Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Dieta Dukana

, Dukanowskie przepisy
> , Dukanowskie przepisy
Ludek
pon, 07 cze 2010 - 12:55
To zacznÄ™ wÄ…tek z dukanowskimi przepisami. icon_smile.gif

Dla ułatwienia przy nazwie przepisu podawajcie do jakiej fazy się nadaje i na ile porcji jest przepis, szczególnie przy używaniu produktów dozwolonych w określonych ilościach. Ułatwi to stosowanie przede wszystkim osobom początkującym.

Proponuje nazewnictwo:
PP - dni tylko białkowe czyli I faza, II faza
PW - dni białkowo-warzywne, czyli II faza i pewnie III faza

A do trzeciej na razie nie doszłam. 29.gif

Chlebek
(PP), 5 porcji

5 łyżek otrąb pszennych
10 łyżki otrąb owsianych
5 jajko
5 łyżek jogurtu naturalnego lub serka homogenizowanego naturalnego (odtłuszczone i mało węglowodanów, dużo białka). Zasada jest taka, żeby jeśli się da tłuszcz + węglowodany nie przekroczyły ilości białka.
Proszek do pieczenia (opcjonalnie)
Sól - do smaku
Zioła prowansalskie, posiekane świeże zioła - do smaku

1. Zmielić otręby w młynku do kawy. Jak nie macie młynka to można w całości. (ja mielę)
2. oddzielić żółtka od białek
3. ubić białka ze szczyptą soli
4. do ubitych białek dodać resztę składników i delikatnie wymieszać

Całość przelać do mniejszej keksówki. Piec ok. 40 min. w 180 oC

Wariacje:
1. piekłam z otrębami zbożowymi i tez był dobry
2. piekłam wersję na słodko, ze słodzikiem do pieczenia (nie można z takim do herbaty) zamiast ziół, ale mi zbytnio nie smakowało. Można pewnie dodać kakao odtłuszczone, czy kawę.

Placki otrębowe

(PP), 1 porcja

1 łyżka otrąb pszennych
2 łyżki otrąb owsianych
1 jajko
1 opakowanie serka granulowanego lekkiego (150g)
Proszek do pieczenia (opcjonalnie)
Sól - do smaku
Zioła prowansalskie, posiekane świeże zioła - do smaku

1. Zmielić otręby w młynku do kawy. Jak nie macie młynka to można w całości. (ja mielę)
2. ubić białko ze szczyptą soli - opcjonalnie, placki wychodzą bardziej puszyste
3. do ubitych białek dodać resztę składników i delikatnie wymieszać
4. Smażyć niewielkie placuszki na dobrze rozgrzanej patelni teflonowej. Można posmarować patelnię olejem parafinowym. Ja smaruję pędzelkiem silikonowym

Serek granulowany pod wpływem temperatury roztapia się jak mozarella
Można zjeść same, lub doskonałe jako kanapka.


Jak będzie zainteresowanie, to wklepie coś jeszcze icon_smile.gif

Ten post edytował Ludek czw, 10 cze 2010 - 20:29
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post pon, 07 cze 2010 - 12:55
Post #1

To zacznÄ™ wÄ…tek z dukanowskimi przepisami. icon_smile.gif

Dla ułatwienia przy nazwie przepisu podawajcie do jakiej fazy się nadaje i na ile porcji jest przepis, szczególnie przy używaniu produktów dozwolonych w określonych ilościach. Ułatwi to stosowanie przede wszystkim osobom początkującym.

Proponuje nazewnictwo:
PP - dni tylko białkowe czyli I faza, II faza
PW - dni białkowo-warzywne, czyli II faza i pewnie III faza

A do trzeciej na razie nie doszłam. 29.gif

Chlebek
(PP), 5 porcji

5 łyżek otrąb pszennych
10 łyżki otrąb owsianych
5 jajko
5 łyżek jogurtu naturalnego lub serka homogenizowanego naturalnego (odtłuszczone i mało węglowodanów, dużo białka). Zasada jest taka, żeby jeśli się da tłuszcz + węglowodany nie przekroczyły ilości białka.
Proszek do pieczenia (opcjonalnie)
Sól - do smaku
Zioła prowansalskie, posiekane świeże zioła - do smaku

1. Zmielić otręby w młynku do kawy. Jak nie macie młynka to można w całości. (ja mielę)
2. oddzielić żółtka od białek
3. ubić białka ze szczyptą soli
4. do ubitych białek dodać resztę składników i delikatnie wymieszać

Całość przelać do mniejszej keksówki. Piec ok. 40 min. w 180 oC

Wariacje:
1. piekłam z otrębami zbożowymi i tez był dobry
2. piekłam wersję na słodko, ze słodzikiem do pieczenia (nie można z takim do herbaty) zamiast ziół, ale mi zbytnio nie smakowało. Można pewnie dodać kakao odtłuszczone, czy kawę.

Placki otrębowe

(PP), 1 porcja

1 łyżka otrąb pszennych
2 łyżki otrąb owsianych
1 jajko
1 opakowanie serka granulowanego lekkiego (150g)
Proszek do pieczenia (opcjonalnie)
Sól - do smaku
Zioła prowansalskie, posiekane świeże zioła - do smaku

1. Zmielić otręby w młynku do kawy. Jak nie macie młynka to można w całości. (ja mielę)
2. ubić białko ze szczyptą soli - opcjonalnie, placki wychodzą bardziej puszyste
3. do ubitych białek dodać resztę składników i delikatnie wymieszać
4. Smażyć niewielkie placuszki na dobrze rozgrzanej patelni teflonowej. Można posmarować patelnię olejem parafinowym. Ja smaruję pędzelkiem silikonowym

Serek granulowany pod wpływem temperatury roztapia się jak mozarella
Można zjeść same, lub doskonałe jako kanapka.


Jak będzie zainteresowanie, to wklepie coś jeszcze icon_smile.gif

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001

Posty w temacie
Ludek   Dieta Dukana   pon, 07 cze 2010 - 12:55
Dor   Wpisywać, ja dopiero od dzisiaj na diecie, wiÄ™c ...   pon, 07 cze 2010 - 18:01
emce   To zacznÄ™ wÄ…tek z „dukatowymi” przep...   pon, 07 cze 2010 - 18:43
Ludek   Jest zainteresowanie, z mojej strony duże, wiÄ™c ...   wto, 08 cze 2010 - 14:15
Ludek   WracaÅ‚am wczoraj przez bazarek i zobaczyÅ‚am weso...   Å›ro, 09 cze 2010 - 10:10
Dor   Jak tylko przejdÄ™ na warzywka ugutujÄ™ sobie takÄ...   Å›ro, 09 cze 2010 - 12:42
Ludek   Wczoraj ugotowaÅ‚am 4 udka. Jedno zjadÅ‚am i zosta...   czw, 10 cze 2010 - 20:49
Ludek   Omlet PW (opcja PP) 1 porcja 3 jajka 3 Å‚yżki mÄ...   nie, 20 cze 2010 - 23:25
Ila   Ludku, przykleilam watek.   wto, 22 cze 2010 - 11:48
Ludek   Ludku, przykleilam watek. DziÄ™ki. Choć u nas na...   Å›ro, 23 cze 2010 - 00:25
Dodorka   ja nie na diecie ale ostatnio kupiÅ‚am gazetÄ™ i t...   pon, 26 lip 2010 - 10:28
Spinka   Ok to ja podam przepisy z glowy, bo tym oto zywila...   Å›ro, 28 lip 2010 - 15:59
Irenka.   NaleÅ›niki: PP 1/4 szklanki mleka 2 jajka 2-3 Å‚y...   piÄ…, 20 sie 2010 - 13:58
Ludek   NaleÅ›niki: PP 1/4 szklanki mleka 2 jajka 2-3 Å‚y...   sob, 26 lut 2011 - 12:35
beajbino   ja jako biaÅ‚kowy posiÅ‚ek w pracy pijÄ™ odżywkÄ™...   pon, 11 paź 2010 - 10:45
flo   placuszki z pora na dzien warzywny, tylko bulke ta...   pon, 31 sty 2011 - 16:17
aisha1111   ja na fazie pierwszej, wiÄ™c narazie tylko takie p...   pon, 04 lip 2011 - 14:00
Elizabieta   Mleko w proszku odtÅ‚uszczone, do tego odrobina ka...   sob, 12 gru 2015 - 15:48
muppet   JesteÅ›cie jeszcze na diecie Dukana? Teraz to ona ...   czw, 08 cze 2017 - 11:38
Rubinek   Osobom, nudzÄ…cym siÄ™ w wakacje, a majÄ…cym odsta...   Å›ro, 02 sie 2017 - 15:00
muppet   SÅ‚yszaÅ‚am o tej diecie. Ale jak dla mnie jest zb...   wto, 08 sie 2017 - 13:36
muppet   1500 to i tak trochÄ™ maÅ‚o. ZwÅ‚aszcza w sytuacji...   pon, 18 wrz 2017 - 13:15
muppet   Bo takie monodiety nie sÄ… dla każdego. A maÅ‚o k...   pon, 04 gru 2017 - 17:07
aneczka232   Przez ostatnie kilka miesiÄ™cy staram siÄ™ o zwiÄ™...   piÄ…, 09 lut 2018 - 15:13
artur.wgnr   MaÅ‚o kalorii bardzo.   pon, 12 lut 2018 - 09:58
madzia.stal   Z każdÄ… dietÄ… trzeba uważać, bo jak nierozsÄ…...   piÄ…, 26 paź 2018 - 11:11
dietomat   nie jestem przekonana co do tego typu diety. Dużo...   piÄ…, 07 gru 2018 - 09:07
olafortuna32   przede wszystkim każdÄ… dietÄ™ warto skonsultowaÄ...   czw, 21 mar 2019 - 08:52
> Dieta Dukana, Dukanowskie przepisy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 21:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama