Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Jak zajsc w ciaze- praktyczne porady

> 
wenua
pon, 05 cze 2006 - 11:46
Ja sama staram sie zajsc w ciaze juz pol roku i nic. Moze nie jest to dlugo ale zastanawiam sie co tu dalej robic??? Mierzyc tempke, korzystac z testow owulacyjnych a moze na zywiol??? icon_biggrin.gif

Chcialabym zalozyc ten watek aby wpisywaly sie tu wszystkie dziewczynki, ktorym sie udalo zajsc w ciaze i jak im sie udalo lub tym majacym dobre i praktyczne rady jak zajsc w ciaze.
Mysle ze temat ten bylby bardzo pomocny dla nas starajacych sie.
Dzieki!
wenua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,431
Dołączył: nie, 19 lut 06 - 17:10
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 4,974




post pon, 05 cze 2006 - 11:46
Post #1

Ja sama staram sie zajsc w ciaze juz pol roku i nic. Moze nie jest to dlugo ale zastanawiam sie co tu dalej robic??? Mierzyc tempke, korzystac z testow owulacyjnych a moze na zywiol??? icon_biggrin.gif

Chcialabym zalozyc ten watek aby wpisywaly sie tu wszystkie dziewczynki, ktorym sie udalo zajsc w ciaze i jak im sie udalo lub tym majacym dobre i praktyczne rady jak zajsc w ciaze.
Mysle ze temat ten bylby bardzo pomocny dla nas starajacych sie.
Dzieki!

--------------------
28.01.2008 Oliveczko jestes juz z nami nasz cudzie




06.04.2011 Emilek kochany tez juz z nami



07.11.2008 11t
BATTMANNKA
pon, 05 cze 2006 - 12:40
Witam!
Ja starałam się o dziecko przez praktycznie dwa i pół roku.
Ale dopiero po roku było to leczenie farmakologiczne.
Przez następne półtora roku wędrówka po wielu gabinetach, a w każdym to samo: trzeba zrobić laparoskopię, bo brak owulacji.
Dla mnie ten zabieg to była ostateczność.
W końcu trafiłam do super doktora i już w trzecim cyklu jego leczenia zaszłam w ciążę.
Dziś Kajtek ma ponad trzy mies. i jest małym łobuzem.
Myślę, że nie masz się narazie o co martwić, chyba,że są jakieś konkretne przyczyny do obaw.
Mimo to obowiązkowa wizyta u ginekologa, odpowiedni tryb życia, łykanie kwasu foliowego i....
BATTMANNKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: nie, 04 cze 06 - 10:41
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 6,144

GG:


post pon, 05 cze 2006 - 12:40
Post #2

Witam!
Ja starałam się o dziecko przez praktycznie dwa i pół roku.
Ale dopiero po roku było to leczenie farmakologiczne.
Przez następne półtora roku wędrówka po wielu gabinetach, a w każdym to samo: trzeba zrobić laparoskopię, bo brak owulacji.
Dla mnie ten zabieg to była ostateczność.
W końcu trafiłam do super doktora i już w trzecim cyklu jego leczenia zaszłam w ciążę.
Dziś Kajtek ma ponad trzy mies. i jest małym łobuzem.
Myślę, że nie masz się narazie o co martwić, chyba,że są jakieś konkretne przyczyny do obaw.
Mimo to obowiązkowa wizyta u ginekologa, odpowiedni tryb życia, łykanie kwasu foliowego i....

--------------------
user posted image
<a user posted image
user posted imageuser posted image
sylwia-zuza
śro, 07 cze 2006 - 18:15
hej BATTMANNKO. jakie leczenie zastosowal ten cudotworca? icon_question.gif
sylwia-zuza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 21 mar 06 - 13:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 5,309




post śro, 07 cze 2006 - 18:15
Post #3

hej BATTMANNKO. jakie leczenie zastosowal ten cudotworca? icon_question.gif
BATTMANNKA
śro, 07 cze 2006 - 19:04
Witam!
Wydaje mi sie,że leczenie nie było super extra nadzwyczajne, przeprowadzone jednak z dużym wyczuciem, zaangażowaniem i optymizmem.
Najpierw w szystkie badania, jakie tylko możliwe( przede wszystkim hormony), potem przed terapią USG, a następnie Clostilpegyt w tabletkach( mają wiele skutków ubocznych), i cały czas kontrola USG TV, nawet 6 razy w okresie kiedy powinna być owulacja, w końcu w odpowiednim momencie podany zastrzyk BIOGONADYLU i ....... jest Kajtuś.
Terapia, jak mówię, wymagała wiele cierpliwości, detrminacji a przede wszystkim wiary w to, że się uda.
Opis po krótce, ale cieszę się,ze mam to już za sobą.
Warto było...
BATTMANNKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: nie, 04 cze 06 - 10:41
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 6,144

GG:


post śro, 07 cze 2006 - 19:04
Post #4

Witam!
Wydaje mi sie,że leczenie nie było super extra nadzwyczajne, przeprowadzone jednak z dużym wyczuciem, zaangażowaniem i optymizmem.
Najpierw w szystkie badania, jakie tylko możliwe( przede wszystkim hormony), potem przed terapią USG, a następnie Clostilpegyt w tabletkach( mają wiele skutków ubocznych), i cały czas kontrola USG TV, nawet 6 razy w okresie kiedy powinna być owulacja, w końcu w odpowiednim momencie podany zastrzyk BIOGONADYLU i ....... jest Kajtuś.
Terapia, jak mówię, wymagała wiele cierpliwości, detrminacji a przede wszystkim wiary w to, że się uda.
Opis po krótce, ale cieszę się,ze mam to już za sobą.
Warto było...

--------------------
user posted image
<a user posted image
user posted imageuser posted image
sylwia-zuza
śro, 07 cze 2006 - 19:14
a jakie mialas wyniki hormonalne?
Mi sie wszystko rozlegulowalo po poronieniu.....teraz lece na luteinie -pierwszy cykl
sylwia-zuza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 21 mar 06 - 13:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 5,309




post śro, 07 cze 2006 - 19:14
Post #5

a jakie mialas wyniki hormonalne?
Mi sie wszystko rozlegulowalo po poronieniu.....teraz lece na luteinie -pierwszy cykl
BATTMANNKA
śro, 07 cze 2006 - 19:58
praede wszystkim zbyt mało progesteronu ( też od 10 dnia brałam luteinę)
i za dużo prolaktyny i testosteronu
pęcherzyki się tworzyły lecz nie chciały pęknąć trzeba było pomóc
BATTMANNKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: nie, 04 cze 06 - 10:41
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 6,144

GG:


post śro, 07 cze 2006 - 19:58
Post #6

praede wszystkim zbyt mało progesteronu ( też od 10 dnia brałam luteinę)
i za dużo prolaktyny i testosteronu
pęcherzyki się tworzyły lecz nie chciały pęknąć trzeba było pomóc

--------------------
user posted image
<a user posted image
user posted imageuser posted image
sylwia-zuza
śro, 07 cze 2006 - 20:02
to tak jak ja. rozumien ze mialas jakies drobne torbiele? Bo to na tej zasadzie dziala, ale przed podaniem Clostilpegytu wyleczyli je?
sylwia-zuza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 21 mar 06 - 13:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 5,309




post śro, 07 cze 2006 - 20:02
Post #7

to tak jak ja. rozumien ze mialas jakies drobne torbiele? Bo to na tej zasadzie dziala, ale przed podaniem Clostilpegytu wyleczyli je?
BATTMANNKA
śro, 07 cze 2006 - 20:36
O torbielach nic nie wiem , ale jajniki były powiększone
BATTMANNKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: nie, 04 cze 06 - 10:41
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 6,144

GG:


post śro, 07 cze 2006 - 20:36
Post #8

O torbielach nic nie wiem , ale jajniki były powiększone

--------------------
user posted image
<a user posted image
user posted imageuser posted image
sylwia-zuza
śro, 07 cze 2006 - 21:02
mi lekarz powiedzial ze pęcherzyki się tworza, nie chca pęknąć i od tego robia sie male torbiele. I dlatego nie moge zajsc icon_sad.gif narazie biore luteine i jedynym efektem jest tradzik:( zobaczymy co bedzie dalej, co po tej luteinie. dzieki za informacje 3maj za mnie kciuki
sylwia-zuza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 21 mar 06 - 13:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 5,309




post śro, 07 cze 2006 - 21:02
Post #9

mi lekarz powiedzial ze pęcherzyki się tworza, nie chca pęknąć i od tego robia sie male torbiele. I dlatego nie moge zajsc icon_sad.gif narazie biore luteine i jedynym efektem jest tradzik:( zobaczymy co bedzie dalej, co po tej luteinie. dzieki za informacje 3maj za mnie kciuki
Choco.
wto, 13 cze 2006 - 12:39
Witajcie:)
My staraliśmy sie o Kluseczkę około 6miesięcy, od 4cyklu starań z pomocą lekarz, tzn. ja zrobiłam badanie progesteronu i prolaktyny, brałam wiesiołek do owulacji a po owulacji od 16do 25d.c. duphaston, łykałam też folik i feminatal. Mąż zrobił badania nasienia, łykał wiesiołek, feminatal (te same co ja-dla ciężarówek) i wyciąg z żeń-szenia. W cyklu, w którym się udało byłam na monitorowaniu jajeczka, mąż pił colę na około godzinkę przed przytulankiem (dziewczyny pewnie pamiętają jak pisałam o faszerowaniu męża colą na pobudzenie plemiczków icon_biggrin.gif ), współżyliśmy z zaleconej przez ginkę pozycji a po przytulanku leżałam z poduszką pod pupą:) A..i jeszcze było winko, muzyczka i świece-to polecam w szczególności i trzymam kciuki za wszystkie starające się:)
Choco.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,882
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:00
Nr użytkownika: 3,791




post wto, 13 cze 2006 - 12:39
Post #10

Witajcie:)
My staraliśmy sie o Kluseczkę około 6miesięcy, od 4cyklu starań z pomocą lekarz, tzn. ja zrobiłam badanie progesteronu i prolaktyny, brałam wiesiołek do owulacji a po owulacji od 16do 25d.c. duphaston, łykałam też folik i feminatal. Mąż zrobił badania nasienia, łykał wiesiołek, feminatal (te same co ja-dla ciężarówek) i wyciąg z żeń-szenia. W cyklu, w którym się udało byłam na monitorowaniu jajeczka, mąż pił colę na około godzinkę przed przytulankiem (dziewczyny pewnie pamiętają jak pisałam o faszerowaniu męża colą na pobudzenie plemiczków icon_biggrin.gif ), współżyliśmy z zaleconej przez ginkę pozycji a po przytulanku leżałam z poduszką pod pupą:) A..i jeszcze było winko, muzyczka i świece-to polecam w szczególności i trzymam kciuki za wszystkie starające się:)

--------------------
Michał 08.11.2006 i Maciej 03.01.2011
Mi
wto, 13 cze 2006 - 12:44
Ja też łykałam Duphaston. Oczywiście była też cola wink.gif A same starania były tylkow 10 i 17 dc więc ten cykl spisałam na straty, a była niespodzianka wink.gif
Mi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,406
Dołączył: wto, 25 paź 05 - 09:11
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 3,913




post wto, 13 cze 2006 - 12:44
Post #11

Ja też łykałam Duphaston. Oczywiście była też cola wink.gif A same starania były tylkow 10 i 17 dc więc ten cykl spisałam na straty, a była niespodzianka wink.gif
AnkaSkikanka
wto, 13 cze 2006 - 13:00
CYTAT(wenua)
Ja sama staram sie zajsc w ciaze juz pol roku i nic.

icon_wink.gif Myślę, że tu może tkwić przyczyna. Samej nie koniecznie się uda icon_wink.gif

Przepraszam za OT - jakoś nie mogłem się powstrzymać icon_wink.gif
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post wto, 13 cze 2006 - 13:00
Post #12

CYTAT(wenua)
Ja sama staram sie zajsc w ciaze juz pol roku i nic.

icon_wink.gif Myślę, że tu może tkwić przyczyna. Samej nie koniecznie się uda icon_wink.gif

Przepraszam za OT - jakoś nie mogłem się powstrzymać icon_wink.gif

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
wenua
śro, 14 cze 2006 - 20:36
dzieki dziewczynki o takie wlasnie porady chodzi

plombiusz usmialam sie niezle z twojego komentarza- faktycznie masz racie 04.gif icon_mrgreen.gif
wenua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,431
Dołączył: nie, 19 lut 06 - 17:10
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 4,974




post śro, 14 cze 2006 - 20:36
Post #13

dzieki dziewczynki o takie wlasnie porady chodzi

plombiusz usmialam sie niezle z twojego komentarza- faktycznie masz racie 04.gif icon_mrgreen.gif

--------------------
28.01.2008 Oliveczko jestes juz z nami nasz cudzie




06.04.2011 Emilek kochany tez juz z nami



07.11.2008 11t
kwiatuszek
piÄ…, 16 cze 2006 - 11:55
czesc wszystkim mam takie male pytanko czy powinnam zrobic sobie badanie hormonow we krwi i jakie to jest badanie pomozcie mi icon_sad.gif
kwiatuszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: czw, 11 maj 06 - 15:11
Nr użytkownika: 5,817




post piÄ…, 16 cze 2006 - 11:55
Post #14

czesc wszystkim mam takie male pytanko czy powinnam zrobic sobie badanie hormonow we krwi i jakie to jest badanie pomozcie mi icon_sad.gif

--------------------
mam pytanie czy nadrzerka jest przyczyna zajscia w ciaze prosze pomozcie mi
Iśka
piÄ…, 16 cze 2006 - 14:24
CYTAT(kwiatuszek)
czesc wszystkim mam takie male pytanko czy powinnam zrobic sobie badanie hormonow we krwi i jakie to jest badanie pomozcie mi  :(

Ale dlaczego chcesz robić badanie hormonów???
Napisz coś więcej
Pozdrawiam
Iśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,336
Dołączył: śro, 11 sty 06 - 12:38
Nr użytkownika: 4,528




post piÄ…, 16 cze 2006 - 14:24
Post #15

CYTAT(kwiatuszek)
czesc wszystkim mam takie male pytanko czy powinnam zrobic sobie badanie hormonow we krwi i jakie to jest badanie pomozcie mi  :(

Ale dlaczego chcesz robić badanie hormonów???
Napisz coś więcej
Pozdrawiam

--------------------
paula00
piÄ…, 30 cze 2006 - 08:08
Witam,
jestem tu nową osobą i mam wielką prośbę o poradę.
Dwa dni temu staraliśmy się o dzidziusia (okres 2 dni przed owulacją) i nie wiem czy coś jest ze mną nie tak, ale jak wstałam po jakiś 10 min z łóżka to chyba wszystko ze mnie wyleciało, choć mój mąż mówił że to co miało się "dostać" to się dostało. Ja jednak mam pewne obawy. W dniu dzisiejszym też mamy pewne plany icon_lol.gif i może poradzicie mi co i jak to najlepiej zrobić aby się udało, chodzi mi o praktyczne wskazówki "po" albo może jakaś najlepsza pozycja? proszę o porady bo dzi mam ten dzień icon_biggrin.gif
pozdrawiam
paula00


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: pon, 26 cze 06 - 17:19
Nr użytkownika: 6,424




post piÄ…, 30 cze 2006 - 08:08
Post #16

Witam,
jestem tu nową osobą i mam wielką prośbę o poradę.
Dwa dni temu staraliśmy się o dzidziusia (okres 2 dni przed owulacją) i nie wiem czy coś jest ze mną nie tak, ale jak wstałam po jakiś 10 min z łóżka to chyba wszystko ze mnie wyleciało, choć mój mąż mówił że to co miało się "dostać" to się dostało. Ja jednak mam pewne obawy. W dniu dzisiejszym też mamy pewne plany icon_lol.gif i może poradzicie mi co i jak to najlepiej zrobić aby się udało, chodzi mi o praktyczne wskazówki "po" albo może jakaś najlepsza pozycja? proszę o porady bo dzi mam ten dzień icon_biggrin.gif
pozdrawiam
MiE
piÄ…, 30 cze 2006 - 12:10
pati0305

nie przejmuj sie ze wyleciało, to normalne przeciez icon_smile.gif

zaleca sie polezec troszke po przytulanku w odpowiedniej pozycji np z nogami do gory (taka mi tez dano rade)...

pozdrawiam
MiE


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,317
Dołączył: czw, 15 cze 06 - 18:20
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 6,270

GG:


post piÄ…, 30 cze 2006 - 12:10
Post #17

pati0305

nie przejmuj sie ze wyleciało, to normalne przeciez icon_smile.gif

zaleca sie polezec troszke po przytulanku w odpowiedniej pozycji np z nogami do gory (taka mi tez dano rade)...

pozdrawiam

--------------------
Spieszmy sie kocha? ludzi tak szybko odchodz? [*] Braciszku i coreczko czuwajcie nad Nami [*]













Mama Aniolka - Hani urodzonej przedwczesnie w 23 tc [*]23.04.2010r
W zyciu sa dwa rodzaje dni: jeden dla ciebie, jeden przeciw tobie. Gdy nastaje dzien dla ciebie, daj sie poniesc szczesciu; gdy nastaje dzien przeciw tobie, znies go cierpliwie
paula00
piÄ…, 30 cze 2006 - 17:20
dziękuję za pocieszenie i radę icon_biggrin.gif
pozdrawiam
paula00


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 41
Dołączył: pon, 26 cze 06 - 17:19
Nr użytkownika: 6,424




post piÄ…, 30 cze 2006 - 17:20
Post #18

dziękuję za pocieszenie i radę icon_biggrin.gif
pozdrawiam
MiE
piÄ…, 30 cze 2006 - 21:02
nie ma za co, ciesze sie ze sie na cos przydalam i polecam sie na przyszlosc icon_smile.gif
MiE


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,317
Dołączył: czw, 15 cze 06 - 18:20
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 6,270

GG:


post piÄ…, 30 cze 2006 - 21:02
Post #19

nie ma za co, ciesze sie ze sie na cos przydalam i polecam sie na przyszlosc icon_smile.gif

--------------------
Spieszmy sie kocha? ludzi tak szybko odchodz? [*] Braciszku i coreczko czuwajcie nad Nami [*]













Mama Aniolka - Hani urodzonej przedwczesnie w 23 tc [*]23.04.2010r
W zyciu sa dwa rodzaje dni: jeden dla ciebie, jeden przeciw tobie. Gdy nastaje dzien dla ciebie, daj sie poniesc szczesciu; gdy nastaje dzien przeciw tobie, znies go cierpliwie
mon1k@
piÄ…, 21 lip 2006 - 20:56
Ja mam porade może i u was sie sprawdzi. Witamina E jest cudotwórcza jesli chodzi o zafasolkowanie. Pięc miesięcy sie staralismy i w pierwszym cyklu, w którym zaczęlam brac wit. E udało sie . No i jeszcze pomogłam plemniczkom aby za szybko nie wyleciały icon_redface.gif Przez 10 min trzymałam pupcie w górze żeby poleciały tam gdzie trzeba

Aha i ta wit E pomogła też mojej cioci icon_lol.gif
mon1k@


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,635
Dołączył: nie, 21 maj 06 - 18:47
SkÄ…d: Szkocja/Halbeath-Dunfermline/koniec swiata ;)
Nr użytkownika: 5,939




post piÄ…, 21 lip 2006 - 20:56
Post #20

Ja mam porade może i u was sie sprawdzi. Witamina E jest cudotwórcza jesli chodzi o zafasolkowanie. Pięc miesięcy sie staralismy i w pierwszym cyklu, w którym zaczęlam brac wit. E udało sie . No i jeszcze pomogłam plemniczkom aby za szybko nie wyleciały icon_redface.gif Przez 10 min trzymałam pupcie w górze żeby poleciały tam gdzie trzeba

Aha i ta wit E pomogła też mojej cioci icon_lol.gif

--------------------
MOJE DWA SKARBY :D




> Jak zajsc w ciaze- praktyczne porady
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 00:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama