Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Planowanie ciąży....

> 
Ewa23
sob, 26 sie 2006 - 17:38
Hej........bardzo chciałabym mieć już dzidziusia... i odnośnie tego mam kilka pytań.Przed zajściem w ciąże dobrze by było brać kwas foliowy i czy jeszcze jakies specjalne witaminy?A co z dentystą?Trzeba przed ciążą?Czy w czasie można leczyć zęby ze znieczuleniem?Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_smile.gif
Ewa23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: sob, 26 sie 06 - 15:54
Nr użytkownika: 7,211




post sob, 26 sie 2006 - 17:38
Post #1

Hej........bardzo chciałabym mieć już dzidziusia... i odnośnie tego mam kilka pytań.Przed zajściem w ciąże dobrze by było brać kwas foliowy i czy jeszcze jakies specjalne witaminy?A co z dentystą?Trzeba przed ciążą?Czy w czasie można leczyć zęby ze znieczuleniem?Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_smile.gif

--------------------
sylpa

Go??







post pon, 28 sie 2006 - 10:20
Post #2

Cześć,
kwas foliowy na pewno. Jeśli chodzi o zęby, to nie można robić prześwietleń, a co do znieczulenia to powinien wypowiedzieć się lakarz. Warto poza tym odwiedzić gina, bo trzeba zrobić kilka badań: toxoplazmowa, itd. Lekarz powie Ci czy poza tym powinnaś przyjmować jakieś witaminy, z tego co wiem to są już jakieś zestawy dla kobiet planujących ciążę.

Powodzenia w staraniach icon_biggrin.gif

PS. Do jakiego gina chodzisz? Ja też jestem z Koszalina
Ewa23
pon, 28 sie 2006 - 11:28
Dzieki... w takim razie będe musiała spytać swojego lekarza icon_smile.gif A moim ginekologiem jest P. Kopaczyk-Pstrokońska...bardzo miła kobieta icon_smile.gif a Twoim?
Ewa23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: sob, 26 sie 06 - 15:54
Nr użytkownika: 7,211




post pon, 28 sie 2006 - 11:28
Post #3

Dzieki... w takim razie będe musiała spytać swojego lekarza icon_smile.gif A moim ginekologiem jest P. Kopaczyk-Pstrokońska...bardzo miła kobieta icon_smile.gif a Twoim?

--------------------
sylpa

Go??







post nie, 03 wrz 2006 - 11:04
Post #4

Do Kaczanowskiego. Powodzenia!
agabr
nie, 03 wrz 2006 - 15:41
przypominam , ze proponowane badania przed ciaza sa przyklejone na gorze.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post nie, 03 wrz 2006 - 15:41
Post #5

przypominam , ze proponowane badania przed ciaza sa przyklejone na gorze.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
dzieciara
nie, 03 wrz 2006 - 21:35
poczekaj po odstawieniu pigulek antykoncepcyjnych miesiac czasu (trzeba sie zabezpieczac w tym czasie na inne sposoby) bo inaczej duze prawdopodobienstwo ciaży mnogiej=blizniaki, pzdr
dzieciara


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: śro, 23 lis 05 - 21:31
Nr użytkownika: 4,114




post nie, 03 wrz 2006 - 21:35
Post #6

poczekaj po odstawieniu pigulek antykoncepcyjnych miesiac czasu (trzeba sie zabezpieczac w tym czasie na inne sposoby) bo inaczej duze prawdopodobienstwo ciaży mnogiej=blizniaki, pzdr

--------------------
KASIA
Ewa23
nie, 03 wrz 2006 - 23:32
hehe z tym problemu akurat nie bedzie bo nie biore tabletek od prawie 2 lat....celowo je odstawilam zeby nie psuc sobie zdrowia i w przyszlosci nie miec problemów z ciążą.Badania znam ale bardziej interesuje mnie dentysta....czy w razie problemów z zebami mozna je leczyc bedac w ciazy i brac znieczulenie bo ja bez znieczulenia niestety nie usiade na fotel icon_biggrin.gif
Ewa23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: sob, 26 sie 06 - 15:54
Nr użytkownika: 7,211




post nie, 03 wrz 2006 - 23:32
Post #7

hehe z tym problemu akurat nie bedzie bo nie biore tabletek od prawie 2 lat....celowo je odstawilam zeby nie psuc sobie zdrowia i w przyszlosci nie miec problemów z ciążą.Badania znam ale bardziej interesuje mnie dentysta....czy w razie problemów z zebami mozna je leczyc bedac w ciazy i brac znieczulenie bo ja bez znieczulenia niestety nie usiade na fotel icon_biggrin.gif

--------------------
Alutek
wto, 05 wrz 2006 - 19:06
ewka01
Dentyste lepiej załatwic przed ciążą...(hihi jak to zabrzmiałao icon_wink.gif )
bo w czasie ciąży znieczulenia nie mozna brać bo może skurcze wywoływać.. icon_redface.gif
tak, że ew. można leczyć ząbki ale bez znieczulenia . icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam i życzę powodzenia!!
Alutek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 645
Dołączył: sob, 01 lip 06 - 14:01
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,476

GG:


post wto, 05 wrz 2006 - 19:06
Post #8

ewka01
Dentyste lepiej załatwic przed ciążą...(hihi jak to zabrzmiałao icon_wink.gif )
bo w czasie ciąży znieczulenia nie mozna brać bo może skurcze wywoływać.. icon_redface.gif
tak, że ew. można leczyć ząbki ale bez znieczulenia . icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam i życzę powodzenia!!

--------------------
user posted image
Ewa23
wto, 05 wrz 2006 - 22:45
hmm no tez mi sie tak wydawało....to rzeczywiscie trzeba wyleczyc przed bo bez znieczulenia nie dam rady:) Dziekuje za odpowiedz...Pozdrowionka icon_biggrin.gif
Ewa23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: sob, 26 sie 06 - 15:54
Nr użytkownika: 7,211




post wto, 05 wrz 2006 - 22:45
Post #9

hmm no tez mi sie tak wydawało....to rzeczywiscie trzeba wyleczyc przed bo bez znieczulenia nie dam rady:) Dziekuje za odpowiedz...Pozdrowionka icon_biggrin.gif

--------------------
dzieciara
czw, 28 wrz 2006 - 19:06
a mi z kolei dentystka powiedziala ze mozna leczyc zeby na znieczulenie bez zadnych obaw. jedynie stany zapalne zebow sa niebezpieczne ze wzgledu na koniecznosc zarzywania wtedy antybiotykow, a ma to miejsce przy mocno popsutuch zebach... jak widac ilu lekarzy tyle teorii i pogladow...ja juz sie gubie w tym wszystkim...chodze po lekarzach i dowiaduje sie by byc spokojna a ciahgle slysze od innych ze ich lekarz powiedzial cos calkiem innego niz mi mowil moj, pzdr
dzieciara


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: śro, 23 lis 05 - 21:31
Nr użytkownika: 4,114




post czw, 28 wrz 2006 - 19:06
Post #10

a mi z kolei dentystka powiedziala ze mozna leczyc zeby na znieczulenie bez zadnych obaw. jedynie stany zapalne zebow sa niebezpieczne ze wzgledu na koniecznosc zarzywania wtedy antybiotykow, a ma to miejsce przy mocno popsutuch zebach... jak widac ilu lekarzy tyle teorii i pogladow...ja juz sie gubie w tym wszystkim...chodze po lekarzach i dowiaduje sie by byc spokojna a ciahgle slysze od innych ze ich lekarz powiedzial cos calkiem innego niz mi mowil moj, pzdr

--------------------
KASIA
trylinka
czw, 28 wrz 2006 - 19:15
No i warto się zaszczepić na WZW typu A+B oraz p-ko różyczce.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post czw, 28 wrz 2006 - 19:15
Post #11

No i warto się zaszczepić na WZW typu A+B oraz p-ko różyczce.
Ewa23
czw, 28 wrz 2006 - 23:10
no to prawda kazdy lekarz mówi inaczej....nie wiadomo komu wierzyc...ale lecze przed w razie czego zeby nie miec pretensji pózniej do siebie....
Ewa23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: sob, 26 sie 06 - 15:54
Nr użytkownika: 7,211




post czw, 28 wrz 2006 - 23:10
Post #12

no to prawda kazdy lekarz mówi inaczej....nie wiadomo komu wierzyc...ale lecze przed w razie czego zeby nie miec pretensji pózniej do siebie....

--------------------
mońcia
pią, 29 wrz 2006 - 13:58
Mój lekarz jak byłam w ciąży nie widział przeciwwskazań do leczenia zębów bez znieczulenia. Twierdził, że większe szkody może poczynić strach przed leczeniem, czy tez zepsute zęby, niz samo znieczulenie. Należy to jednak zgłosić dentyście, bo są takie znieczulenia, które mogą mieć zaaplikowane ciężarne i takie, których nie.
mońcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 186
Dołączył: nie, 16 paź 05 - 11:50
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,830




post pią, 29 wrz 2006 - 13:58
Post #13

Mój lekarz jak byłam w ciąży nie widział przeciwwskazań do leczenia zębów bez znieczulenia. Twierdził, że większe szkody może poczynić strach przed leczeniem, czy tez zepsute zęby, niz samo znieczulenie. Należy to jednak zgłosić dentyście, bo są takie znieczulenia, które mogą mieć zaaplikowane ciężarne i takie, których nie.
luiza911
pią, 29 wrz 2006 - 22:04
Czy zajście w ciąże to aż taki wielki problem? Ja mam małą nadżerkę ale mój gin nie ma żadnych przeciwskazań do tego zebym starała się o dzidziusia. Tylko z tego co słyszałam to przez nadżerkę zmienia się ph pochwy i plemniki umierają zanim dojdzie do zapłodnienia. Ja nie wiem jak się do tego zabrać tyle się już naczytałam że z tego wszystkiego jestem zielona, wiem tylko że mam się często kochać z moim słonkiem, ale nie za często bo plemniki nie zdążą się zagnieździć. Nie wiem jak liczyć dni płodne, bo moje cykle są przeważnie rególarne po 28. Ostatnio miałam problem bo nie trwała 28 tylko 37 dni ((26-31 lipiec a ostatnia 1-6 września)). Teraz aktualnie czekam na okres, ale z powodu stresów jakie mnie spotkały napewno trochę sobie poczekam. Komu powiodło się szybko zajść w ciąże dajcie znać. Siemka. LUIZA911
luiza911


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 21:17
Nr użytkownika: 7,701

GG:


post pią, 29 wrz 2006 - 22:04
Post #14

Czy zajście w ciąże to aż taki wielki problem? Ja mam małą nadżerkę ale mój gin nie ma żadnych przeciwskazań do tego zebym starała się o dzidziusia. Tylko z tego co słyszałam to przez nadżerkę zmienia się ph pochwy i plemniki umierają zanim dojdzie do zapłodnienia. Ja nie wiem jak się do tego zabrać tyle się już naczytałam że z tego wszystkiego jestem zielona, wiem tylko że mam się często kochać z moim słonkiem, ale nie za często bo plemniki nie zdążą się zagnieździć. Nie wiem jak liczyć dni płodne, bo moje cykle są przeważnie rególarne po 28. Ostatnio miałam problem bo nie trwała 28 tylko 37 dni ((26-31 lipiec a ostatnia 1-6 września)). Teraz aktualnie czekam na okres, ale z powodu stresów jakie mnie spotkały napewno trochę sobie poczekam. Komu powiodło się szybko zajść w ciąże dajcie znać. Siemka. LUIZA911
Anabel89
śro, 19 cze 2019 - 13:08
Aby kwas foliowy zadziała trzeba go brać przynajmniej przez 3 miesiące przed rozpoczęciem starań, oprócz tego warto zbilansować swoją dietę by odkwasić płyny fizjologiczne to znacznie przyśpieszy zajście w ciążę, bo śluz płodny będzie mniej agresywny dla plemników, ja jeszcze wspomagałam je za pomocą żelu prefert vaginal, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.
Anabel89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: śro, 19 cze 19 - 12:19
Nr użytkownika: 53,139




post śro, 19 cze 2019 - 13:08
Post #15

Aby kwas foliowy zadziała trzeba go brać przynajmniej przez 3 miesiące przed rozpoczęciem starań, oprócz tego warto zbilansować swoją dietę by odkwasić płyny fizjologiczne to znacznie przyśpieszy zajście w ciążę, bo śluz płodny będzie mniej agresywny dla plemników, ja jeszcze wspomagałam je za pomocą żelu prefert vaginal, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.
elusia617
pią, 03 sty 2020 - 14:44
witaminki spoko, ale co zrobić gdy chce mieć się pociechę a z przyczyn choroby psychicznej prolaktyna skacze i problemy z odstawieniem leków to już kolejna moja próba zejścia z dawek i coś zawsze musi się przyczepić. Może któraś z was ma podobną sytuacje ??? pomocy
elusia617


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pią, 03 sty 20 - 14:19
Nr użytkownika: 53,469




post pią, 03 sty 2020 - 14:44
Post #16

witaminki spoko, ale co zrobić gdy chce mieć się pociechę a z przyczyn choroby psychicznej prolaktyna skacze i problemy z odstawieniem leków to już kolejna moja próba zejścia z dawek i coś zawsze musi się przyczepić. Może któraś z was ma podobną sytuacje ??? pomocy

--------------------
Ola_Sarnecka
pią, 24 sty 2020 - 14:51
rozumiem że psychotropy chcesz odstawić? bierzesz coś na zbicie prolaktyny? ja bym udała się do dobrego gina który we współpracy z psychiatrą ogarnie sytuację, nie rób nic sama
Ola_Sarnecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: śro, 29 maj 19 - 12:33
Nr użytkownika: 53,101




post pią, 24 sty 2020 - 14:51
Post #17

rozumiem że psychotropy chcesz odstawić? bierzesz coś na zbicie prolaktyny? ja bym udała się do dobrego gina który we współpracy z psychiatrą ogarnie sytuację, nie rób nic sama
Soho98
wto, 07 kwi 2020 - 16:49
witaminy jak masz niedobory, najlepiej zrobić badania, ważne jak masz nieregularne miesiączki by sprawdzić co jest ich przyczyną, poza tym kontrola cykli nie zaszkodzi, u mnie sprawdził się cyklotester co badał lh
Soho98


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: wto, 12 lis 19 - 16:33
Nr użytkownika: 53,407




post wto, 07 kwi 2020 - 16:49
Post #18

witaminy jak masz niedobory, najlepiej zrobić badania, ważne jak masz nieregularne miesiączki by sprawdzić co jest ich przyczyną, poza tym kontrola cykli nie zaszkodzi, u mnie sprawdził się cyklotester co badał lh
muppet
pon, 06 wrz 2021 - 13:22
Myslę, że warto zapytać o to wszystko ginekologa, nie ma co eksperymentować na ślepo.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 06 wrz 2021 - 13:22
Post #19

Myslę, że warto zapytać o to wszystko ginekologa, nie ma co eksperymentować na ślepo.
> Planowanie ciąży....
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:29
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama