Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
53 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Planowane na listopad 2005 :)

> 
Guralka
czw, 17 lis 2005 - 18:54
Kornelia jest po całodziennej hospitalizacji i nawadnianiu jej kroplówkami. Tatusia nie było, przez cały dzień się opiekował Michałkiem. Kornelia bardzo grzecznie dała sobie wkłuć venflon, wręcz bez żadnego zająknięcia. Calutki dzień przeleżała na dwóch kroplówkach, w dodatku zbiliśmy gorączkę. Miarka przebrała się dziś w nocy, gdy miała 39,8 i zaraz jechałyśmy do szpitala. Ale, Bogu dzięki wszystko się dobrze skończyło. Póki co leży sobie w dużym pokoju na rozłożonej kanapie, i wydaje mi się, że zaczyna odzyskiwać apetyt - zjadła całą paczkę Petitków. Póki co mamy dwutygodniowy zakaz mleka.
Guralka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: pią, 07 paź 05 - 15:00
Nr użytkownika: 3,780




post czw, 17 lis 2005 - 18:54
Post #21

Kornelia jest po całodziennej hospitalizacji i nawadnianiu jej kroplówkami. Tatusia nie było, przez cały dzień się opiekował Michałkiem. Kornelia bardzo grzecznie dała sobie wkłuć venflon, wręcz bez żadnego zająknięcia. Calutki dzień przeleżała na dwóch kroplówkach, w dodatku zbiliśmy gorączkę. Miarka przebrała się dziś w nocy, gdy miała 39,8 i zaraz jechałyśmy do szpitala. Ale, Bogu dzięki wszystko się dobrze skończyło. Póki co leży sobie w dużym pokoju na rozłożonej kanapie, i wydaje mi się, że zaczyna odzyskiwać apetyt - zjadła całą paczkę Petitków. Póki co mamy dwutygodniowy zakaz mleka.

--------------------
Kornelia /5.11.2001/
user posted image
Micha? /5.11.2005/
user posted image
ijaa_ijaa
nie, 20 lis 2005 - 10:29
eeeee, ktoÅ› tu zaglÄ…da icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
ijaa_ijaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 553
Dołączył: sob, 19 lut 05 - 12:11
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 2,711




post nie, 20 lis 2005 - 10:29
Post #22

eeeee, ktoÅ› tu zaglÄ…da icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
OlivkaMamaNorber...
nie, 20 lis 2005 - 16:06
Hej Dziewczyny icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
Ale Wam zazdroszę, że macie już za sobą poród i możecie już utulić swoje Maluszki icon_smile.gif
Ja od tygodnia siedzę jak na bombie, bo mam już bardzo silne skurcze przepowiadające icon_confused.gif Jednak jak do tej pory nic poza tym się nie dzieje icon_rolleyes.gif Wykańcza mnie nerwowo to czekanie icon_sad.gif Poza tym bardzo boję się porodu icon_sad.gif

Pozdrawiam serdecznie Was i Wasze Maleństwa icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post nie, 20 lis 2005 - 16:06
Post #23

Hej Dziewczyny icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
Ale Wam zazdroszę, że macie już za sobą poród i możecie już utulić swoje Maluszki icon_smile.gif
Ja od tygodnia siedzę jak na bombie, bo mam już bardzo silne skurcze przepowiadające icon_confused.gif Jednak jak do tej pory nic poza tym się nie dzieje icon_rolleyes.gif Wykańcza mnie nerwowo to czekanie icon_sad.gif Poza tym bardzo boję się porodu icon_sad.gif

Pozdrawiam serdecznie Was i Wasze Maleństwa icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif

--------------------
Lidka, mama Norberta Dawida (15.09.2002)
i Wiktorii El?biety (8.12.2005)
user posted image
user posted image
kmw
nie, 20 lis 2005 - 18:40
Heeeelp!! Nie mam czasu na nic!! Ani siły!!! Help!!!!
Może jednak depresja to nie jest taki zły pomysł? Nic nie będę musiała robić, tylo siądę sobie w kąciku i bedę się deprsjować....
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
kmw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,106
Dołączył: śro, 13 kwi 05 - 12:40
Nr użytkownika: 2,995




post nie, 20 lis 2005 - 18:40
Post #24

Heeeelp!! Nie mam czasu na nic!! Ani siły!!! Help!!!!
Może jednak depresja to nie jest taki zły pomysł? Nic nie będę musiała robić, tylo siądę sobie w kąciku i bedę się deprsjować....
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
ijaa_ijaa
pon, 21 lis 2005 - 07:43
klementynka po co ci depresja icon_question.gif icon_question.gif Szkoda na nią czasu. Masz humor do bani a i tak musisz wszystko zrobic co jest do zrobienia. Siedzenie w kąciku i depresjonowanie odpada. A zresztą wg moich mądrych książek nasze pociechy niedługo się uśmiechną do nas więc lepiej na nie patrzec niż siedziec w kącie icon_biggrin.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

Ja ostatnio bezceremonialnie wykorzystuje męża. Bez wyrzutów sumienia budzę go w nocy jak mi coś nie idzie albo brakuje wolnej kończyny do wykonania jakieś roboty. Wieczorem karmię Mateuszka i wręczam Tatusiowi coby uśpił, odwracam się na drugi bok, zakrywam głowę kołdrą i mnie nie ma.

Na nadmiar czasu też nie narzekam. Życie upływa między karmieniem, ściąganiem mleka, przewijaniem, usypianiem, zabawianiem i 3-4godzinami upragnionego snu dla mnie.

Kiedy siÄ™ wyspimy icon_question.gif icon_rolleyes.gif Za rok icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
ijaa_ijaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 553
Dołączył: sob, 19 lut 05 - 12:11
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 2,711




post pon, 21 lis 2005 - 07:43
Post #25

klementynka po co ci depresja icon_question.gif icon_question.gif Szkoda na nią czasu. Masz humor do bani a i tak musisz wszystko zrobic co jest do zrobienia. Siedzenie w kąciku i depresjonowanie odpada. A zresztą wg moich mądrych książek nasze pociechy niedługo się uśmiechną do nas więc lepiej na nie patrzec niż siedziec w kącie icon_biggrin.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

Ja ostatnio bezceremonialnie wykorzystuje męża. Bez wyrzutów sumienia budzę go w nocy jak mi coś nie idzie albo brakuje wolnej kończyny do wykonania jakieś roboty. Wieczorem karmię Mateuszka i wręczam Tatusiowi coby uśpił, odwracam się na drugi bok, zakrywam głowę kołdrą i mnie nie ma.

Na nadmiar czasu też nie narzekam. Życie upływa między karmieniem, ściąganiem mleka, przewijaniem, usypianiem, zabawianiem i 3-4godzinami upragnionego snu dla mnie.

Kiedy siÄ™ wyspimy icon_question.gif icon_rolleyes.gif Za rok icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
OlivkaMamaNorber...
pon, 21 lis 2005 - 13:53
CYTAT(ijaa_ijaa)
Kiedy siÄ™ wyspimy  :?:  :roll:  Za rok icon_question.gif  :?:  :?:


Wysypiać zaczęłam się jak mój synek miał dwa latka...
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post pon, 21 lis 2005 - 13:53
Post #26

CYTAT(ijaa_ijaa)
Kiedy siÄ™ wyspimy  :?:  :roll:  Za rok icon_question.gif  :?:  :?:


Wysypiać zaczęłam się jak mój synek miał dwa latka...

--------------------
Lidka, mama Norberta Dawida (15.09.2002)
i Wiktorii El?biety (8.12.2005)
user posted image
user posted image
kmw
wto, 22 lis 2005 - 08:42
ijaa,
dzięki, bo masz rację icon_lol.gif
a męża też zaczęłam wykorzystywać bezczelnie. I dzieci... I proszę, okazało się, że nie tylko ja w tym domu umiem obsługiwać odkurzacz icon_eek.gif
W zasadzie to się dziś wyspałam, Wit zasnął o 2:15 a wstał przed ósmą... brawo_bis.gif [/quote]
kmw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,106
Dołączył: śro, 13 kwi 05 - 12:40
Nr użytkownika: 2,995




post wto, 22 lis 2005 - 08:42
Post #27

ijaa,
dzięki, bo masz rację icon_lol.gif
a męża też zaczęłam wykorzystywać bezczelnie. I dzieci... I proszę, okazało się, że nie tylko ja w tym domu umiem obsługiwać odkurzacz icon_eek.gif
W zasadzie to się dziś wyspałam, Wit zasnął o 2:15 a wstał przed ósmą... brawo_bis.gif [/quote]
ijaa_ijaa
wto, 22 lis 2005 - 13:35
To dzisiaj była dobra noc, ja też się wyspałam icon_biggrin.gif . 3x po 2h i jeszcze potem 1,5h impreza.gif. Wszystko dlatego, że bezczelnie budzę męża żeby nakrmił dziecko. Ja wtedy ściągam mleko i po 40 minutach wszyscy śpią icon_cool.gif.

A dzisiaj doszłam do wniosku, że nie nadaję się na matkę bo za szybko się na niego denerwuję jak coś nam nie wychodzi. Jestem okropna, beznadziejna i aż się z tego powodu poryczałam. icon_sad.gif
ijaa_ijaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 553
Dołączył: sob, 19 lut 05 - 12:11
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 2,711




post wto, 22 lis 2005 - 13:35
Post #28

To dzisiaj była dobra noc, ja też się wyspałam icon_biggrin.gif . 3x po 2h i jeszcze potem 1,5h impreza.gif. Wszystko dlatego, że bezczelnie budzę męża żeby nakrmił dziecko. Ja wtedy ściągam mleko i po 40 minutach wszyscy śpią icon_cool.gif.

A dzisiaj doszłam do wniosku, że nie nadaję się na matkę bo za szybko się na niego denerwuję jak coś nam nie wychodzi. Jestem okropna, beznadziejna i aż się z tego powodu poryczałam. icon_sad.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
kmw
wto, 22 lis 2005 - 17:40
CYTAT(ijaa_ijaa)
A dzisiaj doszÅ‚am do wniosku, że nie nadajÄ™ siÄ™ na matkÄ™ bo za szybko siÄ™ na niego denerwujÄ™ jak coÅ› nam nie wychodzi. Jestem okropna, beznadziejna i aż siÄ™ z tego powodu poryczaÅ‚am.  :(


Co oznacza, że jesteś dla Małego najlepszą matką pod słońcem icon_biggrin.gif
kmw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,106
Dołączył: śro, 13 kwi 05 - 12:40
Nr użytkownika: 2,995




post wto, 22 lis 2005 - 17:40
Post #29

CYTAT(ijaa_ijaa)
A dzisiaj doszÅ‚am do wniosku, że nie nadajÄ™ siÄ™ na matkÄ™ bo za szybko siÄ™ na niego denerwujÄ™ jak coÅ› nam nie wychodzi. Jestem okropna, beznadziejna i aż siÄ™ z tego powodu poryczaÅ‚am.  :(


Co oznacza, że jesteś dla Małego najlepszą matką pod słońcem icon_biggrin.gif
ijaa_ijaa
czw, 24 lis 2005 - 14:26
Jesteśmy z Mateuszkiem w szpitalu icon_sad.gif . Mały ma zapalenie płuc, zakażenie układu moczowego i nieprawidłowe EKG. Przed nami masa badań icon_cry.gif icon_sad.gif

Chyba jestem matkÄ… do bani.
ijaa_ijaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 553
Dołączył: sob, 19 lut 05 - 12:11
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 2,711




post czw, 24 lis 2005 - 14:26
Post #30

Jesteśmy z Mateuszkiem w szpitalu icon_sad.gif . Mały ma zapalenie płuc, zakażenie układu moczowego i nieprawidłowe EKG. Przed nami masa badań icon_cry.gif icon_sad.gif

Chyba jestem matkÄ… do bani.

--------------------
user posted imageuser posted image
parasolka
czw, 24 lis 2005 - 20:04
CYTAT(ijaa_ijaa)
JesteÅ›my z Mateuszkiem w szpitalu  :( . MaÅ‚y ma zapalenie pÅ‚uc, zakażenie ukÅ‚adu moczowego i nieprawidÅ‚owe EKG. Przed nami masa badaÅ„  :cry:  :(  

Chyba jestem matkÄ… do bani.

przytul.gif
parasolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,020
Dołączył: śro, 04 sie 04 - 11:12
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,982




post czw, 24 lis 2005 - 20:04
Post #31

CYTAT(ijaa_ijaa)
JesteÅ›my z Mateuszkiem w szpitalu  :( . MaÅ‚y ma zapalenie pÅ‚uc, zakażenie ukÅ‚adu moczowego i nieprawidÅ‚owe EKG. Przed nami masa badaÅ„  :cry:  :(  

Chyba jestem matkÄ… do bani.

przytul.gif

--------------------
Parasolka





Nic dwa razy siÄ™ nie zdarza
OlivkaMamaNorber...
czw, 24 lis 2005 - 23:56
Ijaa zobaczysz Malutki szybciutko wróći do zdrowia icon_exclaim.gif przytul.gif

To, że Twoje dziecko się rozchorowało nie oznacza wcale, że jesteś złą matką icon_exclaim.gif
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post czw, 24 lis 2005 - 23:56
Post #32

Ijaa zobaczysz Malutki szybciutko wróći do zdrowia icon_exclaim.gif przytul.gif

To, że Twoje dziecko się rozchorowało nie oznacza wcale, że jesteś złą matką icon_exclaim.gif

--------------------
Lidka, mama Norberta Dawida (15.09.2002)
i Wiktorii El?biety (8.12.2005)
user posted image
user posted image
kmw
piÄ…, 25 lis 2005 - 16:24
ijaa, wcale nie jesteś złą matką!!!
Mateuszek na pewno szybko wyzdrowieje, i będziesz mogła spjrzeć na świat weselej. przytul.gif
kmw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,106
Dołączył: śro, 13 kwi 05 - 12:40
Nr użytkownika: 2,995




post piÄ…, 25 lis 2005 - 16:24
Post #33

ijaa, wcale nie jesteś złą matką!!!
Mateuszek na pewno szybko wyzdrowieje, i będziesz mogła spjrzeć na świat weselej. przytul.gif
OlivkaMamaNorber...
piÄ…, 25 lis 2005 - 16:54
Ijaa jak znajdziesz chwilkę to daj znać jak czuje się Mateuszek icon_exclaim.gif
Pozdrawiam Was cieplutko icon_exclaim.gif
OlivkaMamaNorber...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,610
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 20:30
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 401

GG:


post piÄ…, 25 lis 2005 - 16:54
Post #34

Ijaa jak znajdziesz chwilkę to daj znać jak czuje się Mateuszek icon_exclaim.gif
Pozdrawiam Was cieplutko icon_exclaim.gif

--------------------
Lidka, mama Norberta Dawida (15.09.2002)
i Wiktorii El?biety (8.12.2005)
user posted image
user posted image
Mi
piÄ…, 25 lis 2005 - 21:12
ijaa - głowa do góry, mój Miłosz miał zakażenie układu moczowego od urodzenia, mamy praktykę mogę podzielić się doświadczeniem.

Póki co słuchaj lekarzy, pilnuj Mateuszka i trzymaj się dzielnie. Staraj się nie denerować.

Informuj o stanie zdrowia synka
Mi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,406
Dołączył: wto, 25 paź 05 - 09:11
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,913




post piÄ…, 25 lis 2005 - 21:12
Post #35

ijaa - głowa do góry, mój Miłosz miał zakażenie układu moczowego od urodzenia, mamy praktykę mogę podzielić się doświadczeniem.

Póki co słuchaj lekarzy, pilnuj Mateuszka i trzymaj się dzielnie. Staraj się nie denerować.

Informuj o stanie zdrowia synka
ijaa_ijaa
piÄ…, 25 lis 2005 - 22:57
Dzisiaj w badaniu ECHO wyszło, że Mateuszkowi nie zamką się przewód tętniczy (potrzebny w życiu płodowym). Stąd powiększone i przeciążone serduszko. icon_sad.gif

Dalej szukajÄ… przyczyny anemii, podejrzewajÄ… konflikt w grupach krwi i dzisiaj pobierali nam krew.

Lęcę do szpitala.Przyszłam do domu umyć zęby.

Dzięki za miłe słowa.
ijaa_ijaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 553
Dołączył: sob, 19 lut 05 - 12:11
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 2,711




post piÄ…, 25 lis 2005 - 22:57
Post #36

Dzisiaj w badaniu ECHO wyszło, że Mateuszkowi nie zamką się przewód tętniczy (potrzebny w życiu płodowym). Stąd powiększone i przeciążone serduszko. icon_sad.gif

Dalej szukajÄ… przyczyny anemii, podejrzewajÄ… konflikt w grupach krwi i dzisiaj pobierali nam krew.

Lęcę do szpitala.Przyszłam do domu umyć zęby.

Dzięki za miłe słowa.

--------------------
user posted imageuser posted image
Mi
nie, 27 lis 2005 - 09:24
ijaa, jak siÄ™ czuje Mateuszek?
Bądź silna, bo przecież powrót do zdrowia synka zalezy w dużym stopniu od ciebie. Swoją bliskością sprawiasz, że czuje się bezpiecznie icon_exclaim.gif
Mi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,406
Dołączył: wto, 25 paź 05 - 09:11
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,913




post nie, 27 lis 2005 - 09:24
Post #37

ijaa, jak siÄ™ czuje Mateuszek?
Bądź silna, bo przecież powrót do zdrowia synka zalezy w dużym stopniu od ciebie. Swoją bliskością sprawiasz, że czuje się bezpiecznie icon_exclaim.gif
anonimowy

Go??







post nie, 27 lis 2005 - 10:42
Post #38

ijaa! Trzymaj siÄ™!

Jestem wykończona icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif Piotruś w nocy szaleje, a w dzień nie można go dobudzić do karmienia. Śpi bardzo niespokojnie, stęka, krzywi się i 5 razy dziennie ma czkawkę. Poza tym ma okropne zapalenie spojówek- po antybiotyku przeszło na jeden dzień, a teraz znowu, zaraz będę dzwonić do lekarki.
No i niesteyty chyba dopada mnie depresja icon_cry.gif
żaba
nie, 27 lis 2005 - 10:45
A z tego wszystkiego nawet się nie zalogowałam. Ten ostatni post to mój.
żaba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 226
Dołączył: nie, 27 mar 05 - 20:05
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 2,921

GG:


post nie, 27 lis 2005 - 10:45
Post #39

A z tego wszystkiego nawet się nie zalogowałam. Ten ostatni post to mój.

--------------------

blaire
nie, 27 lis 2005 - 23:38
Żaba, a może to niedrożne kanaliki łzowe?
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post nie, 27 lis 2005 - 23:38
Post #40

Żaba, a może to niedrożne kanaliki łzowe?

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
> Planowane na listopad 2005 :)
Start new topic
Reply to this topic
53 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 22:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama