerwonych coraz to powiększających się placów. Do tego wystąpiło swędzenie widzę, że mały sie męczy,dotychczasowe kremy nie pomagają. Proszę o pomoc, bo już mi szkoda małego. w przychodni znów pełno chorych dzieci.

--------------------


Carrie
śro, 23 lis 2011 - 09:41
Jesteśmy pod opieką alergologa.Na stan intensywny, czerwony, swędzący stosujemy Protopic.Jak był mniejszy to mieliśmy Advantan - do zaleczenia.
Kąpał się w Emolium (teraz dajemy rade na Nivea Nutri Sensitive).Do smarowania, natłuszczania i lekko przeciwświądowo Krem Nivea SOS.Lipobaza nie sprawdziła sie u nas.

A wiecie co nasila objawy u niego?

U nas jest uczulenie na roztocza ale trzymanie diety z ograniczeniem białka mleka, cytrusów i generalnie jedzenia innego niż domowe też pomagało.

edit: dwa i pół roku widzę,że ma- wtedy zaczęliśmy Protopic- miał paskudnie zaatakowane powieki.

Ten post edytował Carrie śro, 23 lis 2011 - 09:47
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post śro, 23 lis 2011 - 09:41
Post #2

Jesteśmy pod opieką alergologa.Na stan intensywny, czerwony, swędzący stosujemy Protopic.Jak był mniejszy to mieliśmy Advantan - do zaleczenia.
Kąpał się w Emolium (teraz dajemy rade na Nivea Nutri Sensitive).Do smarowania, natłuszczania i lekko przeciwświądowo Krem Nivea SOS.Lipobaza nie sprawdziła sie u nas.

A wiecie co nasila objawy u niego?

U nas jest uczulenie na roztocza ale trzymanie diety z ograniczeniem białka mleka, cytrusów i generalnie jedzenia innego niż domowe też pomagało.

edit: dwa i pół roku widzę,że ma- wtedy zaczęliśmy Protopic- miał paskudnie zaatakowane powieki.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
corti
śro, 23 lis 2011 - 10:56
Nie wiem właśnie wydaje mi się, że nasiliło się to po włączeniu ogrzewania.

Z rok mieliśmy spokoju zupełnego, a teraz na nowo się pojawiło i to bardzo nasilone. Już kąpalismy się w atroperal,a teraz jest ogólna masakra, budził mi się w nocy bo go swędziało, denerwuj się. Najgorzej jest na zgięciach pod kolanami i brzuch, ale wdze, że już zaczyna być nieciekawie na szyi i pleckach, no i co gorsza zaatakowało miejsce po oparzeniu.

Dzwoniłam do przychodni, ale lekarz odradzał mi przyjście z nim, bo jest dużó dzieci chorych, a on dopiero jest po chorobie i znów mógłby coś złapać. A te leki co piszesz są pewnie na receptę??

Ogólnie alergii żywieniowej on nie miał, jadł normalne mleko, nabiał, owoce.
corti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,757
Dołączył: śro, 23 lut 11 - 12:46
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 35,924




post śro, 23 lis 2011 - 10:56
Post #3

Nie wiem właśnie wydaje mi się, że nasiliło się to po włączeniu ogrzewania.

Z rok mieliśmy spokoju zupełnego, a teraz na nowo się pojawiło i to bardzo nasilone. Już kąpalismy się w atroperal,a teraz jest ogólna masakra, budził mi się w nocy bo go swędziało, denerwuj się. Najgorzej jest na zgięciach pod kolanami i brzuch, ale wdze, że już zaczyna być nieciekawie na szyi i pleckach, no i co gorsza zaatakowało miejsce po oparzeniu.

Dzwoniłam do przychodni, ale lekarz odradzał mi przyjście z nim, bo jest dużó dzieci chorych, a on dopiero jest po chorobie i znów mógłby coś złapać. A te leki co piszesz są pewnie na receptę??

Ogólnie alergii żywieniowej on nie miał, jadł normalne mleko, nabiał, owoce.

--------------------


MamaOkrąglinkó...
śro, 23 lis 2011 - 11:08
Corti a w godzinach szczepień nie możesz się wcisnąć? wtedy są tylko dzieci zdrowe i powinni Cię z takim czymś przyjąć, no a jak nie to może dasz radę gdzieś prywatnie zapukać, może dermatolog?
MamaOkrąglinkó...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,562
Dołączył: pon, 17 lis 08 - 19:40
Skąd: z fioletowego kącika
Nr użytkownika: 23,650




post śro, 23 lis 2011 - 11:08
Post #4

Corti a w godzinach szczepień nie możesz się wcisnąć? wtedy są tylko dzieci zdrowe i powinni Cię z takim czymś przyjąć, no a jak nie to może dasz radę gdzieś prywatnie zapukać, może dermatolog?

--------------------
Zolinka 22.11.2008 Olinek 22.12.2010

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. J. Korczak
Carrie
śro, 23 lis 2011 - 11:09
Tak, protopic i advantan są na receptę.

Może spóbuj umówić tak wizytę,żeby była na koniec dnia?

edit: ale może uważniejsza dieta nie zaszkodziłaby?

Ten post edytował Carrie śro, 23 lis 2011 - 11:10
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post śro, 23 lis 2011 - 11:09
Post #5

Tak, protopic i advantan są na receptę.

Może spóbuj umówić tak wizytę,żeby była na koniec dnia?

edit: ale może uważniejsza dieta nie zaszkodziłaby?

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Mafia
śro, 23 lis 2011 - 11:24
Nie ma jednej cudownej maści, niestety. icon_sad.gif Musisz szukać najlepszego rozwiązania dla Was. Przede wszystkim mocno nawilżać skórę. Ja kupowałam kremy dla AZSi smarowalliśmy syna dwa razy dziennie. Bardzo fajnie koiły kąpiele w krochmalu.

Jak dbacie o skórę zwykle?

Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 23 lis 2011 - 11:24
Post #6

Nie ma jednej cudownej maści, niestety. icon_sad.gif Musisz szukać najlepszego rozwiązania dla Was. Przede wszystkim mocno nawilżać skórę. Ja kupowałam kremy dla AZSi smarowalliśmy syna dwa razy dziennie. Bardzo fajnie koiły kąpiele w krochmalu.

Jak dbacie o skórę zwykle?



--------------------
Mafia
corti
śro, 23 lis 2011 - 11:44
No muszę skonsultować musze być jutro na 8 jak jeszcze dzieci nie przychodzą, albo próbowac sie wcisnąc w szczepienia, ale wtedy jest ciężko. Spytam własnie o tą uważniejszą dietę, choć ostatnio u nas w domu było raczej dietetycznie bo problemy żoładkowe mieliśmy wcześniej icon_smile.gif

O skórę jakoś specjalnie nie dbaliśmy do tej pory, bo jak mówię po roku mu przeszło i nasiliło się dopiero teraz icon_sad.gif Po kapieli smarowaliśmy Oilatum, albo atroperal, wcześniej mieliśmy jeszcze jakąś maść robioną na receptę i daje mu wapno.
corti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,757
Dołączył: śro, 23 lut 11 - 12:46
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 35,924




post śro, 23 lis 2011 - 11:44
Post #7

No muszę skonsultować musze być jutro na 8 jak jeszcze dzieci nie przychodzą, albo próbowac sie wcisnąc w szczepienia, ale wtedy jest ciężko. Spytam własnie o tą uważniejszą dietę, choć ostatnio u nas w domu było raczej dietetycznie bo problemy żoładkowe mieliśmy wcześniej icon_smile.gif

O skórę jakoś specjalnie nie dbaliśmy do tej pory, bo jak mówię po roku mu przeszło i nasiliło się dopiero teraz icon_sad.gif Po kapieli smarowaliśmy Oilatum, albo atroperal, wcześniej mieliśmy jeszcze jakąś maść robioną na receptę i daje mu wapno.

--------------------


Mafia
śro, 23 lis 2011 - 11:49
Ja podawałam leki przeciwświądowe, bo to było chyba najgorsze.
Może trzeba coś przeciwalergicznego włączyć? Wapno to za mało.

Mój syn ma aktualnie bardzo brzydka skórę na twarzy, jakby liszaje miał. icon_sad.gif To jest właśnie reakcja na okres grzewczy. Smarujemy, nawilżamy i czekamy na wiosnę.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 23 lis 2011 - 11:49
Post #8

Ja podawałam leki przeciwświądowe, bo to było chyba najgorsze.
Może trzeba coś przeciwalergicznego włączyć? Wapno to za mało.

Mój syn ma aktualnie bardzo brzydka skórę na twarzy, jakby liszaje miał. icon_sad.gif To jest właśnie reakcja na okres grzewczy. Smarujemy, nawilżamy i czekamy na wiosnę.

--------------------
Mafia
Carrie
śro, 23 lis 2011 - 11:58
CYTAT(Mafia @ Wed, 23 Nov 2011 - 11:49) *
Mój syn ma aktualnie bardzo brzydka skórę na twarzy, jakby liszaje miał.

juz też jedną taka plamę zaliczyliśmy - podrażnił wycierając nos rekawem i policzek cały rozogniony był

wapno to wiesz...jak kadzidło icon_wink.gif

Mamy avamys do nosa i o dziwo skóra jest faktycznie ładniejsza, zdrowa.Jeszcze jakies 2 tygodnie i mamy odstawić.Zobaczymy co wtedy bedzie.

Ani Zyrtec ani Claritina ani Aerius nie dawały rady.
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post śro, 23 lis 2011 - 11:58
Post #9

CYTAT(Mafia @ Wed, 23 Nov 2011 - 11:49) *
Mój syn ma aktualnie bardzo brzydka skórę na twarzy, jakby liszaje miał.

juz też jedną taka plamę zaliczyliśmy - podrażnił wycierając nos rekawem i policzek cały rozogniony był

wapno to wiesz...jak kadzidło icon_wink.gif

Mamy avamys do nosa i o dziwo skóra jest faktycznie ładniejsza, zdrowa.Jeszcze jakies 2 tygodnie i mamy odstawić.Zobaczymy co wtedy bedzie.

Ani Zyrtec ani Claritina ani Aerius nie dawały rady.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
corti
śro, 23 lis 2011 - 12:26
No ja właśnie mam jeszcze tylko Zyrtec, kurcze u nas na twarzy na szczęście nic jeszcze nie ma, narazie najgorzej jest na zgięciu pod kolankiem. My mało widzę środków różnych przetestowaliśmy, ale też nigdy nie było to tak nasilone jak teraz
corti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,757
Dołączył: śro, 23 lut 11 - 12:46
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 35,924




post śro, 23 lis 2011 - 12:26
Post #10

No ja właśnie mam jeszcze tylko Zyrtec, kurcze u nas na twarzy na szczęście nic jeszcze nie ma, narazie najgorzej jest na zgięciu pod kolankiem. My mało widzę środków różnych przetestowaliśmy, ale też nigdy nie było to tak nasilone jak teraz

--------------------


Carrie
śro, 23 lis 2011 - 12:29
Masz zwykły krem Nivea? Bo on zawiera euceryt - u nas bardzo dobrze ten składnik działa.A euceryna była nawet częścią maści robionej od dermatologa.

Ten post edytował Carrie śro, 23 lis 2011 - 12:31
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post śro, 23 lis 2011 - 12:29
Post #11

Masz zwykły krem Nivea? Bo on zawiera euceryt - u nas bardzo dobrze ten składnik działa.A euceryna była nawet częścią maści robionej od dermatologa.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
cath
śro, 23 lis 2011 - 13:05
A może kąpiele w nadmanganianie potasu?
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post śro, 23 lis 2011 - 13:05
Post #12

A może kąpiele w nadmanganianie potasu?

--------------------




corti
śro, 23 lis 2011 - 14:39
Tak nadmanganian też stosujemy

Nivea dla dorosłych??
corti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,757
Dołączył: śro, 23 lut 11 - 12:46
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 35,924




post śro, 23 lis 2011 - 14:39
Post #13

Tak nadmanganian też stosujemy

Nivea dla dorosłych??

--------------------


Kaszanka
śro, 23 lis 2011 - 14:43
Tak, zwykła Nivea. Ja nie wyobrażam sobie życia bez niej, bo tylko ona ratuje moje ręce. Smaruj jak najczęściej pod kolanem, ja w czasach kryzysowych smarowałam niektóre miejsca niveą co godzinę dosłownie.

Oilatum to najgorsze co mogłam dla siebie zrobić, 2 tygodnie zajęło mi wychodzenie ze stanu skóry jaką mi oilatum zafundowało.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post śro, 23 lis 2011 - 14:43
Post #14

Tak, zwykła Nivea. Ja nie wyobrażam sobie życia bez niej, bo tylko ona ratuje moje ręce. Smaruj jak najczęściej pod kolanem, ja w czasach kryzysowych smarowałam niektóre miejsca niveą co godzinę dosłownie.

Oilatum to najgorsze co mogłam dla siebie zrobić, 2 tygodnie zajęło mi wychodzenie ze stanu skóry jaką mi oilatum zafundowało.
corti
śro, 23 lis 2011 - 16:06
ok dzięki będę próbować, każda rada na wagę złota
corti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,757
Dołączył: śro, 23 lut 11 - 12:46
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 35,924




post śro, 23 lis 2011 - 16:06
Post #15

ok dzięki będę próbować, każda rada na wagę złota

--------------------


agrafkaa
śro, 23 lis 2011 - 18:56
U mojej kuzynki (5lat) z takich niestandardowych środków działa zwykłe szare mydło i maść witaminowa(bez recepty za grosze dostępna w aptece)Ale to co na jednych działa na innych wręcz przeciwnie nasila objawy.Jak będziesz u pediatry to poproś o skierowanie do alergologa.
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post śro, 23 lis 2011 - 18:56
Post #16

U mojej kuzynki (5lat) z takich niestandardowych środków działa zwykłe szare mydło i maść witaminowa(bez recepty za grosze dostępna w aptece)Ale to co na jednych działa na innych wręcz przeciwnie nasila objawy.Jak będziesz u pediatry to poproś o skierowanie do alergologa.

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
domi
wto, 29 lis 2011 - 09:01
CYTAT(Kaszanka @ Wed, 23 Nov 2011 - 16:43) *
Oilatum to najgorsze co mogłam dla siebie zrobić, 2 tygodnie zajęło mi wychodzenie ze stanu skóry jaką mi oilatum zafundowało.

Z serii Oil, są niby dla alergików, na AZS ale gdy Dominikę dopadła ta przypadłość.... kosmetyki z tej serii tylko pogorszyły jej stan. Za to okazały się dobre na moją łuszczyce icon_biggrin.gif . Na AZS nie pomagały żadne kremy i maści przepisywane przez lekarkę, niektóre tylko pogarszały stan. Pani w aptece poleciła mi krem, który stosuje jej córka z AZS. Pharmaceris emoliacti z serii Dr Irena Eris. Wyleczyło jej skórę w 3 dni, a był duży stan zapalny. Teraz Dominika smaruje raz dziennie rano profilaktycznie (bo skóra w tych miejscach jest jednak bardziej sucha).

Ten post edytował domi wto, 29 lis 2011 - 09:08
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post wto, 29 lis 2011 - 09:01
Post #17

CYTAT(Kaszanka @ Wed, 23 Nov 2011 - 16:43) *
Oilatum to najgorsze co mogłam dla siebie zrobić, 2 tygodnie zajęło mi wychodzenie ze stanu skóry jaką mi oilatum zafundowało.

Z serii Oil, są niby dla alergików, na AZS ale gdy Dominikę dopadła ta przypadłość.... kosmetyki z tej serii tylko pogorszyły jej stan. Za to okazały się dobre na moją łuszczyce icon_biggrin.gif . Na AZS nie pomagały żadne kremy i maści przepisywane przez lekarkę, niektóre tylko pogarszały stan. Pani w aptece poleciła mi krem, który stosuje jej córka z AZS. Pharmaceris emoliacti z serii Dr Irena Eris. Wyleczyło jej skórę w 3 dni, a był duży stan zapalny. Teraz Dominika smaruje raz dziennie rano profilaktycznie (bo skóra w tych miejscach jest jednak bardziej sucha).

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
ciao
wto, 29 lis 2011 - 12:09
Moja też z atopowym,raz lepiej,raz gorzej ale ja smaruję ja emulsją CETAPHIL MD,jak dla mnie rewelacja
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post wto, 29 lis 2011 - 12:09
Post #18

Moja też z atopowym,raz lepiej,raz gorzej ale ja smaruję ja emulsją CETAPHIL MD,jak dla mnie rewelacja

--------------------
Brak polskich literowek
Fiona89
pon, 12 gru 2011 - 13:34
U nas Nikola też ma AZS. Powodem jest białko.
Na stany intensywne mamy przepisaną maść na receptę PROTOPIC. Do natłuszczania mieliśmy maści robione na receptę i kąpanie z olejkami. Nam przypasował najbardziej OILAN. Emolium i balneum nie były złe. Na każdego dziecko działa co innego.

Dodatkowo przy nasileniach podawaliśmy ZYRTEC w kropelkach, bo FENISTIL okazał się w naszym przypadku za słaby. Czasami podawałam wapno.

My jesteśmy pod opieką pediatry, ponieważ daje radę i dermatolog jest na ten stan nie potrzebny, a widać wielką poprawę.

Aby było widać poprawę musisz wyeliminować alergen. Trzymam kciuki, bo wiem przez co przechodzicie.
Jak coś służę pomocą icon_smile.gif

Fiona89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 549
Dołączył: pon, 13 wrz 10 - 19:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 34,272




post pon, 12 gru 2011 - 13:34
Post #19

U nas Nikola też ma AZS. Powodem jest białko.
Na stany intensywne mamy przepisaną maść na receptę PROTOPIC. Do natłuszczania mieliśmy maści robione na receptę i kąpanie z olejkami. Nam przypasował najbardziej OILAN. Emolium i balneum nie były złe. Na każdego dziecko działa co innego.

Dodatkowo przy nasileniach podawaliśmy ZYRTEC w kropelkach, bo FENISTIL okazał się w naszym przypadku za słaby. Czasami podawałam wapno.

My jesteśmy pod opieką pediatry, ponieważ daje radę i dermatolog jest na ten stan nie potrzebny, a widać wielką poprawę.

Aby było widać poprawę musisz wyeliminować alergen. Trzymam kciuki, bo wiem przez co przechodzicie.
Jak coś służę pomocą icon_smile.gif



--------------------
Nikolka 10.12.2010r.
gosiagosia
pon, 12 gru 2011 - 21:33
CYTAT
Mój syn ma aktualnie bardzo brzydka skórę na twarzy, jakby liszaje miał.


u nas to samo jest. raz sie krostki namnazaja, pokrywaja caly srodek policzka az do uszu, a za pare dni potrafi byc ich tylko kilka i sa blade.

mielismy od zawsze problem ze skora na calym ciele. pojawialy sie czerwone place zlozone z krostek. pdiatra alergolog mowila, ze dziecko ma sklonnosc taka odziedziczona po rodzicach i zeby na to stosowac peeling. tarlismy taka rekawica do mycia, na sucho po uprzednim namoczeniu skory. dodatkowo do kapania kupowalismy albo emolium albo oilan i na skore ciala pomagalo, na buzie nie. to sie ciagnie juz ponad rok, a lekarka za kazdy razem mowi to samo.
stosowalam sama rozne kremy, ale nic nie daja. a to naprawde czasem paskudnie wyglada. szymek nie mowi nic, ze go to swedzi czy boli czy piecze.
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post pon, 12 gru 2011 - 21:33
Post #20

CYTAT
Mój syn ma aktualnie bardzo brzydka skórę na twarzy, jakby liszaje miał.


u nas to samo jest. raz sie krostki namnazaja, pokrywaja caly srodek policzka az do uszu, a za pare dni potrafi byc ich tylko kilka i sa blade.

mielismy od zawsze problem ze skora na calym ciele. pojawialy sie czerwone place zlozone z krostek. pdiatra alergolog mowila, ze dziecko ma sklonnosc taka odziedziczona po rodzicach i zeby na to stosowac peeling. tarlismy taka rekawica do mycia, na sucho po uprzednim namoczeniu skory. dodatkowo do kapania kupowalismy albo emolium albo oilan i na skore ciala pomagalo, na buzie nie. to sie ciagnie juz ponad rok, a lekarka za kazdy razem mowi to samo.
stosowalam sama rozne kremy, ale nic nie daja. a to naprawde czasem paskudnie wyglada. szymek nie mowi nic, ze go to swedzi czy boli czy piecze.

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
> atopowe zapalenie skóry
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:16
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama