Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Dom z drewna

> 
Psi
czw, 24 maj 2007 - 18:49
Czy któraś z Was buduje albo budowała dom drewniany?
Jakie są wady i zalety takiego domu (w zasadzie dwie najważniejsze zalety są dla mnie jasne, cena i czas wykonania)?

Czy rzeczywiście ściany z płyt gipsowo kartonowych są zawsze i bezwarunkowo skazane na pękanie, a akustyka w takim budynku jest uciążliwa?
Psi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,613
Dołączył: śro, 31 mar 04 - 10:53
Nr użytkownika: 1,619




post czw, 24 maj 2007 - 18:49
Post #1

Czy któraś z Was buduje albo budowała dom drewniany?
Jakie są wady i zalety takiego domu (w zasadzie dwie najważniejsze zalety są dla mnie jasne, cena i czas wykonania)?

Czy rzeczywiście ściany z płyt gipsowo kartonowych są zawsze i bezwarunkowo skazane na pękanie, a akustyka w takim budynku jest uciążliwa?
Dorotka
pon, 28 maj 2007 - 10:52
Mam za płotem taki domek icon_smile.gif Stanął super szybko i chyba jest mocny i solidnie wykonany bo przetrwał huragan w styczniu tego roku.
Cena będzie teraz faktycznie super w porównaniu z domem budowanym tradycyjnie, bo w przeciągu 2 lat cena cegły wzrosła kilkakrotnie icon_sad.gif
Ściany nie powinny pękać jak będą położone dwie warstwy płyty na zakładkę. Z akustyką tez można sobie poradzić wkładając w stelaż między ścianami wyciszenie z wełny mineralnej icon_smile.gif
powodzenia icon_smile.gif

Ten post edytował Dorotka pon, 28 maj 2007 - 10:53
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post pon, 28 maj 2007 - 10:52
Post #2

Mam za płotem taki domek icon_smile.gif Stanął super szybko i chyba jest mocny i solidnie wykonany bo przetrwał huragan w styczniu tego roku.
Cena będzie teraz faktycznie super w porównaniu z domem budowanym tradycyjnie, bo w przeciągu 2 lat cena cegły wzrosła kilkakrotnie icon_sad.gif
Ściany nie powinny pękać jak będą położone dwie warstwy płyty na zakładkę. Z akustyką tez można sobie poradzić wkładając w stelaż między ścianami wyciszenie z wełny mineralnej icon_smile.gif
powodzenia icon_smile.gif

--------------------
anuÅ›
pon, 28 maj 2007 - 22:11
Moi rodzice mają obecnie drewniany dom. Mama jest w nim zakochana, choć w czasie wiatru trzeszczy no i ogólnie wydaje różne dziwne odgłosy. Poza tym jest całkiem fajny choć oczywiście pachnie drewnem, troszkę się porozsychały bale i np w podłodze są szpary, które mnie irytują.
Rodzice wszystko mają z bali lub grubych dech, żadnych płyt itp

Co do płyty - niestety zawsze wyłażą pęknięcia na łączeniach. Na to nie ma mocnych. Próbowaliśmy jakiś nowoczesnych klejów, taśm, gipsów, farb i nic nie pomaga.
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post pon, 28 maj 2007 - 22:11
Post #3

Moi rodzice mają obecnie drewniany dom. Mama jest w nim zakochana, choć w czasie wiatru trzeszczy no i ogólnie wydaje różne dziwne odgłosy. Poza tym jest całkiem fajny choć oczywiście pachnie drewnem, troszkę się porozsychały bale i np w podłodze są szpary, które mnie irytują.
Rodzice wszystko mają z bali lub grubych dech, żadnych płyt itp

Co do płyty - niestety zawsze wyłażą pęknięcia na łączeniach. Na to nie ma mocnych. Próbowaliśmy jakiś nowoczesnych klejów, taśm, gipsów, farb i nic nie pomaga.
Mika
wto, 29 maj 2007 - 09:52
Anuś -a próbowałaś położyć pasek siatki na łączeniach?
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 29 maj 2007 - 09:52
Post #4

Anuś -a próbowałaś położyć pasek siatki na łączeniach?

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Dorotka
wto, 29 maj 2007 - 10:32
CYTAT(Mika @ wto, 29 maj 2007 - 11:52) *
Anuś -a próbowałaś położyć pasek siatki na łączeniach?

Teraz są takie chyba z włóknem szklanym i elastyczne te masy gipsowe.
Ja mam dom zbudowany rok temu i jest minimalnie pęknięć a wszystko schnie i osiada
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post wto, 29 maj 2007 - 10:32
Post #5

CYTAT(Mika @ wto, 29 maj 2007 - 11:52) *
Anuś -a próbowałaś położyć pasek siatki na łączeniach?

Teraz są takie chyba z włóknem szklanym i elastyczne te masy gipsowe.
Ja mam dom zbudowany rok temu i jest minimalnie pęknięć a wszystko schnie i osiada

--------------------
anuÅ›
śro, 30 maj 2007 - 18:10
Mika - oczywiście, że dawałam siatki :!:
Dorotka - nie twierdzę, ze pęknięcia są duze ale są! A ja chciałam by nie było ich w ogóle!!!
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post śro, 30 maj 2007 - 18:10
Post #6

Mika - oczywiście, że dawałam siatki :!:
Dorotka - nie twierdzę, ze pęknięcia są duze ale są! A ja chciałam by nie było ich w ogóle!!!
Psi
piÄ…, 01 cze 2007 - 17:36
O! Dzięki za odpowiedzi Dziewczyny icon_smile.gif

Decyzja zapadła, budujemy dom z prefabrykatów, miejmy nadzieję, że za tydzień pomyślnie podpiszemy umowę 06.gif

Cieszy mnie to tym bardziej, że własnie (po dwóch latach wynajmowania mieszkania) po raz pierwszy spotkałam karalucha w kuchni 43.gif 29.gif 21.gif
Psi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,613
Dołączył: śro, 31 mar 04 - 10:53
Nr użytkownika: 1,619




post piÄ…, 01 cze 2007 - 17:36
Post #7

O! Dzięki za odpowiedzi Dziewczyny icon_smile.gif

Decyzja zapadła, budujemy dom z prefabrykatów, miejmy nadzieję, że za tydzień pomyślnie podpiszemy umowę 06.gif

Cieszy mnie to tym bardziej, że własnie (po dwóch latach wynajmowania mieszkania) po raz pierwszy spotkałam karalucha w kuchni 43.gif 29.gif 21.gif
Dorotka
pon, 04 cze 2007 - 09:04
Psi w takim razie trzymam kciuki za budowę && . Pisz jak idzie i wstawiaj zdjęcia icon_smile.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post pon, 04 cze 2007 - 09:04
Post #8

Psi w takim razie trzymam kciuki za budowę && . Pisz jak idzie i wstawiaj zdjęcia icon_smile.gif

--------------------
Psi
śro, 13 cze 2007 - 14:09
Dorotka budowa zacznie siÄ™ prawdopodobnie w okolicach marca 2008 icon_smile.gif
Jesteśmy "zakolejkowani" 08.gif Będę informowac o postępach icon_smile.gif
Psi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,613
Dołączył: śro, 31 mar 04 - 10:53
Nr użytkownika: 1,619




post śro, 13 cze 2007 - 14:09
Post #9

Dorotka budowa zacznie siÄ™ prawdopodobnie w okolicach marca 2008 icon_smile.gif
Jesteśmy "zakolejkowani" 08.gif Będę informowac o postępach icon_smile.gif
Dorotka
czw, 14 cze 2007 - 08:25
CYTAT(Psi @ śro, 13 cze 2007 - 16:09) *
Dorotka budowa zacznie siÄ™ prawdopodobnie w okolicach marca 2008 icon_smile.gif
Jesteśmy "zakolejkowani" 08.gif Będę informowac o postępach icon_smile.gif

Już czekam niecierpliwie icon_smile.gif uwielbiam budowy, choć mojej czasami mam już dość 08.gif ale wszystkich znajomych chętnie odwiedzam na budowach i wysłuchuje ich relacji. Teraz kupela z pracy zaczęła, już ma fundamenty 03.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post czw, 14 cze 2007 - 08:25
Post #10

CYTAT(Psi @ śro, 13 cze 2007 - 16:09) *
Dorotka budowa zacznie siÄ™ prawdopodobnie w okolicach marca 2008 icon_smile.gif
Jesteśmy "zakolejkowani" 08.gif Będę informowac o postępach icon_smile.gif

Już czekam niecierpliwie icon_smile.gif uwielbiam budowy, choć mojej czasami mam już dość 08.gif ale wszystkich znajomych chętnie odwiedzam na budowach i wysłuchuje ich relacji. Teraz kupela z pracy zaczęła, już ma fundamenty 03.gif

--------------------
michaelisek
pon, 06 sie 2007 - 22:07
Witam!
Czy jest jeszcze ktos kto tu zaglada icon_question.gif icon_question.gif 10.gif
Razem z mezem w niedlugim czasie bedziemy stawiac wlasnie taki domek(tzn.ekipa stawia my patrzymy icon_smile.gif )
Bardzo mi zalezy na skontaktowaniu sie z osobami ktore maja takowe lokum albo tez zaczynaja budowe i chcialyby sie wymieniac spostrzezeniami icon_lol.gif

michaelisek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: czw, 26 lip 07 - 23:22
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 15,571

GG:


post pon, 06 sie 2007 - 22:07
Post #11

Witam!
Czy jest jeszcze ktos kto tu zaglada icon_question.gif icon_question.gif 10.gif
Razem z mezem w niedlugim czasie bedziemy stawiac wlasnie taki domek(tzn.ekipa stawia my patrzymy icon_smile.gif )
Bardzo mi zalezy na skontaktowaniu sie z osobami ktore maja takowe lokum albo tez zaczynaja budowe i chcialyby sie wymieniac spostrzezeniami icon_lol.gif

Coffee
sob, 25 sie 2007 - 10:34
a gdzie szukac projektow drewnianych domkow i jakie sa mniej wiecej koszta?
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post sob, 25 sie 2007 - 10:34
Post #12

a gdzie szukac projektow drewnianych domkow i jakie sa mniej wiecej koszta?

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
mikolaj
sob, 25 sie 2007 - 10:52
Kiedyś kupiłam katalog domów drewnianych podaję kilka stron na których można pooglądać takie domki. Z tego co pamiętam to były też podane ceny postawienia takich domów. www.castor.4me.pl, www.domybartek.pl, www.arex-domy.pl, www.drewdomjamborek.com, www.budmaster.pl, www.szkielet.com.pl, www.fedde.pl, www.misoni.com.pl, www.makaoz.pl, www.taxlas.com.pl, www.wasco.pl, www.stasiak.biz.pl, www.wakodomy.pl, www.studio51.com.pl, www.domywstylu.pl, www.archis,com.pl, www.artinex-projekt.pl, www.domy-gotowe.pl, www.architekt.kiel.pl, www.dom-projekt.pl.
Mi też się marzy taki domek.
mikolaj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 225
Dołączył: czw, 27 lip 06 - 21:59
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,745

GG:


post sob, 25 sie 2007 - 10:52
Post #13

Kiedyś kupiłam katalog domów drewnianych podaję kilka stron na których można pooglądać takie domki. Z tego co pamiętam to były też podane ceny postawienia takich domów. www.castor.4me.pl, www.domybartek.pl, www.arex-domy.pl, www.drewdomjamborek.com, www.budmaster.pl, www.szkielet.com.pl, www.fedde.pl, www.misoni.com.pl, www.makaoz.pl, www.taxlas.com.pl, www.wasco.pl, www.stasiak.biz.pl, www.wakodomy.pl, www.studio51.com.pl, www.domywstylu.pl, www.archis,com.pl, www.artinex-projekt.pl, www.domy-gotowe.pl, www.architekt.kiel.pl, www.dom-projekt.pl.
Mi też się marzy taki domek.

--------------------
mikolaj



michaelisek
czw, 30 sie 2007 - 11:23
Coffee wystarczy w jakiejs wyszukiwarce wpisac drewniane domy czy jak chcesz sobie to sformulowac i wyskoczy Ci pelno stron. Ceny sa bardzo zroznicowane..przynajmniej kiedy ja ogladalam. ale to zalezy tez od tego czy stwiaja Ci stan surowy otwarty,zamnkniety czy pod klucz czy jeszcze jakos inaczej.My robic bedziemy syst.gospodarczym(firma stawia tylko do stanu surowego otwartego), bo kiedy calos robi jakas firma jest o wiele drozej.Oczywiscie nie zamierzamy oszczedzac na materialach ale wiadomo samemu mozna wiecej icon_smile.gif
michaelisek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: czw, 26 lip 07 - 23:22
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 15,571

GG:


post czw, 30 sie 2007 - 11:23
Post #14

Coffee wystarczy w jakiejs wyszukiwarce wpisac drewniane domy czy jak chcesz sobie to sformulowac i wyskoczy Ci pelno stron. Ceny sa bardzo zroznicowane..przynajmniej kiedy ja ogladalam. ale to zalezy tez od tego czy stwiaja Ci stan surowy otwarty,zamnkniety czy pod klucz czy jeszcze jakos inaczej.My robic bedziemy syst.gospodarczym(firma stawia tylko do stanu surowego otwartego), bo kiedy calos robi jakas firma jest o wiele drozej.Oczywiscie nie zamierzamy oszczedzac na materialach ale wiadomo samemu mozna wiecej icon_smile.gif
Coffee
piÄ…, 14 wrz 2007 - 18:51
dziewczyny prosze jak macie jeszcze jakies informacje lub doswiadczenie o domkach z bali , drewnianych dajcie znac, ok?
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post piÄ…, 14 wrz 2007 - 18:51
Post #15

dziewczyny prosze jak macie jeszcze jakies informacje lub doswiadczenie o domkach z bali , drewnianych dajcie znac, ok?

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
michaelisek
pon, 17 wrz 2007 - 22:26
Coffee A co bys chciala wiedziec....moge Ci napisac tyle ile ja wiem i to czego dowiedzialam sie od ludzi ktorzy taki dom buduja.


michaelisek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: czw, 26 lip 07 - 23:22
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 15,571

GG:


post pon, 17 wrz 2007 - 22:26
Post #16

Coffee A co bys chciala wiedziec....moge Ci napisac tyle ile ja wiem i to czego dowiedzialam sie od ludzi ktorzy taki dom buduja.


okko
wto, 18 wrz 2007 - 08:55
Coffee my bedziemy budowali dom z bali drewniach prostokątnych- firma mojego ojca sie tym zajmuje wiec jak byś była zainteresowana to zapraszam
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post wto, 18 wrz 2007 - 08:55
Post #17

Coffee my bedziemy budowali dom z bali drewniach prostokątnych- firma mojego ojca sie tym zajmuje wiec jak byś była zainteresowana to zapraszam

--------------------


michaelisek
nie, 12 paź 2008 - 22:22
Dziewczyny i jak z Waszymi domkami????w sumie dawno temu to bylo ale moze cos sie ruszylo 06.gif pozdrowionka
michaelisek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: czw, 26 lip 07 - 23:22
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 15,571

GG:


post nie, 12 paź 2008 - 22:22
Post #18

Dziewczyny i jak z Waszymi domkami????w sumie dawno temu to bylo ale moze cos sie ruszylo 06.gif pozdrowionka
kachaaa
sob, 14 lut 2009 - 08:36
no własnie cisza... co z tymi ktore w tamtym roku zaczeły budowac?
Bardzo powaznie zastanawiamy sie własnie nad takim domem ale slyszałam ze po 15-20 latach dom juz własciwie nie nadaje sie do mieszkania całorocznego lub wymaga generalnego remontu.
Stron jest pelno ale czy jakosć wykonania i rzetelnosć ekipy jest ok ? Może znacie sprawdzone i rzetelne ekipy po których nie trzeba bedzie wszystkiego poprawiać ?
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post sob, 14 lut 2009 - 08:36
Post #19

no własnie cisza... co z tymi ktore w tamtym roku zaczeły budowac?
Bardzo powaznie zastanawiamy sie własnie nad takim domem ale slyszałam ze po 15-20 latach dom juz własciwie nie nadaje sie do mieszkania całorocznego lub wymaga generalnego remontu.
Stron jest pelno ale czy jakosć wykonania i rzetelnosć ekipy jest ok ? Może znacie sprawdzone i rzetelne ekipy po których nie trzeba bedzie wszystkiego poprawiać ?

--------------------




okko
nie, 15 lut 2009 - 09:10
No cóż moge napisać ze u mnie budowa ruszyła- a konkretnie to w ubiegłym roku postawilismy garaż- też drewniany.
Dom aktualnie "siÄ™ obrabia" czyli przycina i maluje a montaz zaczynamy mam nadzieje w maju.

Garaż wygląda tak- jeszcze w trakcie wykańczania





Co do jakości wykonania to jest super.
Co do trwałości- no cóż znam osobiscie domy drewniane stojące ponad 100 lat a przeciez kiedys nie było takich środkow impregnujących

okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post nie, 15 lut 2009 - 09:10
Post #20

No cóż moge napisać ze u mnie budowa ruszyła- a konkretnie to w ubiegłym roku postawilismy garaż- też drewniany.
Dom aktualnie "siÄ™ obrabia" czyli przycina i maluje a montaz zaczynamy mam nadzieje w maju.

Garaż wygląda tak- jeszcze w trakcie wykańczania





Co do jakości wykonania to jest super.
Co do trwałości- no cóż znam osobiscie domy drewniane stojące ponad 100 lat a przeciez kiedys nie było takich środkow impregnujących



--------------------


> Dom z drewna
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 06:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama