Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

MAJ 2005 -już TRZECI roczek :)

> 
Libi
nie, 15 lip 2007 - 21:55
Witam w wątku majówkowym i tak sobie podczytałam o Amelce 06.gif

AduÅ› trzymam kciuki za powodzenie w nocnikowaniu!!!!! No i gratulujÄ™ sukcesu 06.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post nie, 15 lip 2007 - 21:55
Post #41

Witam w wątku majówkowym i tak sobie podczytałam o Amelce 06.gif

AduÅ› trzymam kciuki za powodzenie w nocnikowaniu!!!!! No i gratulujÄ™ sukcesu 06.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
AdusiaR
pon, 16 lip 2007 - 08:33
CYTAT(Libi @ nie, 15 lip 2007 - 23:55) *
Witam w wątku majówkowym i tak sobie podczytałam o Amelce 06.gif

AduÅ› trzymam kciuki za powodzenie w nocnikowaniu!!!!! No i gratulujÄ™ sukcesu 06.gif



po cichutku - dziękuje Libi icon_biggrin.gif ile ja się naczekałam na ten moment 03.gif
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post pon, 16 lip 2007 - 08:33
Post #42

CYTAT(Libi @ nie, 15 lip 2007 - 23:55) *
Witam w wątku majówkowym i tak sobie podczytałam o Amelce 06.gif

AduÅ› trzymam kciuki za powodzenie w nocnikowaniu!!!!! No i gratulujÄ™ sukcesu 06.gif



po cichutku - dziękuje Libi icon_biggrin.gif ile ja się naczekałam na ten moment 03.gif


--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
AdusiaR
czw, 19 lip 2007 - 09:57
widze, ze piszÄ™ ostatnio tylko do siebie, ale co tam napiszÄ™ 06.gif

Amelka wczoraj usiadła na nocnik i zrobiła siusiu

jjjjjjjjjuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 06.gif
ale się ciesze bo mam nadzieje, ze to juz coraz lepsza droga do odstwienia pamersów icon_biggrin.gif
nie sadzilam, ze tak szybko zrobi to siusiu do nocnika, po pierwszym kroku czyli siadaniu na nocnik 06.gif

pozdrawiam wszystkich cieplutko icon_biggrin.gif

Ten post edytował AdusiaR czw, 19 lip 2007 - 10:00
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post czw, 19 lip 2007 - 09:57
Post #43

widze, ze piszÄ™ ostatnio tylko do siebie, ale co tam napiszÄ™ 06.gif

Amelka wczoraj usiadła na nocnik i zrobiła siusiu

jjjjjjjjjuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 06.gif
ale się ciesze bo mam nadzieje, ze to juz coraz lepsza droga do odstwienia pamersów icon_biggrin.gif
nie sadzilam, ze tak szybko zrobi to siusiu do nocnika, po pierwszym kroku czyli siadaniu na nocnik 06.gif

pozdrawiam wszystkich cieplutko icon_biggrin.gif

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
Tuni
czw, 19 lip 2007 - 11:27
Adusiu, gratulacje dla Amelki .

P.S.
Gdzie siÄ™ wybieracie?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post czw, 19 lip 2007 - 11:27
Post #44

Adusiu, gratulacje dla Amelki .

P.S.
Gdzie siÄ™ wybieracie?
Malgood
czw, 19 lip 2007 - 14:22
cześć dziewczyny!!
tak sobie zajrzałam do was i widzę ze na tapecie macie nocnik 08.gif
my też toczymy boje, z sikaniem w nocnik nie mamy problemu, gorzej z kupka. Jak narazie raz mu sie udało zrobić. I tak sie ciesze że jakis postęp jest!
Pozdrawiam gorÄ…co!!
Malgood


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,666
Dołączył: pon, 23 paź 06 - 12:06
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 8,132

GG:


post czw, 19 lip 2007 - 14:22
Post #45

cześć dziewczyny!!
tak sobie zajrzałam do was i widzę ze na tapecie macie nocnik 08.gif
my też toczymy boje, z sikaniem w nocnik nie mamy problemu, gorzej z kupka. Jak narazie raz mu sie udało zrobić. I tak sie ciesze że jakis postęp jest!
Pozdrawiam gorÄ…co!!

--------------------


ewela
nie, 22 lip 2007 - 12:46
Witajcie mamuśki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![font="Arial Black"][/font]

Tu Ewelka z Emilką:-), to maleństwo co się urodziło 24maja 2005:-)- proszę o ponowne dopisanie mnie do listy.

Sorki,ze sie nie odzywałam,ale praca i dom pochłonęły mnie całkowicie.
Nareszcie czas na urlop i leniuchowanie.

Gratuluję nocniczkowania-my już to mamy za sobą. Emilka bardzo lubi przesiadywać na "tronie". Nie da sobie założyć pampersa...no może po wielkich mamusi błaganiach, założy sobie na noc.

Mam jednak problem-od 2 dni Emilka ma opuchnięty pępek. Do tego wylewa się z niego ropa.
Miejsce wokół pępka nie jest zaczerwienione, jedynie wywaliło pępucha go góry.
Emilka ma pępek nie wchłonięty (czyli nie ma dziury w brzuchu)- taka Jej uroda.
Powiedzcie mi co robić?

W tej chwili delikatnie przemywam (z zewnÄ…trz) spirytusem 70%

Pozdrawiamy bardzo serdecznie i zyczymy udanych urlopików.

ps my ciągle w "pracy" nad rodzeństwem dla Emilki.....................

buźka
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post nie, 22 lip 2007 - 12:46
Post #46

Witajcie mamuśki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![font="Arial Black"][/font]

Tu Ewelka z Emilką:-), to maleństwo co się urodziło 24maja 2005:-)- proszę o ponowne dopisanie mnie do listy.

Sorki,ze sie nie odzywałam,ale praca i dom pochłonęły mnie całkowicie.
Nareszcie czas na urlop i leniuchowanie.

Gratuluję nocniczkowania-my już to mamy za sobą. Emilka bardzo lubi przesiadywać na "tronie". Nie da sobie założyć pampersa...no może po wielkich mamusi błaganiach, założy sobie na noc.

Mam jednak problem-od 2 dni Emilka ma opuchnięty pępek. Do tego wylewa się z niego ropa.
Miejsce wokół pępka nie jest zaczerwienione, jedynie wywaliło pępucha go góry.
Emilka ma pępek nie wchłonięty (czyli nie ma dziury w brzuchu)- taka Jej uroda.
Powiedzcie mi co robić?

W tej chwili delikatnie przemywam (z zewnÄ…trz) spirytusem 70%

Pozdrawiamy bardzo serdecznie i zyczymy udanych urlopików.

ps my ciągle w "pracy" nad rodzeństwem dla Emilki.....................

buźka
ewela
nie, 22 lip 2007 - 13:46


A oto moja Emilka:-) na wakacjach, nad morzem-Międzywodzie 2007



A to my-czyli mama (30stka) i Emilka

Buźka
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post nie, 22 lip 2007 - 13:46
Post #47



A oto moja Emilka:-) na wakacjach, nad morzem-Międzywodzie 2007



A to my-czyli mama (30stka) i Emilka

Buźka
ewela
pon, 23 lip 2007 - 08:55
Hejka!
No i nie obyło się bez wizyty w szpitalu.
Najpierw oglądała nas pediatra i nic nie stwierdziła. Wysłano nas do chirurga......oglądnął pepek, nic w środku nie ma (kamyczka itp)

Jest jakiś ropień, co włąsnie pękł i wylewa się paskudztwo w dużych ilościach.
Teraz robię co kilka godz. opatrunek i przemywam pępula/............................

ehhhhhhhhhhhhhh

3majcie siÄ™ cieplutko
buźka

Ewelka z rodzinkÄ…
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post pon, 23 lip 2007 - 08:55
Post #48

Hejka!
No i nie obyło się bez wizyty w szpitalu.
Najpierw oglądała nas pediatra i nic nie stwierdziła. Wysłano nas do chirurga......oglądnął pepek, nic w środku nie ma (kamyczka itp)

Jest jakiś ropień, co włąsnie pękł i wylewa się paskudztwo w dużych ilościach.
Teraz robię co kilka godz. opatrunek i przemywam pępula/............................

ehhhhhhhhhhhhhh

3majcie siÄ™ cieplutko
buźka

Ewelka z rodzinkÄ…
AdusiaR
pon, 23 lip 2007 - 14:56
ewela - witaj powrócona icon_biggrin.gif pisz bo tutaj wątek powoli nam zamiera i z takiej listy majowych dzieci tylko kilka z nas tutaj zagląda 32.gif
ale Emilka sie zmieniła, pamietam Jej zdjecie z waszym pieskiem - normalnie nie to dziecko - tak sie zmieniła icon_biggrin.gif
a z pępusiem to dobrze, że jednak lekarz zobaczył - ja mysle, że jezeli to ropien to poprostu zagoi sie jak cała ropa wyjdzie, a tak najlepiej, musi sie to miejsce oczyscic w wtedy bedzie ok
3majcie siÄ™ dzielnie icon_biggrin.gif


my w sobote bylismy na weselu, Amelka to nie zła tancerka, kółeczka były jej, no a Letusia tez zaszalała w tańcu - jednak ja duzo sie nabiegałam za moimi córkami, dzieci było dużo, ale oczywiscie nie mozna ich z oczu spuścić

od dzisiaj mam urlop
szukam miejsca na jakis wyjazd, mam wizje gospodarstwa agroturytycznego - zobaczymy co z tego wyjdzie

pozdrówka icon_biggrin.gif
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post pon, 23 lip 2007 - 14:56
Post #49

ewela - witaj powrócona icon_biggrin.gif pisz bo tutaj wątek powoli nam zamiera i z takiej listy majowych dzieci tylko kilka z nas tutaj zagląda 32.gif
ale Emilka sie zmieniła, pamietam Jej zdjecie z waszym pieskiem - normalnie nie to dziecko - tak sie zmieniła icon_biggrin.gif
a z pępusiem to dobrze, że jednak lekarz zobaczył - ja mysle, że jezeli to ropien to poprostu zagoi sie jak cała ropa wyjdzie, a tak najlepiej, musi sie to miejsce oczyscic w wtedy bedzie ok
3majcie siÄ™ dzielnie icon_biggrin.gif


my w sobote bylismy na weselu, Amelka to nie zła tancerka, kółeczka były jej, no a Letusia tez zaszalała w tańcu - jednak ja duzo sie nabiegałam za moimi córkami, dzieci było dużo, ale oczywiscie nie mozna ich z oczu spuścić

od dzisiaj mam urlop
szukam miejsca na jakis wyjazd, mam wizje gospodarstwa agroturytycznego - zobaczymy co z tego wyjdzie

pozdrówka icon_biggrin.gif

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
Tuni
pon, 23 lip 2007 - 19:10
O matko Ewela, ale plama 43.gif
Już się poprawiłam i dopisałam.

Dobrze, że pępuszek już się goi.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 23 lip 2007 - 19:10
Post #50

O matko Ewela, ale plama 43.gif
Już się poprawiłam i dopisałam.

Dobrze, że pępuszek już się goi.
ewela
wto, 24 lip 2007 - 17:57
img

Hejka!

No niestety, nie obyło isę bez kolejnej wizyty u lekarza....
Pępek nadal ropieje i teraz Emilka dostała antybiotyk.
Jeśli po 2 dniach przyjmowania antybiotyku, nie będzie widocznego efektu, mam się udać do chirurga-ehhhhhhhhhhhh

Nejfajniejsze jest to,ze Emilka jest w świetnej formie.Ma apetyt i nie gorączkuje. Daje sobie zmieniać opatrunek i przemywać pępek!!!!!!!

Dzisiaj u lekarza,to sama położyła się na kozetce i.......pokazała bube Pani dr (tzn zadarła sukienkę do góry, mówiąc-tu mam bube, pać (patrz:-) )


Fotka z Zamku Książ:-)

Wakacje 2007:-)
Buźka
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post wto, 24 lip 2007 - 17:57
Post #51

img

Hejka!

No niestety, nie obyło isę bez kolejnej wizyty u lekarza....
Pępek nadal ropieje i teraz Emilka dostała antybiotyk.
Jeśli po 2 dniach przyjmowania antybiotyku, nie będzie widocznego efektu, mam się udać do chirurga-ehhhhhhhhhhhh

Nejfajniejsze jest to,ze Emilka jest w świetnej formie.Ma apetyt i nie gorączkuje. Daje sobie zmieniać opatrunek i przemywać pępek!!!!!!!

Dzisiaj u lekarza,to sama położyła się na kozetce i.......pokazała bube Pani dr (tzn zadarła sukienkę do góry, mówiąc-tu mam bube, pać (patrz:-) )


Fotka z Zamku Książ:-)

Wakacje 2007:-)
Buźka
AdusiaR
śro, 25 lip 2007 - 22:41
ewela - buziaki dla Emilki, ale masz dzielną córkę icon_biggrin.gif

w sparawie nocnikowania to musze sie pochwalic WIELKIM sukcesem, bo Amelia własciwie to zaczeła robic tylko na nocnik, nawet kupkę pampka zakładamy tylko na noc, a i wtedy zaczyna jej przeszkadzać, nie bardzo potrafi skupic sie na siusianiu na tzw. trawke czyli w terenie, ale jak jestesmy w domku to ładnie woła, sama przynosi nocnik, czasami robi troszeczke siusiu, ale bardzo jest z siebie dumna i ja zresztą z niej też
tyle czekałam, młoda przeciez wogóle nie chciała na nocnik usiąść, a tutaj taki szybko postęp


dajecie dzieciom swoim farby plakatowe czy akwarelowe do malowania ?
bo my juz wypróbowalismy tzn. Amelka sama chciała "kolala" (tzn. kolorowac, malowac) bo zobaczyła jak to robi Letycja, bardzo jej sie to spodobało i własciwie to obawiałam sie wielkiego bałaganu, ale nie było źle, najwazniejsze, że dziecko zadowolone 06.gif

a tak wogóle to brzydka pogoda u nas znowu 21.gif

i znowu mi nie przychodza powiadomienia na maila 32.gif

pozdrówka
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post śro, 25 lip 2007 - 22:41
Post #52

ewela - buziaki dla Emilki, ale masz dzielną córkę icon_biggrin.gif

w sparawie nocnikowania to musze sie pochwalic WIELKIM sukcesem, bo Amelia własciwie to zaczeła robic tylko na nocnik, nawet kupkę pampka zakładamy tylko na noc, a i wtedy zaczyna jej przeszkadzać, nie bardzo potrafi skupic sie na siusianiu na tzw. trawke czyli w terenie, ale jak jestesmy w domku to ładnie woła, sama przynosi nocnik, czasami robi troszeczke siusiu, ale bardzo jest z siebie dumna i ja zresztą z niej też
tyle czekałam, młoda przeciez wogóle nie chciała na nocnik usiąść, a tutaj taki szybko postęp


dajecie dzieciom swoim farby plakatowe czy akwarelowe do malowania ?
bo my juz wypróbowalismy tzn. Amelka sama chciała "kolala" (tzn. kolorowac, malowac) bo zobaczyła jak to robi Letycja, bardzo jej sie to spodobało i własciwie to obawiałam sie wielkiego bałaganu, ale nie było źle, najwazniejsze, że dziecko zadowolone 06.gif

a tak wogóle to brzydka pogoda u nas znowu 21.gif

i znowu mi nie przychodza powiadomienia na maila 32.gif

pozdrówka

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
ewela
czw, 26 lip 2007 - 14:59
Hejka!
Tak, daję Emilce farby plakatowe już od czerwca.
Rozkładam szary papier na podłodze, farby i daję jej katrki-Mila wtedy maluje obrazy, fale i Kalata (Karata naszego psa).

Na roczek dostała plastelinę dla dzieci i.......używa już 3 zestaw plastelinki-lepi, lepi i tworzy.....hihi

Co do malowania-niestety muszę przyznać,ze akwarelki dą trudno spieralne,ale za to.............wspaniale rozkładają kolory na rączkąch i stópkach:-)

A pępuszek powoli się goi, chociaż niestety porcję antybiotyku ciągle dostaje.

lece na działkę..........

Buźka

Ewelka i Emilka
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post czw, 26 lip 2007 - 14:59
Post #53

Hejka!
Tak, daję Emilce farby plakatowe już od czerwca.
Rozkładam szary papier na podłodze, farby i daję jej katrki-Mila wtedy maluje obrazy, fale i Kalata (Karata naszego psa).

Na roczek dostała plastelinę dla dzieci i.......używa już 3 zestaw plastelinki-lepi, lepi i tworzy.....hihi

Co do malowania-niestety muszę przyznać,ze akwarelki dą trudno spieralne,ale za to.............wspaniale rozkładają kolory na rączkąch i stópkach:-)

A pępuszek powoli się goi, chociaż niestety porcję antybiotyku ciągle dostaje.

lece na działkę..........

Buźka

Ewelka i Emilka
Tuni
czw, 26 lip 2007 - 17:12
Ewela cudna córcia.
Już się nie mogę doczekać kiedy mojemu Skarbowi pokażę morze.

A właśnie Adusiu, o ile pamiętam wybierałaś się w sierpniu nad morze, gdzie dokładnie jedziecie?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post czw, 26 lip 2007 - 17:12
Post #54

Ewela cudna córcia.
Już się nie mogę doczekać kiedy mojemu Skarbowi pokażę morze.

A właśnie Adusiu, o ile pamiętam wybierałaś się w sierpniu nad morze, gdzie dokładnie jedziecie?
AdusiaR
piÄ…, 27 lip 2007 - 23:02
Tuni - my plamowalismy wyjazd do Sarbinowa od 6-10.VIII , ale jeszcze nie mamy 100% gwarancji poniewaz nie mamy pewnosci czy mÄ…z dostanie napewno urlop, a poza tym gdzie dzwonie i pytam o kwatere to wszystko pozajmowane 32.gif
ostatecznie jak nie wyjdzie nam ten wyjazd to wymyslimy cos innego np. gospodarstwo agroturytyczne gdzieÅ› w zielonym lesie

Amelka od dwóch dni zupełnie w dzien bez pieluszki - zakładamy tylko na noc i co najciekawsze żadnej wpadki nie było, polubiła nawet robienie siusiu na dworze na tzw. "trawkę 06.gif
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post piÄ…, 27 lip 2007 - 23:02
Post #55

Tuni - my plamowalismy wyjazd do Sarbinowa od 6-10.VIII , ale jeszcze nie mamy 100% gwarancji poniewaz nie mamy pewnosci czy mÄ…z dostanie napewno urlop, a poza tym gdzie dzwonie i pytam o kwatere to wszystko pozajmowane 32.gif
ostatecznie jak nie wyjdzie nam ten wyjazd to wymyslimy cos innego np. gospodarstwo agroturytyczne gdzieÅ› w zielonym lesie

Amelka od dwóch dni zupełnie w dzien bez pieluszki - zakładamy tylko na noc i co najciekawsze żadnej wpadki nie było, polubiła nawet robienie siusiu na dworze na tzw. "trawkę 06.gif

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
AdusiaR
pon, 30 lip 2007 - 20:40
Amelka siusia cały czas pieknie w sobotę rano budzi mnie o 7.00 i woła mama sisi, a ja jej, że ma siusiac w pampka przeciez nawepewno jest i tak mokry,(len matka - nie chciało mi sie wstać 08.gif ) ale ona uparcie chce nocnik więc zdejmuje jej pamkapka i - SUCHY był icon_biggrin.gif

no i moja córeczka młodsza nauczyła sie jeździc na hulajnodze - ma taką 3- kołową po Letycji - jedno z przodu, dwa razem z tyłu i smiga 06.gif bosko to wygląda w jej wykonianiu

pozdrówka i napiszcie coś icon_wink.gif wreszcie
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post pon, 30 lip 2007 - 20:40
Post #56

Amelka siusia cały czas pieknie w sobotę rano budzi mnie o 7.00 i woła mama sisi, a ja jej, że ma siusiac w pampka przeciez nawepewno jest i tak mokry,(len matka - nie chciało mi sie wstać 08.gif ) ale ona uparcie chce nocnik więc zdejmuje jej pamkapka i - SUCHY był icon_biggrin.gif

no i moja córeczka młodsza nauczyła sie jeździc na hulajnodze - ma taką 3- kołową po Letycji - jedno z przodu, dwa razem z tyłu i smiga 06.gif bosko to wygląda w jej wykonianiu

pozdrówka i napiszcie coś icon_wink.gif wreszcie

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
Monia5
wto, 31 lip 2007 - 20:12
Hej dziewczyny.

Długo mnie nie było ale nie miałam dostepu do netu i zresztą ta operacja.Dziewczyny ten pobyt w szpitalu to był koszmar.Ile nas to nerwów kosztowało nawet nie wiecie,jak on cierpiał po tej operacji ja nie mogłam na to patrzeć ciągle wołał ''mamuniu'' mamuniu'' a mnie serce pekało bo nie mogłam mu pomóc jak go brałam na ręce płakał bo go bolało naszczęscie byłam z nim nawet w nocy więc jak sie tylko obudził to ja byłam z nim.
Na szczeście nic groznego nie było tak jak lekarz wczesniej mowił był to wodniak.szwy juz mamy zdjęte wiec mam nadzieje,że teraz to juz tylko lepiej bedzie.
Dziewczyny mam mały dostep do netu więc potem coś napisze.Pozdrawiam was.papa


Ucałowania dla wszystkich dzieci.
Monia5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: czw, 28 kwi 05 - 20:04
SkÄ…d: Dublin-Irlandia :)
Nr użytkownika: 3,057




post wto, 31 lip 2007 - 20:12
Post #57

Hej dziewczyny.

Długo mnie nie było ale nie miałam dostepu do netu i zresztą ta operacja.Dziewczyny ten pobyt w szpitalu to był koszmar.Ile nas to nerwów kosztowało nawet nie wiecie,jak on cierpiał po tej operacji ja nie mogłam na to patrzeć ciągle wołał ''mamuniu'' mamuniu'' a mnie serce pekało bo nie mogłam mu pomóc jak go brałam na ręce płakał bo go bolało naszczęscie byłam z nim nawet w nocy więc jak sie tylko obudził to ja byłam z nim.
Na szczeście nic groznego nie było tak jak lekarz wczesniej mowił był to wodniak.szwy juz mamy zdjęte wiec mam nadzieje,że teraz to juz tylko lepiej bedzie.
Dziewczyny mam mały dostep do netu więc potem coś napisze.Pozdrawiam was.papa


Ucałowania dla wszystkich dzieci.

--------------------
Pozdrawiam,Monika mama Kasie?ki i Kacperka
https://dzieci.h3m.pl/kacper
https://dzieci.h3m.pl/kasia
Kasia 24.01.98
Kacper 06.05.05
user posted image
ewela
wto, 14 sie 2007 - 11:27
Hejka!
Monia5 życzymy zdrówka dla syneczka:-)icon_smile.gif

Mam pytanko,czy Wasze dzieci też są takie ruchliwe???
Ja to już czasami się zastanwawiam,czy Emilka nie ma syndromu ADHD(tak modnego aktulanie 08.gif

Już piszę co mój skarb wyprawia
Rano jedziemy do lasu na spacerek-biega po lesie okolo 2 godzin (razem z psem).Wpadamy do domu, je obiad i po szaleństwie w domu idziemy na plac zabaw.
Ale tutaj nie znajduje sobie miejsca do zabawy i biega od zabawki do zabawki,huśtawka-3sekundy i leci na ślizgawkę,2 zjazdy i do piasku-robi domek i do fontanny i tak do upadłego.........
Tylko,ze to my padamy,a moje niezmęczalne dziecko może dalej szaleć.......

W slepie to ogarnia ją złość-bo chce to i to, iść tu=oczywiście wszędzie sama.

Ustaliliśmy z męzem,ze do czasu,kiedy nie minie jej histeria sklepowa, nie bedziemy z nią jeździli do sklepów.Bo i my isę męczymy a córcia swoim zachowaniem skupia oczy wszystkich gapiów........ehhhhhhhhhhh

Na podwórku zaczyna rządzić nawet starszymi dziećmi (włąsciwie to Emilka tylko lubi starsze dzieci). Gada z nimi jak kumpela i najchętniej wygłupiałaby się z nimi.


Do tej pory niezwykle spokojne i "poukładane" dziecko,aktualnie "rozbójnik",ze hohohoooooo

Czy Wasze dzieci też Wam tak dokazują?

ps ale wieczorkiem, tuż przed snem, kiedy mówi pacierz to jest taka rozkoszna, przytuli się i da buziaczka......to własnie moje dziecko-takie 2w1:-) rozbójnik i aniołek:-)

lece posprzątać......buźka
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post wto, 14 sie 2007 - 11:27
Post #58

Hejka!
Monia5 życzymy zdrówka dla syneczka:-)icon_smile.gif

Mam pytanko,czy Wasze dzieci też są takie ruchliwe???
Ja to już czasami się zastanwawiam,czy Emilka nie ma syndromu ADHD(tak modnego aktulanie 08.gif

Już piszę co mój skarb wyprawia
Rano jedziemy do lasu na spacerek-biega po lesie okolo 2 godzin (razem z psem).Wpadamy do domu, je obiad i po szaleństwie w domu idziemy na plac zabaw.
Ale tutaj nie znajduje sobie miejsca do zabawy i biega od zabawki do zabawki,huśtawka-3sekundy i leci na ślizgawkę,2 zjazdy i do piasku-robi domek i do fontanny i tak do upadłego.........
Tylko,ze to my padamy,a moje niezmęczalne dziecko może dalej szaleć.......

W slepie to ogarnia ją złość-bo chce to i to, iść tu=oczywiście wszędzie sama.

Ustaliliśmy z męzem,ze do czasu,kiedy nie minie jej histeria sklepowa, nie bedziemy z nią jeździli do sklepów.Bo i my isę męczymy a córcia swoim zachowaniem skupia oczy wszystkich gapiów........ehhhhhhhhhhh

Na podwórku zaczyna rządzić nawet starszymi dziećmi (włąsciwie to Emilka tylko lubi starsze dzieci). Gada z nimi jak kumpela i najchętniej wygłupiałaby się z nimi.


Do tej pory niezwykle spokojne i "poukładane" dziecko,aktualnie "rozbójnik",ze hohohoooooo

Czy Wasze dzieci też Wam tak dokazują?

ps ale wieczorkiem, tuż przed snem, kiedy mówi pacierz to jest taka rozkoszna, przytuli się i da buziaczka......to własnie moje dziecko-takie 2w1:-) rozbójnik i aniołek:-)

lece posprzątać......buźka
AdusiaR
czw, 16 sie 2007 - 08:55
Monia5 - jak Kacperek, czy juz zapomniał o operacji i jak sie czuje, mam nadzieje, ze wszystko juz wróciło do normy icon_biggrin.gif

Tunisiek pewnie nad morzem odpoczywa icon_biggrin.gif

ewela - to chyba norma, że dzieci teraz takie ruchliwe, moja tez raczej z tych ruchliwych, ale ja przyzywczajona bo moja Letycja była taka sama, a ni chwili na miejscu, ciągle w locie 03.gif tylko nie mysl zaraz o ADHD - to juz naprawde zespół złozonych czynników - 2-latki to poprostu ciekawskie ludziki :szczerbaty uśmiech

a jak u Was z nocnikowaniem, bo u nas siusiu ok, ale qpka niestety tylko do pampka - wtedy każe sobie zakładac, na noc tez zakładamy, ale zdarzają sie suche noce

ja juz niestety w pracy, urlop sie skończył, ale odpocze lismy troche i akumulatorki naładowane

pozdrawiam icon_biggrin.gif
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post czw, 16 sie 2007 - 08:55
Post #59

Monia5 - jak Kacperek, czy juz zapomniał o operacji i jak sie czuje, mam nadzieje, ze wszystko juz wróciło do normy icon_biggrin.gif

Tunisiek pewnie nad morzem odpoczywa icon_biggrin.gif

ewela - to chyba norma, że dzieci teraz takie ruchliwe, moja tez raczej z tych ruchliwych, ale ja przyzywczajona bo moja Letycja była taka sama, a ni chwili na miejscu, ciągle w locie 03.gif tylko nie mysl zaraz o ADHD - to juz naprawde zespół złozonych czynników - 2-latki to poprostu ciekawskie ludziki :szczerbaty uśmiech

a jak u Was z nocnikowaniem, bo u nas siusiu ok, ale qpka niestety tylko do pampka - wtedy każe sobie zakładac, na noc tez zakładamy, ale zdarzają sie suche noce

ja juz niestety w pracy, urlop sie skończył, ale odpocze lismy troche i akumulatorki naładowane

pozdrawiam icon_biggrin.gif

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
ewela
pon, 20 sie 2007 - 15:30
Hejka

U nas ok. Został mi tylko tydz urlopu i..do pracy..................................
Załuję,ze te wakacje tak szybko mijają, chociaż inaczej człowiek funkcjinuje-pracując:-)

Z jednej strony siÄ™ cieszÄ™ z powrotu do pracy,bo wiadomo-kontkakt z ludzmi:-)
Ale jak sobie pomyśle,ze......moje dziecko będę podwoziła do mojego ojca (emeryta), na te kilka godzinek, to mi az sie robi gorąco=chociaż oni sie bardzo lubią,tylko mój ojciec przeklina 13.gif ---ale na nianie nas nie stać.
Ewentulanie mąż będzie Milkę zabierał 40km od domu,do swojej mamy (ale tu wszystko rozstrzygnie się za 2 tyg-babcia czeka na wynik onkologiczny, po usunięciu nowotworu z piersi) ehhhhhhhhhhhhhh

Do tego mam 1 klasę, czyli nowe dzieci, nowi rodzice.Ich strach i obawy. Poznanie grupy, zintegrwanie jej i nauczanie kultury współżycia w grupie-to trudne wyzwanie.Ale to tak już co 3 lata, mam takie obawy.....Bedzie ok!!!!

Moja Mila nadal szaleje,jest trudna do zatrzymania na placu zabaw,czy tez podczas spaceru.Do miasta i do sklepów z nią nie jeździmy, bo to grozi uszkodzeniem naszych nerwów i braku zrobienia zakupów.Moje dziecko jest wszędzie......................................

Do tego (CZY WASZE POCIECHY TEŻ?), Emilka zaczna wymuszać, płaczem lub nawet szczypaniem.....miała okres podgryzania-ale to już naszczęscie jej przeszło..............

A teraz się pochwalę:-) Mila rysuje głowę, oko, oko, nosek, buzię, ucho, ucho=wszystko we własciwym miejscu. Mówi,ze to Pan ewentualnie pani:-). Sama rysuje śłoneczko z promieniami i buźką:-); fale:-) no i całą resztę bliżej nierozszyfrowaną:-)

Zaczyna kolorować elementy w kolorowankach.Nadal posługuje się jednym kolorem,chociaż coraz częściej dobiera się do innych kolorów.

Farbek,to już 2 opakowanie używa=maluje 08.gif , stara się również zamalowywać kolorowanki-ostatnio hitem było słon w korze niebieskim i żółw w kolorze zielonym=hihi

Bardzo lubi jak robie jakies ozdoby, np ostatnio robiłam różyczki z bibułki-siedziała ze mną i "układała" po swojemu kwiatki-hihi zdolna kobitka.


Idę coś przekąsić:-)

Buźka dla wszystkich

Ewelka

ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post pon, 20 sie 2007 - 15:30
Post #60

Hejka

U nas ok. Został mi tylko tydz urlopu i..do pracy..................................
Załuję,ze te wakacje tak szybko mijają, chociaż inaczej człowiek funkcjinuje-pracując:-)

Z jednej strony siÄ™ cieszÄ™ z powrotu do pracy,bo wiadomo-kontkakt z ludzmi:-)
Ale jak sobie pomyśle,ze......moje dziecko będę podwoziła do mojego ojca (emeryta), na te kilka godzinek, to mi az sie robi gorąco=chociaż oni sie bardzo lubią,tylko mój ojciec przeklina 13.gif ---ale na nianie nas nie stać.
Ewentulanie mąż będzie Milkę zabierał 40km od domu,do swojej mamy (ale tu wszystko rozstrzygnie się za 2 tyg-babcia czeka na wynik onkologiczny, po usunięciu nowotworu z piersi) ehhhhhhhhhhhhhh

Do tego mam 1 klasę, czyli nowe dzieci, nowi rodzice.Ich strach i obawy. Poznanie grupy, zintegrwanie jej i nauczanie kultury współżycia w grupie-to trudne wyzwanie.Ale to tak już co 3 lata, mam takie obawy.....Bedzie ok!!!!

Moja Mila nadal szaleje,jest trudna do zatrzymania na placu zabaw,czy tez podczas spaceru.Do miasta i do sklepów z nią nie jeździmy, bo to grozi uszkodzeniem naszych nerwów i braku zrobienia zakupów.Moje dziecko jest wszędzie......................................

Do tego (CZY WASZE POCIECHY TEŻ?), Emilka zaczna wymuszać, płaczem lub nawet szczypaniem.....miała okres podgryzania-ale to już naszczęscie jej przeszło..............

A teraz się pochwalę:-) Mila rysuje głowę, oko, oko, nosek, buzię, ucho, ucho=wszystko we własciwym miejscu. Mówi,ze to Pan ewentualnie pani:-). Sama rysuje śłoneczko z promieniami i buźką:-); fale:-) no i całą resztę bliżej nierozszyfrowaną:-)

Zaczyna kolorować elementy w kolorowankach.Nadal posługuje się jednym kolorem,chociaż coraz częściej dobiera się do innych kolorów.

Farbek,to już 2 opakowanie używa=maluje 08.gif , stara się również zamalowywać kolorowanki-ostatnio hitem było słon w korze niebieskim i żółw w kolorze zielonym=hihi

Bardzo lubi jak robie jakies ozdoby, np ostatnio robiłam różyczki z bibułki-siedziała ze mną i "układała" po swojemu kwiatki-hihi zdolna kobitka.


Idę coś przekąsić:-)

Buźka dla wszystkich

Ewelka

> MAJ 2005 -już TRZECI roczek :)
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 03:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama