Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

operacja wycięcia migdała i wstawienia drenów w uszy

, gdzie?
> , gdzie?
Aga H
śro, 16 lis 2011 - 13:42
Możecie polecić jakieś miejsce? W Toruniu, tam gdzie robi to nasza laryngolog (dr Garstecka) zabieg kosztuje 2400zł, a wiem, że np w Poznaniu za to samo zapłacę 1400zł.

No i szukam, że może jednak da się jakoś taniej, ale szybko, a żeby nie trzeba było jechać za daleko.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post śro, 16 lis 2011 - 13:42
Post #1

Możecie polecić jakieś miejsce? W Toruniu, tam gdzie robi to nasza laryngolog (dr Garstecka) zabieg kosztuje 2400zł, a wiem, że np w Poznaniu za to samo zapłacę 1400zł.

No i szukam, że może jednak da się jakoś taniej, ale szybko, a żeby nie trzeba było jechać za daleko.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
agnese
śro, 16 lis 2011 - 20:19
aga - a na fundusz sie tego nie da? spora sumka
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post śro, 16 lis 2011 - 20:19
Post #2

aga - a na fundusz sie tego nie da? spora sumka

--------------------
F. 2008
A. 2011
Aga H
czw, 17 lis 2011 - 08:40
da się, ale najwcześniej za rok. A mnie się spieszy, bo młoda od września do szkoły i chcę, żeby już normalnie słyszała - a przynajmniej lepiej niż do tej pory.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post czw, 17 lis 2011 - 08:40
Post #3

da się, ale najwcześniej za rok. A mnie się spieszy, bo młoda od września do szkoły i chcę, żeby już normalnie słyszała - a przynajmniej lepiej niż do tej pory.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
sdw
czw, 17 lis 2011 - 09:06
Aga, poszukaj może prywatnej kliniki, która ma podpisana umowę z NFZetem.

Chociaż.. tak myślę, czy to jeszcze funkcjonuje? Może Blaire się wypowie?

W każdym razie Kinga miała w taki własnie sposób wycinany migdał, ale to było 10 lat temu. Drenazowanie okazało się bezzasadne, a w moim zaścianku twierdzili, ze inaczej się nie da. Miało być i wycięcie migdała i obowiązkowo drenaż. Ubytek słuchu miała ogromny. Chyba zboczyłam z tematu icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 17 lis 2011 - 09:06
Post #4

Aga, poszukaj może prywatnej kliniki, która ma podpisana umowę z NFZetem.

Chociaż.. tak myślę, czy to jeszcze funkcjonuje? Może Blaire się wypowie?

W każdym razie Kinga miała w taki własnie sposób wycinany migdał, ale to było 10 lat temu. Drenazowanie okazało się bezzasadne, a w moim zaścianku twierdzili, ze inaczej się nie da. Miało być i wycięcie migdała i obowiązkowo drenaż. Ubytek słuchu miała ogromny. Chyba zboczyłam z tematu icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Aga H
czw, 17 lis 2011 - 16:11
sdw - ja też początkowo tak zrozumiałam, że najpierw będzie wycięcie migdała, a jeśli to nie pomoże to drenaż, ale okazuje się, że to może być w trakcie jednego zabiegu... nie wiem co dalej - zastanawiam się, czy warto konsultować się z innym laryngologiem, ale o tej naszej lekarce słyszałam same dobre opinie, a druga sprawa, to z tymi konsultacjami pewnie z miesiąc bym musiała czekać - jakoś tak nie widzę siebie biegajacej z młodą po lekarzach chwilę po porodzie - a wierzę, że już już rodzę...
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post czw, 17 lis 2011 - 16:11
Post #5

sdw - ja też początkowo tak zrozumiałam, że najpierw będzie wycięcie migdała, a jeśli to nie pomoże to drenaż, ale okazuje się, że to może być w trakcie jednego zabiegu... nie wiem co dalej - zastanawiam się, czy warto konsultować się z innym laryngologiem, ale o tej naszej lekarce słyszałam same dobre opinie, a druga sprawa, to z tymi konsultacjami pewnie z miesiąc bym musiała czekać - jakoś tak nie widzę siebie biegajacej z młodą po lekarzach chwilę po porodzie - a wierzę, że już już rodzę...

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
mama_do_kwadratu
czw, 17 lis 2011 - 17:13
U nas tez miała być operacja i drenaż- migdał się zmniejszył po terapii.. Koniecznie skonsultowałabym z innym laryngologiem.

mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 17 lis 2011 - 17:13
Post #6

U nas tez miała być operacja i drenaż- migdał się zmniejszył po terapii.. Koniecznie skonsultowałabym z innym laryngologiem.



--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
basiau
czw, 17 lis 2011 - 17:53
Mama, a napisz coś więcej o tej terapii?
Nam też szykuje się wycięcie migdała, ale jeżeli ze słuchem będzie ok, to raczej zrezygnujemy.
Aga, w Kajetanach koło Warszawy prywatnie też tyle kosztuje...chyba, w każdym razie tyle by nas kosztowało, gdybym młodą pod nóż dała w marcu

Ten post edytował basiau czw, 17 lis 2011 - 17:53
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post czw, 17 lis 2011 - 17:53
Post #7

Mama, a napisz coś więcej o tej terapii?
Nam też szykuje się wycięcie migdała, ale jeżeli ze słuchem będzie ok, to raczej zrezygnujemy.
Aga, w Kajetanach koło Warszawy prywatnie też tyle kosztuje...chyba, w każdym razie tyle by nas kosztowało, gdybym młodą pod nóż dała w marcu

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
Aga H
piÄ…, 18 lis 2011 - 09:09
no i teraz zamieszanie mam w głowie - ale w sumie zalecenie usunięcia migdałów mam od dwóch laryngologów, a i nasza pediatra, którą bardzo cenię też uważa, że jest to wskazane po analizie ciągłych zapaleń ucha i tego, że młoda zawsze oddycha przez usta.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post piÄ…, 18 lis 2011 - 09:09
Post #8

no i teraz zamieszanie mam w głowie - ale w sumie zalecenie usunięcia migdałów mam od dwóch laryngologów, a i nasza pediatra, którą bardzo cenię też uważa, że jest to wskazane po analizie ciągłych zapaleń ucha i tego, że młoda zawsze oddycha przez usta.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
sdw
piÄ…, 18 lis 2011 - 09:31
Aga, usunięcie migdała to nie dramat, serio icon_wink.gif Ja bym się raczej upierała żeby nie drenażować. W Kielcach też mi mówili, że drenaż z wycięciem podczas jednego zabiegu i tez teoretycznie wowczas, kiedy będzie to konieczne. Tyle, że jak zdołałam się dowiedzieć, drenazowali, jak leci. Aha, pamiętam tez, że lekarze twierdzili, ze w przypadku Kingi drenazowanie będzie raczej konieczne, bo miała duży ubytek słuchu (ona była prawie kompletnie głucha) i ogromnego migdała, a sprawa była przestarzała (i nic to, że przez dziewięc miesięcy była leczona, leczenie nic nie dawlo, a pan doktor miał to gdzieś, a dziecko sobie głuchło, głuchło... i non stop było chore; konkluzja brzmiała - zaniedbanie :/ ).

A tu zonk, qrza twarz, kazało się, że drenów nie trzeba. Bogu dziękuję, ze jej nie dałam pod nóż w Kielcach.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post piÄ…, 18 lis 2011 - 09:31
Post #9

Aga, usunięcie migdała to nie dramat, serio icon_wink.gif Ja bym się raczej upierała żeby nie drenażować. W Kielcach też mi mówili, że drenaż z wycięciem podczas jednego zabiegu i tez teoretycznie wowczas, kiedy będzie to konieczne. Tyle, że jak zdołałam się dowiedzieć, drenazowali, jak leci. Aha, pamiętam tez, że lekarze twierdzili, ze w przypadku Kingi drenazowanie będzie raczej konieczne, bo miała duży ubytek słuchu (ona była prawie kompletnie głucha) i ogromnego migdała, a sprawa była przestarzała (i nic to, że przez dziewięc miesięcy była leczona, leczenie nic nie dawlo, a pan doktor miał to gdzieś, a dziecko sobie głuchło, głuchło... i non stop było chore; konkluzja brzmiała - zaniedbanie :/ ).

A tu zonk, qrza twarz, kazało się, że drenów nie trzeba. Bogu dziękuję, ze jej nie dałam pod nóż w Kielcach.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Aga H
piÄ…, 18 lis 2011 - 10:45
hmmmm.... no dobra, myślę, myślę... pójdę chyba pogadać z naszą pediatrą, bo to fajna babka jest i zawsze ma czas, żeby spokojnie wytłumaczyć co i jak. Czyli na razie myśleć, żeby wyciąć migdał, a drenów nie wstawiać.

Co do leczenia - młoda przez 7 tygodni dostawała fanipos, nie zmieniło się nic a nic - audiogram równie kiepski przed i po.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post piÄ…, 18 lis 2011 - 10:45
Post #10

hmmmm.... no dobra, myślę, myślę... pójdę chyba pogadać z naszą pediatrą, bo to fajna babka jest i zawsze ma czas, żeby spokojnie wytłumaczyć co i jak. Czyli na razie myśleć, żeby wyciąć migdał, a drenów nie wstawiać.

Co do leczenia - młoda przez 7 tygodni dostawała fanipos, nie zmieniło się nic a nic - audiogram równie kiepski przed i po.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
agnese
piÄ…, 18 lis 2011 - 13:13
aga h - my tez ostatnio dostaliśmy wskazanie do wycięcia, ale ja jeszcze jadę skonsultować do Bydgoszczy czy to konieczne, jeżeli tak to wytniemy
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post piÄ…, 18 lis 2011 - 13:13
Post #11

aga h - my tez ostatnio dostaliśmy wskazanie do wycięcia, ale ja jeszcze jadę skonsultować do Bydgoszczy czy to konieczne, jeżeli tak to wytniemy

--------------------
F. 2008
A. 2011
> operacja wyciÄ™cia migdaÅ‚a i wstawienia drenów w uszy, gdzie?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:52
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama