Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Ciąża pomimo okresu

> 
apietrzyk
czw, 21 wrz 2006 - 12:49
Czy któraś z Was była w ciąży a dostała okres? Słyszałam że zdarzają sie takie przypadki i zastanawiam się jak często to się zdarza.
Ja drugi miesiąc staram się o dzidzie (tzn staramy się icon_biggrin.gif ). Niestety wczoraj dostałam okres. I teraz mam dylemat. Ponieważ chciałam urodzic dziecko na wiosne (zeby nie chodzi z brzuchalem w lecie) nie wiem czy starac sie dalej czy odpuścic do następnego roku...? Chyba sprobujemy jeszcze ten miesiąc[/b]
apietrzyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: nie, 06 sie 06 - 22:45
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,877




post czw, 21 wrz 2006 - 12:49
Post #1

Czy któraś z Was była w ciąży a dostała okres? Słyszałam że zdarzają sie takie przypadki i zastanawiam się jak często to się zdarza.
Ja drugi miesiąc staram się o dzidzie (tzn staramy się icon_biggrin.gif ). Niestety wczoraj dostałam okres. I teraz mam dylemat. Ponieważ chciałam urodzic dziecko na wiosne (zeby nie chodzi z brzuchalem w lecie) nie wiem czy starac sie dalej czy odpuścic do następnego roku...? Chyba sprobujemy jeszcze ten miesiąc[/b]

--------------------
Eta
czw, 21 wrz 2006 - 12:58
ale jakie jest włściwie pytanie? icon_rolleyes.gif
bo jeśli chodzi o ciążę mimo okresu to jest możliwe,ja jestem takim kamuflującym się przypadkiem,moja matka w świadomej ciązy chodziła 4 miesiące,przez 3 pierwsze miała okres, a urodziłam się miesiąc za wcześnie 01.gif

a jesli chodzi o to kiedy sie strać to ja juz nie wiem icon_wink.gif
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post czw, 21 wrz 2006 - 12:58
Post #2

ale jakie jest włściwie pytanie? icon_rolleyes.gif
bo jeśli chodzi o ciążę mimo okresu to jest możliwe,ja jestem takim kamuflującym się przypadkiem,moja matka w świadomej ciązy chodziła 4 miesiące,przez 3 pierwsze miała okres, a urodziłam się miesiąc za wcześnie 01.gif

a jesli chodzi o to kiedy sie strać to ja juz nie wiem icon_wink.gif

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Pani Gruszka
czw, 21 wrz 2006 - 13:28
Mozna miec okres w ciąży - tak mnie uczyli na naukach przedmałżeńskich icon_biggrin.gif
A co do tego, kiedy zajść, to chyba odkładanie ciąży NA "ZA ROK", tylko z powodu tego, ze nie chcesz w lecie z brzuchem biegać, to lekka przesada... icon_confused.gif ale jak tam wolicie icon_biggrin.gif

To chcecie tego dziecka, czy nie... wink.gif
A nie daj boże, odłożycie PLAN na za rok, a tu po drodze natura spłata figla i sie trafi... - i co wtedy?brzuch na lato, albo na jesień, albo na zimę! - tragedia...
Pani Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 398
Dołączył: śro, 13 wrz 06 - 14:38
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,466




post czw, 21 wrz 2006 - 13:28
Post #3

Mozna miec okres w ciąży - tak mnie uczyli na naukach przedmałżeńskich icon_biggrin.gif
A co do tego, kiedy zajść, to chyba odkładanie ciąży NA "ZA ROK", tylko z powodu tego, ze nie chcesz w lecie z brzuchem biegać, to lekka przesada... icon_confused.gif ale jak tam wolicie icon_biggrin.gif

To chcecie tego dziecka, czy nie... wink.gif
A nie daj boże, odłożycie PLAN na za rok, a tu po drodze natura spłata figla i sie trafi... - i co wtedy?brzuch na lato, albo na jesień, albo na zimę! - tragedia...

--------------------
user posted image

user posted image
apietrzyk
czw, 21 wrz 2006 - 13:36
Ogólnie chodziło mi o to czy można byc w ciąży i dostawac okres.

A co do brzucha na lato to oczywiście nic się nie stanie jak natura spłata figla ale świadomie wolałabym urodzi na wiosne. I tyle icon_biggrin.gif
apietrzyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: nie, 06 sie 06 - 22:45
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,877




post czw, 21 wrz 2006 - 13:36
Post #4

Ogólnie chodziło mi o to czy można byc w ciąży i dostawac okres.

A co do brzucha na lato to oczywiście nic się nie stanie jak natura spłata figla ale świadomie wolałabym urodzi na wiosne. I tyle icon_biggrin.gif

--------------------
Pani Gruszka
czw, 21 wrz 2006 - 13:39
CYTAT(apietrzyk)
Ogólnie chodziło mi o to czy można byc w ciąży i dostawac okres.

A co do brzucha na lato to oczywiście nic się nie stanie jak natura spłata figla ale świadomie wolałabym urodzi na wiosne. I tyle icon_biggrin.gif


Wiem, wiem, to była tylko taka mała złośliwość z przymrużeniem oka icon_wink.gif Pozdrawiam Krakuskę icon_biggrin.gif
Pani Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 398
Dołączył: śro, 13 wrz 06 - 14:38
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,466




post czw, 21 wrz 2006 - 13:39
Post #5

CYTAT(apietrzyk)
Ogólnie chodziło mi o to czy można byc w ciąży i dostawac okres.

A co do brzucha na lato to oczywiście nic się nie stanie jak natura spłata figla ale świadomie wolałabym urodzi na wiosne. I tyle icon_biggrin.gif


Wiem, wiem, to była tylko taka mała złośliwość z przymrużeniem oka icon_wink.gif Pozdrawiam Krakuskę icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image

user posted image
apietrzyk
czw, 21 wrz 2006 - 13:41
Widzę że Pani Gruszka też Krakuska icon_biggrin.gif Pozdro
apietrzyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: nie, 06 sie 06 - 22:45
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,877




post czw, 21 wrz 2006 - 13:41
Post #6

Widzę że Pani Gruszka też Krakuska icon_biggrin.gif Pozdro

--------------------
Pani Gruszka
czw, 21 wrz 2006 - 13:46
CYTAT(apietrzyk)
WidzÄ™ że Pani Gruszka też Krakuska icon_biggrin.gif  Pozdro


Nio icon_biggrin.gif tu sie ukrywam, bo na wątku małopolskim strasznie mało się dzieje icon_lol.gif
Pani Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 398
Dołączył: śro, 13 wrz 06 - 14:38
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,466




post czw, 21 wrz 2006 - 13:46
Post #7

CYTAT(apietrzyk)
WidzÄ™ że Pani Gruszka też Krakuska icon_biggrin.gif  Pozdro


Nio icon_biggrin.gif tu sie ukrywam, bo na wątku małopolskim strasznie mało się dzieje icon_lol.gif

--------------------
user posted image

user posted image
apietrzyk
czw, 21 wrz 2006 - 14:06
Widzę ze jestes świeżo upieczoną mężatką icon_biggrin.gif Gratuluje!!! Staracie się o dzidzie??

A swoją drogą to jestem w szoku! 3 miesiące miec okres i by w ciąży!! Szok!
apietrzyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: nie, 06 sie 06 - 22:45
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,877




post czw, 21 wrz 2006 - 14:06
Post #8

Widzę ze jestes świeżo upieczoną mężatką icon_biggrin.gif Gratuluje!!! Staracie się o dzidzie??

A swoją drogą to jestem w szoku! 3 miesiące miec okres i by w ciąży!! Szok!

--------------------
MiE
czw, 21 wrz 2006 - 14:13
mozna miec okres, ja go na szczescie nie mam icon_smile.gif

z tego co wiem wystepuje on do 3 m-ca i jest mniej obfity icon_smile.gif

ja zawsze jak bylam troszke mlodsza marzylam zeby rodzic w kwietniu, bede rodzic miesiac pozniej, ale szczerze mowiac chcialam miec tak bardzo dziecko ze nie wazne kiedy tylko wazne zeby bylo icon_smile.gif
MiE


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,317
Dołączył: czw, 15 cze 06 - 18:20
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 6,270

GG:


post czw, 21 wrz 2006 - 14:13
Post #9

mozna miec okres, ja go na szczescie nie mam icon_smile.gif

z tego co wiem wystepuje on do 3 m-ca i jest mniej obfity icon_smile.gif

ja zawsze jak bylam troszke mlodsza marzylam zeby rodzic w kwietniu, bede rodzic miesiac pozniej, ale szczerze mowiac chcialam miec tak bardzo dziecko ze nie wazne kiedy tylko wazne zeby bylo icon_smile.gif

--------------------
Spieszmy sie kocha? ludzi tak szybko odchodz? [*] Braciszku i coreczko czuwajcie nad Nami [*]













Mama Aniolka - Hani urodzonej przedwczesnie w 23 tc [*]23.04.2010r
W zyciu sa dwa rodzaje dni: jeden dla ciebie, jeden przeciw tobie. Gdy nastaje dzien dla ciebie, daj sie poniesc szczesciu; gdy nastaje dzien przeciw tobie, znies go cierpliwie
Pani Gruszka
czw, 21 wrz 2006 - 14:19
CYTAT(apietrzyk)
WidzÄ™ ze jestes Å›wieżo upieczonÄ… mężatkÄ… icon_biggrin.gif  Gratuluje!!! Staracie siÄ™ o dzidzie??


Dziekuję icon_biggrin.gif staramy się, staramy i dlatego męczę się tu z tymi wariatkami wink.gif icon_biggrin.gif 08.gif
Pani Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 398
Dołączył: śro, 13 wrz 06 - 14:38
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,466




post czw, 21 wrz 2006 - 14:19
Post #10

CYTAT(apietrzyk)
WidzÄ™ ze jestes Å›wieżo upieczonÄ… mężatkÄ… icon_biggrin.gif  Gratuluje!!! Staracie siÄ™ o dzidzie??


Dziekuję icon_biggrin.gif staramy się, staramy i dlatego męczę się tu z tymi wariatkami wink.gif icon_biggrin.gif 08.gif

--------------------
user posted image

user posted image
apietrzyk
czw, 21 wrz 2006 - 14:28
KOD
staramy i dlatego mÄ™czÄ™ siÄ™ tu z tymi wariatkami  



icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
apietrzyk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: nie, 06 sie 06 - 22:45
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,877




post czw, 21 wrz 2006 - 14:28
Post #11

KOD
staramy i dlatego mÄ™czÄ™ siÄ™ tu z tymi wariatkami  



icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------
daguusia
piÄ…, 22 wrz 2006 - 09:58
apietrzyk jeżeli jest się w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupełnie coś innego.
daguusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,149
Dołączył: pią, 27 sty 06 - 20:17
SkÄ…d: aaa
Nr użytkownika: 4,740




post piÄ…, 22 wrz 2006 - 09:58
Post #12

apietrzyk jeżeli jest się w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupełnie coś innego.

--------------------
Umysł jest jak spadochron - działa lepiej, gdy jest otwarty.
Pani Gruszka
piÄ…, 22 wrz 2006 - 11:25
CYTAT(daguusia)
apietrzyk  jeżeli jest siÄ™ w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupeÅ‚nie coÅ› innego.


No ale "gołym okiem" nie rozróżnisz, czy to okres, czy to krwawienie. O prawdziwej miesiączce mówi się wtedy, gdy poprzedzały ją przynajmniej 4 dni pod rząd z podwyższona temp - ale to mozna zaobserwowac tylko, jesli temp mierzy się w całym cyklu icon_biggrin.gif
Pani Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 398
Dołączył: śro, 13 wrz 06 - 14:38
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7,466




post piÄ…, 22 wrz 2006 - 11:25
Post #13

CYTAT(daguusia)
apietrzyk  jeżeli jest siÄ™ w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupeÅ‚nie coÅ› innego.


No ale "gołym okiem" nie rozróżnisz, czy to okres, czy to krwawienie. O prawdziwej miesiączce mówi się wtedy, gdy poprzedzały ją przynajmniej 4 dni pod rząd z podwyższona temp - ale to mozna zaobserwowac tylko, jesli temp mierzy się w całym cyklu icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image

user posted image
alusia27
piÄ…, 22 wrz 2006 - 13:06
No właśnie dziewczyny, ja ratuję się mierzeniem temperatury, bo osobiście też boję się "okresu" pomimo wczesnej ciąży, a nigdy nie wiadomo na kogo to trafi icon_smile.gif
Osobiście polecam metodę obj.-term., badanie śluzu+tempka, a i inne zewnętrzne czynniki widoczne gołym okiem, to wszystko po jakimś czasie daje człowiekowi taki wewnętrzyny spokój, że wie się, co właściwie dzieje się w moim organizmie icon_smile.gif
alusia27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,084
Dołączył: wto, 01 sie 06 - 14:24
SkÄ…d: podkarpacie
Nr użytkownika: 6,808




post piÄ…, 22 wrz 2006 - 13:06
Post #14

No właśnie dziewczyny, ja ratuję się mierzeniem temperatury, bo osobiście też boję się "okresu" pomimo wczesnej ciąży, a nigdy nie wiadomo na kogo to trafi icon_smile.gif
Osobiście polecam metodę obj.-term., badanie śluzu+tempka, a i inne zewnętrzne czynniki widoczne gołym okiem, to wszystko po jakimś czasie daje człowiekowi taki wewnętrzyny spokój, że wie się, co właściwie dzieje się w moim organizmie icon_smile.gif

--------------------

daguusia
piÄ…, 22 wrz 2006 - 18:27
CYTAT(Pani Gruszka)
CYTAT(daguusia)
apietrzyk  jeżeli jest siÄ™ w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupeÅ‚nie coÅ› innego.


No ale "gołym okiem" nie rozróżnisz, czy to okres, czy to krwawienie. O prawdziwej miesiączce mówi się wtedy, gdy poprzedzały ją przynajmniej 4 dni pod rząd z podwyższona temp - ale to mozna zaobserwowac tylko, jesli temp mierzy się w całym cyklu icon_biggrin.gif


Pytanie brzmiało:
CYTAT
Czy któraś z Was była w ciąży a dostała okres?

Więc ja odpowiadam na pytanie i nie wchodzę w dyskusję czy tak czy siak. W czasie ciąży nie można mieć miesiączki, bo miesiączka świadczy o tym że w poprzednim cyklu nie doszło do zapłodnienia, złuszcza się śluzówka i organizm przygotowuje się do następnego cyklu.
A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości można udać się do lekarza - ginekologa, bądż zrobić betę i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam
Dagmara
daguusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,149
Dołączył: pią, 27 sty 06 - 20:17
SkÄ…d: aaa
Nr użytkownika: 4,740




post piÄ…, 22 wrz 2006 - 18:27
Post #15

CYTAT(Pani Gruszka)
CYTAT(daguusia)
apietrzyk  jeżeli jest siÄ™ w ciąży to nie można mieć okresu. Można mieć krwawienia a to już zupeÅ‚nie coÅ› innego.


No ale "gołym okiem" nie rozróżnisz, czy to okres, czy to krwawienie. O prawdziwej miesiączce mówi się wtedy, gdy poprzedzały ją przynajmniej 4 dni pod rząd z podwyższona temp - ale to mozna zaobserwowac tylko, jesli temp mierzy się w całym cyklu icon_biggrin.gif


Pytanie brzmiało:
CYTAT
Czy któraś z Was była w ciąży a dostała okres?

Więc ja odpowiadam na pytanie i nie wchodzę w dyskusję czy tak czy siak. W czasie ciąży nie można mieć miesiączki, bo miesiączka świadczy o tym że w poprzednim cyklu nie doszło do zapłodnienia, złuszcza się śluzówka i organizm przygotowuje się do następnego cyklu.
A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości można udać się do lekarza - ginekologa, bądż zrobić betę i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam
Dagmara

--------------------
Umysł jest jak spadochron - działa lepiej, gdy jest otwarty.
Anabel89
śro, 19 cze 2019 - 12:55
Ja pomagałam sobie żelem wspomagającym plemniki oraz wyznaczałam dni płodne, używałam testera owulacji ze śliny afrodyta a żel to prefert vaginal, taki zestaw kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
Anabel89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: śro, 19 cze 19 - 12:19
Nr użytkownika: 53,139




post śro, 19 cze 2019 - 12:55
Post #16

Ja pomagałam sobie żelem wspomagającym plemniki oraz wyznaczałam dni płodne, używałam testera owulacji ze śliny afrodyta a żel to prefert vaginal, taki zestaw kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
MINUT
pon, 07 paź 2019 - 09:37
te nazwy to chyba jakiś geniusz powymyślał...
MINUT


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: wto, 03 wrz 19 - 15:41
Nr użytkownika: 53,287




post pon, 07 paź 2019 - 09:37
Post #17

te nazwy to chyba jakiś geniusz powymyślał...
Soho98
wto, 12 lis 2019 - 16:59
To raczej bardzo rzadko spotykana sytuacja bo krwawienie menstruacyjne to złuszczanie się i wydalanie niezagnieżdżonego zarodka i nabłonka gdzie miał się ulokować, ja kontrolowałam sobie dni płodne podczas starań i raczej nie miałam takich dziwnych sytuacji, teraz zabezpieczam się przed każdym współżyciem diafragma caya i też nie ma szans by coś poszło nie tak
Soho98


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: wto, 12 lis 19 - 16:33
Nr użytkownika: 53,407




post wto, 12 lis 2019 - 16:59
Post #18

To raczej bardzo rzadko spotykana sytuacja bo krwawienie menstruacyjne to złuszczanie się i wydalanie niezagnieżdżonego zarodka i nabłonka gdzie miał się ulokować, ja kontrolowałam sobie dni płodne podczas starań i raczej nie miałam takich dziwnych sytuacji, teraz zabezpieczam się przed każdym współżyciem diafragma caya i też nie ma szans by coś poszło nie tak
Ola_Sarnecka
pon, 23 gru 2019 - 12:26
wydaje mi się, że w takim przypadku okres też nie wygląda tak jak zwykle, więc można podejrzewać, że to nie zwykła miesiączka
Ola_Sarnecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: śro, 29 maj 19 - 12:33
Nr użytkownika: 53,101




post pon, 23 gru 2019 - 12:26
Post #19

wydaje mi się, że w takim przypadku okres też nie wygląda tak jak zwykle, więc można podejrzewać, że to nie zwykła miesiączka
gajdzik
czw, 09 lip 2020 - 21:59
Z tego co się orientuje, to nie ma miesiączki podczas ciąży. Są krwawienia implantacyjne i jak jest ich za dużo, to lepiej iść do lekarza... Jak takie rzeczy mogą wmawiać na naukach, nie żyjemy w średniowieczu icon_sad.gif
gajdzik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: śro, 29 maj 19 - 12:23
Nr użytkownika: 53,098




post czw, 09 lip 2020 - 21:59
Post #20

Z tego co się orientuje, to nie ma miesiączki podczas ciąży. Są krwawienia implantacyjne i jak jest ich za dużo, to lepiej iść do lekarza... Jak takie rzeczy mogą wmawiać na naukach, nie żyjemy w średniowieczu icon_sad.gif
> Ciąża pomimo okresu
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 20:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama