Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

DUPHASTON I CLOSTINBEGYT

> 
okruszek
piÄ…, 24 lis 2006 - 12:45
[color=darkred][/WITAM
WCZORAJ BYłAM U LEKARZA, PRZEPISAł MI DWA LEKI KTóRE WIDAć WYżEJ. PODOBNO MA TO PRZYSPIESZYć ZROBIENIE UPRAGNIONEGO BOBASKA, ORAZ UREGULOWAć @.
CZY KTóRAś Z WAS TEż BRAłA TE DWA LEKI?
POMOGÅ‚O?
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post piÄ…, 24 lis 2006 - 12:45
Post #1

[color=darkred][/WITAM
WCZORAJ BYłAM U LEKARZA, PRZEPISAł MI DWA LEKI KTóRE WIDAć WYżEJ. PODOBNO MA TO PRZYSPIESZYć ZROBIENIE UPRAGNIONEGO BOBASKA, ORAZ UREGULOWAć @.
CZY KTóRAś Z WAS TEż BRAłA TE DWA LEKI?
POMOGÅ‚O?
dominika1
piÄ…, 24 lis 2006 - 12:49
konkelek hej ja biore luteina a lek ma podobne działanie co dophaston dopiero biore drugi cykl po pierwszym jeszcze w ciąze nie zaszłam ale cykl juz mi ładnie uregulował. takze bierz te leki napewno pomogą
dophaston tez czesto lekarze przypisują na początku ciązy aby pomóc ja utzrymac ja np jak zajde mam dalej brac luteine . takze napewno lekarz wie co robi,
i zapraszamy do wątku wszystkie starające połączmy sie zobaczysz tam bedzie ci łatwiej kiedy trzeba dziewczyny wspieraja pocieszają,rozsmieszająod razu razniej sie robi kiedy człowiek wie ze nie jest z tym problemem sam icon_biggrin.gif
dominika1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,498
Dołączył: wto, 01 sie 06 - 17:27
Nr użytkownika: 6,813




post piÄ…, 24 lis 2006 - 12:49
Post #2

konkelek hej ja biore luteina a lek ma podobne działanie co dophaston dopiero biore drugi cykl po pierwszym jeszcze w ciąze nie zaszłam ale cykl juz mi ładnie uregulował. takze bierz te leki napewno pomogą
dophaston tez czesto lekarze przypisują na początku ciązy aby pomóc ja utzrymac ja np jak zajde mam dalej brac luteine . takze napewno lekarz wie co robi,
i zapraszamy do wątku wszystkie starające połączmy sie zobaczysz tam bedzie ci łatwiej kiedy trzeba dziewczyny wspieraja pocieszają,rozsmieszająod razu razniej sie robi kiedy człowiek wie ze nie jest z tym problemem sam icon_biggrin.gif
okruszek
sob, 25 lis 2006 - 13:42
DZIęKI
CZEKAM TERAZ NA @,OCZYWIśCIE ZNOWU MI SIę SPóźNIA icon_sad.gif . CIESZę SIę żE W KOńCU MI SIę UREGULUJE, ALE LICZę TEż NA DZIDZIUSIA.
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post sob, 25 lis 2006 - 13:42
Post #3

DZIęKI
CZEKAM TERAZ NA @,OCZYWIśCIE ZNOWU MI SIę SPóźNIA icon_sad.gif . CIESZę SIę żE W KOńCU MI SIę UREGULUJE, ALE LICZę TEż NA DZIDZIUSIA.
polasia
sob, 25 lis 2006 - 22:01
Ja brałam te leki. I jak widac skutecznie icon_lol.gif
polasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 745
Dołączył: nie, 29 paź 06 - 23:59
Skąd: Warszawa i Poznań
Nr użytkownika: 8,253




post sob, 25 lis 2006 - 22:01
Post #4

Ja brałam te leki. I jak widac skutecznie icon_lol.gif

--------------------
Pozdrawiam
Polasia mama Stasia (12.07.06) i Piotrusia (1.11.08)

Uwielbiam rodzić dzieci
Agga
nie, 26 lis 2006 - 10:32
Ja tez brałam dophaston na poczatku ciąży co uchroniło mnie przed poronieniem a mi grozilo.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post nie, 26 lis 2006 - 10:32
Post #5

Ja tez brałam dophaston na poczatku ciąży co uchroniło mnie przed poronieniem a mi grozilo.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
okruszek
pon, 27 lis 2006 - 00:27
dzięki za odpowiedzi.
Polasia jak długo brałaś te leki?
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post pon, 27 lis 2006 - 00:27
Post #6

dzięki za odpowiedzi.
Polasia jak długo brałaś te leki?
polasia
pon, 27 lis 2006 - 09:19
CYTAT(konkelek)
dzięki za odpowiedzi.
Polasia jak długo brałaś te leki?

Tylko dwa cykle. U mnie lekarz zdiagnozował policystyczne jajniki. W określonym dniu miałam też zastrzyk (nie pamiętam nazwy). Ale muszę przyznać że przez 1,5 roku chodziłam od jedego lekarza do drugiego usiłując ustalić co mi jest i dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Zrobiłam masę badań. W końcu okazało się to takie proste. icon_biggrin.gif
ZyczÄ™ powodzenia konkelek
polasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 745
Dołączył: nie, 29 paź 06 - 23:59
Skąd: Warszawa i Poznań
Nr użytkownika: 8,253




post pon, 27 lis 2006 - 09:19
Post #7

CYTAT(konkelek)
dzięki za odpowiedzi.
Polasia jak długo brałaś te leki?

Tylko dwa cykle. U mnie lekarz zdiagnozował policystyczne jajniki. W określonym dniu miałam też zastrzyk (nie pamiętam nazwy). Ale muszę przyznać że przez 1,5 roku chodziłam od jedego lekarza do drugiego usiłując ustalić co mi jest i dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Zrobiłam masę badań. W końcu okazało się to takie proste. icon_biggrin.gif
ZyczÄ™ powodzenia konkelek

--------------------
Pozdrawiam
Polasia mama Stasia (12.07.06) i Piotrusia (1.11.08)

Uwielbiam rodzić dzieci
okruszek
wto, 28 lis 2006 - 10:05
Mam nadzieję ze u nas tez to bedzie proste. chociaz szczerze mówiac to sie nie nastawiam.
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post wto, 28 lis 2006 - 10:05
Post #8

Mam nadzieję ze u nas tez to bedzie proste. chociaz szczerze mówiac to sie nie nastawiam.
okruszek
czw, 30 lis 2006 - 17:55
WITAM
DZIś JEST MóJ DRUGI DZIEń @. OD NIEDZIELI ZACZYNAM BRAć TABLETKI. ZOBACZYMY CZY COś POMOGą.
TROCHę SIE OBAWIAM SKUTKóW UBOCZNYCH.
icon_cry.gif
A JAK TO U WAS WYGLÄ…DA?
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post czw, 30 lis 2006 - 17:55
Post #9

WITAM
DZIś JEST MóJ DRUGI DZIEń @. OD NIEDZIELI ZACZYNAM BRAć TABLETKI. ZOBACZYMY CZY COś POMOGą.
TROCHę SIE OBAWIAM SKUTKóW UBOCZNYCH.
icon_cry.gif
A JAK TO U WAS WYGLÄ…DA?
meggie
nie, 03 gru 2006 - 16:01
duphaston nie wykazal u mnie zadnych skutkow ubocznych

pomaga mi donosic ciaze icon_biggrin.gif
meggie


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,526
Dołączył: czw, 11 maj 06 - 19:56
Nr użytkownika: 5,819




post nie, 03 gru 2006 - 16:01
Post #10

duphaston nie wykazal u mnie zadnych skutkow ubocznych

pomaga mi donosic ciaze icon_biggrin.gif
okruszek
sob, 09 gru 2006 - 17:01
skonczyłam brac clo. nie najpepiej sie czulam i mam straszne plamienia. od dzis biore duphaston. no i zobaczymy....
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post sob, 09 gru 2006 - 17:01
Post #11

skonczyłam brac clo. nie najpepiej sie czulam i mam straszne plamienia. od dzis biore duphaston. no i zobaczymy....

--------------------




Moje Kochane Aniołki (5tc) sty. 2007. (8tc)paz.2011
Agulka 333
śro, 27 gru 2006 - 21:25
Ja również miałam zalecone te dwa leki i skuteczność ich zaowocowała już w pierwszym cyklu II kreseczkami icon_smile.gif
Pozdrawiam
Agulka 333


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,232
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 23:38
Nr użytkownika: 202




post śro, 27 gru 2006 - 21:25
Post #12

Ja również miałam zalecone te dwa leki i skuteczność ich zaowocowała już w pierwszym cyklu II kreseczkami icon_smile.gif
Pozdrawiam

--------------------
Paweł 2001 r i siostrzyczki



Mama Piotrusia i Dominisi (MPDz) -urodzonych przedwcześnie 12.09.06 w 26 tygodniu ciąży
Piotruś dołączył do grona aniołków 13.09.2006

PODARUJ DOMINISI 1% PODATKU
okruszek
sob, 30 gru 2006 - 18:47
witam mi taz zaowocowało w pierwszym cyklu. dzis zobaczyłam dwie kreseczki.
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post sob, 30 gru 2006 - 18:47
Post #13

witam mi taz zaowocowało w pierwszym cyklu. dzis zobaczyłam dwie kreseczki.

--------------------




Moje Kochane Aniołki (5tc) sty. 2007. (8tc)paz.2011
MartaB
śro, 03 sty 2007 - 14:32
Brałam te leki przez 5 miesięcy bez rezultatu. Zdiagnozowane PCO. W 6 miesiącu lekarz powiedzial mi, że jeżeli nie zadziałają to zostaje mi invitro. Dolozył mi jeszcze pięć zastrzyków (ni epamietam nazwy). Szczerze mówiąc to straciłam nadzieję. Jednak na początku lipca 2006 okazało się, że jestem w ciąży!!!!! Dziewczyny nigdy się nie poddawajcie!!!!
Ważne jest, żeby trafić n alekarza który wie co robi, bo wcześniej przez rok leczył mnie kto inny i jak się póżniej okazało, mimo tego, że podawał mi te same leki to w takich dawkach i takich dniach, że nie mialam prawa zajść w ciążę.


Życzę wszystkim cierpliwości!!!
MartaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 79
Dołączył: śro, 03 sty 07 - 12:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 9,570




post śro, 03 sty 2007 - 14:32
Post #14

Brałam te leki przez 5 miesięcy bez rezultatu. Zdiagnozowane PCO. W 6 miesiącu lekarz powiedzial mi, że jeżeli nie zadziałają to zostaje mi invitro. Dolozył mi jeszcze pięć zastrzyków (ni epamietam nazwy). Szczerze mówiąc to straciłam nadzieję. Jednak na początku lipca 2006 okazało się, że jestem w ciąży!!!!! Dziewczyny nigdy się nie poddawajcie!!!!
Ważne jest, żeby trafić n alekarza który wie co robi, bo wcześniej przez rok leczył mnie kto inny i jak się póżniej okazało, mimo tego, że podawał mi te same leki to w takich dawkach i takich dniach, że nie mialam prawa zajść w ciążę.


Życzę wszystkim cierpliwości!!!
okruszek
śro, 03 sty 2007 - 18:37
moje szczescie nie trwało dlugo. poronilam
okruszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,904
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 17:21
Nr użytkownika: 8,487




post śro, 03 sty 2007 - 18:37
Post #15

moje szczescie nie trwało dlugo. poronilam

--------------------




Moje Kochane Aniołki (5tc) sty. 2007. (8tc)paz.2011
MartaB
piÄ…, 05 sty 2007 - 11:15
konkelek bardzo Ci współczuję, ale najważniejsze to nie poddawać się! Ja musiałam brać przez pierwsze 3 miesiące Luteinę w jakiś zastraszających dawkach, żeby podtrzymać ciążę. Wszystko zawdzięczam mojemu lekarzowi. Nie wiem jak mu się odwdziecze po urodzeniu Malej. Jeżeli bedziesz chciała to dam Ci namiary na niego. Wspaniały facet!!!!


Jeszcze raz trzymaj się i nie poddawaj a na pewno doczekasz sie Maleństwa!
MartaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 79
Dołączył: śro, 03 sty 07 - 12:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 9,570




post piÄ…, 05 sty 2007 - 11:15
Post #16

konkelek bardzo Ci współczuję, ale najważniejsze to nie poddawać się! Ja musiałam brać przez pierwsze 3 miesiące Luteinę w jakiś zastraszających dawkach, żeby podtrzymać ciążę. Wszystko zawdzięczam mojemu lekarzowi. Nie wiem jak mu się odwdziecze po urodzeniu Malej. Jeżeli bedziesz chciała to dam Ci namiary na niego. Wspaniały facet!!!!


Jeszcze raz trzymaj się i nie poddawaj a na pewno doczekasz sie Maleństwa!
Annalub
piÄ…, 05 sty 2007 - 12:00
CYTAT(konkelek)
DZIęKI
CZEKAM TERAZ NA @,OCZYWIśCIE ZNOWU MI SIę SPóźNIA icon_sad.gif . CIESZę SIę żE W KOńCU MI SIę UREGULUJE, ALE LICZę TEż NA DZIDZIUSIA.


Dziewczyny-jestem tu nowa , pozdrawiam więc wszystkich cieplutko. Od pół roku z mężem staramy się o dziecko. Zrobiłam już wiele, badania, wycięcie torbieli, brałam luteinę a w tym miesiącu clo od 5 do 9 dnia cyklu. I teraz pytanie czy moge być w ciąży. Po siedmiu dniach od ewentualnego zapłodnienia poczułam bardzo silny ból jajnika-tak silny ,że aż mnie osłabił. Po kilku dniach zaczęło mnie mdlić, ale nie na wymioty tylko tak mnie lekko "muli" i cały czas mi się odbija. Myślałam ,że to niestrawność, ale nie minęło od kropli żołądkowych i innych leków. test zrobiłam po 8 dniach ewentualnego zapłodnienia popołudniu i wyszedł negatywny. Czekam na okres - jeszcze 4 dni i nie mogę się doczekać. Czy to może byż ciążą czy tylko skutki uboczne clo.. (ale brałam tylko przez pięć dni i wtedy mnie nie mdliło). mam nadzieję, ale szkoda mi znów kasy na testy, których zrobiłam przez te pół roku kikanascie...
Annalub


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 11:47
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 9,643




post piÄ…, 05 sty 2007 - 12:00
Post #17

CYTAT(konkelek)
DZIęKI
CZEKAM TERAZ NA @,OCZYWIśCIE ZNOWU MI SIę SPóźNIA icon_sad.gif . CIESZę SIę żE W KOńCU MI SIę UREGULUJE, ALE LICZę TEż NA DZIDZIUSIA.


Dziewczyny-jestem tu nowa , pozdrawiam więc wszystkich cieplutko. Od pół roku z mężem staramy się o dziecko. Zrobiłam już wiele, badania, wycięcie torbieli, brałam luteinę a w tym miesiącu clo od 5 do 9 dnia cyklu. I teraz pytanie czy moge być w ciąży. Po siedmiu dniach od ewentualnego zapłodnienia poczułam bardzo silny ból jajnika-tak silny ,że aż mnie osłabił. Po kilku dniach zaczęło mnie mdlić, ale nie na wymioty tylko tak mnie lekko "muli" i cały czas mi się odbija. Myślałam ,że to niestrawność, ale nie minęło od kropli żołądkowych i innych leków. test zrobiłam po 8 dniach ewentualnego zapłodnienia popołudniu i wyszedł negatywny. Czekam na okres - jeszcze 4 dni i nie mogę się doczekać. Czy to może byż ciążą czy tylko skutki uboczne clo.. (ale brałam tylko przez pięć dni i wtedy mnie nie mdliło). mam nadzieję, ale szkoda mi znów kasy na testy, których zrobiłam przez te pół roku kikanascie...

--------------------
Anna
Anka79
piÄ…, 05 sty 2007 - 19:42
Witam!
Annalub, ja biorę clo już czwarty miesiąc i nie miałam ani razu takich dolegliwości jak ty. Jeśli miałabyś mieć jakieś dolegliwości spowodowane clo to miałabyś je podczas brania tego leku. Uważam, że jest możliwe, że to ciąża. Radziłabym zrobić badanie krwi beta hcg, jego wynik jest pewny w 100% a ciążę wykazuje bardzo szybko, 6-10 dni po zapłodnieniu. Testy nie zawsze pokazują prawdę, moja kolezanka robiła kilka testów jak jej się @ spóźniała i nawet po tygodniu od terminu @ nie wykazał jej ciąży, a w ciąży była icon_biggrin.gif
Anka79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: nie, 29 sty 06 - 19:39
SkÄ…d: Lubuskie
Nr użytkownika: 4,759




post piÄ…, 05 sty 2007 - 19:42
Post #18

Witam!
Annalub, ja biorę clo już czwarty miesiąc i nie miałam ani razu takich dolegliwości jak ty. Jeśli miałabyś mieć jakieś dolegliwości spowodowane clo to miałabyś je podczas brania tego leku. Uważam, że jest możliwe, że to ciąża. Radziłabym zrobić badanie krwi beta hcg, jego wynik jest pewny w 100% a ciążę wykazuje bardzo szybko, 6-10 dni po zapłodnieniu. Testy nie zawsze pokazują prawdę, moja kolezanka robiła kilka testów jak jej się @ spóźniała i nawet po tygodniu od terminu @ nie wykazał jej ciąży, a w ciąży była icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image
MamaLenki
nie, 07 sty 2007 - 22:02
witajcie, ja bralam duphaston przez 4 miesiace na poczatku ciazy (poronienie zagrazajace) - zadnych skutkow ubocznych, chociaz biore sterydy i inne leki, zadnych interakcji, ani ubocznych
zycze powodzenia icon_smile.gif
MamaLenki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,175
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
SkÄ…d: Wawa
Nr użytkownika: 8,053

GG:


post nie, 07 sty 2007 - 22:02
Post #19

witajcie, ja bralam duphaston przez 4 miesiace na poczatku ciazy (poronienie zagrazajace) - zadnych skutkow ubocznych, chociaz biore sterydy i inne leki, zadnych interakcji, ani ubocznych
zycze powodzenia icon_smile.gif

--------------------


MartaB
pon, 08 sty 2007 - 10:54
Annalub

Radzę Ci zainwestować trochę pieniędzy w test krwi. Robią w każdym labolatorium. Ja też brałam clo i jak robiłam test nawet 2 dni po terminie to wychodził negatywnie. Lekarz kazał mi zrobić hcg i wyszło szydlo z worka icon_biggrin.gif . Żeby ocenić czy ciąża rozwija się prawidłowo dobrze jest zrobić ten test drugi raz za 2 dni. Jeżeli jego wartość uległa podwojeniu to wszysko ok.
No chyba, że masz tyle cierpliwości żeby poczekać jeszcze 3-4 dni i znów zrób test plytkowy. Powinien być już wiarygodny.

Trzymam kciuki!!!!
MartaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 79
Dołączył: śro, 03 sty 07 - 12:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 9,570




post pon, 08 sty 2007 - 10:54
Post #20

Annalub

Radzę Ci zainwestować trochę pieniędzy w test krwi. Robią w każdym labolatorium. Ja też brałam clo i jak robiłam test nawet 2 dni po terminie to wychodził negatywnie. Lekarz kazał mi zrobić hcg i wyszło szydlo z worka icon_biggrin.gif . Żeby ocenić czy ciąża rozwija się prawidłowo dobrze jest zrobić ten test drugi raz za 2 dni. Jeżeli jego wartość uległa podwojeniu to wszysko ok.
No chyba, że masz tyle cierpliwości żeby poczekać jeszcze 3-4 dni i znów zrób test plytkowy. Powinien być już wiarygodny.

Trzymam kciuki!!!!

--------------------
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
> DUPHASTON I CLOSTINBEGYT
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 15:36
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama