Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
31 Stron V  « poprzednia 9 10 11 12 13 następna ostatnia   

Maluchy i ich mamusie sierpień i wrzesień 2012.

, Zapraszam
> , Zapraszam
Tośka
pon, 17 gru 2012 - 22:08
dzieciaczki śliczne- wszytskie bez dwóch zdań!!!

Co do siadania to moja Marcelka aż śię rwie by siadać; dźwiga się, łapie za moje palce by tylko się podnieść... Oczywiście nie pozwalam Jej siedzieć

Agusia ja robię na święta sałatkę śledziową- nazywa się szuba, sałatkę z piersi kurczka z ananasem i kukurydzą i sałatkę z zupek chińskich; jak chce przepis to Ci poźniej napiszę.

A dziś ugotowałam bigos i zrobiłam farsz na pierogi i krokiety; w czwartek będziemy piec z Tyśką pierniczki, a od soboty to już ciagle w kuchni będę siedzieć- napisałam sobie grafik:)
U mnie znów teście bedą na Wigilii; niestety
Tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,476
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 08:49
Skąd: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 6,532

GG:


post pon, 17 gru 2012 - 22:08
Post #201

dzieciaczki śliczne- wszytskie bez dwóch zdań!!!

Co do siadania to moja Marcelka aż śię rwie by siadać; dźwiga się, łapie za moje palce by tylko się podnieść... Oczywiście nie pozwalam Jej siedzieć

Agusia ja robię na święta sałatkę śledziową- nazywa się szuba, sałatkę z piersi kurczka z ananasem i kukurydzą i sałatkę z zupek chińskich; jak chce przepis to Ci poźniej napiszę.

A dziś ugotowałam bigos i zrobiłam farsz na pierogi i krokiety; w czwartek będziemy piec z Tyśką pierniczki, a od soboty to już ciagle w kuchni będę siedzieć- napisałam sobie grafik:)
U mnie znów teście bedą na Wigilii; niestety

--------------------
Tośka podwójna mama
Matyśki od 15.10.2008r. i
Marcyśki od 20.08.2012r.

sapejka
wto, 18 gru 2012 - 22:42
Cześć dziewczyny Maja również na czerwonym się mocno denerwuje już opanowałam techniki jazdy.. gdy z daleka widze czerwone zwalniam powolutku dojeżdzając do świateł by nie musieć się zatrzymać heheh w foteliku czasem lubi usypiać nawet czasem nie zdążymy zejść z 3 piętra do samochodu a dziecko śpi icon_smile.gif) Dziś byłyśmy na druiej dawce szczepionki przeciwko Rotawirusom a tydzień temu byłyśmy na 6w1 i pierwszej dawce Pneumokoki. Ja również zastanawiam się nad menu świątecznym który będę mogła zjeść myślęo pierogach ze szpinakiem, chce też znależć jakiś przepis na rybkę bez pieczenie. Najgorzej z daniami wigilijnymi same smażone lub grzyby:( mój kochany bigos icon_sad.gif(
No nic przeżyję hehe
PS. DZIECIACZKI SŁODZIACZKI WSZYSTKIE>>>
sapejka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: nie, 18 mar 12 - 11:40
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 39,794

GG:


post wto, 18 gru 2012 - 22:42
Post #202

Cześć dziewczyny Maja również na czerwonym się mocno denerwuje już opanowałam techniki jazdy.. gdy z daleka widze czerwone zwalniam powolutku dojeżdzając do świateł by nie musieć się zatrzymać heheh w foteliku czasem lubi usypiać nawet czasem nie zdążymy zejść z 3 piętra do samochodu a dziecko śpi icon_smile.gif) Dziś byłyśmy na druiej dawce szczepionki przeciwko Rotawirusom a tydzień temu byłyśmy na 6w1 i pierwszej dawce Pneumokoki. Ja również zastanawiam się nad menu świątecznym który będę mogła zjeść myślęo pierogach ze szpinakiem, chce też znależć jakiś przepis na rybkę bez pieczenie. Najgorzej z daniami wigilijnymi same smażone lub grzyby:( mój kochany bigos icon_sad.gif(
No nic przeżyję hehe
PS. DZIECIACZKI SŁODZIACZKI WSZYSTKIE>>>

--------------------
Tośka
śro, 19 gru 2012 - 07:57
Sapejka, a Mała ma koli lub skazę??
Mi pediatra kazała popróbować już pierogów z grzybkami i bigosu- bigos już smakowałam przy okazji gotowania. Smażone już od dawna jem, więc na rybkę po grecku się skuszę icon_smile.gif
Tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,476
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 08:49
Skąd: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 6,532

GG:


post śro, 19 gru 2012 - 07:57
Post #203

Sapejka, a Mała ma koli lub skazę??
Mi pediatra kazała popróbować już pierogów z grzybkami i bigosu- bigos już smakowałam przy okazji gotowania. Smażone już od dawna jem, więc na rybkę po grecku się skuszę icon_smile.gif

--------------------
Tośka podwójna mama
Matyśki od 15.10.2008r. i
Marcyśki od 20.08.2012r.

agusia3310
śro, 19 gru 2012 - 08:28
Tośka to poprosze o przepis na szubę i tę saatkę z zupek chińskich.
Podziwiam za przygotowywanie świąt.
U mnie w tym roku wigilia u siostry a pierwszy dzień u ciotki.
Drugi nie wiem ale mam nadzieję, że w domu.
Więc zrobie jedynie sałatke jarzynową, kotlety schabowe, krokiety ze szpinakiem, upiekę mięska no i mąz zrobi rybke po grecku.

Sapiejka ja tez smażone jem od dawna.
Ale jakos na kapustę i bigos narazie boję się skusić no i jeszcze te grzyby.
Nie chcę małego męczyć zbytnio.
Ale rybkę zjem i smażoną i grecką też.
A zamiast pierogów i uszek mam zamiar sobie zrobić krokiety ze szpinakiem.
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post śro, 19 gru 2012 - 08:28
Post #204

Tośka to poprosze o przepis na szubę i tę saatkę z zupek chińskich.
Podziwiam za przygotowywanie świąt.
U mnie w tym roku wigilia u siostry a pierwszy dzień u ciotki.
Drugi nie wiem ale mam nadzieję, że w domu.
Więc zrobie jedynie sałatke jarzynową, kotlety schabowe, krokiety ze szpinakiem, upiekę mięska no i mąz zrobi rybke po grecku.

Sapiejka ja tez smażone jem od dawna.
Ale jakos na kapustę i bigos narazie boję się skusić no i jeszcze te grzyby.
Nie chcę małego męczyć zbytnio.
Ale rybkę zjem i smażoną i grecką też.
A zamiast pierogów i uszek mam zamiar sobie zrobić krokiety ze szpinakiem.


--------------------




Lila_
śro, 19 gru 2012 - 23:53
Amila fajne masz dziewczyny icon_smile.gif
a tego smoczka u Mii (tak sie odmienia ?? icon_razz.gif) zazdroszczę bardzo icon_neutral.gif
Evii - zrób badanie bioderek bo jak coś będzie nie tak to jeszcze pieluszkowaniem można naprawić w tym wieku:)

jazda samochodem Alicji nie podchodzi zanim nie zaśnie a stawanie w trakcie jazdy = wrzask icon_sad.gif i nie ma czym jej uspokoić icon_sad.gif
no i mamy zaklejony brzuszek bo jest przepuklina i albo się zrośnie teraz albo czekamy do wieku 3-5 lat i zobaczymy co się będzie działo wtedy...no i chyba pokarm mi się kończy bo zasypianie Ali trwa 2-3 godz. i jest przerzucanie od piersi do piersi bo po chwili ssania płacze icon_sad.gif
a ja chciałabym jeszcze trochę pokarmić icon_sad.gif
ech...smutnawo mi się robi

ogólnie Ala to ciekawy egzemplarz bo nie znosi zasypiać na rękach - uwierzycie?! icon_biggrin.gif
ale fajny z niej się robi słodziak i fajnie gaworzy icon_biggrin.gif

Menu świąteczne fajnie wygląda ale ja pewnie skończę na rybie pieczonej w folii icon_razz.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 19 gru 2012 - 23:53
Post #205

Amila fajne masz dziewczyny icon_smile.gif
a tego smoczka u Mii (tak sie odmienia ?? icon_razz.gif) zazdroszczę bardzo icon_neutral.gif
Evii - zrób badanie bioderek bo jak coś będzie nie tak to jeszcze pieluszkowaniem można naprawić w tym wieku:)

jazda samochodem Alicji nie podchodzi zanim nie zaśnie a stawanie w trakcie jazdy = wrzask icon_sad.gif i nie ma czym jej uspokoić icon_sad.gif
no i mamy zaklejony brzuszek bo jest przepuklina i albo się zrośnie teraz albo czekamy do wieku 3-5 lat i zobaczymy co się będzie działo wtedy...no i chyba pokarm mi się kończy bo zasypianie Ali trwa 2-3 godz. i jest przerzucanie od piersi do piersi bo po chwili ssania płacze icon_sad.gif
a ja chciałabym jeszcze trochę pokarmić icon_sad.gif
ech...smutnawo mi się robi

ogólnie Ala to ciekawy egzemplarz bo nie znosi zasypiać na rękach - uwierzycie?! icon_biggrin.gif
ale fajny z niej się robi słodziak i fajnie gaworzy icon_biggrin.gif

Menu świąteczne fajnie wygląda ale ja pewnie skończę na rybie pieczonej w folii icon_razz.gif


--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

vabien23
czw, 20 gru 2012 - 12:03
Dziewczyny wiadomo co u Fief i Basi?
vabien23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,940
Dołączył: pon, 11 sty 10 - 18:45
Nr użytkownika: 31,034

GG:


post czw, 20 gru 2012 - 12:03
Post #206

Dziewczyny wiadomo co u Fief i Basi?

--------------------





<li>
agusia3310
czw, 20 gru 2012 - 18:28
Vabien przejdź stronke wczęsniej tam jest wszystko napisane.
Małej Basi przesunęli pobyt w szpitalu na styczeń.
A tak to wszystko ok.

Lila nie poddawaj się.
Grzes też wieczorem wędruje od cycka do cycka ale to wcale nie znaczy, że kończy się jedzonko.
Maluchy wieczorkiem jakoś więcej potrzebują.
Zresztą teraz wogóle więcej będą jadły dokąd nie wprowadzi się innego jedzonka.
A co do świąt to ja też robie niewiele.
Raz, że nie mam zbyt wiele czasu a dwa nie bardzo mam po co.
Wigilia u siostry a pierwszy dzień u ciotki.
Drugiego mąz na noc idzie do pracy.

A mój Grześ ostatnio bardzo polubił mate i leżaczek.
Gada sobie ze zwierzakami aż bućka się śmieje.
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post czw, 20 gru 2012 - 18:28
Post #207

Vabien przejdź stronke wczęsniej tam jest wszystko napisane.
Małej Basi przesunęli pobyt w szpitalu na styczeń.
A tak to wszystko ok.

Lila nie poddawaj się.
Grzes też wieczorem wędruje od cycka do cycka ale to wcale nie znaczy, że kończy się jedzonko.
Maluchy wieczorkiem jakoś więcej potrzebują.
Zresztą teraz wogóle więcej będą jadły dokąd nie wprowadzi się innego jedzonka.
A co do świąt to ja też robie niewiele.
Raz, że nie mam zbyt wiele czasu a dwa nie bardzo mam po co.
Wigilia u siostry a pierwszy dzień u ciotki.
Drugiego mąz na noc idzie do pracy.

A mój Grześ ostatnio bardzo polubił mate i leżaczek.
Gada sobie ze zwierzakami aż bućka się śmieje.

--------------------




Tośka
czw, 20 gru 2012 - 19:31
Bardzo proszę :
szuba: 3-4 filety śledziowe a'la matias pokroić w kostkę ( wcześniej je odmoczyć; ja je moczę cała noc przed) na to 1 duża cebulę też porkojoną w kostkę; przykryć majonezem; na to ugotowane 3-4 ziemniaki i tyle samo marchwi pokrojone w kostkę i przykryć majonezem; ostatnia warstwa to potarte ugotowane buraczki ( ja je doprawiam tak jak do obiadu).

Sałatka z zupek chińskich: 2 zupki chińskie ( makaron pokruszyć dodatć tylko supkie przyprawy i zalać troszkę wrzątkiem co by makaron zmiękł); do tego dodać 1 puszkę ananasów pokrojonych w kostkę i 1 puszkę kukurzydzy słodkiej; 5-6 korniszonów pokrojonych w kostkę i 1 słoik papryki czerwonej konserwowej ( ja daję średni słoik), wymieszać i dodać majonez wg uznania icon_smile.gif

Smacznego!

PS. stawiam impreza.gif z okazji kolejnej miesięcznicy Marcelki
PS.2. ja też mam wrażenie, że moje dziecko wiecznie głodne- w nocy je co 1,5 - 2 h; w dzień tak samo, ale z cycków leci jak z kranu, więc wiem, że pokarm jest.
Tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,476
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 08:49
Skąd: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 6,532

GG:


post czw, 20 gru 2012 - 19:31
Post #208

Bardzo proszę :
szuba: 3-4 filety śledziowe a'la matias pokroić w kostkę ( wcześniej je odmoczyć; ja je moczę cała noc przed) na to 1 duża cebulę też porkojoną w kostkę; przykryć majonezem; na to ugotowane 3-4 ziemniaki i tyle samo marchwi pokrojone w kostkę i przykryć majonezem; ostatnia warstwa to potarte ugotowane buraczki ( ja je doprawiam tak jak do obiadu).

Sałatka z zupek chińskich: 2 zupki chińskie ( makaron pokruszyć dodatć tylko supkie przyprawy i zalać troszkę wrzątkiem co by makaron zmiękł); do tego dodać 1 puszkę ananasów pokrojonych w kostkę i 1 puszkę kukurzydzy słodkiej; 5-6 korniszonów pokrojonych w kostkę i 1 słoik papryki czerwonej konserwowej ( ja daję średni słoik), wymieszać i dodać majonez wg uznania icon_smile.gif

Smacznego!

PS. stawiam impreza.gif z okazji kolejnej miesięcznicy Marcelki
PS.2. ja też mam wrażenie, że moje dziecko wiecznie głodne- w nocy je co 1,5 - 2 h; w dzień tak samo, ale z cycków leci jak z kranu, więc wiem, że pokarm jest.

--------------------
Tośka podwójna mama
Matyśki od 15.10.2008r. i
Marcyśki od 20.08.2012r.

sapejka
czw, 20 gru 2012 - 23:02
Posłucham doświadczonych mam (agusia3310 i Tośka) i spróbuje smażonej rybki icon_smile.gif mam ogromną ochotę icon_razz.gif
ja drugi dzień padam ze zmęczenia Maja prawie cały dzień na rękach, w dzień mało co śpi wieczorem ciężko zasypia nie chce jeść gdy przystawiam jej cyca to pręży się wygina i płacze w niebogłosy zasypia na rękach.. i dopiero wtedy łapie cyca i cmoka 30 minut. Głupieje już czy płacze z głodu a coś nie daje jej spokoju niewiem brzuszek czy to po szczepieniach. \Ledwo żyje mój mąż pracuje w delegacji i tydzień jest z nami a kolejny tydzien na wyjeżdzie. Akurat tydzień kiedy jestem sama. Ufff...to się wyżlaiłam dziś Maja płakała i ja płakałam 41.gif 41.gif 41.gif
sapejka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: nie, 18 mar 12 - 11:40
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 39,794

GG:


post czw, 20 gru 2012 - 23:02
Post #209

Posłucham doświadczonych mam (agusia3310 i Tośka) i spróbuje smażonej rybki icon_smile.gif mam ogromną ochotę icon_razz.gif
ja drugi dzień padam ze zmęczenia Maja prawie cały dzień na rękach, w dzień mało co śpi wieczorem ciężko zasypia nie chce jeść gdy przystawiam jej cyca to pręży się wygina i płacze w niebogłosy zasypia na rękach.. i dopiero wtedy łapie cyca i cmoka 30 minut. Głupieje już czy płacze z głodu a coś nie daje jej spokoju niewiem brzuszek czy to po szczepieniach. \Ledwo żyje mój mąż pracuje w delegacji i tydzień jest z nami a kolejny tydzien na wyjeżdzie. Akurat tydzień kiedy jestem sama. Ufff...to się wyżlaiłam dziś Maja płakała i ja płakałam 41.gif 41.gif 41.gif

--------------------
wisienka89
pią, 21 gru 2012 - 08:16
Piękne wszystkie dzieciaczki !!

U nas menu świąteczne wygląda tak : wigilia u mamy, I dzień świąt u" teściowej ", II dzień świąt u mamy icon_biggrin.gif

Widzę, że nie tylko ja narzekam na małe ilości pokarmu..... Muszę Nikole dokarmiać bo straszny z niej żarłok icon_razz.gif Co prawda dostaje w ostatneczności, ale te 2-3 razy dostaje po 60-90 ml. Ostatnio nocki się popsuły tak jak zasypiała ładnie o 21 i budziła po 7 to teraz mało jej z cycków i czasem dostaje nawet po 120 ml na dobranoc icon_surprised.gif idzie spać później i budzi się wcześniej przed 6 21.gif

Co do jazdy samochodem icon_smile.gif Jak na krótkie dystanse to co czerwone to ryk. Ale jak jedziemy do domu (200 km ) to przez pierwsze 50 km czuwa a potem śpi jak aniołek icon_biggrin.gif

Możecie powiedzieć mi kiedy niemowlaki zaczynają się przewracać ? Bo Nikola ni wząb nie chce a czytałam, że Wasze już zaczynają 32.gif
Główkę ma już ładnie opanowaną, trzyma już dość długo tylko kiedy te przewracanie ?!

Tośka Wszystkiego dobrego dla Marcelki !

A tak to u nas różnie, raz jest pięknie cudnie a raz dzień to jakiś koszmar 21.gif Pięknie się już uśmiecha i piszczy icon_smile.gif

Co do leżaczków, czytałam że dzieciaczki nie powinny za długo w nim być, podobno krępują malucha i nie są zbyt dobre na kręgosłup.

Pozdrowionka dla Was i maluchów !!
wisienka89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 214
Dołączył: czw, 01 mar 12 - 07:59
Skąd: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 39,615




post pią, 21 gru 2012 - 08:16
Post #210

Piękne wszystkie dzieciaczki !!

U nas menu świąteczne wygląda tak : wigilia u mamy, I dzień świąt u" teściowej ", II dzień świąt u mamy icon_biggrin.gif

Widzę, że nie tylko ja narzekam na małe ilości pokarmu..... Muszę Nikole dokarmiać bo straszny z niej żarłok icon_razz.gif Co prawda dostaje w ostatneczności, ale te 2-3 razy dostaje po 60-90 ml. Ostatnio nocki się popsuły tak jak zasypiała ładnie o 21 i budziła po 7 to teraz mało jej z cycków i czasem dostaje nawet po 120 ml na dobranoc icon_surprised.gif idzie spać później i budzi się wcześniej przed 6 21.gif

Co do jazdy samochodem icon_smile.gif Jak na krótkie dystanse to co czerwone to ryk. Ale jak jedziemy do domu (200 km ) to przez pierwsze 50 km czuwa a potem śpi jak aniołek icon_biggrin.gif

Możecie powiedzieć mi kiedy niemowlaki zaczynają się przewracać ? Bo Nikola ni wząb nie chce a czytałam, że Wasze już zaczynają 32.gif
Główkę ma już ładnie opanowaną, trzyma już dość długo tylko kiedy te przewracanie ?!

Tośka Wszystkiego dobrego dla Marcelki !

A tak to u nas różnie, raz jest pięknie cudnie a raz dzień to jakiś koszmar 21.gif Pięknie się już uśmiecha i piszczy icon_smile.gif

Co do leżaczków, czytałam że dzieciaczki nie powinny za długo w nim być, podobno krępują malucha i nie są zbyt dobre na kręgosłup.

Pozdrowionka dla Was i maluchów !!

--------------------
Nikolka, nasze małe wielkie szczęście :)


wspinka
pią, 21 gru 2012 - 10:29
Hej, u mnie też wieczorami jest wedrowanie od cyca do cyca, no i zastanawiam sie czy Adasiowi wystarcza pokarmu czy się najada. Nie chcę zbyt pochopnie podjąć decyzji o dokarmianiu zwłaszcza ze ładnie przybiera na wadze.
My po wprowadzeniu glutenu niestetyety nienajlepiej, mały dostał uczulenia i zaliczyliśmy jeszcze przed świętami wizytę u alergologa. Kolejna próba za 2-3miesiące.

Adasiowi idą ząbki, ma rozpulchnione dziąsełka,kupiliśmy żel i troche pomaga, ale przy bardzo silnym bolu dałam mu paracetamol albo czopki homeopatyczne, które poleciła mi siostra. Z tego powodu nocki nam się pogorszyły i wieczory czasem są cieżkie. Ale za to już od miesiąca zasypia sam w swoim łóżeczku po kąpieli i karmieniu, nie trzeba go nosić i bujać, a już swoje waży

Co do świątecznego menu to też sie zastanawiam co ja mogę dziubnąć, rybke na pewo smażoną zjem. W domu zazwyczaj robie sobie na parze, ale jak jest smażona to też zjem. Na kapuste i grzyby raczej sie nie skuszę, nie zjem też moich ulubionych kluseczek z makiem, ale może rzeczywiście coś wymyśle z tym szpinakiem.

Wisienko niby ok 4 miesiącas szieci odkrywają że mogą się same przeturlać, ale wiadomo że każde dziecko jest inne, a niektóre w ogole omijają ten etap, na pewno nie ma się czym martwić. Tak samo jest z raczkowaniem i bujaniem na brzuszku, albo dziecko odkryją tą "zabawe" i mu przypasuje albo nie.

Amila córcie świetne, pozdrawiam :*
wspinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 361
Dołączył: nie, 25 gru 11 - 11:55
Skąd: Świetokrzyskie
Nr użytkownika: 38,824




post pią, 21 gru 2012 - 10:29
Post #211

Hej, u mnie też wieczorami jest wedrowanie od cyca do cyca, no i zastanawiam sie czy Adasiowi wystarcza pokarmu czy się najada. Nie chcę zbyt pochopnie podjąć decyzji o dokarmianiu zwłaszcza ze ładnie przybiera na wadze.
My po wprowadzeniu glutenu niestetyety nienajlepiej, mały dostał uczulenia i zaliczyliśmy jeszcze przed świętami wizytę u alergologa. Kolejna próba za 2-3miesiące.

Adasiowi idą ząbki, ma rozpulchnione dziąsełka,kupiliśmy żel i troche pomaga, ale przy bardzo silnym bolu dałam mu paracetamol albo czopki homeopatyczne, które poleciła mi siostra. Z tego powodu nocki nam się pogorszyły i wieczory czasem są cieżkie. Ale za to już od miesiąca zasypia sam w swoim łóżeczku po kąpieli i karmieniu, nie trzeba go nosić i bujać, a już swoje waży

Co do świątecznego menu to też sie zastanawiam co ja mogę dziubnąć, rybke na pewo smażoną zjem. W domu zazwyczaj robie sobie na parze, ale jak jest smażona to też zjem. Na kapuste i grzyby raczej sie nie skuszę, nie zjem też moich ulubionych kluseczek z makiem, ale może rzeczywiście coś wymyśle z tym szpinakiem.

Wisienko niby ok 4 miesiącas szieci odkrywają że mogą się same przeturlać, ale wiadomo że każde dziecko jest inne, a niektóre w ogole omijają ten etap, na pewno nie ma się czym martwić. Tak samo jest z raczkowaniem i bujaniem na brzuszku, albo dziecko odkryją tą "zabawe" i mu przypasuje albo nie.

Amila córcie świetne, pozdrawiam :*

--------------------




agusia3310
pią, 21 gru 2012 - 11:25
Wspinko ja wczoraj zrobiłam krokieciki ze szpinaiem, fetą i bialym serkiem.
Nadzienie wyszło pyszne.
W wigilię sie najem.

Sapiejko u mnie jak mały szalej przy cycku pomaga przerwa z odbiciem.
I znowu do jedzonka.

A ztym dokarmianiem nie spieszcie sie jak maleństwa ładnie przybierają.
One po prostu coraz więcej potrzebują jeść i tyle.

Wspinko
współczuję wizyty u alergologa.
Nasza pani doktor właśnie ze względu na święta odpuściła wprowadzanie glutenu.
Dopiero pewnie po kolejnym szczepieniu.

Oki idziemy na mały spacer bo u nas duży mróż i na zakupki:-).
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post pią, 21 gru 2012 - 11:25
Post #212

Wspinko ja wczoraj zrobiłam krokieciki ze szpinaiem, fetą i bialym serkiem.
Nadzienie wyszło pyszne.
W wigilię sie najem.

Sapiejko u mnie jak mały szalej przy cycku pomaga przerwa z odbiciem.
I znowu do jedzonka.

A ztym dokarmianiem nie spieszcie sie jak maleństwa ładnie przybierają.
One po prostu coraz więcej potrzebują jeść i tyle.

Wspinko
współczuję wizyty u alergologa.
Nasza pani doktor właśnie ze względu na święta odpuściła wprowadzanie glutenu.
Dopiero pewnie po kolejnym szczepieniu.

Oki idziemy na mały spacer bo u nas duży mróż i na zakupki:-).

--------------------




sapejka
pią, 21 gru 2012 - 22:10
agusia3310
Dzięki, spróbuję z przerwą mam nadzieję że nam też pomoże
sapejka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: nie, 18 mar 12 - 11:40
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 39,794

GG:


post pią, 21 gru 2012 - 22:10
Post #213

agusia3310
Dzięki, spróbuję z przerwą mam nadzieję że nam też pomoże


--------------------
sapejka
sob, 22 gru 2012 - 15:12
Dziewczyny od kiedy wprowadzamy gluten???
sapejka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: nie, 18 mar 12 - 11:40
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 39,794

GG:


post sob, 22 gru 2012 - 15:12
Post #214

Dziewczyny od kiedy wprowadzamy gluten???

--------------------
agusia3310
nie, 23 gru 2012 - 09:02
Sapiejko ja wprowadzę jak Pani Dpktor mi powie.
Takim maluchom raczej po konsultacji powinno się wprowadzać.
U nas myślę, że będzie to po szczepieniu 18.01.
A Wspinka już wprowadzała.
agusia3310


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,001
Dołączył: wto, 27 paź 09 - 16:21
Nr użytkownika: 29,788




post nie, 23 gru 2012 - 09:02
Post #215

Sapiejko ja wprowadzę jak Pani Dpktor mi powie.
Takim maluchom raczej po konsultacji powinno się wprowadzać.
U nas myślę, że będzie to po szczepieniu 18.01.
A Wspinka już wprowadzała.

--------------------




wspinka
nie, 23 gru 2012 - 16:03
Tak ja wprowadziłam, ale po uczuleniu odstawiłam. Ogólne zalecenia są że w 5m-cu, ale ja tez jestem za skonsultowaniem tego z lekarzem

Dla wszstkich forumowiczek i ich pociech życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego 2013 roku



wspinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 361
Dołączył: nie, 25 gru 11 - 11:55
Skąd: Świetokrzyskie
Nr użytkownika: 38,824




post nie, 23 gru 2012 - 16:03
Post #216

Tak ja wprowadziłam, ale po uczuleniu odstawiłam. Ogólne zalecenia są że w 5m-cu, ale ja tez jestem za skonsultowaniem tego z lekarzem

Dla wszstkich forumowiczek i ich pociech życzenia zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego 2013 roku





--------------------




Lila_
nie, 23 gru 2012 - 22:46
Wyjaśnijcie mi o co chodzi z tym glutenem w 5-6 m-cu życia bo kiedyś mozna było podawać od 7 m-ca dopiero, a druga rzecz,która mnie zastanawia jak niby gluten ma byc podawany dzieciom które karmione są tylko piersią ??


wspinka zdjęcie słodziaka super!!! icon_smile.gif

pocieszające jest dla mnie,że nie tylko ja mam problemy z płaczem malucha przy piersi icon_razz.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post nie, 23 gru 2012 - 22:46
Post #217

Wyjaśnijcie mi o co chodzi z tym glutenem w 5-6 m-cu życia bo kiedyś mozna było podawać od 7 m-ca dopiero, a druga rzecz,która mnie zastanawia jak niby gluten ma byc podawany dzieciom które karmione są tylko piersią ??


wspinka zdjęcie słodziaka super!!! icon_smile.gif

pocieszające jest dla mnie,że nie tylko ja mam problemy z płaczem malucha przy piersi icon_razz.gif


--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Ola81
pon, 24 gru 2012 - 10:54
W tę Wigilijną noc, niech w Waszym domowym zaciszu, przy Wigilijnym stole,

Zapanuje miłość, poczucie radości oraz zgoda,

Niech rodzinne ciepło doda wam odwagi w nadchodzącym nowym roku,

Tak aby był jeszcze lepszy od bieżącego.
Ola81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,890
Dołączył: pią, 30 sty 09 - 09:26
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 25,114

GG:


post pon, 24 gru 2012 - 10:54
Post #218

W tę Wigilijną noc, niech w Waszym domowym zaciszu, przy Wigilijnym stole,

Zapanuje miłość, poczucie radości oraz zgoda,

Niech rodzinne ciepło doda wam odwagi w nadchodzącym nowym roku,

Tak aby był jeszcze lepszy od bieżącego.


--------------------
Mój kochany Aniołeczek 11 t.c. +31.03.

Tragedie zdarzają się wszędzie. Musimy zapomnieć o strachu, jaki wywołały, i rozpocząć odbudowę.





Lila_
pon, 24 gru 2012 - 18:48
Dołączam się do życzeń - Wesołych Świąt dla wszystkich maluszków,rodziców i ich najbliższych:)icon_smile.gificon_smile.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post pon, 24 gru 2012 - 18:48
Post #219

Dołączam się do życzeń - Wesołych Świąt dla wszystkich maluszków,rodziców i ich najbliższych:)icon_smile.gificon_smile.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Fiefiora
wto, 25 gru 2012 - 16:38
Zdrowych radosnych Świąt!
Fiefiora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,707
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 08:04
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 14,126




post wto, 25 gru 2012 - 16:38
Post #220

Zdrowych radosnych Świąt!

--------------------
Łobuz lipiec 2009
Młoda Gniewna wrzesień 2012
> Maluchy i ich mamusie sierpień i wrzesień 2012., Zapraszam
Start new topic
Reply to this topic
31 Stron V  « poprzednia 9 10 11 12 13 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:52
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama