Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

testy alergiczne - skórne i 4 - latek...

> 
A_KA
pon, 26 wrz 2005 - 15:28
Karolka będzie miała niedługo robione testy alergiczne - skórne.
Przed wakacjami miała ciągły, nieustający katar, czasem suchy
kaszel (szczególnie wieczorami). Na testy jesteśmy zapisani na
początek października.
I w związku z tym mam kilka pytań :
- jak dzieci (czterolatki) znoszÄ… tego rodzaju testy icon_question.gif Karola
ostatnio straszna panikara się zrobiła, jeśli chodzi o ból...
- czy to boli icon_question.gif Bo przyjemne to napewno nie jest...
- jaka jest szansa, że testy wyjdą poprawnie icon_question.gif Czy można im
wierzyć icon_question.gif

To znaczy - metodą prób i błędów - wiem już, że Karola jest
uczulona na kota. Gdy była z moją mama u moich dziadków, sąsiedzi
mają kota i Karola średnio kilka razy dziennie trochę pogłaskała
kotka... A potem w nocy budziła się z potwornym kaszlem... Kot
został "odstawiony" (na moja proźbę) - kaszel po mału ustąpił...
Mamy w domu psa. Na niego chyba też Karola jest uczulona. Teraz
jesteśmy po remoncie. Karola ma pokoik w nowym miejscu, pies -
zakaz wchodzenia do pokoju (żeby przynajmniej podczas snu i zabaw u siebie - miała w miarę czyste powietrze)... Nie wiem czy to to pomogło czy też np. wcześniej coś pyliło a teraz nie... w każdym razie, gdy kiedyś odstawiłam Zyrtec na próbę na tydzień - Karolka miała tak okropny katar, że w nocy mi się budziła. Teraz po odstawieniu leków - nie jest źle. Katar jest, ale malutki. Kaszlu prawie nie ma - raczej czasem pochrząkiwanie rano... Skóra zrobiła się jakby nieco bardziej sucha w niektórych miejscach... Ale nie jest źle - bałam się tego odstawienia Zyrtecu strasznie...
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post pon, 26 wrz 2005 - 15:28
Post #1

Karolka będzie miała niedługo robione testy alergiczne - skórne.
Przed wakacjami miała ciągły, nieustający katar, czasem suchy
kaszel (szczególnie wieczorami). Na testy jesteśmy zapisani na
początek października.
I w związku z tym mam kilka pytań :
- jak dzieci (czterolatki) znoszÄ… tego rodzaju testy icon_question.gif Karola
ostatnio straszna panikara się zrobiła, jeśli chodzi o ból...
- czy to boli icon_question.gif Bo przyjemne to napewno nie jest...
- jaka jest szansa, że testy wyjdą poprawnie icon_question.gif Czy można im
wierzyć icon_question.gif

To znaczy - metodą prób i błędów - wiem już, że Karola jest
uczulona na kota. Gdy była z moją mama u moich dziadków, sąsiedzi
mają kota i Karola średnio kilka razy dziennie trochę pogłaskała
kotka... A potem w nocy budziła się z potwornym kaszlem... Kot
został "odstawiony" (na moja proźbę) - kaszel po mału ustąpił...
Mamy w domu psa. Na niego chyba też Karola jest uczulona. Teraz
jesteśmy po remoncie. Karola ma pokoik w nowym miejscu, pies -
zakaz wchodzenia do pokoju (żeby przynajmniej podczas snu i zabaw u siebie - miała w miarę czyste powietrze)... Nie wiem czy to to pomogło czy też np. wcześniej coś pyliło a teraz nie... w każdym razie, gdy kiedyś odstawiłam Zyrtec na próbę na tydzień - Karolka miała tak okropny katar, że w nocy mi się budziła. Teraz po odstawieniu leków - nie jest źle. Katar jest, ale malutki. Kaszlu prawie nie ma - raczej czasem pochrząkiwanie rano... Skóra zrobiła się jakby nieco bardziej sucha w niektórych miejscach... Ale nie jest źle - bałam się tego odstawienia Zyrtecu strasznie...

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
aneta z urwisami
wto, 27 wrz 2005 - 12:16
Mateusz miał testy robione między 3 a 4 rokiem życia.
Testy jako same w sobie nie są bolesne (tak mi Mateusz powiedział jak spytałam i spytałam jeszcze syna szwagierki który jest starszy i potwierdził) u nas problem stanowiło nie poruszenie przez 15 min rękoma aby alergen nie spłynoł. Bał sie nakłuć ale po pierwszym już był spokój. Ja starałam mu się wytłumaczyć co będzie miał robione i że to nie boli, coś tam dotarło do niego bo nie szalał bardzo.
To tak w skrócie jak to było u nas, życzę powodzenia i pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
aneta z urwisami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 734
Dołączył: pią, 09 wrz 05 - 23:26
SkÄ…d: katowice
Nr użytkownika: 3,614

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 12:16
Post #2

Mateusz miał testy robione między 3 a 4 rokiem życia.
Testy jako same w sobie nie są bolesne (tak mi Mateusz powiedział jak spytałam i spytałam jeszcze syna szwagierki który jest starszy i potwierdził) u nas problem stanowiło nie poruszenie przez 15 min rękoma aby alergen nie spłynoł. Bał sie nakłuć ale po pierwszym już był spokój. Ja starałam mu się wytłumaczyć co będzie miał robione i że to nie boli, coś tam dotarło do niego bo nie szalał bardzo.
To tak w skrócie jak to było u nas, życzę powodzenia i pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------
Weronika 21.04.2004


Mateusz 16.01.1999

Posty w temacie
Ania Karolkowa   testy alergiczne - skórne i 4 - latek...   pon, 26 wrz 2005 - 15:28
Tobatka   Piotrek miaÅ‚ robione testy miesiÄ…c temu. Jeszcze...   pon, 26 wrz 2005 - 15:41
Ania Karolkowa   Piotrek miaÅ‚ robione testy miesiÄ…c temu. Jeszcze...   pon, 26 wrz 2005 - 15:48
Tobatka   Ja slyszaÅ‚am o granicy 3 lat dla testów skórnyc...   pon, 26 wrz 2005 - 16:29
aneta z urwisami   Mateusz miaÅ‚ testy robione miÄ™dzy 3 a 4 rokiem Å...   wto, 27 wrz 2005 - 12:16
Silije   NakÅ‚ucie jest bardzo pÅ‚yciutkie, prawie sam nask...   pon, 17 paź 2005 - 10:48
Akalabeth   Problem z testami polega na tym, ze nie można im ...   pon, 17 paź 2005 - 13:46
Ludek   Aniu i jak Karola zniosÅ‚a testy? Diana ma bar...   Å›ro, 04 sty 2006 - 16:25
Ania Karolkowa   Aniu i jak Karola zniosÅ‚a testy?   Jeszcz...   Å›ro, 04 sty 2006 - 21:46
Ludek   Diana na szczęście wysypek nie ma, ale katar ma ...   czw, 05 sty 2006 - 09:12
Ania Karolkowa   Ludku... - ja absolutnie nie chcÄ™ CiÄ™ straszyć....   czw, 05 sty 2006 - 09:21
Ludek   Oj nie strasz, nie strasz. My mamy zwierzyniec w d...   piÄ…, 06 sty 2006 - 00:58
Ania Karolkowa   Oj nie strasz, nie strasz. My mamy zwierzyniec w d...   piÄ…, 06 sty 2006 - 09:03
addera   Nas też czekajÄ… testy w najbliższej przyszÅ‚oÅ›...   wto, 10 sty 2006 - 11:14
Ania Karolkowa   Hmmm... Trzymajcie kciuki, mocno... :lol: DziÅ›...   Å›ro, 25 sty 2006 - 09:09
Ludek   I jak testy? Jak Karola je zniosÅ‚a?   sob, 28 sty 2006 - 10:35
Ania Karolkowa   I jak testy? Jak Karola je zniosÅ‚a? ZniosÅ‚a j...   sob, 28 sty 2006 - 15:06
Ludek   To to super, że masz takÄ… dzielnÄ… córkÄ™ :D. ...   pon, 30 sty 2006 - 09:39
addera   Na razie dostaÅ‚yÅ›my nowy, podobno rewelacyjny le...   pon, 30 sty 2006 - 11:29
Ania Karolkowa   Ania, możesz napisać co dostaÅ‚yÅ›cie ? Jasne...   pon, 30 sty 2006 - 14:44
addera   My wczoraj byliÅ›my na testach i nam powychodziÅ‚o...   czw, 16 mar 2006 - 09:39
marg.   mój mÄ…z bierze Aerius od doÅ›c dawna zadowo...   piÄ…, 17 mar 2006 - 00:06
Atteloiv   Mój maluszek miaÅ‚ testy jak skoÅ„czyÅ‚ 3 latka, ...   piÄ…, 17 mar 2006 - 07:49
miki789   Po konsultacjach wstÄ™pnych w 3mmedical w WÄ™grzca...   piÄ…, 18 sty 2019 - 15:50
> testy alergiczne - skórne i 4 - latek...
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 01:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama