Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Ciągłe zapalenie zatok

, jak się tego pozbyć,bo mam już dość ...
> , jak siÄ™ tego pozbyć,bo mam już dość ...
Zuzka80
pon, 30 maj 2011 - 19:51
CYTAT(Małpiszon @ Mon, 30 May 2011 - 13:17) *
Miał ktoś punkcję zatok czołowych? Jak to w ogóle wygląda i czy faktycznie jest konieczne znieczulenie ogólne?


Coś mi się o uszy obiło, że punkcje zatok czołowych właśnie w znieczuleniu ogólnym się wykonuje. Ale jak to wygląda to nie mam pojęcia.

Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post pon, 30 maj 2011 - 19:51
Post #21

CYTAT(Małpiszon @ Mon, 30 May 2011 - 13:17) *
Miał ktoś punkcję zatok czołowych? Jak to w ogóle wygląda i czy faktycznie jest konieczne znieczulenie ogólne?


Coś mi się o uszy obiło, że punkcje zatok czołowych właśnie w znieczuleniu ogólnym się wykonuje. Ale jak to wygląda to nie mam pojęcia.



--------------------
Zuzia

Paulinka
kasiazielonka
pon, 30 maj 2011 - 20:45
małpiszon przechodziłam raz punkcję- w liceum byłam ale to zatoki przynosowe - przy okazji zdjęcia okazało się, ze jednej czołowej nie mam icon_razz.gif ale nie o tym w kazdym razie przyjemne to nie było i i tak co zime miałam problemy z zatokami -co prawda bez atybiotyku ale ja przy mrozie chodze z szalikiem na buzi bo inaczej straszliwie mnei bolą.

powiem Ci co pomogło ku mojemu zaskoczeniu
na zajeciach z fizjoterapii chodziłam cały semsetr na saune -darmowa była - raz na 2 tygodnie i to pomogło! Cała zimę miałąm spokój i przy okazji zadnej choroby takze na prawde to było coś co dało mi ulgę
spróbuj może Tobie tez pomoże!

a wiesz w jakim stnie są zatoki - robiłaś zdjecia iotd?
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
SkÄ…d: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post pon, 30 maj 2011 - 20:45
Post #22

małpiszon przechodziłam raz punkcję- w liceum byłam ale to zatoki przynosowe - przy okazji zdjęcia okazało się, ze jednej czołowej nie mam icon_razz.gif ale nie o tym w kazdym razie przyjemne to nie było i i tak co zime miałam problemy z zatokami -co prawda bez atybiotyku ale ja przy mrozie chodze z szalikiem na buzi bo inaczej straszliwie mnei bolą.

powiem Ci co pomogło ku mojemu zaskoczeniu
na zajeciach z fizjoterapii chodziłam cały semsetr na saune -darmowa była - raz na 2 tygodnie i to pomogło! Cała zimę miałąm spokój i przy okazji zadnej choroby takze na prawde to było coś co dało mi ulgę
spróbuj może Tobie tez pomoże!

a wiesz w jakim stnie są zatoki - robiłaś zdjecia iotd?

--------------------



-mój kolorowankowy blog
Agga
wto, 31 maj 2011 - 08:36
CYTAT(kasiazielonka @ Mon, 30 May 2011 - 20:45) *
a wiesz w jakim stnie są zatoki - robiłaś zdjecia iotd?



Tak miałam w niedzielę robione zdjęcie zatok i mam w opisie tak: Zatoka czołowa lewa zacieniona w 80 %,prawa w 75 %.Zatoka szczękowa lewa
przymglona, praktycznie zacieniona.Co to oznacza do końca nie wiem,ale mam nadzieję że jutro lekarka mi trochę rozjaśni sytuację.
Dostałam Sinupret, Encorton jedną tabletkę dziennie,bo większa ilość już przenika do mleka i Duomox 1000 mg. Rano wzięłam 8 dawkę antybiotyku i jak głowa mnie bolała,tak dalej boli.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post wto, 31 maj 2011 - 08:36
Post #23

CYTAT(kasiazielonka @ Mon, 30 May 2011 - 20:45) *
a wiesz w jakim stnie są zatoki - robiłaś zdjecia iotd?



Tak miałam w niedzielę robione zdjęcie zatok i mam w opisie tak: Zatoka czołowa lewa zacieniona w 80 %,prawa w 75 %.Zatoka szczękowa lewa
przymglona, praktycznie zacieniona.Co to oznacza do końca nie wiem,ale mam nadzieję że jutro lekarka mi trochę rozjaśni sytuację.
Dostałam Sinupret, Encorton jedną tabletkę dziennie,bo większa ilość już przenika do mleka i Duomox 1000 mg. Rano wzięłam 8 dawkę antybiotyku i jak głowa mnie bolała,tak dalej boli.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
Silije
śro, 01 cze 2011 - 10:07
Agnieszko łączę się w bólu, ale porad nie mam, bo dla mnie to jest chyba pierwsze zapalenie zatok w życiu!
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 01 cze 2011 - 10:07
Post #24

Agnieszko łączę się w bólu, ale porad nie mam, bo dla mnie to jest chyba pierwsze zapalenie zatok w życiu!

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
dorsim
czw, 02 cze 2011 - 13:46
CYTAT(Małpiszon @ Tue, 31 May 2011 - 09:36) *
Tak miałam w niedzielę robione zdjęcie zatok i mam w opisie tak: Zatoka czołowa lewa zacieniona w 80 %,prawa w 75 %.Zatoka szczękowa lewa
przymglona, praktycznie zacieniona.Co to oznacza do końca nie wiem,ale mam nadzieję że jutro lekarka mi trochę rozjaśni sytuację.
Dostałam Sinupret, Encorton jedną tabletkę dziennie,bo większa ilość już przenika do mleka i Duomox 1000 mg. Rano wzięłam 8 dawkę antybiotyku i jak głowa mnie bolała,tak dalej boli.


a robiłaś sobie kiedyś płukanie zatok?
ja również często mam problemy z zatokami i dodatkowo robiłam sobie właśnie takie płukanie.Jak chcesz mogę Ci podać nazwę takiego zestawu.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Ten post edytował dorsim czw, 02 cze 2011 - 13:48
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post czw, 02 cze 2011 - 13:46
Post #25

CYTAT(Małpiszon @ Tue, 31 May 2011 - 09:36) *
Tak miałam w niedzielę robione zdjęcie zatok i mam w opisie tak: Zatoka czołowa lewa zacieniona w 80 %,prawa w 75 %.Zatoka szczękowa lewa
przymglona, praktycznie zacieniona.Co to oznacza do końca nie wiem,ale mam nadzieję że jutro lekarka mi trochę rozjaśni sytuację.
Dostałam Sinupret, Encorton jedną tabletkę dziennie,bo większa ilość już przenika do mleka i Duomox 1000 mg. Rano wzięłam 8 dawkę antybiotyku i jak głowa mnie bolała,tak dalej boli.


a robiłaś sobie kiedyś płukanie zatok?
ja również często mam problemy z zatokami i dodatkowo robiłam sobie właśnie takie płukanie.Jak chcesz mogę Ci podać nazwę takiego zestawu.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

--------------------




-1910- WfcA
Agga
czw, 02 cze 2011 - 23:01
CYTAT(dorsim @ Thu, 02 Jun 2011 - 13:46) *
a robiłaś sobie kiedyś płukanie zatok?



Nie robiłam sobie nigdy ale jak by tylko pomogło, to wszystkiego spróbuję i jak możesz to napisz, co to za cudo icon_biggrin.gif .
Tylko czy ta płukanka, nie jest na zatoki szczękowe? Bo te łatwiej wyleczyć,lub nawet punkcją ściągnąć. Jam mam w opłakanym stanie czołowe i jest większy problem,a leki mi nie działają. Wczoraj byłam u laryngologa i jak zobaczyła to prześwietlenie,to powiedziała że chyba nie będzie innego wyjścia jak ściągać operacyjnie w znieczuleniu ogólnym icon_sad.gif . Jeszcze dostałam skierowanie na TC i wtedy zapadnie ostateczna decyzja.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post czw, 02 cze 2011 - 23:01
Post #26

CYTAT(dorsim @ Thu, 02 Jun 2011 - 13:46) *
a robiłaś sobie kiedyś płukanie zatok?



Nie robiłam sobie nigdy ale jak by tylko pomogło, to wszystkiego spróbuję i jak możesz to napisz, co to za cudo icon_biggrin.gif .
Tylko czy ta płukanka, nie jest na zatoki szczękowe? Bo te łatwiej wyleczyć,lub nawet punkcją ściągnąć. Jam mam w opłakanym stanie czołowe i jest większy problem,a leki mi nie działają. Wczoraj byłam u laryngologa i jak zobaczyła to prześwietlenie,to powiedziała że chyba nie będzie innego wyjścia jak ściągać operacyjnie w znieczuleniu ogólnym icon_sad.gif . Jeszcze dostałam skierowanie na TC i wtedy zapadnie ostateczna decyzja.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
dorsim
piÄ…, 03 cze 2011 - 12:50
CYTAT(Małpiszon @ Fri, 03 Jun 2011 - 00:01) *
Nie robiłam sobie nigdy ale jak by tylko pomogło, to wszystkiego spróbuję i jak możesz to napisz, co to za cudo icon_biggrin.gif .
Tylko czy ta płukanka, nie jest na zatoki szczękowe? Bo te łatwiej wyleczyć,lub nawet punkcją ściągnąć. Jam mam w opłakanym stanie czołowe i jest większy problem,a leki mi nie działają. Wczoraj byłam u laryngologa i jak zobaczyła to prześwietlenie,to powiedziała że chyba nie będzie innego wyjścia jak ściągać operacyjnie w znieczuleniu ogólnym icon_sad.gif . Jeszcze dostałam skierowanie na TC i wtedy zapadnie ostateczna decyzja.



poczytaj sobie https://www.nosizatoki.pl/
to cudo to SINUS RINSE. Polecił mi to raz lekarz. Jednak to nie zastąpi leczenia. Zapytaj lekarza co on o tym myśli, czy to może pomóc.Nawet jak bez operacji się nie obędzie, to zawsze możesz to stosować po to aby drugi raz do takiej sytuacji nie dopuścić.
Czytałam o tym kiedyś sporo i wiele ludzi sobie to chwali, nawet u dzieci można to stosować, a w necie znajdziesz wiele filmików jak takie płukanie wygląda między innymi https://www.nosizatoki.pl/filmy.html
pozdrawiam
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post piÄ…, 03 cze 2011 - 12:50
Post #27

CYTAT(Małpiszon @ Fri, 03 Jun 2011 - 00:01) *
Nie robiłam sobie nigdy ale jak by tylko pomogło, to wszystkiego spróbuję i jak możesz to napisz, co to za cudo icon_biggrin.gif .
Tylko czy ta płukanka, nie jest na zatoki szczękowe? Bo te łatwiej wyleczyć,lub nawet punkcją ściągnąć. Jam mam w opłakanym stanie czołowe i jest większy problem,a leki mi nie działają. Wczoraj byłam u laryngologa i jak zobaczyła to prześwietlenie,to powiedziała że chyba nie będzie innego wyjścia jak ściągać operacyjnie w znieczuleniu ogólnym icon_sad.gif . Jeszcze dostałam skierowanie na TC i wtedy zapadnie ostateczna decyzja.



poczytaj sobie https://www.nosizatoki.pl/
to cudo to SINUS RINSE. Polecił mi to raz lekarz. Jednak to nie zastąpi leczenia. Zapytaj lekarza co on o tym myśli, czy to może pomóc.Nawet jak bez operacji się nie obędzie, to zawsze możesz to stosować po to aby drugi raz do takiej sytuacji nie dopuścić.
Czytałam o tym kiedyś sporo i wiele ludzi sobie to chwali, nawet u dzieci można to stosować, a w necie znajdziesz wiele filmików jak takie płukanie wygląda między innymi https://www.nosizatoki.pl/filmy.html
pozdrawiam

--------------------




-1910- WfcA
oliwka1983
piÄ…, 10 cze 2011 - 14:28
Małpiszon Ja miałam punkcję raz, płukanie zatok kilka razy a i tak powraca. W tym roku miałam chore że myślałam że mi rozsadzi a silne leki nie pomagały. Mnie ratuje operacja przegrody nosowej.
oliwka1983


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 401
Dołączył: nie, 30 lis 08 - 17:54
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 23,913

GG:


post piÄ…, 10 cze 2011 - 14:28
Post #28

Małpiszon Ja miałam punkcję raz, płukanie zatok kilka razy a i tak powraca. W tym roku miałam chore że myślałam że mi rozsadzi a silne leki nie pomagały. Mnie ratuje operacja przegrody nosowej.

--------------------


dorsim
sob, 11 cze 2011 - 22:23
Małpiszon i jak tam Twoje zatoki ? lepiej już ?
dorsim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,505
Dołączył: pon, 25 sty 10 - 12:23
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 31,281




post sob, 11 cze 2011 - 22:23
Post #29

Małpiszon i jak tam Twoje zatoki ? lepiej już ?

--------------------




-1910- WfcA
Agga
nie, 12 cze 2011 - 17:49
CYTAT(dorsim @ Sat, 11 Jun 2011 - 22:23) *
Małpiszon i jak tam Twoje zatoki ? lepiej już ?



Nie bardzo,bo antybiotyk nic nie dał i jak mnie głowa bolała,tak dalej boli i mam dość. Muszę zrobić TC i z tym iść do lekarza,tylko nie wiem kiedy będę dala rady 43.gif .
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post nie, 12 cze 2011 - 17:49
Post #30

CYTAT(dorsim @ Sat, 11 Jun 2011 - 22:23) *
Małpiszon i jak tam Twoje zatoki ? lepiej już ?



Nie bardzo,bo antybiotyk nic nie dał i jak mnie głowa bolała,tak dalej boli i mam dość. Muszę zrobić TC i z tym iść do lekarza,tylko nie wiem kiedy będę dala rady 43.gif .

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
cath
pon, 13 cze 2011 - 21:15
Może spróbuj granulek homopatycznych Dagomed 3 na zapalenie zatok?
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post pon, 13 cze 2011 - 21:15
Post #31

Może spróbuj granulek homopatycznych Dagomed 3 na zapalenie zatok?

--------------------




Martucha_
czw, 16 cze 2011 - 16:41
Współczuję icon_sad.gif zapalenie zatok to koszmar
Mi również laryngolog mówiła, że 14 dni antybiotyku to minimum, czasem nawet 3 tyg. potrzebne są. Mi bardzo pomogły krople Sulfarinol. Mojej córce również te krople, plus saun i oczywiście Sinupret.
Martucha_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,051
Dołączył: śro, 09 lis 05 - 15:32
Nr użytkownika: 4,012

GG:


post czw, 16 cze 2011 - 16:41
Post #32

Współczuję icon_sad.gif zapalenie zatok to koszmar
Mi również laryngolog mówiła, że 14 dni antybiotyku to minimum, czasem nawet 3 tyg. potrzebne są. Mi bardzo pomogły krople Sulfarinol. Mojej córce również te krople, plus saun i oczywiście Sinupret.
Agga
wto, 30 sie 2011 - 11:08
Podciągam,bo chyba wymiękam 41.gif . Niby teraz nie jestem chora i zatok jako takich nie czuję,ale głowa mnie ciągle boli,a od kilku dni to ledwo funkcjonuję. Tak boli,że jest mi chwilami niedobrze i na światło nie mogę patrzyć. Czy jeśli bezpośrednio nie czuje tych zatok,to od nich mnie może głowa tak boleć? Czy to raczej niemożliwe i może mnie migreny łapią. Zawaliłam,bo zatoki mam w fatalnym stanie i miałam mieć punkcję,ale to zatok czołowych i niestety ją się robi operacyjnie w znieczuleniu ogólnym. Ale trochę mi puściło,więc tak się zastanawiam czy po antybiotyku mogło mi zejść samo. Skierowanie na tomografię głowy leży mi od maja,ale nie miałam żywcem kiedy iść 43.gif ,a teraz się zastanawiam czy ono jest jeszcze ważne icon_rolleyes.gif .

Orientuje się ktoś ile jest ważne takie skierowanie na TC?
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post wto, 30 sie 2011 - 11:08
Post #33

Podciągam,bo chyba wymiękam 41.gif . Niby teraz nie jestem chora i zatok jako takich nie czuję,ale głowa mnie ciągle boli,a od kilku dni to ledwo funkcjonuję. Tak boli,że jest mi chwilami niedobrze i na światło nie mogę patrzyć. Czy jeśli bezpośrednio nie czuje tych zatok,to od nich mnie może głowa tak boleć? Czy to raczej niemożliwe i może mnie migreny łapią. Zawaliłam,bo zatoki mam w fatalnym stanie i miałam mieć punkcję,ale to zatok czołowych i niestety ją się robi operacyjnie w znieczuleniu ogólnym. Ale trochę mi puściło,więc tak się zastanawiam czy po antybiotyku mogło mi zejść samo. Skierowanie na tomografię głowy leży mi od maja,ale nie miałam żywcem kiedy iść 43.gif ,a teraz się zastanawiam czy ono jest jeszcze ważne icon_rolleyes.gif .

Orientuje się ktoś ile jest ważne takie skierowanie na TC?

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
Gosia z edziecka
wto, 30 sie 2011 - 11:39
CYTAT(Małpiszon @ Tue, 30 Aug 2011 - 12:08) *
Podciągam,bo chyba wymiękam 41.gif . Niby teraz nie jestem chora i zatok jako takich nie czuję,ale głowa mnie ciągle boli,a od kilku dni to ledwo funkcjonuję. Tak boli,że jest mi chwilami niedobrze i na światło nie mogę patrzyć. Czy jeśli bezpośrednio nie czuje tych zatok,to od nich mnie może głowa tak boleć? Czy to raczej niemożliwe i może mnie migreny łapią. Zawaliłam,bo zatoki mam w fatalnym stanie i miałam mieć punkcję,ale to zatok czołowych i niestety ją się robi operacyjnie w znieczuleniu ogólnym. Ale trochę mi puściło,więc tak się zastanawiam czy po antybiotyku mogło mi zejść samo. Skierowanie na tomografię głowy leży mi od maja,ale nie miałam żywcem kiedy iść 43.gif ,a teraz się zastanawiam czy ono jest jeszcze ważne icon_rolleyes.gif .

Orientuje się ktoś ile jest ważne takie skierowanie na TC?

nie wiem, jak na tomograf, ale pamietram, ze jakieś skierowanie było ważne do konca roku. Jak się rok kalendarzowy konczył, to przestawało. Zadzwoń i zapytaj, tam Ci odpowiedzą.

Jak piszesz o mdłosciach i świoatłowstrecie - to moga byc migreny.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post wto, 30 sie 2011 - 11:39
Post #34

CYTAT(Małpiszon @ Tue, 30 Aug 2011 - 12:08) *
Podciągam,bo chyba wymiękam 41.gif . Niby teraz nie jestem chora i zatok jako takich nie czuję,ale głowa mnie ciągle boli,a od kilku dni to ledwo funkcjonuję. Tak boli,że jest mi chwilami niedobrze i na światło nie mogę patrzyć. Czy jeśli bezpośrednio nie czuje tych zatok,to od nich mnie może głowa tak boleć? Czy to raczej niemożliwe i może mnie migreny łapią. Zawaliłam,bo zatoki mam w fatalnym stanie i miałam mieć punkcję,ale to zatok czołowych i niestety ją się robi operacyjnie w znieczuleniu ogólnym. Ale trochę mi puściło,więc tak się zastanawiam czy po antybiotyku mogło mi zejść samo. Skierowanie na tomografię głowy leży mi od maja,ale nie miałam żywcem kiedy iść 43.gif ,a teraz się zastanawiam czy ono jest jeszcze ważne icon_rolleyes.gif .

Orientuje się ktoś ile jest ważne takie skierowanie na TC?

nie wiem, jak na tomograf, ale pamietram, ze jakieś skierowanie było ważne do konca roku. Jak się rok kalendarzowy konczył, to przestawało. Zadzwoń i zapytaj, tam Ci odpowiedzą.

Jak piszesz o mdłosciach i świoatłowstrecie - to moga byc migreny.
tuLena
śro, 31 sie 2011 - 22:52
Mnie głowa bolała tak,ze od leków wysiadała mi wątroba. Co do diagnostyki to raz z obrazu z tomografu mówili,ze mam zajęte zatoki, ale szczękowe i to z silnym stanem zapalnym , a innym razem,ze zatoki nie są w złym stanie- też z tomografu, ale w innych przekrojach. Aż trafiłam na laryngologa, który stwierdził, że mam przerośnięte małożowiny w nosie i zbiera mi się każdy katar i infekcja gotowa,a zatoki się zobaczy podczas ewentualnego zabiegu i ewentualnie oczyści. Podczas rynometrii (badania przepływu powietrza w nosie) wyszło,ze prawie nie mam przepływu, czego jakoś nigdy nie zauważyłam. Wycięli mi operacyjnie nadwyżki w nosie w styczniu,oszczędzili przegrodę, a od tamtej pory głowa mnie bolała może 2 razy, ale tak normalnie ( zakładam, że jak każdego icon_wink.gif ), wyniki wątroby wróciły do normy . Jedyny mankament to to,ze teraz jak mam katar to od razu mi sie leje z nosa dość sporo icon_smile.gif ale za to nie zostaje w zatokach.

Tak czy owak ja bym się przed znieczuleniem ogólnym nie wzbraniała- mnie gorzej stresują miejscowe znieczulenia kiedy musze oglądać narzędzia i słuchac tego wszystkiego co się dzieje.
tuLena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,192
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 21:22
Nr użytkownika: 15,964




post śro, 31 sie 2011 - 22:52
Post #35

Mnie głowa bolała tak,ze od leków wysiadała mi wątroba. Co do diagnostyki to raz z obrazu z tomografu mówili,ze mam zajęte zatoki, ale szczękowe i to z silnym stanem zapalnym , a innym razem,ze zatoki nie są w złym stanie- też z tomografu, ale w innych przekrojach. Aż trafiłam na laryngologa, który stwierdził, że mam przerośnięte małożowiny w nosie i zbiera mi się każdy katar i infekcja gotowa,a zatoki się zobaczy podczas ewentualnego zabiegu i ewentualnie oczyści. Podczas rynometrii (badania przepływu powietrza w nosie) wyszło,ze prawie nie mam przepływu, czego jakoś nigdy nie zauważyłam. Wycięli mi operacyjnie nadwyżki w nosie w styczniu,oszczędzili przegrodę, a od tamtej pory głowa mnie bolała może 2 razy, ale tak normalnie ( zakładam, że jak każdego icon_wink.gif ), wyniki wątroby wróciły do normy . Jedyny mankament to to,ze teraz jak mam katar to od razu mi sie leje z nosa dość sporo icon_smile.gif ale za to nie zostaje w zatokach.

Tak czy owak ja bym się przed znieczuleniem ogólnym nie wzbraniała- mnie gorzej stresują miejscowe znieczulenia kiedy musze oglądać narzędzia i słuchac tego wszystkiego co się dzieje.

--------------------






literówki mi się mnożą na potęgę- poprawiam co tylko mogę, żeby dało sie przeczytać ;))
z resztÄ… siÄ™ poddajÄ™....
AnkaSkakanka
śro, 12 gru 2012 - 18:22
Wyciągam wątek, bo mam dość icon_sad.gif Strasznie dość 41.gif
Z zatokami borykam się w zasadzie chyba już od dzieciństwa.
Raz miałam leczonego polipa - zastrzyki, lampy, szczepienia, raz operację usuwania nadmiernie narośniętego czegoś tam... na skraju nosa i zatok czołowych, nie pamiętam jakoś dziwnie się to nazywało. 37.gif
Generalnie non stop mnie boli. 32.gif
W większości dzieje się to od uczulenia, a jestem uczulona prawie na całe domowe otoczenie i nie da się tego odczulić.
Boli jak cholera i nic nie pomaga.
Ostatnie parę lat nawet nie wychodzi nic w badaniach - tzn. puchną, boli, blokada jest, a nie wychodzą pełne - nie rozumiem nic z tego...
Zwłaszcza, że po jakimś czasie schodzi ropa i niestety zawsze gardłem icon_sad.gif
Teraz będąc w ciąży (17 tydzień) jestem chora już cały czas. Trzy razy brałam antybiotyk. Mój organizm ma dość. Objawy uboczne leków mam na drugi dzień brania. Pewnie 5 dni to mało i antybiotyki w ciąży są za słabe. Biorę steryd do nosa - buderin, obkurczam otrivinem, płuczę solą, nagrzewanie, wychładzanie, zyrtec - nic, smaruję maścią tygrysią, inhalacje z amolu, nic nie działa 32.gif
Od tygodnia boli mnie non stop, po dwu dniowej przerwie i mam tak dość, że jestem już załamana.
Punkcje odradzał mi Ojciec, miał wiele razy. Boję się też jej jak diabli jak sobie przypomnę endoskopie zatok... 37.gif to mi słabo.
Chyba wypróbuję tę lampę. icon_rolleyes.gif
Wysuszali mi lampami te moje polipy. Pomogło na jakiś czas. Ale to były takie duże lampy i przychodni rehabilitacyjnej...
Gdzie można znaleźć równie dobre domowe? Przeglądam i jest ich wiele w bardzo różnych cenach...
Skąd wiedzieć, które warto? Macie jakieś rady? Doświadczenie w tym temacie?
Oszaleje... nie śpię w nocy, a w dzień nie jestem w stanie funkcjonować. A wiecie na ile się Apap nadaje na zatoki 32.gif
Rany poradźcie coś zanim oszaleję!
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post śro, 12 gru 2012 - 18:22
Post #36

Wyciągam wątek, bo mam dość icon_sad.gif Strasznie dość 41.gif
Z zatokami borykam się w zasadzie chyba już od dzieciństwa.
Raz miałam leczonego polipa - zastrzyki, lampy, szczepienia, raz operację usuwania nadmiernie narośniętego czegoś tam... na skraju nosa i zatok czołowych, nie pamiętam jakoś dziwnie się to nazywało. 37.gif
Generalnie non stop mnie boli. 32.gif
W większości dzieje się to od uczulenia, a jestem uczulona prawie na całe domowe otoczenie i nie da się tego odczulić.
Boli jak cholera i nic nie pomaga.
Ostatnie parę lat nawet nie wychodzi nic w badaniach - tzn. puchną, boli, blokada jest, a nie wychodzą pełne - nie rozumiem nic z tego...
Zwłaszcza, że po jakimś czasie schodzi ropa i niestety zawsze gardłem icon_sad.gif
Teraz będąc w ciąży (17 tydzień) jestem chora już cały czas. Trzy razy brałam antybiotyk. Mój organizm ma dość. Objawy uboczne leków mam na drugi dzień brania. Pewnie 5 dni to mało i antybiotyki w ciąży są za słabe. Biorę steryd do nosa - buderin, obkurczam otrivinem, płuczę solą, nagrzewanie, wychładzanie, zyrtec - nic, smaruję maścią tygrysią, inhalacje z amolu, nic nie działa 32.gif
Od tygodnia boli mnie non stop, po dwu dniowej przerwie i mam tak dość, że jestem już załamana.
Punkcje odradzał mi Ojciec, miał wiele razy. Boję się też jej jak diabli jak sobie przypomnę endoskopie zatok... 37.gif to mi słabo.
Chyba wypróbuję tę lampę. icon_rolleyes.gif
Wysuszali mi lampami te moje polipy. Pomogło na jakiś czas. Ale to były takie duże lampy i przychodni rehabilitacyjnej...
Gdzie można znaleźć równie dobre domowe? Przeglądam i jest ich wiele w bardzo różnych cenach...
Skąd wiedzieć, które warto? Macie jakieś rady? Doświadczenie w tym temacie?
Oszaleje... nie śpię w nocy, a w dzień nie jestem w stanie funkcjonować. A wiecie na ile się Apap nadaje na zatoki 32.gif
Rany poradźcie coś zanim oszaleję!

--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
Martucha_
śro, 12 gru 2012 - 19:54
Może okłady z borowiny? Tylko Ty masz jakiś b.poważny stan chyba, ja tę borowinę córce przykładałam. Długo, kilka tygodni, najlepiej ze 2 razy dziennie, gorącą na czoło i siedzieć z tym w ciepłym łóżku co najmniej pół godziny.
Martucha_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,051
Dołączył: śro, 09 lis 05 - 15:32
Nr użytkownika: 4,012

GG:


post śro, 12 gru 2012 - 19:54
Post #37

Może okłady z borowiny? Tylko Ty masz jakiś b.poważny stan chyba, ja tę borowinę córce przykładałam. Długo, kilka tygodni, najlepiej ze 2 razy dziennie, gorącą na czoło i siedzieć z tym w ciepłym łóżku co najmniej pół godziny.
Dabriza
śro, 12 gru 2012 - 20:22
Lampy bio-v(bioptrony) są przy zatokach skuteczne i bezpieczne. Mogę to napisac na podstawie wieloletnich obserwacji, naświetlających sie pacjentów w naszej dyżurce.
Na pewno sÄ… dostepne w wielu przychodniach.
Mamy teraz solaris z medicoluxu-jest dobra, nie pamiętam kiedy była zepsuta a jest intensywnie używana.. Zepterowska często miała awarie.

Ten post edytował Dabriza śro, 12 gru 2012 - 20:23
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post śro, 12 gru 2012 - 20:22
Post #38

Lampy bio-v(bioptrony) są przy zatokach skuteczne i bezpieczne. Mogę to napisac na podstawie wieloletnich obserwacji, naświetlających sie pacjentów w naszej dyżurce.
Na pewno sÄ… dostepne w wielu przychodniach.
Mamy teraz solaris z medicoluxu-jest dobra, nie pamiętam kiedy była zepsuta a jest intensywnie używana.. Zepterowska często miała awarie.

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
AnkaSkakanka
śro, 12 gru 2012 - 20:49
CYTAT(Martucha_ @ Wed, 12 Dec 2012 - 19:54) *
Może okłady z borowiny? Tylko Ty masz jakiś b.poważny stan chyba, ja tę borowinę córce przykładałam. Długo, kilka tygodni, najlepiej ze 2 razy dziennie, gorącą na czoło i siedzieć z tym w ciepłym łóżku co najmniej pół godziny.


Jak wygląda taka borowina? Nie znam tej metody zupełnie icon_rolleyes.gif

Dobriza, a mogłabyś polecić jakąś do domu? Jaką warto kupić?
Taką oglądałam właśnie https://allegro.pl/lampa-solux-na-podczerwi...2853223331.html
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post śro, 12 gru 2012 - 20:49
Post #39

CYTAT(Martucha_ @ Wed, 12 Dec 2012 - 19:54) *
Może okłady z borowiny? Tylko Ty masz jakiś b.poważny stan chyba, ja tę borowinę córce przykładałam. Długo, kilka tygodni, najlepiej ze 2 razy dziennie, gorącą na czoło i siedzieć z tym w ciepłym łóżku co najmniej pół godziny.


Jak wygląda taka borowina? Nie znam tej metody zupełnie icon_rolleyes.gif

Dobriza, a mogłabyś polecić jakąś do domu? Jaką warto kupić?
Taką oglądałam właśnie https://allegro.pl/lampa-solux-na-podczerwi...2853223331.html

--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
Dabriza
śro, 12 gru 2012 - 21:13
Solux to co innego. Bio-v to światło spolaryzowane.
my mamy to:
https://www.medicolux.com.pl/
to jedna z tych lamp na wszystko i przyznam , że byłam na początku bardzo sceptycznie nastawiona-bo i cena spora.
Ale widziałam świetnie gojące się rany, znikające opryszczki i pacjentów zadowolonych ze skutecznego działania przy zajętych zatokach(osobiście na to nie stosowałam)
Swego czasu rewelacyjne zadziałała na mój ropień okołozębowy.
Tyle mogę napisać, ale radzę Ci zasięgnąć jeszcze innych opinii przed ewentualnym zakupem, albo popytac w ośrodku zdrowia.
A tak poza tym to kciuki zaciskam , żeby Cie juz nie męczyło!
edit.oczywiście nie jest to rekalma , a bardziej opinia o produkcie który znam icon_smile.gif

Ten post edytował Dabriza śro, 12 gru 2012 - 21:22
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post śro, 12 gru 2012 - 21:13
Post #40

Solux to co innego. Bio-v to światło spolaryzowane.
my mamy to:
https://www.medicolux.com.pl/
to jedna z tych lamp na wszystko i przyznam , że byłam na początku bardzo sceptycznie nastawiona-bo i cena spora.
Ale widziałam świetnie gojące się rany, znikające opryszczki i pacjentów zadowolonych ze skutecznego działania przy zajętych zatokach(osobiście na to nie stosowałam)
Swego czasu rewelacyjne zadziałała na mój ropień okołozębowy.
Tyle mogę napisać, ale radzę Ci zasięgnąć jeszcze innych opinii przed ewentualnym zakupem, albo popytac w ośrodku zdrowia.
A tak poza tym to kciuki zaciskam , żeby Cie juz nie męczyło!
edit.oczywiście nie jest to rekalma , a bardziej opinia o produkcie który znam icon_smile.gif

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
> CiÄ…gÅ‚e zapalenie zatok, jak siÄ™ tego pozbyć,bo mam już dość ...
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 06:43
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama